Ushtria izraelite operacion për pengjet, vriten 50 palestinezë

para 2 jave - Alsat-M

Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të mëngjesit për të liruar mbi 100 pengje që besohet se po mbahen nga Hamasi. Të paktën 50 palestinezë...

Australia paralajmëron se planet e Izraelit për ofensivën tokësore në Rafah mund të kenë pasoja shkatërruese

para 2 jave - Klan Kosova

Qeveria australiane ka paralajmëruar se planet e Izraelit për një ofensivë ushtarake në Rafah mund të kenë “pasoja shkatërruese” për civilët palestinezë që strehohen atje. Ministrja e Jashtme, Penny Wong,...

Autoriteti Palestinez dënon “masakrën” izraelite në Rafah

para 2 jave - Klan Kosova

Izraeli ndërmori një valë sulmesh vdekjeprurëse gjatë natës për të shoqëruar bastisjet e pengjeve në jug të Gazës. Tani, ministria e Jashtme e Autoritetit Palestinez ka dënuar atë që e quajti një “masakër”...

Izraeli shpëton dy pengje, vriten 67 vetë në Gaza gjatë operacionit!

para 2 jave - Top Channel

Në një lëvizje më rëndësi të madhe simbolike, forcat izraelitë arritën të shpëtojnë dy pengje gjatë një operacioni të zhvilluar në orët e para të ditës, duke ushqyer kështu shpresën për më shumë se 100...

Lajme në pak minuta: Çfarë po ndodh në botë?

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri francez thotë se fëmijët nën moshën 13 vjeç nuk duhet të përdorin rrjetet sociale Kryeministri francez, Gabriel Attal, thotë se fëmijët nën moshën 13 vjeç nuk duhet të përdorin rrjete sociale....

Australia paralajmëron se planet e Izraelit për ofensivën tokësore në Rafah mund të kenë pasoja shkatërruese

para 2 jave - GazetaBlic

Qeveria australiane ka paralajmëruar se planet e Izraelit për një ofensivë ushtarake në Rafah mund të kenë “pasoja shkatërruese” për civilët palestinezë që strehohen atje. Ministrja e Jashtme, Penny Wong,...

Izraeli sulmon Rafahun, streha e fundit e Hamasit

para 2 jave - Klan

Izraeli sulmon Rafahun, streha e fundit e Hamasit Vriten 67 civilë, shpëtohen 2 pengje izarelite Ushtria izraelite shpëtoi 2 burra të marrë peng nga Hamasi më 7 Tetor, gjatë një ndërhyrjeje të befasishme...

Izraeli operacion në Rafah, shpëtohen dy pengje. SHBA kërkon të mbrohen civilët

para 2 jave - Vizion Plus

Izraeli ka shpëtuar dy pengje pas një operacioni ushtarak në jug të rripit të Gazës, gjatë orëve të para të mëngjesit. Nga i njëjti operacion i cili u shoqërua me bombardime të shumta, sipas zyrtarëve...

Ambulanca të pamjaftueshme për të transportuar të plagosurit në Rafah, i cili u sulmua nga Izraeli

para 2 jave - Anadolu Agency

Gaza Ambulancat janë të pamjaftueshme për të transportuar të plagosurit në qytetin e Rafahut në jug të Rripit të Gazës, ku Izraeli vazhdoi sulmet e tij përkundër paralajmërimeve ndërkombëtare, raporton...

Lajme në pak minuta: Çfarë po ndodh në botë?

para 2 jave - Syri

Kryeministri francez thotë se fëmijët nën moshën 13 vjeç nuk duhet të përdorin rrjetet sociale Kryeministri francez, Gabriel Attal, thotë se fëmijët nën moshën 13 vjeç nuk duhet të përdorin rrjete sociale....

70 viktima për 2 pengje, Irani: Gaza bëhet varrezë për sionistët, gjenocid nga SHBA e Izraeli

para 2 jave - Java News

Dy pengje izraelite janë shpëtuar në qytetin kufitar të Rafahut, në një operacion ushtarak të Izraelit, që i kushtoi jetën të paktën 70 civilëve palestinezë. Siç bëri të ditur Telavivi, operacioni për...

Izraeli ka liruar dy pengje në Gaza në një operacion të forcave speciale

para 2 jave - RTK

Izraeli ka liruar dy pengje izraelite në Rafah në një operacion të forcave speciale dhe sulmeve ajrore herët të hënën, ndërsa zyrtarët lokalë të shëndetësisë njoftuan se 37 palestinez u vranë dhe dhjetëra...

70 viktima palestineze për 2 pengje izraelite në Gaza, Irani: Gjenocid nga SHBA dhe Izraeli

para 2 jave - Opinion

Dy pengje izraelite janë shpëtuar në qytetin kufitar të Rafahut, në një operacion ushtarak të Izraelit, që I kushtoi jetën të paktën 70 civilëve palestinezë. Siç bëri të ditur Telavivi, operacioni për...

28 mijë e 340 palestinezë të vrarë në Gaza që nga 7 tetori

para 2 jave - Klan Kosova

Sulmet izraelite në Gaza kanë vrarë 28 mijë e 340 palestinezë dhe kanë plagosur 67 mijë e 984 të tjerë që nga 7 tetori, tha të hënën ministria e shëndetësisë në Gaza. Sipas ministrisë, shumica e viktimave...

Forcat izraelite shpëtojnë 2 pengje në një operacion në Gaza

para 2 jave - Ora news

Forcat izraelite shpëtuan dy pengje herët të hënën, pas një sulmi në një apartament të ruajtur mirë në jug të Rripit të Gazës, një sukses i vogël por simbolikisht i rëndësishëm për Izraelin. Sipas zyrtarëve...

Izraeli sulmon Rafahun, shpëton 2 pengje të marra nga Hamasi

para 2 jave - Gazeta Tema

Izraeli ka nisur ofensivën ushtarake ndaj Rafahut, qytetit në jug të Gazës ku strehohen 1.5 milionë banorë. Gjatë operacionit ushtarak, Forcat e Mbrojtjes së Izraelit kanë shpëtuar 2 pengje izraelitë që...

Vriten dy komando izraelitë në luftimet në jug të Rripit të Gazës

para 2 jave - Shenja

Ushtria izraelite njoftoi të hënën se dy trupa komando të saj u vranë dhe tre të tjerë u plagosën rëndë në luftimet në jug të Rripit të Gazës, raporton Anadolu. Me rastet e fundit numri i ushtarëve izraelitë...

Të paktën 50 palestinezë vriten në Gazë gjatë operacionit izraelit për shpëtimin e dy pengjeve

para 2 jave - Shqip

Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të 12 shkurtit, duke shënuar një sukses të vogël, por me rëndësi simbolike, në përpjekjen e saj për të...

Bastisjet izraelite vrasin qindra persona në Rafah

para 2 jave - Klan

Bastisjet izraelite vrasin qindra persona në Rafah Lirohen dy pengje izraelite të cilët mbaheshin në këtë qytet jugor, alarmi ndërkombëtar rritet mbi ofensivën tokësore Qindra njerëz, duke përfshirë fëmijë,...

Sulme të ashpra në Rafah, Hamasi raporton për 67 viktima

para 2 jave - Klan

Sulme të ashpra në Rafah, Hamasi raporton për 67 viktima Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi, ka raportuar se 67 persona janë vrarë si pasojë e sulmeve izraelite në Rafah gjatë natës. Qyteti...

Forcat izraelite shpëtojnë 2 pengje në një operacion në Gaza, që la pas vetes të paktën 50 palestinezë të vrarë

para 2 jave - Gazeta Express

Forcat izraelite shpëtuan dy pengje herët të hënën, pas një sulmi në një apartament të ruajtur mirë në jug të Rripit të Gazës, një sukses i vogël por simbolikisht i rëndësishëm për Izraelin. Sipas zyrtarëve...

Hamasi: Masakra e Izraelit në Rafah është vazhdimësi e luftës gjenocidale

para 2 jave - Anadolu Agency

Gaza Hamasi deklaroi se masakra e kryer mbrëmë në qytetin Rafah në jug të Gazës, ku Izraeli i dëboi njerëzit, duke pretenduar se është një zonë e sigurt, është vazhdimësi e luftës gjenocidale dhe shpërnguljes...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Lajm

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Vriten dy komando izraelitë në luftimet në jug të Rripit të Gazës

para 2 jave - Anadolu Agency

Kuds Ushtria izraelite njoftoi të hënën se dy trupa komando të saj u vranë dhe tre të tjerë u plagosën rëndë në luftimet në jug të Rripit të Gazës, raporton Anadolu. Me rastet e fundit numri i ushtarëve...

Izraeli shpëton dy pengje, vriten 67 vetë në Gaza gjatë operacionit!

para 2 jave - Pressonline

Në një lëvizje më rëndësi të madhe simbolike, forcat izraelitë arritën të shpëtojnë dy pengje gjatë një operacioni të zhvilluar në orët e para të ditës, duke ushqyer kështu shpresën për më shumë se 100...

Lufta Izrael - Hamas: Forcat izraelite shpëtojnë dy pengje në Rafah

para 2 jave - Kallxo

Zyrtarët e spitalit në Rafah thonë se të paktën 50 njerëz janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite që shoqëruan një operacion të shpëtimit të pengjeve, sipas Associated Press. Drejtor i spitalit Abu Youssef...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - Alsat-M

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

Mbi 100 të vdekur në sulmet e Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin

para 2 jave - Portalb

Të paktën 100 persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve të Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin, ku Izraeli i detyroi të zhvendosen duke...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Shqip

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Ambulanca të pamjaftueshme për të transportuar të plagosurit në Rafah

para 2 jave - TRT Balkan

Ambulancat janë të pamjaftueshme për të transportuar të plagosurit në qytetin e Rafahut në jug të Rripit të Gazës, ku Izraeli vazhdoi sulmet e tij përkundër paralajmërimeve ndërkombëtare. Duke folur për...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah, Netanjahu: Korridor të sigurtë për civilët para sulmit

para 2 jave - Gazeta Shqip

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Ora news

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - RTV 21

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Syri.net Kosova

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

Hamasi dënon “masakrën e tmerrshme” të Izraelit ndaj civilëve në Rafah

para 2 jave - Euronews

Hamasi dënoi atë që e quajti një “masakër të tmerrshme” nga Izraeli kundër civilëve në Rafah të hënën pasi ushtria izraelite konfirmoi se kishte kryer sulme ajrore pranë qytetit. Më shumë se 100 njerëz...

Gaza, gjatë 24 orëve të fundit izraelitët vranë 164 palestinezë

para 2 jave - TRT Balkan

Të paktën 164 palestinezë janë vrarë në 24 orët e fundit teksa Izraeli vazhdon të sulmojë Rripin e rrethuar të Gazës, njoftoi të hënën Ministria e Shëndetësisë në enklavën palestineze. Në njoftimin e ministrisë...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Alsat-M

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Mbi 100 të vdekur në sulmet e Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin

para 2 jave - Anadolu Agency

Istanbul Të paktën 100 persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve të Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin, ku Izraeli i detyroi të zhvendosen...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah, Netanjahu: Korridor të sigurtë për civilët para sulmit

para 2 jave - ATV Live

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Të paktën 50 palestinezë vriten në Gazë gjatë operacionit izraelit për shpëtimin e dy pengjeve

para 2 jave - Zeri

Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të 12 shkurtit, duke shënuar një sukses të vogël, por me rëndësi simbolike, në përpjekjen e saj për të...

Izraeli sulmon Rafahun, shpëton 2 pengje të marra nga Hamasi

para 2 jave - Klan

Izraeli sulmon Rafahun, shpëton 2 pengje të marra nga Hamasi Izraeli ka nisur ofensivën ushtarake ndaj Rafahut, qytetit në jug të Gazës ku strehohen 1.5 milionë banorë. Gjatë operacionit ushtarak, Forcat...

Lirohen dy pengje izraelite

para 2 jave - Klan

Lirohen dy pengje izraelite Ata mbaheshin në Rafah, për lirimin e tyre ushtria izraelite vrau 37 persona Ushtria izraelite shpëton dy pengje gjatë një operacioni special të kryer gjatë natës në Rafah,...

Mbi 100 të vdekur në sulmet e Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin

para 2 jave - Shenja

Të paktën 100 persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve të Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin, ku Izraeli i detyroi të zhvendosen duke...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah, Netanjahu: Korridor të sigurtë për civilët para sulmit

para 2 jave - Top Channel

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Izraeli thotë se ka shpëtuar dy pengje nga Hamasi në Rripin e Gazës – bëhen të ditura detajet e operacionit

para 2 jave - Gazeta Express

Ushtria izraelite ka thënë se ka shpëtuar dy pengje nga robëria në Rripin e Gazës herët të hënën, duke shënuar një arritje të rëndësishme në përpjekjet e saj për të rikthyer mbi 100 robër që besohet se...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - Klan Kosova

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - GazetaBlic

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

Forcat izraelite shpëtojnë 2 pengje në një operacion në Gaza, që la pas vetes të paktën 50 palestinezë të vrarë

para 2 jave - Gazeta10

Forcat izraelite shpëtuan dy pengje herët të hënën, pas një sulmi në një apartament të ruajtur mirë në jug të Rripit të Gazës, një sukses i vogël por simbolikisht i rëndësishëm për Izraelin. Sipas zyrtarëve...

Të paktën 50 palestinezë vriten në Gazë gjatë operacionit izraelit për shpëtimin e dy pengjeve

para 2 jave - Evropa e Lirë

Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të 12 shkurtit, duke shënuar një sukses të vogël, por me rëndësi simbolike, në përpjekjen e saj për të...

Izraeli thotë se ka shpëtuar dy pengje nga Hamasi në Rripin e Gazës – bëhen të ditura detajet e operacionit

para 2 jave - Telegrafi

Ushtria izraelite ka thënë se ka shpëtuar dy pengje nga robëria në Rripin e Gazës herët të hënën, duke shënuar një arritje të rëndësishme në përpjekjet e saj për të rikthyer mbi 100 robër që besohet se...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Syri

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

Izraeli sulmon Rafahun, shpëton dy pengje nga duart e Hamasit

para 2 jave - Java News

Izraeli ka nisur ofensivën ushtarake ndaj Rafahut, qytetit në jug të Gazës ku strehohen 1.5 milionë banorë. Gjatë operacionit ushtarak, Forcat e Mbrojtjes së Izraelit kanë shpëtuar 2 pengje izraelitë që...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Ora news

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - Epoka e Re

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Lexo

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Hamasi: Masakra e Izraelit në Rafah, vazhdimësi e luftës gjenocidale

para 2 jave - TRT Balkan

Hamasi deklaroi se masakra e kryer mbrëmë në qytetin Rafah në jug të Gazës, ku Izraeli i dëboi njerëzit, duke pretenduar se është një zonë e sigurt, është vazhdimësi e luftës gjenocidale dhe shpërnguljes...

Ministria e Shëndetësisë së Hamasit bën bilancin, 100 të vdekur në Rafah, u...

para 2 jave - BalkanWeb

Operacioni izraelit mbrëmë në Rafah, në jug të Rripit të Gazës, shkaktoi “rreth 100 të vdekur”. Ky fakt tronditës u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë e Hamasit. Ndërkohë, Izraeli nuk ka reaguar për...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - Fakti Ditor

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - FaxWeb

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Mbi 100 të vdekur në sulmet e Izraelit në qytetit Rafah

para 2 jave - Pressonline

Të paktën 100 persona kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve të Izraelit ndaj qytetit Rafah në kufirin e Gazës me Egjiptin, ku Izraeli i detyroi të zhvendosen duke...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Lideri

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

BE paralajmëron “katastrofë humanitare” në Rafah, Netanjahu: Korridor të sigurtë për civilët para sulmit

para 2 jave - Pressonline

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Të paktën 50 palestinezë vriten në Gazë gjatë operacionit izraelit për shpëtimin e dy pengjeve

para 2 jave - Dukagjini

Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të 12 shkurtit, duke shënuar një sukses të vogël, por me rëndësi simbolike, në përpjekjen e saj për të...

Të paktën 50 të vrarë nga sulmi në Rafah, Izraeli liron 2 pengje

para 2 jave - Euronews

Zyrtarët e spitalit në Rafah thonë se të paktën 50 njerëz u vranë në sulmet ajrore izraelite që shoqëruan operacionin e shpëtimit të pengjeve, sipas Associated Press, siç raportohet nga Guardian. Dr. Marëan...

LIVE: “Shmangni një fatkeqësi në Gaza”/ Thirrjet urgjente për t’i dhënë fund luftës – ja çfarë po paralajmërohet!

para 2 jave - Bota Sot

12.02.2024 - 06:37 “Shmangni një fatkeqësi në Gaza”, Franca përsërit thirrjen për t’i dhënë fund armiqësive Franca, duke shprehur shqetësimin pas sulmeve izraelite në Rafah (në jug të Rripit të Gazës),...

Mbi 100 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Rafah

para 2 jave - Ekonomia Online

Numri i të vrarëve nga sulmet ajrore izraelite në Rafah në Gazën jugore ka kaluar shifrën mbi 100, tha të hënën Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS). PRCS tha se njerëzit ishin ende të bllokuar...

Ushtria izraelite: Liruam dy pengje në Rafah

para 2 jave - Gazeta Metro

Ushtria izraelite thotë se liroi dy pengje izraelite që ishin rrëmbyer nga Hamasi më 7 tetor, pas një bastisje në Rafah, mes raporteve për sulme të rënda ajrore izraelite në qytetin jugor të Gazës. Forcat...

Të paktën 50 palestinezë vriten në Gazë gjatë operacionit izraelit për shpëtimin e dy pengjeve

para 2 jave - FaxWeb

Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të 12 shkurtit, duke shënuar një sukses të vogël, por me rëndësi simbolike, në përpjekjen e saj për të...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Debat

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Mbi 100 të vrarë në sulmet izraelite në qytetin Rafah në jug të Gazës

para 2 jave - TRT Balkan

Më shumë se 100 njerëz janë vrarë në sulmet izraelite në qytetin Rafah në Rripin jugor të Gazës, njoftoi agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA herët të hënën. Zona ndodhet në kufirin e Gazës me Egjiptin,...

Operacioni izraelit për shpëtimin e dy pengjeve, vriten 50 persona në Gaza

para 2 jave - Dosja.al

GAZA- Ushtria izraelite tha se ka shpëtuar dy pengje gjatë një bastisjeje të zhvilluar në orët e hershme të 12 shkurtit, duke shënuar një sukses të vogël, por me rëndësi simbolike, në përpjekjen e saj...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - FaxWeb

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Euronews

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Rafah shënjestra e sulmeve/ Izraeli: Dy pengje u shpëtuan nga kjo zonë 128 ditë pas kapjes së tyre

para 2 jave - Dosja.al

IZRAEL - Ushtria izraelite ka lajmëruar ditën e sotme se ka shpëtuar dy pengje gjatë një operacioni special të kryer gjatë natës në Rafah, në jug të Gazës. Pengjet janë 60-vjeçari Fernando Simon Marman...

Biden thirrje Netanjahut: Asnjë operacion ushtarak në zonën e banuar Rafah

para 2 jave - Euronews

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

Egjipti ka kërcënuar se do të pezullojë traktatin e paqes me Izraelin, nëse forcat izraelite nisin ofensivën në Rafah

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Egjipti ka kërcënuar se do të pezullojë një traktat të rëndësishëm paqeje me Izraelin nëse forcat izraelite nisin ofensivën në Rafah, kanë njoftuar dy zyrtarë egjiptianë dhe një diplomat perëndimor. Konflikti...

Është rritur në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Është rritur në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Gjatë 24 orëve të fundit u vranë edhe 112 palestinezë të tjerë, të cilët përveç sulmeve përballen...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në port! Izraeli pretendon se 12 punonjës ishin të përfshirë në sulmin e 7 tetorit

para 2 jave - Top Channel

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Lufta Izrael-Gaza: Vdekja dhe kërkimi i Izraelit për 'fitoren totale'

para 2 jave - Bota Sot

Fatkeqësisht, në këtë luftë të tmerrshme, gazetarët ndërkombëtarë nuk mund ta bëjnë këtë. Izraeli dhe Egjipti, dy vendet që kontrollojnë kufijtë e Gazës, nuk duan që ne të jemi atje, të raportojmë lirshëm....

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Klan

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet...

OKB-ja thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Zeri

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Biden dhe Netanyahu diskutojnë gjerësisht lirimin e pengjeve

para 2 jave - RTV 21

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në bisedën që e ka zhvilluar me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu “ripohoi” qëndrimin e tij se Forcat e Mbrojtjes të Izraelit nuk duhet...

Biden ia thekson Netanyahut nevojën për një plan “të besueshëm” për të garantuar sigurinë e civilëve të Rafah

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden foli me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu të dielën në mëngjes dhe “ripohoi” qëndrimin e tij se Forcat e Mbrojtjes të Izraelit nuk duhet...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Vizion Plus

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Gazeta Express

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Egjipti kërcënon Izraelin me pezullimin e Traktatit të Paqes

para 2 jave - Klan

Egjipti kërcënon Izraelin me pezullimin e Traktatit të Paqes Kryeministri Netanyahu këmbëngul për ofensivën në Rafah, kundër SHBA-ja, Arabia Saudite e Katari Shtëllunga tymi mbi qytetin Rafah të Gazës,...

Biden ia thekson Netanyahut nevojën për një plan “të besueshëm” për të garantuar sigurinë e civilëve të Rafah

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden foli me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu të dielën në mëngjes dhe “ripohoi” qëndrimin e tij se Forcat e Mbrojtjes të Izraelit nuk duhet...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Kallxo

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Gaza përballet me një emergjencë humanitare në rritje, OKB: Ndihmat janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Panorama

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Franca përsërit thirrjet ndaj Izraelit: Jepni fund sulmeve në Gaza dhe Rafah

para 2 jave - Tetova Sot

Franca, duke shprehur shqetësimin pas sulmeve izraelite në Rafah, i kërkoi sot Izraelit t’i japë fund sulmeve për të shmangur një katastrofë. “Një sulm në shkallë të gjerë izraelite në Rafah do të krijonte...

Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Gazeta Express

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Gazeta Shqip

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Bllokimi i dërgesave ushqimore, OKB: Ndihmat për Gazën kanë ‘ngecur’ në portin izraelit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Presidenti Biden telefonatë me Netanyahun: Mos nis operacionin ushtarak pa garantuar sigurinë e rreth 1 milion personave të strehuar në Rafah

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar sigurinë...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Ora news

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Aktuale

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për mediat e huaja se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për t’i...

Bllokimi i dërgesave ushqimore, OKB: Ndihmat për Gazën kanë ‘ngecur’ në portin izraelit

para 2 jave - Albeu

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Bllokimi i dërgesave ushqimore, OKB: Ndihmat për Gazën kanë ‘ngecur...

para 2 jave - BalkanWeb

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Presidenti Biden telefonatë me kryeministrin izraelit: Mos nis operacionin ushtarak pa garantuar sigurinë e rreth 1 milion personave të strehuar në Rafah

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar sigurinë...

Bllokimi i dërgesave ushqimore, OKB: Ndihmat për Gazën kanë ‘ngecur’ në portin izraelit

para 2 jave - Syri

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Tetova Sot

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Tetova Sot

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha Presidenti Joe Biden kryeministrit...

Biden telefonon kryeministrin izraelit: Mbro të zhvendosurit në Rafah!

para 2 jave - Opinion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar sigurinë...

Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Kallxo

Izraeli nuk duhet të kryejë asnjë operacion ushtarak në qytetin me popullsi të dendur Rafah, në Gazë, pa “një plan të besueshëm dhe të zbatueshëm” për mbrojtjen e civilëve, i tha presidenti amerikan, Joe...

Ndërhyrja në rripin e Gazës, Biden telefonon kryeministrit izraelit: Mbroni të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Albeu

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i komunikoi kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah

para 2 jave - Ora news

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Ndërhyrja në rripin e Gazës, Biden telefonon kryeministrit izraelit: Mbroni...

para 2 jave - BalkanWeb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i komunikoi kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar...

Biden bisedë telefonike me Netanyahu: Mbroni popullsinë në Gaza

para 2 jave - Vizion Plus

Joe Biden i kërkoi sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu të mos vazhdojë me një operacion ushtarak në Rafah, brenda Rripit të Gazës, pa një plan të besueshëm dhe të realizueshëm për të mbrojtur...

Washington Post: Biden dhe Netanyahu po shkojnë drejt një “ndarjeje” për luftën në Gaza

para 2 jave - Ora news

Presidenti amerikan, Joe Biden është afër një ‘ndarjeje’ me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu për luftën në Gaza, i cili nuk konsiderohet më një partner produktiv që mund të ndikohet edhe privatisht”....

Ofensiva izraelite në Rafah, Biden telefonon Netanyahun: Garantoni sigurinë e popullatës përpara çdo operacioni ushtarak

para 2 jave - Panorama

Joe Biden i kërkoi sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu të mos vazhdojë me një operacion ushtarak në Rafah, brenda Rripit të Gazës, “ pa një plan të besueshëm dhe të realizueshëm” për të mbrojtur...

Bllokimi i dërgesave ushqimore, OKB: Ndihmat për Gazën kanë ‘ngecur’ në portin izraelit

para 2 jave - InfoShqip

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Bota Sot

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar sigurinë...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Klan

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Syri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar sigurinë...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Syri

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Biden bisedë telefonike me Netanyahu: Jo ndërhyrjes në Rafah pa një plan të besueshëm

para 2 jave - Shenja

Joe Biden i kërkoi sot kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu të mos vazhdojë me një operacion ushtarak në Rafah, brenda Rripit të Gazës, pa një plan të besueshëm dhe të realizueshëm për të mbrojtur...

Egjipti kërcënon Izraelin me pezullimin e Traktatit të Paqes

para 2 jave - Klan Macedonia

Kryeministri Netanyahu këmbëngul për ofensivën në Rafah, kundër SHBA-ja, Arabia Saudite e Katari Shtëllunga tymi mbi qytetin Rafah të Gazës, paralajmërim i ofensivës izraelite ndaj kësaj cope toke ku strehohen...

Franca përsërit thirrjet ndaj Izraelit: I jepni fund sulmeve në Gaza dhe Rafah

para 2 jave - Ora news

Franca, duke shprehur shqetësimin pas sulmeve izraelite në Rafah, i kërkoi sot Izraelit t’i japë fund sulmeve për të shmangur një katastrofë. “Një sulm në shkallë të gjerë izraelite në Rafah do të krijonte...

Netanjahu i vendosur për mësymjen ushtarake në qytetin e Rafahut në Gazë

para 2 jave - RTSH

Izraeli vazhdon t'i qëndrojë planin ushtarak për të hyrë në qytetin jugor të Gazës, në Rafah, ku po strehohen miliona refugjatë palestinezë të shpërngulur nga lufta disamujore Izrael–Hamas. Kryeministri...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah të Izraelit

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Ndërhyrja në rripin e Gazës, Biden telefonon kryeministrit izraelit: Mbroni të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Java News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i komunikoi kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar...

Ofensiva në Rafah! Izraeli vazhdon të përballet me kritika të ashpra ndërkombëtare

para 2 jave - Tetova Sot

Presioni ndërkombëtar vijon të rritet kundër Izraelit dhe planeve të saj për një ofensivë në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar,...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Syri

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelite do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Ora news

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për mediat e huaja se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për t’i...

Hamasi vjen me një paralajmërim nëse Izraeli fillon ndonjë ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Telegrafi

Çdo ofensivë tokësore izraelite në Rafah në kufirin e Gazës do të “hedhë në erë” negociatat e shkëmbimit të pengjeve”, citoi kanali televiziv Aqsa i Hamasit të thoshte të dielën një udhëheqës të lartë...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë tra...

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Java News

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për mediat e huaja se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për t’i...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Dosja.al

GAZA- Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Albeu

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Franca përsërit thirrjet ndaj Izraelit: I jepni fund sulmeve në Gaza dhe Rafah

para 2 jave - Vizion Plus

Franca, duke shprehur shqetësimin pas sulmeve izraelite në Rafah, i kërkoi sot Izraelit t’i japë fund sulmeve për të shmangur një katastrofë. “Një sulm në shkallë të gjerë izraelite në Rafah do të krijonte...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - FaxWeb

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Si shpërtheu lufta Izrael-Hamas pas 70 vjetësh konflikti?

para 2 jave - Klan Kosova

Vëmendja e gjithë botës u kthye nga Izraeli, kur më 7 tetor të këtij viti nisi një luftë mes këtij shteti dhe organizatës Hamas. E gjithë kjo fillet i pati kur Hamasi nga Rripi i Gazës nisi një sulm tokësor,...

Franca thellësisht e shqetësuar nga sulmet e Izraelit kundër qytetit Rafah

para 2 jave - Shenja

Franca ka shprehur shqetësim të thellë nga sulmet izraelite kundër qytetit Rafah të Rripit të Gazës në të cilin janë strehuar më shumë se 1 milion palestinezë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë nga...

Biden pritet të flasë me Netanyahun për pengjet në Gaza

para 2 jave - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu do të bisedojnë të dielën, sipas një zëdhënësi të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Një burim i CNN thotë se fokusi do të jetë...

Biden pritet të flasë me Netanyahun për pengjet në Gaza

para 2 jave - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu do të bisedojnë të dielën, sipas një zëdhënësi të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Një burim i CNN thotë se fokusi do të jetë...

Presidenti Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Dukagjini

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar sigurinë...

Netanyahu: Izraeli do të sigurojë “kalim të sigurt” për civilët palestinezë në Rafah

para 2 jave - RTV 21

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu deklaroi se forcat e tij do të sigurojnë një “kalim të sigurt” për civilët në Rafah ndërsa ushtria e tij përgatitet për një ofensivë të re në qytetin në jug të...

OKB: Ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Klan Macedonia

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Bisedë telefonike me Netanyahu-n, Biden i kërkon kryeministrit izraelit që të mbrojë të zhvendosurit në Rafah

para 2 jave - Dosja.al

SHBA- Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden i tha kryeministrit Benjamin Netanyahu të dielën se Izraeli nuk duhet të nisë zbatimin e një operacioni ushtarak në Rafah pa një plan për të garantuar...

OKB thotë se ndihmat për Gazën janë bllokuar në portin izraelit

para 2 jave - Dukagjini

Agjencia kryesore e Kombeve të Bashkuara që ofron ndihma për palestinezët në Gazë po përballet me pengesa administrative në rritje nga Izraeli, njoftuan zyrtarët. Shefi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Gazeta Tema

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Lufta në Gaza, Biden dhe Netanyahu pritet të flasin sot

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti i SHBA Joe Biden do të flasë sot me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, thanë dy zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë. Kjo do të jetë biseda e tyre e parë që kur Biden tha se përgjigja ushtarake...

Washington Post: Biden dhe Netanyahu po shkojnë drejt një “ndarjeje” për luftën në Gaza

para 2 jave - InfoShqip

Presidenti amerikan, Joe Biden është afër një ‘ndarjeje’ me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu për luftën në Gaza, i cili nuk konsiderohet më një partner produktiv që mund të ndikohet edhe privatisht....

Netanyahu: Izraeli do të sigurojë “kalim të sigurt” për civilët palestinezë në Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu deklaroi se forcat e tij do të sigurojnë një "kalim të sigurt" për civilët në Rafah ndërsa ushtria e tij përgatitet për një ofensivë të re në qytetin në jug të...

Franca thellësisht e shqetësuar nga sulmet e Izraelit kundër qytetit Rafah

para 2 jave - Anadolu Agency

Ankara Franca ka shprehur shqetësim të thellë nga sulmet izraelite kundër qytetit Rafah të Rripit të Gazës në të cilin janë strehuar më shumë se 1 milion palestinezë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë...

Netanyahu thotë se nuk ka folur me Bidenin që kur ai bëri vërejtje për luftën

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, i tha Fox News të dielën se nuk ka folur me presidentin amerikan Joe Biden që kur ai bëri vërejtje se lufta e Izraelit në Gaza ishte “mbi krye”. “Unë jam i...

Netanyahu: T’i thuash Izraelit të mos hyjë në Rafah është si t’i thuash ta humbas luftën

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu përsëriti se ushtria izraelite së shpejti do të nisë një operacion në Rafah dhe u zotua të sigurojë kalim të sigurt për civilët, por ofroi pak detaje. “Fitorja...

Netanyahu thotë se nuk ka folur me Bidenin që kur ai bëri vërejtje për luftën

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, i tha Fox News të dielën se nuk ka folur me presidentin amerikan Joe Biden që kur ai bëri vërejtje se lufta e Izraelit në Gaza ishte “mbi krye”. “Unë jam i...

Netanyahu rikonfirmoi ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënoi me pezullimin e traktatit të paqes

para 2 jave - Portalb

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Ofensiva në Rafah! Izraeli vazhdon të përballet me kritika të ashpra ndërkombëtare

para 2 jave - Lajm

Presioni ndërkombëtar vijon të rritet kundër Izraelit dhe planeve të saj për një ofensivë në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar,...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon ta pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Gazeta Express

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Egjipti kërcënon Izraelin me pezullimin e traktatit të paqes, ndërsa ushtria izraelite do të sulmojë Rafah-un

para 2 jave - Syri

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Hamasi: Çdo ofensivë tokësore izraelite në Rafah do të ‘hedhë në erë’ bisedimet për shkëmbimin e pengjeve

para 2 jave - Gazeta Tema

Çdo ofensivë tokësore izraelite në Rafah në kufirin e Gazës do të “hedhë në erë” negociatat e shkëmbimit të pengjeve, sipas një deklarate nga një udhëheqës i lartë i Hamasit. Zyra e kryeministrit izraelit,...

Biden pritet të flasë me Netanyahun për pengjet në Gaza

para 2 jave - Klan Macedonia

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu do të bisedojnë të dielën, sipas një zëdhënësi të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Një burim i CNN thotë se fokusi do të jetë...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Kryeministri izraelit rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes, i bashkohet Katari dhe Arabia Saudite

para 2 jave - Panorama

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah

para 2 jave - RTK

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Gaza në ditën e 128 të sulmeve izraelite, mbi 28.176 palestinezë të vrarë

para 2 jave - TRT Balkan

Është rritur në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës. Gjatë 24 orëve të fundit u vranë edhe 112 palestinezë të tjerë, të cilët, përveç sulmeve, përballen edhe me...

Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes me Izraelin nëse ushtria izraelite nis ofensivën në Rafah

para 2 jave - TvNews

Egjipti ka kërcënuar se do të pezullojë një traktat të rëndësishëm paqeje me Izraelin nëse forcat izraelite nisin ofensivën në Rafah, kanë njoftuar dy zyrtarë egjiptian dhe një diplomat perëndimor. Konflikti...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Netanyahu: Do të sigurohet "kalim i sigurt" për banorët e Gazës të strehuar në Rafah

para 2 jave - Anadolu Agency

Ankara Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu tha se përpara sulmit të mundshëm tokësor ndaj qytetit Rafah do të sigurohet "kalim i sigurt" për qindra mijëra palestinezë që janë strehuar në qytet,...

Ofensiva në Rafah! Izraeli vazhdon të përballet me kritika të ashpra ndërkombëtare

para 2 jave - Albeu

Presioni ndërkombëtar vijon të rritet kundër Izraelit dhe planeve të saj për një ofensivë në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar,...

Ofensiva në Rafah! Izraeli vazhdon të përballet me kritika të ashpra ndërkombëtare

para 2 jave - Top Channel

Presioni ndërkombëtar vijon të rritet kundër Izraelit dhe planeve të saj për një ofensivë në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar,...

Hamasi: Çdo ofensivë tokësore izraelite në Rafah do të ‘hedhë në erë’ bisedimet për shkëmbimin e pengjeve

para 2 jave - Klan Kosova

Çdo ofensivë tokësore izraelite në Rafah në kufirin e Gazës do të “hedhë në erë” negociatat e shkëmbimit të pengjeve, tha një zyrtar i lartë i Hamasit, sipas kanalit televiziv Aqsa të këtij grupi. Zyra...

Izraeli sulmon qytetin Rafah, 40 viktima dhe dhjetëra të plagosur

para 2 jave - Vizion Plus

Edhe mëngjesin e kësaj të diele qyteti Rafah në jug të Gazë u zgjua nga sulmet izraelite. Te paktën 40 persona humben jetën, ndërsa dhjetëra të tjerë u plagosën. Kryeministri Benjamin Netanyahu urdhëroi...

Palestinezët që presin në radhë: Mungesa e ujit në Gaza nën sulmin izraelit

para 2 jave - Anadolu Agency

Sarajevë Palestinezët presin në radhë për ujë me bombola ndërsa përpiqen të mbijetojnë në kushte të vështira për shkak të sulmeve izraelite në qytetin e Gazës, raporton Anadolu. Sulmet izraelite arritën...

Izraeli zhvendos divizionin më të madh ushtarak nga Gaza në kufirin me Libanin

para 2 jave - Anadolu Agency

Kuds Shefi i Shtabit të Izraelit, Herzi Halevi ka vendosur të zhvendosë divizionin më të madh të rregullt të ushtrisë izraelite, nga Rripi i Gazës në kufirin me Libanin, transmeton Anadolu. Sipas lajmit...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon ta pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Shumë shtete kanë reaguar ndaj paralajmërimeve të kryeministrit të Izraelit, Benjamin Natanjahu për ofenzivë në Rafah

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Shumë shtete kanë reaguar ndaj paralajmërimeve të kryeministrit të Izraelit, Benjamin Natanjahu për ofenzivë në qytetin jugor të Rripit të Gazës, Rafah. Ai ka thënë se është e pamundur të arrihet qëllimi...

Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes me Izraelin nëse ushtria izraelite nis ofensivën në Rafah

para 2 jave - Telegrafi

Egjipti ka kërcënuar se do të pezullojë një traktat të rëndësishëm paqeje me Izraelin nëse forcat izraelite nisin ofensivën në Rafah, kanë njoftuar dy zyrtarë egjiptian dhe një diplomat perëndimor. Konflikti...

Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes me Izraelin nëse ushtria izraelite nis ofensivën në Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Egjipti ka kërcënuar se do të pezullojë një traktat të rëndësishëm paqeje me Izraelin nëse forcat izraelite nisin ofensivën në Rafah, kanë njoftuar dy zyrtarë egjiptian dhe një diplomat perëndimor. Konflikti...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Dukagjini

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar” për...

Palestinezët që presin në radhë: Mungesa e ujit në Gaza nën sulmin izraelit

para 2 jave - Shenja

Palestinezët presin në radhë për ujë me bombola ndërsa përpiqen të mbijetojnë në kushte të vështira për shkak të sulmeve izraelite në qytetin e Gazës, raporton Anadolu. Sulmet izraelite arritën fazën kritike...

Netanyahu: T’i thuash Izraelit të mos hyjë në Rafah është si t’i thuash ta humbas luftën

para 2 jave - Klan Macedonia

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu përsëriti se ushtria izraelite së shpejti do të nisë një operacion në Rafah dhe u zotua të sigurojë kalim të sigurt për civilët, por ofroi pak detaje. “Fitorja...

Ofensiva në Rafah! Izraeli vazhdon të përballet me kritika të ashpra ndërkombëtare

para 2 jave - Pressonline

Presioni ndërkombëtar vijon të rritet kundër Izraelit dhe planeve të saj për një ofensivë në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë.

Shkon në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

para 2 jave - Portalb

Është rritur në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Gjatë 24 orëve të fundit u vranë edhe 112 palestinezë të tjerë, të cilët përveç sulmeve përballen...

Hamasi: Në sulmet e Izraelit në Gaza humbën jetën 2 pengje izraelite ndërsa 8 u plagosën

para 2 jave - Anadolu Agency

Istanbul Brigadat Izzeddin Kassam, krahu i armatosur i Hamasit njoftoi se 2 pengje izraelite humbën jetën dhe 8 të tjerë u plagosën rëndë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës në 96 orët e fundit, transmeton...

Sulmet e Izraelit në Gaza vranë dy pengje izraelite, thotë krahu i armatosur i Hamasit

para 2 jave - Klan Kosova

Sulmet izraelite në Rripin e Gazës gjatë 96 orëve të fundit kanë vrarë dy pengje izraelite dhe kanë plagosur rëndë tetë të tjerë, shkroi në Telegram Brigadat Al Qassam të Hamasit. “Gjendja e tyre po bëhet...

Netanyahu rikonfirmon ofensivën në Rafah, Egjipti kërcënon të pezullojë traktatin e paqes

para 2 jave - Dosja.al

IZRAEL- Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha në një intervistë për rrjetin “ABC News” se ushtria izraelitë do të futet në qytetin Rafah, në kufi me Egjiptin dhe se po hartohet një “plan i detajuar”...

Katari dënon planet e Izraelit për ofensivë në Rafah

para 2 jave - Telegrafi

Katari ka dënuar planet e Izraelit për një ofensivë tokësore në qytetin Rafah, duke i kërkuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të “parandalojë” Izraelin nga kryerja e asaj që e përshkroi si “gjenocid”....

Lufta në Gaza/ Vdekja dhe kërkimi i Izraelit për "fitoren totale'"

para 2 jave - Dosja.al

PALESTINË- Më mirë do ta shkruaj këtë histori në Rripin e Gazës, jo në Jerusalem. Pas shumë vitesh mbulimi të luftërave, që nga El Salvadori në vitin 1989, jam i bindur se asgjë më shumë se raportimi i...

Netanyahu: IDF po përgatit një korridor të sigurt për civilët e Rafahut

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka siguruar qindra mijëra civilë që kërkojnë mbrojtje në qytetin Rafah në pjesën jugore të Rripit të Gazës për një korridor të sigurt përpara ofensivës së planifikuar...

Katari dënon planet e Izraelit për ofensivë në Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Katari ka dënuar planet e Izraelit për një ofensivë tokësore në qytetin Rafah, duke i kërkuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të “parandalojë” Izraelin nga kryerja e asaj që e përshkroi si “gjenocid”....

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Gazeta Express

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Gaza: 28 mijë e 176 të vrarë, 67 mijë e 784 të plagosur

para 2 jave - Klan Kosova

28 mijë e 176 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori, si pasojë e sulmeve izraelite në Gaza, tha Ministria e shëndetësisë e vendit. Ajo tha gjithashtu se 67 mijë e 784 të tjerë janë të plagosur. Sipas...

Gaza: 28 mijë e 176 të vrarë, 67 mijë e 784 të plagosur

para 2 jave - Bota Sot

28 mijë e 176 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori, si pasojë e sulmeve izraelite në Gaza, tha Ministria e shëndetësisë e vendit. Ajo tha gjithashtu se 67 mijë e 784 të tjerë janë të plagosur. Sipas...

Lufta në Gaza/ Cameron: I shqetësuar për mundësinë e një sulmi izraelit në Rafah, zgjidhja optimale është armëpushimi

para 2 jave - Albeu

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron, tha se ishte “thellësisht i shqetësuar” nga një sulm ei mundshëm ushtarak izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës, ku janë strehuar refugjatët palestinezë...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse fillon ofensivën në këtë vend

para 2 jave - Periskopi

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse fillon ofensivën në këtë vend 11 Feb, 15:19 Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis...

Sulmet e Izraelit në Gaza vranë dy pengje izraelite, thotë krahu i armatosur i Hamasit

para 2 jave - Ekonomia Online

Sulmet izraelite në Rripin e Gazës gjatë 96 orëve të fundit kanë vrarë dy pengje izraelite dhe kanë plagosur rëndë tetë të tjerë, shkroi në Telegram Brigadat Al Qassam të Hamasit. “Gjendja e tyre po bëhet...

Analiza e DW: Paralajmërime për “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Shqip

Para një sulmi të pritshëm izraelit në Rafah, Gjermania dhe BE paralajmërojnë nga një katastrofë humanitare. Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu premton një korridor të sigurtë për civilët. Ministrja...

Gaza, rritet në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

para 2 jave - Anadolu Agency

Istanbul Është rritur në 28.176 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës, raporton Anadolu. Gjatë 24 orëve të fundit u vranë edhe 112 palestinezë të tjerë, të cilët përveç...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Nistori

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Netanyahu: T’i thuhet Izraelit të mos hyjë në Rafah, është si të na thuhet të humbasim luftën

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka përsëritur se ushtria izraelite së shpejti do të nisë një operacion në Rafah, por u zotua të sigurojë zhvendosje të sigurt për civilët. “Fitorja është e arritshme....

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Netanyahu: T’i thuhet Izraelit të mos hyjë në Rafah, është si të na thuhet të humbasim luftën

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka përsëritur se ushtria izraelite së shpejti do të nisë një operacion në Rafah, por u zotua të sigurojë zhvendosje të sigurt për civilët. “Fitorja është e arritshme....

Egjipti mund të pezullojë marrëveshjen e paqes me Izraelin nëse hyn në Rafah nga toka

para 2 jave - Anadolu Agency

Kuds Pretendohet se Egjipti mund të pezullojë marrëveshjen e paqes Izrael-Egjipt nëse ushtria izraelite kryen operacion tokësor ndaj qytetit Rafah në jug të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu. Sipas lajmit...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Lajm

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Britania e shqetësuar nga sulmet e mundshme të Izraelit ndaj qytetit Rafah

para 2 jave - Anadolu Agency

Londër Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron deklaroi se është thellësisht i shqetësuar nga kryerja e një sulmi të mundshëm të Izraelit ndaj qytetit Rafah në jug të Rripit të Gazës, transmeton...

Izraeli planifikon ofensivën në Rafah, ndërkombëtarët kundër: Do ketë shumë viktima civilë

para 2 jave - Java News

Izraeli po përballet me paralajmërime në rritje ndërkombëtare lidhur me ofensivën e tij të planifikuar në Rafah, qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë...

Rëndohet bilanci, mbi 28 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës

para 2 jave - Syri

Të paktën 28,176 palestinezë janë vrarë dhe 67,784 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori, tha në një deklaratë sot ministria e shëndetësisë e enklavës palestineze. Në 24 orët e fundit,...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Ora news

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Zeri

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Kallxo

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Egjipti kërcënon ta pezullojë traktatin e paqes me Izraelin

para 2 jave - Epoka e Re

Egjipti ka kërcënuar se do të pezullojë një traktat të rëndësishëm paqeje me Izraelin nëse forcat izraelite nisin ofensivën në Rafah, kanë njoftuar dy zyrtarë egjiptian dhe një diplomat perëndimor. Konflikti...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Evropa e Lirë

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

MBIJETESA ME USHQIM KAFSHËSH! Palestinezët në prag të krizës së urisë

para 2 jave - Koha.mk

Mahmoud Shalabi, punonjës shëndetësor në Beit Kahia, ka thënë se njerëzit po bluajnë kokrrat e ushqimit të kafshëve dhe po e shndërrojnë në miell, por se edhe ato po harxhohen. Programi Botëror i Ushqimit...

Netanyahu: T’i thuhet Izraelit të mos hyjë në Rafah, është si të na thuhet të humbasim luftën

para 2 jave - Shenja

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka përsëritur se ushtria izraelite së shpejti do të nisë një operacion në Rafah, por u zotua të sigurojë zhvendosje të sigurt për civilët. “Fitorja është e arritshme....

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse fillon ofensivën në këtë vend

para 2 jave - Zyrtare

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Inteligjenca artificiale, aleatja e Izraelit për të gjurmuar Hamasin

para 2 jave - BalkanWeb

Ushtria izraelite përdori, për herë të parë në ofensivën e saj në Gaza, një teknologji të re ushtarake të bazuar në inteligjencën artificiale (IA), të cilën e përdor në veçanti për të penguar sulmet dhe...

Lufta Izrael-Gaza: Vdekjet dhe synimi i Izraelit për 'fitore totale'

para 2 jave - Syri

Më mirë do ta shkruaja këtë histori në Rripin e Gazës, jo në Jeruzalem. Pas shumë vitesh mbulimi të luftërave, që nga El Salvadori në vitin 1989, jam bindur se asgjë më shumë nuk vlen se raportimin vijë...

Paralajmërime për katastrofë humanitare në Rafah

para 2 jave - Vizion Plus

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock ka paralajmëruar me ngulm nga një ofensivë izraelite në Rafah, në jug të Rripit të Gazës duke sjellë në mendje vuajtjen e civilëve. Baerbock ka bërë të ditur...

Lufta Izrael-Gaza: Vdekja dhe synimi i Izraelit për 'fitore totale'

para 2 jave - Syri

Më mirë do ta shkruaja këtë histori në Rripin e Gazës, jo në Jeruzalem. Pas shumë vitesh mbulimi të luftërave, që nga El Salvadori në vitin 1989, jam bindur se asgjë më shumë nuk vlen se raportimin vijë...

Protestuesit thirrje Netayahut të pranojë marrëveshjen për lirimin e pengjeve

para 2 jave - Syri

Mijëra njerëz demonstruan të shtunën në Izrael duke kërkuar lirimin e pengjeve nga Hamasi në Rripin e Gazës, ndërsa disa kërkuan dorëheqjen e qeverisë Netanyahu. Të afërmit e pengjeve kanë akuzuar kryeministrin...

Nga zonat ku largohet ushtria izraelite gjenden shumë trupa të pajetë të palestinezëve

para 2 jave - Portalb

Në Rripin e Gazës ku ushtria izraelite vazhdon sulmet që nga 7 tetori 2023 e deri më tani, vërehet se ushtria pas tërheqjes nga rajonet që ka pushtuar ka lënë shumë trupa të pajetë, raporton Anadolu. Sipas...

VIDEO: Protestuesit thirrje Netanyahut të pranojë marrëveshjen për lirimin e pengjeve

para 2 jave - Gazeta Tema

Mijëra njerëz demonstruan të shtunën në Izrael duke kërkuar lirimin e pengjeve nga Hamasi në Rripin e Gazës, ndërsa disa kërkuan dorëheqjen e qeverisë Netanyahu. Të afërmit e pengjeve kanë akuzuar kryeministrin...

Izraeli vret dhjetëra palestinezë në ditën e 128-të të sulmeve në Rripin e Gazës

para 2 jave - Anadolu Agency

Gaza Dhjetëra palestinezë u vranë ose u plagosën në sulmet që ushtria izraelite zhvilloi gjatë natës në Rripin e Gazës të cilin e mban nën pushtim dhe bllokadë, transmeton Anadolu. Edhe në ditën e 128-të,...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Dosja.al

IZRAEL -Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe...

Borrell përsërit paralajmërimin e tij lidhur me sulmin e Izraelit ndaj qytetit Rafah

para 2 jave - Anadolu Agency

Bruksel Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell paralajmëroi se sulmi i Izraelit ndaj qytetit Rafah ku janë strehuar civilët në jug të Gazës "do...

Paralajmërime për “katastrofë humanitare” në Rafah

para 2 jave - Klan

Paralajmërime për “katastrofë humanitare” në Rafah Para një sulmi të pritshëm izraelit në Rafah, Gjermania dhe BE paralajmërojnë nga një katastrofë humanitare. Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu...

Izraeli planifikon ofensivën në Rafah, ndërkombëtarët kundër: Do ketë shumë viktima civilë

para 2 jave - Gazeta Tema

Izraeli po përballet me paralajmërime në rritje ndërkombëtare lidhur me ofensivën e tij të planifikuar në Rafah, qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë...

Arabia Saudite paralajmëron ‘katastrofë’ nëse Izraeli lëviz në Rafah

para 2 jave - Lideri

Arabia Saudite tha se operacioni i planifikuar i ushtrisë izraelite në Rafah të mbipopulluar do të shkaktonte një “katastrofë humanitare” dhe bëri thirrje për ndërhyrjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve...

Izraeli paralajmërohet për katastrofë nëse nis ofensivë tokësore në Rafah

para 2 jave - Dukagjini

Vendet fqinje të Izraelit, dhe ndërmjetësuesit kyçë, kanë paralajmëruar për katastrofë, nëse ushtria izraelite nis ofensivë tokësore në qytetin jugor të Gazës, Rafah, ku Izraeli beson se janë edhe disa...

Paralajmërime Izraelit: Rrezikon "katastrofë humanitare" në Rafah

para 2 jave - DW

Para një sulmi të pritshëm izraelit në Rafah, Gjermania dhe BE paralajmërojnë nga një katastrofë humanitare. Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu premton një korridor të sigurtë për civilët. Ministrja...

Paralajmërime për 'katastrofë humanitare' në Rafah

para 2 jave - Syri

Para një sulmi të pritshëm izraelit në Rafah, Gjermania dhe BE paralajmërojnë nga një katastrofë humanitare. Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu premton një korridor të sigurtë për civilët. DW Ministrja...

Lufta në Gaza: Paralajmërimet rriten ndërsa Izraeli planifikon ofensivën në Rafah

para 2 jave - Syri

Izraeli po përballet me paralajmërime në rritje ndërkombëtare lidhur me ofensivën e tij të planifikuar në Rafah - qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë...

Izraeli vret dhjetëra palestinezë në ditën e 128-të të sulmeve në Gaza

para 2 jave - TRT Balkan

Dhjetëra palestinezë u vranë ose u plagosën në sulmet që ushtria izraelite zhvilloi gjatë natës në Rripin e Gazës të cilin e mban nën pushtim dhe bllokadë. Edhe në ditën e 128-të, forcat izraelite kanë...

Arabia Saudite paralajmëron ‘katastrofë’ nëse Izraeli lëviz në Rafah

para 2 jave - Alsat-M

Arabia Saudite tha se operacioni i planifikuar i ushtrisë izraelite në Rafah të mbipopulluar do të shkaktonte një “katastrofë humanitare” dhe bëri thirrje për ndërhyrjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve...

Inteligjenca artificiale, aleatja e Izraelit për të gjurmuar Hamasin

para 2 jave - FaxWeb

Ushtria izraelite përdori, për herë të parë në ofensivën e saj në Gaza, një teknologji të re ushtarake të bazuar në inteligjencën artificiale (IA), të cilën e përdor në veçanti për të penguar sulmet dhe...

Paralajmërimet rriten ndaj Izraelit derisa planifikohet ofensiva në Rafah

para 2 jave - Klan Kosova

Paralajmërimet ndërkombëtare ndaj Izraelt janë në rritje lidhur me ofensivën e tij të planifikuar në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë...

Paralajmërimet ndërkombëtare ndaj Izraelit rriten ndërsa planifikon ofensiv...

para 2 jave - BalkanWeb

Izraeli po përballet me paralajmërime në rritje ndërkombëtare lidhur me ofensivën e tij të planifikuar në Rafah, qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë...

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar dhe shefi i politikës së jashtme të BE shprehin shqetësimin për ofensivën e afërt të Izraelit në Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron, tha të shtunën se është "thellësisht i shqetësuar" nga perspektiva e një ofensive ushtarake izraelite në Rafah, ndërsa shefi i politikës së jashtme të BE-së...

LIVE: Izraeli planifikon sulm në Rafah – BE dhe Britana ngrisin shqetësimin: Të shmanget gjakderdhja

para 2 jave - Bota Sot

11.02.2024 - 06:52 Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar dhe shefi i politikës së jashtme të BE shprehin shqetësimin për ofensivën e afërt të Izraelit në Rafah Nga: A.Sh Sekretari i Jashtëm britanik,...

Hamasi i kërkon OKB-së që të “mblidhet menjëherë” lidhur me kërcënimet izra...

para 2 jave - BalkanWeb

Zyra e mediave qeveritare e Hamasit i bëri thirrje Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që të “mblidhet menjëherë” pas kërcënimeve nga Izraeli për një pushtim të mundshëm në Rafah, një qytet...

Izraeli planifikon ofensivë në Rafah, ndërkombëtarët reagojnë

para 2 jave - Epoka e Re

Paralajmërimet ndërkombëtare ndaj Izraelit janë në rritje lidhur me ofensivën e tij të planifikuar në Rafah – qytet në Gazën jugore të mbushur me refugjatë palestinezë. Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë...

Arabia Saudite paralajmëron ‘katastrofë’ nëse Izraeli lëviz në ...

para 2 jave - BalkanWeb

Arabia Saudite tha se operacioni i planifikuar i ushtrisë izraelite në Rafah të mbipopulluar do të shkaktonte një “katastrofë humanitare” dhe bëri thirrje për ndërhyrjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve...

Izraeli bëhet gati për operacion tokësor në Rafah, Netanyahu kërkon gatishmërinë e ushtrisë

para 2 jave - Albeu

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu i ka kërkuar Shefit të Shtabit të ushtrisë izraelite Herzi Halevi që të thërrasë sërish rezervistët për të marrë pjesë në operacionin tokësor në Rafah, në Rripin...

SHBA: Nuk do ta mbështesim ofensivën izraelite në Rafah

para 2 jave - Kallxo

Të paktën nëntë persona, përfshirë fëmijë dhe gra, u vranë në sulmet ajrore izraelite gjatë natës së të premtes në zonën qendrore të Rripit të Gazës dhe qytetin jugor të Rafah në kufirin me Egjiptin, raporton...

“Palestinezët nuk mund të zhduken në ajër”, reagime të ashpra nga Gjermania dhe Britania për ofensivën ushtarake izrealite në Rafah

para 2 jave - Telegrafi

Sekretari i Jashtëm britanik David Cameron tha se është “thellësisht i shqetësuar” për mundësinë e një offensive të ushtrisë izraelite në Rafah. Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i tha ushtrisë...

44 palestinezë të vrarë në Rafah nga sulmet ajrore izraelite, përfshirë liderë të Hamas

para 2 jave - Top Channel

Të paktën 44 palestinezë janë vrarë sot nga sulmet izraelite në Rafah në jug të Gazës, disa orë pasi Benjamin Netanyahu tha se qyteti do të sulmohet dhe urdhëroi një plan të kombinuar evakuimi per te strehuarit...

Sulmet izraelite vrasin pesë oficerë në Rafah, thotë policia palestineze

para 2 jave - Klan Kosova

Policia palestineze thotë se të paktën pesë oficerë u vranë të shtunën në sulmet izraelite që goditën Rafah, qytetin jugor të Gazës, ku po afrohet një ofensivë tokësore izraelite. Raportet vijnë pasi Izraeli...

44 palestinezë të vrarë në Rafah nga sulmet ajrore izraelite, përfshirë liderë të Hamas

para 2 jave - Gazeta Shqip

Të paktën 44 palestinezë janë vrarë sot nga sulmet izraelite në Rafah në jug të Gazës, disa orë pasi Benjamin Netanyahu tha se qyteti do të sulmohet dhe urdhëroi një plan të kombinuar evakuimi per te strehuarit...

44 palestinezë të vrarë në Rafah nga sulmet ajrore izraelite, përfshirë liderë të Hamas

para 2 jave - Pressonline

Të paktën 44 palestinezë janë vrarë sot nga sulmet izraelite në Rafah në jug të Gazës, disa orë pasi Benjamin Netanyahu tha se qyteti do të sulmohet dhe urdhëroi një plan të kombinuar evakuimi per te strehuarit...

Gaza, është rritur në 28.064 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

para 2 jave - Portalb

Është rritur në 28.064 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës, popullatën e të cilës e ka detyruar të qëndrojë në uri dhe pa ujë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me...

Gaza, rritet në 28.064 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

para 2 jave - Shenja

Është rritur në 28.064 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës, popullatën e të cilës e ka detyruar të qëndrojë në uri dhe pa ujë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me...

Forcat izraelite sulmojnë Rafah, një zonë shumë e populluar

para 2 jave - Klan Kosova

Më shumë sulme ajrore izraelite janë kryer sot, veçanërisht në orët e fundit në jug të Gazës. Këto sulme në përgjithësi ndodhën në distriktin Rafah, ku një numër zonash janë shumë të populluara. Një makinë...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Aktuale

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë: Një sulm nga Izraeli në Rafah do të ishte një katastrofë humanitare, 1.3 milionë civilë po kërkojnë mbrojtje nga lufta në një hapësirë të vogël

para 2 jave - Lexo

Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock ka paralajmëruar Izraelin kundër kryerjes së një ofensive ushtarake në Rafah të Rripit të Gazës. “Do të ishte një katastrofë e parashikuar”, paralajmëroi...

Izraeli “dëbon” palestinezët nga jugu, njerëzit në Gaza po mbijetojnë me ushqim kafshësh

para 2 jave - Opinion

Palestinezët në Gaza po jetojnë në kushte çnjerëzore. Njerëzit në veriun e izoluar të enklavës konfirmojnë për BBC se fëmijët kalojnë ditë pa ushqim, ndërsa kamionëve me ndihma humanitare u ndalohet vazhdimisht...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Alsat-M

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Izraeli kërkon të pushtojë edhe Rafahun

para 2 jave - Klan

Izraeli kërkon të pushtojë edhe Rafahun BE dhe SHBA apelojnë që të shmanget katastrofa Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu urdhëron ushtrinë të pushtojë edhe Rafahun, qytetin e fundit në Rripin e...

Ushtria izraelite bombardon automjetet e forcave policore palestineze në Rafah

para 2 jave - Anadolu Agency

Gaza Të paktën tre policë u vranë në një sulm nga ushtria izraelite ndaj dy automjeteve të forcave palestineze të sigurisë në qytetin jugor të Rripit të Gazës, Rafah, raporton Anadolu. Sipas informacioneve...

Forcat izraelite sulmojnë Rafah, një zonë shumë e populluar

para 2 jave - Klan Macedonia

Më shumë sulme ajrore izraelite janë kryer sot, veçanërisht në orët e fundit në jug të Gazës. Këto sulme në përgjithësi ndodhën në distriktin Rafah, ku një numër zonash janë shumë të populluara. Një makinë...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Top24

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

“Do sjellë katastrofë humanitare!”, deputetja e Bundestagut për sulmin e Iz...

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, ka reaguar në lidhje me sulmet e Izraelit mbi qytetin jugor Rafah të Gazës. Ajo u shpreh një ofensivë e tillë do të sjellë katastrofë humanitare. “Nevoja...

“Alarmante!”, Borrell për sulmet amerikane në Rafah: Do të sjellë pasoja katastrofike

para 2 jave - Alsat-M

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se planet e Izraelit për sulme në Rafah në Rripin e Gazës janë alarmante. Në një postim në rrjetin social “X” ai u shpreh se 1.4 milionë...

Egjipti: Zhvillimet në Rafah tregojnë se situata në Rripin e Gazës do të përkeqësohet më tej

para 2 jave - Anadolu Agency

Kajro Egjipti tha se zhvillimet në qytetin Rafah në jug të Rripit të Gazës, janë lajmëtar se situata në Gaza do të përkeqësohet edhe më tej, transmeton Anadolu. Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Sameh Shoukry...

Kryediplomatja gjermane: Populli i Gazës s’mund të zhduket në ajër

para 2 jave - GazetaBlic

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, ka shprehur shqetësimin ndaj çdo pushtimi të mundshëm ushtarak izraelit në qytetin jugor Rafah të Gazës. “Nevoja në Rafah është tashmë e pabesueshme – 1.3...

Numri i të vdekurve në Gaza kalon shifrën 28 mijë

para 2 jave - Reporteri

Ministria e Shëndetësisë e Gazës thotë se numri i palestinezëve të vrarë nga agresioni izraelit që nga 7 tetori është rritur në 28,064, me 67,611 të tjerë të plagosur. “Okupacioni izraelit kreu 16 masakra...

Kryediplomatja gjermane: Populli i Gazës s’mund të zhduket në ajër

para 2 jave - Klan Kosova

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, ka shprehur shqetësimin ndaj çdo pushtimi të mundshëm ushtarak izraelit në qytetin jugor Rafah të Gazës. “Nevoja në Rafah është tashmë e pabesueshme – 1.3...

FOKUS – Arabia Saudite paralajmëron Izraelin kundër ofensivës në Rafah

para 2 jave - Shqipmedia

KAJRO, 10 shkurt /ATSH-DPA/ – Arabia Saudite paralajmëroi sot Izraelin kundër një ofensive në qytetin kufitar Rafah në Rripin e Gazës dhe u bëri thirrje Kombeve të Bashkuara që të mbajnë një takim urgjent...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Indeks online

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Arabia Saudite paralajmëron Izraelin për pushtimin e Rafah dhe thërret në takim urgjent KS-OKB-në

para 2 jave - Anadolu Agency

Rijad Arabia Saudite i bëri thirrje Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) për një takim urgjent për të parandaluar Izraelin të kryejë katastrofa tjera humanitare kundër palestinezëve,...

Humbi jetën 28 persona nga sulmet izraelite në qytetin Rafah, mes viktimave 10 fëmijë

para 2 jave - Opinion

28 persona humbën jetën në Rafah nga sulmet izraelite, mes viktimave ishin dhe10 fëmijë. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Vizion Plus

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Numri i të vdekurve në Gaza kalon shifrën 28 mijë

para 2 jave - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë e Gazës thotë se numri i palestinezëve të vrarë nga agresioni izraelit që nga 7 tetori është rritur në 28,064, me 67,611 të tjerë të plagosur. “Okupacioni izraelit kreu 16 masakra...

Gaza, rritet numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

para 2 jave - TRT Balkan

Ministria palestineze e Shëndetësisë në Gaza deklaroi se sulmet e fundit izraelite kanë shkaktuar një numër të madh humbje jetësh dhe të plagosurish. Bëhet e ditur se janë plagosur 152 persona dhe se numri...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Bota Sot

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Nga zonat ku largohet ushtria izraelite gjenden shumë trupa të pajetë të palestinezëve

para 2 jave - Anadolu Agency

Gaza Në Rripin e Gazës ku ushtria izraelite vazhdon sulmet që nga 7 tetori 2023 e deri më tani, vërehet se ushtria pas tërheqjes nga rajonet që ka pushtuar ka lënë shumë trupa të pajetë, raporton Anadolu....

Izraeli kërkon të pushtojë edhe Rafahun

para 2 jave - Klan Macedonia

BE dhe SHBA apelojnë që të shmanget katastrofa Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu urdhëron ushtrinë të pushtojë edhe Rafahun, qytetin e fundit në Rripin e Gazës i mbetur i pashkelur nga trupat e...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Ora news

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah, raportohet për 28 viktima, mes tyre dhe 10 fëmijë

para 2 jave - Panorama

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Sulmet izraelite në qytetin Rafah rrisin frikën për operacion tokësor

para 2 jave - Gazeta Tema

Sulmet ajrore izraelite në qytetin jugor të Gazës, Rafah, kanë goditur zona të dendura me palestinezë, pasi kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka urdhëruar trupat e tij të “përgatiten për të operuar”....

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - GazetaBlic

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Gazeta Express

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Netanyahu kërkon që operacioni në Rafah të përfundojë deri në Ramazan

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se operacioni i Forcave të Mbrojtes së Izraelit (IDF) në Rafah, duhet të përfundojë deri në fillimin e muajit të Ramazanit, përkatësisht më 10 mars....

Dhjetëra gra e fëmijë të vrarë nga sulmet izraelite në Rafah

para 2 jave - Koha.net

Të paktën 25 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, janë vrarë nga sulmet e reja në Rafah të shtunën, duke rritur frikën tek palestinezët për një pushtim në terren. Sipas medias palestineze, Wafa, Rafah u...

Netanyahu kërkon që operacioni në Rafah të përfundojë deri në Ramazan

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se operacioni i Forcave të Mbrojtes së Izraelit (IDF) në Rafah, duhet të përfundojë deri në fillimin e muajit të Ramazanit, përkatësisht më 10 mars....

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Netanyahu urdhëroi që operacioni në Rafah të përmbyllet me fillimin e Ramazanit

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, i ka thënë kabinetit të luftës se operacioni i Forcave izraelite të Mbrojtjes në Rafah duhet të përfundojë deri në fillim të Ramazanit më 10 mars, ka thënë...

Gaza, rritet në 28.064 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

para 2 jave - Anadolu Agency

Istanbul Është rritur në 28.064 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës, popullatën e të cilës e ka detyruar të qëndrojë në uri dhe pa ujë, transmeton Anadolu. Në një deklaratë...

“Alarmante!”, Borrell për sulmet amerikane në Rafah: Do të sjel...

para 2 jave - BalkanWeb

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se planet e Izraelit për sulme në Rafah në Rripin e Gazës janë alarmante. Në një postim në rrjetin social “X” ai u shpreh se 1.4 milionë...

Shkon në mbi 28 mijë numri i viktimave në Gaza – Izraeli mohon statistikat palestineze

para 2 jave - Telegrafi

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi pretendon se të paktën 28064 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori. Gjithashtu ministria bënë të ditur se 67611 të tjerë janë...

Kryediplomatja gjermane: Populli i Gazës s’mund të zhduket në ajër

para 2 jave - Top24

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, ka shprehur shqetësimin ndaj çdo pushtimi të mundshëm ushtarak izraelit në qytetin jugor Rafah të Gazës. “Nevoja në Rafah është tashmë e pabesueshme – 1.3...

Izraeli godet nga ajri qytetin Rafah

para 2 jave - Ekonomia Online

Forcat ajrore izraelite sulmuan të shtunën qytetin Rafah në Rripin e Gazës. Sulmi erdhi pasi Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu urdhëroi ushtrinë të përgatiste një plan për evakuimin e civilëve nga...

Arabia Saudite paralajmëron për ‘pasoja të rrezikshme’ pasi Izraeli sulmoi Rafahun

para 2 jave - Tetova Sot

Ministria e Jashtme e Arabisë Saudite ka paralajmëruar kundër “pasojave jashtëzakonisht të rrezikshme”, pasi Izraeli sulmoi qytetin Rafah – strehën e fundit për qindra mijëra palestinezë që u zhvendosën...

Numri i të vdekurve në Gaza kalon shifrën 28 mijë

para 2 jave - Gazeta Metro

Ministria e Shëndetësisë e Gazës thotë se numri i palestinezëve të vrarë nga agresioni izraelit që nga 7 tetori është rritur në 28,064, me 67,611 të tjerë të plagosur. “Okupacioni izraelit kreu 16 masakra...

Numri i të vdekurve në Gaza kalon shifrën 28 mijë

para 2 jave - Klan Macedonia

Ministria e Shëndetësisë e Gazës thotë se numri i palestinezëve të vrarë nga agresioni izraelit që nga 7 tetori është rritur në 28,064, me 67,611 të tjerë të plagosur. “Okupacioni izraelit kreu 16 masakra...

Ofensiva izraelite në Rafa/ Shënohen deri tani 25 vitkima, kryesisht gra dhe fëmijë

para 2 jave - Dosja.al

RAFAH - Sipas agjencisë palestineze të lajmeve Wafa të shtunën, sulmet ajrore dhe granatimet izraelite që synonin qytetin jugor të Gazës, Rafah, kanë sjellë vdekje dhe plagosje të shumta. Sipas zyrtarëve...

28 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite në Rafah

para 2 jave - Indeks online

Sulmet ajrore izraelite vranë të paktën 28 palestinezë në Rafah herët të shtunën. Kjo disa orë pasi kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, tha se i kërkoi ushtrisë të planifikonte evakuimin e qindra...

Borrell shpreh shqetësimin për sulmin e planifikuar izraelit në Rafah

para 2 jave - Indeks online

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell Fontelles, ka thënë se raportet për një sulm të pritshëm izraelit në Rafah janë “alarmante”, pasi shqetësimi rritet rreth numrit të lartë që një inkursion...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK