Raketa më e fuqishme në histori shpërthen pas dhjetë minutash

para 3 jave - Top24

Ai supozohej të fluturonte në hapësirë për 90 minuta, por kontakti u humb dhjetë minuta pas ngritjes, tha kompania. “Kemi humbur kontaktet në fazën e dytë. Mendoj se humbëm fazën e dytë”, tha John Inspraker,...

Raketa më e fuqishme në histori shpërthen pas dhjetë minutash

para 3 jave - Alsat-M

Ai supozohej të fluturonte në hapësirë për 90 minuta, por kontakti u humb dhjetë minuta pas ngritjes, tha kompania. “Kemi humbur kontaktet në fazën e dytë. Mendoj se humbëm fazën e dytë”, tha John Inspraker,...

VIDEO/ Satelitët 'Starlink' të Elon Musk, ndriçojnë sërish qiellin e Shqipërisë

para 3 jave - Syri.net Kosova

Satelitët "Starlink" të manjatit të biznesit, Elon Musk, që kanë shëtitur qiejt e Europës, kanë kaluar sërish në Shqipëri. Nga pamjet e filmuara në Tiranë shihen satelitët që iu ngjasojnë dritave në formë...

VIDEO/ Satelitët 'Starlink' të Elon Musk, ndriçojnë sërish qiellin e Shqipërisë

para 3 jave - Syri

Satelitët "Starlink" të manjatit të biznesit, Elon Musk, që kanë shëtitur qiejt e Europës, kanë kaluar sërish në Shqipëri. Nga pamjet e filmuara në Tiranë shihen satelitët që iu ngjasojnë dritave në formë...

Starlink i Elon Musk ndriçon sërish qiellin shqiptar. Shfaqet mbi Tiranë. Video

para 3 jave - NOA

TIRANË- Satelitët "Starlink" të manjatit të biznesit, Elon Musk, që kanë shëtitur qiejt e Europës, kanë kaluar sërish në Shqipëri. Nga pamjet e filmuara në Tiranë shihen satelitët që iu ngjasojnë dritave...

“SpaceX” hedh raketë të re në hapësirë, humbet komunikimin me Tokën

para 3 jave - Klan Macedonia

Kompania “SpaceX” nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minutave të para të fluturimit u dëmtua nga shpërthime. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes nga jugu i Teksasit dhe më pas humbi papritmas...

“SpaceX” hedh raketë të re në hapësirë, humbet komunikimin me Tokën

para 3 jave - Klan

“SpaceX” hedh raketë të re në hapësirë, humbet komunikimin me Tokën Kompania “SpaceX” nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minutave të para të fluturimit u dëmtua nga shpërthime. Raketa mbërriti...

“ SpaceX” hedh raketë të re në hapësirë, humbet komunikimin me Tokën

para 3 jave - Opinion

Kompania “SpaceX” nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minutave të para të fluturimit u dëmtua nga shpërthime. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes nga jugu i Teksasit dhe më pas humbi papritmas...

VIDEO- Satelitët e Elon Musk ndriçojnë sërish qiellin e Shqipërisë

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Satelitët "Starlink" të manjatit të biznesit, Elon Musk, që kanë shëtitur qiejt e Europës, kanë kaluar sërish në Shqipëri. Nga pamjet e filmuara në Tiranë shihen satelitët që iu ngjasojnë dritave...

Space X, momentin kur raketa e Elon Musk shpërthen pas nisjes

para 3 jave - Syri

Anija kozmike Starship pa pilot e SpaceX , e ndërtuar për të transportuar astronautë në Hënë dhe më gjerë, dështoi në hapësirë pak pas ngritjes të shtunën, duke ndërprerë testin e saj të dytë, por arriti...

SpaceX raketë të re në hapësirë, përfundon me shpërthim prova e dytë

para 3 jave - Lexo

Kompania SpaceX nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minuta të para të fluturimit u dëmtuan nga shpërthimet pajisja shtytëse dhe vetë anija hapësinore. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes...

SpaceX raketë të re në hapësirë, përfundon me shpërthim prova e dytë

para 3 jave - Java News

Kompania SpaceX nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minuta të para të fluturimit u dëmtuan nga shpërthimet pajisja shtytëse dhe vetë anija hapësinore. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes...

SpaceX raketë të re në hapësirë; përfundon me shpërthim prova e dytë

para 3 jave - Ora news

Kompania SpaceX nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minuta të para të fluturimit u dëmtuan nga shpërthimet pajisja shtytëse dhe vetë anija hapësinore. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes...

Musk gati për fluturimin e dytë në hapësirë me raketën ‘Starship’

para 3 jave - Pressonline

Sipërmarrësi amerikan Elon Musk do të ketë një tjetër hap së shpejti në lëshimin e raketës së tij të re, Starship. Fluturimi i parë i në prill përfundoi në një stil spektakolar kur humbi kontrollin dhe...

SpaceX raketë të re në hapësirë, përfundon me shpërthim prova e dytë

para 3 jave - Albeu

Kompania SpaceX nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minuta të para të fluturimit u dëmtuan nga shpërthimet pajisja shtytëse dhe vetë anija hapësinore. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes...

SpaceX tentoi të lëshonte në orbitë një nga raketat më të fuqishme, dështoi dy herë

para 3 jave - Opinion

Anija kozmike pa njerëz në bord Starship lëshoi një nga raketat më të fuqishme të ndërtuara ndonjëherë deri më sot, por të dyja humbën shumë shpejt pas shkëputjes nga stacioni i lëshimit. Përforcuesi i...

VIDEO: Superanija kozmike e Elon Musk dështon sërish, humbet kontaktet dhe shpërthen

para 3 jave - Gazeta Tema

Anija kozmike pa ekuipazh Starship e SpaceX, në pronësi të miliarderit Elon Musk, e zhvilluar për të transportuar astronautët në Hënë dhe më gjerë, arriti në hapësirë për herë të parë të shtunën, por shpërtheu...

SpaceX raketë të re në hapësirë; përfundon me shpërthim prova e dytë

para 3 jave - Bota Sot

Kompania SpaceX nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minuta të para të fluturimit u dëmtuan nga shpërthimet pajisja shtytëse dhe vetë anija hapësinore. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes...

Dështon sërish SpaceX! Anija kozmike humbi kontrollin në hapësirë, kompania e shkatërron

para 3 jave - NOA

Anija kozmike pa ekuipazh Starship e SpaceX, e zhvilluar për të transportuar astronautë në Hënë dhe më gjerë, ka humbur kontrollin dhe ka shpërthyer, duke dështuar misionin e saj në hapësirë disa minuta...

SpaceX dështon sërish! Anija kozmike humbi kontrollin, kompania e shkatërron në ajër

para 3 jave - Aktuale

Anija kozmike pa ekuipazh Starship e SpaceX, e zhvilluar për të transportuar astronautë në Hënë dhe më gjerë, ka humbur kontrollin dhe ka shpërthyer, duke dështuar misionin e saj në hapësirë disa minuta...

SpaceX raketë të re në hapësirë; përfundon me shpërthim prova e dytë

para 3 jave - FaxWeb

Kompania SpaceX nisi raketën e saj gjigante Starship, por gjatë minuta të para të fluturimit u dëmtuan nga shpërthimet pajisja shtytëse dhe vetë anija hapësinore. Raketa mbërriti në hapësirë pas nisjes...

SpaceX tentoi të lëshimin e raketës më të fuqishme, por dështoi dy herë

para 3 jave - Shqip

Anija kozmike pa njerëz në bord Starship lëshoi një nga raketat më të fuqishme të ndërtuara ndonjëherë deri më sot, por të dyja humbën shumë shpejt pas shkëputjes nga stacioni i lëshimit. Përforcuesi i...

Elon Musk nuk dorëzohet: Pas dështimit rinis sërish testimin e anijes kozmike “Starship”

para 3 jave - Zeri

Elon Musk nuk dorëzohet në planet e tij. Pas më shumë se shtatë muajsh nga dështimi i tentativës së parë, ai ka rinisur testimin e anijes kozmike “Starship”. Raketa më e fuqishme e zhvilluar ndonjëherë...

Raketa më e fuqishme në histori humbi kontaktin pas dhjetë minutash

para 3 jave - ATV Live

Starship i SpaceX, një anije kozmike e gjeneratës së ardhshme e zhvilluar për të transportuar astronautët në Hënë dhe më gjerë, la atmosferën e Tokës pa një ekuipazh për herë të parë, por kontakti u humb...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK