Tre vende të NATO-s do ndërtojnë bunkerë përgjatë kufirit me Rusinë

para 2 jave - Aktuale

60 milionë euro do të shpenzojnë Letonia, Lituania dhe Estonia për t’u përforcuar përkundrejt “ariut rus” që mbetet një kërcënim konstant për sigurinë e tyre që nisja e ofensivës ushtarake në Ukrainë....

Shifrat janë të frikshme: Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, tregohet se sa njerëz do braktisnin vendin

para 2 jave - Telegrafi

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Evropë. Rreth 10 milionë...

Tre vende të NATO-s do ndërtojnë bunkerë përgjatë kufirit me Rusinë

para 2 jave - Opinion

60 milionë euro do të shpenzojnë Letonia, Lituania dhe Estonia për t’u përforcuar përkundrejt “ariut rus” që mbetet një kërcënim konstant për sigurinë e tyre që nisja e ofensivës ushtarake në Ukrainë....

Frikë nga lufta, tre vende të NATO-s po ndërtojnë bunkerë përgjatë kufirit me Rusinë

para 2 jave - Gazeta Tema

Disa vende të NATO-s po ndërtojnë bunker përgjatë kufirit me Rusinë, në një kohë kur Putin dhe po ashtu BE paralajmërojnë se ata do të rrisin rezervat e tyre të armëve. “Projekti, i cili do të kushtojë...

“Do dynden në Europë”, analiza: 10 milionë emigrantë do të brak...

para 2 jave - BalkanWeb

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

Frikë për luftë? Tre vende të NATO-s po ndërtojnë bunkerë përgjatë kufirit rus

para 2 jave - Vizion Plus

Disa vende të NATO-s po ndërtojnë bunker përgjatë kufirit me Rusinë, në një kohë kur Putin dhe po ashtu BE paralajmërojnë se ata do të rrisin rezervat e tyre të armëve. “Projekti, i cili do të kushtojë...

DW: 10 milionë emigrantë do të braktisin vendin nëse shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Syri

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

"Shumica do të vinin në Europë"/ 10 milionë refugjatë nëse rrezikon të shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Gazeta Shqip

Rreth 10 milionë ukrainas do ta braktisnin vendin në rast të shpërbërjes potenciale të Ukrainës, shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Gjermania do të ishte një destinacion kryesor. Kjo është një...

10 milionë refugjatë nëse rrezikon të shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Tetova Sot

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

10 milionë refugjatë nëse rrezikon të shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Opinion

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

Shefi i Shtabit në Gjermani: Ushtria jonë duhet të jenë gati për luftë

para 2 jave - Euronews

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane ka thënë se ushtria e vendit duhet të jetë “gati për luftë” në pesë vjet për shkak të kërcënimeve në rritje. Gjenerali Carsten Breuer në një intervistë për Die Welt...

Nëse Ukraina rrezikon të shpërbëhet, 10 milionë refugjatë do të drejtohen në Europë

para 2 jave - Vizion Plus

Rreth 10 milionë ukrainas do ta braktisnin vendin në rast të shpërbërjes potenciale të Ukrainës, shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Gjermania do të ishte një destinacion kryesor. Kjo është një...

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane sugjeron që ushtria të jetë gati për luftë, nga shkak të kërcënimeve gjithnjë në rritje

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane, gjenerali Carsten Breuer në një intervistë për Die Welt ka thënë se për herë të parë që nga fundi i Luftës së Ftohtë vendi përballet me “mundësinë e një lufte të imponuar...

10 milionë refugjatë nëse rrezikon të shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Bota Sot

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

Skenari/ Nëse Ukraina shpërbëhet, rrezikohen 10 milionë refugjatë! Shumica e tyre do të shkonin në Europë

para 2 jave - Panorama

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

10 milionë refugjatë nëse rrezikon të shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Almakos

Në një skenar potencial në rast të shpërbërjes të Ukrainës, 10 milionë vetë do ta braktisnin vendin, sipas disa qarqeve të sigurisë në Gjermani. Shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Rreth 10 milionë...

Estonia planifikon të ndërtojë 600 bunkerë në kufirin me Rusinë

para 2 jave - Debat

Ministrat e Mbrojtjes të Letonisë, Lituanisë dhe Estonisë ranë dakord në janar për një plan të ri për të ndërtuar një rrjet të madh mbrojtjeje për të penguar dhe mposhtur ushtrinë ruse në rast sulmi. Duke...

"Shumica do të vinin në Europë", DW: 10 milionë refugjatë nëse rrezikon të shpërbëhet Ukraina

para 2 jave - Dosja.al

UKRAINË - Rreth 10 milionë ukrainas do ta braktisnin vendin në rast të shpërbërjes potenciale të Ukrainës, shumica e refugjatëve do të vinin në Europë. Gjermania do të ishte një destinacion kryesor. Kjo...

Shefi i NATO-s i bën thirrje Evropës të rrisë prodhimin e armëve

para 2 jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s i bëri thirrje Evropës të rrisë prodhimin e saj të armëve për të mbështetur Ukrainën dhe për të parandaluar “konfrontimin potencial për dekada” me Moskën, në një intervistë...

A do të kalojë Putini përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Zeri

Janë së paku tri shtete - dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar - që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

Anëtarja e NATO-s planifikon të ndërtojë 600 bunkerë në kufirin me Rusinë

para 2 jave - RTV 21

Ministrat e Mbrojtjes të Letonisë, Lituanisë dhe Estonisë ranë dakord në janar për një plan të ri për të ndërtuar një rrjet të madh mbrojtjeje për të penguar dhe mposhtur ushtrinë ruse në rast sulmi. Duke...

Shefi i ushtrisë: Gjermania duhet të jetë “gati për luftë” në 5 vjet

para 2 jave - Gazeta Express

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane ka thënë se ushtria e vendit duhet të jetë “gati për luftë” në pesë vjet për shkak të kërcënimeve në rritje. Gjenerali Carsten Breuer në një intervistë për Die Welt...

Estonia planifikon të ndërtojë 600 bunkerë në kufirin me Rusinë

para 2 jave - Aktuale

Ministrat e Mbrojtjes të Letonisë, Lituanisë dhe Estonisë ranë dakord në janar për një plan të ri për të ndërtuar një rrjet të madh mbrojtjeje për të penguar dhe mposhtur ushtrinë ruse në rast sulmi. Marketing...

Anëtarja e NATO-s planifikon të ndërtojë 600 bunkerë në kufirin me Rusinë

para 2 jave - Bota Sot

Ministrat e Mbrojtjes të Letonisë, Lituanisë dhe Estonisë ranë dakord në janar për një plan të ri për të ndërtuar një rrjet të madh mbrojtjeje për të penguar dhe mposhtur ushtrinë ruse në rast sulmi. Duke...

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane: Vendi duhet të jetë “gati për luftë”, shkak kërcënimet në rritje

para 2 jave - Epoka e Re

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane ka thënë se ushtria e vendit duhet të jetë “gati për luftë” në pesë vjet për shkak të kërcënimeve në rritje. Gjenerali Carsten Breuer në një intervistë për Die Welt...

Shefi i ushtrisë: Gjermania duhet të jetë “gati për luftë” në 5 vjet

para 2 jave - Tetova Sot

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane ka thënë se ushtria e vendit duhet të jetë “gati për luftë” në pesë vjet për shkak të kërcënimeve në rritje. Gjenerali Carsten Breuer në një intervistë për Die Welt...

Shefi i mbrojtjes së Gjermanisë paralajmëron: Brenda 5 viteve duhet të jemi gati për luftë

para 2 jave - Albeu

Shefi i Mbrojtjes së Gjermanisë, Carsten Breuer ka deklaruar një intervistë për gazetën “Welt am Sonntag” se vendi i tij “duhet të jetë gati për luftë” brenda 5 viteve. “Nuk kemi kohë pa fund sepse që...

Shefi i mbrojtjes së Gjermanisë paralajmëron: Brenda 5 viteve duhet të jemi gati për luftë

para 2 jave - Ora news

Shefi i Mbrojtjes së Gjermanisë, Carsten Breuer ka deklaruar një intervistë për gazetën "Welt am Sonntag” se vendi i tij "duhet të jetë gati për luftë" brenda 5 viteve. "Nuk kemi kohë pa fund sepse që...

Shefi i ushtrisë: Gjermania duhet të jetë ‘gati për luftë’ në 5 vjet

para 2 jave - Gazeta Metro

Shefi i Shtabit të ushtrisë gjermane ka thënë se ushtria e vendit duhet të jetë “gati për luftë” në pesë vjet për shkak të kërcënimeve në rritje. Gjenerali Carsten Breuer në një intervistë për Die Welt...

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Tetova Sot

Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Gazeta Tema

Nga Valona Tela REL Janë së paku tri shtete - dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar - që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve...

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Lexo

Nga Valona Tela REL Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve...

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Bota Sot

Janë së paku tri shtete - dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar - që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Lajm

Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

Analiza/ A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - BalkanWeb

Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Zhurnal

Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Syri

Shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë së Rumanisë, gjenerali Gheorghita Vlad, ka thënë se e gjithë Evropa duhet të shqetësohet për qëllimet e Rusisë. Në një intervistë dhënë Radios Evropa e Lirë...

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Ora news

Janë së paku tri shtete - dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar - që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Evropa e Lirë

Janë së paku tri shtete - dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar - që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Lexo

Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës ushtarake....

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Periskopi

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës? 11 Feb, 14:23 Janë së paku tri shtete – dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar – që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit...

Shefi i Mbrojtjes së Gjermanisë, Breuer: Brenda 5 viteve duhet të jemi gati për luftë

para 2 jave - Anadolu Agency

Berlin Shefi i Mbrojtjes së Gjermanisë, Carsten Breuer deklaroi se vendi i tij "duhet të jetë gati për luftë" brenda 5 viteve, transmeton Anadolu. Në një intervistë për gazetën "Welt am Sonntag", Breuer...

A do të kalojë Putin përtej kufijve të Ukrainës?

para 2 jave - Dosja.al

RUSIA- Janë së paku tri shtete - dy prej tyre anëtare të NATO-s, tjetri në rrugë për t’u anëtarësuar - që kanë paralajmëruar gjatë muajit të fundit se Rusia mund ta sulmojë njërin prej vendeve të aleancës...

Stoltenberg thirrje evropianëve të rrisin prodhimin e armëve: NATO nuk po kërkon luftë me Rusinë, por të përgatitemi

para 2 jave - Opinion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, në një intervistë të botuar sot në shtypin gjerman, u bëri thirrje evropianëve të rrisin prodhimin e tyre të armëve për të rritur dërgesat në Ukrainë dhe për të parandaluar...

Stoltenberg u bën thirrje vendeve evropiane të rrisin prodhimin e armëve

para 2 jave - Fakte

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se do të përballen me Rusinë për një kohë të gjatë dhe u bëri thirrje vendeve evropiane që të rrisin prodhimin e armëve, transmeton Anadolu....

Stoltenberg, thirrje Europës të rrisë prodhimin e armëve

para 2 jave - Klan

Stoltenberg, thirrje Europës të rrisë prodhimin e armëve Ai deklaron se NATO duhet të bëhet gati për luftën 10-vjeçare me Rusinë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i ka bërë thirrje Evropës...

Stoltenberg u bën thirrje vendeve evropiane të rrisin prodhimin e armëve

para 2 jave - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se do të përballen me Rusinë për një kohë të gjatë dhe u bëri thirrje vendeve evropiane që të rrisin prodhimin e armëve, transmeton Anadolu....

Stoltenberg u bën thirrje vendeve evropiane të rrisin prodhimin e armëve

para 2 jave - Anadolu Agency

Berlin Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se do të përballen me Rusinë për një kohë të gjatë dhe u bëri thirrje vendeve evropiane që të rrisin prodhimin e armëve, transmeton Anadolu....

Jens Stoltenberg thirrje vendeve evropiane: Rrisni prodhimin e armëve

para 2 jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se do të përballen me Rusinë për një kohë të gjatë dhe u bëri thirrje vendeve evropiane që të rrisin prodhimin e armëve, transmeton Anadolu....

Stoltenberg: Perëndimi nuk kërkon luftë me Rusinë, por duhet të "përgatisë veten për një konfrontim dekadash"

para 2 jave - Dosja.al

Perëndimi nuk kërkon luftë me Rusinë, por duhet të "përgatisë veten për një konfrontim që mund të zgjasë dekada", tha sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Zyrtarët nga vendet e NATO-s kanë...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s u bën thirrje evropianëve të rrisin prodhimin e armëve

para 2 jave - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, në një intervistë të botuar në shtypin gjerman, u bëri thirrje evropianëve të rrisin prodhimin e tyre të armëve për të rritur dërgesat në Ukrainë dhe për të parandaluar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK