Larmishmëri këngësh në Sanremo – Zhani Ciko: Festivali ishte i realizuar në të gjithë komponentët

para 2 jave - Java News

Ngjarja më e madhe e muzikës italiane, Sanremo përmbylli me sukses edicionin e 74-t të këngës. Për 5-së netë me radhë ky festival mblodhi pranë vetes miliona spektatorë nga e gjithë bota të cilët ndoqën...

Larmishmëri këngësh në Sanremo - Zhani Ciko: Festivali ishte i realizuar në të gjithë komponentët

para 2 jave - RTSH

Ngjarja më e madhe e muzikës italiane, Sanremo përmbylli me sukses edicionin e 74-t të këngës. Për 5-së netë me radhë ky festival mblodhi pranë vetes miliona spektatorë nga e gjithë bota të cilët ndoqën...

Anxhela Peristeri në "Një natë sa një jetë" – Artiste në skenë, mike në jetë

para 2 jave - RTSH

Prej 23 vitesh si profesioniste e muzikës, këngëtarja Anxhela Peristeri e ndez skenën me zërin dhe energjinë e saj. Ajo u shfaq të dielën në "Një natë sa një jetë", emisionin në RTSH dedikuar artistëve...

Sanremo, histori suksesi - RAI 1, RTSH 1, Radio Tirana 1, transmetim superlativash

para 2 jave - RTSH

Anxhelina Mango me "La noia" u shpall fituese e edicionit të 74-t të Festivalit të Këngës italiane, Sanremo. Në skenën e Aristonit zbritën këngëtarë karriere të këngës, sikundër të rinj, të cilët performuan...

Pas shumë vitesh mungesë, Enxhi Nini intervistë për RTSH-në. Tregon eksperiencën në Sanremo 20 vite më parë

para 2 jave - RTSH

Enxhi Nini, një artiste e cila prej shumë vitesh i mungon skenës shqiptare, është rikthyer për publikun përmes një interviste në RTSH. Për moderatorët Andri Xhahu dhe Elona Jaçellari, Nini ka kujtuar eksperiencën...

Interpretoi në Sanremo një vit më parë me Anna Oxa-n, violonçelisti Iljard Shaba tregon për RTSH momentin emocionues

para 2 jave - RTSH

Në skenën e Ariston po mbahet këtë të shtunë (10 shkurt) nata finale e Sanremo 2024, ndërsa emocionet e Festivalit të 74-të të Këngës Italiane përcillen për publikun shqiptar përmes ekranit të RTSH 1,...

Sanremo 2024, nis nata finale. Ngjarja muzikore transmetohet drejtpërdrejtë në RTSH1

para 2 jave - RTSH

Ka nisur nata finale e Sanremo 2024. Festivali i Këngës Italiane mbyll rrugëtimin këtë të shtunë (10 shkurt), ku do të përzgjidhet kënga fituese që do të përfaqësojë vendin fqinj në Eurovizion. Finalja...

Sanremo 2024, sonte nata finale. Ngjarja muzikore do të transmetohet drejtpërdrejtë në RTSH1

para 2 jave - RTSH

Sanremo 2024 mbyll rrugëtimin këtë të shtunë (10 shkurt), ku do të përzgjidhet kënga fituese që do të përfaqësojë vendin fqinj në Eurovizion. Finalja e Festivalit të 74-të të Këngës Italiane premton një...

Për herë të parë, Sanremo 2024 është playlista muzikore më e dëgjuar në botë

para 2 jave - Syri.net Kosova

“Por çfarë po ju themi të bëni”, shkruan Spotify në një postim në Instagram që feston një rekord të madh italian. Lista e këngëve në Spotify ishte më e dëgjuara në botë në ditën e publikimit, d.m.th 7...

Për herë të parë, Sanremo 2024 është playlista muzikore më e dëgjuar në botë

para 2 jave - Syri

“Por çfarë po ju themi të bëni”, shkruan Spotify në një postim në Instagram që feston një rekord të madh italian. Lista e këngëve në Spotify ishte më e dëgjuara në botë në ditën e publikimit, d.m.th 7...

Finalja e Sanremos në RTSH- Festivali i Këngës rekord shikueshmërie, mbi 10 milionë spektatorë

para 2 jave - RTSH

Festivali i Sanremos 2024 po thyen rekordet e audiencës. Tre netët e para të festivalit janë transmetuar për publikun shqiptar në kanalin RTSH 2, ndërsa nata finale do të transmetohet të shtunën në mbremje...

Festivali i Sanremo 2024 thyen rekordet e audiencës

para 2 jave - Flaka

Festivali i Sanremos i drejtuar nga Amedeo Sebastiani (Amadeus) ka regjistruar një audiencë mesatare prej 10,5 milionë shikuesish me një përqindje prej 65,1%. Për të gjetur një rezultat më të lartë të...

Festivali i Sanremo 2024 thyen rekordet e audiencës

para 2 jave - Gazeta Tema

Festivali i Sanremos i drejtuar nga Amedeo Sebastiani (Amadeus) ka regjistruar një audiencë mesatare prej 10,5 milionë shikuesish me një përqindje prej 65,1%. Për të gjetur një rezultat më të lartë të...

Post-festivali i 11-të i RTSH, Pandi Laço tregon pse u mbyllën kanalet italiane! Shqiptarët e “Sanremos”, nga Oxa tek Elsa Lila dhe Ermal Meta

para 2 jave - Panorama

UVIL ZAJMI/ Një histori që nis, pas viteve ’90, ndonëse më 1985, Albano, bashkë me prindërit e tij do të vinte për herë të parë në Tiranë, por jo për koncert. Pastaj ardhja e dytë, e tij me Rominën, më...

Festivali i Sanremo 2024 thyen rekordet e audiencës

para 3 jave - BalkanWeb

Festivali i Sanremos i drejtuar nga Amedeo Sebastiani (Amadeus) ka regjistruar një audiencë mesatare prej 10,5 milionë shikuesish me një përqindje prej 65,1%. Për të gjetur një rezultat më të lartë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK