Pas Biden-it reagon edhe zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë: Më afër se kurrë në marrëveshjen e pengjeve

para 3 jave - Top Channel

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, John Kirby, reagoi në lidhje me marrëveshjen e pengjeve mes Izraelit dhe militantëve të Hamasit. Ai u shpreh se një marrëveshje për të siguruar lirimin e disa pengjeve nga...

Paqja është e pamundur, nëse Bibi sundon

para 3 jave - Koha.mk

Për shumë njerëz në Jugun Global, duket se Perëndimi i dënon vdekjet e civilëve ukrainas, por i toleron ato të palestinezëve. Në betejën paralele për opinionin global, Bideni dhe Perëndimi qartazi po humbin...

Del bilanci i fundit tragjik në Gaza: 13,300 viktima që nga fillimi i luftës, 5600 prej tyre fëmijë

para 3 jave - Syri.net Kosova

Një raport i publikuar së fundmi nga autoritetet në Gaza, zbulojnë se numri i viktimave që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të dhënat...

Spitali fushor i Jordanisë bëhet i pari që hyn në Gaza (fotot)

para 3 jave - Top Channel

Pajisjet e një spital fushor të hapur, kanë hyrë sot në Rripin e Gazës, i pari që prej nisjes së luftës britale mes ushtrisë së Izraelit dhe grupit Hamas në fillim të muajit që shkoi. “Spitali fushor i...

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në mbi 13.300

para 3 jave - Anadolu Agency

Gaza Autoritetet në Rripin e Gazës kanë njoftuar se numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Gaza që nga 7 tetori është rritur në mbi 13.300, transmeton Anadolu. Zyra për media...

Bilanci në Gaza/ 13,300 viktima nga sulmet e Izraelit, 5600 prej tyre fëmijë

para 3 jave - Opinion

Një raport i publikuar së fundmi nga autoritetet në Gaza, zbulojnë se numri i viktimave që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të dhënat...

Forcat izraelite luftojnë me militantët e Hamasit rreth një tjetër spitali në Gazë

para 3 jave - Ora news

Të hënën, forcat izraelite vazhduan ofensivën kundër Hamasit në Gazën veriore, duke luftuar me militantët, pranë atij që njihet si “Spitali Indonezian”, në të cilin ndodhen një numër i madh pacientësh,...

Marrëveshja e pengjeve, Biden: Unë besoj se është afër

para 3 jave - Top Channel

Presidenti i SHBA-së Joe Biden deklaroi se beson se është afër marrëveshja për të siguruar lirimin e disa prej pengjeve që mbahen nga Hamasi në Gaza. Kur u pyet nga një gazetar nëse një marrëveshje ishte...

Biden beson se marrëveshja për lirimin e pengjeve në Gaza është “afër”

para 3 jave - Anadolu Agency

Washington DC Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka deklaruar se beson se marrëveshja për lirimin e pengjeve në Gaza është afër mes raporteve të mediave për një marrëveshje të mundshme shkëmbimi pengjesh...

“Kupola e Hekurt” e Izraelit neutralizon raketat e Hamasit mbi Tel Aviv

para 3 jave - Koha.net

Mbrojtja raketore e Izraelit, e njohur si “Kupola e Hekurt”, është aktivizuar mbi Tel Aviv për të neutralizuar raketat që vinin nga Rripi i Gazës të hënën, raporton agjencia “AP”. Nuk është raportuar për...

Biden thotë se marrëveshja për pengjet është afër

para 3 jave - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka dhënë indikacione se është afër arritja e marrëveshjes për lirimin e pengjeve nga Hamasi në këmbim të pauzës së ofensivës izraelite. Këto komente...

Rëndohet bilanci i luftës në Gazë, shkon në mbi 13 mijë numri i të vdekurve...

para 3 jave - BalkanWeb

Rëndohet sërish bilanci i të vdekurve në Gazë nga lufta mes Izraelit dhe Hamasit. Sipas raportit të publikuar nga grupi militant i Hamasit , numri i të vdekurve shkon në 13300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë....

Mbi 13 mijë viktima që nga fillimi i luftës në Gaza, 5600 prej tyre fëmijë

para 3 jave - Ora news

Një raport i publikuar së fundmi nga autoritetet në Gaza, zbulojnë se numri i viktimave që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të dhënat...

Izraeli publikon armët për të cilat pretendon se Hamasi i përdori në sulmin e 7 tetorit

para 3 jave - Koha.net

Ushtria izraelite ka publikuar të hënën një sërë automjetesh dhe armatimesh për të cilat ka thënë se janë përdorur nga militantët e Hamasit në sulmin e befasishëm më 7 tetor, raporton agjencia “AP”. “Po...

Del bilanci i fundit tragjik në Gaza: 13,300 viktima që nga fillimi i luftës, 5600 prej tyre fëmijë

para 3 jave - Syri

Një raport i publikuar së fundmi nga autoritetet në Gaza, zbulojnë se numri i viktimave që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të dhënat...

Biden optimist për lirimin e pengjeve që po i mban Hamasi

para 3 jave - Klan Kosova

Presidenti amerikan Joe Biden tha se beson se është afër një marrëveshje për lirimin e pengjeve që po mbahen nga Hamasi. I pyetur në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë nëse ai beson se një “marrëveshje pengjesh”...

Forcat izraelite luftojnë me militantët e Hamasit rreth një tjetër spitali në Gazë

para 3 jave - Bota Sot

Të hënën, forcat izraelite vazhduan ofensivën kundër Hamasit në Gazën veriore, duke luftuar me militantët, pranë atij që njihet si “Spitali Indonezian”, në të cilin ndodhen një numër i madh pacientësh,...

OBSH: Pacientët e sëmurë janë ende në spitalin al-Shifa të Gazës

para 3 jave - Top Channel

Gjatë ditëve të fundit, shumë nga raportimet janë përqendruar në spitalin Al-Shifa – më i madhi në Gaza, nga 31 foshnjat e lindura para kohe që u evakuuan të dielën. Ministria e shëndetësisë e drejtuar...

Biden optimist për lirimin e pengjeve që po i mban Hamasi

para 3 jave - GazetaBlic

Presidenti amerikan Joe Biden tha se beson se është afër një marrëveshje për lirimin e pengjeve që po mbahen nga Hamasi. I pyetur në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë nëse ai beson se një “marrëveshje pengjesh”...

Biden optimist për lirimin e pengjeve që po i mban Hamasi

para 3 jave - Klan Macedonia

Presidenti amerikan Joe Biden tha se beson se është afër një marrëveshje për lirimin e pengjeve që po mbahen nga Hamasi. I pyetur në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë nëse ai beson se një “marrëveshje pengjesh”...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Gazeta Express

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Biden optimist për lirimin e pengjeve që po i mban Hamasi

para 3 jave - Tetova Sot

Presidenti amerikan Joe Biden tha se beson se është afër një marrëveshje për lirimin e pengjeve që po mbahen nga Hamasi. I pyetur në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë nëse ai beson se një “marrëveshje pengjesh”...

Biden beson se marrëveshja për lirimin e pengjeve në Gaza është “afër”

para 3 jave - Shenja

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka deklaruar se beson se marrëveshja për lirimin e pengjeve në Gaza është afër mes raporteve të mediave për një marrëveshje të mundshme shkëmbimi pengjesh midis Izraelit...

Hamasi publikon shifrat: 13,300 viktima në Gaza që nga fillimi i luftës. 5600 prej tyre janë fëmijë

para 3 jave - NOA

Sipas Hamasit, numri i viktimave në Gaza që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të dhënat e deklaruara nga Hamas ende nuk janë të konfirmuara...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - RTK

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Vështirësohet edhe më shumë mbijetesa në Gaza, shkak reshjet e shiut

para 3 jave - Syri.net Kosova

Reshjet e mëdha të shiut po krijojnë kushte edhe më të vështira në strehimoret e Gazës, thotë OKB. Palestinezët kërkojnë mbrojtje nga reshjet e shiut në një kamp tende të OKB-së në qytetin jugor Khan Younis,...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Top Channel

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Zeri

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Vizion Plus

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Kallxo

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Evakuohen 28 foshnja nga spitali i Gazës

para 3 jave - Klan Macedonia

Një grup prej 28 foshnjash të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gaza, i cili është i rrethuar nga forcat izraelite. Tanimë, foshnjat kanë kaluar në Egjipt. Të porsalindurit ishin pacientë...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Portalb

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Evakuohen 28 foshnja nga spitali i Gazës

para 3 jave - Klan

Evakuohen 28 foshnja nga spitali i Gazës Një grup prej 28 foshnjash të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gaza, i cili është i rrethuar nga forcat izraelite. Tanimë, foshnjat kanë kaluar...

OBSH: Pacientët e sëmurë janë ende në spitalin al-Shifa të Gazës

para 3 jave - Tetova Sot

Gjatë ditëve të fundit, shumë nga raportimet janë përqendruar në spitalin Al-Shifa – më i madhi në Gaza, nga 31 foshnjat e lindura para kohe që u evakuuan të dielën. Ministria e shëndetësisë e drejtuar...

Mediat amerikane: Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit, ja çfarë parashikohet

para 3 jave - Panorama

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Marrëveshja e Izraelit me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Syri.net Kosova

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Lufta Hamas-Izrael, SHBA ndërmjetëson marrëveshjen për lirimin e pengjeve

para 3 jave - BalkanWeb

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Bota Sot

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

OKB: Reshjet e mëdha të shiut kthejnë strehimoret e Gazës në të pajetueshme

para 3 jave - Top Channel

Agjencia kryesore e ndihmës së OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh ka rënë në rajon të hënën, duke krijuar kushte “të pajetueshme” për strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën...

Foshnjat e porsalindura të spitalit Al-Shifa, nisen me ambulancë për në Egjipt

para 3 jave - Top Channel

Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze ka njoftuar se 28 foshnja po transportohen me ambulancë në vendkalimin Rafah për transferimin e tyre në spitalet egjiptiane. “ Urgjente: Ekipet e ambulancës së...

VIDEO: Momenti kur militanti i Hamas vrapon dhe hedh eksploziv brenda tankut izraelit

para 3 jave - Gazeta Tema

Ndërsa përleshjet mes ushtarëve dhe militantëve të Hamasit vazhdojnë prej disa javësh tanimë, të shumta janë imazhet që vijnë nga fronti i luftës. Së fundmi janë shpërndarë imazhet e momentit kur një nga...

OBSH: Pacientët e sëmurë janë ende në spitalin al-Shifa të Gazës

para 3 jave - Flaka

Gjatë ditëve të fundit, shumë nga raportimet janë përqendruar në spitalin Al-Shifa – më i madhi në Gaza, nga 31 foshnjat e lindura para kohe që u evakuuan të dielën. Ministria e shëndetësisë e drejtuar...

Vriten 12 persona në një spital në Gaza

para 3 jave - RTK

Tanket izraelite janë futur në një spital Indonezian në Gazën veriore, ku sipas ministrisë së shëndetësisë të drejtuar nga Hamasi në Gaza, paraprakisht një sulm ajror izraelit aty vrau të paktën 12 persona....

Gjermania mbështet agjencinë e ndihmës së OKB-së për palestinezët mes kritikave izraelite

para 3 jave - Anadolu Agency

Berlin Përballë kritikave izraelite, Gjermania ka shprehur mbështetje për funksionin e agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë (UNRWA) në Gaza, transmeton Anadolu. Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve...

Vështirësohet edhe më shumë mbijetesa në Gaza, shkak reshjet e shiut

para 3 jave - Syri

Reshjet e mëdha të shiut po krijojnë kushte edhe më të vështira në strehimoret e Gazës, thotë OKB. Palestinezët kërkojnë mbrojtje nga reshjet e shiut në një kamp tende të OKB-së në qytetin jugor Khan Younis,...

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë: Më afër se kurrë në marrëveshjen e pengjeve

para 3 jave - Dosja.al

SHBA- Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, John Kirby ka reaguar lidhur me marrëveshjen e pengjeve mes Izraelit dhe militantëve të Hamasit. Ai u shpreh se një marrëveshje për të siguruar lirimin e disa pengjeve...

Biden kryqëzon gishtat: Besoj se lirimi i pengjeve izraelite është shumë afër

para 3 jave - Dosja.al

SHBA- Presidenti amerikan Joe Biden kryqëzon gishtat dhe beson se në një të ardhme shumë të afërt do të ketë një marrëveshje midis Izraelit dhe Hamasit për lirimin e pengjeve. Presidenti i SHBA Joe Biden...

Forcat izraelite luftojnë me militantët e Hamasit rreth një tjetër spitali në Gazë

para 3 jave - FaxWeb

Të hënën, forcat izraelite vazhduan ofensivën kundër Hamasit në Gazën veriore, duke luftuar me militantët, pranë atij që njihet si “Spitali Indonezian”, në të cilin ndodhen një numër i madh pacientësh,...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Tetova Sot

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Lufta në Gaza/ Hamasi lëshon raketa nga Rripi i Gazës drejt Tel Avivit

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Hamasi lëshoi sot raketa në drejtim drejtim të Tel Avivit, por sistemi anti-ajror izraelit i eliminoi ato në ajër. Raketat u hodhën mesditën e së hënës nga Rripi i Gazës drejt Tel Avivit. Sipas informacioneve...

Sulmi i artilerisë izraelite në spitalin indonezian të Gazës vret 12 persona

para 3 jave - Klan Kosova

12 persona janë vrarë pasi zjarri i tankeve izraelite goditi një spital indonezian në veri të Gazës të hënën, sipas ministrisë së shëndetësisë, e cila kontrollohet nga Hamasi. Midis të vrarëve janë pacientë...

OKB: Reshjet e mëdha të shiut kthejnë strehimoret e Gazës në të pajetueshme

para 3 jave - Bota Sot

Agjencia kryesore e ndihmës së OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh ka rënë në rajon të hënën, duke krijuar kushte “të pajetueshme” për strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën...

Foshnjat e porsalindura të spitalit Al-Shifa, nisen me ambulancë për në Egjipt

para 3 jave - Bota Sot

Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze ka njoftuar se 28 foshnja po transportohen me ambulancë në vendkalimin Rafah për transferimin e tyre në spitalet egjiptiane. “ Urgjente: Ekipet e ambulancës së...

Marrëveshja e Izraelit me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Ora news

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Sulmi i artilerisë izraelite në spitalin indonezian të Gazës vret 12 persona

para 3 jave - GazetaBlic

12 persona janë vrarë pasi zjarri i tankeve izraelite goditi një spital indonezian në veri të Gazës të hënën, sipas ministrisë së shëndetësisë, e cila kontrollohet nga Hamasi. Midis të vrarëve janë pacientë...

Marrëveshja e Izraelit me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Syri

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

“Situatë e dëshpëruar”/ OBSH: Pacientët e sëmurë mbeten në spitalin Al-Shifa

para 3 jave - Lexo

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se situata në spitalin Al-Shifa mbetet shqetësuese dhe se nuk ka më pacientë që janë larguar nga godina e sulmuar. Pas vizitës në ambientet spitalore gjatë fundjavës,...

Del bilanci i fundit tragjik në Gaza: 13,300 viktima që nga fillimi i luftës, 5600 prej tyre fëmijë

para 3 jave - Top24

Një raport i publikuar së fundmi nga autoritetet në Gaza, zbulojnë se numri i viktimave që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të dhënat...

Marrëveshja e pengjeve, Biden: Unë besoj se është afër

para 3 jave - Pressonline

Presidenti i SHBA-së Joe Biden deklaroi se beson se është afër marrëveshja për të siguruar lirimin e disa prej pengjeve që mbahen nga Hamasi në Gaza. Kur u pyet nga një gazetar nëse një marrëveshje ishte...

Shoqata palestineze: Izraeli ka burgosur 880 fëmijë palestinezë këtë vit

para 3 jave - Anadolu Agency

Ramallah Shoqata e të Burgosurve Palestinezë njoftoi se ushtria izraelite ka arrestuar 880 fëmijë palestinezë që nga fillimi i këtij viti, raporton Anadolu. "Më shumë se 200 fëmijë janë ende në paraburgim,...

Biden optimist për lirimin e pengjeve që po i mban Hamasi

para 3 jave - Ekonomia Online

Presidenti amerikan Joe Biden tha se beson se është afër një marrëveshje për lirimin e pengjeve që po mbahen nga Hamasi. I pyetur në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë nëse ai beson se një “marrëveshje pengjesh”...

Sulmi i artilerisë izraelite në spitalin indonezian të Gazës vret 12 persona

para 3 jave - GazetaBlic

12 persona janë vrarë pasi zjarri i tankeve izraelite goditi një spital indonezian në veri të Gazës të hënën, sipas ministrisë së shëndetësisë, e cila kontrollohet nga Hamasi. Midis të vrarëve janë pacientë...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - FaxWeb

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Spitali fushor i Jordanisë bëhet i pari që hyn në Gaza (fotot)

para 3 jave - Pressonline

Pajisjet e një spital fushor të hapur, kanë hyrë sot në Rripin e Gazës, i pari që prej nisjes së luftës britale mes ushtrisë së Izraelit dhe grupit Hamas në fillim të muajit që shkoi. “Spitali fushor i...

28 foshnje nga Gaza të lindura para kohe evakuuohen në Egjipt

para 3 jave - Klan Kosova

28 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali alShifa në Gaza dhe janë dërguar në Egjipt përmes kryqëzimit Rafah. Doktor Mohamed Salam, i cili është në krye të njësisë neonatale në spitalin...

Njëzet e tetë foshnja të lindura para kohe kalojnë në Egjipt nga Gaza

para 3 jave - Koha.net

Njëzet e tetë foshnja të lindura para kohe të cilat u evakuuan të dielën nga spitali Al-Shifa kanë mbërritur në Egjipt përmes pikëkalimit kufitar, Rafah. Mjeku Mohamed Salama, i cili është kreu i njësisë...

Bilanci i fundit TRAGJIK në Gaza: 13,300 viktima që nga fiilimi i luftës, 5600 prej tyre janë fëmijë

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Një raport i publikuar së fundmi nga autoritetet në Gaza, zbulojnë se numri i viktimave që nga fillimi i operacioneve ushtarake të Izraelit, ka arritur në 13,300, ku 5600 prej tyre janë fëmijë. Të...

Marrëveshja me Hamasin për lirimin e pengjeve pranë finalizimit

para 3 jave - Top24

Një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve të mbajtura në territoret palestineze mund të arrihet së shpejti, thuhet në një njoftim të ri. Një marrëveshje e tillë do të mundësonte...

Nuk ka asnjë provë që Ukraina ka furnizuar Hamasin me armë

para 3 jave - Portalb

Duke iu referuar një deklarate zyrtare të Shërbimit Informativ të Mbrojtjes të Ukrainës, Ukrainska Pravda shkruan se Rusia po përgatitet të diskreditojë Ukrainën për të ndikuar në qëndrimin e aleatëve...

OKB: Reshjet e mëdha të shiut po krijojnë kushte “të pajetueshme” në strehimoret e Gazës

para 3 jave - Klan Kosova

Agjencia kryesore e ndihmës e OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh që po bie në rajon të hënën, po shkakton kushte “të pajetueshme” në strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën për...

“Armëpushimi në Lindjen e Mesme nuk sjell paqe”- Presidenti amerikan: Ja çka do të bënte Hamasi

para 3 jave - Bota Sot

Presidenti amerikan, Joe Biden beson se një armëpushim në luftën që po zhvillohet në Lindjen e Mesme, nuk do të mund të sjellë kurrë paqe. “Një armëpushim në luftën midis Izraelit dhe Hamasit nuk do të...

Gaza, rritet në 66 numri i ushtarëve izraelitë të vrarë gjatë luftimeve

para 3 jave - Anadolu Agency

Kuds Ushtria izraelite njoftoi se është rritur në 66 numri i ushtarëve të saj të vrarë në Rripin e Gazës nën bllokadë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga ushtria izraelite thuhet se edhe...

28 foshnje nga Gaza të lindura para kohe evakuuohen në Egjipt

para 3 jave - GazetaBlic

28 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali alShifa në Gaza dhe janë dërguar në Egjipt përmes kryqëzimit Rafah. Doktor Mohamed Salam, i cili është në krye të njësisë neonatale në spitalin...

OKB: Rreshjet e mëdha të shiut po krijojnë kushte “të pajetueshme” në strehimoret e Gazës

para 3 jave - Klan Macedonia

Agjencia kryesore e ndihmës e OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh që po bie në rajon të hënën, po shkakton kushte “të pajetueshme” në strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën për...

Izraeli publikon pamjet që thotë se tregojnë Hamasin duke marrë pengje në spitalin e Gazës

para 3 jave - Telegrafi

Ushtria izraelite publikoi pamjet e kamerave të sigurisë të dielën, ku tha se ato tregonin pengjet që silleshin në spitalin Al-Shifa në qytetin e Gazës me 7 tetor, pasi u rrëmbyen gjatë sulmeve të Hamasit...

Mbështetja e Biden për Netanyahu, pengesë për paqen në Lindjen e Mesme

para 3 jave - Syri.net Kosova

Nga Simon Tisdall, The Guardian Vuajtjet shkatërruese dhe të pamëshirshme të njerëzve në Gaza, që po shkaktohen nga reagimi i Izraelit ndaj mizorive të Hamasit të 7 tetorit, do të lënë gjurmë të përhershme...

“Armëpushimi në Lindjen e Mesme nuk sjell paqe”- Presidenti amerikan: Hamasi i përmbahet shkatërrimit…

para 3 jave - Panorama

Presidenti amerikan, Joe Biden beson se një armëpushim në luftën që po zhvillohet në Lindjen e Mesme, nuk do të mund të sjellë kurrë paqe. “Një armëpushim në luftën midis Izraelit dhe Hamasit nuk do të...

OKB: Reshjet e mëdha të shiut po krijojnë kushte “të pajetueshme” në strehimoret e Gazës

para 3 jave - GazetaBlic

Agjencia kryesore e ndihmës e OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh që po bie në rajon të hënën, po shkakton kushte “të pajetueshme” në strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën për...

Izrael vendos alarmin në Tel Aviv: Raketat e Hamasit nga Rripi i Gazës

para 3 jave - Dosja.al

IZRAEL -Raketat që janë hodhur mesditën e së hënës në Tel Avivv janë nga Rripi i Gazës sipas ERT . Sipas informacioneve të para, sistemi anti-ajror izraelit Iron Dome arriti të kapte raketat mbi kryeqytetin...

Foshnjat e lindura përpara kohe të spitalit Al-Shifa nisen drejt Egjiptit me ambulancë

para 3 jave - Gazeta Express

Të paktën 28 foshnja janë duke u transportuar ditën e sotme me ambulancë në vendkalimin Rafah nga ku do të dërgohen më pas në spitalet egjiptiane. Lajmin e bëri të ditur Shoqëria Palestineze e Gjysmëhënës...

Izraeli: Spitali i Gazës, bazë e Hamasit

para 3 jave - Klan

Izraeli: Spitali i Gazës, bazë e Hamasit Tel Avivi publikon pamje të tjera të tuneleve Këto pamje të publikuara nga zëdhënësi i ushtrisë izraelite Daniel Hagari dëshmojnë sipas tij atë që Tel Avivi e pretendon...

SHBA diskutohet ndalimi i vizave për "ekstremistët" që sulmojnë palestinezët në Bregun Perëndimor

para 3 jave - Anadolu Agency

Ankara Në SHBA po diskutohet mundësia për të vendosur ndalimin e vizave për "ekstremistët" që sulmojnë palestinezët në Bregun Perëndimor, të cilën presidenti Joe Biden e solli në rendin e ditës përmes...

Gaza, 28 foshnjat prematurë do të trajtohen në Egjipt

para 3 jave - Anadolu Agency

Kuds Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze njoftoi se 28 nga 31 foshnjat e lindura para kohe të transferuara nga spitali Al-Shifa në jug të Gazës për shkak të bastisjes së ushtrisë izraelite u dërguan me ambulanca...

Frika e vendeve arabe/ Çfarë është ‘katastrofa Nakba’ dhe sa pranë një lëvizjeje të tillë janë palestinezët?

para 3 jave - Syri

Izraeli është i gatshëm të kalojë në fazën e dytë dhe më të vështirë të luftës duke zgjeruar operacionet në jug, ku shumica e civilëve janë strehuar dhe nga ku nuk ka dalje shpëtimi. I vendosur për të...

Ambulancat me foshnjat e lindura para kohe nga spitali Al-Shifa mbërrijnë në Egjipt

para 3 jave - Syri

Një grup foshnjash të lindura para kohe kanë mbërritur në Egjipt pasi udhëtuan përmes vendkalimit Rafah nga Gaza mëngjesin e sotëm. 28 foshnjat u transportuan nga spitali i Emirateve në Gazën jugore pasi...

Gaza, rritet në 66 numri i ushtarëve izraelitë të vrarë gjatë luftimeve

para 3 jave - Shenja

Ushtria izraelite njoftoi se është rritur në 66 numri i ushtarëve të saj të vrarë në Rripin e Gazës nën bllokadë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga ushtria izraelite thuhet se edhe një...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Top Channel

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

OKB: Shiu i dendur në Gaza i bën kushtet e strehimit të pajetueshme

para 3 jave - Syri.net Kosova

Moti i keq në Gaza po i bën kushtet e strehimit të pajetueshme sipas agjencisë së OKB-së për Refugjatët Palestinë. Në një postim në rrjetet sociale, agjencia shkruan: Situata në strehimore është e pajetueshme....

Shoqata palestineze: Izraeli ka burgosur 880 fëmijë palestinezë këtë vit

para 3 jave - Tetova Sot

Shoqata e të Burgosurve Palestinezë njoftoi se ushtria izraelite ka arrestuar 880 fëmijë palestinezë që nga fillimi i këtij viti, raporton Anadolu. “Më shumë se 200 fëmijë janë ende në paraburgim, duke...

Izraeli thotë se ka gjetur një tunel të fortifikuar, nën spitalin Al Shifa

para 3 jave - Ina

Ushtria izraelite tha të dielën se kishte zbuluar një tunel të gjatë prej 55 metrash, 10 metra nën kompleksin e spitalit Al-Shifa të Gazës. Izraeli thotë se tuneli ishte i pajisur me shkallë, një derë...

Frika e vendeve arabe/ Çfarë është ‘katastrofa Nakba’ dhe sa pranë një lëvizjeje të tillë janë palestinezët?

para 3 jave - Panorama

Izraeli është i gatshëm të kalojë në fazën e dytë dhe më të vështirë të luftës duke zgjeruar operacionet në jug, ku shumica e civilëve janë strehuar dhe nga ku nuk ka dalje shpëtimi. I vendosur për të...

Kishin mbetur në ambientet e spitalit Al Shifa në Gaza/ 28 foshnjat e lindura para kohe dërgohen në Egjipt

para 3 jave - Panorama

Njëzet e tetë nga foshnjat e lindura para kohe e që u evakuuan dje nga spitali al-Shifa kanë mbërritur në Egjipt përmes kalimit Rafah. Dr Mohamed Salama, i cili është kreu i njësisë neonatale në spitalin...

Izraeli vret 17 civilë në jug të Gazës të cilën e cilëson "të sigurt"

para 3 jave - Anadolu Agency

Gaza Të paktën 17 palestinezë u vrarë dhe shumë të tjerë u plagosën në sulmet ajrore që ushtria izraelite ka kryer përreth një spitali në qytetin Rafah në jug të Rripit të Gazës, raporton Anadolu. Ushtria...

Sulme të përgjakshme, 70 palestinezë humbin jetën në Gaza

para 3 jave - Syri

Të paktën 70 persona kanë humbur jetën në një spital në Rripin jugor të Gazës pasi u trajtuan atje pas bombardimeve të Izraelit në qytetin Khan Younes të shtunën, thanë Mjekët pa Kufij (MSF). Dhjetëra...

Mbështetja e Biden për Netanyahu, pengesë për paqen në Lindjen e Mesme

para 3 jave - Syri

Nga Simon Tisdall, The Guardian Vuajtjet shkatërruese dhe të pamëshirshme të njerëzve në Gaza, që po shkaktohen nga reagimi i Izraelit ndaj mizorive të Hamasit të 7 tetorit, do të lënë gjurmë të përhershme...

Spitali Al-Shifa nën rrethimin izraelit

para 3 jave - Politiko.mk

Një mjek që punon në spitalin Al-Shifa në Gaza ka folur për CNN për situatën e rëndë brenda objektit, i cili prej ditësh është i rrethuar nga forcat izraelite. Dr. Ahmed El Mokhallalati, kreu i njësisë...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Alsat-M

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Pas sulmeve, tanket izraelite hyjnë në territorin e një spitali në veri të Gazës

para 3 jave - Telegrafi

Tanket izraelite janë futur në Spitalin Indonezian në Gazën veriore, ku rreth një duzinë njerëz raportohet të jenë vrarë pas sulmeve izraelite këtë mëngjes. Pak kohë më parë, drejtori i spitalit, Dr Marwan...

Ushtria izraelite bombardoi spitalin Indonezian në Gaza, u vranë 12 palestinezë

para 3 jave - Portalb

Të paktën 12 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit të ushtrisë izraelite ndaj spitalit Indonezian në Gaza, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga Ministria...

Gaza, rritet në 66 numri i ushtarëve izraelitë të vrarë gjatë luftimeve

para 3 jave - Lideri

Ushtria izraelite njoftoi se është rritur në 66 numri i ushtarëve të saj të vrarë në Rripin e Gazës nën bllokadë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga ushtria izraelite thuhet se edhe një...

OKB: Reshjet e mëdha të shiut kthejnë strehimoret e Gazës në të pajetueshme

para 3 jave - Pressonline

Agjencia kryesore e ndihmës së OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh ka rënë në rajon të hënën, duke krijuar kushte “të pajetueshme” për strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën...

Pas sulmeve, tanket izraelite hyjnë në territorin e një spitali në veri të Gazës

para 3 jave - Bota Sot

Tanket izraelite janë futur në Spitalin Indonezian në Gazën veriore, ku rreth një duzinë njerëz raportohet të jenë vrarë pas sulmeve izraelite këtë mëngjes. Pak kohë më parë, drejtori i spitalit, Dr Marwan...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Evropa e Lirë

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Zeri

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Ushtria izraelite pretendon se ka gjetur një tunel nën spitalin “Al-Shifa”

para 3 jave - Zeri

Ushtria izraelite thotë se zbuloi një tunel të gjatë nën spitalin “Al-Shifa”. “Trupat ekspozuan një tunel terrorist 55 metra të gjatë 10 metra nën kompleksin spitalor ‘Shifa’”, thuhet në një deklaratë...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - RTK

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Pas sulmeve, tanket izraelite hyjnë në territorin e një spitali në veri të Gazës

para 3 jave - GazetaBlic

Tanket izraelite janë futur në Spitalin Indonezian në Gazën veriore, ku rreth një duzinë njerëz raportohet të jenë vrarë pas sulmeve izraelite këtë mëngjes. Pak kohë më parë, drejtori i spitalit, Dr Marwan...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Kallxo

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

OKB: Shiu i dendur në Gaza i bën kushtet e strehimit të pajetueshme

para 3 jave - Syri

Agjencia kryesore e ndihmës e OKB-së në Gaza thotë se shiu i madh i rënë në rajon të hënën, ka shkaktuar kushte "të pajetueshme" në strehimore. Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën për...

'A dini gjë për Hamsin' Mjeku: Forcat izraelite pyesin vazhdimisht stafin e spitalit Al-Shifa

para 3 jave - Syri

Një mjek brenda spitalit Al-Shifa të Gazës ka folur për CNN në lidhje me kushtet brenda objektit. “Stafi pyetet vazhdimisht: A dini ndonjë gjë për grupet e Hamasit? A dini ndonjë gjë për tunelet brenda...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Klan Macedonia

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Izraeli vijon sulmet e përgjakshme nga toka dhe ajri, vriten 70 palestinezë në spitalin në jug të Gazës

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Mjekët pa Kufij (MSF) deklarojnë se 70 persona kanë humbur jetën në një spital në Rripin jugor të Gazës pasi u trajtuan atje pas bombardimeve të Izraelit në qytetin Khan Younes të shtunën. Dhjetëra...

Shiu i dendur në Gaza vështirëson strehimin e palestinezëve

para 3 jave - Koha.net

Reshjet e dendura të shiut në Gaza po i bëjnë të pajetueshme strehimoret ku po qëndrojnë civilët, ka thënë Agjencia e OKB-së për refugjatët palestinezë, ka raportuar BBC-ja të hënën. Në një postim në rrjetin...

Foshnjat e porsalindura të spitalit Al-Shifa, nisen me ambulancë për në Egjipt

para 3 jave - Pressonline

Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze ka njoftuar se 28 foshnja po transportohen me ambulancë në vendkalimin Rafah për transferimin e tyre në spitalet egjiptiane. “ Urgjente: Ekipet e ambulancës së...

Nuk ndalet lufta, raportohet për 10 të vrarë në një sulm ajror në një spital në Gaza

para 3 jave - Syri.net Kosova

Drejtori i spitalit indonezian në veri të Gazës ka thënë për BBC se të paktën 10 persona janë vrarë në një sulm ajror izraelit. Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha më vonë se 12...

Al-Shifa, zbulohet tuneli i fortifikuar Hamasit

para 3 jave - Klan

Al-Shifa, zbulohet tuneli i fortifikuar Hamasit Një tunel rreth 55 metra i gjatë nën spitalin Al-Shifa është një tjetër provë e radhës e publikuar nga ushtria izraelite që tregon se Hamasi zhvillon aktivitetet...

Joe Biden: Zgjidhja me dy shtete është zgjidhja e vetme

para 3 jave - Top Channel

Presidenti amerikan, Joe Biden ka ndërhyrë sërish në konfliktin në Lindjen e Mesme. Ai mbron idenë me dy shtete. Netanjahu është kundër. Presidenti amerikan Joe Biden, duke folur për kohën pas luftës në...

Të paktën 10 të vrarë në një sulm ajror në spitalin indonezian

para 3 jave - RTV 21

Drejtori i spitalit indonezian në veri të Gazës ka thënë për BBC se të paktën 10 persona janë vrarë në një sulm ajror izraelit. Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha më vonë se 12...

Shpresë se disa pengje mund të lirohen në këmbim të një armëpushimi të shkurtër

para 3 jave - Syri.net Kosova

Korrespondenti i BBC në Lindjen e Mesme, në Jerusalem, njofton se edhe pse luftimet brutale vazhdojnë midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza, ka shenja se pas javësh të tëra negociatash indirekte për pengjet,...

13 mijë viktima në Gaza, Hamasi hedh poshtë deklaratat e Izraelit për tunelin nën spitalin Al-Shifa

para 3 jave - Zhurnal

Të paktën tetë persona u vranë pas sulmeve të drejtpërdrejta izraelite në Spitalin Indonezian të Gazës veriore, ndërsa forcat izraelite thuhet se kanë bombarduar dhe rrethuar objektin mjekësor. Mes viktimave...

Ushtria izraelite pretendon se ka gjetur një tunel nën spitalin al-Shifa

para 3 jave - Klan Kosova

Ushtria izraelite thotë se zbuloi një tunel të gjatë nën spitalin al-Shifa. “Trupat ekspozuan një tunel terrorist 55 metra të gjatë 10 metra nën kompleksin spitalor Shifa”, thuhet në një deklaratë të ushtrisë....

VIDEO/ 12 të vdekur në spitalin indonezian në Gaza

para 3 jave - Pa censure

Të paktën “12 pacientë dhe të afërmit e tyre” u vranë dhe “dhjetëra u plagosën” nga një sulm izraelit kundër spitalit indonezian në pjesën veriore të qytetit të Gazës, njoftoi sot Ashraf al-Kintreh, zëdhënësi...

Hamasi mohon raportet për shkëmbimin e të burgosurve me Izraelin

para 3 jave - Anadolu Agency

Gaza Një anëtar i lartë i Hamasit mohoi zërat të hënën se lëvizja palestineze ka arritur marrëveshje për shkëmbimin e të burgosurve me Izraelin, raporton Anadolu. "Raportet për një marrëveshje për shkëmbimin...

Ushtria izraelite bombardon spitalin Indonezian në Gaza, vriten 12 palestinezë

para 3 jave - Anadolu Agency

Gaza Të paktën 12 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit të ushtrisë izraelite ndaj spitalit Indonezian në Gaza, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga...

13 mijë viktima në Gaza, Hamasi hedh poshtë deklaratat e Izraelit për tunelin nën spitalin Al-Shifa

para 3 jave - Alsat-M

Të paktën tetë persona u vranë pas sulmeve të drejtpërdrejta izraelite në Spitalin Indonezian të Gazës veriore, ndërsa forcat izraelite thuhet se kanë bombarduar dhe rrethuar objektin mjekësor. Mes viktimave...

Si numërohen të vdekurit në Gaza?

para 3 jave - Koha.net

(BBC) - Derisa betejat në Gazë intensifikohen, situata kaotike - me bombardimet nga forcat izraelite, luftimet në terren, ndërprerjet e komunikimit, mungesat e karburantit dhe infrastruktura e shkatërruar...

Izraeli publikon pamje: Hamasi ka marrë pengjet në spitalin e Gazës

para 3 jave - Dosja.al

IZRAEL - Ushtria izraelite ka publikuar pamjet e kamerave të sigurisë të dielën, ku tha se ato tregonin pengjet që silleshin në spitalin Al-Shifa në qytetin e Gazës me 7 tetor, pasi u rrëmbyen gjatë sulmeve...

Tanket izraelite hyjnë në spital në veri të Gazës, ministri i Shëndetësisë: Situata katastrofike

para 3 jave - Albeu

Tanket izraelite janë futur në Spitalin Indonezian në Gazën veriore, ku raportohet për disa persona të vrarë pas sulmeve izraelite këtë mëngjes. Drejtori i spitalit, Dr Marwan Al-Sultan tha për BBC se...

Lufta në Izrael/ Biden: Zgjidhja me dy shtete është zgjidhja e vetme

para 3 jave - Vizion Plus

Presidenti amerikan, Joe Biden ka ndërhyrë sërish në konfliktin në Lindjen e Mesme. Ai mbron idenë me dy shtete. Netanjahu është kundër. Presidenti amerikan Joe Biden, duke folur për kohën pas luftës në...

13 mijë viktima në Gaza, Hamasi hedh poshtë deklaratat e Izraelit për tunelin nën spitalin Al-Shifa

para 3 jave - Aktuale

Të paktën tetë persona u vranë pas sulmeve të drejtpërdrejta izraelite në Spitalin Indonezian të Gazës veriore, ndërsa forcat izraelite thuhet se kanë bombarduar dhe rrethuar objektin mjekësor. Mes viktimave...

Nuk ndalet lufta, raportohet për 10 të vrarë në një sulm ajror në një spital në Gaza

para 3 jave - Syri

Drejtori i spitalit indonezian në veri të Gazës ka thënë për BBC se të paktën 10 persona janë vrarë në një sulm ajror izraelit. Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha më vonë se 12...

Tanket izraelite qëllojnë këdo që lëviz në Spitalin Indonezian në Gaza, vrasin 12 pacientë

para 3 jave - Shenja

Tanket izraelite vazhdojnë të mbajnë të rrethuar Spitalin Indonezian, Ismail al-Ghoul, në Gaza. Të paktën 12 persona u vranë pas sulmeve të drejtpërdrejta izraelite që nga mëngjesi.Forcat izraelite qëllojnë...

FOTO/ Izraeli sulmon kampin e refugjatëve në Gaza, 22 viktima

para 3 jave - Lexo

Numri i personave të vrarë në sulmet izraelite në kampin Nuseirat në Rripin qendror të Gazës ka shkuar në 22, sipas agjencisë palestineze të lajmeve Wafa. Sipas informacioneve, të plagosurit raportohet...

Lufta në Izrael: Kush do të sundojë Gazën e rrafshuar?

para 3 jave - NOA

Izraeli i gatshëm të kalojë në fazën e dytë (dhe më të vështirë) të luftës duke zgjeruar operacionet në jug, ku shumica e civilëve janë strehuar dhe nga ku nuk ka dalje shpëtimi. I vendosur për të shpërfillur...

U evakuuan nga spitali Al Shifa, 28 foshnjat e lindura para kohe mbërrijnë në Egjipt

para 3 jave - Dosja.al

EGJIPT - Një grup foshnjash të lindura para kohe kanë mbërritur në Egjipt pasi udhëtuan përmes vendkalimit Rafah nga Gaza mëngjesin e sotëm. 28 foshnjat u transportuan nga spitali i Emirateve në Gazën...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Info7

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Lufta në Izrael: 12 të vdekur në spitalin indonezian të rrethuar nga forcat izraelite

para 3 jave - FaxWeb

Ushtria izraelite tregoi se po “zgjeronte operacionet e saj në zona të reja të Rripit të Gazës”, kryesisht në sektorin Jabaliya. Të paktën ” 12 pacientë dhe të afërmit e tyre ” u vranë dhe ” dhjetëra u...

Tanket izraelite qëllojnë këdo që lëviz në Spitalin Indonezian në Gaza, vrasin 12 pacientë

para 3 jave - Lideri

Tanket izraelite vazhdojnë të mbajnë të rrethuar Spitalin Indonezian, Ismail al-Ghoul, në Gaza. Të paktën 12 persona u vranë pas sulmeve të drejtpërdrejta izraelite që nga mëngjesi.Forcat izraelite qëllojnë...

Joe Biden: Zgjidhja me dy shtete është e vetmja rrugë

para 3 jave - DW

Presidenti amerikan, Joe Biden ka ndërhyrë sërish në konfliktin në Lindjen e Mesme. Ai mbron idenë me dy shtete. Netanjahu është kundër. Presidenti amerikan Joe Biden, duke folur për kohën pas luftës në...

Konflikti në Lindjen e Mesme, Joe Biden: Zgjidhja me dy shtete është zgjidhja e vetme! Netanjahu është kundër

para 3 jave - Panorama

Presidenti amerikan, Joe Biden ka ndërhyrë sërish në konfliktin në Lindjen e Mesme. Ai mbron idenë me dy shtete. Netanjahu është kundër. Presidenti amerikan Joe Biden, duke folur për kohën pas luftës në...

Ushtria izraelite bombardon spitalin Indonezian në Gaza, vriten 8 palestinezë

para 3 jave - Anadolu Agency

Gaza Të paktën 8 palestinezë janë vrarë si pasojë e sulmit të ushtrisë izraelite ndaj spitalit Indonezian në Gaza, transmeton Anadolu. Siç raporton Agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA, 8 palestinezë...

Shpresë se disa pengje mund të lirohen në këmbim të një armëpushimi të shkurtër

para 3 jave - Syri

Korrespondenti i BBC në Lindjen e Mesme, në Jerusalem, njofton se edhe pse luftimet brutale vazhdojnë midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza, ka shenja se pas javësh të tëra negociatash indirekte për pengjet,...

Zhvillimet e orëve të fundit në Gaza dhe në Izrael

para 3 jave - Syri

BBC njofton se çfarë ka ndodhur deri tani në Gaza dhe në Izrael. Ushtria izraelite ka publikuar pamjet që tregojnë një "tunel terroristësh 55 metra të gjatë" nën spitalin e al-Shifa. Ajo thotë se kjo "dëshmon...

Izraeli publikon videon e tunelit nën spitalin Al-Shifa dhe pamjet e Hamasit në ambientet e spitalit Al-Shifa

para 3 jave - Periskopi

Izraeli publikon videon e tunelit nën spitalin Al-Shifa dhe pamjet e Hamasit në ambientet e spitalit Al-Shifa 20 Nov, 11:57 Forcat e Armatosura të Izraelit kanë publikuar një video të re të tunelit të...

Ushtria izraelite bombardon spitalin Indonezian në Gaza, vriten 8 palestinezë

para 3 jave - Shenja

Të paktën 8 palestinezë janë vrarë si pasojë e sulmit të ushtrisë izraelite ndaj spitalit Indonezian në Gaza, transmeton Anadolu. Siç raporton Agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA, 8 palestinezë...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Fakti Ditor

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Al-Shifa, zbulohet tuneli i fortifikuar Hamasit

para 3 jave - Top24

Një tunel rreth 55 metra i gjatë nën spitalin Al-Shifa është një tjetër provë e radhës e publikuar nga ushtria izraelite që tregon se Hamasi zhvillon aktivitetet terroriste. Izraeli thotë se tuneli ishte...

Hamasi mohon raportet për shkëmbimin e të burgosurve me Izraelin

para 3 jave - Top24

Një anëtar i lartë i Hamasit mohoi zërat të hënën se lëvizja palestineze ka arritur marrëveshje për shkëmbimin e të burgosurve me Izraelin, raporton Anadolu. “Raportet për një marrëveshje për shkëmbimin...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Dukagjini

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

Luftime të ashpra shpërthejnë përreth një spitali tjetër në Gazë

para 3 jave - Pressonline

Luftime të ashpra kanë shpërthyer të hënën përreth një spitali në veri të Gazës, ku mijëra pacientë dhe njerëz të zhvendosur janë duke u strehuar tash e disa javë. Forcat izraelite janë përqendruar në...

LIVE: Situata merr kthesë të papritur, Izraeli “zbulon” tunelin sekret të Hamasit - dalin detaje mbi hulumtimet

para 3 jave - Bota Sot

20.11.2023 - 06:42 Vjen reagimi i Hamasit, pasi ushtria izraelite publikoi një video që tregon “një tunel poshtë spitalit Shifa në Gaza” Nga: A.M. Së fundi ushtria e Izraelit (IDF) publikoi disa pamje...

Lufta në Gaza/ Hamasi hedh poshtë deklaratat e Izraelit për tunelin brenda spitalit Al-Shifa

para 3 jave - Tetova Sot

Të paktën tetë persona u vranë pas sulmeve izraelite në Spitalin Indonezian të Gazës veriore, ndërsa forcat izraelite thuhet se kanë bombarduar dhe rrethuar objektin mjekësor. Mes viktimave kishte pacientë...

Izraeli thotë se ka gjetur një tunel të fortifikuar, nën spitalin Al Shifa

para 3 jave - Bota Sot

Ushtria izraelite tha të dielën se kishte zbuluar një tunel të gjatë prej 55 metrash, 10 metra nën kompleksin e spitalit Al-Shifa të Gazës. Izraeli thotë se tuneli ishte i pajisur me shkallë, një derë...

Izraelitët bombardojnë spitalin Indonezian në Gaza, vriten 8 palestinezë

para 3 jave - TRT Balkan

Të paktën 8 palestinezë janë vrarë si pasojë e sulmit të ushtrisë izraelite ndaj spitalit Indonezian në Gaza. Siç raporton Agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA, 8 palestinezë u vranë dhe dhjetëra...

13 mijë viktima në Gaza, Hamasi hedh poshtë deklaratat e Izraelit për tunelin nën spitalin Al-Shifa

para 3 jave - Fakti Ditor

Të paktën tetë persona u vranë pas sulmeve të drejtpërdrejta izraelite në Spitalin Indonezian të Gazës veriore, ndërsa forcat izraelite thuhet se kanë bombarduar dhe rrethuar objektin mjekësor. Mes viktimave...

Biden: Zgjidhja me dy shtete është zgjidhja e vetme

para 3 jave - Periskopi

Biden: Zgjidhja me dy shtete është zgjidhja e vetme 20 Nov, 9:18 Presidenti amerikan, Joe Biden ka ndërhyrë sërish në konfliktin në Lindjen e Mesme. Ai mbron idenë me dy shtete. Netanjahu është kundër....

Izraeli dhe Hamasi afër marrëveshjes për lirimin e pengjeve?

para 3 jave - Dukagjini

Izraeli dhe Hamasi raportohet se po shkojnë drejt një marrëveshjeje që do të shihte lirimin e një numri të konsiderueshëm pengjesh, ndoshta në këmbim të një armëpushimi të kufizuar dhe lirimin e të burgosurve...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - FaxWeb

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. “ Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen...

Lufta në Izrael: Kush do të sundojë Gazën e rrafshuar?

para 3 jave - FaxWeb

Izraeli i gatshëm të kalojë në fazën e dytë (dhe më të vështirë) të luftës duke zgjeruar operacionet në jug, ku shumica e civilëve janë strehuar dhe nga ku nuk ka dalje shpëtimi. I vendosur për të shpërfillur...

Tunel nën spitalin Al-Shifa/ Ushtria e Izraelit: Përdorej nga Hamasi

para 3 jave - Top Channel

Ushtria izraelite njoftoi të dielën se kishte zbuluar një tunel me gjatësi 55 metra nën spitalin Al-Shifa në Gaza. Tuneli sipas zëdhënësit ushtarak, Daniel Hagari kalonte nën spital dhe më pas lidhej më...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Albeu

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

U evakuuan nga spitali i Gazës për në Egjipt, drejtori i OBSH: Të 31 foshnjat e porsalindura janë në gjendje kritike, vuajnë nga infeksione të rënda

para 3 jave - Panorama

Drejtori rajonal të urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, ka bërë me dije se të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al Shifa i Gazës drejt Egjiptit, po vuajnë nga infeksione...

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi thotë se janë 13,000 të vrarë në Gaza

para 3 jave - Syri.net Kosova

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza thotë se 13,000 njerëz janë vrarë tani në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin, ka raportuar BBC. Izraeli filloi një fushatë hakmarrëse...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - Syri.net Kosova

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. “Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - BalkanWeb

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Koha.net

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasit ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Ndërkohë të shtunën me dhjetëra civilë palestinezë...

OBSH: Spitali Al-Shifa i Gazës, një zonë vdekjeje! Kërkohet evakuimi urgjent i pacientëve

para 3 jave - Aktuale

Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin për një orë pas pushtimit të tij nga ushtria izraelite dhe pasi disa pacientë dhe ata që kërkonin strehim atje filluan ta evakuonin...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Kallxo

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - Gazeta Express

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. “ Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen...

31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda

para 3 jave - Klan Kosova

Të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda. Kështu ka bërë të ditur drejtori rajonal i urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, shkruan...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se 13 mijë njerëz janë vrarë deri më tani

para 3 jave - RTV 21

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza ka thënë se 13,000 njerëz janë vrarë tani në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin. Izraeli nisi një fushatë hakmarrëse në Gaza...

31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda

para 3 jave - Zeri

Të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda. Kështu ka bërë të ditur drejtori rajonal i urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, shkruan...

31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda

para 3 jave - GazetaBlic

Të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda. Kështu ka bërë të ditur drejtori rajonal i urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, shkruan...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Opinion

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Syri

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Izraeli thotë se ka gjetur një tunel nën spitalin Al Shifa - VIDEO

para 3 jave - Kallxo

Ushtria izraelite tha të dielën se kishte zbuluar një tunel të gjatë prej 55 metrash, 10 metra nën kompleksin e spitalit Al-Shifa të Gazës. Izraeli thotë se tuneli ishte i pajisur me shkallë, një derë...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Syri.net Kosova

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Përparim i rëndësishëm në bisedimet për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Klan

Përparim i rëndësishëm në bisedimet për lirimin e pengjeve Shtëpia e Bardhë tha se është arritur mirëkuptim mes palëve, por jo i plotë Marrëveshja për lirimin e pengjeve dhe shkëmbimin e tyre me të burgosur...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. " Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen...

Izraeli gjen një tunel të fortifikuar, nën spitalin Al Shifa në Gaza

para 3 jave - Ora news

Ushtria izraelite tha të dielën se kishte zbuluar një tunel të gjatë prej 55 metrash, 10 metra nën kompleksin e spitalit Al-Shifa të Gazës. Izraeli thotë se tuneli ishte i pajisur me shkallë, një derë...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Top Channel

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se 13 mijë njerëz janë vrarë deri më tani

para 3 jave - Indeks online

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza thotë se 13,000 njerëz janë vrarë tani në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin, ka raportuar BBC, transmeton Gazeta Express. Izraeli...

Hamasi thotë se deri tani janë vrarë 13.000 persona në Gaza

para 3 jave - Koha.net

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza ka thënë se 13,000 njerëz janë vrarë tani në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin. Izraeli nisi një fushatë hakmarrëse në Gaza...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - Syri

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. "Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen...

31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda

para 3 jave - Klan Macedonia

Të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda. Kështu ka bërë të ditur drejtori rajonal i urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, shkruan...

Izraeli gjen një tunel të fortifikuar, nën spitalin Al Shifa në Gaza

para 3 jave - Shqip

Ushtria izraelite tha të dielën se kishte zbuluar një tunel të gjatë prej 55 metrash, 10 metra nën kompleksin e spitalit Al-Shifa të Gazës. Izraeli thotë se tuneli ishte i pajisur me shkallë, një derë...

Mediat e kontrolluara nga Hamasi: 13 mijë palestinezë janë vrarë gjatë konfliktit

para 3 jave - Euronews

Mediat qeveritare të kontrolluara nga Hamasi kanë raportuar gjatë ditës së sotme se të paktën 13 mijë palestinezë janë vrarë dhe 30 mijë janë plagosur në Gaza që nga 7 tetori. Po ashtu, sipas mediave të...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Bota Sot

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Hamasi: Mbi 13,000 të vdekur në Gaza që nga fillimi i luftës

para 3 jave - Ora news

Qeveria e Hamasit njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra. Numri i të plagosurve...

Lufta në Lindje të Mesme/ Rritet numri i viktimave në Palestinë, raportohet për 13 mijë të vdekur dhe rreth 5 mijë të plagosur nga sulmet izraelite

para 3 jave - Panorama

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza, ka raportuar se 13 mijë njerëz janë vrarë deri më tani në Palestinë që nga fillimi i luftës me Izraelin. Po ashtu, sipas mediave të huaja, të paktën...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se 13 mijë njerëz janë vrarë deri më tani

para 3 jave - GazetaBlic

Rreth 13 mijë njerëz janë vrarë që nga fillimi i luftës me Izraelin. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në Gaza e drejtuar nga Hamasi. Ndryshe, kjo luftë ka filluar më 7 tetor të këtij viti.

Ushtria izraelite përshkallëzon sulmet, urdhëron civilët në veri të Gazës që të largohen drejt jugut

para 3 jave - Opinion

Ushtria izraelite urdhëroi civilët palestinezë në Gaza të lëvizin më në jug, me sulme të ashpra në katër zona të tjera në veri të Rripit të Gazës. Në një deklaratë në platformën “X” në gjuhën arabe, zëdhënësi...

Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi thotë se janë 13,000 të vrarë në Gaza

para 3 jave - Gazeta Express

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza thotë se 13,000 njerëz janë vrarë tani në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin, ka raportuar BBC, transmeton Gazeta Express. Izraeli...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se 13 mijë njerëz janë vrarë deri më tani

para 3 jave - Klan Kosova

Rreth 13 mijë njerëz janë vrarë që nga fillimi i luftës me Izraelin. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në Gaza e drejtuar nga Hamasi. Ndryshe, kjo luftë ka filluar më 7 tetor të këtij viti....

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Ora news

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Syri

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se 13 mijë njerëz janë vrarë deri më tani

para 3 jave - Klan Macedonia

Rreth 13 mijë njerëz janë vrarë që nga fillimi i luftës me Izraelin. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në Gaza e drejtuar nga Hamasi. Ndryshe, kjo luftë ka filluar më 7 tetor të këtij viti.

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Mbi 30 foshnje të sapolindura evakuohen nga spitali Al-Shifa për në Egjipt

para 3 jave - Aktuale

Forcat izraelite po vazhdojnë operacionin në dhe përreth spitalit më të madh të Gazës, Al-Shifa ndërsa njoftojnë për katër qëllime kryesore, një prej të cilave është edhe zbulimi i qendrave komanduese...

Ushtria izraelite publikon pamjet që pretendohet të jetë tunel nën spitalin Al-Shifa

para 3 jave - Koha.net

Ushtria izraelite ka publikuar pamjet të cilat thonë tregojnë një “tunel 55 metra të gjatë, 10 metra thellë nën spitalin Al-Shifa”. Në video, një tunel i thellë shfaqet mes rrënojave në kompleksin e spitalit....

Mbi 13 mijë të vrarë në Gaza, sot vdiqën 41 persona të së njëjtës familje

para 3 jave - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra....

OBSH: Spitali Al-Shifa i Gazës, një zonë vdekjeje! Kërkohet evakuimi urgjent i pacientëve

para 3 jave - Top Channel

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin Al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje”. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin për një orë...

Të paktën 30 foshnja janë evakuuar nga spitali kryesor i Gazës dhe janë nisur për në Egjipt

para 3 jave - Koha.net

(AP) - Të paktën 30 foshnja të lindura parakohe janë evakuuar nga spitali kryesor i Gazës të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, kanë bërë të ditur zyrtarët palestinezë të shëndetësisë. Fati i të...

Mbi 13 mijë të vrarë në Gaza, sot vdiqën 41 persona të së njëjtës familje

para 3 jave - Shenja

Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra....

Mbi 30 foshnje të sapolindura evakuohen nga spitali Al-Shifa për në Egjipt

para 3 jave - Gazeta Express

Forcat izraelite po vazhdojnë operacionin në dhe përreth spitalit më të madh të Gazës, Al-Shifa ndërsa njoftojnë për katër qëllime kryesore, një prej të cilave është edhe zbulimi i qendrave komanduese...

Qindra pacientë dhe stafi mjekësor evakuohen nga spitali Al-Shifa

para 3 jave - RTK

Qindra civilë dhe punonjës mjekësorë janë larguar nga spitali Al-Shifa në Rripin e Gazës, përderisa forcat izraelite po vazhdojnë me sulme në pjesët e ndryshme të territorit. Njoftimet nga rripi i gazës...

OBSH thotë se spitali Al-Shifa i Gazës është “një zonë vdekjeje”

para 3 jave - RTV 21

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin Al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje”. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin për një orë...

Hamasi: Mbi 13,000 të vdekur në Gaza

para 3 jave - InfoShqip

Qeveria e Hamasit njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra. Numri i të plagosurve...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Kallxo

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Ndërkohë të shtunën me dhjetra civilë palestinezë të...

Analiza: A po shkon SHBA drejt një marrëveshje me Izraelin dhe Hamasin?

para 3 jave - Syri.net Kosova

Izraeli, Hamasi dhe Shtetet e Bashkuara janë afër një marrëveshjeje paraprake për të liruar dhjetëra gra dhe fëmijë pengje në Gaza në këmbim të një pauze pesë-ditore në luftime. Kështu raporton Washington...

Tunel nën spitalin Al-Shifa/ Ushtria e Izraelit: Përdorej nga Hamasi

para 3 jave - Pressonline

Ushtria izraelite njoftoi të dielën se kishte zbuluar një tunel me gjatësi 55 metra nën spitalin Al-Shifa në Gaza. Tuneli sipas zëdhënësit ushtarak, Daniel Hagari kalonte nën spital dhe më pas lidhej më...

OBSH thotë se spitali Al-Shifa i Gazës është “një zonë vdekjeje”

para 3 jave - Bota Sot

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin Al-Shifa në qytetin e Gazës si një "zonë vdekjeje". Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin për një orë...

Mbi 30 foshnje të sapolindura evakuohen nga spitali Al-Shifa për në Egjipt

para 3 jave - Top Channel

Forcat izraelite po vazhdojnë operacionin në dhe përreth spitalit më të madh të Gazës, Al-Shifa ndërsa njoftojnë për katër qëllime kryesore, një prej të cilave është edhe zbulimi i qendrave komanduese...

Dita 44 e luftës: Pengjet kthehen në çështjen kryesore. Çfarë do të përbënte fitore për Izraelin?

para 3 jave - Gazeta Tema

Nga David Horovitz, Times of Israel Konferenca për shtyp e së shtunës mbrëma nga tre ministrat e kabinetit të luftës nënvizoi shkallën në të cilën fati i pengjeve ka arritur të dominojë taktikat, dhe ndoshta...

Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Syri.net Kosova

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - Dosja.al

SHBA - Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. "Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të...

13,000 të vrarë në Gaza – thonë nga ministria e Shëndetësisë

para 3 jave - Populli

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza thotë se 13,000 njerëz janë vrarë tani në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin, ka raportuar BBC. Izraeli filloi një fushatë hakmarrëse...

Pamje nga beteja mes militantëve të Hamasit dhe ushtrisë izraelite në Gazë

para 3 jave - Syri.net Kosova

Forcat izraelite kanë hedhur në erë tunelet e Hamasit, dhe kanë goditur militantët e këtij grupi palestinez me raketahedhës. Tanket dhe ushtarët e IDF-së izraelite, zhvilluan luftimet të ashpra me militantët...

Biden: Pas luftës, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të qeverisen nga Autoriteti Palestinez

para 3 jave - Gazeta Metro

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor. “Ndërsa ne përpiqemi për paqe, Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen...

Analiza: A po shkon SHBA drejt një marrëveshje me Izraelin dhe Hamasin?

para 3 jave - Gazeta Express

Izraeli, Hamasi dhe Shtetet e Bashkuara janë afër një marrëveshjeje paraprake për të liruar dhjetëra gra dhe fëmijë pengje në Gaza në këmbim të një pauze pesë-ditore në luftime. Kështu raporton Washington...

Dhjetëra foshnja të lindura para kohe evakuohen nga spitali Al Shifa në Gaza

para 3 jave - Albeu

Ekuipazhet e ambulancës së Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze kanë larguar sot 31 foshnja të lindura para kohe nga spitali Al Shifa, pasi ka pasur koordinim me Organizatën Botërore të Shëndetësisë, por edhe...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - GazetaBlic

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Mbi 30 foshnje të sapolindura evakuohen nga spitali Al-Shifa për në Egjipt

para 3 jave - Opinion

Forcat izraelite po vazhdojnë operacionin në dhe përreth spitalit më të madh të Gazës, Al-Shifa ndërsa njoftojnë për katër qëllime kryesore, një prej të cilave është edhe zbulimi i qendrave komanduese...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Ora news

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Ndërkohë të shtunën me dhjetra civilë palestinezë të...

Operacion evakuimi në Gaza, mbi 30 foshnje të sapolindura zhvendosen nga spitali Al-Shifa për në Egjipt

para 3 jave - Panorama

Forcat izraelite po vazhdojnë operacionin në dhe përreth spitalit më të madh të Gazës, Al-Shifa ndërsa njoftojnë për katër qëllime kryesore, një prej të cilave është edhe zbulimi i qendrave komanduese...

Mediat izraelite: E vërteta e momentit mbi Hamasin

para 3 jave - InfoShqip

Ekspertët izraelitë dhe ish-zyrtarët e sigurisë theksuan se Tel Avivi nuk mund të arrijë qëllimin e vendosur – shkatërrimin e njëkohshëm të Hamasit dhe lirimin e të burgosurve të tij. Familjet e të burgosurve...

Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Syri

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Dosja.al

SHBA - Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për...

Ushtria izraelite publikon pamje të reja: Tunel 55m i gjatë dhe 10m i thellë nën spitalin Al Shifa

para 3 jave - Dosja.al

IZRAEL -Ushtria izraelite ka publikuar pamje të cilat thotë se tregojnë një tunel i përdorur nga terroristët e Hamasit, 55 metra të gjatë dhe 10 metra thellë nën spitalin Shifa. Në video, shfaqet një shkallë...

Zyrtari amerikan: Izraeli të mbrojë civilët në jug të Gazës

para 3 jave - Pressonline

Izraeli nuk duhet të nisë operacionet ushtarake kundër Hamasit në jug të Gazës derisa të merret në konsideratë siguria e civilëve palestinezë që po largohen, tha të dielën zëvendës këshilltari për sigurinë...

Situatë kaotike në Gaza, forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jab...

para 3 jave - BalkanWeb

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Po sot gazeta ‘Washington Post’ njoftoi se ndërmjetësit...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - BalkanWeb

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

OKB: Spitali “Al-Shifa”, zonë vdekje

para 3 jave - Klan

OKB: Spitali “Al-Shifa”, zonë vdekje Shkon në mbi 13500 numri i viktimave që nga nisja e konfliktit Organizata Botërore e Shëndetësisë e përshkroi spitalin al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje”....

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Bota Sot

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Po sot gazeta 'Washington Post' njoftoi se ndërmjetësit...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Ora news

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Gazeta Tema

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Zeri

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Po sot gazeta 'Washington Post' njoftoi se ndërmjetësit...

Izraeli godet repartin e kujdesit intensiv të foshnjave, të paktën një foshnjë e vrarë

para 3 jave - Anadolu Agency

Sarajevë Herët në mëngjes, Izraeli bombardoi njësinë e kujdesit intensiv për foshnjat në spitalin “Kamal Advan”, që ndodhet në Rripin e rrethuar të Gazës, raporton Anadolu. Të paktën një foshnjë është...

Pamje nga beteja mes militantëve të Hamasit dhe ushtrisë izraelite në Gazë

para 3 jave - Telegrafi

Forcat izraelite kanë hedhur në erë tunelet e Hamasit, dhe kanë goditur militantët e këtij grupi palestinez me raketahedhës. Tanket dhe ushtarët e IDF-së izraelite, zhvilluan luftimet të ashpra me militantët...

Si operacioni ushtarak në Gaza po i kthehet Izraelit në “Boomerang”

para 3 jave - Koha.mk

Hamasi nuk do të jetë shkatërruar – në të vërtetë, shumë do të argumentonin se ofensiva e IDF ka qenë një mjet i madh rekrutimi për Hamasin Synimet e deklaruara të Izraelit ishin të pushtonin qytetin e...

Pamje nga beteja mes militantëve të Hamasit dhe ushtrisë izraelite në Gazë

para 3 jave - Bota Sot

Forcat izraelite kanë hedhur në erë tunelet e Hamasit, dhe kanë goditur militantët e këtij grupi palestinez me raketahedhës. Tanket dhe ushtarët e IDF-së izraelite, zhvilluan luftimet të ashpra me militantët...

“Është zonë lufte”- Ushtria izraelite: Jemi përpjekur të evakuojmë prej disa javësh spitalin al Shifa, por organizatat…

para 3 jave - Panorama

Zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, nënkoloneli Peter Lerner ka folur për Sky News, në lidhje me evakumin e spitalit al Shifa. “Dje, ne evakuuam njerëzit nga spitali al Shifa në koordinim me...

Nga 'zona e vdekjes' al-Shifa evakuohen 30 foshnja prematurë

para 3 jave - Syri.net Kosova

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës, që është nën kontrollin e Hamasit, ka njoftuar se 30 foshnje janë evakuuar nga spitali al-Shifa, raporton Sky News. Televizioni britanik ka publikuar deklaratën...

Të paktën 30 foshnje janë evakuuar nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Portalb

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Po sot gazeta 'Washington Post' njoftoi se ndërmjetësit...

Situatë kaotike në Gaza, forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Lexo

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Po sot gazeta ‘Washington Post’ njoftoi se ndërmjetësit...

Spitali zonë vdekjeje/ OBSH vizitë në Al-Shifa, nuk janë evakuuar të gjithë pacientët

para 3 jave - Top Channel

Spitali më i madh i Gazës është bërë një zonë vdekjeje, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke njoftuar planet për të evakuuar personelin dhe civilet në objekt, pasi ushtria izraelite tha...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Koha.mk

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Gazeta Express

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se 30 foshnja u evakuuan nga OKB-ja nga spitali al Shifa

para 3 jave - Syri.net Kosova

Ministria e shëndetësisë e Gazës e udhëhequr nga Hamasi pretendon se 30 foshnja të lindura para kohe u evakuuan nga një ekip i Kombeve të Bashkuara nga spitali al Shifa dhe do të transferohen në spitalet...

Dy gazetarë të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para 3 jave - Syri.net Kosova

Dy gazetarë janë vrarë në Gaza në një sulm ajror izraelit gjatë natës, tha grupi palestinez për lirinë e shtypit MADA. Grupi bëri të ditur se Sari Mansour dhe Hassouneh Salim po punonin në kampin e refugjatëve...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Kallxo

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Gaza, numri i të vrarëve nga sulmet izraelite tejkaloi 12 mijë

para 3 jave - Portalb

Zyra për media e qeverisë në Gaza njoftoi se numri i palestinezëve të vrarë nga agresioni i vazhdueshëm izraelit në enklavën e rrethuar ka kaluar mbi 12 mijë, raporton Anadolu . “Viktimat përfshijnë më...

OBSH: Al-Shifa “zonë e vdekjes”/ Situatë dramatike në spital, pacientët dhe foshnjat e porsalindura në rrezik

para 3 jave - Vizion Plus

Edhe këtë mëngjes Gaza u zgjua nga bombardimet izraelite. Situata në terren mbetet katastrofike. Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka cilësuar spitalin më të madh të Gazës, “Al-Shifa”, një “zonë vdekjeje”....

Ushtria izraelite përshkallëzon sulmet, urdhëron civilët në veri të Gazës që të largohen drejt jugut

para 3 jave - Anadolu Agency

Kuds Ushtria izraelite urdhëroi civilët palestinezë në Gaza të lëvizin më në jug, me sulme të ashpra në katër zona të tjera në veri të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu. Në një deklaratë në platformën...

Një tjetër gazetar vritet nga ushtria izraelite në Gaza

para 3 jave - Almakos

Një gazetar palestinez u vra të shtunën në një sulm ajror izraelit në shtëpinë e tij në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Sindikata e Gazetarëve Palestinezë e identifikoi gazetarin si Sari Mansour, i cili...

OBSH: Spitali Al-Shifa i Gazës, një zonë vdekjeje! Kërkohet evakuimi urgjent i pacientëve

para 3 jave - Pressonline

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin Al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje”. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin për një orë...

Përmbledhje e ngjarjeve të ndodhura në Gaza

para 3 jave - Syri.net Kosova

Shumë gra dhe fëmijë ishin në mesin e të vrarëve pas një shpërthimi që tronditi një shkollë të Kombeve të Bashkuara në Gazën veriore të shtunën, ku strehoheshin civilë konfirmoi një agjenci e ndihmave...

OBSH-ja thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Alsat-M

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Nga “zona e vdekjes” al-Shifa evakuohen 30 foshnja prematurë, do të dërgohe...

para 3 jave - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës, që është nën kontrollin e Hamasit, ka njoftuar se 30 foshnje janë evakuuar nga spitali al-Shifa, raporton Sky News. Televizioni britanik ka publikuar deklaratën...

Nga “zona e vdekjes” evakuohen 30 foshnja të lindura para kohe, palestinezët njoftojnë se nga spitali al-Shifa po i dërgojnë në Egjipt

para 3 jave - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës, që është nën kontrollin e Hamasit, ka njoftuar se 30 foshnje janë evakuuar nga spitali al-Shifa, raporton Sky Neës. Televizioni britanik ka publikuar deklaratën...

Dhjetëra foshnja të lindura para kohe, evakuohen nga spitali al-Shifa

para 3 jave - Klan Kosova

30 foshnja të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali al-Shifa, më i madhi që e ka enklava, tha Ministria e Shëndetësisë e Gazës. Medhat Abbas, një zëdhënës i ministrisë, tha se ata u evakuuan më herët...

Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Lexo

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Evropa e Lirë

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Nga 'zona e vdekjes' al-Shifa evakuohen 30 foshnja prematurë,

para 3 jave - Syri

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës, që është nën kontrollin e Hamasit, ka njoftuar se 30 foshnje janë evakuuar nga spitali al-Shifa, raporton Sky News. Televizioni britanik ka publikuar deklaratën...

OBSH: Spitali “Al-Shifa” në Gaza është kthyer në zonë vdekjeje

para 3 jave - Klan

OBSH: Spitali “Al-Shifa” në Gaza është kthyer në zonë vdekjeje Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka përshkruar spitalin Al-Shifa në Gaza një “zonë vdekjeje” pas vizitës së një ekipi të përbashkët të...

Shkon në 58 numri i ushtarëve izraelitë që u vranë në luftën kundër Hamasit

para 3 jave - Java News

Ka shkuar në 58 numri i ushtarëve izraelitë që u vranë në ofensivën e tyre tokësore kundër Hamasit. Kështu thanë Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF), që njoftuan humbjen edhe të dy ushtarëve në luftimet...

Izraeli godet repartin e kujdesit intensiv të foshnjave, të paktën një foshnjë e vrarë

para 3 jave - Zyrtare

Herët në mëngjes, Izraeli bombardoi njësinë e kujdesit intensiv për foshnjat në spitalin “Kamal Advan”, që ndodhet në Rripin e rrethuar të Gazës, raporton Anadolu. Të paktën një foshnjë është vrarë në...

Kishin mbetur brenda spitalit Al Shifa/ Evakuohen nga OKB 30 foshnja, po dërgohen në Egjipt

para 3 jave - Panorama

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, e udhëhequr nga Hamas pretendon se 30 foshnja të cilit kishin mbetur brenda ambienteve të spitalit Al Shiga, janë avakuuar nga një ekip i Kombeve të Bashkuara. Një raport...

Konflikti në Gaza, Shtëpia e Bardhë: Ende s’ka marrëveshje pengjesh

para 3 jave - Opinion

Lufta vazhdon në Lindjen e Mesme dhe deri më tani nuk ka ende një marrëveshje midis Izraelit dhe Hamasit për lirimin e pengjeve dhe armëpushimin. Këtë ka bërë të ditur së fundmi “Shtëpia e Bardhë”, teksa...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Portalb

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha sot se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë 32 foshnje...

WP: Izraeli dhe Hamasi arrijnë një marrëveshje paraprake të ndërmjetësuar nga SHBA për të ndalur konfliktin

para 3 jave - Syri.net Kosova

Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake që do të lironte dhjetëra gra dhe fëmijë të mbajtur peng në Gaza, në këmbim të një pauze pesë-ditore në luftime, shkruan...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - Dukagjini

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Ndërkohë të shtunën me dhjetra civilë palestinezë të...

Mbi 30 foshnje të sapolindura evakuohen nga spitali Al-Shifa për në Egjipt

para 3 jave - Pressonline

Forcat izraelite po vazhdojnë operacionin në dhe përreth spitalit më të madh të Gazës, Al-Shifa ndërsa njoftojnë për katër qëllime kryesore, një prej të cilave është edhe zbulimi i qendrave komanduese...

Përmbledhje e ngjarjeve të ndodhura në Gaza

para 3 jave - Syri

Shumë gra dhe fëmijë ishin në mesin e të vrarëve pas një shpërthimi që tronditi një shkollë të Kombeve të Bashkuara në Gazën veriore të shtunën, ku strehoheshin civilë konfirmoi një agjenci e ndihmave...

OBSH-ja thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Koha.net

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Analiza: A po shkon SHBA drejt një marrëveshje me Izraelin dhe Hamasin?

para 3 jave - Ekonomia Online

Izraeli, Hamasi dhe Shtetet e Bashkuara janë afër një marrëveshjeje paraprake për të liruar dhjetëra gra dhe fëmijë pengje në Gaza në këmbim të një pauze pesë-ditore në luftime. Kështu raporton Washington...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia në Gazë

para 3 jave - Dosja.al

GAZË - Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasit ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Ndërkohë të shtunën me dhjetra civilë palestinezë...

Washington Post: Izraeli dhe Hamasi janë afër marrëveshjes për armëpushim

para 3 jave - Ora news

Sipas një artikulli të Washington Post, Izraeli dhe Hamasi janë afër arritjes së një marrëveshjeje për armëpushim. Në një marrëveshje të negociuar me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara, të dy palët...

Përmbledhje e ngjarjeve në Gaza

para 3 jave - Syri

Shumë gra dhe fëmijë ishin në mesin e të vrarëve pas një shpërthimi që tronditi një shkollë të Kombeve të Bashkuara në Gazën veriore të shtunën, ku strehoheshin civilë konfirmoi një agjenci e ndihmave...

Dy gazetarë të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para 3 jave - Klan Kosova

Dy gazetarë janë vrarë në Gaza në një sulm ajror izraelit gjatë natës, tha grupi palestinez për lirinë e shtypit MADA. Grupi bëri të ditur se Sari Mansour dhe Hassouneh Salim po punonin në kampin e refugjatëve...

32 foshnja në gjendje kritike mes pacientëve të mbetur në spitalin Al-Shifa, thotë ekipi i OKB-së

para 3 jave - Klan Kosova

32 foshnja janë në gjendje kritike për jetën, e që janë në mesin e 219 pacientëve që u lanë në spitalin më të madh të Gazës Al-Shifa, tha OKB-ja. Aty ka edhe pacientë me trauma, me plagë të infektuara...

Sulmet e vazhdueshme izraelite, OBSH: 32 foshnja nuk u evakuuan nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Top Channel

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - RTV 21

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Sulmet ajrore gjatë natës në Gaza vranë 15 njerëz

para 3 jave - RTV 21

Gjatë natës, Gaza qendrore dhe jugore kanë qenë objektiva të bombardimeve ajrore izraelite, duke vrarë të paktën 15 njerëz. Trembëdhjetë janë vrarë në një sulm ajror në kampin e refugjatëve Nuseirat në...

Forcat izraelite sulmojnë kampin e refugjatëve Jabalia

para 3 jave - FaxWeb

Të dielën forcat izraelite u përballën me militantët e Hamasi ndërsa po përpiqeshin të hynin në kampin më të madh të refugjatëve që ndodhet në Gazë. Po sot gazeta ‘Washington Post’ njoftoi se ndërmjetësit...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Dukagjini

Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra pacientë...

Sulmet ajrore izraelite vranë 80 persona në kampin e refugjatëve palestinezë

para 3 jave - Koha.mk

Sulmet ajrore në strehimoret e OKB-së, të mbushura me njerëz, në kampin e refugjatëve Jabalia të Gazës veriore, vranë më shumë se 80 njerëz të shtunën, ndërsa planet izraelite për të zgjeruar operacionet...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Gazeta Express

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Dy gazetarë të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para 3 jave - Bota Sot

Dy gazetarë janë vrarë në Gaza në një sulm ajror izraelit gjatë natës, tha grupi palestinez për lirinë e shtypit MADA. Grupi bëri të ditur se Sari Mansour dhe Hassouneh Salim po punonin në kampin e refugjatëve...

Netanyahu: Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Gazeta Tema

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Netanyahu mohoi ato që ai i quajti raportet...

Arrihet marrëveshja! Izraeli dhe Hamasi 5 ditë armëpushim, ja plani për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Gazeta Shqip

Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake për lirimin e dhjetëra grave dhe fëmijëve të mbajtur peng në Gaza, në këmbim të një pauze pesë-ditore. Lirimi i pengjeve,...

Armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit për 5 ditë/ Ja çfarë synohet nga marrëveshja e ndërmjetësuar nga SHBA

para 3 jave - Vizion Plus

5 ditë armëpushim për lirimin e pengjeve. Kjo është një marrëveshje e arritur mes Izraelit dhe Hamasit, me ndërmjetësimin e SHBA. The Uashington Post raporton se nga kjo marrëveshje, pritet që të lirohen...

Dy gazetarë të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para 3 jave - Zeri

Dy gazetarë janë vrarë në Gaza në një sulm ajror izraelit gjatë natës, tha grupi palestinez për lirinë e shtypit MADA. Grupi bëri të ditur se Sari Mansour dhe Hassouneh Salim po punonin në kampin e refugjatëve...

Dy gazetarë të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para 3 jave - GazetaBlic

Dy gazetarë janë vrarë në Gaza në një sulm ajror izraelit gjatë natës, tha grupi palestinez për lirinë e shtypit MADA. Grupi bëri të ditur se Sari Mansour dhe Hassouneh Salim po punonin në kampin e refugjatëve...

Gaza/ Zbulohet një varrezë masive në hyrje të spitalit Al-Shifa, Netanyahu: Ushtria jonë më e moralshmja

para 3 jave - Opinion

Një zonë vdekje! Kështu e përshkruan Organizata Botërore e Shëndetësisë, spitalin e Al Shifës në qytetin e Gazës pas një vizite në kompleks. Një ekip i përbashkët i OKB, i drejtuar nga OBSH inspektoi spitalin...

Një tjetër gazetar vritet nga ushtria izraelite në Gaza (FOTO)

para 3 jave - Tetova Sot

Një gazetar palestinez u vra të shtunën në një sulm ajror izraelit në shtëpinë e tij në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Sindikata e Gazetarëve Palestinezë e identifikoi gazetarin si Sari Mansour, i cili...

OBSH: 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Tetova Sot

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Bilanc tragjik/ Mbi 12 mijë palestinezë të vrarë në Gaza, mes tyre 5 mijë fëmijë

para 3 jave - Tetova Sot

Ministria e shëndetësisë në Gaza, e cila kontrollohet nga Hamasi, tha se numri i viktimave palestinezë ka shkuar në 12,300 që nga fillimi i konfliktit midis Izraelit dhe Hamasit më 7 tetor, duke përfshirë...

Joe Biden: Pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të marrë përsipër qeverisjen e Gazës dhe Bregut Perëndimor

para 3 jave - Java News

Presidenti amerikan Joe Biden lidhur me zhvillimet në Lindjen e Mesme ka theksuar se nuk duhet aspak të ketë shpërngulje të dhunshme në Rripin e Gazës. “Autoriteti Palestinez duhet përfundimisht të marrë...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Dosja.al

GAZË - Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha Ministria e Shëndetësisë në këtë territor, përderisa dhjetëra...

Arrihet marrëveshje 5 ditëre mes Izraelit dhe Hamasit për lirimin e dhjetëra pengjeve

para 3 jave - NOA

IZRAEL- Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake për lirimin e dhjetëra grave dhe fëmijëve të mbajtur peng në Gaza, në këmbim të një pauze pesë-ditore. Lirimi...

Situata dramatike në al Shifa, OBSH bën bilancin: 32 foshnje s’janë e...

para 3 jave - BalkanWeb

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

LUFTA/ OKB: 32 foshja nuk janë evakuuar nga spitali Shifa

para 3 jave - Albeu

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

OBSH: 32 foshnja nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Vizion Plus

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

OBSH-ja thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Zeri

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Ushtria izraelite pa prova të Hamasit në spitalin më të madh të Gazës

para 3 jave - Koha.net

Pacientët, stafi dhe palestinezët e zhvendosur janë larguar nga spitali më i madh i Gazës të shtunën, pasi ushtria izraelite ka marrë kontrollin e plotë të tij. Largimi i civilëve nga spitali Shifa në...

WP: Izraeli dhe Hamasi arrijnë një marrëveshje paraprake të ndërmjetësuar nga SHBA për të ndalur konfliktin

para 3 jave - Syri

Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake që do të lironte dhjetëra gra dhe fëmijë të mbajtur peng në Gaza, në këmbim të një pauze pesë-ditore në luftime, shkruan...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Kallxo

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Ushtria izraelite ndalon veprimtarinë ushtarake në këtë zonë të Gazës

para 3 jave - Epoka e Re

Ushtria izraelite ndalon veprimtarinë ushtarake në këtë zonë të Gazës Ushtria izraelite (IDF) ka njoftuar të dielën rreth një pezullimi të shkurtër të “aktiviteteve ushtarake” në qytetin Rafah, në Rripin...

Shtëpia e Bardhë e konfirmon: Ende asnjë marrëveshje mes Izraelit dhe Hamas...

para 3 jave - BalkanWeb

Izraeli dhe Hamasi nuk kanë arritur ende një marrëveshje për një armëpushim të përkohshëm, tha një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë mbrëmë, duke iu përgjigjur një raporti të Washington Post se një marrëveshje...

OBSH: Spitali më i madh në Gaza është kthyer në një zonë vdekje

para 3 jave - Telegrafi

Spitali më i madh i Gazës është bërë një zonë vdekjeje, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke njoftuar planet për të evakuuar personelin dhe civilet në objekt, pasi ushtria izraelite tha...

Arrin në 58 numri i ushtarëve izraelitë që u vranë në ofensivën tokësore kundër Hamasit

para 3 jave - Klan Kosova

Ka shkuar në 58 numri i ushtarëve izraelitë që u vranë në ofensivën e tyre tokësore kundër Hamasit. Kështu thanë Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF), që njoftuan humbjen edhe të dy ushtarëve në luftimet...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Evropa e Lirë

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Sulmohen kampe e shkolla në Gaza, të paktën 80 viktima/ Situata vijon të mbetet e rëndë

para 3 jave - Top Channel

Një zyrtar shëndetësor i Hamasit tha se më shumë se 80 njerëz u vranë të shtunën në sulmet e dyfishta në një kamp refugjatësh në Gazën veriore, duke përfshirë një shkollë të OKB-së që përdoret si strehë...

Gaza: Luftë për spitalet

para 3 jave - Zeri

36 spitale ekzistojnë në Rripin e Gazës, por sipas të dhënave të OKB-së, dy të tretat e tyre nuk janë më në punë. Pjesa e mbetur e klinikave është e tejmbushur, me skena dramatike: Ngjitur me njëri-tjetrin...

Një tjetër gazetar vritet nga ushtria izraelite në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Gaza Një gazetar palestinez u vra të shtunën në një sulm ajror izraelit në shtëpinë e tij në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Sindikata e Gazetarëve Palestinezë e identifikoi gazetarin si Sari Mansour,...

Ushtria izraelite ndalon veprimtarinë ushtarake në këtë zonë të Gazës

para 3 jave - Zyrtare

Ushtria izraelite (IDF) njoftoi të dielën rreth një pezullimi të shkurtër të “aktiviteteve ushtarake” në qytetin Rafah, në Rripin jugor të Gazës, për “qëllime humanitare”. Sipas një zëdhënësi të IDF-së,…

OBSH: Spitali “Al-Shifa” i Gazës është një zonë vdekjeje

para 3 jave - Klan

OBSH: Spitali “Al-Shifa” i Gazës është një zonë vdekjeje Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka përshkruar spitalin kryesor të Gazës “Al-Shifa”, një zonë vdekjeje. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr...

OBSH thotë se spitali al-Shifa i Gazës është një zonë vdekjeje

para 3 jave - Klan Kosova

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje” pas një vizite në kompleks. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi...

Vazhdojnë luftimet e ashpra në spitalin Al Shifa, OBSH: Brenda zonës së rrezikut kanë mbetur edhe 32 foshnja

para 3 jave - Panorama

Një ekip ekspertësh në OKB dhe OBSH kryen një operacion me rrezik të lartë dje, duke hyrë brenda spitalit Al Shifa, pavarësisht luftimeve të ashpra që raportohet se po vazhdojnë dhe eksodit masiv të mjekëve...

Lufta në Gaza- Netanyahu: Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Ora news

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Netanyahu mohoi ato që ai...

OBSH: Spitali “Al Shifa” i Gazës është një zonë vdekjeje

para 3 jave - Klan Macedonia

Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin për një orë pas pushtimit të tij nga ushtria izraelite. Ekipi deklaroi se gjetën prova të bombardimeve dhe po ashtu në hyrje të spitalit...

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë

para 3 jave - Periskopi

Të paktën 30 foshnje evakuohen nga spitali Shifa në Gazë 19 Nov, 13:55 Të paktën 30 foshnje të lindura para kohe janë evakuuar nga spitali kryesor në Gazë të dielën dhe do të transferohen në Egjipt, tha...

Spitali zonë vdekjeje/ OBSH vizitë në Al-Shifa, nuk janë evakuuar të gjithë pacientët

para 3 jave - Pressonline

Spitali më i madh i Gazës është bërë një zonë vdekjeje, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), duke njoftuar planet për të evakuuar personelin dhe civilet në objekt, pasi ushtria izraelite tha...

32 foshnja në gjendje kritike mes pacientëve të mbetur në spitalin Al-Shifa, thotë ekipi i OKB-së

para 3 jave - Tetova Sot

32 foshnja janë në gjendje kritike për jetën, e që janë në mesin e 219 pacientëve që u lanë në spitalin më të madh të Gazës Al-Shifa, tha OKB-ja. Aty ka edhe pacientë me trauma, me plagë të infektuara...

Sulmet e vazhdueshme izraelite, OBSH: 32 foshnja nuk u evakuuan nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Lexo

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Sulmohen kampe e shkolla në Gaza, të paktën 80 viktima/ Situata vijon të mbetet e rëndë

para 3 jave - Lexo

Një zyrtar shëndetësor i Hamasit tha se më shumë se 80 njerëz u vranë të shtunën në sulmet e dyfishta në një kamp refugjatësh në Gazën veriore, duke përfshirë një shkollë të OKB-së që përdoret si strehë...

Shtëpia e Bardhë: Nuk ka ende marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit

para 3 jave - Telegrafi

Izraeli dhe Hamasi nuk kanë arritur ende një marrëveshje për një armëpushim të përkohshëm, tha një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë mbrëmë, duke iu përgjigjur një raporti të Washington Post se një marrëveshje...

Izraeli vijon sulmet në Gaza, bombardohet një kamp refugjatësh dhe një shkollë, mbi 100 viktima

para 3 jave - Ora news

Forcat ajrore izraelite bombarduan një kamp refugjatësh dhe një shkollë të drejtuar nga OKB-ja në Gazën veriore duke vrarë të paktën 100 persona që ishin strehuar në to. Videot e shpërndara në mediat sociale,...

Situata vijon të mbetet e rëndë/ Sulmohen kampe e shkolla në Gaza, të paktën 80 viktima

para 3 jave - Gazeta Shqip

Një zyrtar shëndetësor i Hamasit tha se më shumë se 80 njerëz u vranë të shtunën në sulmet e dyfishta në një kamp refugjatësh në Gazën veriore, duke përfshirë një shkollë të OKB-së që përdoret si strehë...

OBSH thotë se spitali al-Shifa i Gazës është një zonë vdekjeje

para 3 jave - GazetaBlic

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje” pas një vizite në kompleks. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi...

Biden refuzon thirrjet për armëpushim dhe dënon dhunën në Bregun Perëndimor

para 3 jave - Syri

Presidenti i SHBA Joe Biden ka hedhur poshtë thirrjet në rritje për një armëpushim në Gaza, duke thënë në një shkrim të botuar të shtunën se nuk do të arrihet paqe. “Për sa kohë që Hamasi i përmbahet ideologjisë...

Hyjnë kamionët me naftë në Gaza, Netanyahu: Militantët e Hamasit, të vdekur që ecin

para 3 jave - Syri

“Jemi të vendosur të vazhdojmë të luftojmë deri në fitore, do të shkatërrojmë armikun dhe do të lirojmë të gjithë pengjet”. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Benyamin Netanyahu gjatë një konferencë për...

Lufta në Gaza/ Netanyahu: Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Java News

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Netanyahu mohoi ato që ai...

Lufta në Gaza- Netanyahu: Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve

para 3 jave - RTSH

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Netanyahu mohoi ato që ai...

VIDEO/ Pamje tragjike pas shpërthimit në një shkollën që përdorej si strehë për civilët në Gaza

para 3 jave - Syri

Kombet e Bashkuara kanë konfirmuan se një nga shkollat e saj në Gazën veriore , e cila po përdorej si strehë për civilët, u godit të shtunën (18 nëntor). Video nga vendi i ngjarjes tregon trupa të gjakosur...

Ende asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve të Hamasit

para 3 jave - Syri

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka bërë të ditur të shtunën se ende nuk është arritur një marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi. Netanyahu mohoi gjithashtu ato që ai...

Hyjnë kamionët me naftë në Gaza, Netanyahu: Militantët e Hamasit, të vdekur që ecin

para 3 jave - Opinion

“Jemi të vendosur të vazhdojmë të luftojmë deri në fitore, do të shkatërrojmë armikun dhe do të lirojmë të gjithë pengjet”. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Benyamin Netanyahu gjatë një konferencë për...

Sulm në kampin e refugjatëve në Gaza, 80 të vrarë

para 3 jave - NOA

80 persona janë vrarë në sulmet izraelite në kampin e refugjatëve në Gazën veriore ndërsa planet izraelite për të zgjeruar operacionet në Gazën jugore thelluan frikën për qindra mijëra civilë që kanë kërkuar...

OBSH-ja thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - ATV Live

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Një tjetër gazetar vritet nga ushtria izraelite në Gaza

para 3 jave - Shenja

Një gazetar palestinez u vra të shtunën në një sulm ajror izraelit në shtëpinë e tij në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Sindikata e Gazetarëve Palestinezë e identifikoi gazetarin si Sari Mansour, i cili...

OBSH: Spitali al-Shifa në Gaza është një zonë vdekjeje

para 3 jave - Syri

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka përshkruar spitalin al-Shifa në qytetin e Gazës si një "zonë vdekjeje" pas një vizite në kompleks. Një ekip i i kësaj organizate vizitoi spitalin një orë...

Gaza / Luftë për spitalet

para 3 jave - Nistori

Sa më shumë zgjat ofensiva ushtarake izraelite, aq më shumë po vendosen në fokus spitalet e rajonit. Në rolin e tyre përqëndrohet i gjithë konflikti si nën një lupë. 36 spitale ekzistojnë në Rripin e Gazës,...

Evakuohen qindra pacientë nga spitali Al-Shifa, OBSH: Është një zonë vdekjeje

para 3 jave - Java News

Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka përshkruar spitalin al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje” pas një vizite në kompleks. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSH vlerësoi spitalin...

ICYMI: Izraeli gati për 'fazën e dytë' të luftës kundër Hamasit

para 3 jave - Bota Sot

Përgjigja e Izraelit ndaj sulmeve brutale të Hamasit muajin e kaluar ishte e menjëhershme. Megjithatë, duket se ofensiva ushtarake e Izraelit ishte kryesisht e motivuar nga zemërimi dhe një imperativ politik...

LIVE: Izraeli gati për ‘fazën e dytë’ të luftës kundër Hamasit - Spitali Al Shifa një zonë e vdekjes!

para 3 jave - Bota Sot

19.11.2023 - 07:26 ICYMI: Izraeli gati për 'fazën e dytë' të luftës kundër Hamasit Përgjigja e Izraelit ndaj sulmeve brutale të Hamasit muajin e kaluar ishte e menjëhershme. Megjithatë, duket se ofensiva...

“Pamje të tmerrshme”/ Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Ora news

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Shtëpia e Bardhë: Nuk ka ende marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit

para 3 jave - Epoka e Re

Izraeli dhe Hamasi nuk kanë arritur ende një marrëveshje për një armëpushim të përkohshëm, tha një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë mbrëmë, duke iu përgjigjur një raporti të Washington Post se një marrëveshje...

Spitali Al Shifa një 'zonë e vdekjes'

para 3 jave - Bota Sot

Spitali Al Shifa në Rripin e Gazës të shkatërruar nga lufta është një "zonë vdekjeje" me një varr masiv në hyrje dhe një situatë "dëshpëruese" brenda, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH)....

Biden refuzon thirrjet për armëpushim dhe dënon dhunën në Bregun Perëndimor

para 3 jave - Bota Sot

Presidenti i SHBA Joe Biden ka hedhur poshtë thirrjet në rritje për një armëpushim në Gaza, duke thënë në një shkrim të botuar të shtunën se nuk do të arrihet paqe. “Për sa kohë që Hamasi i përmbahet ideologjisë...

Izraeli dhe Hamasi arrijnë marrëveshje, 5 ditë armëpushim për lirimin e dhjetëra pengjeve

para 3 jave - Dosja.al

IZRAEL - Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake për lirimin e dhjetëra grave dhe fëmijëve të mbajtur peng në Gaza, në këmbim të një pauze pesë-ditore. Lirimi...

Një tjetër gazetar vritet nga ushtria izraelite në Gaza

para 3 jave - Lideri

Një gazetar palestinez u vra të shtunën në një sulm ajror izraelit në shtëpinë e tij në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Sindikata e Gazetarëve Palestinezë e identifikoi gazetarin si Sari Mansour, i cili...

32 foshnja në gjendje kritike mes pacientëve të mbetur në spitalin Al-Shifa, thotë ekipi i OKB-së

para 3 jave - Periskopi

32 foshnja në gjendje kritike mes pacientëve të mbetur në spitalin Al-Shifa, thotë ekipi i OKB-së 19 Nov, 10:39 32 foshnja janë në gjendje kritike për jetën, e që janë në mesin e 219 pacientëve që u lanë...

Dy gazetarë të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para 3 jave - Epoka e Re

Dy gazetarë janë vrarë në Gaza në një sulm ajror izraelit gjatë natës, tha grupi palestinez për lirinë e shtypit MADA. Grupi bëri të ditur se Sari Mansour dhe Hassouneh Salim po punonin në kampin e refugjatëve...

OBSH ka bërë të ditur se 32 foshnje që janë në gjendje kritike, nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Radio Kosova e Lire

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se 32 foshnje që janë në gjendje kritike nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë. Zyrtar të kësaj organizate kanë thënë se pacientët dhe stafi...

5 ditë armëpushim për lirimin e dhjetëra pengjeve, marrëveshja Izrael-Hamas

para 3 jave - FaxWeb

Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake për lirimin e dhjetëra grave dhe fëmijëve të mbajtur peng në Gaza, në këmbim të një pauze pesë-ditore. Lirimi i pengjeve,...

OBSH-ja thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Ekonomia Online

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

32 foshnja nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë, thotë OBSh-ja

para 3 jave - Epoka e Re

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Biden: Jo armëpushim në Gaza – ja si është zgjidhja e konfliktit!

para 3 jave - NMK Post

Presidenti amerikan Joe Biden ka hedhur poshtë thirrjet për një armëpushim në Gaza, duke thënë se kjo nuk do të sjellë paqe. “Për sa kohë që Hamasi i përmbahet ideologjisë së tij të shkatërrimit, një armëpushim...

OBSH thotë se 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - FaxWeb

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

OBSH: 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Shqip

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

Sulmet ajrore vrasin të paktën 15 persona në Gaza

para 3 jave - Gazeta10

Agjencia palestineze e lajmeve Wafa raporton se të paktën 15 persona janë vrarë në sulmet ajrore gjatë natës në kampin e refugjatëve Nuseirat dhe qytetin Khan Younis në jug të Gazës. Diku tjetër ka raporte...

Sulmet e vazhdueshme izraelite, OBSH: 32 foshnja nuk u evakuuan nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Pressonline

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

OBSH: 32 foshnje nuk janë evakuuar nga spitali më i madh në Gazë

para 3 jave - Euronews

Ekipi i Kombeve të Bashkuara tha më 19 nëntor se 291 pacientë kanë mbetur në spitalin më të madh në Gazë, pasi trupat izraelite evakuuan pacientët e tjerë. Në mesin e atyre që kanë mbetur në spital janë...

OBSh: Spitali al-Shifa i Gazës, një zonë vdekjeje

para 3 jave - Epoka e Re

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) e ka përshkruar spitalin al-Shifa në qytetin e Gazës si një “zonë vdekjeje” pas një vizite në kompleks. Një ekip i përbashkët i OKB-së i udhëhequr nga OBSh vlerësoi...

Shtëpia e Bardhë: Nuk është arritur ende marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për armëpushim të përkohshëm në Gaza

para 3 jave - FaxWeb

Nuk është arritur ende një marrëveshje mes Izraelit dhe Hamasit për një armëpushim të përkohshëm në Rripin e Gazës, tha pak kohë më parë një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë, duke shtuar se SHBA po bën përpjekje...

Sulmohen kampe e shkolla në Gaza, të paktën 80 viktima/ Situata vijon të mbetet e rëndë

para 3 jave - Pressonline

Një zyrtar shëndetësor i Hamasit tha se më shumë se 80 njerëz u vranë të shtunën në sulmet e dyfishta në një kamp refugjatësh në Gazën veriore, duke përfshirë një shkollë të OKB-së që përdoret si strehë...

Netanyahu: Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Dosja.al

IZRAEL - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Netanyahu mohoi ato...

OBSH: Spitali Al Shifa është një “zonë vdekjeje”

para 3 jave - Gazeta10

Një ekip ekspertësh të OKB-së dhe OBSH-së kryen një “operacion me rrezik të lartë” dje për të hyrë brenda spitalit al Shifa, pavarësisht luftimeve të ashpra që raportohet se po vazhdojnë aty pranë dhe...

Biden refuzon thirrjet për armëpushim dhe dënon dhunën në Bregun Perëndimor

para 3 jave - Syri.net Kosova

Presidenti i SHBA Joe Biden ka hedhur poshtë thirrjet në rritje për një armëpushim në Gaza, duke thënë në një shkrim të botuar të shtunën se nuk do të arrihet paqe. “Për sa kohë që Hamasi i përmbahet ideologjisë...

“Pamje të tmerrshme”/ Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Top Channel

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Biden refuzon thirrjet për armëpushim dhe dënon dhunën në Bregun Perëndimor

para 3 jave - Klan Kosova

Presidenti i SHBA Joe Biden ka hedhur poshtë thirrjet në rritje për një armëpushim në Gaza, duke thënë në një shkrim të botuar të shtunën se nuk do të arrihet paqe. “Për sa kohë që Hamasi i përmbahet ideologjisë...

Bideni refuzon thirrjet për armëpushim dhe dënon dhunën në Bregun Perëndimor

para 3 jave - Zeri

Presidenti i SHBA Joe Biden ka hedhur poshtë thirrjet në rritje për një armëpushim në Gaza, duke thënë në një shkrim të botuar të shtunën se nuk do të arrihet paqe. “Për sa kohë që Hamasi i përmbahet ideologjisë...

Netanyahu:Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve

para 3 jave - Aktuale

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, thotë se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Marketing Netanyahu mohoi...

Biden: Autoriteti Palestinez duhet të qeverisë përfundimisht Gazën pas konfliktit

para 3 jave - Syri

Presidenti amerikan, Joe Biden ka deklaruar se Autoriteti Palestinez, i cili drejton Bregun Perëndimor, duhet të qeverisë përfundimisht Gazën pas konfliktit. Presidenti i SHBA i bëri komentet në një artikull...

Nuk ka asnjë marrëveshje për lirimin e pengjeve, thotë Netanyahu

para 3 jave - Klan Kosova

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, thotë se ende nuk ka marrëveshje për lirimin e disa prej pengjeve të kapur nga Hamasi gjatë sulmeve të grupit militant të 7 tetorit. Netanyahu mohoi ato që ai...

Biden: Pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të marrë përsipër qeverisjen e Gazës dhe Bregut Perëndimor

para 3 jave - NOA

Presidenti amerikan Joe Biden ka komentuar zhvillimet në Lindjen e Mesme ku deklaroi se nuk duhet aspak të ketë shpërngulje të dhunshme në Rripin e Gazës. “Autoriteti Palestinez duhet përfundimisht të...

Lufta Izrael-Hamas/ Presidenti Biden flet mbi ngjarjet e fundit në Gaza: Nuk duhet të ketë zhvendosje të dhunshme të banorëve

para 3 jave - Panorama

Presidenti amerikan, Joe Biden ka deklaruar se Autoriteti Palestinez, i cili drejton Bregun Perëndimor, duhet të qeverisë përfundimisht Gazën pas konfliktit. Presidenti i SHBA i bëri komentet në një artikull...

Biden: Pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të marrë përsipër qeverisjen e Gazës dhe Bregut Perëndimor

para 3 jave - Ora news

Presidenti amerikan Joe Biden lidhur me zhvillimet në Lindjen e Mesme ka theksuar se nuk duhet aspak të ketë shpërngulje të dhunshme në Rripin e Gazës. “Autoriteti Palestinez duhet përfundimisht të marrë...

Biden: Më është “thyer” zemra nga fëmijët e vrarë në Gaza

para 3 jave - Vizion Plus

Joe Biden ndjen pikellim te madh nga vrasja e civileve dhe mbi te gjitha e femijeve ne Gaza. Presidenti i SHBA shtoi permes nje editoriali ne Washington Post se Palestina dhe Izraeli duhet te jene dy shtete....

Netanjahu: Drejtuesit e Hamasit janë të “vdekur që ecin”

para 3 jave - Vizion Plus

Netanjahu nuk terhiqet dhe premton se Izraeli do te vazhdoje luften ne Gaza deri ne fitore. Ai deklaroi permes nje konference se lirimi i pengjeve ne kete moment eshte me i rendesishem sesa shkaterrimi...

Biden: Më është thyer zemra nga fëmijët e vrarë në Gaza

para 3 jave - Aktuale

Joe Biden ndjen pikellim te madh nga vrasja e civileve dhe mbi te gjitha e femijeve ne Gaza. Marketing Presidenti i SHBA shtoi permes nje editoriali ne Washington Post se Palestina dhe Izraeli duhet te...

Lufta në Izrael, 5000 fëmijë në Gaza kanë humbur jetën që nga fillimi i sulmeve

para 3 jave - Tetova Sot

Të paktën 12,300 palestinezë u raportua se janë vrarë gjatë bombardimeve në Rripin e Gazës, që nga fillimi i luftës më 7 tetor, Ndërkohë theksohet se mes viktimave janë gati 5, 000 fëmijë, mbi 3 mijë gra....

Biden: Pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të marrë përsipër qeverisjen e Gazës dhe Bregut Perëndimor

para 3 jave - Tetova Sot

Presidenti amerikan Joe Biden lidhur me zhvillimet në Lindjen e Mesme ka theksuar se nuk duhet aspak të ketë shpërngulje të dhunshme në Rripin e Gazës. “Autoriteti Palestinez duhet përfundimisht të marrë...

“Udhëheqësit e Hamasit janë në shënjestër”, Netanyahu: Të vendosur për fitore dhe shkatërrimin e armikut

para 3 jave - Tetova Sot

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i ka quajtur thashetheme lajmet se janë arritur marrëveshje për pengjet që mban Hamasi. Ai ka theksuar se nëse do të arrihet diçka e tillë, do të njoftohet në...

“Udhëheqësit e Hamasit janë në shënjestër”, Netanyahu: Të vendosur për fitore dhe shkatërrimin e armikut

para 3 jave - InfoShqip

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i ka quajtur thashetheme lajmet se janë arritur marrëveshje për pengjet që mban Hamasi. Ai ka theksuar se nëse do të arrihet diçka e tillë, do të njoftohet në...

“Pamje të tmerrshme”/ Shefi i UNRWA: Armëpushimi humanitar në Gaza nuk mund të presë më

para 3 jave - Pressonline

Kreu i agjencisë së OKB-së për refugjatët palestinezë UNRWA përsëriti thirrjen e tij për një armëpushim në Gaza të shtunën, duke thënë se ata po merrnin “imazhe të tmerrshme dhe pamje të dhjetëra njerëzve...

Gaza dhe Bregu Perëndimor duhet të ribashkohen nën Autoritetin Palestinez, thotë Biden

para 3 jave - Epoka e Re

Në një opinion të botuar në Washington Post, presidenti amerikan thotë se Gaza dhe Bregu Perëndimor i pushtuar “duhet të ribashkohen nën një strukturë të vetme qeverisëse” – një Autoritet Palestinez i...

Biden: Pas luftës, Autoriteti Palestinez duhet të marrë përsipër qeverisjen e Gazës dhe Bregut Perëndimor

para 3 jave - Dosja.al

Presidenti amerikan Joe Biden ka komentuar zhvillimet në Lindjen e Mesme ku deklaroi se nuk duhet aspak të ketë shpërngulje të dhunshme në Rripin e Gazës. “Autoriteti Palestinez duhet përfundimisht të...

Izraeli bombardon një shkollë në Gaza, raportohet për shumë viktima

para 3 jave - Lideri

Ushtria izraelite bombardoi sot një shkollë tjetër të lidhur me OKB-në në veri të Gazës, ku gjendeshin të strehuar mijëra civilë të zhvendosur, duke vrarë dhe plagosur dhjetëra njerëz, ndërsa burime mjekësore...

Zemërimi ndaj qeverisë së Netanyahut për transferimin e ndihmave në Gaza – ‘Po bëjmë gabime serioze’ thonë ndihmësit

para 3 jave - FaxWeb

Zërat e protestës po rriten në qeverinë e Benjamin Netanyahu , e cila po përballet me një dilemë që pak a shumë pritet të përcaktojë të ardhmen e mbijetesës së tij politike. Atij i kërkohet të balancojë...

Lufta në Gaza, shkon në 12 mijë numri i palestinezëve të vrarë

para 3 jave - Indeks online

Të paktën 12,000 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori, sipas zyrës së mediave qeveritare e udhëhequr nga Hamasi. Midis viktimave janë 5,000 fëmijë, shkruan Sky News. Të premten,...

Në zemër të stuhisë

para 3 jave - Lajmi.net

Të hënën patëm takimin tonë në Këshillin e Punëve të Jashtme, i cili zhvillohet çdo muaj. Në Këshill diskutuam kryesisht mbi situatën dramatike në Gaza dhe luftën kundër Ukrainës. Këto dy konflikte sa...

Në zemër të stuhisë

para 3 jave - Flaka

Natyra, roli dhe legjitimiteti i këtij Autoriteti duhet të përcaktohen nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së. Sigurisht që ky Autoritet do të duhet të mbështetet. Dhe kjo është “po”- ja e dytë për një përfshirje...

Në zemër të stuhisë

para 3 jave - Koha.net

Të hënën e patëm takimin tonë në Këshillin e Punëve të Jashtme, i cili zhvillohet çdo muaj. Në Këshill diskutuam kryesisht mbi situatën dramatike në Gaza dhe luftën kundër Ukrainës. Këto dy konflikte,...

DASH: Izraeli duhet të garantojë sigurinë civile

para 3 jave - Indeks online

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se Izraeli duhet të “sigurojë mbrojtje për civilët” pasi ata “shikojnë të zgjerojnë operacionet ushtarake në Gaza”. Izraeli ka bastisur spitalin al Shifa dhe vazhdon të kërkojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK