INSTAT: Ekonomia e Shqipërisë u rrit me 3.44 % gjatë vitit 2023

para 2 jave - RTK

Ekonomia shqiptare vijoi trendin në rritje edhe në tremujorin e katërt të vitit 2023. INSTAT publikoi sot raportin mbi mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Produkti i Brendshëm Bruto (P.B.B) në tremujorin...

Rritet besimi i konsumatorëve! Të gjithë sektorët e ekonomisë shikohen me optimizëm. E kundërta për ndërtimin

para 2 jave - Top Channel

Besimi i konsumatorëve dhe bizneseve ka marrë një kthesë pozitive gjatë muajit mars, pas dy muajve radhazi në rënie. Banka e Shqipërisë tregon se ky indeks është rritur me 2.5% dhe qëndron 7% mbi mesataren...

INSTAT-i thotë se: Ekonomia u rrit me 3.44 % gjatë vitit 2023

para 2 jave - Ora news

Ekonomia shqiptare vijoi trendin në rritje edhe në tremujorin e katërt të vitit 2023. INSTAT publikoi sot raportin mbi mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Produkti i Brendshëm Bruto (P.B.B) në tremujorin...

Rritet besimi i në ekonomi, pas dy muajsh radhazi me rënie, vetëm ndërtuesit bëhen pesimistë

para 2 jave - FaxWeb

Besimi i bizneseve dhe konsumatorëve ka shfaqur shenja përmirësimi në mars, pasi kishte qenë në rënie për dy muaj radhazi. Banka e Shqipërisë bëri të ditur se Treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) shënoi...

Rritja ekonomike ngadalësohet ndërsa bujqësia bie në recesion

para 2 jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Nga Gjergj Erebara Bujqësia shqiptare, një nga sektorët më me potencial për zhvillim në një vend që përjeton bum turistik, pësoi një rënie vjetore...

Shifrat e fundit: Rritet Prodhimi i Brendshëm Bruto. Ndikuan pagat, shitja e pronave e ndërtimi

para 2 jave - Gazeta Tema

Tremujori i katërt i vitit shënoi rritje të ekonomisë me 3.8% krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Të dhënat e publikuara nga institute i statistikave flasin për një kontribut të shtuar...

INSTAT: Ekonomia u rrit me 3.44 % gjatë vitit 2023

para 2 jave - Java News

Ekonomia shqiptare vijoi trendin në rritje edhe në tremujorin e katërt të vitit 2023. INSTAT publikoi sot raportin mbi mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Produkti i Brendshëm Bruto (P.B.B) në tremujorin...

INSTAT: Ekonomia u rrit me 3.44 % gjatë vitit 2023

para 2 jave - Lexo

Ekonomia shqiptare vijoi trendin në rritje edhe në tremujorin e katërt të vitit 2023. INSTAT publikoi sot raportin mbi mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Produkti i Brendshëm Bruto (P.B.B) në tremujorin...

INSTAT: Ekonomia u rrit me 3.44 % gjatë vitit 2023

para 2 jave - ACTV

Ekonomia shqiptare vijoi trendin në rritje edhe në tremujorin e katërt të vitit 2023. INSTAT publikoi sot raportin mbi mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Produkti i Brendshëm Bruto (P.B.B) në tremujorin...

Rritja ekonomike ngadalësohet ndërsa bujqësia bie në recesion

para 2 jave - Syri

Të dhënat paraprake për rritjen ekonomike të vitit 2023 të publikuara të martën nga INSTAT tregojnë se bumi i turizmit nuk ka sjellë ndonjë rritje mbresëlënëse në ekonominë e gjerë, ndërsa rritja e paktë...

BIRN: Rritja ekonomike ngadalësohet ndërsa bujqësia bie në recesion

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË - Bujqësia shqiptare, një nga sektorët më me potencial për zhvillim në një vend që përjeton bum turistik, pësoi një rënie vjetore në prodhim prej 0.68% gjatë vitit 2023, ndërsa kishte pësuar një...

Ekonomia ngadalësohet në 2023/ U rrit me 3.44%, konsumi në nivelet më të ulëta që nga pandemia, nuk ndihmohet nga turizmi

para 2 jave - Dosja.al

TIRANË- Ekonomia shqiptare është rritur me ritme të ngadalta në 2023, pavarësisht përshpejtimit në gjysmën e dytë të vitit. Me vlerësimin e tremujorit të katërt, INSTAT jep një vlerësim paraprak të PBB-së...

Ekonomia ngadalësohet në 2023, u rrit me 3.44%, konsumi në nivelet më të ulëta që nga pandemia, nuk ndihmohet nga turizmi

para 2 jave - Syri

Ekonomia shqiptare është rritur me ritme të ngadalta në 2023, pavarësisht përshpejtimit në gjysmën e dytë të vitit. Me vlerësimin e tremujorit të katërt, INSTAT jep një vlerësim paraprak të PBB-së për...

Paga 900 euro për administratën, ekspertja: Si do të ndikojë në skemën e pensioneve dhe tek privati!

para 2 jave - Bota Sot

Pak ditë më parë është miratuar vendimi për rritjen e pagave për administratën, ku pritet që deri në fund të këtij viti paga mesatare të arrijë në 900 euro. Por si do të ndikojë kjo në aspektin makro dhe...

Paga 900 euro për administratën, ekspertja: Si do të ndikojë në skemën e pensioneve dhe tek privati! Shqiptarët e kanë të pamundur të përballojnë koston e jetesës

para 2 jave - Panorama

VOLTIZA DURO/ Pak ditë më parë është miratuar vendimi për rritjen e pagave për administratën, ku pritet që deri në fund të këtij viti paga mesatare të arrijë në 900 euro. Por si do të ndikojë kjo në aspektin...

Rritet besimi i në ekonomi, pas dy muajsh radhazi me rënie, vetëm ndërtuesit bëhen pesimistë

para 2 jave - Ora news

Besimi i bizneseve dhe konsumatorëve ka shfaqur shenja përmirësimi në mars, pasi kishte qenë në rënie për dy muaj radhazi. Banka e Shqipërisë bëri të ditur se Treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) shënoi...

INSTAT: Në 2023, ekonomia u rrit me 3.3%! Dominon ndërtimi dhe real estate

para 2 jave - Java News

Ekonomia u rrit mesatarisht me 3.3 për qind vitin e shkuar. Këto janë shifrat e bëra publike nga INSTAT. Më i mbarë ka rezultuar tremujori i katërt i vitit, gjatë së cilit Prodhimi i Brendshëm Bruto u...

INSTAT: Në 2023, ekonomia u rrit me 3.3%! Dominon ndërtimi dhe real estate

para 2 jave - Shqip

Ekonomia u rrit mesatarisht me 3.3 për qind vitin e shkuar. Këto janë shifrat e bëra publike nga INSTAT. Më i mbarë ka rezultuar tremujori i katërt i vitit, gjatë së cilit Prodhimi i Brendshëm Bruto u...

Rritet besimi i në ekonomi, pas dy muajsh radhazi me rënie, vetëm ndërtuesit bëhen pesimistë

para 2 jave - Dosja.al

TIRANA - Besimi i bizneseve dhe konsumatorëve ka shfaqur shenja përmirësimi në mars, pasi kishte qenë në rënie për dy muaj radhazi. Banka e Shqipërisë bëri të ditur se Treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE)...

Si do ristrukturohen në tre grupe pagat në arsim dhe shëndetësi Published 1 Prill, 2024

para 3 jave - ACTV

Gjatë vitit 2024 do të finalizohet reforma e pagave e ndërmarrë nga Qeveria gjatë vitit 2023. Mbështetur në këtë reformë, synohet që në vitin 2024, paga mesatare në administratën buxhetore qendrore, nga...

Rritja më e madhe ekonomike kërkon rritje të pagave reale

para 3 jave - Flaka

Pagat reale në BE duhet të rriten nëse duam fuqizim të përhershëm ekonomik dhe rritje më të lartë të ekonomisë, beson anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Piero Cipollone, përcjell...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK