Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - RTV 21

Mbrëmjen e sotme Mali i Zi është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 4.3 shkallë të Rihterit. Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC), tërmeti ka ndodhur rreth orës 19:07. Epiqendra...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Reporteri

Mbrëmjen e sotme Mali i Zi është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 4.3 shkallë të Rihterit, përcjell Reporteri.net. Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC), tërmeti ka ndodhur rreth...

Tërmet në Malin e Zi, nuk raportohet për dëme

para 3 jave - Klan Kosova

Një tërmet mesatar prej 4.3 shkallësh të Rihterit është regjistruar sonte në orën 21:07 në Mal të Zi, njoftoi Instituti për Hidrometeorologji dhe Sizmologji. Tërmeti ishte katër kilometra në perëndim të...

Tërmeti trondit Malin e Zi

para 3 jave - NOA

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka goditur Malin e zi mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet e tërmetit...

Tërmet në Bosnje-Hercegovinë dhe Mal të Zi

para 3 jave - Telegrafi

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballësh të shkallës Rihter ka tronditur mbrëmjen e sotme Bosnjë-Hercegovinën dhe Malin e Zi. Sipas të dhënave të EMSC, epiqendra e tërmetit është 26 kilometra në verilindje...

Mali i Zi goditet nga një termet

para 3 jave - Alsat-M

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Gazeta Express

Një tërmet u regjistrua në Malin e Zi. Tërmeti ishte me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Deri më tani...

Lëkundje tërmeti në Malin e Zi, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Panorama

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka goditur Malin e Zi gjatë mbrëmjes të së martës (2 prill) në orën 21:07. U mësua se epiqendra e tërmetit ishte Nikshiqi 22 kilometra nga kufiri me Bosnjë Hercegovinën. Ende...

Tërmeti i fortë ‘shkund’ fqinjët e Shqipërisë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Gazeta Shqip

Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra.about:blank...

Tërmet 4.3 shkallë në Mal të Zi

para 3 jave - RTK

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter është regjistruar sonte në orën 21:07, 30 kilometra në veriperëndim të Nikshiqit dhe 75 kilometra nga Podgorica. Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare...

Mali i Zi goditet nga një tërmet

para 3 jave - Aktuale

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Marketing Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra....

Tërmet 4.3 shkallë në Mal të Zi

para 3 jave - Kallxo

Një tjetër tërmet ka goditur Malin e Zi, me magnitudë 4.3, sipas Qendrës Europiane Sizmologjike Mesdhetare ( EMCS ). Tërmeti ka ndodhur të martën, më 02.04.2024 në orën 21:07. Epiqendra e tij ka qenë 78...

Ballkani dridhet serish. Tre tërmete të fuqishme godasin këtë shtet

para 3 jave - NMK Post

Pas atij të fortë, Malin e Zi e goditën edhe dy tërmete më të vogla: “Është ndjerë fuqishëm në Nikshiq” Një tërmet mesatar prej 4.3 gradësh sipas shkallës Rihter është regjistruar sonte në orën 21:07 në...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Indeks online

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftoi se një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme në orën 21:07. Epiqendra e tërmetit, thonë ata, ishte 30...

Mali i Zi goditet nga një termet

para 3 jave - Zhurnal

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Mali i Zi goditet nga një termet

para 3 jave - Zeri

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Mali i Zi goditet nga një termet

para 3 jave - OraInfo

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Mali i Zi goditet nga një termet

para 3 jave - Bota Sot

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Mali i Zi goditet nga tërmeti, sa ishte magnituda

para 3 jave - Albeu

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka goditur Malin e zi mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet e tërmetit...

Tërmeti i fortë godet Malin e Zi, ja magnituda dhe epiqendra

para 3 jave - Ora news

Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra....

Tërmeti i fortë godet Malin e Zi, magnituda dhe epiqendra

para 3 jave - Vizion Plus

Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra....

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - GazetaBlic

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Tërmeti i fortë ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - InfoShqip

Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra....

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Lajmi.net

Një tërmet u regjistrua në Malin e Zi . Tërmeti ishte me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Deri më tani...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Infokusi

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftoi se një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme në orën 21:07. Epiqendra e tërmetit, thonë ata, ishte 30...

Lëkundje tërmeti në ishullin e madh grek, panik te banorët

para 3 jave - Gazeta Tema

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës Rihter ka goditur sot Greqinë, bën me dije Qendra Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC). Tërmeti ka ndodhur rreth 40 kilometra në veriperëndim të ishullit Rodos,...

Tërmet në Bosnje-Hercegovinë dhe Mal të Zi

para 3 jave - Top24

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballësh të shkallës Rihter ka tronditur mbrëmjen e sotme Bosnjë-Hercegovinën dhe Malin e Zi. Sipas të dhënave të EMSC, epiqendra e tërmetit është 26 kilometra në verilindje...

Tërmet në Bosnje-Hercegovinë dhe Mal të Zi

para 3 jave - TvNews

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballësh të shkallës Rihter ka tronditur mbrëmjen e sotme Bosnjë-Hercegovinën dhe Malin e Zi. Sipas të dhënave të EMSC, epiqendra e tërmetit është 26 kilometra në verilindje...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Një tërmet i fortë ka goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Klan Macedonia

Mbrëmjen e sotme Mali i Zi është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 4.3 shkallë të Rihterit. Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC), tërmeti ka ndodhur rreth orës 19:07. Epiqendra...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Periskopi

Tërmet në Mal të Zi 02 Apr, 22:14 Një tërmet u regjistrua në Malin e Zi. Tërmeti ishte me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale...

Mali i Zi goditet nga një termet

para 3 jave - Ekonomia Online

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Mali i Zi goditet nga një tërmet

para 3 jave - Revista Kosovarja

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.4. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Nikshiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra. Lëkundjet...

Tërmeti 4.3 ballë godet Malin e Zi, pasohet nga dy paslëkundje

para 3 jave - Dosja.al

MAL I ZI - Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme në Mal të Zi, sipas një njoftimi të Institutit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji. Epiqendra e tërmetit...

Tërmet në Mal të Zi

para 3 jave - Dukagjini

Instituti për hidrometrologji dhe sizmologji ka bërë të ditur Mali i ZI është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 4.4 shkatë të Rihterit. Epiqendra e tërmetit ishte 30 kilometra në veriperëndim të...

Lëkundje tërmeti në ishullin e madh grek, panik te banorët

para 3 jave - Lexo

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës Rihter ka goditur sot Greqinë, bën me dije Qendra Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC). Tërmeti ka ndodhur rreth 40 kilometra në veriperëndim të ishullit Rodos,...

“Shkundet” bregdeti grek, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Albeu

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në Rodos. Sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 13 kilometra në jugperëndim të ishullit. Më...

Tërmeti godet Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në Turqi

para 3 jave - Euronews

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka goditur sot Greqinë, njofton Qendra Evropiane Sizmologjike Mesdhetare (EMSC). Tërmeti ka ndodhur rreth 40 kilometra në veriperëndim të ishullit Rodos, në një thellësi prej...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - Lajm

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

"Shkundet" bregdeti grek, tërmet 4.1 ballë në ishullin e Rodosit

para 3 jave - Dosja.al

GREQI- Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në Rodos. Sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 13 kilometra në jugperëndim të ishullit....

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - Alsat-M

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - RTV 21

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - Ina

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Japoninë veriore

para 3 jave - GazetaBlic

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 6.1 ballë goditi prefekturat Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore të martën, tha Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte pjesa veriore bregdetare e prefekturës...

Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Japoninë veriore

para 3 jave - Klan Kosova

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 6.1 ballë goditi prefekturat Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore të martën, tha Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte pjesa veriore bregdetare e prefekturës...

Lëkundje të forta toke ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - Telegrafi

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.0 goditi pjesë të Japonisë verilindore rreth orës 4:24 të mëngjesit të së martës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti ndodhi në një thellësi prej 71 kilometrash...

Një tërmet i fortë ‘shkund’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Gazeta Express

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Tërmet me magnitudë 6.0 godet Japoninë

para 3 jave - Zeri

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.0 goditi pjesë të Japonisë verilindore rreth orës 4:24 të mëngjesit të së martës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti ndodhi në një thellësi prej 71 kilometrash...

Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Japoninë veriore

para 3 jave - Tetova Sot

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 6.1 ballë goditi prefekturat Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore të martën, tha Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte pjesa veriore bregdetare e prefekturës...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - Shenja

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Lëkundje të forta toke ‘shkundin’ Japoninë

para 3 jave - Flaka

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.0 goditi pjesë të Japonisë verilindore rreth orës 4:24 të mëngjesit të së martës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti ndodhi në një thellësi prej 71 kilometrash...

Një tërmet i fortë “dridh” Japoninë

para 3 jave - Klan Macedonia

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Tërmeti me magnitudë 6.1 godet Japoninë veriore

para 3 jave - Ekonomia Online

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 6.1 ballë goditi prefekturat Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore të martën, tha Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte pjesa veriore bregdetare e prefekturës...

Tërmet i fortë në Japoni

para 3 jave - Epoka e Re

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Top Channel

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Aktuale

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Marketing Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia,...

Një tërmet i fortë ‘shkund’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Ora news

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Bota Sot

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Një tërmet i fortë trondit Japoninë

para 3 jave - NOA

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Një tërmet i fortë ‘shkund’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Albeu

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, sa ishte magnituda

para 3 jave - Tetova Sot

Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Rihter “goditi” prefekturat Iëate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike Japoneze. Epiqendra e tërmetit të fortë ishte në pjesën veriore...

Lëkundje të forta tërmeti ‘shkundin’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

para 3 jave - Flaka

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë. Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, sa ishte magnituda

para 3 jave - Top24

Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Rihter “goditi” prefekturat Iëate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike Japoneze. Epiqendra e tërmetit të fortë ishte në pjesën veriore...

Dy tërmete të forta kanë goditur shtetin fqinjë. Ndjehen edhe …

para 3 jave - NMK Post

Dy tërmete të forta kanë goditur Greqinë mëngjesin e sotëm Dy tërmete të forta goditën Greqinë mëngjesin e sotëm, njofton Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC). Tërmeti i parë ka ndodhur në jug...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK