Çfarë duhet të dini për Emmett Shear, CEO i ri i përkohshëm i OpenAI

para 2 jave - Top Channel

Bordi i OpenAI ka punësuar së fundmi ish-CEO dhe bashkëthemeluesin e Twitch, Emmet Shear si CEO i ri i përkohshëm i startup-it të Inteligjencës Artificiale. Lëvizja vjen mes thirrjeve nga investitorët...

Microsoft punëson ish-shefin e OpenAI, Sam Altman pas shkarkimit nga kompania

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Drejtuesi i ri i kompanisë OpenAI, që krijoi platformën e inteligjencës artificiale ChatGPT, deklaroi të hënën se do të hetojë vendimin për shkarkimin e bashkë-themeluesit të kompanisë Sam Altman, që shkaktoi...

Punonjësit e OpenAI kërcënojnë me dorëheqje, 500 nga 700 punonjësit thonë se kanë siguruar pozicione në Microsoft

para 2 jave - Telegrafi

Shumica e stafit në OpenAI kanë kërcënuar të japin dorëheqje nga kompania dhe t’i bashkohen Microsoft-it, i cili ka punësuar drejtorin ekzekutiv të OpenAI, Sam Altman dhe ish-bashkëthemeluesin Greg Brockman,...

Emërimi i shefit të ri të OpenAI sjell kaos në kompani, më shumë se 500 punonjës kërcënojnë se do të largohen te Microsoft nëse Sam Altman nuk rikthehet dhe...

para 2 jave - Panorama

Më shumë se 500 punonjës të kompanisë revolucionare të inteligjencës artificiale (AI) OpenAI kanë thënë se do të largohen nëse CEO i rrëzuar Sam Altman nuk rikthehet dhe bordi nuk jep dorëheqjen. Një letër...

Elon Musk tallet me Sam Altman pasi ky i fundit u shkarkua nga OpenAI

para 2 jave - Syri

Ashtu si shumë të tjerë, edhe Elon Musk nuk mund të ndalojë së shikuari dramën rreth Sam Altman dhe OpenAI. Dhe tani ai është tallur me kompaninë startup të AI dhe ish-CEO-n e saj pasi u pushua nga puna...

Elon Musk tallet me Sam Altman pasi ky i fundit u shkarkua nga OpenAI

para 2 jave - Alsat-M

Ashtu si shumë të tjerë, edhe Elon Musk nuk mund të ndalojë së shikuari dramën rreth Sam Altman dhe OpenAI. Dhe tani ai është tallur me kompaninë startup të AI dhe ish-CEO-n e saj pasi u pushua nga puna...

Çfarë duhet të dini për Emmett Shear, CEO i ri i përkohshëm i OpenAI

para 2 jave - Lexo

Bordi i OpenAI ka punësuar së fundmi ish-CEO dhe bashkëthemeluesin e Twitch, Emmet Shear si CEO i ri i përkohshëm i startup-it të Inteligjencës Artificiale. Lëvizja vjen mes thirrjeve nga investitorët...

Sam Atlman i bashkohet Microsoftit

para 2 jave - Koha.net

Sam Altman po i bashkohet Microsoftit, ka njoftuar gjiganti i teknologjisë, duke u dhënë fund spekulimeve se ai mund të kthehet në OpenAI, 48 orë pas shkarkimit. Shefi ekzekutiv i Microsoftit, Satya Nadella,...

OpenAI në kaos, punonjësit kërcënojnë me dorëheqje deri në kthimin e ish drejtuesve

para 2 jave - Dosja.al

SHBA- OpenAI përfshihet nga kaosi. Qindra punonjës kanë nënshkruar një letër ku i bëjnë thirrje bordit të largohet ose do të përballen me dorëheqje masive nëse Sam Altman dhe ish-presidenti Greg Brockman...

Elon Musk tallet me Sam Altman pasi ky i fundit u shkarkua nga OpenAI

para 2 jave - Zhurnal

Ashtu si shumë të tjerë, edhe Elon Musk nuk mund të ndalojë së shikuari dramën rreth Sam Altman dhe OpenAI. Dhe tani ai është tallur me kompaninë startup të AI dhe ish-CEO-n e saj pasi u pushua nga puna...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Ora news

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

OpenAI zëvendëson Mira Muratin me një u.d tjetër

para 2 jave - Koha.net

Kompania amerikane për inteligjencë artificiale, OpenAI, e ka emëruar drejtor të përkohshëm një nga themeluesit e rrjetit social Twitch, Emmett Shear. Këtë pozitë deri të hënën e mbante shqiptarja Mira...

Elon Musk tallet me Sam Altman pasi ky i fundit u shkarkua nga OpenAI

para 2 jave - Telegrafi

Ashtu si shumë të tjerë, edhe Elon Musk nuk mund të ndalojë së shikuari dramën rreth Sam Altman dhe OpenAI. Dhe tani ai është tallur me kompaninë startup të AI dhe ish-CEO-n e saj pasi u pushua nga puna...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Gazeta Express

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Kallxo

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

Shqiptarja Mira Murati u emërua shefe e përkohshme e OpenAI, kush pritet të vendoset në krye të kompanisë

para 2 jave - Pressonline

OpenAI do të emërojë Emmett Shear si shefin e saj të përkohshëm ekzekutiv vetëm 48 orë pas shkarkimit kaotik të shefit dhe bashkëthemeluesit, Sam Altman. Bordi e shkarkoi zotin Altman të premten, duke...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Bota Sot

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Zeri

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - GazetaBlic

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

Çfarë duhet të dini për Emmett Shear, CEO i ri i përkohshëm i OpenAI

para 2 jave - Pressonline

Bordi i OpenAI ka punësuar së fundmi ish-CEO dhe bashkëthemeluesin e Twitch, Emmet Shear si CEO i ri i përkohshëm i startup-it të Inteligjencës Artificiale. Lëvizja vjen mes thirrjeve nga investitorët...

Microsoft punëson ish-shefin e OpenAI, Sam Altman

para 2 jave - RTV 21

Shefi i Microsoft, Satya Nadella, ka njoftuar të hënën se ka punësuar Sam Altman të OpenAI, disa ditë pasi bashkëthemeluesi i sipërmarrjes së ChatGPT u shkarkua. Altman u bë i famshëm me lansimin e chatbot-it...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

“Bordi i Microsoft-it tani”: Vjen shakaja e parë, pas zhvillimeve dramatike në OpenAI

para 2 jave - Telegrafi

Teksa ka pasur zhvillime të shumta dhe dramatike në kompaninë e Inteligjencës Artificiale, OpenAI, sigurisht që nuk kanë munguar edhe shakatë. Në këtë drejtim, një video që po qarkullon në rrjetet sociale...

Mira Murati i lë vendin Emmett Shear, kompania qe krijoi Chat GPT me drejtues të ri ekzekutiv

para 2 jave - Syri

Kanë kaluar vetëm disa ditë që prej shkarkimit të Sam Altman, si CEO i OpenAI, dhe kompania deri më tani e ka zëvendësuar dy herë. Pas shkarkimit, Altman u zëvendësua fillimisht nga shqiptarja Mira Murati,...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - FaxWeb

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

Bisedimet thuhet se dështuan, Sam Altman nuk do të kthehet në OpenAI – emërohet CEO i ri

para 2 jave - Alsat-M

Bisedimet për rikthimin e bashkëthemeluesit dhe ish-CEO, Sam Altman, në OpenAI me sa duket kanë dështuar. Sipas The Information dhe Bloomberg, bordi tani ka punësuar Emmett Shear si CEO të ri të përkohshëm...

Microsoft punëson ish-shefin e OpenAI, Sam Altman

para 2 jave - Alsat-M

Microsoft ka punësuar bashkë-themeluesit e OpenAI, Sam Altman dhe Greg Brockman për të drejtuar një “ekip të ri të avancuar të kërkimit të AI”, raporton Bloomberg . Kështu ka bërë të ditur të hënën shefi...

Kush është Emmett Shear, CEO i ri i përkohshëm i OpenAI?

para 2 jave - Alsat-M

Bordi i OpenAI ka punësuar ish-CEO dhe bashkëthemeluesin e Twitch, Emmet Shear si CEO i ri i përkohshëm i startup-it të Inteligjencës Artificiale. Lëvizja vjen mes thirrjeve nga investitorët e kompanisë,...

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP, kush është drejtuesi i ri i kompanisë

para 2 jave - Ina

OpenAI duket se ka emëruar Emmett Shear si drejtuesin e saj të përkohshëm ekzekutiv vetëm 48 orë pas shkarkimit kaotik të shefit dhe bashkëthemeluesit, Sam Altman. Bordi e shkarkoi Altman të premten, duke...

Shqiptarja Mira Murati u emërua si shefe e ‘OpenAI’, Sam Altman i bashkohet Microsoft pas shkarkimit nga detyra

para 2 jave - Panorama

Ish-shefi OpenAI, Sam Altman po i bashkohet gjigandit teknologjik, Microsoft. Konfirmimi vjen pas spekulimeve se ai mund të kthehej sërish në OpenAI pasi u shkarkua nga bordi dhe në vendin e tij si shef...

Ëndrra zgjati vetëm 1 ditë, Mira Murati largohet nga drejtimi i "Chat GTP"

para 2 jave - Ora news

Një ditë pasi u vendos në krye të "Chat GTP", shqiptarja Mira Murati është zëvendësuar në këtë pozicion nga Emmett Shear. Lajmi është bërë i ditur nga burime zyrtare të "OpenAI", vetëm 48 orë pas shkarkimit...

‘Ëndrra’ zgjati vetëm 1 ditë, Mira Murati largohet nga drejtimi i Chat GTP

para 2 jave - NOA

Një ditë pasi u vendos në krye të Chat GTP, shqiptarja Mira Murati është zëvendësuar në këtë pozicion nga Emmett Shear. Lajmi është bërë i ditur nga burime zyrtare të ‘OpenAI’, vetëm 48 orë pas shkarkimit...

Mira Murati i lë vendin Emmett Shear, kompania qe krijoi Chat GPT me drejtues të ri ekzekutiv

para 2 jave - Java News

Kanë kaluar vetëm disa ditë që prej shkarkimit të Sam Altman, si CEO i OpenAI, dhe kompania deri më tani e ka zëvendësuar dy herë. Pas shkarkimit, Altman u zëvendësua fillimisht nga shqiptarja Mira Murati,...

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP, kush është drejtuesi i ri i kompanisë

para 3 jave - Shekulli

Publikuar më 20.11.2023 nga shekulli_admin OpenAI duket se ka emëruar Emmett Shear si drejtuesin e saj të përkohshëm ekzekutiv vetëm 48 orë pas shkarkimit kaotik të shefit dhe bashkëthemeluesit, Sam Altman....

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Dukagjini

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear, si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Shqip

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

Ëndrra zgjati vetëm 1 ditë, Mira Murati largohet nga drejtimi i “Chat GTP”

para 2 jave - Infokusi

Një ditë pasi u vendos në krye të “Chat GTP”, shqiptarja Mira Murati është zëvendësuar në këtë pozicion nga Emmett Shear. Lajmi është bërë i ditur nga burime zyrtare të “OpenAI”, vetëm 48 orë pas shkarkimit...

OpenAI zëvendëson Mira Muratin me një u.d tjetër

para 2 jave - Pa censure

Kompania amerikane për inteligjencë artificiale, OpenAI, e ka emëruar drejtor të përkohshëm një nga themeluesit e rrjetit social Twitch, Emmett Shear. Këtë pozitë deri të hënën e mbante shqiptarja Mira...

OpenAI emëron shefin e ri, i vjetri i bashkohet Microsoftit

para 2 jave - Euronews

Kompania OpenAI ka emëruar ish-shefin e Twitch, Emmett Shear si drejtor të përkohshëm, ndërkaq ish-shefi i kësaj kompanie, Sam Altman, i është bashkuar Microsoft-it në një varg episodesh befasuese në industrinë...

Zëvendësohet shqiptarja që qëndroi tri ditë në krye të ChatGPT

para 2 jave - Shqip

Emmett Shear, ish-shefi i Twitch, është emëruar në krye të OpenAI. Emërimi i tij vjen vetëm pak ditë pas shkarkimit të Sam Altman nga Bordi i OpenAI dhe emërimi i shqiptares Mira Murati, si ushtruese e...

Microsoft punëson ish-CEO të OpenAI, Sam Altman

para 3 jave - Telegrafi

Microsoft ka punësuar bashkë-themeluesit e OpenAI, Sam Altman dhe Greg Brockman për të drejtuar një “ekip të ri të avancuar të kërkimit të AI”. Kështu ka bërë të ditur të hënën shefi i konglomeratit të...

E mbajti postin vetëm tre ditë, Mira Murati zëvendësohet me emrin e ri që do të jetë CEO i OpenAI

para 2 jave - Dosja.al

SHBA - OpenAI tani ka një CEO të ri, i cili është Emmett Shear, që bashkëthemeloi shërbimin e transmetimit Twitch, është emëruar CEO i ri i Open AI. “Sot mora një telefonatë që më ftonte të shqyrtoja një...

Shqiptarja Mira Murati vetëm një ditë në krye të Chat GTP, kush është drejtuesi i ri i kompanisë

para 2 jave - InfoShqip

OpenAI duket se ka emëruar Emmett Shear si drejtuesin e saj të përkohshëm ekzekutiv vetëm 48 orë pas shkarkimit kaotik të shefit dhe bashkëthemeluesit, Sam Altman. Bordi e shkarkoi Altman të premten, duke...

Kush është Emmett Shear, CEO i ri i përkohshëm i OpenAI?

para 3 jave - Telegrafi

Bordi i OpenAI ka punësuar ish-CEO dhe bashkëthemeluesin e Twitch, Emmet Shear si CEO i ri i përkohshëm i startup-it të Inteligjencës Artificiale. Lëvizja vjen mes thirrjeve nga investitorët e kompanisë,...

Drama e OpenAI merr një kthesë interesante – Sam Altman mund të jetë duke menduar për një rikthim në kompani

para 3 jave - Ina

Sam Altman dhe Greg Brockman, dy drejtues të lartë në OpenAI, të cilët u larguan nga kompania pas një takimi dramatik të bordit të premten, po flasin sërish me anëtarët e bordit për rikthimin në start-upin...

Kush është Emmett Shear, CEO i ri i përkohshëm i OpenAI?

para 3 jave - Ina

Bordi i OpenAI ka punësuar ish-CEO dhe bashkëthemeluesin e Twitch, Emmet Shear si CEO i ri i përkohshëm i startup-it të Inteligjencës Artificiale. Lëvizja vjen mes thirrjeve nga investitorët e kompanisë,...

“Bordi i Microsoft-it tani”: Vjen shakaja e parë, pas zhvillimeve dramatike në OpenAI

para 2 jave - Zyrtare

Teksa ka pasur zhvillime të shumta dhe dramatike në kompaninë e Inteligjencës Artificiale, OpenAI, sigurisht që nuk kanë munguar edhe shakatë. Në këtë drejtim, një video që po qarkullon në rrjetet sociale...

Bisedimet thuhet se dështuan, Sam Altman nuk do të kthehet në OpenAI – emërohet CEO i ri

para 3 jave - Telegrafi

Bisedimet për rikthimin e bashkëthemeluesit dhe ish-CEO, Sam Altman, në OpenAI me sa duket kanë dështuar. Sipas The Information dhe Bloomberg , bordi tani ka punësuar Emmett Shear si CEO të ri të përkohshëm...

U shkarkua nga OpenAI, Sam Altman i bashkohet Microsoft-it

para 2 jave - Dosja.al

SHBA - Sam Altman, bashkëthemeluesi i OpenAI, i cili u hoq nga posti si CEO të premten, po i bashkohet Microsoft-it. Greg Brockman, bashkëthemeluesi i OpenAI dhe ish-presidenti që dha dorëheqjen pas shkarkimit...

I shkarkuar tre ditë më parë nga OpenAI, ish-CEO Sam Altman i bashkohet Microsoft

para 3 jave - Pressonline

Microsoft ka vendosur të punësojë ish-CEO se OpenAI Sam Altman dhe bashkëthemeluesin Greg Brockman. Altman u shkarkua ditën e Premte nga OpenAI pasi bordi tha se nuk ka më besim në aftësinë e tij për të...

Bisedimet thuhet se dështuan, Sam Altman nuk do të kthehet në OpenAI – emërohet CEO i ri

para 3 jave - Bota Sot

Bisedimet për rikthimin e bashkëthemeluesit dhe ish-CEO, Sam Altman, në OpenAI me sa duket kanë dështuar. Sipas The Information dhe Bloomberg, bordi tani ka punësuar Emmett Shear si CEO të ri të përkohshëm...

Shuhen shpresat për rikthimin e Sam Altman në krye të OpenAI

para 3 jave - Pressonline

Për të përmbyllur një fundjavës plot trazira në OpenAI e cila kulmoi në përfshirjen e disa investitorëve për të bindur bordin drejtues të kompanisë të rikthente ish-presidentin e Y Combinator pas shkarkimit...

Drama e OpenAI merr një kthesë interesante – Sam Altman mund të jetë duke menduar për një rikthim në kompani

para 3 jave - Telegrafi

Sam Altman dhe Greg Brockman, dy drejtues të lartë në OpenAI, të cilët u larguan nga kompania pas një takimi dramatik të bordit të premten, po flasin sërish me anëtarët e bordit për rikthimin në start-upin...

Bordi drejtues i OpenAI në bisedime me Sam Altman për rikthimin e tij në krye të kompanisë

para 3 jave - Pressonline

Bordi i OpenAI është në bisedime me Sam Altman për rikthimin e tij si CEO i kompanisë sipas disa individëve të afërt me çështjen. Një prej tyre tha se Altman, i cili u shkarkua në mënyrë të papritur nga...

OpenAI: Shkarkimi i rrufeshëm i Sam Altman erdhi për këtë arsye

para 3 jave - Dosja.al

SHBA - Shkarkimi i CEO të OpenAI, Sam Altman, është për shkak të "një prishjeje në komunikimin midis CEO dhe bordit". Kjo u deklarua nga Shefi Operativ Brad Lightcap në një memo të brendshme të parë nga...

Shqiptarja Mira Murati merr drejtimin e kompanisë së ChatGPT

para 3 jave - Populli

Bordi i kompanisë OpenAI, që prodhon programin e inteligjencës artificiale ChatGPT, njoftoi të premten se ka larguar bashkëthemeluesin dhe njëkohësisht drejtorin ekzekutiv Sam Altman, pasi nga një proces...

Prodhuesi i ChatGPT OpenAI shkarkon Shefin Ekzekutiv Sam Altman

para 3 jave - Bota Sot

Shefi ekzekutiv i kompanisë kërkimore të inteligjencës artificiale (AI) me bazë në SHBA, Sam Altman, do të largohet nga detyra e tij, njoftoi kompania të premten në një postim në blog. Bordi i drejtorëve...

Pse kompania ChatGPT e shkarkoi njeriun që e themeloi vetë atë?

para 3 jave - Telegrafi

Shefi ekzekutiv dhe bashkëthemeluesi i OpenAI, Sam Altman, është shkarkuar pasi ka gënjyer bordin e drejtorëve të kompanisë. Në njoftimin e kompanisë thuhet se ky vendim është rezultat i një debati të...

Largohet drejtuesi i kompanisë së ChatGPT, shqiptarja Mira Murati merr drejtimin

para 3 jave - Ora news

Bordi i kompanisë OpenAI, që prodhon programin e inteligjencës artificiale ChatGPT, njoftoi të premten se ka larguar bashkëthemeluesin dhe njëkohësisht drejtorin ekzekutiv Sam Altman, pasi nga një proces...

Shqiptarja Mira Murati emërohet shefe ekzekutive e kompanisë së ChatGPT

para 3 jave - Gazeta Tema

Bordi i kompanisë OpenAI, që prodhon programin e inteligjencës artificiale ChatGPT, njoftoi të premten se ka larguar bashkëthemeluesin dhe njëkohësisht drejtorin ekzekutiv Sam Altman, pasi nga një proces...

Largohet drejtuesi i kompanisë së ChatGPT; Mira Murati merr drejtimin

para 3 jave - Zëri i Amerikës

Bordi i kompanisë OpenAI, që prodhon programin e inteligjencës artificiale ChatGPT, njoftoi të premten se ka larguar bashkëthemeluesin dhe njëkohësisht drejtorin ekzekutiv Sam Altman, pasi nga një proces...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK