ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e veriut të saj

para 2 jave - Ina

Kosova po e fiton betejën për kontrollin e veriut të saj rebel, me shumice serbe, derisa shpresat për normalizim mes Prishtinës dhe Beogradit po shuhen. Kështu thuhet në një shkrim të Grupit Ndërkombëtar...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve

para 2 jave - RTV 21

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve

para 2 jave - Reporteri

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë, shkruan...

ICG: E ardhmja e pakicës serbe në Kosovë - jetike për afrimin mes Beogradit dhe Prishtinës

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Grupi Ndërkombëtar të Krizave, tha të martën se Kosova dhe Serbia si dhe mbështetësit e jashtëm duhet të punojnë për zbutjen e rreziqeve afatshkurtra nga dhuna në veriun e banuar me shumicë serbe, dhe...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut, të veprojë drejt vetëqeverisjes së serbëve

para 2 jave - Klan Kosova

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut

para 2 jave - Syri

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

Raporti i ICG: Kërkohet presion ndërkombëtar për t’i kapërcyer pengesat, pasi procesi i dialogut mund të mbetet i ngrirë

para 2 jave - Telegrafi

Në një raport të ri të publikuar sot, Organizata joqeveritare “International Crisis Group” (ICG) u ka kushtuar vëmendje të veçantë zhvillimeve të fundit në veriun e Kosovës, duke ofruar një vlerësim kritik...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut

para 2 jave - Bota Sot

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

“Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve”

para 2 jave - Zeri

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

Raporti i ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e veriut

para 2 jave - RTK

Organizata joqeveritare “International Crisis Group”, e cila ka mision parandalimin e konflikteve në botë, në raportin më të ri kushtuar Kosovës, ka trajtuar situatën në veri të Kosovës, raportin me Serbinë...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

Raporti i ICG-së: Kërkohet presion ndërkombëtar për t’i kapërcyer pengesat, pasi procesi i dialogut mund të mbetet i ngrirë

para 2 jave - Zeri

Në një raport të ri të publikuar sot, Organizata joqeveritare “ International Crisis Group ” (ICG) u ka kushtuar vëmendje të veçantë zhvillimeve të fundit në veriun e Kosovës, duke ofruar një vlerësim...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve

para 2 jave - GazetaBlic

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

Raporti i ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e Veriut, duhet t’i tërheq specialët nga rajonet me shumicë serbe

para 2 jave - Gazeta Express

Organizata joqeveritare “International Crisis Group”, e cila ka mision parandalimin e konflikteve në botë, në raportin më të ri kushtuar Kosovës, ka trajtuar situatën në Veri, raportin me Serbinë në përgjithësi,...

Raporti i ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e Veriut, duhet t’i tërheq specialët nga rajonet me shumicë serbe

para 2 jave - OraInfo

Organizata joqeveritare “International Crisis Group”, e cila ka mision parandalimin e konflikteve në botë, në raportin më të ri kushtuar Kosovës, ka trajtuar situatën në Veri, raportin me Serbinë në përgjithësi,...

ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e veriut të saj

para 2 jave - Bota Sot

Kosova po e fiton betejën për kontrollin e veriut të saj rebel, me shumice serbe, derisa shpresat për normalizim mes Prishtinës dhe Beogradit po shuhen. Kështu thuhet në një shkrim të Internacinal Crises...

Raporti i ICG: Kosova po fiton kontrollin në veri, Asociacioni zgjidhja e vetme

para 2 jave - Lajmi.net

Organizata joqeveritare “International Crisis Group”, e cila ka mision parandalimin e konflikteve në botë, në raportin më të ri kushtuar Kosovës, ka trajtuar situatën në Veri, raportin me Serbinë në përgjithësi,...

Raporti i ICG: Kërkohet presion ndërkombëtar për t’i kapërcyer pengesat, pasi procesi i dialogut mund të mbetet i ngrirë

para 2 jave - Top24

Në një raport të ri të publikuar sot, Organizata joqeveritare “International Crisis Group” (ICG) u ka kushtuar vëmendje të veçantë zhvillimeve të fundit në veriun e Kosovës, duke ofruar një vlerësim kritik...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve

para 2 jave - Dukagjini

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizim të veriut dhe të marrë hapa për vetëqeverisje të serbëve

para 2 jave - Pressonline

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

GNK: Kosova të bashkëpunojë me KFOR-in për çmilitarizimin e Veriut

para 2 jave - Euronews

Kosova, Serbia dhe palët tjera të jashtme duhet të fokusohen në shmangie të rrezikut afatshkurtër të dhunës në veri të Kosovës, dhe më pas të analizojnë mënyra për të garantuar stabilitet afatgjatë. Kështu...

Raporti i ICG-së: Koha nuk është në anën e Kurtit, mbështetja nga aleatët po gërryhet me shpejtësi

para 2 jave - Bota Press

Raporti i fundit i Grupit Ndërkombëtar të Krizave, ka konstatuar se politikbërja e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në raport me veriun e Kosovës “ka bërë që të humb mbështetjen edhe në mesin e serbëve...

Raporti i ICG: Kosova po fiton betejën për kontrollin e Veriut, por po humbet mundësinë për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

para 2 jave - Dosja.al

KOSOVË - "International Crisis Group" e cila është një organizatë e pavarur që punon për të parandaluar luftërat dhe për të formuar politika që do të ndërtojnë një botë më paqësore. Së fundmi në raportin...

Raporti i ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e Veriut, duhet t’i tërheq specialët nga rajonet me shumicë serbe

para 2 jave - Periskopi

Raporti i ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e Veriut, duhet t’i tërheq specialët nga rajonet me shumicë serbe 02 Apr, 21:12 Organizata joqeveritare “International Crisis Group”, e cila ka mision...

Raporti i ICG: Kosova po e fiton betejën për kontrollin e Veriut

para 2 jave - Shqip

Organizata joqeveritare “International Crisis Group”, e cila ka mision parandalimin e konflikteve në botë, në raportin më të ri kushtuar Kosovës, ka trajtuar situatën në Veri, raportin me Serbinë në përgjithësi,...

Jevtiq: Pres që komuniteti ndërkombëtar ta parandalojë Kurtin t’i dëbojë të gjithë serbët

para 2 jave - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Shtërpcës, Dallibor Jevtiq, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është një çështje me rëndësi jetike për serbët e Kosovës, sepse përmes tij mund të zgjidhin probleme...

Grupi Ndërkombëtar i Krizave: Përkushtimi i Kurtit për t’u dhënë vetëqeverisje serbëve “mbetet në pikëpyetje”

para 2 jave - Revista Kosovarja

Përkushtimi i Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për t’u dhënë vetëqeverisje serbëve “mbetet në pikëpyetje”, ka shkruar Grupi Ndërkombëtar i Krizave në raportin e fundit të botuar sot më 2 prill, ku...

Profesori amerikan: Pjesa më e madhe e problemit në Ballkan është Serbia

para 2 jave - Dukagjini

Profesori i Universitetit, Johns Hopkins në SHBA, Edward Joseph, ka theksuar se pjesa më e madhe e problemit në Ballkanit Perëndimor shkaktohet nga Serbia. Në një intervistë për longbrief , Joseph tha...

“Gjaku do të mbulojë Ballkanin”/ Profesori “zbulon” planin serb: Në terren janë Radoiçiq dhe Vulin...

para 3 jave - Bota Sot

Profesori Muhamet Kelmendi, në një prononcim për “Bota sot”, ka thënë se pas sulmit në Banjskë, terroristët serbë që kryen sulimin në Serbi u pritën si heronj. “Pas agresionit terrorist te 24 shtatorit...

Pse vetëm Kosova, duhet të formojë Asociacion të komunave të shumicës Serbe?

para 3 jave - Ina

Shkruan: Refik HASANI Shtetet me të cilat kufizohet Kosova dhe shtete e tjera të Gadishullit Ballkanik dhe të Evropës lirisht mundë të themi janë më Multietnike se sa që është Kosova dhe nuk janë me Asociacion...

Pse vetëm Kosova, duhet të formojë Asociacion të komunave të shumicës Serbe?

para 3 jave - Koha News

Shkruan: Refik HASANI Shtetet me të cilat kufizohet Kosova dhe shtete e tjera të Gadishullit Ballkanik dhe të Evropës lirisht mundë të themi janë më Multietnike se sa që është Kosova dhe nuk janë me Asociacion...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK