Maqedonci: 129 ushtarë u larguan vullnetarisht nga FSK-ja gjatë vitit 2023

para 2 jave - Indeks online

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, i cili ka raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me raportin vjetor të punës për 2023, ka thënë se gjatë vitit 2023 nga FSK janë larguar...

Maqedonci: 221 pjesëtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit 2023

para 2 jave - Zeri

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci ka raportuar në Komisionin për Siguri dhe Mbrojtje. Gjatë raportimit të tij Maqedonci ka deklaruar se 221 pjesëtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit të...

Maqedonci: 221 pjesëtar të FSK-së janë larguar gjatë vitit 2023

para 2 jave - Telegrafi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci ka raportuar në Komisionin për Siguri dhe Mbrojtje. Gjatë raportimit të tij Maqedonci ka deklaruar se 221 pjesëtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit të...

Maqedonci: 221 pjesëtarë të FSK-së ndërprenë shërbimin gjatë vitit të kaluar

para 2 jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka njoftuar se 221 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës e kanë ndërprerë punën në këtë institucion që nga viti 2023. Sipas tij, më shumë...

Maqedonci: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun, kemi rritje të buxhetit për ushtrinë

para 2 jave - Zeri

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci, ka deklaruar se është dyfishuar buxheti për ushtrinë. Aktualisht, shuma e ndarë është 204 milionë euro nga 102 milionë sa ishte vitin e kaluar. Gjatë raportimit në...

Maqedonci: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun, kemi rritje të buxhetit për ushtrinë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci, ka deklaruar se është dyfishuar buxheti për ushtrinë. Aktualisht, shuma e ndarë është 204 milionë euro nga 102 milionë sa ishte vitin e kaluar. Gjatë raportimit në...

Gjatë vitit të kaluar, 129 pjesëtarë u larguan vullnetarisht nga FSK

para 2 jave - Syri.net Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci në Komisionin për Siguri ka bërë të ditur se gjatë vitit 2023, kanë dhënë dorëheqje 221 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, përfshirë edhe ata të pensionuar....

Maqedonci: 129 pjesëtarë u larguan nga FSK-ja vitin e kaluar, disa shkuan në Polici – është trend global

para 2 jave - Gazeta Express

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se 129 pjesëtarë të FSK-së e kanë ndërprerë shërbimin në ushtri gjatë vitit 2023, raporton Gazeta Express. Maqedonci tha gjatë raportimit në Komisionin parlamentar...

Maqedonci në raportin vjetor: U dyfishua buxheti për ushtri, u nënshkrua kontrata për transport

para 2 jave - Klan Kosova

Maqedonci ka treguar që nga 102 milionë euro sa ishin ndarë vjet, sivjet janë ndarë 204 milionë sosh, sipas EkonomiaOnline. Ai gjatë raportimit në Komisionin për Cështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes për raportin...

Maqedonci: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun, kemi rritje të buxhetit për ushtrinë

para 2 jave - Bota Sot

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci, ka deklaruar se është dyfishuar buxheti për ushtrinë. Aktualisht, shuma e ndarë është 204 milionë euro nga 102 milionë sa ishte vitin e kaluar. Gjatë raportimit në...

Kaq ushtarë u larguan nga FSK gjatë vitit 2023

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes lidhur me raportin vjetor të punës, tha se 221 pjesëtarë janë larguar nga Forca e Sigurisë së...

108 milionë euro u shfrytëzuan për armatimin e FSK-së gjatë vitit 2023

para 2 jave - Kallxo

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka thënë në Komisionin Parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes se gjatë vitit 2023 janë shfrytëzuar 108 milionë euro për blerje të armatimit. Rritja prej...

Gjatë vitit të kaluar, 129 pjesëtarë u larguan vullnetarisht nga FSK

para 2 jave - Reporteri

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci në Komisionin për Siguri ka bërë të ditur se gjatë vitit 2023, kanë dhënë dorëheqje 221 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, përfshirë edhe ata të pensionuar,...

Ministri i Mbrojtjes: Mbi 115 milionë euro u shpenzuan në armatim, do të blejmë edhe këtë vit

para 2 jave - Gazeta Express

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se vitin e kaluar janë shpenzuar mbi 115 milionë euro në blerje të armatimit për Forcën e Sigurisë së Kosovës, raporton Gazeta Express. Maqedonci gjatë raportimit...

Maqedonci nis raportimin në Komisionin për Siguri: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun

para 2 jave - Bota Sot

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka nisur raportimin në Komisionin parlamentar për Siguri. Ai tregoi se raporti, të cilin tha se do ta prezantojë para deputetëve anëtarë të këtij komisioni “përmban...

Maqedonci: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun, kemi rritje të buxhetit për ushtrinë

para 2 jave - Indeks online

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci, ka deklaruar se është dyfishuar buxheti për ushtrinë. Aktualisht, shuma e ndarë është 204 milionë euro nga 102 milionë sa ishte vitin e kaluar. Gjatë raportimit në...

129 ushtarë u larguan nga FSK gjatë vitit 2023

para 2 jave - RTK

221 ushtarë janë larguar nga Forca e Sigurisë së Kosovës gjatë vitit 2023. Kështu ka njoftuar ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, i cili po raporton në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes...

Alarmante: Maqedonci thotë se 221 ushtarë të FSK’së janë larguar vitin e kaluar

para 2 jave - Lajmi.net

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se 221 pjesëtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit të kaluar. Prej tyre, ai tha se janë 129 janë ndërprerje vullnetare e punës. Para anëtarëve të Komisionit për...

Maqedonci tregon se sa para harxhoi Kosova për të blerë armatime

para 2 jave - Lajmi.net

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se vitin e kaluar janë shpenzuar mbi 115 milionë euro në blerje të armatimit për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Maqedonci gjatë raportimit në Komisionin parlamentar...

Maqedonci: 129 pjesëtarë u larguan nga FSK-ja vitin e kaluar, disa shkuan në Polici – është trend global

para 2 jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se 129 pjesëtarë të FSK-së e kanë ndërprerë shërbimin në ushtri gjatë vitit 2023. Maqedonci tha gjatë raportimit në Komisionin parlamentar për Siguri tha se në...

Maqedonci në raportin vjetor: U dyfishua buxheti për ushtri, u nënshkrua kontrata për transport

para 2 jave - Infokusi

Maqedonci ka treguar që nga 102 milionë euro sa ishin ndarë vjet, sivjet janë ndarë 204 milionë sosh, sipas EkonomiaOnline. Ai gjatë raportimit në Komisionin për Cështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes për raportin...

Maqedonci nis raportimin në Komisionin për Siguri: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun

para 2 jave - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka nisur raportimin në Komisionin parlamentar për Siguri. Ai tregoi se raporti, të cilin tha se do ta prezantojë para deputetëve anëtarë të këtij komisioni “përmban...

“Disa çështje s’mund të ndahen me publikun” – Ministri i Mbrojtjes nis raportimin në Komisionin për Siguri

para 2 jave - Lajmi.net

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka nisur raportimin në Komisionin parlamentar për Siguri. Ai tregoi se raporti, të cilin tha se do ta prezantojë para deputetëve anëtarë të këtij komisioni “përmban...

Maqedonci: 221 pjesëtar të FSK-së janë larguar gjatë vitit 2023

para 2 jave - Periskopi

Maqedonci: 221 pjesëtar të FSK-së janë larguar gjatë vitit 2023 12 Feb, 13:10 Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se 129 pjesëtarë të FSK-së e kanë ndërprerë shërbimin në ushtri gjatë vitit 2023.....

129 pjesëtarë e braktisën FSK-në gjatë vitit të kaluar – Maqedonci: Është trend global

para 2 jave - Ekonomia Online

Gjatë vitit 2023, 129 ushtarë e kanë braktisur vullnetarisht Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK). Derisa numri i përgjithshëm i pjesëtarëve të larguar nga FSK-ja, vitin e kaluar, është 221, duke përfshirë...

Ministri Maqedonci: 221 pjesëtarë të FSK’së ndërprenë shërbimin gjatë vitit të kaluar

para 2 jave - Gazeta Metro

Gjatë vitit 2023, një numër prej 129 ushtarësh të FSK-së janë larguar vullnetarisht. Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka raportuar këtë në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Në total,...

Maqedonci: 221 ushtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit 2023

para 2 jave - ATV Live

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se 221 pjesëtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit të kaluar. Prej tyre, ai tha se janë 129 janë ndërprerje vullnetarë e punës. Para anëtarëve të Komisionit për...

221 ushtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit 2023

para 2 jave - Pressonline

221 pjesëtarë të FSK-së janë larguar gjatë vitit të kaluar. Prej tyre, 129 kanë ndërprerë vullnetarisht angazhimin. Kështu bëri të ditur ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, i cili tha se pasur ankesa...

Maqedonci tregon se sa para harxhoi Kosova për të blerë armatime

para 2 jave - Fakti Ditor

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se vitin e kaluar janë shpenzuar mbi 115 milionë euro në blerje të armatimit për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Maqedonci gjatë raportimit në Komisionin parlamentar...

Maqedonci: 221 pjesëtarë të FSK-së ndërprenë shërbimin gjatë vitit të kaluar

para 2 jave - Ekonomia Online

Vetëm gjatë vitit 2023, 129 ushtarë janë larguar vullnetarisht nga FSK-ja. Shifrat i ka bërë të ditura ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë raportimit në në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe...

Maqedonci: 221 pjesëtarë të FSK-së kanë ndërprerë shërbimin gjatë vitit të kaluar

para 2 jave - Epoka e Re

Vetëm gjatë vitit 2023, 129 ushtarë janë larguar vullnetarisht nga FSK-ja. Shifrat i ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Maqedonci: 221 pjesëtarë të FSK-së ndërprenë shërbimin gjatë vitit të kaluar

para 2 jave - Dukagjini

Vetëm gjatë vitit 2023, 129 ushtarë janë larguar vullnetarisht nga FSK-ja. Shifrat i ka bërë të ditura ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes....

Maqedonci nis raportimin në Komisionin për Siguri: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun

para 2 jave - Top24

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka nisur raportimin në Komisionin parlamentar për Siguri. Ai tregoi se raporti, të cilin tha se do ta prezantojë para deputetëve anëtarë të këtij komisioni “përmban...

Maqedonci: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun, kemi rritje të buxhetit për ushtrinë

para 2 jave - Dukagjini

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci, ka deklaruar se është dyfishuar buxheti për ushtrinë. Aktualisht, shuma e ndarë është 204 milionë euro nga 102 milionë sa ishte vitin e kaluar. Gjatë raportimit në...

Maqedonci: Disa çështje s’mund të ndahen me publikun, kemi rritje të buxhetit për ushtrinë

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci, ka deklaruar se është dyfishuar buxheti për ushtrinë. Aktualisht, shuma e ndarë është 204 milionë euro nga 102 milionë sa ishte vitin e kaluar, raporton Ekonomia Online....

Ministri i Mbrojtjes nis raportimin në Komisionin për Siguri

para 2 jave - Shqip

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka nisur raportimin në Komisionin parlamentar për Siguri. Ai tregoi se raporti, të cilin tha se do ta prezantojë para deputetëve anëtarë të këtij komisioni “përmban...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK