Vitin e kaluar janë dhënë 4.629 leje pune për punëtorë të huaj, më shumë nga Turqia dhe Kosova

para 2 jave - Koha.mk

Të huajt nga vende të ndryshme tashmë po punojnë në Maqedoni në disa sektorë. Agjencia e Punësimit konfirmon se deri më 6 nëntor të vitit 2023 janë dhënë 4.629 leje pune për shtetas të huaj. Në tregun...

Në Maqedoninë e Veriut vitin e kaluar janë dhënë 4.629 leje pune për punëtorë të huaj, më shumë punëtorë ka nga Turqia dhe Kosova

para 2 jave - Gazeta Express

Të huajt nga vende të ndryshme tashmë po punojnë në Maqedoninë e Veriut në disa sektorë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Agjencia e Punësimit konfirmon se deri më 6 nëntor të vitit 2023 janë dhënë 4.629 leje...

Mbi 3600 të huaj erdhën të punojnë në Kosovë më 2023, më së shumti nga Turqia e Bangladeshi

para 2 jave - Zeri

Instituti GAP përmes një grafike ka treguar numrin total të lejeve të punës të lëshuara nga Kosova për shtetasit e huaj në vitin 2023. Sipas GAP-it, në total janë 3 mijë e 646 leje, apo 22.4%, leje më...

Në Maqedoni vitin e kaluar janë dhënë 4.629 leje pune për punëtorë të huaj, më shumë punëtorë ka nga Turqia dhe Kosova

para 2 jave - Telegrafi

Të huajt nga vende të ndryshme tashmë po punojnë në Maqedoni në disa sektorë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Agjencia e Punësimit konfirmon se deri më 6 nëntor të vitit 2023 janë dhënë 4.629 leje pune për...

Në Maqedoni vitin e kaluar janë dhënë 4.629 leje pune për punëtorë të huaj, më shumë punëtorë ka nga Turqia dhe Kosova

para 2 jave - Bota Sot

Të huajt nga vende të ndryshme tashmë po punojnë në Maqedoni në disa sektorë. Agjencia e Punësimit konfirmon se deri më 6 nëntor të vitit 2023 janë dhënë 4.629 leje pune për shtetas të huaj. Në tregun...

Kryesojnë Turqia e Bangladeshi: Mbi 3 mijë të huaj erdhën të punojnë në Kosovë gjatë 2023-tës

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbi 3 mijë leje të punës janë lëshuar nga shteti i Kosovës për shtetasit e huaj gjatë vitit 2023. Kjo u bë e ditur nga Instituti GAP, ku sipas statistikave, në këtë listë kryesojnë Turqia dhe Bangladeshi....

Në vitin 2023, në Kosovë u lëshuan më së shumti leje pune për punëtorët nga Turqia dhe Bangladeshi

para 2 jave - Reporteri

Instituti (GAP) përmes një grafike ka treguar numrin total të lejeve të punës të lëshuara nga Kosova për shtetasit e huaj në vitin 2023, që në total janë 3 mijë e 646 leje. Të dhënat tregojnë se janë 10...

GAP: Vjet mbi pesë mijë të huaj emigruan në Kosovë

para 2 jave - Gazeta Express

Sipas të dhënave të fundit (janar-nëntor 2023) të Ministrisë së Brendshme të Kosovës, numri i personave të huaj të cilëve u është dhënë leje qëndrimi i përkohshëm në Kosovë ishin 5 mijë e 570, prej të...

Mbi 3600 të huaj erdhën të punojnë në Kosovë në vitin 2023, më së shumti nga Turqia e Bangladeshi

para 2 jave - Indeks online

Kosova ka lëshuar mbi 3,600 leje të punës për shtetasit e huaj përgjatë vitit 2023. Instituti GAP ka njoftuar se krahasuar me vitin 2022, ka pasur një rritje prej 22.4 për qind të numrit të lejeve të lëshuara....

Kryesojnë Turqia e Bangladeshi: Mbi 3 mijë të huaj erdhën të punojnë në Kosovë gjatë 2023-tës

para 2 jave - GazetaBlic

Kosova ka lëshuar mbi 3,600 leje të punës për shtetasit e huaj përgjatë vitit 2023. Krahasuar me vitin 2022 ka pasur një rritje prej 22.4 për qind. Mbi 3 mijë leje të punës janë lëshuar nga shteti i Kosovës...

Mbi 3 mijë e 600 të huaj erdhën të punojnë në Kosovë më 2023

para 2 jave - GazetaBlic

Mbi 3 mijë e 600 shtetas të huaj kanë ardhur të punësohen gjatë vitit 2023 në Kosovë. Sipas Institutit GAP, leje pune kanë marrë 1,004 shtetas turq, 722 shtetas të Bangladeshit, 465 shtetas serbë e 440...

Kosovarët ikin në perëndim: Punëtorët nga Turqia e Bangladeshi vërshojnë Kosovën

para 2 jave - Lajmi.net

Mbi 1000 mijë qytetarë nga Turqia kanë marrë leje të punës në Kosovë gjatë vitit 2023. Pas Turqisë rendit Bangladeshi me numrin prej mbi 700 qytetarëve që kanë marrë leje të punës në Kështu thuhet në një...

Turqia dhe Bangladeshi i prijnë listës me më së shumti leje pune të lëshuara në Kosovë gjatë vitit 2023

para 2 jave - Telegrafi

Instituti (GAP) përmes një grafike ka treguar numrin total të lejeve të punës të lëshuara nga Kosova për shtetasit e huaj në vitin 2023, që në total janë 3 mijë e 646 leje. Të dhënat tregojnë se janë 10...

GAP: Vjet mbi pesë mijë të huaj emigruan në Kosovë

para 2 jave - Klan Kosova

Sipas të dhënave të fundit (janar-nëntor 2023) të Ministrisë së Brendshme të Kosovës, numri i personave të huaj të cilëve u është dhënë leje qëndrimi i përkohshëm në Kosovë ishin 5 mijë e 570, prej të...

Rreth 4 mijë leje të punës për shtetasit e huaj, ja cilin vend prin

para 2 jave - Bota Sot

Mbi 1000 mijë qytetarë nga Turqia kanë marrë leje të punës në Kosovë gjatë vitit 2023. Pas Turqisë rendit Bangladeshi me numrin prej mbi 700 qytetarëve që kanë marrë leje të punës në Kështu thuhet në një...

Mbi 3600 të huaj erdhën të punojnë në Kosovë më 2023, më së shumti nga Turqia e Bangladeshi

para 2 jave - Koha.net

Kosova ka lëshuar mbi 3,600 leje të punës për shtetasit e huaj përgjatë vitit 2023. Instituti GAP ka njoftuar se krahasuar me vitin 2022, ka pasur një rritje prej 22.4 për qind të numrit të lejeve të lëshuara....

GAP: Vjet mbi pesë mijë të huaj emigruan në Kosovë

para 2 jave - Infokusi

Sipas të dhënave të fundit (janar-nëntor 2023) të Ministrisë së Brendshme të Kosovës, numri i personave të huaj të cilëve u është dhënë leje qëndrimi i përkohshëm në Kosovë ishin 5 mijë e 570, prej të...

Në Maqedoni vitin e kaluar janë dhënë 4.629 leje pune për punëtorë të huaj, më shumë punëtorë ka nga Turqia dhe Kosova

para 2 jave - Almakos

Të huajt nga vende të ndryshme tashmë po punojnë në Maqedoni në disa sektorë. Agjencia e Punësimit konfirmon se deri më 6 nëntor të vitit 2023 janë dhënë 4.629 leje pune për shtetas të huaj. Në tregun...

Rreth 4 mijë leje të punës për shtetasit e huaj, ja cili vend prin

para 2 jave - ATV Live

Mbi 1000 mijë qytetarë nga Turqia kanë marrë leje të punës në Kosovë gjatë vitit 2023. Pas Turqisë rendit Bangladeshi me numrin prej mbi 700 qytetarëve që kanë marrë leje të punës në Kështu thuhet në një...

Mbi 3 mijë të huaj erdhën të punojnë në Kosovë gjatë 2023-tës, kryesojnë Turqia e Bangladeshi,

para 2 jave - Dukagjini

Mbi 3 mijë leje të punës janë lëshuar nga shteti i Kosovës për shtetasit e huaj gjatë vitit 2023. Kjo u bë e ditur nga Instituti GAP, ku sipas statistikave, në këtë listë kryesojnë Turqia dhe Bangladeshi....

Kryesojnë Turqia e Bangladeshi, mbi 3 mijë të huaj erdhën të punojnë në Kosovë gjatë 2023-tës

para 2 jave - Dukagjini

Mbi 3 mijë leje të punës janë lëshuar nga shteti i Kosovës për shtetasit e huaj gjatë vitit 2023. Kjo u bë e ditur nga Instituti GAP, ku sipas statistikave, në këtë listë kryesojnë Turqia dhe Bangladeshi....

Mbi 3600 të huaj erdhën të punojnë në Kosovë më 2023, më së shumti nga Turqia e Bangladeshi

para 2 jave - Ekonomia Online

Kosova ka lëshuar mbi 3,600 leje të punës për shtetasit e huaj përgjatë vitit 2023. Instituti GAP ka njoftuar se krahasuar me vitin 2022, ka pasur një rritje prej 22.4 për qind të numrit të lejeve të lëshuara....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK