Margarita Xhepa feston ditëlindjen, sa vjeç bëhet ikona e kinematografisë shqiptare

para 3 jave - Vizion Plus

Aktorja e madhe, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen e 90-të. Ajo ka lindur më 2 prill të vitit 1934-ës në Lushnjë. Xhepa është një nga figurat ikonë të Teatrit dhe Kinematografisë shqiptare. Artistja...

Mbi 180 role në teatër e kinematografi, “Nderi i Kombit” Margarita Xhepa feston ditëlindjen

para 3 jave - Ora news

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja uron sot aktoren Margarita Xhepa, “Nderi i Kombit”, e cila feston 90-vjetorin e lindjes. Margarita Xhepa, një nga zonjat më të mëdha të teatrit...

Margarita Xhepa 90 vite ikonë, ditëlindja mes miqve e artistëve: Sa të kem shpirt në trup, teatri s’largohet!

para 3 jave - Java News

Mes aktorëve, kujtimeve e urimeve për një jetë sa më të gjatë, Tinka Kurti festoi sot ditëlindjen e 90-të në një ceremoni festive të organizuar nga ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi...

Aktorja Margarita Xhepa feston 92-vjetorin!

para 3 jave - Syri

Aktorja e madhe, Margarita Xhepa, feston këtë të martë 92-vjetorin e lindjes. Aktorja ka lindur më 2 prill të vitit 1932, në qytetin e Lushnjës, prej nga edhe ka filluar të hedhë hapat e parë drejt karrierës...

Sot feston ditëlindjen e 92-të Margarita Xhepa, mbi njëqind role në teatër e kinema

para 3 jave - Gazeta Tema

Sot feston ditëlindjen ylli i kinematografisë shqiptare Margarita Xhepa. Margarita Xhepa është aktore shqiptare e njohur si një nga zonjat e mëdha të kinemasë shqipe dhe teatrit shqip. Ajo vazhdon dhe...

Sot feston ditëlindjen e 92-të Margarita Xhepa, aktorja brilante shqiptare

para 3 jave - Lexo

Sot feston ditëlindjen ylli i kinematografisë shqiptare Margarita Xhepa. Margarita Xhepa është aktore shqiptare e njohur si një nga zonjat e mëdha të kinemasë shqipe dhe teatrit shqip. Ajo vazhdon dhe...

Sot feston ditëlindjen e 92-të Margarita Xhepa, aktorja brilante shqiptare

para 3 jave - ACTV

Sot feston ditëlindjen ylli i kinematografisë shqiptare Margarita Xhepa. Margarita Xhepa është aktore shqiptare e njohur si një nga zonjat e mëdha të kinemasë shqipe dhe teatrit shqip. Ajo vazhdon dhe...

Mbi 180 role në teatër e kinematografi, Margarita Xhepa feston 90-vjetorin

para 3 jave - Java News

Sot feston 90-vjetorin një nga zonjat më të mëdha të teatrit dhe filmit shqiptar, Margarita Xhepa. Gjatë karrierës së saj, ka krijuar mbi 150 role në teatër dhe 32 role në kinematografi. Veç suksesit me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK