Kurti i tregon Stoltenbergut 'hetimet' mbi Banjskën: U sulmuan dhunshëm institucionet e rendit dhe ligjit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg u zhvillua sot në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Kurti i propozon Stoltenbergut hapjen e një zyre diplomatike të Kosovës në NATO

para 2 jave - RTV 21

Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ku roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit...

Kurti pret shefin e NATO-s Stoltenbergun, i shpreh shqetësimin për praninë ...

para 2 jave - BalkanWeb

Në takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, u diskutua roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë...

Stoltenberg nga Prishtina: Themelimi i Bashkësisë së Komunave Serbe është kyç për paqen në rajon

para 2 jave - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha nga Prishtina se rritja e pranisë ushtarake në Kosovë me 1000 ushtarë tregon se sa seriozisht e merr Aleanca dhunën që ka shpërthyer muajt e fundit....

Kurti njofton Stoltenbergun për rrezikun që vjen nga Serbia, kërkon bashkëpunim me NATO-n për paqen dhe sigurinë

para 2 jave - Koha.mk

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg u zhvillua sot në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Stoltenberg nga Prishtina: Themelimi i Bashkësisë së Komunave Serbe është kyç për paqen në rajon

para 2 jave - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha nga Prishtina se rritja e pranisë ushtarake në Kosovë me 1000 ushtarë tregon se sa seriozisht e merr Aleanca dhunën që ka shpërthyer muajt e fundit....

Kurti njofton Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për rrezikun që vjen nga Serbia, liston armët që ajo ka marrë nga Rusia e Kina

para 2 jave - Telegrafi

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg u zhvillua sot në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Stoltenberg në Prishtinë: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s

para 2 jave - Portalb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha në Prishtinë më 20 nënor se aleanca po shqyrton nëse duhet të ketë një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Kosovë, pas shpërthimit...

Stoltenberg në Prishtinë: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s

para 2 jave - Koha.mk

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha në Prishtinë më 20 nënor se aleanca po shqyrton nëse duhet të ketë një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Kosovë, pas shpërthimit...

Kurti bisedoi me Stoltenbergun për praninë e 48 bazave të përparme operacione serbe përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Gazeta Express

Në takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, u diskutua roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë...

Kurti i tha Stoltenbergut se Serbia i pari vend në Evropë që operon me armë kineze

para 2 jave - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se në takimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, u diskutua roli historik i NATO-s në vend dhe kontributi...

Kurti i propozon Stoltenbergut hapjen e një zyre diplomatike të Kosovës në NATO

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ku roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit...

Kurti -Stoltenberg, temë kryesore roli historik i NATO-s në Kosovë

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë...

Postimi paralajmërues i Kurtit, kritikohet për informacionet e përmendura

para 2 jave - GazetaBlic

Millan Radoiçiq, Lista Serbe, Rusia ishin mes emrave që u përmendën në një postim të kryeministrit Albin Kurti gjatë së dielës, ku ngriti alarmin për rrezikun që vjen nga fqinji verior për Kosovën, por...

Detaje nga takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

para 2 jave - Kallxo

Roli historik i NATO-s në Kosovë dhe kontributi i vazhdueshëm i misionit të KFOR-it për sigurinë dhe paqen në vend, krahas zhvillimeve të fundit në vend dhe rëndësisë së bashkëpunimit dhe koordinimit ndërmjet...

Krejt çka tha Stoltenberg në Prishtinë – nga rritja e përhershme e pranisë së NATO-s tek Asociacioni

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha në Prishtinë më 20 nëntor se aleanca po shqyrton nëse duhet të ketë një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Kosovë, pas shpërthimit...

Osmani thotë se anëtarësimi i Kosovës në NATO është garanci për rajonin, sekretari s’jep shpresa

para 2 jave - Koha.net

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nuk ka dhënë shpresa se Kosova së shpejti mund të bëhet pjesë e Partneritetit për Paqe, program ky që i paraprin anëtarësimit në aleancën transatlantike....

Kurti njoftoi Stoltenbergut gjetjet e hetimeve mbi sulmin terrorist në Banjskë, dhe listoi armët që Serbia ka marrë nga Rusia e Kina

para 2 jave - Indeks online

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg u zhvillua sot në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Postimi paralajmërues i Kurtit, kritikohet për informacionet e përmendura

para 2 jave - Zeri

Millan Radoiçiq, Lista Serbe, Rusia ishin mes emrave që u përmendën në një postim të kryeministrit Albin Kurti gjatë së dielës, ku ngriti alarmin për rrezikun që vjen nga fqinji verior për Kosovën, por...

Zyra e Kryeministrit jep detaje për takimin Kurti – Stoltenberg

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Zyra e Kryeministrit njoftoi se në këtë takim u bisedua për rolin historik të...

Kurti i tha Stoltenbergut se Serbia i pari vend në Evropë që operon me armë kineze

para 2 jave - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se në takimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, u diskutua roli historik i NATO-s në vend dhe kontributi...

Kurti njofton Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për rrezikun që vjen nga Serbia

para 2 jave - OraInfo

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg u zhvillua sot në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Stoltenberg: Shtim të përhershëm të forcave të NATO-s

para 2 jave - Klan Macedonia

“Autorët e sulmit në Banjskë të mbahen përgjegjës” Sulmi i 24 Shtatorit në Banjskë ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor ka thënë sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Stoltenberg: Shtim të përhershëm të forcave të NATO-s

para 2 jave - Klan

Stoltenberg: Shtim të përhershëm të forcave të NATO-s “Autorët e sulmit në Banjskë të mbahen përgjegjës” Sulmi i 24 Shtatorit në Banjskë ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Syri

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. ‘Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Kurti: Serbia së fundmi ka dislokuar sisteme kundër-ajrore në afërsi të kufirit

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, Rene Troccaz, ku ndër të tjera është diskutuar edhe për situatën e sigurisë...

Stoltenberg: Paqja e siguria nuk duhen rrezikuar, NATO e mbështet dialogun

para 2 jave - Koha.net

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se NATO e mbështet dialogun Kosovë – Serbi dhe se nuk duhet rrezikuar paqja dhe siguria në rajon. Stoltenberg ka thënë se mirëpresin propozimin...

Normalizim i marrëdhënieve Prishtinë-Beograd, Stoltenberg: NATO po shqyrton...

para 2 jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Prishtinë se aleanca po shqyrton një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Ballkanin Perëndimor për të mbajtur tensionet...

Albin Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Kryeministri Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosov...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Kurti, përfaqësuesit francez Troccaz: Serbia së fundmi ka dislokuar sisteme kundër-ajrore në afërsi të kufirit

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, Rene Troccaz. Gjatë takimit është diskutuar për situatën e sigurisë pas sulmit terrorist...

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Portalb

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz, raporton KlanKosova . Në këtë takim të parë me...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Koha.mk

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Kryeministria bëhet e ditur se në takim...

Pamje nga takimi i Stoltenbergut me Kurtin në Qeverinë e Kosovës (VIDEO)

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, është takuar sot kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Aktuale

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me sanksione, mund të cenojë sërish sigurinë

para 2 jave - Top Channel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg që të ndëshkohet Serbia për aktin e agresionit ndaj Kosovës, më 24 shtator në në Banjskë të Zveçanit....

Stoltenberg në takim me Kurtin

para 2 jave - RTV 21

Ka nisur takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Stoltenberg me kreun e Qeverisë takohet pas takimit me presidenten Vjosa Osmani.

Stoltenberg: NATO-ja po shqyrton shtimin e përhershëm të trupave në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Prishtinë se aleanca po shqyrton një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Ballkanin Perëndimor për të mbajtur tensionet...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Opinion

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Syri

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjatë konferencës për media në Prishtinë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të aleancës...

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me Kurtin në Prishtinë...

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me Kurtin në Prishtinë...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me sanksione, mund të cenojë sërish sigurinë

para 2 jave - Top Channel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg që të ndëshkohet Serbia për aktin e agresionit ndaj Kosovës, më 24 shtator në në Banjskë të Zveçanit....

Kurti pret shefin e NATO-s: Qeveria del me detaje se çka u fol në takim

para 2 jave - Lajmi.net

Zyra e kryeministrit Albin Kurti ka njoftuar për takimin e shefit të qeverisë se shefin e NATO’së, Jens Stoltenberg. Nga kjo zyre thanë se ata kanë folur për situatën e sigurisë në vend, si për afro 50...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Kryeministria bëhet e ditur se në takim...

Osmani: Serbia e mohon zbatimin e marrëveshjes, s’pres dialog të suksesshëm

para 2 jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova është e gatshme ta nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë që buron nga plani franko-gjerman por që këtë gatishmëri nuk e ka Serbia. Për këtë, ajo kërkon...

Osmani: Marrëveshja e vitit 2013 me NATO-n nuk është në interes të Kosovës, por i qëndrojmë se jemi vend serioz

para 2 jave - Alsat-M

Ajo thotë se marrëveshja e nënshkruar ishte e pafavorshme për Kosovën. “Marrëveshjen e vitit 2013 e kemi trashëguar nga kryeministri i asaj kohe me sekretarinë NATO-s në atë vit. Nuk ka qenë marrëveshje...

Sopjani për vizitën e Stoltenberg: Nuk ka asgjë të rastësishme, lidhet me zgjedhjet në Serbi

para 2 jave - Telegrafi

Ish-inspektori i AKI-së, Shkelzen Sopjani ka komentuar vizitën e shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thënë se kjo vizitë nuk është e rastësishme dhe lidhet me zgjedhjet në...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Stoltenberg në Kosovë, Shkodra: Mesazh i qartë, NATO nuk do lejojë levat ruse të destabilizojnë rajonin

para 2 jave - Klan Kosova

Ish-zëvendësministri i Brendshëm i Kosovës, Selami Shkodra, foli për vizitën e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në rajon, si edhe në Kosovë. “Kjo vizitë e tij vjen pas qarkullimit...

Stoltenberg: Sulmet në veri të papranueshme, mbështesim dialogun

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, ku u vra rreshteri policor, Afrim Bunjaku, është i papranueshëm dhe po ashtu arsyeja...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Stoltenberg: NATO-ja po shqyrton shtimin e përhershëm të trupave në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Prishtinë se aleanca po shqyrton një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Ballkanin Perëndimor për të mbajtur tensionet...

Stoltenberg: NATO-ja po shqyrton shtimin e përhershëm të trupave në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Ora news

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Prishtinë se aleanca po shqyrton një shtim të përhershëm të pranisë së saj ushtarake në Ballkanin Perëndimor për të mbajtur tensionet...

Nis takimi Kurti-Stoltenberg

para 2 jave - Koha.net

Ka nisur takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Stoltenberg me kreun e Qeverisë takohet pas presidentes Vjosa Osmani me të cilën mbajti edhe një...

Stoltenberg: Paqja e siguria nuk duhet rrezikuar, NATO e mbështet dialogun

para 2 jave - Koha.net

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se NATO e mbështet dialogun Kosovë – Serbi dhe se nuk duhet rrezikuar paqja dhe siguria në rajon. Stoltenberg ka thënë se mirëpresin propozimin...

Sopjani për vizitën e Stoltenberg: Nuk ka asgjë të rastësishme, lidhet me zgjedhjet në Serbi

para 2 jave - GazetaBlic

Avokati, Shkelzen Sopjani ka komentuar vizitën e shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thënë se kjo vizitë nuk është e rastësishme dhe lidhet me zgjedhjet në Serbi dhe me ndikimin...

Kurti pret shefin e NATO’së: Qeveria del me detaje se çka u fol në takim

para 2 jave - Lajmi.net

Zyra e kryeministrit Albin Kurti ka njoftuar për takimin e shefit të qeverisë se shefin e NATO’së, Jens Stoltenberg. Nga kjo zyre thanë se ata kanë folur për situatën e sigurisë në vend, si për afro 50...

Stoltenberg në Kosovë, Shkodra: Mesazh i qartë, NATO nuk do lejojë levat ruse të destabilizojnë rajonin

para 2 jave - GazetaBlic

Ish-zëvendësministri i Brendshëm i Kosovës, Selami Shkodra, foli për vizitën e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në rajon, si edhe në Kosovë. “Kjo vizitë e tij vjen pas qarkullimit...

Stoltenberg nga Sarajeva: Jemi të shqetësuar nga ndikimi rus

para 2 jave - TV21

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Klan Macedonia

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Pas Osmanit, Stoltenberg i shkon në takim Kurtit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ka filluar takimi në mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit tha se...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor. “Ne...

Osmani flet për influencën ruse: Është i domosdoshëm bashkëpunimi me NATO’n

para 2 jave - Syri.net Kosova

Gjatë konferencës me shefin e NATO’s, Stoltenberg, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se influenca ruse shihet në tri aspekte. “Influenca ruse shihet në tri aspekte kruesore. E para është propaganda...

Stoltenberg takohet me Kurtin (VIDEO)

para 2 jave - NOA

KOSOVË- Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore...

Osmani: Marrëveshja e vitit 2013 me NATO-n nuk është në interes të Kosovës, por i qëndrojmë se jemi vend serioz

para 2 jave - Telegrafi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në konferencë për media me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, ka folur edhe për marrëveshjen me NATO-n për moszbarkimin e FSK-së në veri. Ajo thotë se marrëveshja...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - Telegrafi

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjatë konferencës për media në Prishtinë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të aleancës...

Stoltenberg: NATO-ja e shqetësuar nga retorika për ndarjen e Bosnjës

para 2 jave - Portalb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të hënën në Sarajevë se aleanca është e shqetësuar nga “retorika ndarëse” në Bosnje, si dhe nga ndërhyrjet e huaja, përfshirë Rusinë, raporton VOA...

Pas Osmanit, Stoltenberg takohet me Kurtin

para 2 jave - Gazeta Express

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore në Ballkanin...

Stoltenberg: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme të trupave në Kosovë

para 2 jave - Gazeta Express

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se janë duke bërë një rishikim të pranisë ushtarake të NATO’s në Ballkanin Perëndimor. Stoltenberg tha se kanë përdorur forcat rezervë për të rritur praninë e...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Klan

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa që përbën vendosjen...

Stoltenberg: Sulmi i 24 Shtatorit në Kosovë, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Klan

Stoltenberg: Sulmi i 24 Shtatorit në Kosovë, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Pas presidentes Osmani, Stoltenberg takon kryeministrin, Kurti

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Zyra e Kryeministrit bëhet e ditur se...

Osmani: Ka shqetësime se mund të përsëriten sulmet terroriste në veri

para 2 jave - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin terrorist të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit, do të inkurajohet për sulme të tjera. Osmani pas takimit me Sekretarin...

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Sipas njoftimit, në këtë takim të parë me kryeministrin...

Sopjani për vizitën e Stoltenberg: Nuk ka asgjë të rastësishme, lidhet me zgjedhjet në Serbi

para 2 jave - Zeri

Ish-inspektori i AKI-së, Shkelzen Sopjani ka komentuar vizitën e shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thënë se kjo vizitë nuk është e rastësishme dhe lidhet me zgjedhjet në...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - OraInfo

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Zyra e Kryeministrit bëhet e ditur se...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - GazetaBlic

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - OraInfo

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjatë konferencës për media në Prishtinë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të aleancës...

Osmani: Marrëveshja e vitit 2013 me NATO-n nuk është në interes të Kosovës, por i qëndrojmë se jemi vend serioz

para 2 jave - OraInfo

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në konferencë për media me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, ka folur edhe për marrëveshjen me NATO-n për moszbarkimin e FSK-së në veri. Ajo thotë se marrëveshja...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Sipas njoftimit, në këtë takim të parë me kryeministrin...

Osmani: Adresë e presionit duhet të jetë Beogradi që nuk po zbaton marrëveshjet

para 2 jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencë me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se dialogu është i suksesshëm vetëm kur të ketë zbatim të plotë të marrëveshjes....

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë

para 2 jave - Syri

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Stoltenberg: Sulmi i 24 Shtatorit në Kosovë, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Klan Macedonia

Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, se sulmi i 24 Shtatorit në Kosovë, ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor....

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin në Banjskë, do të inkurajohej tjetër sulm në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Stoltenberg në Ballkan, takimi rajonal i NATO-s në Shkup të enjten

para 2 jave - Alsat-M

Gazetar: Lluka Andreev Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, nisi një mini tur-ballkanik. Objektivat e vizitës së Stoltenberg në rajon nuk ndahen në faqen zyrtare të Aleancës, shkruan Alsat....

Sulmi terrorist në Banjskë/ “Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi”, Stoltenb...

para 2 jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa, që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës, tregon se sa seriozisht...

Stoltenberg për sulmin në Banjskë: Autorët duhet të dalin para drejtësisë, NATO e mbështet dialogun

para 2 jave - Telegrafi

Gjatë konferencës për shtyp pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë thirrje për mbajtjen përgjegjës të atyre që ishin përgjegjës për sulmet...

Osmani flet për influencën ruse: Është i domosdoshëm bashkëpunimi me NATO’n

para 2 jave - Gazeta Express

Gjatë konferencës me shefin e NATO’s, Stoltenberg, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se influenca ruse shihet në tri aspekte. “Influenca ruse shihet në tri aspekte kruesore. E para është propaganda...

Osmani para Stoltenbergut: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi

para 2 jave - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se udhëheqës nga aspekti politik i sulmit terrorist në Banjskë është presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Serbia, për fat të keq, jo që nuk e ka ekstraduar...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë me Radoiçiqin

para 2 jave - Klan Kosova

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Osmani me Stoltenbergun: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët në tjetrën anë

para 2 jave - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se nëse Serbia nuk ballafaqohet me asnjë masë do të jetë inkurajim që ta sulmojë...

Stoltenberg për trupat e NATO-s: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme në Kosovë

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, ka deklaruar se janë duke rishikuar nëse duhet të ketë një rritje të përhershme të trupave në Kosovë....

Stoltenberg për agresionin serb të 24 shtatorit në Banjskë: Është e rëndësishme të ketë pasoja

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se është e rëndësishme të ketë pasoja pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit. “Sigurisht...

Osmani, Stoltenbergut: Adresa e presionit duhet të jetë Beogradi

para 2 jave - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, t’i bëhet presion Serbisë, në mënyrë që dialogu të mos ngecë. Sipas saj meqë Beogradi zyrtar, është e vetmja adresë...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë me Radoiçiqin

para 2 jave - Bota Sot

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Stoltenberg reagon pas takimit me Kurtin: NATO do të vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për të ruajtur një mjedis të sigurt

para 2 jave - Infokusi

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas takimit me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Stoltenberg: Do të bëjmë atë që është e nevojshme për të mbajtur një mjedis të sigurt në Kosovë

para 2 jave - Anadolu Agency

Prishtinë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu. Pas takimit, presidentja Osmani në konferencën e përbashkët për...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Ora news

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin në Banjskë, do të inkurajohej tjetër sulm në Kosovë

para 2 jave - Ora news

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Stoltenbergu i shkon Kurtit në takim

para 2 jave - Indeks online

Ka filluar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit, në...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë

para 2 jave - Indeks online

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë me Radoiçiqin

para 2 jave - Zeri

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Bëhet e ditur se në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë...

Stoltenberg pritet me ceremoni shtetërore nga presidentja Osmani

para 2 jave - Syri.net Kosova

Pas takimit ata do të kenë një konferencë për media. Stoltenberg do të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai do të vizitojë edhe Kampin e KFOR-it “Nothing Hill”, ku do të takohet me...

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - OraInfo

Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor. “Ne...

Stoltenberg: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme të trupave në Kosovë

para 2 jave - GazetaBlic

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se janë duke bërë një rishikim të pranisë ushtarake të NATO’s në Ballkanin Perëndimor. Stoltenberg tha se kanë përdorur forcat rezervë për të rritur praninë e...

Osmani: Serbia e mohon zbatimin e marrëveshjes, s’pres dialog të suksesshëm

para 2 jave - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova është e gatshme ta nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë që buron nga plani franko-gjerman por që këtë gatishmëri nuk e ka Serbia. Për këtë, ajo kërkon...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë me Radoiçiqin

para 2 jave - GazetaBlic

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me sanksione, mund të cenojë sërish sigurinë

para 2 jave - Opinion

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg që të ndëshkohet Serbia për aktin e agresionit ndaj Kosovës, më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit....

Kurti takon emisarin francez Troccaz, diskutojnë për sigurinë e dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Sipas komunikatës së Zyrës së Kryeministrit, në këtë takim të parë...

Shefi i NATO-s në Kosovë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë vizitës në Kosovë ka thënë se stabiliteti në rajon ka rëndësi për “sigurinë tonë”. Stoltenberg në një konferencë për media me presidenten e Kosovës,...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Opinion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Klan Macedonia

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës, tregon se sa seriozisht e...

Osmani me Stoltenbergun: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët në tjetrën anë

para 2 jave - Klan Macedonia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se nëse Serbia nuk ballafaqohet me asnjë masë do të jetë inkurajim që ta sulmojë...

Retorika e ndarjes dhe ndikimi rus në Bosnjë, Stoltenberg në Sarajevë: Jemi...

para 2 jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për sulmet në Banjskë, do të inkurajohej të sulmojë sërish Kosovën

para 2 jave - Telegrafi

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Shefi i NATO-s në Presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - Zhurnal

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të...

Osmani: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët janë në anën tjetër

para 2 jave - Zhurnal

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia vazhdon t’i mbështesë terroristët që sulmuan Kosovën më 24 shtator, prandaj sipas saj Serbia duhet të mbahet përgjegjëse, raporton Ekonomia Online....

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit

para 2 jave - Gazeta Express

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Osmani, Stoltenbergut: Serbia qëndron pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë

para 2 jave - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Serbia kreu akt agresioni më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit. “Kosova është...

LIVE| Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Klan Kosova

16:30-Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor....

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Klan Kosova

Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor. “Ne...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Nis takimi Kurti – Stoltenberg

para 2 jave - Bota Sot

Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg është pritur në takim nga kryeministri, Albin Kurti. Para se të arrinte në Kosovë, shefit i NATO-s ishte për vizitë...

Stoltenberg për trupat e NATO-s: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme në Kosovë

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, ka deklaruar se janë duke rishikuar nëse duhet të ketë një rritje të përhershme të trupave në Kosovë....

Sulmi terrorist në veri të Kosovës, Stoltenberg: Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi

para 2 jave - Albeu

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa, që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës, tregon se sa seriozisht...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se aleanca përdori trupat e saj rezervë për të rritur praninë ushtarake në Kosovë, pas sulmit në Banjskë në shtator. “Tani ne po shqyrtojmë nëse...

Stoltenberg nga Kosova: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë! Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s pritet të takohet edhe me Ramën

para 2 jave - Panorama

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Kurti takon emisarin francez: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Stoltenberg: Kryesit e sulmit në Banjskë të mbahen përgjegjës, mirëpres propozimin për formimin e Asociacionit

para 2 jave - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë ka bërë që ta rrisin prezencën e KFOR-it me ushtarë shtesë. Për këtë, Stoltenberg ka kërkuar që kryerësit...

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konfliktet mund të kthehen në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Indeks online

-Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor. “Ne...

Takimi me Stoltenberg, Osmani akuzon: Serbia futi avionët rus brenda Kosovës

para 2 jave - Flaka

Presidentja Vjosa Osmani kërkoi një anëtarësim të shpejtë në NATO, ndërsa përmendi raste të shumta të kërcënimeve që vijnë nga Serbia. Këto deklarata, Osmani i bëri pas takimit që pati me Sekretari i përgjithshëm...

Stoltenberg për sulmin terrorist të 24 shtatorit: Autorët duhet të dalin para drejtësisë

para 2 jave - Flaka

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se personat përgjegjës për sulmin terrorist në veri duhet të dalin para drejtësisë. “Në shtator, incidentet e dhunshme në veri të Kosovës na...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e Asociacionit

para 2 jave - Zeri

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Pas Osmanit, Stoltenbergu takohet me Kurtin

para 2 jave - Zeri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është duke qëndruar për vizitë në Kosovë. Ai fillimisht u prit në Presidencë nga Vjosa Osmani, me të cilën dha edhe një konferencë për media, raporton...

Osmani pas takimit me Stoltenbergun: Adresa e presionit duhet të jetë Beogradi

para 2 jave - Zeri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, t’i bëhet presion Serbisë, në mënyrë që dialogu të mos ngecë. Sipas saj meqë Beogradi zyrtar, është e vetmja adresë...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Vizion Plus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Stoltengerg: Çdo vendosje e Policisë së Kosovës në veri, të marrë konfirmimin e NATO-s

para 2 jave - RTSH

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, në konferencën për media pas takimit me presidenten, Vjosa Osmani, ka theksuar se autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri, duhet të mbahen përgjegjës. Ai ka theksuar...

Forca të shtuara të KFOR-it mbi Urën e Ibrit, para vizitës së Stoltenbergut

para 2 jave - Koha.net

Forca të shtuara të KFOR-it janë vendosur mbi Urën e Ibrit mëngjesin e së hënës. Kjo për shkak të vizitës së sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në Kosovë, i cili ndër të tjera pritet...

Osmani para Stoltenbergut: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se udhëheqës nga aspekti politik i sulmit terrorist në Banjskë është presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Serbia, për fat të keq, jo që nuk e ka ekstraduar...

Pas Osmanit, Stoltenbergi i shkon në takim Kurtit

para 2 jave - GazetaBlic

Ka filluar takimi në mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit tha se...

Osmani flet për influencën ruse: Është i domosdoshëm bashkëpunimi me NATO’n

para 2 jave - GazetaBlic

Gjatë konferencës me shefin e NATO’s, Stoltenberg, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se influenca ruse shihet në tri aspekte. “Influenca ruse shihet në tri aspekte kruesore. E para është propaganda...

Stoltenberg për agresionin serb të 24 shtatorit në Banjskë: Është e rëndësishme të ketë pasoja

para 2 jave - OraInfo

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se është e rëndësishme të ketë pasoja pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit. “Sigurisht...

Osmani, Stoltenbergut: Adresa e presionit duhet të jetë Beogradi

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, t’i bëhet presion Serbisë, në mënyrë që dialogu të mos ngecë. Sipas saj meqë Beogradi zyrtar, është e vetmja adresë...

Osmani me Stoltenbergun: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët në tjetrën anë

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se nëse Serbia nuk ballafaqohet me asnjë masë do të jetë inkurajim që ta sulmojë...

Osmani: Është i domosdoshëm bashkëpunimi me NATO’n

para 2 jave - OraInfo

Gjatë konferencës me shefin e NATO’s, Stoltenberg, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se influenca ruse shihet në tri aspekte. “Influenca ruse shihet në tri aspekte kruesore. E para është propaganda...

Pas Osmanit, Stoltenberg i shkon në takim Kurtit

para 2 jave - OraInfo

Ka filluar takimi në mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit tha se...

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - OraInfo

Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor. “Ne...

Stoltenberg: E mirëpres themelimin e Asociacionit, hap kyç për normalizimin e marrëdhënieve

para 2 jave - OraInfo

Ka përfunduar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit në konferencën për media ka folur sekretari Stoltenberg. “E mirëpres themelimin...

Osmani-Stoltenbergut: Serbia po i mbështet terroristët për sulme të reja kundër Kosovës

para 2 jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg kanë folur para mediave pas takimit të tyre. Osmani ka deklaruar se roli i NATO-s dhe i KFOR-it në paranadalimin...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit

para 2 jave - Syri

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin në Banjskë, do të inkurajojë tjetër sulm në Kosovë

para 2 jave - Syri

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Kurti ia tregon Stoltenbergut gjetjet e hetimeve mbi sulmin terrorist në Banjskë

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Zyra e Kryeministrit njoftoi se në këtë takim u bisedua për rolin historik të...

Postimi paralajmërues i Kurtit, kritikohet për informacionet e përmendura

para 2 jave - Dukagjini

Millan Radoiçiq, Lista Serbe, Rusia ishin mes emrave që u përmendën në një postim të kryeministrit Albin Kurti gjatë së dielës, ku ngriti alarmin për rrezikun që vjen nga fqinji verior për Kosovën, por...

Shefi i NATO-s arrin në Presidencë, e pret Osmani

para 2 jave - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pak më parë e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO’s, Jens Stoltenberg. Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s do të zhvillojë një takim tjetër me kryeministrin...

Nis takimi i Osmanit me Stoltenbergun

para 2 jave - Klan Kosova

Ka filluar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Stoltenberg do të takohet më pas me kryeministrin Albin Kurti. Këtë të hëne shefi i NATO-s nisi vizitën...

Osmani pas takimit me Stoltenberg: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët në anën tjetër

para 2 jave - Bota Sot

Ka përfunduar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit në konferencën për media, Osmani ka thënë se “Kosova dhe NATO janë në njërën anë...

Osmani: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët në anën tjetër

para 2 jave - Indeks online

Pas takimit me sekretarin e NATOs, Jens Stoltenberg është deklaruar presidentja Vjosa Osmani. Osmani ka përmendur sulmin e Banjskës ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku. “Populli dhe institucionet e Kosovës...

Osmani: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët janë në anën tjetër

para 2 jave - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia vazhdon t’i mbështesë terroristët që sulmuan Kosovën më 24 shtator, prandaj sipas saj Serbia duhet të mbahet përgjegjëse. Pas takimit me sekretarin...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Tetova Sot

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Stoltenberg: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme të trupave në Kosovë

para 2 jave - Tetova Sot

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se janë duke bërë një rishikim të pranisë ushtarake të NATO’s në Ballkanin Perëndimor. Stoltenberg tha se kanë përdorur forcat rezervë për të rritur praninë e...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për sulmet në Banjskë, do të inkurajohej të sulmojë Kosovën dhe ta destabilizojë Ballkanin

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Takohen Osmani e Stoltenberg

para 2 jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, është pritur me ceremoni shtetërore nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Pas takimit ata do të kenë një konferencë për media. Stoltenberg do të...

Osmani: Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për sulmet në Banjskë, do të inkurajohej ta destabilizojë Ballkanin

para 2 jave - OraInfo

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin në Banjskë, do të inkurajohej tjetër sulm në Kosovë

para 2 jave - Syri

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk ndëshkohet për sulmin në Banjskë, do të inkurajohej tjetër sulm në Kosovë

para 2 jave - Syri

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - Shenja

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjatë konferencës për media në Prishtinë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të aleancës...

“Dilni me konkluzione” – Çka i kërkoi Kurti Stoltenbergut në takim sot?

para 2 jave - Periskopi

“Dilni me konkluzione” – Çka i kërkoi Kurti Stoltenbergut në takim sot? 20 Nov, 20:46 Kryeministrit Albin Kurti priti sot në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg ku u diskutua për...

Kurti ia shpreh shqetësimin shefit të NATO’s: Ja liston armët që Serbia ka marrë nga Rusia e Kina

para 2 jave - Gazeta Metro

Takimi i tretë me radhë ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg u zhvillua sot në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Shefi i NATO-s në Presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - Indeks online

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Ndryshe të hënën shefi i NATO-s...

Shefi i NATO-s pritet me ceremoni në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para 2 jave - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të hënën shefi i NATO-s do të...

Stoltenbergu mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se erdhi përmes Merdarit

para 2 jave - Zeri

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online , Stoltenbergu ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdar. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Shefi i NATO-s në Presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të...

Nis takimi i Osmanit me Stoltenbergun

para 2 jave - OraInfo

Ka filluar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të hënën shefi i NATO-s do nisi turin...

Shefi i NATO-s në Prishtinë, nis takimin me presidenten Osmani - FOTO

para 2 jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Stoltenberg dhe Osmani kanë fillimisht një takim të mbylluar dhe nga ora 16:10 pritet të mbajnë konferencë...

Osmani para Stoltenbergut: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi

para 2 jave - Tetova Sot

Osmani para Stoltenbergut: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se udhëheqës nga aspekti politik i sulmit terrorist në...

Stoltenberg për sulmin në Banjskë: Pres që ata që janë përgjegjës të mbahen përgjegjës

para 2 jave - Tetova Sot

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Osmani, ka thënë se është e rëndësishme të ketë pasoja pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit....

Kurti: Mungesa e sanksionimit të Serbisë, rritë nivelin e kërcënimit në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti...

Kurti takim me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mirëpriti sot përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Bëhet e ditur se në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

E kreu me Osmanin: Shefi i NATO’së takon Kurtin

para 2 jave - Lajmi.net

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore në Ballkanin...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - OraInfo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Sopjani : Asgjë e rastësishme, lidhet me zgjedhjet në Serbi dhe ndikimin rus në Ballkan

para 2 jave - Revista Kosovarja

Ish-inspektori i AKI-së, Shkelzen Sopjani ka komentuar vizitën e shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thënë se kjo vizitë nuk është e rastësishme dhe lidhet me zgjedhjet në...

Stoltenberg pas takimit me Osmanin e Kurtin: NATO do të vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për një mjedis të sigurt

para 2 jave - ATV Live

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministrin, Albin Kurti ka thënë se pati biseda të frytshme mbi situatën e sigurisë në vend dhe rajon. Përmes një...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - Lideri

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjatë konferencës për media në Prishtinë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të aleancës...

Osmani: Marrëveshja e vitit 2013 me NATO-n nuk është në interes të Kosovës, por i qëndrojmë se jemi vend serioz

para 2 jave - Lideri

Ajo thotë se marrëveshja e nënshkruar ishte e pafavorshme për Kosovën. “Marrëveshjen e vitit 2013 e kemi trashëguar nga kryeministri i asaj kohe me sekretarinë NATO-s në atë vit. Nuk ka qenë marrëveshje...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg nga Sarajeva: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - RTV 21

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

'Jemi të shqetësuar', ja çka tha shefi i NATO-s para nisjes për në Kosovë

para 3 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Shefi i NATO-s arrin në Kosovë, mediumi serb thotë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Rreziku nga influenca ruse në Ballkan, Osmani: Bashkëpunimi me NATO’në i domosdoshëm

para 2 jave - Lajmi.net

Gjatë konferencës me shefin e NATO’s, Stoltenberg, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se influenca ruse shihet në tri aspekte. “Influenca ruse shihet në tri aspekte kruesore. E para është propaganda...

FSK-ja në veri “vetëm në pajtim” me NATO-n, aksionet e policisë “me informim paraprak” – Stoltenberg me ‘udhëzime’ për Kosovën

para 2 jave - Parrotlla

E tha atë që e thotë kaherë kur i referohet Kosovës – që Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) nuk mund të shkojë në veri të vendit pa pëlqimin/pajtimin e trupës paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, KFOR-it....

Sulmi terrorist në veri të Kosovës, Stoltenberg: Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi

para 2 jave - InfoShqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa, që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës, tregon se sa seriozisht...

Pas Osmanit, Stoltenberg i shkon në takim Kurtit

para 2 jave - ATV Live

Ka filluar takimi në mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit tha se...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Top24

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Stoltenberg pas takimit me Osmanin e Kurtin: NATO-ja do të vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për një mjedis të sigurt

para 2 jave - Dukagjini

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministrin, Albin Kurti, ka thënë se pati biseda të frytshme mbi situatën e sigurisë në vend dhe rajon. Përmes...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Gazeta Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg mirëpret propozimet për themelimin e Asociacionit

para 2 jave - Lajmi.net

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Stoltenberg pas takimit me Osmanin e Kurtin: NATO do të vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për një mjedis të sigurt

para 2 jave - Ekonomia Online

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministrin, Albin Kurti ka thënë se pati biseda të frytshme mbi situatën e sigurisë në vend dhe rajon. Përmes një...

Stoltenberg në Ballkan: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Aktuale

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Marketing Kjo ishte vizita...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e Asociacionit

para 2 jave - Infokusi

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Kurti i ankohet përfaqësuesit të posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe vizitën e parë...

Osmani: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët janë në anën tjetër

para 2 jave - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia vazhdon t’i mbështesë terroristët që sulmuan Kosovën më 24 shtator, prandaj sipas saj Serbia duhet të mbahet përgjegjëse, raporton EO. Pas takimit...

Stoltenberg: E mirëpres propozimin për formimin e Asociacionit, hap kyç drejt paqes në rajon

para 2 jave - ATV Live

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë ka bërë që ta rrisin prezencën e KFOR-it me ushtarë shtesë. Për këtë, Stoltenberg ka kërkuar që kryerësit...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. “Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti në Prishtinë dhe...

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, reagon kryetari i ri i Listës Serbe

para 3 jave - Syri.net Kosova

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Ora news

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Kreu i Listës Serbe mohon takimin me Milan Radoiçiç: Akuzat e Kurtit, qesharake

para 2 jave - Vizion Plus

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Ai ka deklaruar se...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Folëm mbi situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon

para 2 jave - Bota Press

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka takuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, na ambientet e Qeverisë së Kosovës. Takimi i tyre vie, pasi shefi i NATO-s pati takim dhe një adresim për media me presidenten,...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Periskopi

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën 20 Nov, 18:20 Kryeministri Kurti sot ka pritur në zyrën e tij përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz....

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë konferencës për media në Kosovë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Para arritjes në Kosovë, Stoltenberg: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i shqetësuar për ndikimin rus në rajon dhe retorikën e ndarjes. Këto komente Stoltenberg i bëri gjatë vizitës së tij në Sarajevë, ku u...

Elek: S’e kuptoj çfarë lidhje ka Radoiçiçi me Listën Serbe

para 3 jave - Koha.mk

Kryetari i Listës Serbe, Zlatan Elek, ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili ka paralajmëruar për riorganizimin e bandës së ish-nënkryetarit të subjektit kryesor politik...

Stoltenberg i shqetësuar për ndikimin rus

para 3 jave - Klan

Stoltenberg i shqetësuar për ndikimin rus Nis nga Sarajeva turi ballkanik i shefit të NATO-s Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka nisur nga Sarajeva turi e tij ballkanik disa ditor. Në...

Stoltenberg i shqetësuar nga retorika ndarëse në Bosnjë dhe Hercegovinë

para 3 jave - Klan Kosova

NATO-ja mbështet integritetin territorial të Bosnjës dhe është e shqetësuar nga “ndërhyrja e huaj keqdashëse”, duke përfshirë Rusinë, në rajonin e paqëndrueshëm të Ballkanit që kaloi një luftë shkatërruese...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Ina

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Haliti zbulon temat që do t’i diskutojë Stoltenbergu në takim me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - Zeri

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, thotë se takimi i kryeministrit Kurti me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet...

Stoltenberg në Ballkan: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Opinion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg nga Sarajeva: Shqetësime për retorikën secesioniste dhe ndikimin Rus

para 3 jave - Klan Macedonia

SHEFI I NATO-s NISI VIZITËN NË BALLKANIN PERËNDIMOR Jemi të shqetësuar për shkak të retorikës secesioniste të ndasive dhe ndikimit rus – ka theksuar Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg,...

Fillon takimi i Osmanit me shefin e NATO-s

para 2 jave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të hënën shefi i NATO-s do nisi...

Shefi i NATO-s arrin në Presidencë, e pret Osmani

para 2 jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pak më parë e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO’s, Jens Stoltenberg. Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s do të zhvillojë një takim tjetër me kryeministrin...

Pas Osmanit, Stoltenberg takohet me Kurtin

para 2 jave - Fakti Ditor

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore në Ballkanin...

Stoltenberg për sulmin në Banjskë: Pres që ata që janë përgjegjës të mbahen përgjegjës

para 2 jave - Fakti Ditor

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët me presidenten Osmani, ka thënë se është e rëndësishme të ketë pasoja pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit....

Stoltenberg i shqetësuar për ndikimin rus

para 3 jave - Politiko.mk

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka nisur nga Sarajeva turi e tij ballkanik disa ditor. Në konferencën për shtyp në krah të kryetares së Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës,...

Osmani: Vizita e Stoltenbergut vjen në një moment përcaktues për paqen dhe sigurinë në rajon

para 2 jave - Epoka e Re

Presidentja Vjosa Osmani ka theksuar se vizita e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, vjen në një moment përcaktues për paqen dhe sigurinë, jo vetëm në rajon, por në të gjithë kontinentin...

Nis takimi Kurti – Stoltenberg, kryeministri nuk flet para mediave

para 2 jave - Zyrtare

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Për dallim nga presidentja, kryeminsitri Kurti nuk do të prononcohet…

Pas Osmanit, Stoltenberg i shkon në zyre Kurtit

para 2 jave - Gazeta Metro

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore në Ballkanin...

Pas Osmanin, Stoltenberg takohet me Kurtin (VIDEO)

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore...

Sopjani për vizitën e Stoltenberg: Nuk ka asgjë të rastësishme, lidhet me zgjedhjet në Serbi

para 2 jave - Dukagjini

Avokati, Shkelzen Sopjani ka komentuar vizitën e shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg në Ballkanin Perëndimor. Ai ka thënë se kjo vizitë nuk është e rastësishme dhe lidhet me zgjedhjet në Serbi dhe me ndikimin...

Pas Osmanit, shefi i NATO-s takohet me Kurtin

para 2 jave - Shqip

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore në Ballkanin...

Sulmi në Banjskë, Stoltenberg: Kërkojmë që përgjegjësit të mbahen llogaridhënës

para 2 jave - Dukagjini

Gjatë konferencës së përbashkët për media me presidenten Vjosa Osmani, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se autorët e sulmit terrorist të 24 shtatorit në Banjskë duhet të mbahen...

Kurti takon emisarin francez Troccaz, diskutojnë për sigurinë e dialogun Kosovë-Serbi

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Zyra e Kryeministrit bëhet e ditur se...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Zyra e Kryeministrit bëhet e ditur se...

Stoltenberg: Po shqyrtojmë rritjen e përhershme të pranisë së NATO-s në Kosovë

para 2 jave - TvNews

Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjatë konferencës për media në Prishtinë, tha se po zhvillohen diskutime mbi mundësinë e një rritjeje të përhershme të kontingjentit ushtarak të aleancës...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon, shkruan Radio Evropa e Lirë....

Osmani para Stoltenbergut: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se udhëheqës nga aspekti politik i sulmit terrorist në Banjskë është presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Serbia, për fat të keq, jo që nuk e ka ekstraduar...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit

para 2 jave - Fakti Ditor

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Pas Osmanit, Stoltenberg takohet me Kurtin

para 2 jave - Periskopi

Pas Osmanit, Stoltenberg takohet me Kurtin 20 Nov, 17:24 Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Stoltenberg po qëndron...

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Periskopi

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor 20 Nov, 17:03 Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa...

Stoltenberg: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme të trupave në Kosovë

para 2 jave - Periskopi

Stoltenberg: Po rishikojmë nëse duhet të kemi një rritje të përhershme të trupave në Kosovë 20 Nov, 17:21 Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se janë duke bërë një rishikim të pranisë ushtarake...

Kryetari i Listës Serbe mohon mbledhjen në Rashkë me Radoiçiqin

para 2 jave - Ekonomia Online

Të dielen kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar një takim në Rashkë i cili ka ndodhur para disa ditësh në mes të Milan Radoiçiq, dhe disa politikanëve serbë, në mesin e të cilëve edhe deputetë...

Kurti takoi përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Në këtë takim të parë me kryeministrin Kurti...

Stoltenbergu: Për çdo aksion të Policës së Kosovës në veri duhet të jemi të informuar

para 2 jave - Epoka e Re

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për medie. I pari i NATO-s, ka thënë se çdo vendosje e...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Albeu

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

A mund të bëhet Kosova pjesë e Programit të Partneritetit për Paqe, ja çfarë tha Stoltenberg

para 2 jave - Gazeta Metro

I pari i NATOs, Jens Stoltenberg, është pyetur për mundësinë që Kosova të bëhet pjesë e Programit të Partneritetit për Paqe, Stoltenberg tha se për këtë kërkohet vendim unanim i të gjithë anëtarëve të...

Gjatë vizitës në Kosovë, Jens Stoltenberg u shpreh i shqetësuar me ndikimin rus në rajon dhe retorikën e ndarjes, veçanërisht nga Rusia

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, prej dje e deri më 22 nëntor, do të qëndrojë për vizita në vendet e Ballkanit Perëndimor. Fillimisht ka vizituar Bosnje-Hercegovinën, sot ka qëndruar...

Stoltenberg: NATO-ja e shqetësuar me retorikën për ndarjen e Bosnjës

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të hënën në Sarajevë se aleanca është e shqetësuar nga "retorika ndarëse" në Bosnje, si dhe nga ndërhyrjet e huaja, përfshirë Rusinë. “Aleatët mbështesin...

Sulmi i 24 shtatorit në Banjskë, Stoltenberg: Autorët të dalin para drejtësisë, NATO e mbështet dialogun

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka bërë thirrje që autorët e sulmit terrorist të 24 shtatorit të dalin para drejtësisë. Ai solli në vëmendje edhe sulmin në maj, ku mbetën të...

Nis takimi i Osmanit me Stoltenbergun – Ora Info

para 2 jave - Debat

Ka filluar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të hënën shefi i NATO-s do nisi turin...

Haliti: Këto janë temat që do të diskutohen nga Stoltenberg, në takim me Kurtin e Osmanin

para 3 jave - Indeks online

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Osmani për deklaratën e Zelenskyt: Influenca malinje e Rusisë në Ballkan e bën edhe më imperative anëtarësimin tonë në NATO

para 2 jave - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në konferencën e përbashkët me shefin e NATO-s, Jens Stoltenberg ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky se Ukraina ka prova të synimeve...

Osmani: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi

para 2 jave - Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se udhëheqës nga aspekti politik i sulmit terrorist në Banjskë është presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Serbia, për fat të keq, jo që nuk e ka ekstraduar...

Para arritjes në Kosovë, Stoltenbergu: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Zeri

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veriatlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe nga ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Kurti: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz. Përmes njoftimit nga Zyra e Kryeministrit bëhet e ditur se...

Stoltenberg në takim me Kurtin e Osmanin, Haliti: Këto janë temat që do të diskutohen

para 3 jave - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Para arritjes në Kosovë, Stoltenberg: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i shqetësuar për ndikimin rus në rajon dhe retorikën e ndarjes. Këto komente Stoltenberg i bëri gjatë vizitës së tij në Sarajevë, ku u...

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, reagon kryetari i ri i Listës Serbe: Qesharake

para 3 jave - OraInfo

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Para arritjes në Kosovë, Stoltenberg: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i shqetësuar për ndikimin rus në rajon dhe retorikën e ndarjes. Këto komente Stoltenberg i bëri gjatë vizitës së tij në Sarajevë, ku u...

Qeveria tregon kohën e takimit Kurti – Stoltenberg

para 3 jave - Zhurnal

Qeveria e Kosovës, ka bërë të ditur se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet nga ora 16:35. Sipas njoftimit, për këtë takim mediet mund...

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, reagon kryetari i ri i Listës Serbe: Qesharake

para 3 jave - Gazeta Express

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Infokusi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Sulmi i 24 shtatorit – Shefi i NATO’s: Shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Bota Press

Sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg, ka deklaruar se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor. “Ne kishim një diskutim të rendësishëm rreth situatës...

Osmani flet për influencën ruse: Është i domosdoshëm bashkëpunimi me NATO’n

para 2 jave - Bota Press

Gjatë konferencës me shefin e NATO’s, Stoltenberg, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se influenca ruse shihet në tri aspekte. “Influenca ruse shihet në tri aspekte kruesore. E para është propaganda...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit

para 2 jave - Bota Press

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit

para 2 jave - Periskopi

Stoltenberg: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e asociacionit 20 Nov, 16:37 Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten...

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për sulmet në Banjskë, do të inkurajohej të sulmojë sërish Kosovën

para 2 jave - Periskopi

Osmani me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për sulmet në Banjskë, do të inkurajohej të sulmojë sërish Kosovën 20 Nov, 16:46 Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse...

Osmani thotë se Kosova është e gatshme ta nënshkruajë marrëveshjen: Serbia e mohon zbatimin e marrëveshjes, s’pres dialog të suksesshëm

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova është e gatshme ta nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë që buron nga plani franko-gjerman por që këtë gatishmëri nuk e ka Serbia. Për këtë, ajo kërkon...

Pas Osmanit, Stoltenbergu i shkon Kurtit në takim

para 2 jave - Epoka e Re

Ka filluar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit, në...

Pas Osmanit, Stoltenberg i shkon në takim Kurtit

para 2 jave - Ekonomia Online

Ka filluar takimi në mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit tha se...

Stoltenberg s’jep shenja për anëtarësim të Kosovës në Partneritet për Paqe

para 2 jave - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nuk ka dhënë shumë shpresa për anëtarësim të Kosovës në strukturat e aleancës ushtarake të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, NATO, duke nisur nga Partneriteti...

Stoltenbergu në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - Epoka e Re

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me një mijë trupa, që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës, tregon se sa seriozisht...

Shefi i NATO-s: E mirëpres propozimin për formimin e Asociacionit, hap kyç drejt paqes në rajon

para 2 jave - Epoka e Re

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë ka bërë që ta rrisin prezencën e KFOR-it me ushtarë shtesë. Për këtë, Stoltenbergu ka kërkuar që kryerësit...

Shefi i NATO’s para Osmanit: Vendosja e forcave të Policisë së Kosovës në veri duhet të bëhet pas konfimimit nga NATO

para 2 jave - Gazeta Metro

Gjatë konferencës për shtyp pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, Sekretari i Përgjithshëm i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka theksuar se vendosja e forcave të Policisë së Kosovës në veri duhet të bëhet...

Stoltenberg pas takimit me Osmanin: E mirëpresim themelimin e Asociacionit

para 2 jave - Gazeta Metro

Sekretari i Përgjithshëm i NATO’s, Jens Stoltenberg, pas takimit me Presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh se e mirëpret themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, shkruan Gazeta Metro....

Kryetari i ri i Listës Serbe mohon pretendimet e Kurtit për ‘mbledhjen në Rashkë me Radoicic’

para 2 jave - Gazeta Metro

Zlatan Elek, tash në krye të partisë zgjatim të asaj të presidentit serb Aleksandar Vucic ka mohuar pretendimet se kanë mbajtur takim në Serbi ku prezent ishte edhe famëkeqi lider i grupit terrorist të...

Osmani pas takimit me Stoltenberg: Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për këto sulme të vazhdueshme do të inkurajohej të sulmojë Kosovën

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidentja Vjosa Osmani ka kërkuar që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmet në veri të Kosovës. Në një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, Osmani tha se mos dënimi i Serbisë...

'Palët të vijojnë dialogun'/ Mesazhi i Stotenberg: Dërgimi i FSK-së në veri jo pa konsultim me KFOR-in

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg ka dhënë disa mesazhe për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe Serbi. Gjatë fjalës së tij në konferencën...

Stoltenberg në Prishtinë: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

para 2 jave - FaxWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se shtimi i pranisë ushtarake në Kosovë me 1.000 trupa – që përbën vendosjen më të madhe në vitet e fundit të aleancës – tregon se sa seriozisht...

Nis takimi i Osmanit me Stoltenbergun

para 2 jave - Redaksia

Ka filluar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të hënën shefi i NATO-s do nisi turin...

Pas Osmanit, Stoltenberg i shkon në takim Kurtit

para 2 jave - Gazeta10

Ka filluar takimi në mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai para pak çastesh ka përfunduar edhe takimin me presidenten Vjosa Osmani, ku pas takimit tha se...

Shefi i NATO-s: I mirëpres propozimet e fundit për themelimin e Asociacionit

para 2 jave - Shqip

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është kënaqësi që të jetë sërish në Prishtinë dhe të takohet me presidenten Osmani. “Kënaqësi të jem përsëri në Prishtinë dhe të takohem përsëri me ju pas...

Nis takimi Kurti – Stoltenberg

para 2 jave - Dukagjini

Pas takimit me presidenten Osmani, shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.. Para se të arrinte në Kosovë, shefit i NATO-s ishte për vizitë në Bosnjë...

Stoltenberg: Sulmi i 24 shtatorit është një dëshmi se konflikti mund të kthehet në Ballkanin Perëndimor

para 2 jave - Gazeta10

Ka përfunduar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit në konferencën për media ka folur sekretari Stoltenberg. “E mirëpres themelimin...

Stoltenberg: Themelimi i Asociacionit do të ishte hap kyç drejt normalizimit të marrëdhënieve

para 2 jave - Dukagjini

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në konferencen e përbashkët per media me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë do të...

Shefi i NATO-s pritet në takim nga Osmani

para 2 jave - Dukagjini

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka arritur në ambientet e Presidencës për t’u takuar me presidenten Vjosa Osmani. Pas takimit, ata pritet të kenë konferencë për media. Stoltenberg...

Kryetari i ri i Listës Serbe mohon pretendimet e Kurtit për “mbledhjen në Rashkë me Radojçiqin”

para 2 jave - Bota Press

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Stoltenberg: E mirëpres propozimin për formimin e Asociacionit, hap kyç drejt paqes në rajon

para 2 jave - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë ka bërë që ta rrisin prezencën e KFOR-it me ushtarë shtesë. Për këtë, Stoltenberg ka kërkuar që kryerësit...

Osmani: Anëtarësimi në NATO, qëllim strategjik dhe parësor i Kosovës

para 2 jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në konferencën për medie, ka falënderuar sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, për vizitën e tij në Kosovë për siç ka thënë ajo në një kohë sfiduese...

Osmani: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët janë në anën tjetër

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia vazhdon t’i mbështesë terroristët që sulmuan Kosovën më 24 shtator, prandaj sipas saj Serbia duhet të mbahet përgjegjëse, raporton Ekonomia Online....

Osmani pret shefin e NATO’së Stoltenberg

para 2 jave - Gazeta Metro

Ka filluar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg. Stoltenberg do të takohet më pas me kryeministrin Albin Kurti. Këtë të hëne shefi i NATO-s nisi vizitën...

Përfundon takimi me Stoltenberg, Osmani: Kosova, partner i besueshëm i NATO-s! Serbia kërcënim për rajonin

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Ka përfunduar takimi në Presidencë i Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Gjatë konferencës së përbashkët, presidentja Osmani theksoi se...

Vizita e Stoltenberg në Kosovë, mediat serbe: Erdhi nga pika kufitare Merdarë

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë pasditen e kësaj të hëne. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare....

Shefi i NATO-s në Presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të...

Nis takimi Osmani – Stoltenberg

para 2 jave - ACTV

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur takimin me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, Stoltenberg dhe Osmani do të mbajnë një konferencë për media, transmeton Telegrafi....

Osmani pas takimit me Stoltenberg: Kosova dhe NATO janë në njërën anë, terroristët në anën tjetër

para 2 jave - Gazeta10

Ka përfunduar takimi në mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit në konferencën për media, Osmani ka thënë se “Kosova dhe NATO janë në njërën anë...

Ndikimi rus dhe kërcënimi i stabiliteteit në rajon, Stoltenberg mbërrin në Kosovë

para 2 jave - Euronews

Në kuadër të turit Ballkanik të nisur këtë të martë, shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, mbërriti në Prishtinë, ku zhvilloi një takim me presidenten Vjosa Osmani. Në kuadër të zhvillimeve në rajon, me interes...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Plani rus për luftë në Ballkan, kreu i NATO-s nis sot turin ballkanik

para 3 jave - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nis sot një tur në Ballkanin Perëndimor, pas alarmit ukrainas për një plan rus për luftë në rajonin tonë. Fillimisht do të ndalet në Bosnje e Hercegovinë,...

Kjo është agjenda e takimeve të Stoltenbergut me liderë kosovarë

para 3 jave - Zeri

Sot në Kosovë do të vijë sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai nga ora 15:30 pritet në takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Ndërkaq, nga ora 16:35 sekretari i përgjithshëm i...

Stoltenberg në BeH: Jemi të shqetësuar për retorikën secesioniste dhe ndikimet e jashtme

para 3 jave - Anadolu Agency

Sarajevë NATO mbetet e përkushtuar në mbështetjen e saj për Bosnjë e Hercegovinën (BeH) në rrugën e saj euroatlantike. Secili vend ka të drejtë të zgjedhë aranzhimet e veta të sigurisë, tha Sekretari i...

Cvijanoviq: I bëra të qartë Stoltenbergut se nuk do të lejojmë që BeH të hyjë në NATO

para 3 jave - GazetaBlic

Anëtarja serbe e Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Zheljka Cvijanoviq ka pretenduar se “takimi i anëtarëve të Presidencës me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg ishte një mundësi për...

Agjenda, Stoltenberg shkon te Osmani në Presidencë, më pas te Kurti në Qeveri

para 3 jave - OraInfo

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg do ta nisë sot një tur nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Ai sot vjen edhe në Kosovë, ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani e më pas me kryeministrin Albin Kurti....

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, reagon kryetari i ri i Listës Serbe: Qesharake

para 3 jave - GazetaBlic

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Klan Macedonia

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenbergu e fillon turin në Ballkanin Perëndimor, të martën vjen në Shkup

para 3 jave - Politiko.mk

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të udhëtojë për në Sarajevë, si etapë e parë e turit të tij në katër vendet e Ballkanit Perëndimor, në kuadër të të cilit të martën pasdite do...

Shefi i NATO-s arrin në Presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të hënën shefi i NATO-s do nisi...

Kryetari i ri i Listës Serbe mohon pretendimet e Kurtit për ‘mbledhjen në Rashkë me Radojçiqin’

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka shkruar në “Facebook” se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar dhe terrorist i Millan Radoiçiq”, duke shtuar se zyrtarë të Listës Serbe kanë...

Shefi i NATO-s në Presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online. Më pas ai do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti. Të...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Bota Press

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Shefi i NATO-s arrin në Presidencë, e pret Osmani

para 2 jave - Periskopi

Shefi i NATO-s arrin në Presidencë, e pret Osmani 20 Nov, 15:47 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pak më parë e ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO’s, Jens Stoltenberg. Pas takimit...

Shefi i NATO-s mbërrin në presidencë, takohet me Osmanin

para 2 jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur me ceremoni shtetërore sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Ata tashmë gjenden në takim. Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO-s do të...

Pas vizitës në Bosnjë, Stoltenberg mbërrin në Kosovë, nis takimin me Osmanin

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Ashtu siç u planifikua, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur pasditen e kësaj të hëne takimin me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, Stoltenberg dhe Osmani...

Deklaratat paralajmëruese për zgjerimin e konfliktit të Rusisë, Stoltenberg viziton Kosovën dhe Serbinë

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime...

Shefi i NATO-s arrin në Presidencë, e pret Osmani

para 2 jave - Gazeta10

Ka nisur takimit mes Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit me të parën e vendit, shefi i NATO-s do të pritet në takim nga kreu i ekzekutivit,...

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, pritet në takim nga Osmani

para 2 jave - Shqip

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka arritur në ambientet e presidencës për tu takuar me presidenten, Vjosa Osmani. Pas takimit, ata pritet të kenë konferencë për media. Stoltenberg pastaj...

Paralajmërimet që Rusia mund të nxisë konflikt, Stoltenberg viziton Kosovën

para 3 jave - TV21

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Tetova Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Lexo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ndodhet në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku do të zhvillojë takime në krerët e shteteve. Sipas agjendës, në Kosovë shefi...

Stoltenberg i shqetësuar nga retorika ndarëse në Bosnjë dhe Hercegovinë

para 3 jave - Infokusi

NATO-ja mbështet integritetin territorial të Bosnjës dhe është e shqetësuar nga “ndërhyrja e huaj keqdashëse”, duke përfshirë Rusinë, në rajonin e paqëndrueshëm të Ballkanit që kaloi një luftë shkatërruese...

Haliti: Këto janë temat që do të diskutohen nga Stoltenberg, në takim me Kurtin e Osmanin

para 3 jave - Parrotlla

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Periskopi

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares 20 Nov, 15:11 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online,...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë

para 2 jave - ATV Live

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg mbërrin në Kosovë, mediat serbe raportojnë se ai erdhi përmes Merdares

para 2 jave - Gazeta10

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg sot viziton Sarajevën, Kosovën dhe Serbinë, nesër do të vijë në Shkup

para 3 jave - Portalb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur mbrëmë në Sarajevë, i cili fillon turneun e tij disaditor nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Ai sot do të bisedojë me përfaqësuesin e...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Epoka e Re

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg arrin në Kosovë

para 2 jave - Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur në Kosovë. Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare. Komunikacioni në atë drejtim ka...

Stoltenberg në BeH: Jemi të shqetësuar për retorikën secesioniste dhe ndikimet e jashtme

para 3 jave - Shenja

NATO mbetet e përkushtuar në mbështetjen e saj për Bosnjë e Hercegovinën (BeH) në rrugën e saj euroatlantike. Secili vend ka të drejtë të zgjedhë aranzhimet e veta të sigurisë, tha Sekretari i Përgjithshëm...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Flaka

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon, shkruan Radio Evropa e Lirë....

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ndodhet në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku do të zhvillojë takime në krerët e shteteve. Sipas agjendës, në Kosovë shefi...

Stoltenbergu sot për vizitë në Kosovë

para 3 jave - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, të hënën do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit të NATO-s, Stoltenberg do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin...

Kreu i NATO, Stoltenberg, tur vizitash në Kosovë dhe shtetet e rajonit

para 3 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Stoltenberg në Kosovë në kohë tensionesh dhe paralajmërimesh për konflikte të mundshme

para 3 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Klan

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 Nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete...

Haliti: Këto janë temat që do të diskutohen nga Stoltenberg, në takim me Kurtin e Osmanin

para 2 jave - Fakti Ditor

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Kreu i Listës Serbe mohon takimin me Milan Radoiçiç: Akuzat e Kurtit, qesharake

para 2 jave - Top24

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Ai ka deklaruar se...

Stoltenbergu viziton sot Kosovën

para 3 jave - Ina

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti, transmeton Klankosova.tv....

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar për ndërhyrjen e Rusisë në Ballkanin Perëndimor

para 3 jave - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë të përbashkët për shtyp me kryetaren e Këshillit të Ministrave të Bosnjë dhe Hercegovinës, Borjana Krishto, të hënën në Sarajevë,...

Stoltenberg viziton sot Kosovën

para 3 jave - Aktuale

Sot në Kosovë do të qëndroj Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Marketing Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti. Osmani...

Stoltenberg sot në Kosovë

para 3 jave - RTV 21

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit të NATO-s, Stoltenberg do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin...

Stoltenberg viziton sot Kosovën

para 3 jave - Alsat-M

Sot në Kosovë do të qëndroj Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti. Osmani...

Stoltenberg paradite në Bosnje e Hercegovinë, pasdite në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur të dielën në mbrëmje, më 19 nëntor, për një vizitë zyrtare në Bosnje dhe Hercegovinë, është konfirmuar nga aeroporti i Sarajevës për Radion...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 2 jave - Pressonline

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Jens Stoltenberg viziton rajonin e Ballkanit

para 3 jave - DW

Vizita në rajonin e Ballkanit e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg zhvillohet në një kohë tensionesh dhe paralajmërimesh për konflikte të mundshme edhe në Ballkan. Sekretari i Përgjithshëm...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Stoltenbergu viziton sot Kosovën

para 3 jave - Klan Macedonia

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti, transmeton Klankosova.tv....

“Qesharake, trillime” – Kryetari i Listës Serbe nervozohet pas deklaratave të Kurtit

para 3 jave - Lajmi.net

Një ditë pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti hodhi pretendimet e tij për riorganizimin e grupit të Radojçiqit, atij i ka reaguar kryetari i Listës Serbe, Zlatan Elek. Kurti, përveç pretendimeve për...

Kjo është agjenda e takimeve të Stoltenbergut me liderë kosovarë

para 3 jave - Tetova Sot

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai nga ora 15:30 pritet në takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përcjell Klankosova.tv. Ndërkaq, nga ora 16:35 Sekretari...

“Jemi të shqetësuar..” – Çka tha shefi i NATO-s para nisjes në Kosovë?

para 3 jave - Lajmi.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

Stoltenberg i shqetësuar nga retorika ndarëse në Bosnjë dhe Hercegovinë

para 3 jave - Ekonomia Online

NATO-ja mbështet integritetin territorial të Bosnjës dhe është e shqetësuar nga “ndërhyrja e huaj keqdashëse”, duke përfshirë Rusinë, në rajonin e paqëndrueshëm të Ballkanit që kaloi një luftë shkatërruese...

‘Do ua përsërisë kërkesat…’ – Haliti: Këto tema do të diskutohen nga Stoltenberg me Kurtin e Osmanin

para 3 jave - Gazeta Metro

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Dosja.al

SARAJEVË - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita...

Stoltenberg i shqetësuar për ndikimin rus

para 3 jave - Top24

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka nisur nga Sarajeva turi e tij ballkanik disa ditor. Në konferencën për shtyp në krah të kryetares së Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës,...

“Jemi të shqetësuar”, çka po paralajmëron Stoltenberg nga Sarajeva?

para 3 jave - Gazeta10

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

“Rusia synon të nxisë konfliktet”, Stoltenberg viziton Kosovën ...

para 3 jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Shefi i NATO-s sot në Kosovë për t’i dërguar mesazh Rusisë

para 3 jave - Gazeta Express

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Albeu

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Gazeta Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ndodhet në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku do të zhvillojë takime në krerët e shteteve. Sipas agjendës, në Kosovë shefi...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Vizion Plus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Shefi i NATO-s sot në Kosovë për t’i dërguar mesazh Rusisë

para 3 jave - OraInfo

Shefi i NATO-s sot në Kosovë për t’i dërguar mesazh Rusisë Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër...

Stoltenberg viziton Ballkanin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Opinion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ndodhet në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku do të zhvillojë takime në krerët e shteteve. Sipas agjendës, në Kosovë shefi...

Stoltenberg në Kosovë në kohë tensionesh dhe paralajmërimesh për konflikte të mundshme

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Stoltenberg në Kosovë në kohë tensionesh dhe paralajmërimesh për konflikte të mundshme

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, reagon kryetari i ri i Listës Serbe: Qesharake

para 3 jave - Arbresh

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Haliti: Këto janë temat që do të diskutohen nga Stoltenberg, në takim me Kurtin e Osmanin

para 3 jave - Ekonomia Online

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Cvijanoviq pas takimit me Stoltenberg: Një mesazh i qartë u dërgua nga Republika Srpska

para 3 jave - Ekonomia Online

Anëtarja serbe e Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, Zheljka Cvijanoviq ka pretenduar se “takimi i anëtarëve të Presidencës me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg ishte një mundësi për...

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus

para 3 jave - Periskopi

Stoltenberg në Sarajevë: Jemi të shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe ndikimi rus 20 Nov, 12:41 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike...

“Jemi të shqetësuar..” – Çka tha shefi i NATO-s para nisjes në Kosovë?

para 3 jave - Zyrtare

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën në Sarajevë se aleanca veri-atlantike ndihet e shqetësuar nga retorika e ndarjes dhe me ndikimi rus në rajon. Kjo ishte vizita e parë e...

‘Do ua përsërisë kërkesat…’: Haliti: Këto tema do të diskutohen nga Stoltenberg me Kurtin e Osmanin

para 3 jave - Gazeta Metro

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti thotë se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet me tema të ndryshme, përfshirë këtu edhe marrëveshjet e...

Sekretari i NATO-s sot në Prishtinë – në kohën kur Serbia po rrit tonet kërcënuese ndaj Kosovës

para 3 jave - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të qëndroj për vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit nga NATO, gjatë vizitës së tij në Kosovë, Stoltenberg do të takohet me presidenten, Vjosa Osmani...

Stoltenberg viziton Kosovën dhe Serbinë pas deklaratave paralajmëruese se ‘Rusia synon të nxisë konfliktet’!

para 3 jave - NOA

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Sekretari i NATO-s sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, reagon Elek

para 3 jave - Shqip

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek, ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Kurti shkroi për riorganizimin e grupit të Radoiçiqit, vjen reagimi nga kryetari i ri i Listës Serbe

para 3 jave - Gazeta10

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Elek i ka thënë KoSSev-it...

Stoltenbergu viziton sot Kosovën

para 3 jave - Klan Kosova

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti. Osmani dhe Stoltenberg...

Stoltenberg: NATO-ja mbështet Bosnjën në rrugën e saj euroatlantike

para 3 jave - TRT Balkan

NATO-ja mbetet e përkushtuar në mbështetjen e saj për Bosnjë e Hercegovinën (BeH) në rrugën e saj euroatlantike. Secili vend ka të drejtë të zgjedhë aranzhimet e veta të sigurisë, tha Sekretari i Përgjithshëm...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt! Zbardhet axhenda e shefit të NATO-s në Kosovë

para 3 jave - Panorama

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Stoltenbergu viziton sot Kosovën

para 3 jave - Indeks online

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti. Osmani dhe Stoltenberg...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s vizitë në Ballkanin Perëndimor, takohet sot me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - RTSH

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në kuadër të vizitës në Ballkanin Perëndimor, do të udhëtojë këtë të hënë drejt Kosovës, ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin...

Sekretari i NATO-s sot në Prishtinë, në kohën kur Serbia po rrit tonet kërcënuese ndaj Kosovës

para 3 jave - Zeri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të qëndroj për vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit nga NATO, gjatë vizitës së tij në Kosovë, Stoltenberg do të takohet me presidenten, Vjosa Osmani...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Sekretari i NATO-s sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Kreu i NATO, Stoltenberg, tur vizitash në Kosovë dhe shtetet e rajonit

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Kreu i NATO, Stoltenberg, tur vizitash në Kosovë dhe shtetet e rajonit

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Stoltenberg sot viziton Sarajevën, Kosovën dhe Serbinë, nesër do të vijë në Shkup

para 3 jave - Almakos

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur mbrëmë në Sarajevë, i cili fillon turneun e tij disaditor nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Ai sot do të bisedojë me përfaqësuesin e...

Stoltenberg nga Sarajeva: Jemi të shqetësuar me ndikimin rus në Ballkan

para 3 jave - Fakti Ditor

“Ne jemi të shqetësuar me retorikën secesioniste të ndarjes dhe ndikimin rus”. Kështu tha Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në një konferencë për shtyp në Sarajevë gjatë vizitës së tij...

Kurti dhe Stoltenbergu takohen sot në orën 16:35

para 3 jave - Bota Press

Zyra e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se kryeministri do ta takojë sot në orën 16:35 Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg “Mediat mund të marrin pamje në oborrin e...

Stoltenberg sot në Prishtinë: Zyra e Kurtit njofton orën e takimit

para 3 jave - Periskopi

Stoltenberg sot në Prishtinë: Zyra e Kurtit njofton orën e takimit 20 Nov, 10:09 Shefi i NATO-së. Jens Stoltenberg, arrin sot pasdite në Kosovë. Sipas njoftimit të Qeverisë, Kurti dhe Stoltenberg fillojnë...

Qeveria tregon kohën e takimit Kurti – Stoltenberg

para 3 jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës, ka bërë të ditur se takimi i kryeministrit Kurti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të zhvillohet nga ora 16:35. Sipas njoftimit, për këtë takim mediet mund...

Publikohet agjenda: Stoltenberg shkon te Osmani më pas te Kurti në Qeveri

para 3 jave - Gazeta Metro

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg do ta nisë sot një tur nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Ai sot vjen edhe në Kosovë, ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani e më pas me kryeministrin Albin Kurti....

Shefi i NATO-s në Kosovë për t’i dërguar mesazh Rusisë

para 3 jave - ATV Live

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Kurti pret në takim Stoltenbergun sot në orën 16:35

para 3 jave - Gazeta10

Zyra e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se kryeministri do ta takojë sot në orën 16:35 Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. “Mediat mund të marrin pamje në oborrin e...

Sekretari i NATO-s sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Sekretari i NATO-s sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - RTK

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Stoltenbergu viziton sot Kosovën

para 3 jave - Tetova Sot

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri Albin Kurti, transmeton Klankosova.tv....

Shefi i NATO-s sot në Kosovë, pritet nga Osmani e Kurti

para 3 jave - Lajmi.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit të NATO-s, Stoltenberg do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

para 3 jave - Top24

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ndodhet në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku do të zhvillojë takime në krerët e shteteve. Sipas agjendës, në Kosovë shefi...

Stoltenberg nis sot turin ballkanik, diskutime me liderët e rajonit për rrezikun rus

para 3 jave - Shqip

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova që Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor, mobilizohet NATO....

Sekretari i NATO-s, paradite në Bosnje e Hercegovinë, pasdite në Kosovë

para 3 jave - Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur të dielën në mbrëmje, më 19 nëntor, për një vizitë zyrtare në Bosnje dhe Hercegovinë, është konfirmuar nga aeroporti i Sarajevës për Radion...

Stoltenberg viziton Kosovën mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë luftë në Ballkan

para 3 jave - Dukagjini

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, këtë të hënë do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Sipas agjendës, në Kosovë shefi i NATO-s do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin...

Shefi i NATO-s sot në Kosovë për t’i dërguar mesazh Rusisë

para 3 jave - Fakti Ditor

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Sekretari i NATO-s sot viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - Infokusi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Stoltenberg sot në Kosovë

para 3 jave - Periskopi

Stoltenberg sot në Kosovë 20 Nov, 8:41 Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Presidentja Vjosa Osmani do ta presë në takim të parin e NATO-s, e njashtu edhe kryeministri...

Sekretari i NATO-s sot në Prishtinë – në kohën kur Serbia po rrit tonet kërcënuese ndaj Kosovës

para 3 jave - Bota Press

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të qëndroj për vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit nga NATO, gjatë vizitës së tij në Kosovë, Stoltenberg do të takohet me presidenten, Vjosa Osmani...

Shefi i NATO-s në Kosovë për t’i dërguar mesazh Rusisë

para 3 jave - Ekonomia Online

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Stoltenberg sot takohet me Osmanin e Kurtin, pritet ti adresohet edhe trupave të NATO’s në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Metro

Sot, duke filluar në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, shkrua Gazeta Metro. Sekretari i Përgjithshëm, Jens...

Shefi i NATO-s sot qëndron në Kosovë

para 3 jave - Populli

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku shefi i aleancës ushtarake perëndimore do të zhvillojë takime në...

Shefi i NATO-s sot në Kosovë, takon krerët e shtetit

para 3 jave - Gazeta10

Sekretari i Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, sot do të fillojë vizitën në Ballkan, ku në mëngjes do të vizitojë Bosnjë Hercegovinën, ndërsa pasdite do të mbërrijë në Kosovë. Stoltenberg sipas njoftimit...

Sekretari i NATO-s sot në Prishtinë – në kohën kur Serbia po rrit tonet kërcënuese ndaj Kosovës

para 3 jave - Almakos

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të qëndroj për vizitë në Kosovë. Sipas njoftimit nga NATO, gjatë vizitës së tij në Kosovë, Stoltenberg do të takohet me presidenten, Vjosa Osmani...

Stoltenberg viziton sot Kosovën dhe rajonin, takim me Vjosa Osmanin

para 3 jave - Dosja.al

KOSOVË - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të vizitojë sot Kosovën (20 nëntor), në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Stoltenberg do ta nisë vizitën në Ballkan fillimisht...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Nistori

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Sekretari i NATO-s, Stoltenberg, prej dje e deri më 22 nëntor do të vizitojë vendet e Ballkanit Perëndimor

para 3 jave - Radio Kosova e Lire

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg prej dje e deri më 22 nëntor, do të qëndrojë për vizita në Ballkanin Perëndimor. Fillimisht ka vizituar Bosnje-Hercegovinën, sot viziton Kosovën, pastaj...

Kurti për vizitën e Stoltenbergut në Kosovë: Tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s në Kosovë, Jens Stoltenberg, e planifikuar për 20 nëntor dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake për...

Alarmi i Zelenskit ngre në këmbë NATO-n/ Stoltenberg zbarkon sot në Ballkan, diskutime me liderët e rajonit për rrezikun rus

para 3 jave - Ora news

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Vizita e Stoltenbergut paraprihet nga deklarata e Kurtit për riorganizimin paramilitar të Radoiçiqit

para 3 jave - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të qëndrojë të hënën në Kosovë. Por, një ditë para vizitës së tij, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar se po bëhet riorganizim paramilitar...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut demonstron përkushtimin e NATO-s për sigurinë e Kosovës

para 3 jave - RTV 21

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se vizita e nesërme e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg vërteton se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO-n. “Vizita e ardhshme e sekretarit...

Kurti ngre alarmin: Grupi paramilitar i Radoiçiç po riorganizohet në kufirin Kosovë-Serbi

para 3 jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka ngritur alarmin për një riorganizim të grupit paramilitar serb që kreu sulmin në Basnjkë, më 24 shtator, duke i marrë...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Sulmi terrorist në Banjskë/ Zbardhet skenari: Opozita në “rrjetën” e Ramës kundër Kurtit e në favor të Serbisë?!

para 3 jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe strukturat serbe të sigurisë janë të implikuara në agresionin paraushtarak të Serbisë në Kosovës, sipas raportit preliminar hetimor të Qeverisë së Kosovës rreth...

Kurti për vizitën e Stoltenbergut në Kosovë: Tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s në Kosovë, Jens Stoltenberg, e planifikuar për 20 nëntor dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake për...

Paralajmërimi i Kurtit: Grupi paramilitar i Milan Radojçiç po organizon tjetër sulm terrorist

para 3 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka ngritur shqetësimin se një tjetër sulm terrorist mund të organizohet nga grupi paramilitar i Milan Radojçiç me mbështetje të Beogradit. Sipas tij, të premten e 10...

NATO mbledh krerët e Ballkanit/ Stoltenberg, diskutim me liderët e rajonit për rrezikun rus

para 3 jave - Syri.net Kosova

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

REL/ Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Rindezja e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, NATO mbledh nesër krerët e B...

para 3 jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton këtë të hënë Kosovën, në kuadër të një turi 3-ditor viztash në Ballkan. Vizita e Jens Stoltenberg vjen në një moment të rindezjes së tensioneve...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n, transmeton REL . Përmes një postimi...

Paralajmërimi i Kurtit: Grupi paramilitar i Milan Radojçiç po organizon tjetër sulm terrorist

para 3 jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka ngritur shqetësimin se një tjetër sulm terrorist mund të organizohet nga grupi paramilitar i Milan Radojçiç me mbështetje të Beogradit. Sipas tij, të premten e 10...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

para 3 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se vizita e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë javës së ardhshme dëshmon se ka angazhim për sigurinë në Kosovë. Ai përmes një postimi...

Kurti për vizitën e Stoltenbergut në Kosovë: Tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s në Kosovë, Jens Stoltenberg, e planifikuar për 20 nëntor dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake për...

Kurti për vizitën e Stoltenbergut në Kosovë: Tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s në Kosovë, Jens Stoltenberg, e planifikuar për 20 nëntor dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake për...

Kurti: Riorganizim paramilitar i Radojçiqit, “Serbia ka dislokuar sistemet kundërajrore”

para 3 jave - Alsat-M

Gazetar: Shkëlzen Aqifi Me instruksione dhe mbështetje nga shteti serb, në Rashkë po bëhet riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radojçiqit dhe grupit të tij. Kështu ka shkruar në fejsbuk kryeministri...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg, të hënën do të ketë vizitë në Kosovë. Kjo sipas kryeministrit Albin Kurit, vërteton se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO-n. “Vizita e...

Kurti për vizitën e planifikuar të Stoltenberg në Kosovë: Tregon angazhimin e NATO-së për sigurinë tonë

para 3 jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s në Kosovë, Jens Stoltenberg, e planifikuar për 20 nëntor dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake për...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë. Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Kurti: Rusia dhe Serbia kërcënojnë qëndrueshmërinë, paqen dhe sigurinë rajonale

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të dielën se Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e Bashkimit Evropian për ta shpërqendruar NATO-n, kurse Serbia përmbushjen e ambicieve territoriale...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë, dëshmi e angazhimit të NATO-s

para 3 jave - RTK

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg do të vizitojë nesër Kosovën. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur këtë vizitë si dëshmi të angazhimit të NATO-së për sigurinë e vendit....

Kurti: Vizita e Stoltenberg në Kosovë, dëshmi e angazhimit të NATO-së për sigurinë e Kosovës

para 3 jave - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg do të vizitojë nesër Kosovën. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur këtë vizitë si dëshmi të angazhimit të NATO-së për sigurinë e vendit....

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

para 3 jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë. Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për...

Kurti thotë se vizita e Stoltenberg në Kosovë tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Kosovë, Jens Stoltenberg, e planifikuar për 20 nëntor dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake...

Kurti: Radoiçiqi në Rashkë po e riorganizon grupin e tij paramilitar e terrorist

para 3 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

Stoltenberg nesër në Kosovës, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - RTV 21

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Sipas njoftimit për media nga zyra e Presidencës, Osmani dhe Stoltenberg...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Radojiçiqin

para 3 jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Radojiçiqin Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg, të hënën do të ketë vizitë në Kosovë. Kjo sipas kryeministrit Albin Kurit, vërteton se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO-n. “ Vizita e...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Kurti: Riorganizim paramilitar i Radojçiqit, “Serbia ka dislokuar sistemet kundërajrore”

para 3 jave - Tetova Sot

Me instruksione dhe mbështetje nga shteti serb, në Rashkë po bëhet riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radojçiqit dhe grupit të tij. Kështu ka shkruar në fejsbuk kryeministri i Kosovës Albin...

Osmani pret nesër shefin e NATO-s, pastaj do të jetë konferenca për media

para 3 jave - Syri.net Kosova

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Mediat fillimisht...

Kurti reagon për viziten e Stoltenbergut në Kosovë

para 3 jave - Indeks online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë. Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë...

Presidentja Osmani takon nesër sekretarin e NATO-s Stoltenberg

para 3 jave - Indeks online

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Mediat fillimisht...

Vizita e Stoltenbergut në Kosovë, Kurti: Tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Zeri

Gjatë ditës së nesërme, në Kosovë do të vijë për vizitë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

para 3 jave - OraInfo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë. Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e vendosur të NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar duke thënë se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO pasi sipas tij, koj vërtetohet nga vizita e Sekretarit të Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg....

REL/ Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

REL/ Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundërajrore afër kufirit me Kosovën

para 3 jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Serbia ka dislokuar sisteme kundërajrore në afërsi të kufirit me Kosovën, duke paralajmëruar se në Rashkë po bëhet riorganizim paramilitar i Milan Radojçiqit....

NATO mbledh krerët e Ballkanit/ Stoltenberg, diskutim me liderët e rajonit për rrezikun rus

para 3 jave - Syri

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Tetova Sot

Sekretari i Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg, të hënën do të ketë vizitë në Kosovë. Kjo sipas kryeministrit Albin Kurit, vërteton se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO-n. “Vizita e...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

para 3 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia ka dislokuar sistem kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën, shkruan Syri.net Kosova. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se në Rashkë...

Albin Kurti alarmon sërish: Radoiçiç po riorganizon një sulm të ri terrorist!

para 3 jave - NOA

Prishtinë- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar se ish-kreu i Listës Serbe, Millan Radoiçiç po organizon një tjetër sulm terrorist në Rashkë të Serbisë. Kurti shkruan në Facebook se më...

Alarm për riogranizim sulmi, Kurti kërkon nga BE-ja ta dënojnë Serbinë e Radoiçiqin

para 3 jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë thirrje për një veprim të koordinuar ndërkombëtar kundër atyre që ai i quan akte agresioni nga Serbia. Në një deklaratë në Facebook, Kurti ka kërkuar nga KFOR-i,...

Kurti ngre alarmin: Radoiçiç dhe grupi i tij janë takuar më 10 Nëntor në Rashkë, përgatiten për sulme të tjera ndaj Kosovës

para 3 jave - Klan

Kurti ngre alarmin: Radoiçiç dhe grupi i tij janë takuar më 10 Nëntor në Rashkë, përgatiten për sulme të tjera ndaj Kosovës Kryeministri i Kosovës ka ngritur alarmin se më 10 Nëntor, në Rashkë të Serbisë...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundërajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

para 3 jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Serbia ka dislokuar sisteme kundërajrore në afërsi të kufirit me Kosovën, duke paralajmëruar se në Rashkë po bëhet riorganizim paramilitar i Milan Radojçiqit....

Stoltenberg nesër në Kosovë, në këtë orë takohet me Osmanin

para 3 jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg do të qëndrojë për vizitë nesër në Kosovë, raporton Gazeta Blic. Ai do të pritet në takim nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në orën...

Shefi i NATO-së nesër në Kosovë

para 3 jave - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg do të vizitojë nesër Kosovën. Sipas agjendës së publikuar nga Presidenca e Kosovës, Stoltenberg do të pritet në takim nga presidentja, Vjosa Osmani...

Alarmon Kurti: Radoiçiqi në Rashkë po e riorganizon grupin e tij paramilitar e terrorist

para 3 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

Presidentja Osmani takon nesër sekretarin e NATO-s Stoltenberg

para 3 jave - Gazeta Express

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. Lexo Edhe:...

Kurti thotë se Radojiçiqi po riorganizon grupin terrorist e paramilitar mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Shqetësuese, alarmon Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore afër kufirit, Radoiçiqi po i riorganizon paramilitarët

para 3 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione...

Presidentja Osmani takon nesër sekretarin e NATO-s Stoltenberg

para 3 jave - Bota Sot

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Në orën 15:30,...

Kurti alarmon: Radoiçiqi po e riorganizon grupin e tij parlamilitar, Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore afër kufirit

para 3 jave - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

NATO mbledh krerët e Ballkanit. Stoltenberg, diskutim me liderët e rajonit për rrezikun rus

para 3 jave - Gazeta Tema

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - OraInfo

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Kurti: Radoiçiç dhe grupi i tij janë takuar më 10 Nëntor në Rashkë, përgatiten për sulme të tjera ndaj Kosovës

para 3 jave - Opinion

Kryeministri i Kosovës ka ngritur alarmin se më 10 Nëntor, në Rashkë të Serbisë janë takuar Milan Radoiçiçme grupin e tij paramilitar dhe politikanë serbë të Kosovës. Përmes një reagimi në rrjetet sociale,...

Kurti: Rusia synon ndezjen e një vatre krize në oborrin e BE-së

para 3 jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Rusia po synon të ndezë një vatër krize “në oborrin e Bashkimit Evropian”, me qëllim që, sipas tij, të shpërqendrojë NATO-n. Përmes një postimi në Facebook Kurti...

“Radoiçiç mbledhje me 40 politikanë serbë dhe…”, denoncim...

para 3 jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një deklaratë të fortë këtë të diel duke sinjalizuar edhe autoritetet ndërkombëtare lidhur me një sulm të mundshëm serb ndaj Kosovës. Në një postim në rrjetet...

Alarmon Kurti: Në Rashkë po ndodh riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiqit

para 3 jave - Telegrafi

Kryeminsitri Albin Kurti, ka thënë se në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit të Serbisë. Kurti,...

Kurti alarmon: Radoiçiqi në Rashkë po e riorganizon grupin e tij parlamilitar e terrorist

para 3 jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Radojiçiqit dhe grupit të tij, mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

''Ka udhëhequr një takim me rreth 40 politikanë serbë”, Kurti: Radoiçiç po vazhdon përgatitjet për sulme të tjera ndaj Kosovës

para 3 jave - Ora news

Kryeminsitri Albin Kurti, ka thënë se në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit të Serbisë. Kurti,...

Alarmon Albin Kurti: Radoiçiç po riorganizon një sulm të ri terrorist

para 3 jave - Gazeta Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar se ish-kreu i Listës Serbe, Millan Radoiçiç po organizon një tjetër sulm terrorist në Rashkë të Serbisë. Kurti shkruan në Facebook se më 10 nëntor,...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR-i, EULEX-i e BE-ja ta dënojnë Serbinë e Radoiçiqin

para 3 jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribuojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe...

Alarmon Kurti: Në Rashkë po ndodh riorganizimi paramilitar e terrorist i Radoiçiqit

para 3 jave - Zeri

Kryeminsitri Albin Kurti, ka thënë se në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit të Serbisë. Kurti,...

Vizita e Stoltenberg të hënën, Kurti: Dëshmon angazhimin e NATO-s për sigurinë e Kosovës

para 3 jave - Lajmi.net

Të hënë do të qëndrojë në Kosovës, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. E për vizitën e tij ka njoftuar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti në rrjetin social “X”, shkruan Lajmi.net....

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Radojiçiqit dhe grupit të tij, mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

Kurti: Në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar me anë të një postimi duke thënë se në Rashkë të Serbisë, po shihet një riorganizim i grupit paramilitar dhe terrorist të Millan Radoiçiq, me mbështetje dhe...

Kurti ngre alarmin: Radoiçiçi në Rashkë po e riorganizon grupin e tij paramilitar e terrorist

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ngritur alarmin se ‘në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit...

Kurti ngre alarmin: Radoiçiçi në Rashkë po e riorganizon grupin e tij paramilitar e terrorist

para 3 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ngritur alarmin se ‘në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Shenja

Sekretari i Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg, të hënën do të ketë vizitë në Kosovë. Kjo sipas kryeministrit Albin Kurit, vërteton se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO-n. “Vizita e...

Vizita e Stoltenberg të hënën, Kurti: Dëshmon angazhimin e NATO-s për sigurinë e Kosovës

para 3 jave - Infokusi

Të hënë do të qëndrojë në Kosovës, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. E për vizitën e tij ka njoftuar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti në rrjetin social “X. Kurti ka shkruar se...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

para 3 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërti të kufirit me Kosovën. Kurti deklaroi se Serbia po e kërcënon sigurinë e Republikës së Kosovës. “Ajo...

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Radojiçiqit dhe grupit të tij, mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - Klan Macedonia

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e vendosur të NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar duke thënë se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO pasi sipas tij, koj vërtetohet nga vizita e Sekretarit të Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg....

“Ka udhëhequr një takim me rreth 40 politikanë serbë”- Paralajmëron Kurti: Radoiçiç po vazhdon përgatitjet për sulme të tjera ndaj Kosovës

para 3 jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar së në Rashkë të Serbisë, është zhvilluar një riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiç dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

Albin Kurti ngre alarmin: Radoiçiq po përgatit një plan të dytë, me perkrahje të Serbisë

para 3 jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një postimi në facebook ka thënë se Radoiçiq po përgatit një plan të dytë, me perkrahje të Serbisë. Sipas tij, KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja, duhet të dalin me raport...

Kurti: Në Rashkë, po ngjan riorganizimi terrorist me mbështetje të Serbisë

para 3 jave - RTK

Në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit të Serbisë, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti...

Kurti reagon për viziten e Stoltenbergut në Kosovë

para 3 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë. Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - ACTV

Sekretari i Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg, të hënën do të ketë vizitë në Kosovë. Kjo sipas kryeministrit Albin Kurit, vërteton se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO-n “Vizita e ardhshme...

Presidentja Osmani takon nesër sekretarin e NATO-s Stoltenberg

para 3 jave - TvNews

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Mediat fillimisht...

Turi ballkanik, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nesër viziton Kosovën

para 3 jave - RTSH

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nesër do të vizitojë Kosovën. Lajmi është publikuar nga NATO përmes një njoftimi për shtyp. Stoltenberg, gjatë kësaj vizite, do të takohet me Presidenten...

Stoltenberg, diskutim me liderët e rajonit për rrezikun rus

para 3 jave - Lexo

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

NATO mbledh liderët e Ballkanit, Stoltenberg i dërgon mesazh Rusisë

para 3 jave - Java News

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Albin Kurti ngre alarmin: Radoiçiq po përgatit një plan të dytë, me perkrahje të Serbisë

para 3 jave - Parrotlla

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një postimi në facebook ka thënë se Radoiçiq po përgatit një plan të dytë, me perkrahje të Serbisë. Sipas tij, KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja, duhet të dalin me raport...

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Klan Macedonia

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Stoltenberg viziton Kosovën/ Kurti: Tregon angazhimin e NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Dosja.al

KOSOVË - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se vizita e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s, Jens Stoltenberg, e planifikuar për nesër në Kosovë, dëshmon për angazhimin e kësaj aleance...

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, Osmani e pret në takim

para 3 jave - Lajmi.net

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Mediat fillimisht...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundërajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

para 3 jave - Java News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Serbia ka dislokuar sisteme kundërajrore në afërsi të kufirit me Kosovën, duke paralajmëruar se në Rashkë po bëhet riorganizim paramilitar i Milan Radojçiqit....

Presidentja Osmani takon nesër sekretarin e NATO-s Stoltenberg

para 3 jave - Infokusi

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Mediat fillimisht...

Kurti: Vizita e Stoltenberg dëshmon angazhimin e NATO-së për sigurinë e Kosovës

para 3 jave - Arbresh

Kryemininistri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë që vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Kosovë, Jens Stoltenberg, dëshmon për angazhimin e kësaj aleance ushtarake për sigurinë e Kosovës. Me anë...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

para 3 jave - Periskopi

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë 19 Nov, 20:38 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vizita Sekretarit të Përgjithshëm të NATO’s në Kosovë, Jens...

Shefi i NATO’s nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Syri.net Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojicicin

para 3 jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Alarmon Kurti: Në Rashkë po riorganizohet grupi paramilitar e terrorist i Radojiçiqit

para 3 jave - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Albin Kurti përmes një statusi të gjatë ka kërkuar nga KFOR-i, EULEX-i dhe Bashkimi Evropian të dalin me raport publik për t’ia atribuuar Serbisë aktin e agresionit, krimin dhe terrorizmin....

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Radojiçiqit dhe grupit të tij, mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

Stoltenberg nesër në Prishtinë, përveç takimit me Osmanin e Kurtin do t’u adresohet edhe trupave të NATO-s në Kosovë

para 3 jave - Periskopi

Stoltenberg nesër në Prishtinë, përveç takimit me Osmanin e Kurtin do t’u adresohet edhe trupave të NATO-s në Kosovë 19 Nov, 20:14 Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë. Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë...

Presidentja Osmani takon nesër sekretarin e NATO-s Stoltenberg

para 3 jave - Revista Kosovarja

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, do të ketë edhe konferencë për media. “Mediat fillimisht...

Stoltenberg nesër në Prishtinë, kjo është agjenda e takimeve

para 3 jave - Gazeta10

Sekretari i Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, nesër do të fillojë vizitën në Ballkan, ku në mëngjes do të vizitojë Bosnjë Hercegovinën, ndërsa pasdite do të mbërrijë në Kosovë. Stoltenberg sipas njoftimit...

Kurti: Vizita e Stoltenbergut në Kosovë demonstron përkushtimin e vendosur të NATO-s për sigurinë tonë

para 3 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar duke thënë se siguria e Kosovës është e rëndësishme për NATO pasi sipas tij, koj vërtetohet nga vizita e Sekretarit të Përgjithshme të NATO-së Jens Stoltenberg....

Albin Kurti ngre alarmin: Radoiçiq po përgatit një plan të dytë, me perkrahje të Serbisë

para 3 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një postimi në facebook ka thënë se Radoiçiq po përgatit një plan të dytë, me perkrahje të Serbisë. Sipas tij, KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja, duhet të dalin me raport...

Stoltenberg nesër në Kosovë, takon krerët e vendit

para 3 jave - Syri.net Kosova

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Stoltenberg nesër në Prishtinë, përveç takimit me Osmanin e Kurtin do t’u adresohet edhe trupave të NATO-s në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Metro

Nesër në orën 15:30, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Sekretari i Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, nesër do të fillojë...

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Radojiçiqit dhe grupit të tij, mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - Lideri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

NATO mbledh krerët e Ballkanit/ Stoltenberg do diskutojë me liderët e rajonit për sigurinë e rrezikun rus

para 3 jave - Vizion Plus

Në vazhdën e kërcënimeve dhe pas deklaratës se presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky se zotëron prova qe Rusia po kërkon të hapë një vatër të re konflikti në Ballkanin Perëndimor mobilizohet NATO....

Alarmi i Kurtit për sulm tjetër terorrist, kryeministri kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Radoiçiqin

para 3 jave - Zyrtare

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe…

Stoltenberg nesër në Kosovë, në këtë orë takohet me Osmanin

para 3 jave - Epoka e Re

Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg do të qëndrojë për vizitë nesër në Kosovë, raporton Gazeta Blic. Ai do të pritet në takim nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në orën...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - Redaksia

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Sekretari i NATO-s nesër viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - Dukagjini

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nesër do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO , Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani...

Shefi i NATO’s nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Sekretari i NATO-s nesër viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

para 3 jave - RTK

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, nesër do të vizitojë Kosovën. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani dhe...

Kurti alarmon: Radoiçiqi po e riorganizon grupin e tij parlamilitar, Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore afër kufirit

para 3 jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

para 3 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia ka dislokuar sistem kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën, shkruan Reporteri.net. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se në Rashkë...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Shefi i NATO’s nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Shefi i NATO’s nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Klan Kosova

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Stoltenberg turne në Ballkanin Perëndimor, të hënën vizitë në Kosovë

para 3 jave - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të ketë një turne në Ballkanin Perëndimor, duke nisur nga data 19 deri më 22 nëntor 2023. Fillimisht, Stoltenberg do të vizitojë Bosnje dhe Hercegovinën,...

Stoltenberg nesër në Kosovë, takon krerët e vendit

para 3 jave - Indeks online

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Zeri

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Shefi i NATO’s nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - OraInfo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - GazetaBlic

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Alarmon Kurti: Radoiçiqi po e riorganizon grupin e tij parlamilitar, Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore afër kufirit

para 3 jave - Periskopi

Alarmon Kurti: Radoiçiqi po e riorganizon grupin e tij parlamilitar, Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore afër kufirit 19 Nov, 18:28 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se...

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiqit

para 3 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Serbia ka dislokuar sisteme kundërajrore në afërsi të kufirit me Kosovën, duke paralajmëruar se në Rashkë po bëhet riorganizim paramilitar i Milan Radojçiqit....

Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Radojicic dhe grupit të tij, mbështetur nga shteti i Serbisë

para 3 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë me detaje të reja, rreth grupit terrorist serb, për të cilin thotë se tashmë në Rashkë të Serbisë, po ndodhë një ristrukturim paramilitar e terrorist, i Milan...

Pas alarmit për riorganizim sulmi, Kurti kërkon nga KFOR, EULEX e BE ta dënojnë Serbinë e Radojiçiqin

para 3 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti, po kërkon nga KFOR-i, EULEX-i dhe BE-ja që zyrtarisht përmes një raporti, të marrin masa ndaj kërcënimeve serbe, dhe t’ia atribojnë zyrtarisht Serbisë aktin e agresionit dhe krimin...

Albin Kurti ngre alarmin: Po përgatitet një tjetër sulm terrorist nga Serbia

para 3 jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ngritur alarmin mbi mundësinë e një tjetër sulmi terrorist nga shteti serb në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook, Kurti shprehet se Milan Radojiçiç së bashku...

Kurti: Në Rashkë të Serbisë po riorganizohet grupi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiqit

para 3 jave - Lideri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar me anë të një postimi duke thënë se në Rashkë të Serbisë, po shihet një riorganizim i grupit paramilitar dhe terrorist të Millan Radoiçiq, me mbështetje dhe...

Kurti: Radoiçiqi në Rashkë po e riorganizon grupin e tij paramilitar e terrorist

para 3 jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka alarmuar në Facebook se “në Rashkë të Serbisë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Milan Radoiçiqit dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të...

Alarmon Kurti: Në Rashkë po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq

para 3 jave - Gazeta10

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar që Millan Radoiçiq, të premten e 10 nëntorit, ka udhëhequr një takim me rreth 40 politikanë serbë e zyrtarë të komunave ilegale nga Kosova,...

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Bota Sot

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Albin Kurti: Në Rashkë të Serbisë po përgatitet sulm terrorist nga Millan Radoiçiç

para 3 jave - Dosja.al

POSTIMI I PLOTË: Në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq dhe grupit të tij, me instruksione dhe mbështetje të shtetit të Serbisë. Të premten e 10 nëntorit,...

Kurti: Në Rashkë të Serbisë, po ngjan riorganizimi paramilitar e terrorist i Millan Radoiçiq

para 3 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar me anë të një postimi duke thënë se në Rashkë të Serbisë, po shihet një riorganizim i grupit paramilitar dhe terrorist të Millan Radoiçiq, me mbështetje dhe...

Stoltenberg të martën vjen në Shkup

para 3 jave - TV21

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të udhëtojë sot në Sarajevë, në fazën e parë të turneut të tij nëpër katër shtete të Ballkanit Perëndimor, i cili pritet të arrijë në Shkup të martën...

Stoltenberg e fillon turin në Ballkanin Perëndimor, të martën vjen në Shkup

para 3 jave - Zhurnal

Bruksel, 19 nëntor – Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të udhëtojë për në Sarajevë, si etapë e parë e turit të tij në katër vendet e Ballkanit Perëndimor, në kuadër të të cilit...

Stoltenberg nesër në Kosovë: Takon liderët shtetërorë

para 3 jave - Lajmi.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Stoltenberg nesër në Kosovë, takon krerët e vendit

para 3 jave - Infokusi

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg të martën në Shkup

para 3 jave - Klan Macedonia

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të udhëtojë sot në Sarajevë, në fazën e parë të turneut të tij nëpër katër shtete të Ballkanit Perëndimor, i cili pritet të arrijë në Shkup të martën...

Stoltenbergu e fillon turin në Ballkanin Perëndimor, të martën vjen në Shkup

para 3 jave - Koha.mk

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot do të udhëtojë për në Sarajevë, si etapë e parë e turit të tij në katër vendet e Ballkanit Perëndimor, në kuadër të të cilit të martën pasdite do...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg të martën viziton Shkupin

para 3 jave - Flaka

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të udhëtojë sot në Sarajevë, në fazën e parë të turneut të tij nëpër katër shtete të Ballkanit Perëndimor, i cili pritet të arrijë në Shkup të martën...

Stoltenberg të martën vjen në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - Ina

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Stoltenberg nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën nesër në kuadër të një vizite në disa vende të Ballkanit. Sipas njoftimit të publikuar nga NATO, Stoltenberg do të qëndrojë në...

Stoltenberg të martën vjen në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - TvNews

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg vjen nesër për vizitë në vendin tonë

para 3 jave - Radio Kosova e Lire

Nesër vjen për vizitë në vendin tonë, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai do të pritet në takime nga autoritetet më të larta të vendit, kryetarja, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin...

Stoltenberg nesër në Kosovë, takon krerët e vendit

para 3 jave - Ekonomia Online

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Periskopi

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin 19 Nov, 13:48 Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin...

Shefi i NATO-s nesër vjen në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Epoka e Re

Nesër (e hënë) më 20 nëntor, shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë...

Shefi i NATO’s nesër në Kosovë, takohet me Osmanin dhe Kurtin

para 3 jave - Gazeta Metro

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Stoltenberg pritet të mbajë takim me presidenten Vjosa Osmani, si dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do...

Shefi i NATO-s nesër në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 3 jave - Revista Kosovarja

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Stoltenberg pritet të mbajë takim me presidenten Vjosa Osmani, si dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do...

Stoltenberg nesër në Kosovë, takon krerët e vendit

para 3 jave - ATV Live

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media....

Shefi i NATO-s vjen nesër në Kosovë, publikohet agjenda e takimeve

para 3 jave - Gazeta10

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën. Stoltenberg pritet të mbajë takim me presidenten Vjosa Osmani, si dhe kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit me Osmanin, do...

Stoltenberg të martën vjen në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - Almakos

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Stoltenberg të martën vjen në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - Tetova Sot

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Stoltenberg të martën vjen në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - Pressonline

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Stoltenberg të martën vjen në Maqedoninë e Veriut

para 3 jave - Lideri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Stoltenberg të martën mbërrin në Shkup

para 3 jave - Populli

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të udhëtojë sot në Sarajevë, si fazë e parë e turneut të tij nëpër katër vende të Ballkanit Perëndimor. Të martën pasdite ai pritet të mbërrijë në...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s të hënën në Kosovë

para 3 jave - Revista Kosovarja

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nis të shtunën një vizitë 3 ditore në Ballkanin Perëndimor, ndërsa të hënën do të jetë në Kosovë ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s të hënën në Kosovë

para 3 jave - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nis të shtunën një vizitë 3 ditore në Ballkanin Perëndimor, ndërsa të hënën do të jetë në Kosovë ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK