Albin Kurti i vendosur: Nuk tërhiqemi nga vendimi për dinarin

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të tërhiqet nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë...

Serbët protestë në Mitrovicën e Veriut kundër ndalimit të dinarit: Po na merret buka e gojës, të ndalohet ky vendim

para 2 jave - Panorama

Në Mitrovicë të Veriut, serbët protestuan më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Në fillim të protestës, organizatorët...

“Nuk ia jap Kurtit pensionin”, nis protesta e serbëve në Veri

para 2 jave - Gazeta Tema

Për shkak se Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka ndaluar dinarin për të bërë pagesa dhe shit-blerje, serbët e Kosovës, nën organizimin e Asociacionit të Pensionistëve Serbë të Kosovës, po protestojnë në...

Serbët përfundojnë protestën kundër ndalimit të dinarit [foto]

para 2 jave - Zeri

Para pak çastesh ka përfunduar protesta në veri të Mitrovicës. Serbë nga të gjitha komunat veriore kanë protestuar në Mitrovicë kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), vendim ky që ndalon...

Kurti: Nuk mund ta kthejmë pas vendimin për dinarin serb

para 2 jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se i qëndron prapa rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për zbatimin e euros si monedhë e vetme e vendit. Kurti tha se qeveria nuk do të ndërhyjë në zbatimin...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

'SHBA, na ndihmo'/ Serbët në protestë: Të anulohet vendimi për dinarin

para 2 jave - Syri

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës protestuan të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit. Qytetarët u mbledhën në sheshin e Mitrovicës...

'SHBA, na ndihmo'/ Serbët në protestë: Të anulohet vendimi për dinarin

para 2 jave - Syri

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës protestuan të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit. Qytetarët u mbledhën në sheshin e Mitrovicës...

Kundërshtojnë vendimin e Bankës Qendrore, serbët e Kosovës protestë në Mitr...

para 2 jave - BalkanWeb

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës Qendrore...

Serbët në protestë, kërkuan anulimin e vendimit për dinarin

para 2 jave - Gazeta Express

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës protestuan të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit. Kryetarja e pensionistëve ka bërë thirrje...

Protestë për dinarin në Kosovë/ Serbët e veriut protestojnë kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës

para 2 jave - Top Channel

Serbët e veriut po protestojnë kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. “Ky është okupim” “Gjithë jetën kam marrë pension, nuk ia japim Kurtit”, shkruhet në disa prej pankartave. Top Channel

Nis protesta në veriun e Mitrovicës/ Serbët e Kosovës kundërshtojnë vendimin e BQK-së

para 2 jave - Ora news

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës Qendrore...

Serbët në protestë: Të anulohet vendimi për dinarin

para 2 jave - Indeks online

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës, kanë protestuar të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit, raporton Ekonomia Online. Qytetarët...

Në veri nis protesta kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Kurti flet për 'Bloomberg': Nuk e kthejmë pas vendimin për dinarin

para 2 jave - Syri

Kryeministri Albin Kurti, në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për operacione me para të gatshme....

Kurti flet për 'Bloomberg': Nuk e kthejmë pas vendimin për dinarin

para 2 jave - Syri

Kryeministri Albin Kurti, në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për operacione me para të gatshme....

Në veri nis protesta kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Reporteri

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Protesta e pensionistëve serbë kundër vendimit të BQK-së për dinarin

para 2 jave - Kallxo

Pensionistët serbë kanë thirrur protestë në Mitrovicën e Veriut kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës . 12:36 – Drejtori i Spitalit në Mitrovicë të Veriut: Ky vendim i prek ata që janë...

Nis protesta e serbëve në veri kundër Rregullores së BQK-s

para 2 jave - Alsat-M

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave...

Nis protesta e serbëve në veri kundër Rregullores së BQK-së

para 2 jave - Telegrafi

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave...

Dinari, serbët e veriut të Kosovës në protestë

para 2 jave - Klan

Dinari, serbët e veriut të Kosovës në protestë Kundërshtojnë vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e Dinarit si mjet pagese Protesta e organizuar nga pensionistët serbë të Kosovës dhe e përkrahur...

Në veri nis protesta kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Gazeta Express

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Fillon protesta e pensionistëve serbë kundër Rregullores së BQK-së

para 2 jave - Klan Kosova

Tashmë ka nisur protesta e paralajmëruar nga pensionistët serbë kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës mbi dinarin serb, në sheshin e Mitrovicës së Veriut. Kësaj proteste i janë bashkangjitur...

Nis protesta e serbëve në veri kundër Rregullores së BQK-së - numër i shtuar i forcave policore

para 2 jave - Bota Sot

12.02.2024 - 12:18 Nis protesta e serbëve në veri kundër Rregullores së BQK Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës...

Kurti: Nuk do të ketë ndëshkime për ata që paguajnë në dinarë

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti me një postim në rrjetin social X, ka njoftuar se askush nuk do të ndëshkohet për dinarin gjatë një periudhe kalimtare. Ai po ashtu u ka bërë thirrje institucioneve të...

Nis protesta e serbëve në veri kundër Rregullores së BQK-s

para 2 jave - Ina

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave...

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Evropa e Lirë

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës Qendrore...

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Albeu

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Serbët në Mitrovicë të Veriut nisin protestën kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - NOA

KOSOVË- Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës...

Serbët paralajmërojnë protestë, Kurti: S’ka tërheqje për dinarin

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar sot se qeveria mbetet e vendosur të mos ndërhyjë në vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për valutën që do të përdoret në vend. Duke folur për median britanike...

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Vizion Plus

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Me thirrje kundër Kurtit e vendimit të BQK-së, serbët nisin protestën në veri të Mitrovicës [foto]

para 2 jave - Zeri

Serbët e veriut kanë nisur protestën e thirrur nga Lista Serbe kundër vendimit të BQKsë, që ndalon përdorimin e dinarit serb në Kosovë. Në këtë protestë, siç raportoi Zeri.info, pak më parë, janë parë...

Serbët në Mitrovicën e Veriut protestojnë kundër rregullores së BQK-së

para 2 jave - RTK

Qindra qytetarë serbë janë mbledhur në qendër të Mitrovicës së Veriut për t`iu përgjigjur thirrjes për protestë. Kjo protestë është thirrur nga Shoqata e Pensionistëve serbë, për të kundërshtuar rregulloren...

Në veri nis protesta kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - GazetaBlic

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Lajm në zhvillim: Protesta e pensionistëve serbë kundër vendimit të BQK-së për dinarin

para 2 jave - Kallxo

12:20 – Profesoresha e ekonomisë: Vendimi për dinarin është diskriminues Gjatë deklarimit para protestuesve, profesoresha e Fakultetit Ekonomik, Dragana Millkoviq, ka folur në emër të profesorëve të këtij...

Nxjerrja nga qarkullimi i dinarit serb, Albin Kurti i vendosur: Nuk e kthejmë pas vendimin, s’duam të ndëshkojmë askënd

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë dhënë për median britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme....

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Kurti për “Bloomberg”: Nuk e kthejmë pas dhe as nuk ndërhyjmë në vendimin e pavarur të BQK-së për dinarin

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ripërsëritur edhe njëherë qëndrimin sa i përket rregullores së BQK-së dhe dinarit serb. Në një intervistë për mediumin britanik “Bloomberg” , Kurti ka thënë se i...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje,...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Tranzicioni për heqjen e dinarit, Kurti: Qeveria s’do të zbatojë asnjë masë ndëshkuese gjatë kësaj periudhe

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti tha se Qeveria e Kosovës s’do të zbatojë masa ndëshkuese gjatë periudhës së tranzicionit në heqjen nga përdorimi të dinarit serb. Kurti bëri thirrje në “X” që edhe “shtyllat tjera”...

Kurti thotë se vendimi për dinarin nuk kthehet pas

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme Kurti ka thënë se Qeveria e tij nuk do të ndërhyjë në vendimin...

Lista Serbe fton protestë në Mitrovicë të Veriut

para 2 jave - RTK

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti, që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin...

Flamuri rus në protestën e serbëve në veri të Mitrovicës

para 2 jave - Zeri

Lista Serbe ka thirrur protestë në veri të Mitrovicës kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës e cila e ndalon përdorimin e dinarit. Ndonëse kjo protestë është thirrur për pensionistët si shenjë reagimi...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Kurti: Nuk e kthejmë pas vendimin e BQK-së për dinarin

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti sot ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme, edhe pse vendimi është kritikuar nga SHBA dhe Bashkimi Evropian. Kurti...

Kurti: Nuk e kthejmë pas vendimin e BQK-së për dinarin

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti sot ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme, edhe pse vendimi është kritikuar nga SHBA dhe Bashkimi Evropian. Kurti...

Kurti për dinarin: S’mund ta kthejmë pas vendimin – nuk duam ta ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se i qëndron prapa rregullores së ri të Bankës Qendrore të Kosovës për zbatimin e euros si monedhë e vetme e vendit. Kurti tha se qeveria e tij nuk do të ndërhyjë...

Dinari, serbët e veriut të Kosovës në protestë

para 2 jave - Tetova Sot

Kundërshtojnë vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e Dinarit si mjet pagese Protesta e organizuar nga pensionistët serbë të Kosovës dhe e përkrahur nga Lista Serbe po mbahet ditën e sotme...

Serbët në veri fillojnë protestën në veri kundër rregullorës së BQK’së që ndalon Dinarin

para 2 jave - Lajmi.net

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave...

Protestë për dinarin në Kosovë/ Serbët e veriut protestojnë kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës

para 2 jave - Lexo

Serbët e veriut po protestojnë kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. “Ky është okupim” “Gjithë jetën kam marrë pension, nuk ia japim Kurtit”, shkruhet në disa prej pankartave.

Albin Kurti tregon a do ta anulon vendimin për dinarin

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti ka...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Kurti: Kosova nuk e ka ndaluar dinarin serb - ndalon futjen me thasë

para 2 jave - DW

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, tha se BQK-ja, i ka ofruar Bankës Popullore të Serbisë lehtësime për konvertimin e dinarëve në euro. KA siguruar edhe hapjen e llogarive bankare në euro për serbët pa...

Heqja e dinarit, Albin Kurti i vendosur: Nuk e kthejmë pas vendimin

para 2 jave - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë dhënë për median britanike “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme....

Kurti thotë se nuk e anulojnë vendimin për dinarin

para 2 jave - Indeks online

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti ka...

Kurti: Nuk e kthejmë pas vendimin e BQK-së për dinarin

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për operacione me para të gatshme. Kurti...

Kurti për dinarin: S’mund ta kthejmë pas vendimin e BQK-së

para 2 jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “ Bloomberg ” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti...

Kurti: Nuk e anulojmë vendimin për dinarin

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti ka...

Albin Kurti: Nuk e kthejmë pas vendimin për dinarin, s’duam të ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë dhënë për median britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme....

Serbët në veri paralajmërojnë protestë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Në veri të Mitrovicës, serbët lokalë kanë paralajmëruar një protestë këtë të hënë në orën 12:00, për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e dinarit si mjet pagese. Thirrja...

Nxjerrja nga qarkullimi i dinarit serb, Albin Kurti: Vendimi i Bankës Qendr...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se mbështet rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti ka...

Albin Kurti i vendosur: Nuk e kthejmë pas vendimin për dinarin, s’duam të ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë dhënë për median britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme....

Zbutet pak Kurti – Nuk do të ketë ndëshkime për ata që paguajnë në dinarë

para 2 jave - Lajmi.net

Shefi i Qeverisë Albin Kurti me një postim në rrjetin social X, ka njoftuar se askush nuk do të ndëshkohet për dinarin gjatë një periudhe kalimtare. Ai po ashtu u ka bërë thirrje institucioneve të tjera...

Çështja e dinarit, pensionistët serb protestojnë sot në veri

para 2 jave - Lajm

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një proteste, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Kurti për dinarin: S’mund ta kthejmë pas vendimin, s’duam ta ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se qëndron prapa rregullores për zbatimin e euros si monedhën e vetme në vend. Kurti në një prononcim për mediumin britanik ‘Bloomberg’ shtoi se s’do të ndërhyjë...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Serbët në protestë, kërkuan anulimin e vendimit për dinarin

para 2 jave - Bota Press

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës protestuan të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit. Kryetarja e pensionistëve ka bërë thirrje...

Në veri nis protesta kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Bota Press

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Protesta po mbahet pranë...

Protestuan serbët në Veri, kërkuan anulimin e vendimit për dinarin

para 2 jave - Shqip

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës protestuan të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit. Kryetarja e pensionistëve ka bërë thirrje...

Serbët në protestë, kërkuan anulimin e vendimit për dinarin

para 2 jave - Gazeta10

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës protestuan të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit. Kryetarja e pensionistëve ka bërë thirrje...

Heqja e dinarit, Kurti: S’ka asnjë masë ndëshkuese gjatë periudhës së tranzicionit

para 2 jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë me dije se qeveria e Kosovës nuk do të zbatojë asnjë masë ndëshkuese gjatë periudhës së tranzicionit lidhur me vendimin e BKQ për heqjen e dinarit. Përmes një...

Vendimi për dinarin, Albin Kurti u drejtohet serbëve në gjuhën e tyre

para 2 jave - Gazeta Tema

Ashtu sikurse kishte paralajmëruar në seancën e Këshillit te Sigurimit të OKB-së kryeministri i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar komunitetit serb përmes një videoje në Facebook në gjuhën serbe ku sqaron...

Serbët në veri fillojnë protestën në veri kundër rregullorës së BQK’së që ndalon Dinarin

para 2 jave - Fakti Ditor

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave...

Nxjerrja nga qarkullimi i dinarit serb, Albin Kurti: Vendimi i Bankës Qendrore, i pakthyeshëm

para 2 jave - Lexo

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se mbështet rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti ka...

Serbët në protestë: Të anulohet vendimi për dinarin

para 2 jave - Ekonomia Online

Serbët lokalë në veri të Mitrovicës, kanë protestuar të hënën për të kundërshtuar Rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) e cila ndalon përdorimin e dinarit, raporton Ekonomia Online. Qytetarët...

Nis protesta e serbëve në veri kundër vendimit për dinarin

para 2 jave - Gazeta Metro

Qytetarë të shumtë serbë në veri janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar i forcave...

Pavarësisht kërkesave të aleatëve, kryeministri Albin Kurti, tha se nuk do të heq dorë nga vendimi për ndalimin e dinarit të Serbisë

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Pavarësisht kërkesave të aleatëve, veçmas të Amerikës dhe BE-së kryeministri Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë. Që nga 1 shkurti,...

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - FaxWeb

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës Qendrore...

Nis protesta e qytetarëve serbë në veri

para 2 jave - Pressonline

Qytetarët serbë kanë nisur të protestojnë në veri. Protesta është thirrur për kundërshtimin e vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK)-së, i cili ndalon përdorimin e valutës së dinarit si mjet pagese....

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Euronews

Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës Qendrore...

Kurti: Nuk do të ketë ndëshkime për ata që paguajnë me dinarë

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me një postim në rrjetin social X, ka njoftuar se askush nuk do të ndëshkohet për përdorimin e dinariy gjatë një periudhe tranzitore. Ai, po ashtu, u ka bërë thirrje...

Dinari, serbët e veriut të Kosovës në protestë

para 2 jave - Klan Macedonia

Kundërshtojnë vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e Dinarit si mjet pagese Protesta e organizuar nga pensionistët serbë të Kosovës dhe e përkrahur nga Lista Serbe po mbahet ditën e sotme...

Nis protesta e serbëve në veri për dinarin

para 2 jave - Periskopi

Nis protesta e serbëve në veri për dinarin 12 Feb, 12:09 Ka nisur protesta e serbëve në veri të Mitrovicës, për të kundërshtuar ndalimin e qarkullimit të dinarit serb. Qytetarët janë mbledhur në sheshin...

Tranzicioni për heqjen e dinarit, Kurti: Qeveria s’do të zbatojë asnjë masë ndëshkuese gjatë kësaj periudhe

para 2 jave - Periskopi

Tranzicioni për heqjen e dinarit, Kurti: Qeveria s’do të zbatojë asnjë masë ndëshkuese gjatë kësaj periudhe 12 Feb, 12:30 Kryeministri Albin Kurti tha se Qeveria e Kosovës s’do të zbatojë masa ndëshkuese...

Nis protesta në Mitrovicë të Veriut kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Epoka e Re

Ka nisur protesta në Mitrovicë të Veriut e thirrur nga Shoqata e Pensionistëve Serbë kundër hyrjes në fuqi të Rregullores së amandamentuar të Bankës Qendrore të Kosovës, e cila ndalon valutën serbe (dinarin)...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Nis protesta e serbëve në veri

para 2 jave - Ekonomia Online

Ka nisur protesta e serbëve në veri të Mitrovicës, për të kundërshtuar ndalimin e qarkullimit të dinarit serb. Qytetarët janë mbledhur në sheshin e Mitrovicës së Veriut, e në krye të tyre janë parë zyrtarë...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Serbët në Mitrovicë të Veriut nisin protestën kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË- Në Mitrovicë të Veriut, serbët po protestojnë më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke përjashtuar dinarin serb. Rregullorja e Bankës...

Nis protesta në Mitrovicën e veriut për çështjen e dinarit

para 2 jave - ATV Live

Ka nisur protesta e qytetarëve serbë në Mitrovicën e veriut për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin e dinarit si mjet pagese. Në fotografitë e mëposhtme të siguruara...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Top24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Serbët e veriut të Kosovës në protestë kundër dinarit

para 2 jave - Euronews

Qytetarë të shumtë serbë në veri të Kosovës janë mbledhur të protestojnë të hënën kundër Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. Ndërkaq, në protestë shihet edhe një numër i shtuar...

Kurti: Nuk do të ketë ndëshkime për ata që paguajnë në dinarë

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me një postim në rrjetin social X, ka njoftuar se askush nuk do të ndëshkohet për dinarin gjatë një periudhe kalimtare. Ai, po ashtu, u ka bërë thirrje institucioneve...

Serbët në veri protestojnë kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Dukagjini

Ka nisur protesta e thirrur këtë të hënë nga qytetarët serbë, të cilët janë kundër vendimit të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit të dinarit si mjet pagese. Deri më tani janë...

Kurti thotë se vendimi për dinarin nuk mund të kthehet

para 2 jave - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ritheksuar qëndrimin e tij rreth rregullores së re të BQK-së që ndalon qarkullimin e dinarit në Kosovë. Ai ka thënë se Qeveria nuk do të ndryjë në vendimin e BQK-së...

Nis protesta e qytetarëve serbë në veri

para 2 jave - Klix

Qytetarët serbë kanë nisur të protestojnë në veri. Protesta është thirrur për kundërshtimin e vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK)-së, i cili ndalon përdorimin e valutës së dinarit si mjet pagese....

Thirret protestë në Mitrovicën Veriore lidhur me vendimin e BQK-së për dinarin serb

para 2 jave - Kallxo

Një protestë kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës lidhur më dinarin serb është thirrur për ditën e sotme në Mitrovicën Veriore. Protesta është paralajmëruar se do të mbahet në ora 12:00, datë...

Kurti: Mënyra e futjes deri më tani e dinarit serb në Kosovë, inkurajonte kriminelët

para 2 jave - Anadolu Agency

Prishtinë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se dinari serb në Kosovë nuk mund të futet dhe të transportohet nga 1 shkurti me “thasë” në Kosovë, por vetëm përmes llogarive bankare dhe të...

Serbët protestojnë sot në veri

para 2 jave - Koha.net

Serbët lokalë në Mitrovicë të Veriut kanë paralajmëruar protestë të hënën, për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për ndalimin e përdorimit të dinarit. Protesta pritet të nisë...

Kurti këmbëngul në të vetën: Nuk mund ta kthejmë pas vendimin e BQK’së për dinarin

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Qeveria e tij nuk do të ndërhyjë në vendimin e fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BKQ), të cilin e ka quajtur të pavarur në zbatimin e rregullores...

Lista Serbe bashkë me qytetarët serbë protestojnë, shkak rregullorja e BQK-së

para 2 jave - RTV 21

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

"Po respektohen kërkesat e ndërkombëtarëve", Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVA- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë...

Kurti nga Britania: Nuk mund ta kthejmë vendimin për dinarin, s’do të ketë ndëshkime

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përsëritur qëndrimin se nuk ka tërheqje për vendimin lidhur me dinarin. Ai ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me...

Kurti për Bloomberg: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Kurti: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin për dinarin serb

para 2 jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Kurti për dinarin serb: Nuk mund ta zhbëjmë vendimin

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të hiqet dorë nga vendimi që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa në Kosovë, por tha se po respekton kërkesat e faktorit ndërkombëtar për këtë çështje....

Në veri protestohet për dinarin serb

para 2 jave - Dukagjini

Ka nisur protesta e thirrur këtë të hënë nga qytetarët serbë, të cilët janë kundër vendimit të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit të dinarit si mjet pagese. Deri më tani janë...

Kurti për dinarin: S’mund ta kthejmë pas vendimin – nuk duam ta ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se i qëndron prapa rregullores së ri të Bankës Qendrore të Kosovës për zbatimin e euros si monedhë e vetme e vendit. Kurti tha se qeveria e tij nuk do të ndërhyjë...

Kurti: Nuk e kthejmë pas vendimin për dinarin

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti në një intervistë dhënë mediumit britanik “Bloomberg” të hënën, ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me para të gatshme. Kurti ka...

Kurti nuk e dëgjon ShBA’në: S’mund ta kthejmë pas vendimin për dinarin – nuk duam ta ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Periskopi

Kurti nuk e dëgjon ShBA’në: S’mund ta kthejmë pas vendimin për dinarin – nuk duam ta ndëshkojmë askënd 12 Feb, 11:28 Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se i qëndron prapa rregullores së ri të Bankës...

Kurti nga Britania: Nuk mund ta kthejmë vendimin për dinarin, s’do të ketë ndëshkime

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përsëritur qëndrimin se nuk ka tërheqje për vendimin lidhur me dinarin. Ai ka thënë se i qëndron rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës për operacione me...

Çështja e dinarit, pensionistët serb protestojnë sot në veri

para 2 jave - Zhurnal

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një proteste, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Çështja e dinarit, pensionistët serbë protestojnë sot në veri

para 2 jave - Zeri

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një proteste, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Jo veç pensionistët, Lista Serbe fton edhe qytetarët e tjerë të protestojnë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Gazeta Express

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Kurti: Nuk mund ta kthejmë pas vendimin e BQK-së për dinarin

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Qeveria e tij nuk do të ndërhyjë në vendimin e fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BKQ), të cilin e ka quajtur të pavarur në zbatimin e rregullores...

Serbët protestojnë të hënën në veri

para 2 jave - Koha.net

Serbët lokalë në Mitrovicë të Veriut kanë paralajmëruar protestë të hënën, për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për ndalimin e përdorimit të dinarit. Protesta pritet të nisë...

Jo veç pensionistët, Lista Serbe fton edhe qytetarët e tjerë të protestojnë për çështjen e dinarit

para 2 jave - GazetaBlic

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe bashkë me qytetarët protestojnë sot në mesditë

para 2 jave - Klan Kosova

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Çështja e dinarit, pensionistët serb protestojnë sot në veri

para 2 jave - Zeri

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një proteste, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Çështja e dinarit, pensionistët serbë protestojnë sot në veri të Kosovës

para 2 jave - Syri

Mbahet sot në veri të Mitrovicë në orën 12:00, një protestë nga pensionistët serbë, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit të dinarit si mjet pagese. Thirrja...

Çështja e dinarit, pensionistët serbë protestojnë sot në veri të Kosovës

para 2 jave - Syri

Mbahet sot në veri të Mitrovicë në orën 12:00, një protestë nga pensionistët serbë, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit të dinarit si mjet pagese. Thirrja...

Çështja e dinarit, pensionistët serbë protestojnë sot në veri të Kosovës

para 2 jave - BalkanWeb

Mbahet sot në veri të Mitrovicë në orën 12:00, një protestë nga pensionistët serbë, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit të dinarit si mjet pagese. Thirrja...

Sot protestojnë pensionistët në Mitrovicën veriore, shkak dinari

para 2 jave - Indeks online

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Serbët protestojnë sot në veri të Kosovës për çështjen e dinarit

para 2 jave - Reporteri

Shoqata e pensionistëve serbë në veri të vendit ka ftuar qytetarët që sot nga ora 12:00 të marrin pjesë në protestën demokratike kundër vendimit për të ndaluar dinarin. Ky organizim i tyre kundërshton...

Çështja e dinarit, pensionistët serb protestojnë sot në veri

para 2 jave - Bota Sot

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një proteste, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Çështja e dinarit, pensionistët serb protestojnë sot në veri

para 2 jave - Telegrafi

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një proteste, në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Serbët protestojnë sot në veri të Kosovës për dinarin

para 2 jave - Reporteri

Shoqata e pensionistëve serbë në veri të vendit ka ftuar qytetarët që sot nga ora 12:00 të marrin pjesë në protestën demokratike kundër vendimit për të ndaluar dinarin. Ky organizim i tyre kundërshton...

Sot protestë në Mitrovicën e Veriut për çështjen e dinarit, dalin në rrugë pensionistët

para 2 jave - Gazeta Express

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Përveç pensionistëve, Lista Serbe fton edhe qytetarët e tjerë të protestojnë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Gazeta Metro

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Sot protestë në Mitrovicën e Veriut për çështjen e dinarit, dalin në rrugë pensionistët

para 2 jave - GazetaBlic

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Pensionistët serbë në Mitrovicë të Veriut sot protestojnë për dinarin

para 2 jave - Lajmi.net

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Kurti insiston edhe pas seancës me tone të ashpra në OKB: Futja e dinarit i inkurajonte kriminelët dhe frikësonte popullin

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të...

Çështja e dinarit, pensionistët serb protestojnë sot në veri

para 2 jave - Infokusi

Në veri të Mitrovicë sot në ora 12:00, pensionistët e komunitetit serb kanë paralajmëruar organizimin e një protestë në shenjë reagimi ndaj vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e përdorimit...

Jo veç pensionistët, Lista Serbe fton edhe qytetarët e tjerë të protestojnë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Periskopi

Jo veç pensionistët, Lista Serbe fton edhe qytetarët e tjerë të protestojnë për çështjen e dinarit 12 Feb, 9:11 Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë...

Sot protestë në Mitrovicën e veriut për çështjen e dinarit, dalin në rrugë pensionistët

para 2 jave - ATV Live

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Serbët sot protestojnë në veri

para 2 jave - Populli

Serbët lokalë në Mitrovicë të Veriut kanë paralajmëruar protestë të hënën, për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për ndalimin e përdorimit të dinarit. Protesta pritet të nisë...

Jo veç pensionistët, Lista Serbe fton edhe qytetarët e tjerë të protestojnë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Ekonomia Online

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Serbët në veri paralajmërojnë protestë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Dukagjini

Në veri të Mitrovicës, serbët lokalë kanë paralajmëruar një protestë këtë të hënë në orën 12:00, për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e dinarit si mjet pagese. Thirrja...

Lista Serbe fton të qytetarët serbë të protestojnë për çështjen e dinarit

para 2 jave - Gazeta10

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar...

Lista Serbe bashkë me qytetarët serbë protestojnë sot kundër vendimit të BQK-së

para 2 jave - Klix

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që sot në mesditë të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Sot, në mesditë në Mitrovicë të Veriut do të protestojnë komuniteti serb bashkë me Listën...

Sot protestë në Mitrovicën e veriut për çështjen e dinarit, dalin në rrugë pensionistët

para 2 jave - Ekonomia Online

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Çështja e dinarit, serbët pritet të protestojnë në veri

para 2 jave - Dukagjini

Në veri të Mitrovicës, serbët lokalë kanë paralajmëruar një protestë këtë të hënë në orën 12:00, për të kundërshtuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e dinarit si mjet pagese. Thirrja...

Nuk kreu punë as video-mesazhi i Kurtit në serbisht, sot serbët protestojnë për dinarin në Mitrovicën e Veriut

para 2 jave - Periskopi

Nuk kreu punë as video-mesazhi i Kurtit në serbisht, sot serbët protestojnë për dinarin në Mitrovicën e Veriut 12 Feb, 8:01 Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një...

Sot protestë në Mitrovicën e Veriut për çështjen e dinarit, dalin në rrugë pensionistët

para 2 jave - Gazeta Metro

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Pensionistët serbë sot protestë në Mitrovicën e Veriut për çështjen e dinarit

para 2 jave - Gazeta10

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Çështja e dinarit serb/ Pensionistët e komunitetit serb protestojnë sot në Mitrovicën e Veriut

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË - Mesditën e sotme në Mitrovicën e Veriut pritet të mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Lajmërimi dhe thirrja për protestë është bërë nga Lista Serbe përmes rrjeteve sociale....

Pensionistët serbë të veriut nesër dalin në rrugë, shkak ‘ndalimi’ i dinarit nga autoritetet kosovare

para 2 jave - GazetaBlic

Pensionistët e komunitetit serb në Mitrovicën Veriore kanë paralajmëruar një protestë për nesër e cila lidhet me çështjen e dinarit serb. Se protesta është paralajmëruar edhe në Polici e ka konfirmuar...

ZGJOHET VERIU/ Nesër "rikthehen" serbët, protestë kundër ndalimit të dinarit: “Kur të kthehet ushtria në Kosovë... Brigada e Veriut jeton”

para 2 jave - Ora news

Nē veri të Mitrovicës janë vendosur grafite të reja me mesazhin: “Kur të kthehet ushtria në Kosovë... Brigada e Veriut jeton”. Një ditë para protestës të paralajmëruar nga pensionistët dhe e mbështetur...

Pensionistët serb në Mitrovicën e Veriut në protestë për dinarin

para 2 jave - RTV 21

Të hënën në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes rrjetit social Facebook. Protesta...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti: Nuk kemi ndaluar dinarin legal, por thasët me dinarë nga Beogradi për grupet kriminale!

para 2 jave - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të...

Kurti: Kosova nuk e ka ndaluar dinarin serb por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti: Kosova nuk e ka ndaluar dinarin serb por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të...

Kurti: Kosova nuk e ka ndaluar dinarin serb por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - TV21

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të kundërtës...

Rregullorja e re e BQK, Albin Kurti mesazh në gjuhën serbe: Kosova nuk ka ndaluar dinarin, por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të kundërtës...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti mesazh serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë ...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti: Kosova nuk e ka ndaluar dinarin serb por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të kundërtës...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Rregullorja e re e BQK, Albin Kurti mesazh në gjuhën serbe: Kosova nuk ka ndaluar dinarin, por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të kundërtës...

Kurti, Vuçiqit: Jam socialdemokrat, s’e kemi asnjë rast ku qytetari serb s’e pranon Euro-n

para 2 jave - Aktuale

Kryeministri Albin Kurti, ka përsëritur në Këshillin e Sigurimit në OKB, se dinari serb nuk është ndaluar në Kosovë. Marketing Megjithatë teksa i përgjigjej akuzave dhe pretendimeve të Vuçiqit, ai u shpreh...

Pensionistët serbë dalin nesër në protestë, shkak dinari

para 2 jave - Revista Kosovarja

Të hënën është paralajmëruar mbajtja e një proteste në Mitrovicën e Veriut nga pensionistët e komunitetit serb lidhur me çështjen e dinarit. Lajmin e ka konfirmuar për Insajderin, zëvendësdrejtori i policisë...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti: Kosova nuk e ka ndaluar dinarin serb por futjen e tij me thasë përmes kufirit

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të dielën se rregullorja e Bankës Qendrore nuk e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht qytetarët e komunitetit serb në Kosovë dhe sipas tij çdo pohim i të kundërtës...

Kurti serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk e ndalon Serbinë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti mbi "propagandën" rreth dinarit: Thasët me para nga kufiri po forcojnë krimin

para 2 jave - RTSH

Aktorët ndërkombëtarë e kanë qortuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të vendosur euron si monedhën e vetme për pagesat, duke i kapur në befasi qytetarët serbë në komunat veriore të vendit, të...

Mesazhi simbolik i Kurtit për serbët, u tregon se pagesat në Kosovë bëhen me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - Lajm

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Klan

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Mesazhi simbolik i Kurtit për serbët, u tregon se pagesat në Kosovë bëhen me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - Tetova1

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Protesta për “dinarin” shihet me rrezik për eskalim të situatës

para 2 jave - Koha.net

Thirrja e Shoqatës së Pensionistëve serbë për protestë “gjithëpopullore” të hënën në Mitrovicë të Veriut, me mbështetje të Listës Serbe, është parë si mundësi për eskalim të mëtutjeshëm të situatës nga...

Mesazhi simbolik i Kurtit për serbët, u tregon se pagesat në Kosovë bëhen me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - Telegrafi

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

Kurti në serbisht: Kosova s’e ndaloi dinarin – paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur “fushatën” e tij informuese për dinarin, për serbët e Kosovës, duke folur në gjuhën serbe, ashtu siç tha se do të bëjë edhe kur foli të shtunën në KS të OKB-së...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti u drejtohet serbëve për dinarin: Paratë nuk mund të kalojnë kufirin me thasë

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën serbe. Përmes një videoje 8 minutëshe të publikuar në...

Kurti me mesazh për serbët – pi kafe në Prishtinë dhe u tregon se pagesat në Kosovë kryhen me euro

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka pi kafe në qendër të Prishtinës, dhe pagesën e ka bërë me euro, si mesazh për serbët se në Kosovë se kjo është valuta e vetme e vlefshme në Kosovë. Këtë mesazh,...

Kurti i adresohet komunitetit serb: Kosova nuk e ndaloi dinarin, por paratë që kalojnë kufirin me thasë

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u është adresuar në gjuhën serbe komunitetit serb që jetojnë në Kosovë, duke ua sqaruar rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës që përcakton se pagesat me para të gatshme...

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Mesazhi simbolik i Kurtit për serbët, u tregon se pagesat në Kosovë bëhet me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - Bota Sot

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

Çështja e dinarit, Kurti mesazh për serbët: Kjo politikë mbron qytetarët nga kërcënimet e krimit të organizuar

para 2 jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në serbisht. Kjo video ka ardhur pas takimit...

Mesazhi simbolik i Kurtit për serbët, u tregon se pagesat në Kosovë bëhet me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - Telegrafi

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

Kurti, serbëve në Kosovë: BQK nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Java News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti u drejtohet serbëve me një video 8 minutëshe për dinarin – në fund e demonstron pagesën me euro dhe kupon fiskal

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti është përfshirë personalisht në fushatën informuese për komunitetin serb në Kosovë për çështjen e rregullores së re të Bankës Qendrore, e cila parasheh edhe largimin nga përdorimi...

Kurti flet për "propagandën" rreth dinarit: Thasët me para po forcojnë kriminelët nga Serbia

para 2 jave - RTSH

Aktorët ndërkombëtarë e kanë qortuar vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të vendosur euron si monedhën e vetme për pagesat, duke i kapur në befasi qytetarët serbë në komunat veriore të vendit, të...

Kurti në gjuhën serbe për rregulloren e BQK-së: Futja e dinarit serb i inkurajonte kriminelët dhe frikësonte popullin

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën e tyre amtare. Kjo vjen pas...

Kurti në gjuhën serbe flet për rregulloren e BQK-së: Kosova s’e ndaloi dinarin, por paratë që kalojnë kufirin me thasë

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën e tyre amtare. Kjo vjen pas...

Propaganda për dinarin, Kurti në serbisht: Paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro

para 2 jave - Telegrafi

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën e tyre amtare. Kjo vjen...

Kurti: Kosova nuk e ndaloi dinarin, ato s’mund të kalojnë kufirin me thasë

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur “fushatën” e tij informuese për dinarin, për serbët e Kosovës, duke folur në gjuhën serbe, ashtu siç tha se do të bëjë edhe kur foli të shtunën në KS të OKB-së...

Kurti në gjuhën serbe flet për rregulloren e BQK-së: Kosova s’e ndaloi dinarin, por paratë që kalojnë kufirin me thasë (VIDEO)

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka sqaruar edhe një herë rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin, por këtë herë në gjuhën serbe dhe përmes një videoje. I pari i qeverisë, thotë se Kosova...

Kurti në serbisht: Kosova nuk e ndaloi dinarin, paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur “fushatën” e tij informuese për dinarin, për serbët e Kosovës, duke folur në gjuhën serbe, ashtu siç tha se do të bëjë edhe kur foli të shtunën në KS të OKB-së...

Mesazhi simbolik i Kurtit për serbët, u tregon se pagesat në Kosovë bëhen me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - ACTV

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

“Paratë nuk mund të kalojnë kufirin me thasë”, kryeministri Kurti ua sqaron serbëve rregulloren e BQK-së në gjuhën serbe

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, iu është adresuar komunitetit serb në Kosovë përmes një videoje në gjuhën serbe. Kurti ka thënë se arsyeja e rregullores së re të BQK’së nuk është ndalimi i dinarit...

Kurti në serbisht: Kosova s’e ndaloi dinarin – paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro

para 2 jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur “fushatën” e tij informuese për dinarin, për serbët e Kosovës, duke folur në gjuhën serbe, ashtu siç tha se do të bëjë edhe kur foli të shtunën në KS të OKB-së...

Kurti me video në gjuhën serbe: Rregullorja e BQK-së s’e ndalon Serbinë që të ndihmojë financiarisht komunitetin serb

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmes një video-adresimi (në gjuhën serbe) ka folur rreth rregullores së Bankës Qendrore për pagesat me para të gatshme, e cila ka hyrë në fuqi nga 1 shkurti 2024....

“U futën para me thes për terrorizëm”/ Kryeministri Kurti ua sqaron serbëve rregulloren e BQK-së në gjuhën serbe

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, iu është adresuar komunitetit serb në Kosovë përmes një videoje në gjuhën serbe. Kurti ka thënë se arsyeja e rregullores së re të BQK’së nuk është ndalimi i dinarit...

Nuk e ndaluam dinarin, por nuk do të futet më me thasë

para 2 jave - Klix

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video mesazhi në gjuhën serbe ka thënë se fushata kundër rregullores së BQK-së, që ndalon qarkullimin e dinarit në Kosovës është ngritur mbi gënjeshtra....

Kurti, serbëve në Kosovë: Rregullorja e BQK-së nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Kurti me mesazh për serbët – pi kafe në Prishtinë dhe u tregon se pagesat në Kosovë kryhen me euro

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka pi kafe në qendër të Prishtinës, dhe pagesën e ka bërë me euro, si mesazh për serbët se në Kosovë se kjo është valuta e vetme e vlefshme në Kosovë. Këtë mesazh,...

Kurti në serbisht: Kosova s’e ndaloi dinarin – paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur “fushatën” e tij informuese për dinarin, për serbët e Kosovës, duke folur në gjuhën serbe, ashtu siç tha se do të bëjë edhe kur foli të shtunën në KS të OKB-së...

Kurti nis tu flas serbisht serbëve për dinarin

para 2 jave - Lajmi.net

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën e tyre amtare. Kjo vjen...

Kryeministri Kurti serbisht, u drejtohëet serbëve me një video 8 minutëshe për dinarin

para 2 jave - Bota Press

undit, ne kemi bërë të pamundurën për të luftuar krimin me hapa të mençur, politikë të bazuar në vendosjen e ligjit dhe sundimin e ligjit. E ngritëm vendin tonë në një nivel më të lartë të demokracisë,...

Kurti u tregon se pagesat në Kosovë bëhet me euro, teksa paguan kafen

para 2 jave - Revista Kosovarja

Të dielën, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shfaq në një kafene në Prishtinë, duke bërë një veprim simbolik teksa paguante për kafen me euro. Ky akt ishte një përkujtues për komunitetin serb se monedha...

Kurti, serbëve në Kosovë: BQK nuk ia ndalon Serbisë t’ju ndihmojë financiarisht

para 2 jave - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar të dielën komunitetit serb në Kosovë, duke i thënë se rregullorja e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) nuk ia ndalon Serbisë që t’iu ndihmojë atyre dhe...

Gjithçka në euro, Kurti u drejtohet serbëve në gjuhën serbe

para 2 jave - ATV Live

Ashtu sikurse kishte paralajmëruar në seancën e KS të OKB-së në Nju Jork, kryeministri i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar sot komunitetit serb përmes një videoje në Facebook në gjuhën serbe ku sqaron...

Kurti u drejtohet serbëve për dinarin

para 2 jave - Populli

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën serbe. Përmes një videoje 8 minutëshe të publikuar në...

Çështja e dinarit, Kurti mesazh për serbët: Kjo politikë mbron qytetarët nga kërcënimet e krimit të organizuar

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVA - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në serbisht. Kjo video ka ardhur...

Kurti u drejtohet serbëve me një video 8 minutëshe për dinarin – në fund e demonstron pagesën me euro dhe kupon fiskal

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri Albin Kurti është përfshirë personalisht në fushatën informuese për komunitetin serb në Kosovë për çështjen e rregullores së re të Bankës Qendrore, e cila parasheh edhe largimin nga përdorimi...

Kurti nis tu flas serbisht serbëve për dinarin

para 2 jave - Fakti Ditor

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-informimi ka folur për çështjen e përdorimit të dinarit në komunitetin serb të Kosovës, duke u drejtuar atyre në gjuhën e tyre amtare. Kjo vjen...

“Nuk e ndaluam dinarin, por nuk do të futet më me thasë”, Kurti u drejtohet qytetarëve serb

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video mesazhi në gjuhën serbe ka thënë se fushata kundër rregullores së BQK-së, që ndalon qarkullimin e dinarit në Kosovës është ngritur mbi gënjeshtra....

Kurti flet serbisht për dinarin: Paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro

para 2 jave - Periskopi

Kurti flet serbisht për dinarin: Paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro 11 Feb, 17:59 Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-informimi ka folur...

Kurti për qeveritë e kaluara: Politika e gabuar e politikanëve që ishin në krye të shtetit la popullin pa përkujdesje

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti me një mesazh në “Facebook” ka theksuar se më 1 shkurt të këtij viti, ka hyrë në fuqi rregullorja e Bankës Qendrore për pagesat me para të gatshme. Sipas tij, kjo rregullore nuk...

“U futën para me thes për terrorizëm”- Kurti ua sqaron serbëve rregulloren e BQK’së në gjuhën serbe

para 2 jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, iu është adresuar komunitetit serb në Kosovë përmes një videoje në gjuhën serbe. Kurti ka thënë se arsyeja e rregullores së re të BQK’së nuk është ndalimi i dinarit...

Kurti u drejtohet serbëve: Dinari nuk kalon me thasë

para 2 jave - Shqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka sqaruar edhe një herë rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin, por këtë herë në gjuhën serbe dhe përmes një videoje. I pari i qeverisë, thotë se Kosova...

Nuk e ndaluam dinarin, por nuk do të futet më me thasë

para 2 jave - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video mesazhi në gjuhën serbe ka thënë se fushata kundër rregullores së BQK-së, që ndalon qarkullimin e dinarit në Kosovës është ngritur mbi gënjeshtra....

Kurti mundohet në gjuhen serbi t’ua sqaron serbëve rregulloren e BQK’së

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, iu është adresuar komunitetit serb në Kosovë përmes një videoje në gjuhën serbe. Kurti ka thënë se arsyeja e rregullores së re të BQK’së nuk është ndalimi i dinarit...

Kurti në serbisht: Kosova s’e ndaloi dinarin – paratë s’mund të kalojnë kufirin me thasë, tërhiqen përmes llogarive në euro

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur “fushatën” e tij informuese për dinarin, për serbët e Kosovës, duke folur në gjuhën serbe, ashtu siç tha se do të bëjë edhe kur foli të shtunën në KS të OKB-së...

Kurti për qeveritë e kaluara: Politika e gabuar e politikanëve që ishin në krye të shtetit lanë popullin pa përkujdesje

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti me një mesazh në “Facebook” ka theksuar se më 1 shkurt të këtij viti, ka hyrë në fuqi rregullorja e Bankës Qendrore për pagesat me para të gatshme. Sipas tij, kjo rregullore nuk...

BQK: Rregullorja nuk kufizon aktivitetin këmbimor

para 2 jave - Syri.net Kosova

Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, që ka hyrë në fuqi më 1 shkurt. Në videon shpjeguese të publikuar në Facebook,...

BQK: Rregullorja nuk kufizon aktivitetin këmbimor

para 2 jave - Gazeta Express

Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, që ka hyrë në fuqi më 1 shkurt. Në videon shpjeguese të publikuar në Facebook,...

Të hënën serbët protestojnë në veri të Kosovës kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - Syri

Shoqata e pensionistëve serbë në veri të vendit ka ftuar qytetarët që të hënën nga ora 12:00 të marrin pjesë në protestën demokratike kundër vendimit për të ndaluar dinarin. Ky organizim i tyre kundërshton...

A është ndaluar dinari?, tregojnë nga BQK-ja

para 2 jave - Bota Sot

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, e njeh si valutë të vetme të pagesave...

A është ndaluar dinari?, tregojnë nga BQK-ja

para 2 jave - Zeri

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, euron e njeh si valutë të vetme...

A është ndaluar dinari?, tregojnë nga BQK-ja

para 2 jave - Klan Kosova

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, e njeh si valutë të vetme të pagesave...

A është ndaluar dinari?, tregojnë nga BQK-ja

para 2 jave - GazetaBlic

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, e njeh si valutë të vetme të pagesave...

BQK-ja me video shpjeguese: Rregullorja nuk kufizon aktivitetin këmbimor të cilësdo valutë

para 2 jave - Koha.net

Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me Rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, që ka hyrë në fuqi më 1 shkurt. Në videon shpjeguese të publikuar në Facebook,...

Video shpjeguese, BQK: Rregullorja nuk kufizon aktivitetin këmbimor

para 2 jave - RTK

Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, që ka hyrë në fuqi më 1 shkurt. Në videon shpjeguese të publikuar në Facebook,...

BQK: Rregullorja nuk e kufizon aktivitetin këmbimor

para 2 jave - Shqip

Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, që ka hyrë në fuqi më 1 shkurt. Në videon shpjeguese të publikuar në Facebook,...

A është ndaluar dinari?, tregojnë nga BQK-ja

para 2 jave - Infokusi

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, e njeh si valutë të vetme të pagesave...

A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep, BQK-ja tregon se çfarë përmban rregullorja

para 2 jave - Reporteri

Banka Qendrore e Kosovës me qëllim të ofrimit të informatave plotësuese në mënyrë të thjeshtë dhe të kuptueshme, për qytetarët e Kosovës, ka lansuar një fushatë vetëdijesuese për Rregulloren për Operacionet...

BQK del me një video shpjeguese: Rregullorja nuk kufizon aktivitetin këmbimor

para 2 jave - Periskopi

BQK del me një video shpjeguese: Rregullorja nuk kufizon aktivitetin këmbimor 11 Feb, 14:12 Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me rregulloren e re për operacionet me paratë...

A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep, BQK-ja tregon se çfarë përmban rregullorja

para 2 jave - Telegrafi

Banka Qendrore e Kosovës me qëllim të ofrimit të informatave plotësuese në mënyrë të thjeshtë dhe të kuptueshme, për qytetarët e Kosovës, ka lansuar një fushatë vetëdijesuese për Rregulloren për Operacionet...

A është ndaluar dinari? – Tregojnë nga BQK’ja

para 2 jave - Gazeta Metro

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, e njeh si valutë të vetme të pagesave...

A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep? BQK-ja tregon se çfarë përmban Rregullorja

para 2 jave - Bota Sot

Banka Qendrore e Kosovës me qëllim të ofrimit të informatave plotësuese në mënyrë të thjeshtë dhe të kuptueshme, për qytetarët e Kosovës, ka lansuar një fushatë vetëdijesuese për Rregulloren për Operacionet...

BQK-ja publikon video shpjeguese për rregulloren e re

para 2 jave - Epoka e Re

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka dalë me një video shpjeguese në lidhje me rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, që ka hyrë në fuqi më 1 shkurt. “Rregullorja parasheh procedurat e trajtimit...

Lista Serbe fton serbët e veriut të protestojnë nesër, kundër Rregullorës së BQK-së

para 2 jave - Reporteri

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Nuk është ndaluar dinari, tregojnë nga BQK-ja

para 2 jave - Ekonomia Online

Përdorimi i dinarit serb, është një nga temat kryesore që po diskutohet tash e disa ditë në vend. Rregullorja e re e Bankës Qendrore, e cila ka hyrë në fuqi më 1 shkurt, e njeh si valutë të vetme të pagesave...

BQK-ja publikon video shpjeguese për Rregulloren, thotë se nuk kufizon aktivitetin këmbimor të cilësdo valutë

para 2 jave - Dukagjini

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një video shpjeguese lidhur me Rregulloren e re për operacionet me paratë e gatshme, e cila ka hyrë në fuqi që nga një shkurti. Përmes kësaj videoje, BQK-ja ka sqaruar...

Lista Serbe fton serbët e veriut të protestojnë nesër, kundër Rregullorës së BQK-së

para 2 jave - GazetaBlic

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

A është ndaluar dinari dhe a do të mund të paguhet me dinar-BQK jep përgjigjet

para 2 jave - Lajmi.net

Banka Qendrore e Kosovës ka krijuar Rregulloren e re e cila ka hyrë në fuqi që nga 1 shkurti. Dilemat në lidhje me këtë rregullore dhe mënyrën se di do të përdoret dinari tash e tutje, kanë krijuar diskutime...

A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep?

para 2 jave - Klix

Banka Qendrore e Kosovës me qëllim të ofrimit të informatave plotësuese në mënyrë të thjeshtë dhe të kuptueshme, për qytetarët e Kosovës, ka lansuar një fushatë vetëdijesuese për Rregulloren për Operacionet...

A trajtohen dinarët apo valutat tjera që qytetarët i kanë në xhep?

para 2 jave - Pressonline

Banka Qendrore e Kosovës me qëllim të ofrimit të informatave plotësuese në mënyrë të thjeshtë dhe të kuptueshme, për qytetarët e Kosovës, ka lansuar një fushatë vetëdijesuese për Rregulloren për Operacionet...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Ora news

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën

para 2 jave - Klix

Shoqata e pensioniste serb në veri të vendit ka ftuar qytetarët që të hënën nga ora 12:00 të marrin pjesë në protestën kundër vendimit për të ndaluar dinarin. Në mbështetje të kësaj proteste ka dal Lista...

Pensionistët serbë protestojnë të hënën, Lista Serbe u bashkohet

para 2 jave - Koha.net

Shoqata e pensionistëve serbë në veri të Kosovës do të protestojë të hënën kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës që euroja të jetë e vetmja valutë. Lista Serbe ka njoftuar se do t’i bashkohet protestës....

Konjufca: VV ka pritur tre vjet për ta marrë vendimin për dinarin, s’është i njëanshëm siç po pretendohet

para 2 jave - Tetova Sot

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Konjufca: VV ka pritur tre vjet për ta marrë vendimin për dinarin, s’është i njëanshëm siç po pretendohet

para 2 jave - Lajm

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Pensionistët serbë paralajmërojnë protestë për dinarin në Mitrovicë

para 2 jave - Bota Sot

Shoqata e bashkuar e pensionistëve serbë ka paralajmëruar protestë për ditën e hënë, më 12 shkurt, në orën 12:00 në Mitrovicën Veriore, në shenjë pakënaqësie mbi heqjen e dinarit dhe përdorimin e euros...

Paralajmërohet protestë e pensionistëve në Mitrovicë të Veriut, do të bashkohet edhe Lista Serbe

para 2 jave - RTV 21

Është paralajmëruar protest e pensionsitëve të komunitetit serb të hënën në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut. Kjo thirrje është bërë nga Lista Serbe përmes Facebook. Protesta sipas tyre vjen për të kundërshtuar...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Gazeta Express

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Kërkesa për tranzicion 4-mujor për Dinarin, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - GazetaBlic

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb, së fundmi i jashtë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i Gjermanisë,...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Syri

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Syri

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Qortimi për dinarin, Konjufca: Ndërkombëtarët e kanë ditë që nën qeverisjen e VV-së do të merret një vendim i tillë, s’është i njëanshëm

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Telegrafi

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Pensionistët protestojnë në veri të hënën në ora 12:00, përzihet edhe Lista Srpska- ka një thirrje për serbët

para 2 jave - Gazeta Express

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Lista Serbe fton serbët e veriut të protestojnë të hënën, kundër Rregullorës së BQK-së

para 2 jave - Indeks online

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - GazetaBlic

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Të hënën të serbët protestojnë në veri, kundër ndalimit të dinarit

para 2 jave - RTK

Shoqata e pensioniste serb në veri të vendit ka ftuar qytetarët që të hënën nga ora 12:00 të marrin pjesë në protestën demokratike kundër vendimit për të ndaluar dinarin. Ky organizim i tyre kundërshton...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - Klan Kosova

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Lista Serbe mbështet protestën e pensionistëve serbë kundër Rregullores së re të BQK-së

para 2 jave - Lajmi.net

Pensionistët serbë do të protestojnë të hënën në ora 12:00 në Mitrovicë të Veriut. Kjo protestë vjen si shkak i Rregullores së re të BQK-së përmes të cilës ndalohet përdorimi i dinarit si mjet pagese....

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - Zeri

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Konjufca: Vendimi për dinarin është i mirëmenduar, jo i njëanshëm siç po pretendohet

para 2 jave - Zeri

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti: BQK-ja nuk e ndalon dinarin, por nuk e lejon atë si mjet pagese

para 2 jave - Zeri

Kryeministri Albin Kurti rikujtoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur. Kurti tha se qeveria do ta shtojë fushatën informuese për të gjithë ata që kanë nevojë ta ri-dëgjojnë që dinari...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - Infokusi

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Konjufca: VV ka pritur tre vjet për ta marrë vendimin për dinarin, s’është i njëanshëm siç po pretendohet

para 2 jave - Gazeta Express

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Gazeta Metro

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Rregullorja e BQK-së, Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese

para 2 jave - Indeks online

Kryeministri Albin Kurti sërish theksoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur, kurse qeveria do ta intensifikojë fushatën informuese për çështjen e dinarit. “Banka Qendrore është institucion...

Rregullorja e BQK-së, Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti sërish theksoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur, kurse qeveria do ta intensifikojë fushatën informuese për çështjen e dinarit. “Banka Qendrore është institucion...

Rregullorja e BQK, Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese

para 2 jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti rikujtoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur. Kurti tha se qeveria do ta shtojë fushatën informuese për të gjithë ata që kanë nevojë ta ri-dëgjojnë që dinari...

Konjufca: Lëvizja Vetëvendosje ka pritur tre vjet për të marrë vendimin për dinarin

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës ka folur për Rregulloren e re të BQK-së dhe atë se çka po i propozojnë shtetet mike. Ai ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës...

“Atentati ndaj Kurtit”\ A po vinë ditë të errëta në rajon?!

para 2 jave - Java News

Nga Ben Andoni Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Djuriq, ka përdorur një shprehje të Linkoln për të treguar rastin e fundit të alarmit në Maqedoninë e Veriut për atentatin ndaj kryeministrit Kurti. Abraham...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën

para 2 jave - Pressonline

Shoqata e pensioniste serb në veri të vendit ka ftuar qytetarët që të hënën nga ora 12:00 të marrin pjesë në protestën kundër vendimit për të ndaluar dinarin. Në mbështetje të kësaj proteste ka dal Lista...

Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese në lidhje me Rregulloren e re të BQK-së

para 2 jave - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti rikujtoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur. Kurti tha se qeveria do ta shtojë fushatën informuese për të gjithë ata që kanë nevojë ta ri-dëgjojnë që dinari...

Kërkesa për tranzicion katërmujor për dinarin serb, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - FaxWeb

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, së fundmi i janë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i...

Lista Serbe fton serbët e veriut të protestojnë të hënën, kundër Rregullorës së BQK-së

para 2 jave - Revista Kosovarja

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Rregullorja e BQK’së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - Gazeta Metro

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Rregullorja e BQK-së, Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti sërish theksoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur, kurse qeveria do ta intensifikojë fushatën informuese për çështjen e dinarit. “Banka Qendrore është institucion...

Çështja e dinarit, Lista Serbe fton serbët për protestë të hënën në Mitrovicë të Veriut

para 2 jave - Gazeta10

Lista Serbe ka ftuar serbët e Kosovës që të protestojnë kundër ndalimit të dinarit, i cili sipas rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës, përjashtohet nga qarkullimi që nga data 1 janar . Përmes...

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - Periskopi

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë 10 Feb, 19:48 Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë...

Konjufca: Lëvizja Vetëvendosje ka pritur tre vjet për të marrë vendimin për dinarin

para 2 jave - Top24

Konjufca tha se shtetet mike gjithnjë e këshillojnë dhe e shtyjnë përpara Kosovën që të veprojë ashtu siç mendojnë ato, por sipas tij, Kosova është ajo që i merr vendimet vet dhe “kurrë nuk i merr vendimet...

Kurti: Siç u ndërruan targat ndërrohet edhe dinari, do ta intensifikojmë fushatën informuese

para 2 jave - TvNews

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Kërkesa për tranzicion 4-mujor për Dinarin, Kurti s’jep sinjale për shtyrje

para 2 jave - Dukagjini

Kërkesave të ndërkombëtarëve për periudhë të gjatë tranzicioni sa i përket ndalimit të përdorimit të dinarit serb, së fundmi i jashtë shtuar edhe afate të sakta. Një ditë më parë, ambasadori i Gjermanisë,...

Konjufca: VV ka pritur tre vjet për ta marrë vendimin për dinarin, s’është i njëanshëm siç po pretendohet

para 2 jave - Gazeta10

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Rregullorja e BQK’së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

para 2 jave - Gazeta Metro

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut. Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin...

Konjufca: LVV-ja ka pritur tre vjet për ta marrë vendimin për dinarin

para 2 jave - Shqip

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet...

Konjufca: VV ka pritur tre vjet për ta marrë vendimin për dinarin, s’është i njëanshëm siç po pretendohet

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

BQK-ja nuk e ndalon dinarin, por nuk e lejon atë si mjet pagese

para 2 jave - Pressonline

Aleatët ndërkombëtarë të Kosovës, po vazhdojnë të kërkojnë shtyrje të vendimit të rregullores së Bankës Qendrore të Kosovës për largimin nga tregu të dinarit serb. Për këtë, edhe njëherë kryeministri Albin...

Rregullorja e BQK-së, Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri Albin Kurti sërish theksoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur, kurse qeveria do ta intensifikojë fushatën informuese për çështjen e dinarit. “Banka Qendrore është institucion...

Rohde kërkoi 4 muaj, Kurti: Fushata informuese për dinarin po jep rezultatet e saj

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ndonëse ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, kërkoi të premten që afati i tranzicionit për dinarin të jetë për një periudhë katër mujore, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të shtunën ka potencuar...

Rregullorja e BQK-së, Kurti paralajmëron intensifikim të fushatës informuese

para 2 jave - Gazeta10

Kryeministri Albin Kurti sërish theksoi se Banka Qendrore e Kosovës është institucion i pavarur, kurse qeveria do ta intensifikojë fushatën informuese për çështjen e dinarit. “Banka Qendrore është institucion...

Kurti: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti sot para mediave në Prishtinë ka folur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implelementimit për dinarin. Kurti ka përmendur periudhën...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vetë, por jo të njëanshme

para 2 jave - Reporteri

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti: Ashtu siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Shqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në paraqitje për media sot nga Prishtina është pyetur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implelementimit. Kurti s’ka dhënë...

Kurti: Serbët e Kosovës nuk e urrejnë euron, Beogradi po bën panik

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar dinari në Kosovë ka qenë mjetë pagese në shekullin e kaluar dhe tash mund të konvertohen shumë shpejt në euro. Kurti i bëri këto komente pas homazheve te...

Kurti: Siç u ndërruan targat ndërrohet edhe dinari, do ta intensifikojmë fushatën informuese

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Kurti për rregulloren e BQK-së: Këtë muaj do ta intensifikojmë fushatën informuese, nuk kemi synim të ndëshkojmë askënd

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) në të cilën thuhet se euro është valuta e vetme që mund të përdoret për pagesa me para të gatshme në...

Kurti: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti s’ka dhënë sinjale që mund të shkojë drejt pezullimit dhe implelementimit të rregullores së BQK-së, ndërkohë që ka përmendur periudhën tranzitore prej një muaji, ku...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme – s’besoj se do ketë masa të reja

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti s’jep sinjale për shtyrje: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti në paraqitje për media sot nga Prishtina është pyetur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implelementimit. Kurti s’ka dhënë sinjale që...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme – s’besoj se do ketë masa të reja

para 2 jave - Zeri

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti: Siç u ndërruan targat ndërrohet edhe dinari, do ta intensifikojmë fushatën informuese

para 2 jave - InfoShqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vetë, por jo të njëanshme

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme – s’besoj se do ketë masa të reja

para 2 jave - Klan Kosova

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme – s’besoj se do ketë masa të reja

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti: Do ta intensifikojmë fushatën informuese për dinarin

para 2 jave - Zeri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Kurti: Do ta intensifikojmë fushatën informuese për dinarin

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Glauk Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti në paraqitje për media sot nga Prishtina është pyetur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implelementimit. Kurti s’ka dhënë sinjale që...

Kurti: Do ta intensifikojmë fushatën informuese për dinarin

para 2 jave - Infokusi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Kurti: Do ta intensifikojmë fushatën informuese për dinarin

para 2 jave - ATV Live

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti s’jep sinjale se do e dëgjojë Amerikën: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti në paraqitje për media sot nga Prishtina është pyetur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implelementimit. Kurti s’ka dhënë sinjale që...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vetë, por jo të njëanshme

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti s’jep sinjale se do e dëgjojë Amerikën: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Periskopi

Kurti s’jep sinjale se do e dëgjojë Amerikën: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro 10 Feb, 14:19 Kryeministri Albin Kurti në paraqitje për media sot nga Prishtina është...

Kurti s’i bëjnë përshtypje kritikat e aleatëve: Siç kaluan nga targat ilegale në RKS, do të kalojnë nga dinari në euro

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri Albin Kurti në paraqitje për media sot nga Prishtina është pyetur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implelementimit. Kurti s’ka dhënë sinjale që...

Pavarësisht kërkesave për shtyrje të afatit të Rregullores së BQK-së, kryeministri Kurti nuk e ndërron qëndrimin

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri, Albin Kurti, i pyetur për çështjen e Rregullores së BQK-së dhe kërkesës së aleatëve për pezullimin e implementimit nuk ka dhënë sinjale që mund të shkojë drejt një vendimi të tillë, ndërkohë...

Kurti: Siç u ndërruan targat ndërrohet edhe dinari, do ta intensifikojmë fushatën informuese

para 2 jave - Revista Kosovarja

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme – s’besoj se do ketë masa të reja

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti për rregulloren e BQK-së: Do ta intensifikojmë fushatën informuese, synimi jonë nuk është të ndëshkojmë

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se do të intensifikohet fushata informuese në lidhje me rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës e cila përcakton që euroja të jetë valuta e vetme që...

Kosova i merr vendimet vetë, por jo të njëanshme

para 2 jave - Pressonline

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike...

Kurti: Do ta intensifikojmë fushatën informuese për dinarin

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vendimin e BQK-së për ndalimin e përdorimit të dinarit. Ai tha se BQK-ja është institucion i pavarur dhe ajo e ka marrë vendimin, teksa sipas tij, qeveria...

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme

para 2 jave - Periskopi

Konjufca për dinarin: Kosova i merr vendimet vet, por jo të njëanshme 10 Feb, 13:52 Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK