BBC News: Politikanët e opozitës në Shqipëri hedhin tymuese në Parlament

para 3 jave - Klan

BBC News: Politikanët e opozitës në Shqipëri hedhin tymuese në Parlament Presigjiozia britanike “ BBC News ” i ka kushtuar vëmendje situatës së krijuar në Parlamentin shqiptar ditën e sotme. “Politikanët...

BBC News: Politikanët e opozitës në Shqipëri hedhin tymuese në Parlament

para 3 jave - Opinion

Presigjiozia britanike “ BBC News ” i ka kushtuar vëmendje situatës së krijuar në Parlamentin shqiptar ditën e sotme. “Politikanët e opozitës shqiptare ndezën tymuese dhe zjarr në Parlament në përpjekje...

BBC News: Politikanët e opozitës në Shqipëri hedhin tymuese në Parlament

para 3 jave - Klan Macedonia

Presigjiozia britanike “ BBC News ” i ka kushtuar vëmendje situatës së krijuar në Parlamentin shqiptar ditën e sotme. “Politikanët e opozitës shqiptare ndezën tymuese dhe zjarr në Parlament në përpjekje...

Tiranë: Parlamenti në kaos dhe flakë nga protesta e opozitës

para 3 jave - DW

Grupimi opozitar i PD kryesuar nga ish-kryeministri Berisha vijon aksionin për bllokimin e parlamentit për të kërkuar: “të drejtat kushtetuese të opozitës dhe të popullit opozitar të mohuara nga maxhoranca...

Kaosi në Kuvend/ Bardhi shkresë Nikollës: Veprimet e mazhorancës do t’i kishte zili edhe Koreja e Veriut me Kim Jong Un-in

para 3 jave - Gazeta Express

Pas kaosit të krijuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe trupit diplomatik në Tiranë, ku e...

Kaosi në Kuvend/ Bardhi shkresë Nikollës: Veprimet e mazhorancës do t’i kishte zili edhe Koreja e Veriut me Kim Jong Un-in

para 3 jave - Top Channel

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe trupit diplomatik në Tiranë, ku e krahason sjelljen e mazhorancës me ato të diktatorit...

FOTO/ “Tym dhe zjarr në Kuvendin shqiptar”, mediat e huaja jehonë kaosit të shkaktuara nga opozita

para 3 jave - Gazeta Shqip

Kaosi i shkaktuar nga opozita në seancën e sotme Parlamentare, teksa pritej të diskutohej projektbuxheti 2024, ka tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave ndërkombëtare. “Corriere della Sera” shkruan se...

Nallbati ndezi zjarrin/ Kush janë deputetet që futën flakadanë në Kuvend, i fshehën në produktet kozmetike (EMRAT)

para 3 jave - Gazeta Shqip

Salla e Kuvendit u përfshi sërish sot nga kaosi i shkaktuar nga deputetët mbështetës të Sali Berishës si dhe Gazemnd Bardhit. Në sallë u ndezën flakadanë, ashtu si edhe në senacat e më parshme, por nga...

Kush janë dy deputetet që me produktet kozmetike futën flakadanë në Kuvend

para 3 jave - Gazeta Tema

Më pak se 5 minuta zgjati seanca më e rëndësishme e vitit në Kuvend, ku pritej të diskutohej projektbuxheti 2024, pasi deputetët e Rithemelimit ndezën flakadanë dhe krijuar kaos sërish duke mos lejuar...

Dy standardet, ’21 janari’ me 4 të vrarë e Gazi që i theu krahun gardistit

para 3 jave - Lexo

Nga Jakin Marena Për të kuptuar standardet e ndryshme në qasjen ndaj shtetit dhe menaxhimit të organeve ligjzbatuese mes ish kryeministrir Sali Berisha dhe kreut aktual të qeverisë Edi Rama, mjafton të...

Tensione në Kuvendin e Shqipërisë, do të diskutohej “Projekt-buxheti 2024”

para 3 jave - Flaka

Duhej të zgjaste 2 ditë, por seanca e Kuvendit për buxhetin, u konsumua brenda 5 minutave. Me karrigeve pirg, tymit dhe zjarrit në sallë, mazhoranca miratoi në parim projekt-buxhetin dhe 4 ligjet fiskale...

Dy standardet, ’21 janari’ me 4 të vrarë e Gazi që i theu krahun gardistit

para 3 jave - Java News

Nga Jakin Marena Për të kuptuar standardet e ndryshme në qasjen ndaj shtetit dhe menaxhimit të organeve ligjzbatuese mes ish kryeministrir Sali Berisha dhe kreut aktual të qeverisë Edi Rama, mjafton të...

Kuvendi i Shqipërisë mes zjarrit dhe flakadanëve miratoi “Projekt Buxhetin 2024”

para 3 jave - Alsat-M

Gazetare: Xhesika Salahi Zjarr në Kuvendin e Shqipërisë! Mes protestës së opozitës, karrigeve të përmbysura, përplasjeve fizike me punonjësit e Gardës, kaosi u shtua edhe më shumë kur flakadanti mori flakë....

Bardhi i dërgon letër zyrtare Nikollës: Parlamenti me standardet e Koresë së Veriut

para 3 jave - Zhurnal

Prej muajsh Kuvendi i Shqipërisë nuk funksionon normalisht për shkak të protestës së opozitës për mohimin e të drejtave kushtetuese të saj, për ngritjen e Komisioneve Hetimore dhe për Reformën Zgjedhore....

Bardhi letër Nikollës e trupit diplomatik: Mazhoranca në antikushtetutshmëri

para 3 jave - Klan

Bardhi letër Nikollës e trupit diplomatik: Mazhoranca në antikushtetutshmëri Pas seancës së sotme plenare Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është drejtuar me një shkresë...

Kaosi në Kuvend/ Bardhi shkresë zyrtare Nikollës: Veprimet e mazhorancës do ti kishte zili edhe Koreja e Veriut me Kim Jong Un-in

para 3 jave - Bota Sot

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe trupit diplomatik në Tiranë, ku e krahason sjelljen e mazhorancës me ato të diktatorit...

“Veprimet e mazhorancës do i kishte zili Kim Jong Un”, Bardhi s...

para 3 jave - BalkanWeb

Pas seancës së sotme, Kryetari i Grupit Parlamentar të PD i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, ndërsa ka vënë në dijeni edhe disa zyrtarë ndërkombëtarë. Bardhi e ka krahasuar...

Berisha: Miratimi i buxhetit, anti-kushtetues. Paralajmëron protesta kundër qeverisë “Rama”

para 3 jave - Klan

Berisha: Miratimi i buxhetit, anti-kushtetues. Paralajmëron protesta kundër qeverisë “Rama” Ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson anti-kushtetues miratimin e buxhetit për vitin 2024 vetëm me votat e...

Përshkallëzohet protesta e PD, zjarr në Parlament

para 3 jave - Klan

Përshkallëzohet protesta e PD, zjarr në Parlament Seanca zgjati 5 minuta, miratohet nën kaos në parim buxheti i vitit 2024 Edhe në këtë seancë plenare deputetët e PD mbërritën më herët, por këtë herë nuk...

“Rama nga frika urdhëroi dy gardistë për një deputet”, Vokshi: Na kontrolluan me skaner dhe fizikisht. Nuk ndalemi deri sa të respektohen të drejtat tona

para 3 jave - Panorama

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se opozita nuk ka ndërmend të tërhiqet nga aksioni i saj dhe premtoi që nuk do të ketë seancë normale në Kuvend, deri në momentin që sipas saj, të...

Pas kaosit që shkaktoi në Kuvend, Bardhi letër Nikollës dhe ambasadave në Tiranë: Na duket sikur jemi në Korenë e Veriut

para 3 jave - Gazeta Tema

Pas mbylljes së seancës së kësaj të hëne, e cila sërish u shoqërua me tensione, flakadanë e zjarr, Gazment Bardhi i ka dërguar një letër kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe ambasadave të huaja në...

Zjarr e dhunë në Kuvend, pasqyrimi në mediat ndërkombëtare: ‘Corriere’, ‘CNN’ e ‘TRT’ shkruajnë për kaosin e opozitës

para 3 jave - Java News

Kaosi i shkaktuar nga opozita në ditën kur do të diskutohen projektbuxheti 2024, ka gjetur pasqyrim të gjerë në mediat ndërkombëtare. “Corriere della Sera” shkruan se parlamentin shqiptar e ka përfshirë...

Tymuese e zjarr në seancën e Kuvendit të Shqipërisë - VIDEO

para 3 jave - Kallxo

Nën tymuese e zjarr, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë mbajti seancë që zgjati më pak se pesë minuta. Deputetë opozitarë, të Partisë Demokratike në seancën ku u votua në parim “Projektligji për Buxhetin...

Bardhi shkresë Nikollës, njofton dhe trupin diplomatik: Veprimet e mazhorancës do t’i kishte zili edhe Kim Jong

para 3 jave - Opinion

Prej muajsh Kuvendi i Shqipërisë nuk funksionon normalisht për shkak të protestës së opozitës për atë që ata e cilësojnë si shkelje të të drejtave të tyre kushtetuese. Pas seancës së sotme, Kryetari i...

Bardhi i drejtohet zyrtarisht Nikollës dhe njofton trupin diplomatik: Veprimet e mazhorancës do ti kishte zili edhe Koreja e Veriut

para 3 jave - Syri

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazmenet Bardhi ka denoncuar në një letër që e ka derguar edhe në adresë të trupit diplomatik në Tiranë sjelljen e kryetares së Kuvendit që ka rrethuar...

Rama: PD-ja di të mbjelli vetëm sherr, rrëmujë, dhunë dhe korr vetëm humbje

para 3 jave - Politiko.mk

Pas një seance të tensionuar në Parlamentin e Shqipërisë, ku u miratua buxheti i vitit 2024 me votat e vetëm të mazhorancës, Kryeministri Edi Rama ka shprehur indinjatën e tij ndaj opozitës. Ai ka akuzuar...

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Politiko.mk

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas tensioneve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Ai është shprehur se deputetët futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, e politikën e hodhën në rrugë....

“Na kontrolluan fizikisht, e paprecedentë”, Vokshi me tone të ashpra: Në Ku...

para 3 jave - BalkanWeb

Deputetja e PD, Alban Vokshi, deklaroi se opozita nuk do të tërhiqet dhe se nuk do të ketë seancë normale në Kuvend, deri sa sipas saj, të respektohet të drejtat e tyre kushtetuese. Në një lidhje me studion...

Kaosi në Kuvend/ Gazment Bardhi shkresë zyrtare Lindita Nikollës, njofton dhe trupin diplomatik në Tiranë: Veprimet e mazhorancës do t’i kishte zili dhe vetë Kim Jong

para 3 jave - Panorama

Pas seancës së sotme plenare, Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi, i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, duke e krahasuar sjelljen e mazhorancës me ato të diktatorit...

Bardhi i shkruan Nikollës, njofton trupin diplomatik: Veprimet e PS-së i ka zili edhe Koreja e Veriut

para 3 jave - Ora news

Prej muajsh Kuvendi i Shqipërisë nuk funksionon normalisht për shkak të protestës së opozitës për mohimin e të drejtave kushtetuese të saj, për ngritjen e Komisioneve Hetimore dhe për Reformën Zgjedhore....

Kaosi në Kuvend, Bardhi letër Nikollës dhe ambasadave të vendosura në Tiranë: Rama si Kim Jong, opozitës po i mohohen të drejtat

para 3 jave - Vizion Plus

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi iu është drejtuar me një shkresë zyrtare ambasadave të vendosura në Tiranë dhe Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Duke iu referuar...

SYRI TV/ Seancë plenarë si në gjendje lufte, Garda merr kontrollin e Kuvendit, Rama miraton buxhetin për 4 minuta

para 3 jave - Syri

Në një kohë rekord prej 4 minutash qeveria dhe mazhoranca socialiste kanë miratuar në parim Buxhetin për vitin 2024. Opozita bllokoi sërish seancën, ndërsa Lindita Nikolla kishte kaluar sallën e seancave...

Shqipëri, mes zjarrit votohet në parim projektbuxheti për vitin 2024

para 3 jave - ATV Live

Deputetët e opozitës në Shqipëri edhe këtë të hënë ishin përgatitur të bllokonin punimet e seancës plenare ku do të votohej projektbuxheti për vitin 2024. Të hënën, kishte trupa të shtuar të mbrojtjes...

VIDEO/ Nallbati nxjerr flakadanin nga çanta e koleges dhe e ndez, shikoni m...

para 3 jave - BalkanWeb

Ky është momenti kur deputeti i PD Bledjon Nallbati nxjerr nga çanta e njërës prej koleges një flakadan dhe e ndez. Pasi e ndez, ia kalon para kolegut të tij, por ndryshe nga tymueset e tjerë që shpërthyen...

Video/ Karrige të përmbysura dhe kaos në Kuvend, deputetët e opozitës i dre...

para 3 jave - BalkanWeb

Pak minuta para se të niste seanca në Kuvend, ka mbërritur kryeministri Edi Rama. Ndërsa Rama qëndronte në vendin e tij, deputetët e opozitës i drejtohet atij me tone të larta. Siç shihet nga këto pamje,...

Zjarr në Kuvend, deputetët demokratë i vënë flakën tavolinës së Bashës

para 3 jave - NOA

TIRANË-Punonjësit e Byrosë Kombëtare të Hetimit raportohet se kanë shkuar në Kuvend, me një ekip për të parë të gjithë elementët që shkaktuan zjarrvënien dhe për të parë kamerat e sigurisë, pasi për ta...

Deputetët e opozitës bllokuan zhvillimin normal të seancave plenare, BIRN: Mazhoranca miraton buxhetin mes tymit dhe kaosit në Kuvend

para 3 jave - Panorama

Në një situatë të tensionuar në sallë, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla hodhi në votim edhe katër projektligjet për tatimet dhe taksat që shoqërojnë projektbuxhetin, duke deklaruar miratimin e tyre...

Kaosi në Kuvend, Rama: Politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, tanimë kanë prekur fundin

para 3 jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në rrjetin social X për kaosin e krijuar në Kuvend këtë të hënë. Ai shprehet se opozita tashmë ka prekur fundin, ndërsa mbështesin ish-kryeministrin Sali...

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas tensioneve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Ai është shprehur se deputetët futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, e politikën e hodhën në rrugë....

‘Washington Post’: Opozita ndërpret sërish punimet e Kuvendit në protestë kundër sundimit autoritar

para 3 jave - Syri.net Kosova

Mediat ndërkombëtare po i bëjnë jehonë edhe protestës së sotme të opozitës në Kuvend. Gazeta e madhe amerikane ‘Washington Post’ publikon një raportim të AP, ku thuhet se opozita e ndërpreu sërish seancën...

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas tensioneve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Ai është shprehur se deputetët futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, e politikën e hodhën në rrugë....

Deputetët e opozitës u “zhveshën” nga Garda, ja hileja që përdorën për të futur tymueset në seancë

para 3 jave - Ora news

Pavarësisht kontrolleve të rrepta me skaner dhe fizik nga garda e republikës, deputetët e opozitës arritën që të fusnin flakadanë brenda sallës së parlamentit. Madje shtimi I numrit të gardës nuk solli...

Rama-demokratëve: Sjelljet e rrugës i futën në politikë, kanë prekur fundin

para 3 jave - RTK

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar për sjelljen e opozitës në seancën e sotme plenare. Rama ka publikuar në rrjetin social “X” një foto nga momenti kur deputetët e Rithemelimit ndezin flakadanë,...

Tensionet në Kuvend, Rama sulmon opozitën: Futën sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social X për tensionet e krijuara në Kuvend këtë të hënë ku flakadanët çuan deri në një vatër të vogël zjarri që fatmirësisht...

Kaosi në Kuvend, VOA: Opozita proteston me tymuese, shumica miraton buxheti...

para 3 jave - BalkanWeb

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Kaosi në Kuvend, Rama: Futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë, kanë prekur fundin

para 3 jave - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjet e ndodhura sot në Kuvend. Rama: I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr, rrëmujë,...

Buxheti 2024 miratohet mes kaosit në Kuvend

para 3 jave - Klan

Buxheti 2024 miratohet mes kaosit në Kuvend Opozita ndez tymuese dhe përplaset me Gardën Në parlamentin shqiptar është vendosur një rekord i ri, ai i miratimit të projektbuxhetit dhe paketës fiskale në...

Rama: Opozita ka prekur fundin, e ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - Klan

Rama: Opozita ka prekur fundin, e ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas seancës së shkurtër parlamentare ku mes kaosit u votua në parim buxheti i vitit...

Kaosi në Kuvend/ Opozita proteston me tymuese, shumica miraton buxhetin e ri të shtetit

para 3 jave - Gazeta Shqip

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas tensioneve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Ai është shprehur se deputetët futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, e politikën e hodhën në rrugë....

Mazhoranca voton në parim buxhetin, Berisha: Flakadanët dogjën procedurën antikushtetuese

para 3 jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Mazhoranca ka votuar me 83 vota pro në parim projektligjin për buxhetin e vitit 2024. Ndonëse ishte parashikuar të ishte një seancë maratonë, siç zakonisht ndodh kur miratohet buxheti,...

Zjarr e tymuese në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 jave - Koha.net

Seanca e së hënës e Kuvendin e Shqipërisë nisi me tensione për shkak se deputetët e opozitës bllokuan sërish foltoren e Kuvendit me karrige, ndërsa ndezën tymuese në sallë. Të pranishëm në seancën plenare...

Mes tymit, shumica në Kuvendin e Shqipërisë votoi projektligjin për buxhetin e vitit 2024

para 3 jave - TV21

Mazhoranca në Kuvendin e Shqipërisë ka votuar me 83 vota pro në parim projektligjin për buxhetin e vitit 2024. Ndonëse ishte parashikuar të ishte një seancë maratonë, siç zakonisht ndodh kur miratohet...

VIDEOLAJM/ Gafa e Lindita Nikollës: Janë prezent në votim 73 deputetë! Buxheti i 2024 miratohet me 83 vota?!

para 3 jave - Syri.net Kosova

Opozita ka bllokuar punimet normale të Kuvendit të Shqipërisë, duke mos lejuar maxhorancën të prezantojë buxhetin e vitit 2024. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka miratuar në parim projektbuxhetin...

Tiranë, Opozita proteston me tymuese, shumica miraton buxhetin e ri të shtetit

para 3 jave - Ina

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Kaosi në Kuvend, Rama: Futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë, kanë prekur fundin

para 3 jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për kaosin që Rithemelimi shkaktoi në Kuvend, ku pritej të diskutohej projektbuxheti 2024. Rama shkruan se ata kanë prekur fundin dhe se po përdoren nga Sali Berisha, një...

Zjarri i opozitës në Kuvend/ Reagon Rama: Keni prekur fundin! Po ju merr me vete halli i ...

para 3 jave - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ditën e sotme lidhur me ngjarjet që ndodhën në parlamentin shqiptar teksa votohej Projektbuxheti 2024. Në kushte të jashtëzakonshme, teksa opozita kishte përmbysur të gjitha...

Kaosi në Kuvend/ VOA: Opozita protestoi me flakadanë, PS miratoi buxhetin e ri të shtetit mes thirrjeve, zhurmave dhe tymueseve shumëngjyrëshe

para 3 jave - Panorama

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Tensionet në Kuvend, Rama sulmon opozitën: Futën sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social X për tensionet e krijuara në Kuvend këtë të hënë, ku flakadanët çuan deri në një vatër të vogël zjarri që fatmirësisht...

Shqipëri, vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 jave - Anadolu Agency

Tiranë Kuvendi i Shqipërisë është përfshirë përsëri nga tensionet dhe incidentet, pasi deputetët e opozitës nuk kanë lejuar vazhdimin e diskutimeve "Për buxhetin e vitit 2024", raporton Anadolu. Tensionet...

Tensione në Kuvendin e Shqipërisë, mazhoranca voton projektbuxhetin

para 3 jave - RTK

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur mes tensionesh seanca plenare. Rithemelimi, ashtu sikurse kishte paralajmëruar nuk lejon zhvillimin normal të seancës, duke ndezur flakadanë dhe duke vendosur karriget...

Kaosi në Kuvend/ Rama: Opozita solli sjelljen e rrugës në parlament, halli i një të kërkuari nga drejtësia po i çon drejt fundit

para 3 jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka komentuar mbi situatën e krijuar këtë të hënë në Kuvendin e Shqipërisë, ku seanca plenare për projektbuxhetin u shoqërua me tymuese dhe protestë nga opozita. Ai i akuzon këta të...

Flakadanët në Kuvend/ Rama-demokratëve: Sjelljet e rrugës i futën në politikë, kanë prekur fundin

para 3 jave - RTSH

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi sjelljen e opozitës në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë (20 nëntor). Teksa ka publikuar në rrjetin social X të njohur si Tuitter një foto nga momenti kur deputetët...

Kaosi në Kuvend, Rama: Kanë prekur fundin, i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me situatën e ndodhur në seancën e sotme plenare në Kuvend. Rama shkruan se opozita ka futur fjalorin e sjelljet e rrugës në...

‘Washington Post’: Opozita ndërpret sërish punimet e Kuvendit në protestë kundër sundimit autoritar

para 3 jave - Syri

Mediat ndërkombëtare po i bëjnë jehonë edhe protestës së sotme të opozitës në Kuvend. Gazeta e madhe amerikane ‘Washington Post’ publikon një raportim të AP, ku thuhet se opozita e ndërpreu sërish seancën...

Votimi mes kaosit/Gafa e Nikollës: Janë prezent në votim 73 deputetë! Buxheti i 2024 miratohet me 83 vota?

para 3 jave - Opinion

Mes kaosit dhe tensioneve është zhvilluar seanca e sotme plenare, ku opozita ka bllokuar punimet normale të Kuvendit. Ndërsa mazhoranca ishte në sallë për të miratuar projektbuxhetin për vitin 204. Kryetarja...

Rama: Opozita ka prekur fundin, e ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - Klan Macedonia

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas seancës së shkurtër parlamentare ku mes kaosit u votua në parim buxheti i vitit 2024. Kreu i qeverisë ka komentuar veprimet e opozitës për të cilët thotë se kanë prekur...

Kuvendi i Shqipërisë mes zjarrit dhe flakadanëve shumëngjyrësh miraton “Projekt Buxhetin 2024”

para 3 jave - Alsat-M

Vetëm 5 minuta zgjati seanca plenare e kësaj të hëne, kur pritej të diskutohej projektligji më i rëndësishëm ekonomik i vitit, “Projekt Buxheti 2024″. Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në...

Flakadanët dhe zjarri në Kuvend, punonjësit e BKH-së këqyrin nga afër sallë...

para 3 jave - BalkanWeb

Seanca e sotme parlamentare, është kthyer sërish në një arenë hedhje të flakadanëve nga deputetët e opozitës, teksa në rendin e ditës ishte diskutimi i projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Por ndryshe...

I vunë flakën Kuvendit, Berisha: Skenë e shëmtuar! Kaluan brenda 5 minutave aktin themelor të vitit, buxhetin e shtetit

para 3 jave - Zhurnal

Ish-kryeministri Sali Berisha, një një deklaratë për shtyp menjëherë pas përfundimit të seancës plenare nga kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, tha se kalimi i buxhetit të shtetit, që është akti më...

Pas kaosit që shkaktoi në Kuvend, “Rithemelimi” i ankohet trupit diplomatik: Na duket sikur jemi në Korenë e Veriut

para 3 jave - Java News

Pas mbylljes së seancës së kësaj të hëne, e cila sërish u shoqërua me tensione, flakadanë e zjarr, ndërsa mazhoranca e kaloi buxhetin brenda 5 minutave, Gazment Bardhi i ka dërguar një letër kryetares...

Seanca mes tymit, Rama i përshëndet me “OK” opozitarët: Largohet pa e kthyer kokën mbrapa

para 3 jave - Klan

Seanca mes tymit, Rama i përshëndet me “OK” opozitarët: Largohet pa e kthyer kokën mbrapa Seanca e sotme plenare u zhvillua mes kaosit. Prej disa javësh, deputetët e opozitës kanë vijuar me atë që ata...

Buxheti miratohet në parim mes tensioneve në Kuvendin e Shqipërisë, nuk munguan flakët e tymueset

para 3 jave - Klan Kosova

Është miratuar në parim mes tensionesh projekt-buxheti i vitit 2024 në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo që ishte parashikuar të zgjaste si seancë maratonë, u mbyll për 5 minuta me 83 vota pro të mazhorancës....

Foltorja i vuri flakën Kuvendit/ Reagon Rama: Kanë prekur fundin. I ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - NOA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sjelljen e opozitës këtë të hënë në Kuvend. “I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr,...

Kaosi në Kuvend/ Bardhi shkresë Nikollës: Veprimet e mazhorancës do t’i kishte zili edhe Koreja e Veriut me Kim Jong Un-in

para 3 jave - Pressonline

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe trupit diplomatik në Tiranë, ku e krahason sjelljen e mazhorancës me ato të diktatorit...

Votimi mes kaosit, Lindita Nikolla bën gafën: Buxheti i 2024 miratohet me 83 vota

para 3 jave - Bota Sot

Seanca e sotme plenare në Kuvend është shoqëruar me tensione, ku dhe degradoi në përdorimin e tymueseve nga ana e opozitës. Pavarësisht tensioneve, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka miratuar në...

Kaosi në Kuvendin e Shqipërisë, tavolina përfshihet nga flakët pas ndezjes së flakadanëve

para 3 jave - Ina

Në nisje të seancës Parlamentare, e cili zgjati pak minuta, deputetët e opozitës ndezën tymuese sapo kryeministri Edi Rama hyri në sallën e Kuvendit. Flakadanët ishin futur në çantën e një prej ligjvënëseve...

“Skenë krimi”, Prokuroria dhe policia “zbarkojnë” në sallën e Kuvendit

para 3 jave - Albeu

Seanca e sotme parlamentare e cila ishte parashikuar të ishte një seancë maratonë ku do diskutohej buxheti, zgjati vetëm 5 minuta. Kjo pasi, deputetët të opozitës, ndezën flakadanë dhe tymuese në Kuvend,...

Bardhi: S’ka ndodhur kurrë që deputetët të rrethohen nga Garda! Berisha: Flakadanët dogjën procedurën antikushtetuese

para 3 jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Grupit Parlamentar, Gazment Bardhi kanë folur për mediet pas përfundimit të seancës parlamentare. Edhe pse ishte parashikuar një seancë maratonë, ku do diskutohej...

Tiranë, Opozita proteston me tymuese, shumica miraton buxhetin e ri të shtetit

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Përfshihet nga flakët Kuvendi i Shqipërisë, përshkallëzohet situata nga deputetët e opozitës

para 3 jave - Gazeta Shqip

Teksa është votuar projektbuxheti për vitin 2024, në Kuvendin e Shqipërisë ka shpërthyer zjarri. Siç duket nga pamjet flakadanët e deputetëve të opozitës, pas një incidenti të ndodhur kanë bërë që të shpërthej...

Mes tymueseve, nis seanca në Kuvend për pr.buxhetin 2024! I pranishëm dhe Edi Rama

para 3 jave - Gazeta Shqip

Ka nisur mes tensioneve seanca në Kuvend për pr.buxhetin 2024. I pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama. Ndërkohë, Rithemelimi ka vijuar me thirrjet kundrejt Lindita Nikollës, mashtruese. Nikolla:...

Tymuese dhe zjarr në Kuvend, punonjësit e BKH-së këqyrin nga afër sallën e seancave plenare

para 3 jave - Ora news

Diskutimi dhe votimi për projektbuxhetin e vitit të ardhshëm u kthye në një përplasje tjetër mes Gardës dhe deputetëve të opozitës. Ata u përplasën fizikisht me ta dhe bllokuan foltoren me karrige. teksa...

Nga zjarri në Kuvend tek gafa e Lindita Nikollës/ Si u votua mes kaosit projektbuxheti i 2024 për 4 minuta?!

para 3 jave - Gazeta Shqip

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar ditën e sotme me 73 vota pro projektbuxhetin e vitit 2024, në seancën më të shkurtër të historisë së tij prej 4 minuta e 29 sekonda. Në kushte të jashtëzakonshme, teksa opozita...

VIDEO: Momenti kur Nallbati nxjerr flakadanin nga çanta e koleges dhe e ndez në Kuvend

para 3 jave - Gazeta Tema

Ky është momenti kur deputeti i PD Bledjon Nallbati nxjerr nga çanta e njërës prej kolegeve një flakadan dhe e ndez. Pasi e ndez, ia kalon para kolegut të tij, por ndryshe nga tymueset e tjerë që shpërthyen...

Mazhoranca voton në parim buxhetin për vitin 2024/ Berisha: Flakadanët dogjën procedurën antikushtetuese

para 3 jave - Vizion Plus

Mazhoranca ka votuar me 83 vota pro në parim projektligjin për buxhetin e vitit 2024. Ndonëse ishte parashikuar të ishte një seancë maratonë, siç zakonisht ndodh kur miratohet buxheti, Nikolla vendosi...

Demokratët i vënë flakën Kuvendit, Nikolla përjashton Nokën dhe mbyll seancën

para 3 jave - Vizion Plus

Seanca plenare e kësaj të hënë është mbyllur mes flakëve dhe tymit. Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka ndezuar tymuese në sallën e parlamentit, teksa njëra prej tyre ka marrë flakë. Ndonëse...

Mes tymit dhe flakës, miratohet projektbuxheti në Kuvendin e Shqipërisë [video]

para 3 jave - Zeri

Seanca parlamentare e kësaj të hëne në Kuvendin e Shqipërisë, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti i vitit 2024, është shoqëruar me përplasje të forta. Ka qenë deputetët e grupimit të Sali Berishës...

Bardhi: E paprecedentë! Sikur ishim në gjendje lufte! Mazhoranca kalon buxhetin në 4 minuta seancë

para 3 jave - RTSH

Kryetari i Grupit të Rithemelimit, Gazemt Bardhi duke folur në ambientet e jashtme të Parlamentit pas miratimit të buxhetit në kaos, u shpreh se mazhoranca shenoi një rekord të ri duke votuar ligjin më...

Tensione në Kuvend, Rithemelimi ndez flakadanët, mazhoranca voton projektbuxhetin e 2024-ës

para 3 jave - RTSH

Ka nisur mes tensionesh seanca plenare. Rithemelimi, ashtu sikurse kishte paralajmëruar nuk lejon zhvillimin normal të seancës, duke ndezur flakadanë dhe duke vendosur karriget para foltores së Parlamentit....

Votimi mes kaosit/Gafa Nikollës: Janë prezent në votim 73 deputetë! Buxheti i 2024 miratohet me 83 vota?

para 3 jave - Opinion

Mes kaosit dhe tensioneve është zhvilluar seanca e sotme plenare, ku opozita ka bllokuar punimet normale të Kuvendit. Ndërsa mazhoranca ishte në sallë për të miratuar projektbuxhetin për vitin 204. Kryetarja...

PS miratoi projektligjin për buxhetin/“S’jemi lodhur, as dorëzuar”, Bardhi: Seancë 4 minuta e 29 sekonda, e paligjëshme

para 3 jave - Opinion

Kreu i grupit të PD, Gazment Bardhi u shpreh se pavarësisht se PS miratoi projektligjin për buxhetin pa debat brenda 5 minutave, nuk janë lodhur dhe as dorëzuar. Ai e quajti të paligjshme pasi në më pak...

Tymueset në Kuvend, Rama i përshëndet me “OK” opozitarët: Largohet qetësisht nga salla

para 3 jave - Opinion

Sikurse edhe herët e tjera edhe seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë u zhvillua mes kasosit dhe tymueseve. Opozita nuk është tërhequr nga aksioni i saj i ndërmarrë për atë që ata e cilësojnë si shkelje...

VIDEO/Deputeti nxjerr flakadanin nga çanta dhe e ndez, momentin kur merr flakë tavolina në Kuvend

para 3 jave - Opinion

Ky është momenti kur ka dalë nga kontrolli situata në Kuvendin e Shqipërisë. Ka qenë deputeti i PD Bledjon Nallbati, i cili sikurse shfaqet në video nxjerr nga çanta e njërës prej koleges flakadë. Pasi...

Skandali i Lindita Nikollës: 73 deputetë prezent në votim, projektbuxheti miratohet me 83 vota (!)

para 3 jave - Syri

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, zbuloi hapur skandalin me mënyrën se si miratohet ligji më i rëndësishëm i vitit. Lindita Nikolla tha në seancë se projektbuxheti i vitit 2024 është miratuar me 83...

“Rama frikacak!”, Bardhi: Salla u mbush me gardistë sepse kryehajduti ishte në Kuvend

para 3 jave - Opinion

Kreu i grupit të PD, Gazment Bardhi ka thënë për mediat se salla e Kuvendit ishte mbushur sot me gardistë pasi në Parlament kishte ardhur “kryehajduti”, duke iu referuar kështu kryeministrit Edi Rama....

PS miratoi mes kaosit buxhetin e 2024, Berisha: Flakadanët dogjën procedurën antikushtetuese

para 3 jave - Opinion

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka dhënë një deklaratë për mediat, pas miratimit të buxhetit të vitit 2024 me votat e mazhorancës, mes kaosit dhe tymueseve në Kuvend. Jashtë sallës së Kuvendit, Berisha...

Seanca mes tymit, Rama i përshëndet me “OK” opozitarët: Largohet pa e kthyer kokën mbrapa

para 3 jave - Klan Macedonia

Seanca e sotme plenare u zhvillua mes kaosit. Prej disa javësh, deputetët e opozitës kanë vijuar me atë që ata e konsiderojnë protestë për të drejtat kushtetuese duke mos lejuar zhvillimin normal të Kuvendit....

Shqipëri/ Pa nisur seanca, tensione në sallën e Kuvendit! Opozita përplaset me Gardën, Rama mbërrin në Parlament

para 3 jave - Klan Macedonia

Deputetët e opozitës kanë mbërritur një orë para nisjes së seancës së sotme plenare, të vendosur për të bllokuar punimet e saj. Ata kanë grumbulluar karriget te foltorja e Kuvendit, ndërkohë që Garda është...

Shqipëri/ Përsëritet kaosi në Kuvend, seanca zgjat vetëm 5 minuta!

para 3 jave - Klan Macedonia

Nikolla përjashton Nokën nga seanca plenare pasi deputeti ndezi tymuese Teksa kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka hapur zyrtarisht seancën plenare në orën 10:00, deputetët e opozitës kanë bërë grumbull...

Flakadanë në Kuvend, opozita proteston kundër buxhetit të vitit 2024

para 3 jave - Politiko.mk

Një seancë plenare e zhvilluar sot në Kuvendin e Shqipërisë u kthye në një skenë kaosi, pasi deputetët e opozitës hodhën flakadanë në sallë, në shenjë kundërshtimi ndaj projektbuxhetit të vitit 2024. Një...

Rama pasi opozita e “djegi” Kuvendin: Tanimë kanë prekur fundin

para 3 jave - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar me një postim në rrjetin social X për kaosin e krijuar në Kuvend këtë të hënë. Ai shprehet se opozita tashmë ka prekur fundin, ndërsa mbështesin ish-kryeministrin...

Rama pasi opozita e ‘dogji’ Kuvendin: Tanimë kanë prekur fundin

para 3 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për kaosin e krijuar në Kuvend këtë të hënë. Ai është shprehur se opozita tashmë ka prekur fundin, ndërsa “mbështesin ish-kryeministrin Sali Berisha, një...

"Veprimet tuaja i ka zili dhe Kim Jong Un"/ Bardhi kërkesë Lindita Nikollës: Mazhoranc juaj ka vendosur të asgjesojë opozitën

para 3 jave - Dosja.al

Dokumenti i plotë: Mazhoranca juaj socialiste ka vendosur të asgjësojë opozitën në Parlament duke i mohuar asaj të gjitha të drejtat që i njeh Kushtetuta dhe Rregullorja e Kuvendit të Shqipërisë. Përmes...

Aksioni i opozitës/Nga ngujimi te greva e urisë, kush janë skenarët që po diskutohen

para 3 jave - Euronews

Opozita e drejtuar nga Gazment Bardhi dhe Sali Berisha zotohet se ka ndërmarrë një aksion pa kthim, e madje do ta përshkallëzojnë betejën në Parlament deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Por edhe në...

Sot diskutohet “Projekt Buxheti 2024”, tensione në Kuvend/ Deputetët e opozitës grumbullojnë karriget në foltore

para 3 jave - Top Channel

Deputetët e opozitës grumbullojnë sërish karriget në foltore, edhe këtë seancë plenare ku pritet të diskutohet “Projekt Buxheti 2024”. Deputetët e opozitës kundërshtojnë vendosjen e gardës në Kuvend, ndërsa...

VIDEO - Parlamenti i pushtuar nga garda e Ramës/ Nuk lejojnë Berishën në foltore, Bardhi: Mos shtyni? Gjekmarkaj: Hapjani foltoren!

para 3 jave - Syri.net Kosova

Me tensione dhe e rrethuar me gardistë ka nisur sot kjo seancë plenare. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është ndaluar nga Garda e cila e shumtë në numër ka pushtuar sallën e kuvendit. Më...

VIDEO/ Salla e mbushur me gardistë, Bardhi shpërthen ndaj Nikollës: Ku është ajo mashtruesja?

para 3 jave - Syri.net Kosova

Tensione në sallën e Kuvendit. Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi kërkon që të lëvizë në sallë, punonjësit e gardës nuk e lejojnë. Ndërkohë Bardhi ka shpërthyer ndaj kryeparlamentares...

Kaosi në Kuvend, Rama: Futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë, kanë prekur fundin

para 3 jave - Parrotlla

Seanca plenare e kësaj të hëne, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta, njoftojnë mediat në Shqipëri. Kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë...

“Skenë krimi”, Prokuroria dhe policia “zbarkojnë” në sallën e Kuvendit

para 3 jave - InfoShqip

Seanca e sotme parlamentare e cila ishte parashikuar të ishte një seancë maratonë ku do diskutohej buxheti, zgjati vetëm 5 minuta. Kjo pasi, deputetët të opozitës, ndezën flakadanë dhe tymuese në Kuvend,...

Kaosi në Kuvend, Rama: Opozita ka prekur fundin

para 3 jave - Gazeta Metro

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me kaosin e krijuar nga deputetët e Rithemelimit në Kuvend ku pritej të diskutohej projektbuxheti 2024. “E futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa...

Bardhi i dërgon letër zyrtare Nikollës: Parlamenti me standardet e Koresë së Veriut

para 3 jave - FaxWeb

Prej muajsh Kuvendi i Shqipërisë nuk funksionon normalisht për shkak të protestës së opozitës për mohimin e të drejtave kushtetuese të saj, për ngritjen e Komisioneve Hetimore dhe për Reformën Zgjedhore....

Bardhi njofton ambasadat, letër Nikollës: Maxhoranca po vepron si në Korenë e Veriut

para 3 jave - Euronews

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është drejtuar me një letër zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikollës, duke vendosur në dijeni edhe ambasadat kryesore të huaja...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Sot parlamenti nis miratimin, paralajmërohen tensione

para 3 jave - Top Channel

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

Mes tymit dhe kaosit, kalon në Kuvend projektbuxheti për vitin 2024

para 3 jave - NOA

TIRANË- Mes tensioneve dhe flakëve në Kuvend, në seancën që zgjati vetëm 5 minuta, është miratuar projektbuxheti i vitit 2024. Ndërsa deputetët e opozitës hodhën tymuese, ku në një moment u ndezën dhe...

Opozita përplaset me Gardën, nisin tensionet në sallën e Kuvendit të Shqipërisë

para 3 jave - Telegrafi

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë nuk ka nisur ende, por tensionet mes Gardës së Republikës dhe deputetëve të opozitës kanë filluar tashmë. Nga pamjet e siguruara nga brenda sallës së Parlamentit...

Kontrollet para futjes në Kuvend, Dogjani “kapet” me Majkon. Paloka: Janë gati me heq edhe brekët

para 3 jave - Klan

Kontrollet para futjes në Kuvend, Dogjani “kapet” me Majkon. Paloka: Janë gati me heq edhe brekët Procedurat para hyrjes në parlament duket se nuk i kanë pëlqyer deputetit demokrat Asllan Dogjani këtë...

VIDEO- Nallbati nxori flakadanin nga çanta e njërës nga deputetet, momenti kur merr flakë tavolina në Kuvend

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË -Tensionet nuk munguan ditën e sotme në Kuvend, ku seanca plenare nuk zgjati më shumë se 5 minuta. Në një moment në sallën e Kuvendit u ndez dhe një zjarr i cili u shua nga punonjësit e Gardës....

“Na kontrolluan fizikisht, e paprecedentë”, Vokshi: Në Kuvend kishte 2 gardistë për një deputet

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, deklaroi se opozita nuk do të tërhiqet dhe se nuk do të ketë seancë normale në Kuvend, deri sa sipas saj, të respektohet të drejtat e tyre kushtetuese....

Nallbati nxjerr flakadanin nga çanta e koleges dhe e ndez, shikoni momentin kur merr flakë tavolina në Kuvend

para 3 jave - Top24

Ky është momenti kur deputeti i PD Bledjon Nallbati nxjerr nga çanta e njërës prej koleges një flakadan dhe e ndez. Pasi e ndez, ia kalon para kolegut të tij, por ndryshe nga tymueset e tjerë që shpërthyen...

Foltorja i vuri flakën Kuvendit/ Reagon Rama: Kanë prekur fundin. I ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sjelljen e opozitës këtë të hënë në Kuvend. “I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr,...

Mes tymit dhe kaosit, kalon në Kuvend projektbuxheti për vitin 2024

para 3 jave - Shenja

Mes tensioneve dhe flakëve në Kuvend, në seancën që zgjati vetëm 5 minuta, është miratuar projektbuxheti i vitit 2024. Ndërsa deputetët e opozitës hodhën tymuese, ku në një moment u ndezën dhe flakë në...

Flakadanët gjatë seancës, BKH këqyr nga afër dëmet në sallën e Kuvendit

para 3 jave - Java News

Seanca e sotme parlamentare, është kthyer sërish në një arenë hedhje të flakadanëve nga deputetët e opozitës, teksa në rendin e ditës ishte diskutimi i projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Por ndryshe...

Kaosi gjatë miratimit të buxhetit: Nga zjarri në Kuvend tek gafa e Lindita Nikollës

para 3 jave - Java News

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar ditën e sotme me 73 vota pro projektbuxhetin e vitit 2024, në seancën më të shkurtër të historisë së tij prej 4 minuta e 29 sekonda. Në kushte të jashtëzakonshme, teksa opozita...

Rama reagon për seancën e sotme në Kuvend: I ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për seancën e sotme parlamentare ku u miratua në parim mes tymit dhe flakëve buxheti për vitin 2024. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shprehet se opozita...

Përplasje fizike në Kuvend/ Berisha shtyhet me Gardën, ndërhyn Bardhi: Mos ...

para 3 jave - BalkanWeb

Me tensione ka nisur sot kjo seancë plenare. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është ndaluar nga Garda. Më pas ka ndërhyrë Gazment Bardhi, i cili kërkon që Garda mos të shtyjë. vijon…

“S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor?”, Bardhi debaton ashpër me ...

para 3 jave - BalkanWeb

Me tonë të ashpra kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka debatuar me punonjësit e Gardës së Republikës, pak para nisjes së seancës plenare. “S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor....

Tensione në Kuvend/ “Tha se s’ka urdhër nga Garda”, Bardhi shpërthen ndaj N...

para 3 jave - BalkanWeb

Tensione në sallën e Kuvendit. Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi kërkon që të lëvizë në sallë, punonjësit e Gardës nuk e lejojnë. Ndërkohë Bardhi ka shpërthyer ndaj kryeparlamentares...

Rama kaloi mbrapa me makinë, Berisha: Çfarë frikacaku! Sot, aksion i fuqishëm në parlament

para 3 jave - Klan

Rama kaloi mbrapa me makinë, Berisha: Çfarë frikacaku! Sot, aksion i fuqishëm në parlament Sali Berisha: Kush është ky që kalon tani, më thoni pak? Gazetarja: Rama! Sali Berisha: Rama? Ça frikacaku, vjen...

Sot seanca e rëndësishme në Kuvend: A do e lejojë opozita miratimin e projektbuxhetit të 2024-ës?

para 3 jave - Klan

Sot seanca e rëndësishme në Kuvend: A do e lejojë opozita miratimin e projektbuxhetit të 2024-ës? Këtë të Hënë do të diskutohet në Parlament projektbuxheti i vitit të ardhshëm, i cili për herë të parë...

‘Ku është ajo mashtruesja’? VIDEO/ Bardhi shpërthen ndaj Nikollës

para 3 jave - NOA

Me tension është shoqëruar edhe seanca e sotme plenare në Parlament. Bëhet me dije nga pamjet të cilat janë transmetuar drejtëpërdrejtë në media se Garda e Republikës ka qenë në gatishmëri, teksa Gament...

Ndizet zjarr në Kuvendin e Shqipërisë, mbyllet seanca e pazakontë plenare

para 3 jave - Pa censure

Vetëm 5 minuta zgjati seanca plenare e kësaj të hëne, kur pritej të diskutohej projektligji më i rëndësishëm i vitit “Projekt Buxheti 2024” Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në foltore,...

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Periskopi

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë 20 Nov, 14:19 Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas tensioneve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Ai është...

“Mos më prek me dorë”- Përplasje fizike në Kuvend! Gardistët nuk lejojnë Berishën t’i afrohet foltores, deputetët bllokohen në hyrje të sallës

para 3 jave - Bota Sot

Seanca e sotme plenare ka nisur me tensione dhe përplasje mes deputetëve të opozitës dhe forcave të Gardës së Republikës, të cilët kanë ndaluar deputetët të futen në ambientet e Kuvendit. Ish-kryeministri...

Momenti pikant/ Kryeministri futet me eskortë në Kuvend teksa Berisha jepte intervistë: Rama është ky?! Shiheni çfarë frikacaku!

para 3 jave - Albeu

Kuvendi sot do të zhvillojë një seancë maratonë ku do të diskutohet projekt-buxheti i vitit 2024. Por pa nisur seanca kanë filluar tensionet mes deputetëve të opozitës dhe Gardës, e cila nuk i lejoi të...

Berisha: Beteja është pa kthim, aksion i fuqishëm në mbrojtje të të drejtave kushtetuese të opozitës

para 3 jave - Ora news

Kryetari i opozitës, Sali Berisha, e krahasoi me "një repart ushtarak", parlamentin ditën e sotme, pasi ai ishte rrethuar me gardistë për shkak të protestës së deputetëve opozitarë. Gardistës po ashtu...

Bardhit i del fjala/ Garda përplaset me deputetët e opozitës, në formacion sikurse u paralajmërua (PAMJET)

para 3 jave - Ora news

Me tensione ka nisur sot kjo seancë plenare. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është ndaluar nga Garda. Më pas ka ndërhyrë Gazment Bardhi, i cili kërkon që Garda mos të shtyjë. Ndërkohë që...

“Akt i paprecedentë”- Bardhi publikon foton: Momenti kur forcat speciale të Gardës po ushtronin planin për rrethimin e deputetëve të opozitës

para 3 jave - Panorama

Kreu i grupit të opozitës, Gazment Bardhi, ka publikuar një foto nga salla e Kuvendit ku shihet Garda përpara se të niste seanca parlamentare. Bardhi shkruan se Kuvendi gënjeu kur tha se nuk janë marrë...

Salla e mbushur me gardistë, Gazment Bardhi shpërthen ndaj Nikollës: Ku është ajo mashtruesja?

para 3 jave - Ora news

Pak minuta para nisjes zyrtare, salla e kuvendit sot ka nisur me tensione të shumta me Gardës dhe deputetëve të opozitës. Garda ka kontrolluar imtësisht deputetët e opozitës, teksa kreu i grupit parlamentar...

“Gati të të heqin dhe brekët”- Deputetët e PD futen në Kuvend mes përplasjeve, kërkojnë Nikollën: Ku është ajo mashtruesja që tha s’ka urdhër garde!?

para 3 jave - Panorama

Deputetët e Partisë Demokratike janë futur midis tensioneve në sallën e Kuvendit ku pritet të zhvillohet seanca plenare, ndërsa efektivët e Gardës kanë ushtruar një kontroll të imtësishëm të gjithë deputetëve...

VIDEO/ “Tha se s’ka urdhër nga Garda”, Bardhi shpërthen ndaj Nikollës: Ku është ajo mashtruesja?

para 3 jave - Gazeta Shqip

Me tension është shoqëruar edhe seanca e sotme plenare në Parlament. Bëhet me dije nga pamjet të cilat janë transmetuar drejtëpërdrejtë në media se Garda e Republikës ka qenë në gatishmëri, teksa Gament...

Deputetët e Rithemelimit përplasen me punonjësit e Gardës, Bardhi shtyn njërin prej gardistëve

para 3 jave - Gazeta Tema

Këtë të hënë pritet të zhvillohet seanca për miratimin e Buxhetit 2024. Deputetët e opozitë kanë mbërritur në parlament dhe menjëherë pas hyrjes në sallë,kanë vendosur karrige për të bllokuar foltoren....

VIDEO/ Gaz Bardhi si badigard kamikaz i Berishës, përleshet me gardistët

para 3 jave - Gazeta Tema

Gaz Bardhi ka zëvendësuar Flamur Nokën mëngjesin e së hënës, duke u shfaqur si badigard i Sali Berishës në Parlament. Teksa Berisha tentonte që të shkonte te foltorja, është ndaluar nga Garda. Pas kësaj...

Seanca maratonë për buxhetin 2024, Rama mbërrin në Kuvend

para 3 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Kuvend për të marrë pjesë në seancën maratonë që do të mbahet për buxhetin e vitit 2024. Hera e fundit që Rama mori pjesë në Kuvend ishte 12 tetori i këtij viti në...

Rama kaloi mbrapa me makinë, Berisha: Çfarë frikacaku!

para 3 jave - Indeks online

Sali Berisha: Kush është ky që kalon tani, më thoni pak? Gazetarja: Rama! Sali Berisha: Rama? Ça frikacaku, vjen një orë para. Siç erdhi do ikë, do largohet. Kështu e “priti” Sali Berisha kryeministrin...

Seanca maratonë për buxhetin, Garda vendos kordon mes opozitës dhe mazhorancës

para 3 jave - Vizion Plus

Seanca maratonë e shqyrtimit të buxhetit të vitit 2024 ka nisur me incidente, ashtu sikurse edhe ishte paralajmëruar nga demokratët. Këta të fundit kanë krijuar kaos në sallën e kuvendit, duke grumbulluar...

Kaos në Kuvend/ Berisha paralajmëron protesta: Nuk paraqitem në SPAK, parlamenti është kthyer në repart ushtarak

para 3 jave - Vizion Plus

Ende pa nisur, seanca plenare është shoqëruar me tensione të krijuara nga opozita. Ish-kryeministri, Sali Berisha është përplasur me punonjësit e Gardës, duke tentuar të bllokojë foltoren. Deputetët kanë...

"Rithemelimi" përplaset me gardistët në godinën e Kuvendit

para 3 jave - RTSH

Deputetët e të dy kampeve politike, ndryshe nga herët e tjera janë parë që të futen brenda sallës plenare një orë para nisjes se punimeve. Në hyrje të sallës, garda ka vijuar kontrollet e çdo deputeti...

“Tha se s’ka urdhër nga Garda”, Bardhi shpërthen ndaj Nikollës: Ku është ajo mashtruesja?

para 3 jave - Opinion

Tensionet në sallën e Kuvendit kanë nisur para se të nisë seanca plenare. Një reagim ka pasur edhe nga kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi i cili e pati paralajmëruar para dy ditësh vendosjen...

Përplasje në Kuvend/Berisha shtyhet me Gardën, ndërhyn Bardhi: Mos e shtyni me dorë atë

para 3 jave - Opinion

Seanca e sotme plenare ka nisur me tensione dhe përplasje mes deputetëve të opozitës dhe forcave të Gardës së Republikës, të cilët kanë kontrolluar deputetët në hyrje dhe kanë ndaluar që të bëhet rrëmujë...

Berisha tek parlamenti: Beteja është pa kthim, aksion i fuqishëm në mbrojtje të të drejtave kushtetuese të opozitës

para 3 jave - Syri

Kryetari i opozitës, Sali Berisha, e krahasoi me "një repart ushtarak", parlamentin ditën e sotme, pasi ai ishte rrethuar me gardistë për shkak të protestës së deputetëve opozitarë. Gardistës po ashtu...

VIDEO - Parlamenti i pushtuar nga garda e Ramës/ Nuk lejojnë Berishën në foltore, Bardhi: Mos shtyni? Gjekmarkaj: Hapjani foltoren!

para 3 jave - Syri

Me tensione dhe e rrethuar me gardistë ka nisur sot kjo seancë plenare. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është ndaluar nga Garda e cila e shumtë në numër ka pushtuar sallën e kuvendit. Më...

VIDEO/ Salla e mbushur me gardistë, Bardhi shpërthen ndaj Nikollës: Ku është ajo mashtruesja?

para 3 jave - Syri

Tensione në sallën e Kuvendit. Teksa kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi kërkon që të lëvizë në sallë, punonjësit e gardës nuk e lejojnë. Ndërkohë Bardhi ka shpërthyer ndaj kryeparlamentares...

VIDEO/ FOTO/ Nikolla gënjeu hapur, salla e Kuvendit e mbushur me gardistë

para 3 jave - Syri

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla gënjeu hapur kur tha se nuk do ketë gardistë në sallë. Siç shihet nga pamjet, salla e Kuvendit është mbushur me gardistë. Qëllimi është që të pengohet protesta e opozitës....

Rama kaloi mbrapa me makinë, Berisha: Çfarë frikacaku! Sot, aksion i fuqishëm në parlament

para 3 jave - Klan Macedonia

Sali Berisha: Kush është ky që kalon tani, më thoni pak? Gazetarja: Rama! Sali Berisha: Rama? Ça frikacaku, vjen një orë para. Siç erdhi do ikë, do largohet. Kështu e “priti” Sali Berisha kryeministrin...

Seanca nis me përplasje/ Gardistët kontroll deputetëve të opozitës që hyjnë në sallën e Parlamentit

para 3 jave - NOA

Tiranë- Nis me përplasje seanca në Kuvend. Gardistët janë vendosur “gardh” tek dera e Kuvendit dhe nuk kanë lejuar deputetët e opozitës të futen në sallën e Parlamentit pa u kontrolluar fillimisht. Kjo...

Rama pas tensioneve në Kuvend: I futën fjalorin dhe sjelljet e rrugës në politikë

para 3 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar pas tensioneve të sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Ai është shprehur se deputetët futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, e politikën e hodhën në rrugë....

Sot seancë maratonë për buxhetin, nga bllokimi i opozitës, te skenarët e PS, çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend

para 3 jave - Bota Sot

Në një kohë kur sot do të mblidhet Kuvendi, opozita ka paralajmëruar se do të bllokojë sërish seancën plenare. Ashtu siç edhe ka deklaruar, opozita do të tentojë të bllokojë punimet në shenjë kundërshtie...

Garda nuk lejon demokratët të hyjnë në Parlament, debat i ashpër me Bardhin: Kush jeni ju mo? E keni kthyer në shtet policor

para 3 jave - Albeu

Gardistët janë vendosur “gardh” te dera e Kuvendit dhe nuk kanë lejuar deputetët e opozitës të futen në sallën e Parlamentit pa u kontrolluar fillimisht. Kjo ka sjellë edhe përplasje mes kreut të grupit...

"Po na hiqni edhe brekët" Kuvendi kthehet në doganë, Garda kontrollon imtësisht deputetët e opozitës me pajisje (VIDEO)

para 3 jave - Ora news

Teksa pritet nisja e seancës plenare e ditës së sotme, Garda e Republikës ka “blinduar” ambientet e brendshme të Kuvendit. Një numër i madh gardistës janë te hyrja e kuvendit, teksa kanë venë edhe një...

Gardistët “gardh” tek dera e Kuvendit, kontroll deputetëve të opozitës të hyjnë në sallën e Parlamentit

para 3 jave - Panorama

Gardistët janë vendosur “gardh” tek dera e Kuvendit dhe nuk kanë lejuar deputetët e opozitës të futen në sallën e Parlamentit pa u kontrolluar fillimisht. Kjo vjen si masë paraprake e garditëve për të...

“S’ju vjen zor, e keni kthyer shtet policor”, Bardhi i ngre zërin gardistëve: Ndaloni ju gratë të futen në sallë të Parlamentit, kush jeni ju? (VIDEO)

para 3 jave - Panorama

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi është përplasur me gardistët në godinën e Kuvendit, një orë para nisjes së seancës për miratimin e Buxhetit. Kujtojmë që opozita e drejtuar nga ish-kryeministri...

Momenti pikant/ Rama futet me eskortë, teksa Berisha jepte intervistë: Rama është ky?! Shiheni çfarë frikacaku!

para 3 jave - Ora news

Sali Berisha ishte duke njoftuar mediat se protesta e opozitës ishte një betejë pa kthim në mbrojtje të interesave jetike të Kushtetutës, kur pas shpinës së tij u shfaq makina e Kryeministrit që i drejtohej...

“Mos më prek me dorë”- Përplasje fizike në Kuvend! Gardistët nuk lejojnë Berishën t’i afrohet foltores, deputetët bllokohen në hyrje të sallës

para 3 jave - Panorama

Seanca e sotme plenare ka nisur me tensione dhe përplasje mes deputetëve të opozitës dhe forcave të Gardës së Republikës, të cilët kanë ndaluar deputetët të futen në ambientet e Kuvendit. VIJON…. NDIQE...

Tensione në Kuvend/ Bardhi përplaset me Gardën: Kush jeni ju mo?! S’ju vjen zor, për ça ushtroni kontroll

para 3 jave - Gazeta Tema

Me tonë të ashpra Gazment Bardhi ka debatuar me punonjësit e Gardës së Republikës, pak para nisjes së seancës plenare. “S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor. Për ça ka i ke sjell këta? Për ça...

Sot seanca për buxhetin! Rithemelimi ka paralajmëruar kaos, socialistët mbërrijnë më herët në Kuvend

para 3 jave - Gazeta Tema

Për herë të parë, pas shumë vitesh, seanca maratonë kur Kuvendi diskuton projekt-buxhetin dhe e miraton në parim do të zhvillohet mes kaosit. Opozita, ajo e Sali Berishës dhe Gazment Bardhit, kanë paralajmëruar...

Tensione në Kuvend, demokratët përplasen me Gardën: E keni kthyer këtu në shtet policor

para 3 jave - Vizion Plus

Edhe kjo e hënë ka nisur me tensione në radhët e opozitës, ku këta të fundit janë përplasur sërish me punonjësit e Gardës së Kuvendit. Këta të fundit kanë kërkuar kontrollin e çdo deputeti, si një masë...

“E keni kthyer në shtet policor?”, Bardhi i drejtohet ashpër punonjësit të Gardës: Kush jeni ju?

para 3 jave - Opinion

“S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor. Për ça ka i ke sjell këta? Për ça ushtroni kontroll? Kush jeni ju mo”, tha Bardhi me tone të larta.

Garda “gardh” tek dera e Kuvendit, kërkon të kontrolloi deputetët e opozitës para se të futen në sallë

para 3 jave - Opinion

Gardistët janë vendosur “gardh” tek dera e Kuvendit.

‘S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor?’, Bardhi debaton ashpër me punonjësit e Gardës

para 3 jave - Syri

Me tonë të ashpra kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka debatuar me punonjësit e Gardës së Republikës, pak para nisjes së seancës plenare. “S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor....

VIDEO/ Momenti qesharak i Kryeministrit, Berisha e pikas duke dhënë intervistë: Rama është ky?! Shiheni çfarë frikacaku!

para 3 jave - Syri

Një moment pikant dhe domethënës në hyrje të Kuvendit të Shqipërisë e ka pikasur vetë sot, lideri i opozitës, Sali Berisha, ndërkohë që ishte duke dhënë një prononcim për mediat para nisjes së seancës...

Më pak se 5 minuta seancë/ Foltorja ndez tymuese, maxhoranca miraton në parim pr/ligjet për buxhetin

para 3 jave - Tetova Sot

Më pak se pesë minuta nga nisja është mbyllur seanca e kësaj të hënë në Kuvend. Pasi maxhoranca ka miratuar në parim disa projektligje, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka mbyllur seancën. Shkak është...

VIDEO/ Nallbati nxjerr flakadanin nga çanta e koleges dhe e ndez, shikoni momentin kur merr flakë tavolina në Kuvend

para 3 jave - Lexo

Ky është momenti kur deputeti i PD Bledjon Nallbati nxjerr nga çanta e njërës prej koleges një flakadan dhe e ndez. Pasi e ndez, ia kalon para kolegut të tij, por ndryshe nga tymueset e tjerë që shpërthyen...

“S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor”/ Tensione para nisjes së seancës, Garda kontrollon deputetët e opozitës

para 3 jave - Tetova Sot

Kjo seancë plenare pritet të shoqërohet me tensione të shumta. Deputetët e opozitës kanë shkuar rreth një orë para në seancë por janë hasur me Gardën. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është...

Fotolajm/ Deputetët e Rithemelimit ndezin tymuese në Kuvend. Nikolla kalon direkt në votim

para 3 jave - Lexo

Deputetët e Rithemelimit ndezin tymuese në Kuvend. Gardistët kanë nxituar për të fikur zjarrin, ndërsa salla është mbuluar nga tymi i tymueseve të hedhura nga deputetët e Rithemelimit. Pavarësisht kontrollit...

Rama po largohej nga salla e Kuvendit, deputetët e Rithemelimit hedhin tymuese drejt kryeministrit dhe ministrave

para 3 jave - Lexo

Pas miratimit në parim të buxhetit 2024 me 83 vota pro, në mbyllje të seancës, teksa kryeministri Edi Rama po largohej nga Kuvendi, deputetët e Rithemelimit kanë hedhur tymuese në drejtim të tij dhe të...

Opozita ndezë zjarr në Kuvendin e Shqipërisë, mbyllet seanca e pazakontë plenare

para 3 jave - Infokusi

Vetëm 5 minuta zgjati seanca plenare e kësaj të hëne, kur pritej të diskutohej projektligji më i rëndësishëm i vitit “Projekt Buxheti 2024” Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në foltore,...

Situata del nga kontrolli, shpërthen flaka në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 jave - InfoShqip

Tensione në Kuvend. Deputetët e Foltores kanë ndezur flakadanë. “Po votohet, po miratohet në parim paketa fiskale në prani të kryeministrit. Një mje është ndezur nga ana e opozitës. I është vënë flaka....

Bardhi: S’ka ndodhur kurrë që deputetët të rrethohen nga Garda! Berisha: Flakadanët dogjën procedurën antikushtetuese

para 3 jave - InfoShqip

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Grupit Parlamentar, Gazment Bardhi kanë folur për mediet pas përfundimit të seancës parlamentare. Edhe pse ishte parashikuar një seancë maratonë, ku do diskutohej...

Zjarr dhe tymuese, Kuvendi i Shqipërisë miraton në parim buxhetin për vitin 2024

para 3 jave - Epoka e Re

Vetëm pesë minuta ka zgjatur seanca plenare e kësaj të hëne, kur pritej të diskutohej Projektligji për buxhetin e vitit 2024. Deputetët e opozitës kanë grumbulluar sërish karriget tek foltorja e Kuvendit,...

Kaosi në Kuvend, VOA: Opozita proteston me tymuese, shumica miraton buxhetin e ri të shtetit

para 3 jave - Dosja.al

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Miratohet mes tymit dhe flakës projektbuxheti në Kuvendin e Shqipërisë, mbyllet seanca

para 3 jave - Info7

Seanca parlamentare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti i vitit 2024 është shoqëruar me përplasje të forta. Ka qenë deputetët e grupimit të Sali Berishës...

VOA: Opozita proteston me tymuese, shumica miraton buxhetin e ri të shtetit

para 3 jave - FaxWeb

Kuvendi me shumicë socialiste miratoi sot buxhetin e shtetit për vitin e ardhshëm, në një seancë të shkurtër, kur një grup deputetësh opozitarë protestuan me tymuese dhe përmbysje të karrigeve, duke kërkuar...

Kaosi në Kuvend, Rama: Politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, tanimë kanë prekur fundin

para 3 jave - Pressonline

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në rrjetin social X për kaosin e krijuar në Kuvend këtë të hënë. Ai shprehet se opozita tashmë ka prekur fundin, ndërsa mbështesin ish-kryeministrin Sali...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Të hënën parlamenti nis miratimin, paralajmërohen tensione

para 3 jave - Pressonline

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

Tym dhe zjarr në Kuvend, Rama i përgjigjet opozitës: Keni prekur fundin

para 3 jave - Shqip

Kryeministri Edi Rama ka komentuar seancën e sotme plenare, ku u miratua mes tymit të flakadanëve dhe zjarrit, projektbuxheti për vitin 2014. Në një reagim në “X”, kreu i qeverisë ka reaguar ashpër ndaj...

Sot seancë maratonë për buxhetin, nga bllokimi i opozitës, te skenarët e PS...

para 3 jave - BalkanWeb

Në një kohë kur sot do të mblidhet Kuvendi, opozita ka paralajmëruar se do të bllokojë sërish seancën plenare. Ashtu siç edhe ka deklaruar, opozita do të tentojë të bllokojë punimet në shenjë kundërshtie...

A do të ketë kaos sot në Kuvend? Seancë maratonë për buxhetin, opozita paralajmëron protestë dhe bllokim

para 3 jave - Ora news

Sot do të mblidhet Kuvendi i republikës së Shqipërisë, ndërkohë që opozita ka paralajmëruar se do të bllokojë sërish seancën plenare, ashtu si në herët e kalaura. Opozita do të tentojë të bllokojë punimet...

KAOSI në Kuvend, Rama për opozitën: Kanë prekur fundin, do ridalin si mbeturinat e një anijeje të mbytur

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Kryeministri Edi Rama ka reaguar për kaosin që Rithemelimi shkaktoi në kuvend, ku pritej të diskutohej projektbuxheti 2024. Ai shkruan se opozita përdori fjalor rruge në Kuvend, ndërsa në politikë...

Tensionet në kuvend/ Reagon Rama: Kanë prekur fundin, i ka marrë me vete…

para 3 jave - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama ka reaguar së fundmi në rrjetet sociale, në lidhje me tensionet në kuvend. Rama shpreh se deputetët e opozitës kanë prekur fundin, politikën e hodhën mes rrugëve duke mbjellë sherr,...

Nis mes kaosit senaca plenare, do të diskutohej “Projekt Buxheti 2024”

para 3 jave - Pressonline

Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në foltore, edhe këtë seancë plenare ku pritej të diskutohet “Projekt Buxheti 2024”. Deputetët e opozitës kundërshtuan vendosjen e gardës në Kuvend, ndërsa...

Përsëri kaos në Kuvendin e Shqipërisë reagon Rama: Opozita ka prekur fundin, e ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia

para 3 jave - Dukagjini

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas seancës së shkurtër parlamentare ku mes kaosit u votua në parim buxheti i vitit 2024. I pari i qeverisë ka komentuar veprimet e opozitës për të cilët...

Kaosi në Kuvend, Rama: Politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, tanimë kanë prekur fundin

para 3 jave - Pressonline

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në rrjetin social X për kaosin e krijuar në Kuvend këtë të hënë. Ai shprehet se opozita tashmë ka prekur fundin, ndërsa mbështesin ish-kryeministrin Sali...

Shqipëri, Garda përplaset me opozitën, nisin tensionet në sallën e Kuvendit (Video)

para 3 jave - Lideri

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë nuk ka nisur ende, por tensionet mes Gardës së Republikës dhe deputetëve të opozitës kanë filluar tashmë. Nga pamjet e siguruara nga brenda sallës së Parlamentit...

Zjarr e tymuese në Kuvendin e Shqipërisë në seancën për buxhetin

para 3 jave - TRT Balkan

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë nisi me tensione për shkak se deputetët e opozitës bllokuan sërish foltoren e Kuvendit me karrige, ndërsa ndezën tymuese në sallë. Seanca do të diskutonte projektbuxhetin...

Sot seanca maratonë për buxhetin, nga aksioni i opozitës te skenarët e PS-së, çfarë pritet të ndodhë në Kuvend

para 3 jave - Albeu

Ditën e sotme, Kuvendi do të diskutojë projekt-buxhetin në një seancë parlamentare maratonë mes kaosit. Opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojnë zhvillimin e asnjë seance normale, pas tensioneve të...

Sot seanca maratonë për buxhetin! Rithemelimi paralajmëron bllokimin. PS gati skenarët për të miratuar buxhetin

para 3 jave - RTSH

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar sot se do të mblidhet seanca maratonë kur pritet miratimi i buxhetit për vitin e ardhshëm 2024. Ndërkohë, deputetët e Rithemelimit kanë paralajmëruar bllokimin e seancës...

Seanca për buxhetin, mes kaosit dhe tensioneve! Skenarët, ja çfarë pritet të ndodhë nëse opozita bllokon Kuvendin. Për herë parë mund të…

para 3 jave - Panorama

VALENTINA MADANI/ Opozita është e vendosur që të bllokojë sërish sot punimet e Kuvendit. Teksa pritet të nisë seanca maratonë për të diskutuar dhe miratuar buxhetin e vitit 2024, opozita nuk ka bërë asnjë...

VIDEO/ Deputetët e Rithemelimit përplasen me punonjësit e Gardës

para 3 jave - Java News

Deputetët demokratë janë përplasur me punonjësit e gardës që në hyrje të sallës së Kuvendit,. Siç shihet edhe nga pamjet, pasi Berisha ka kërkuar që të hyjnë deputetët e tjerë ka pasur një përplasje të...

Deputetët e Rithemelimit përplasen me punonjësit e Gardës, Bardhi shtyn njërin prej gardistëve

para 3 jave - Lexo

Deputetët demokratë janë përplasur me punonjësit e gardës që në hyrje të sallës së Kuvendit. Siç shihet edhe nga pamjet, pasi Berisha ka kërkuar që të hyjnë deputetët e tjerë ka pasur një përplasje të...

Maratona për buxhetin 2024, deputetët e grupit të Bardhi mbërrijnë në Kuvend

para 3 jave - Java News

Menjëherë pas mbërritjes së deputetëve socialistë në Kuvend, kanë mbërritur më pas edhe deputetët demokratë të ‘grupimit’ të Gazment Bardhit. Deputetët, mes tyre Gazment Bardhi, Xhelal Mziu dhe Gjekmarkaj,...

VIDEO/ Rama mbërrin në Kuvend, Berisha batuta me gazetarët ndërsa kalon eskorta

para 3 jave - Java News

Ndërsa deputetët e Partisë Demokratike mbërrijnë në parlament këtë të hënë, Berisha ka komunikuar me gazetarët. Gjatë kësaj kohe ka kaluar dhe eskorta e kryeministrit Rama, moment që s’ka kaluar pa u komentuar...

Opozita përplaset me Gardën, nisin tensionet në sallën e Kuvendit

para 3 jave - Java News

Seanca e sotme plenare nuk ka nisur ende, por tensionet mes Gardës së Republikës dhe deputetëve të Rithemelimit kanë filluar tashmë. Nga pamjet e siguruara nga brenda sallës së Parlamentit shihen forca...

Përplasja mes deputetëve dhe Gardës në Kuvend, Berishën nuk e lejojnë në foltore

para 3 jave - Java News

Këtë të hënë pritet të zhvillohet seanca për miratimin e Buxhetit 2024. Deputetët e opozitë kanë mbërritur në parlament dhe menjëherë pas hyrjes në sallë,kanë vendosur karrige për të bllokuar foltoren....

“S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor”/ Tensione para nisjes së seancës, Garda kontrollon deputetët e opozitës

para 3 jave - Almakos

Kjo seancë plenare pritet të shoqërohet me tensione të shumta. Deputetët e opozitës kanë shkuar rreth një orë para në seancë por janë hasur me Gardën. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është...

Ndizen flakadanët në parlamentin shqiptar, mazhoranca miraton me shpejtësi projektbuxhetin dhe më pas mbyll seancën

para 3 jave - Fakti Ditor

Seanca plenare e kësaj të hëne, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta, njoftojnë mediat në Shqipëri. Kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë...

Flakë në parlamentin shqiptar, mazhoranca miraton me shpejtësi projektbuxhetin dhe më pas mbyll seancën

para 3 jave - Ekonomia Online

Seanca plenare e kësaj të hëne, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta, njoftojnë mediat në Shqipëri. Kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë...

Parlamenti shqiptar pushtohet nga tymi

para 3 jave - Periskopi

Parlamenti shqiptar pushtohet nga tymi 20 Nov, 10:24 Deputetët e opozitës kanë ndezur tymuese në momenti kur kryeministri Edi Rama ka mbërritur në sallën e Kuvendit, për miratimin e projektligjit për buxhetin...

Tensione në parlamentin shqiptar, deputeti demokrat: Jeni gati të na hiqni edhe brekët

para 3 jave - Periskopi

Tensione në parlamentin shqiptar, deputeti demokrat: Jeni gati të na hiqni edhe brekët 20 Nov, 9:53 Gaz Bardhi ka zëvendësuar Flamur Nokën mëngjesin e së hënës, duke u shfaqur si badigard i Sali Berishës...

Kaos në Kuvendin e Shqipërisë, përplasje fizike në mes të deputetëve dhe sigurimit

para 3 jave - Epoka e Re

Seanca e sotme plenare ka nisur me tensione dhe përplasje në mes të deputetëve të opozitës dhe forcave të Gardës së Republikës, të cilët kanë ndaluar deputetët të futen në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë....

Shqipëri: Ndizen flakadanët në kuvend, mazhoranca miraton me shpejtësi projektbuxhetin dhe më pas mbyll seancën

para 3 jave - Gazeta Metro

Seanca plenare e kësaj të hëne, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta, njoftojnë mediat në Shqipëri. Kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë...

Deputetët e Sali Berishës vazhdojnë desktrukcionet vandaliste në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 jave - Radio Kosova e Lire

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë po përballet me tensionet mes Gardës së Republikës dhe deputetëve të opozitës . Nga pamjet e siguruara nga brenda sallës së Parlamentit shihen forca të shtuara...

Flakë në parlamentin shqiptar, mazhoranca miraton me shpejtësi projektbuxhetin dhe më pas mbyll seancën

para 3 jave - Revista Kosovarja

Seanca plenare e kësaj të hëne, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta, njoftojnë mediat në Shqipëri. Kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë...

Berisha: Nuk ka asnjë evidencë për votimin e buxhetit, opozita korri një fitore tjetër në betejën pa kthim

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Kryedemokrati Sali Berisha foli për mediat jashtë parlamentit pas seancës që zgjati vetëm 5 minuta, ndërsa shumica votoi në parim mes tymueseve dhe kaosit projekt-buxhetin për vitin 2024. Sipas...

Zjarri në Kuvend, Prokuroria mbërrin në sallën e seancës plenare

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË -Prokuroria e Tiranës raportohet se ka shkuar në Kuvend, me një ekip për të parë të gjithë elementët që shkaktuan zjarrvënien dhe për të parë kamerat e sigurisë. Seanca e sotme u shoqërua me tensione...

ZJARR në Kuvendin e Shqipërisë, garda tenton ta shuajë (VIDEO)

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Deputetët e Partisë Demokratike kanë ndezur zjarr në Kuvendin e Shqipërisë. Gardistët kanë shpetjuar për të fikur zjarrin, ndërsa salla është mbuluar nga tymi i tymueseve të hedhura nga deputetët...

Tensionet në Kuvend/ Miratohet projektbuxheti 2024, Nikolla njofton mbylljen e seancës

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Mes tensioneve dhe flakëve në Kuvend, në seancën që zgjati vetëm 5 minuta është miratuar projektbuxheti i vitit 2024. Ndërsa deputetët e opozitës hodhën tymuese, ku në një moment u ndezën dhe...

VIDEO- Rama po largohej nga salla e Kuvendit, deputetët hedhin tymuese drejt vendit të kryeministrit

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Pas miratimit në parim të projektbuxhetit 2024 me 83 vota pro dhe mbylljes së seancës, teksa kryeministri Edi Rama po largohej nga Kuvendi, deputetët e opozitës kanë hedhur tymuese në drejtim...

FOTOLAJM/ Seanca mes tymit, Rama i përshëndet me “OK” deputetët e Partisë Demokratike

para 3 jave - Dosja.al

FOTOLAJM/ Seanca mes tymit, Rama i përshëndet me “OK” deputetët e Partisë Demokratike

4 herë u ngatërrua? GAFA e Nikollës: Janë prezent në votim 73 deputetë, projektligjet miratohen me 83 vota

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Seanca e sotme plenare zgjati vetëm 5 minuta. Opozita bllokoi punimet normale të Kuvendit të Shqipërisë, duke mos lejuar maxhorancën të prezantojë buxhetin e vitit 2024. Kryetarja e Kuvendit,...

“Forca sigurie sikur ishim në gjendje lufte!”, Bardhi: S’ka ndodhur kurrë që deputetët të rrethohen nga Garda

para 3 jave - FaxWeb

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi pas mbylljes së seancës plenare, ku miratua buxheti i 2024-ës, vetëm me votat e PS-së, e dënoi ashpër këtë akt. Ai tha se rrethimi i sallës së Kuvendit...

Opozita ndezi flakadanë/ Përshkallëzohet situata, zjarr në Kuvend

para 3 jave - FaxWeb

Seanca e sotme, që zgjati pak minuta u shoqërua me tensione. Deputeti i PD Flamur Noka ndezi flakadanë në foltoren e Kuvendit, teksa në një prej tryezave të deputetëve të opozitës, ra edhe zjarr. Deputetja...

Flakë në parlamentin shqiptar, mazhoranca miraton me shpejtësi projektbuxhetin dhe më pas mbyll seancën

para 3 jave - ATV Live

Seanca plenare e kësaj të hëne, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta, njoftojnë mediat në Shqipëri. Kanë qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë...

Kontrollet para futjes në Kuvend, Dogjani “kapet” me Majkon. Paloka: Janë gati me heq edhe brekët

para 3 jave - Top24

Procedurat para hyrjes në parlament duket se nuk i kanë pëlqyer deputetit demokrat Asllan Dogjani këtë të hënë. “Urdhëroni se çfarë bën Edi Rama. Shihni çfarë bën Edi Rama me deputetët. Mos prekni deputetët....

Momenti pikant/ Kryeministri futet me eskortë në Kuvend teksa Berisha jepte intervistë: Rama është ky?! Shiheni çfarë frikacaku!

para 3 jave - Top24

Kuvendi sot do të zhvillojë një seancë maratonë ku do të diskutohet projekt-buxheti i vitit 2024. Por pa nisur seanca kanë filluar tensionet mes deputetëve të opozitës dhe Gardës, e cila nuk i lejoi të...

Shqipëri / Digjet Kuvendi, tensione mes deputetëve opozitar dhe Gardës së Republikës!

para 3 jave - Populli

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë nuk ka nisur ende, por tensionet mes Gardës së Republikës dhe deputetëve të opozitës kanë filluar tashmë. Nga pamjet e siguruara nga brenda sallës së Parlamentit...

Mes zjarrit dhe flakadanëve shumëngjyrësh/ Mbyllet seanca e pazakontë plenare! Miratohet në parim “Projekt Buxheti 2024”

para 3 jave - Pressonline

Vetëm 5 minuta zgjati seanca plenare e kësaj të hëne, kur pritej të diskutohej projektligji më i rëndësishëm ekonomik i vitit, “Projekt Buxheti 2024″. Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në...

VIDEO/ Opozita në Shqipëri ndez zjarr në Kuvend

para 3 jave - Shqip

Pamjet që shihni i përkasin kaosit sot në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët e opozitës ndezën tymuese dhe flakadanë. Një prej flakadanëve përfshiu nga zjarri edhe një nga tavolinat e Kuvendit. Deputetja...

I njëjti skenar, opozita mbush sallën e Kuvendit me tym, ndezin edhe zjarr – buxheti votohet pa debat

para 3 jave - Shqip

Tym, kaos dhe zjarr. I njëjti skenar edhe në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë. Ligjet për paketën fiskale dhe projektbuxheti për vitin e ardhshëm nuk arritën të diskutoheshin. Salla u “pushtua”...

Mes zjarrit dhe flakadanëve shumëngjyrësh/ Mbyllet seanca e pazakontë plenare! Miratohet në parim “Projekt Buxheti 2024”

para 3 jave - Pressonline

Vetëm 5 minuta zgjati seanca plenare e kësaj të hëne, kur pritej të diskutohej projektligji më i rëndësishëm ekonomik i vitit, “Projekt Buxheti 2024″. Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në...

Miratohet mes tymit dhe flakës projektbuxheti në Kuvendin e Shqipërisë, mbyllet seanca

para 3 jave - TvNews

Seanca parlamentare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti i vitit 2024 është shoqëruar me përplasje të forta. Ka qenë deputetët e grupimit të Sali Berishës...

(VIDEO) Mes tymit e flakëve miratohet projektbuxheti në Kuvendin e Shqipërisë

para 3 jave - Dukagjini

Seanca plenare e kësaj të enjteje, ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti, është shoqëruar me përplasje të forta. Ka qenë deputetët e Partisë Demokratike ata të cilët kanë ndezur flakadanë të shumtë...

Fishekzjarrë e përplasje fizike në Kuvendin e Shqipërisë, mbyllet seanca

para 3 jave - Gazeta10

Vetëm pak minuta ka zgjatur seanca plenare e ditës së sotme, kur pritej të diskutohej projektligji më i rëndësishëm i vitit “Projekt Buxheti 2024” Deputetët e opozitës grumbulluan sërish karriget në foltore,...

Sot seanca maratonë për buxhetin! Opozita ‘luftë’, PS gati skenarët! Rithemelimi: Do shihni aksionin më të fuqishëm! S’përjashtohet seanca online

para 3 jave - Lexo

Për herë të parë, pas shumë vitesh, seanca maratonë kur Kuvendi diskuton projekt-buxhetin dhe e miraton në parim do të zhvillohet mes kaosit. Opozita, ajo e Sali Berishës dhe Gazment Bardhit, kanë paralajmëruar...

‘Rithemelimi’ ka paralajmëruar kaos, socialistët mbërrijnë më herët në Kuvend

para 3 jave - Java News

Deputetët socialistë po shkojnë më herët në Kuvend, ku do të mbahet seanca maratonë për buxhetin 2024, ndërsa Rithemelimi ka paralajmëruar sërish kaos dhe bllokimin e punimeve. Ministri Taulant Balla,...

Përplasje/ Berisha shtyhet me Gardën, ndërhyn Bardhi: Mos shtyni? Gjekmarkaj: Hapjani foltoren!

para 3 jave - Lexo

Me tensione ka nisur sot kjo seancë plenare. Teksa Berisha tentonte që të shkonte te foltorja, është ndaluar nga Garda. Më pas ka ndërhyrë Gazment Bardhi, i cili kërkon që Garda mos të shtyjë. Kreu i grupit...

Si do të miratohet buxheti nëse opozita bllokon Kuvendin? Ja skenarët e mundshëm

para 3 jave - Java News

Për herë të parë, pas shumë vitesh, seanca maratonë kur Kuvendi diskuton projekt-buxhetin dhe e miraton në parim do të zhvillohet mes kaosit. Opozita, ajo e Sali Berishës dhe Gazment Bardhit, kanë paralajmëruar...

Sot seanca maratonë/ Berisha: Rama ka urdhëruar Gardën e RENEA-n që të shtypin revoltën opozitare

para 3 jave - Java News

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare e ditës së hënë (20 nëntor), pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim në rrjetet sociale,...

FOTO- Deputetët e opozitës kthejnë përmbys karriget, Garda në Kuvend

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Ende pa nisur seanca plenare, tensionet në sallën e Kuvendit kanë nisur. Të pranishëm në sallë janë deputetët e Partisë Demokratike të cilët kanë kthyer përmbys karriget. Gjithashtu në Kuvend...

"Po na hiqni edhe brekët"/ Garda kontrollon deputetët para hyrjes në sallë, Dogjani: Si në diktaturë

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Punonjësit e Gardës kanë kontrolluar deputetët e Partisë Demokratike para hyrjes në sallën e Kuvendit, ndërsa ata kanë paralajmëruar bllokim të punimeve, teksa sot do të diskutohet buxheti 2024....

ME VIDEO- Rama kaloi mbrapa me makinë, Berisha: Çfarë frikacaku!

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË- Teksadeputetët e Partisë Demokratike mbërritën në parlament ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komunikuar me gazetarët. Gjatë kësaj kohe ka kaluar dhe eskorta e kryeministrit...

“S’ju vjen zor, e keni kthyer në shtet policor”/ Tensione para nisjes së seancës, Garda kontrollon deputetët e opozitës

para 3 jave - FaxWeb

Kjo seancë plenare pritet të shoqërohet me tensione të shumta. Deputetët e opozitës kanë shkuar rreth një orë para në seancë por janë hasur me Gardën. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është...

“Shikoni frikacakun”, Berisha batuta me gazetarët ndërsa kalon eskorta e Ramës

para 3 jave - Euronews

Ndërsa deputetët e Partisë Demokratike mbërrijnë në parlament këtë të hënë, Berisha ka komunikuar me gazetarët. Gjatë kësaj kohe ka kaluar dhe eskorta e kryeministrit Rama, moment që s’ka kaluar pa u komentuar...

Përplasja mes deputetëve dhe Gardës në Parlament, Berishën nuk e lejojnë në foltore

para 3 jave - Euronews

Këtë të hënë pritet të zhvillohet seanca për miratimin e Buxhetit 2024. Deputetët e opozitë kanë mbërritur në parlament dhe menjëherë pas hyrjes në sallë,kanë vendosur karrige për të bllokuar foltoren....

Seancë maratonë për buxhetin, opozita paralajmëron protestë dhe bllokim

para 3 jave - Shqip

Sot do të mblidhet Kuvendi i republikës së Shqipërisë, ndërkohë që opozita ka paralajmëruar se do të bllokojë sërish seancën plenare, ashtu si në herët e kalaura. Opozita do të tentojë të bllokojë punimet...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Sot parlamenti nis miratimin, paralajmërohen tensione

para 3 jave - Pressonline

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

Seanca për buxhetin 2024/ PD paralajmëroi kaos, deputetët socialistë paraqiten më herët në Kuvend

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË -Deputetët socialistë kanë shkuar më herët në Kuvend, ku do të mbahet seanca maratonë për buxhetin 2024, ndërsa opozita ka paralajmëruar sërish kaos dhe bllokimin e punimeve. Ministri Taulant Balla,...

Garda kontrollon deputetët e PD, Bardhi debaton ashpër: Kush jeni ju mo?!

para 3 jave - Dosja.al

Me tensione ka nisur sot kjo seancë plenare. Teksa Berisha tenton që të shkoja te foltorja, është ndaluar nga Garda. Më pas ka ndërhyrë Gazment Bardhi, i cili kërkon që Garda mos të shtyjë. Deputeti: Po...

Çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend? Seancë maratonë për buxhetin, opozita paralajmëron kaos

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Sot do të mblidhet Kuvendi. Ndërkohë, opozita ka paralajmëruar se do të bllokojë sërish seancën plenare. Opozita do të tentojë të bllokojë punimet në shenjë kundërshtie për mospërmbushjen e 3...

Sot seancë maratonë për buxhetin/ Çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend, skenarët e socialistëve…

para 3 jave - FaxWeb

Teksa në orën 10:00 pritet të nisë seanca maratonë për të diskutuar dhe miratuar buxhetin e vitit 2024, opozita është e vendosur për të vijuar me aksionin e saj. Por duket se edhe mazhoranca nuk parashikon...

Berisha: Rama ka urdhëruar forcat speciale të Gardës të shtypin revoltën opozitare në Kuvend

para 3 jave - Telegrafi

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare e ditës së hënë (20 nëntor), pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim në rrjetet sociale,...

Berisha: Rama ka urdhëruar forcat speciale të Gardës të shtypin revoltën opozitare në Kuvend

para 3 jave - Bota Sot

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare e ditës së hënë (20 nëntor), pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim në rrjetet sociale,...

Opozita përgatitet për ‘luftë’ në Kuvend për buxhetin!

para 3 jave - NOA

Tiranë- Nesër pritet diskutimi i Projekt Buxhetit për vitin 2024 në Kuvendin e Shqipërisë. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

Berisha: Rama ka urdhëruar Gardën dhe RENEA-n të shtypin revolucionin tonë

para 3 jave - Gazeta Tema

Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare e ditës së hënë (20 nëntor), pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim në rrjetet sociale, Berisha shkruan...

Një ditë para seancës plenare, denoncimi i Berishës: Edi Rama ka urdhëruar ...

para 3 jave - BalkanWeb

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare ditës së nesërme (20 nëntor), pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim në rrjetet sociale,...

Berisha: Seanca e nesërme do të jetë e rrethuar nga forcat speciale, kanë marrë urdhër nga Rama

para 3 jave - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se seanca plenare ditës së nesërme në parlament pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Berisha është shprehur se “Edi...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Të gjitha skenarët për seancën e nesërme

para 3 jave - Gazeta Shqip

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Të gjitha skenarët për seancën e nesërme

para 3 jave - Gazeta Tema

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

“Rama i tmerruar nga mosbindja”, Berisha: Ka urdhëruar forcat speciale të Gardës, Policisë dhe RENEA-n të shtypin revoltën e deputetëve

para 3 jave - Opinion

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare e ditës së nesërme pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Përmes një reagimi në rrjetet sociale,...

FOTO/ Berisha: Ky është parlamenti i diktaturës së bandave!

para 3 jave - Syri.net Kosova

Nga Sali Berisha Edi Rama është i tmerruar nga mosbindja civile e deputetëve të opozitës. Ai ka urdhërua forcat speciale të gardës, policisë, Renean që të shtypin ditën e hënë revoltën e deputetëve të...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Të hënën parlamenti nis miratimin, paralajmërohen tensione

para 3 jave - Top Channel

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

Berisha: Ky është parlamenti i diktaturës së bandave, Rama i tmerruar nga mosbindja civile e deputetëve të opozitës

para 3 jave - Ora news

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook është shprehur se ky është parlamenti i diktaturës së bandave dhe se Rama është i tmerruar nga mosbindja civile e deputetëve...

Aksioni opozitar në Parlament, Berisha: Edi Rama ka urdhëruar forcat speciale të Gardës, Policisë dhe RENEA-n të shtypin revoltën e deputetëve

para 3 jave - Panorama

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se seanca plenare ditës së nesërme (20 nëntor), pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim në rrjetet sociale,...

FOTO/ Berisha: Ky është parlamenti i diktaturës së bandave!

para 3 jave - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj skandalit të madh që po lipset të ndodhi ditën e hënë në Parlamentin e Shqipërisë, ku forcat speciale të gardës, policisë dhe Reneas,...

Beteja për buxhetin nesër në Kuvend, mazhoranca plane rezervë përballë bllokimit nga opozita

para 3 jave - Gazeta Tema

Këtë të hënë beteja politike do të jetë e përqendruar në Kuvend, aty ku pritet të diskutohet dhe miratohet në parim pr/buxheti i vitit të ardhshëm. Përballë aksionit opozitar për të bllokuar punimet e...

Berisha: Rama ka urdhëruar forcat speciale ta rrethojnë parlamentin!

para 3 jave - Populli

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se seanca plenare ditës së nesërme në parlament pritet të jetë e rrethuar nga forcat speciale me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Berisha është shprehur se “Edi...

Opozita me skenar për bllokimin e Kuvendit, PS me plan ‘B’ për kalimin e buxhetit

para 3 jave - Gazeta Metro

Seanca parlamentare e ditës së hënë që ka në fokus diskutimin e projektbuxhetit për vitin 2024 pritet që të vijojë me kaos pas nisjes se aksionit opozitar nga grupimi Berisha-Bardhi. Ndërkohë mazhoranca...

SYRI TV/ Nesër seanca për buxhetin 2024, Opozita ka paralajmëruar bllokim - PS bën gati skenarët…

para 3 jave - Syri.net Kosova

Parlamenti do të mblidhet ditën e hënë për të miratuar buxhetin e vitit 2024, ndërsa opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojë zhvillimin e punimet normale të Kuvendit. Mazhoranca ka bërë gati disa...

NESËR "LUFTA"/ Opozita skenare për bllokimin e Kuvendit, PS plan "B" për kalimin e Buxhetit

para 3 jave - Ora news

Seanca parlamentare e ditës së hënë që ka në fokus diskutimin e projektbuxhetit për vitin 2024 pritet që të vijojë me kaos pas nisjes se aksionit opozitar nga grupimi Berisha-Bardhi. Ndërkohë mazhoranca...

A do të hyjë opozita në grevë? Nallbati tregon çdo të ndodhë nesër në Parlament

para 3 jave - Gazeta Tema

Deputeti i Partisë Demokratike Bledion Nallbati zbuloi në "Ditari" i A2CNN detaje nga aksioni opozitar dhe strategjia që do të ndiqet në seancën maratonë për buxhetin 2024, që do të zhvillohet nesër në...

Nesër seanca plenare/ Berisha: Ky është parlamenti i diktaturës së bandave

para 3 jave - Dosja.al

TIRANË - Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj asaj që pritet të ndodhi ditën e nesërme në Kuvend. Berisha shkruan në një postim në Facebook se forcat speciale të gardës, policisë...

Opozita skenar për bllokimin e Kuvendit, PS plan “B” për kalimin e Buxhetit

para 3 jave - Java News

Seanca parlamentare e ditës së hënë që ka në fokus diskutimin e projektbuxhetit për vitin 2024 pritet që të vijojë me kaos pas nisjes se aksionit opozitar nga grupimi Berisha-Bardhi. Ndërkohë mazhoranca...

SYRI TV/ Nesër seanca për buxhetin 2024, Opozita ka paralajmëruar bllokim - PS bën gati skenarët…

para 3 jave - Syri

Parlamenti do të mblidhet ditën e hënë për të miratuar buxhetin e vitit 2024, ndërsa opozita ka paralajmëruar se nuk do të lejojë zhvillimin e punimet normale të Kuvendit. Mazhoranca ka bërë gati disa...

“Përgatitje lufte” për buxhetin! Të hënën parlamenti nis miratimin, paralajmërohen tensione

para 3 jave - Pressonline

Votimi Projekt Buxhetit është një prej seancave më të rëndësishme të vitit në parlament. Për “Projekt Buxhetin 2024” janë parashikuar për diskutime datat 20 dhe 21 Nëntor. Këtyre diskutimeve i kanë paraprirë...

A do të hyjë opozita në grevë? Nallbati tregon skenarin e nesërm në Parlament

para 3 jave - Lexo

Deputeti i Partisë Demokratike Bledion Nallbati zbuloi në “Ditari” i A2CNN detaje nga aksioni opozitar dhe strategjia që do të ndiqet në seancën maratonë për buxhetin 2024, që do të zhvillohet nesër në...

A do të hyjë opozita në grevë? Nallbati zbulon çdo të ndodhë nesër në Parlament

para 3 jave - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike Bledion Nallbati zbuloi në “Ditari” i A2CNN detaje nga aksioni opozitar dhe strategjia që do të ndiqet në seancën maratonë për buxhetin 2024, që do të zhvillohet nesër në...

Nesër seanca për buxhetin/ Opozita paralajmëron “luftë”, PS gati skenarët për të shmangur përplasjen

para 3 jave - Opinion

Ditën e hënë pritet që seanca parlamentare të përfshihet nga kaosi, teksa Kuvendi diskuton projekt-buxhetin 2024 për ta miratuar më pas në parim. PD e drejtuar nga Sali Berisha është zotuar se nuk do të...

Seanca maratonë për buxhetin mes kaosit dhe tensioneve, çfarë pritet të ndodhë të hënën nëse opozita bllokon Parlamentin! A ka një plan “B” mazhoranca?

para 3 jave - Panorama

E hëna e 20 nëntorit në kushtet e një parlamenti normal do të jetë një seancë maratonë, ku do të diskutohet dhe debatohet për buxhetin e vitit 2024. Por për herë të parë, ndoshta pas shumë vitesh kjo seanca...

Nesër seanca për buxhetin! Priten sërish tensione nga Rithemelimi: Do shihni aksionin më të fuqishëm

para 3 jave - Gazeta Tema

Ditën e hënë, 20 nëntor 2023, do të mbahet seanca e radhës në parlament, e cila do të nisë në orën 10:00. Në rendin e ditës paraqiten pikat që do të diksutohen, ku ndër to është dhe projektbuxheti i vitit...

Kuvendi mohon rrethimin me Gardë/ Reagon Bardhi, ironia për Nikollën

para 3 jave - Syri

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi denoncoi sot se kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka dhënë urdhër që garda të rrethojë Kuvendin të hënën që do të zhvillohet seanca parlamentare për projektbuxhetin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK