Shefi i OKB-së: Vrasja e punonjësve të ndihmës në Gaza nga Izraeli është e “pandërgjegjshme”

para 3 jave - Anadolu Agency

Hamilton Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, ka shprehur shqeetësim për sulmet ajrore izraelite që rezultuan në vdekjen e shtatë anëtarëve të organizatës bamirëse ‘World Central Kitchen’...

Mbretëria e Bashkuar thërret të dërguarin izraelit për vrasjen e punonjësve të ndihmës në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Londër Ministria e Punëve të Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar ka thirrur ambasadoren izraelite, Tzipi Hotovely, lidhur me vrasjen e punonjësve të ndihmës në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. “Unë parashtrova...

Izraelit “i vjen thellësisht keq” për sulmin ajror që vrau 7 punonjës të ndihmave

para 3 jave - Klan Kosova

Benjamin Netanyahu ka thënë se Izraelit “i vjen thellësisht keq” për sulmin ajror që vrau shtatë punonjës të ndihmës, duke përfshirë tre britanikë. Duke e përshkruar ngjarjen si një “incident tragjik”,...

Pas vrasjes së shtatë punonjësve të ndihmave humanitare, 240 ton ushqime nuk arrijnë tek palestinezët

para 3 jave - Alsat-M

Izraeli ka komentuar sulmin që vrau shtatë punonjës të ndihmave në Gaza ndërsa janë anuluar të gjitha aksionet humanitare. Zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit (IDF), admirali Daniel Hagari i ofroi...

Pas vrasjes së shtatë punonjësve të ndihmave humanitare, 240 ton ushqime nuk arrijnë tek palestinezët

para 3 jave - Tetova Sot

Izraeli ka komentuar sulmin që vrau shtatë punonjës të ndihmave në Gaza ndërsa janë anuluar të gjitha aksionet humanitare. Zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit (IDF), admirali Daniel Hagari i ofroi...

Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

para 3 jave - Telegrafi

Tre punonjës britanikë të ndihmës ishin në mesin e atyre që u vranë nga një sulm izraelit në Gaza, njoftoi organizata bamirëse World Central Kitchen. Tashmë ka reaguar ashpër kryeministri britanik, Rishi...

Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

para 3 jave - Bota Sot

Tre punonjës britanikë të ndihmës ishin në mesin e atyre që u vranë nga një sulm izraelit në Gaza, njoftoi organizata bamirëse World Central Kitchen. Tashmë ka reaguar ashpër kryeministri britanik, Rishi...

Pas vrasjes së shtatë punonjësve të ndihmave humanitare, 240 ton ushqime nuk arrijnë tek palestinezët

para 3 jave - Flaka

Izraeli ka komentuar sulmin që vrau shtatë punonjës të ndihmave në Gaza ndërsa janë anuluar të gjitha aksionet humanitare. Zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit (IDF), admirali Daniel Hagari i ofroi...

Hamasi: Dënojmë fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës

para 3 jave - Klan Kosova

Hamasi ka thënë se dënon fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës. “Ky sulm dëshmon edhe një herë se pushtimi këmbëngul në vrasjen sistematike të civilëve, punonjësve të ndihmës ndërkombëtare...

Hamasi: Dënojmë fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës

para 3 jave - Aktuale

Hamasi ka thënë se dënon fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës. Marketing “Ky sulm dëshmon edhe një herë se pushtimi këmbëngul në vrasjen sistematike të civilëve, punonjësve të ndihmës ndërkombëtare...

Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

para 3 jave - Syri

Tre punonjës britanikë të ndihmës ishin në mesin e atyre që u vranë nga një sulm izraelit në Gaza, njoftoi organizata bamirëse World Central Kitchen. Tashmë ka reaguar ashpër kryeministri britanik, Rishi...

Hamasi: Dënojmë fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës

para 3 jave - GazetaBlic

Hamasi ka thënë se dënon fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës. “Ky sulm dëshmon edhe një herë se pushtimi këmbëngul në vrasjen sistematike të civilëve, punonjësve të ndihmës ndërkombëtare...

Hamasi: Dënojmë fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës

para 3 jave - Bota Sot

Hamasi ka thënë se dënon fuqishëm sulmin izraelit ndaj punonjësve të ndihmës. “Ky sulm dëshmon edhe një herë se pushtimi këmbëngul në vrasjen sistematike të civilëve, punonjësve të ndihmës ndërkombëtare...

PARIS – Blinken bën thirrje për hetim të shpejtë pas vdekjes së punonjësve të WCK

para 3 jave - Shqipmedia

PARIS, 2 prill /ATSH-DPA/- Pas vdekjes së shtatë punonjësve të organizatës së ndihmës “World Central Kitchen” (WCK) në Rripin e Gazës, sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka bërë thirrje për një...

Pezullohet dërgimi i ndihmës në Gaza pas vrasjes së punonjësve humanitarë, ...

para 3 jave - BalkanWeb

World Central Kitchen, një organizatë jo-fitimprurëse që ka ndihmuar civilët në Gaza, ka pezulluar operacionet në enklavën palestineze pas vrasjes së shtatë punonjësve të saj. Tre anije me ndihma nga Qiproja...

“Vrasja e punonjësve të ndihmave në Gaza duhet të hetohet në mënyrë të pavarur dhe plotësisht”

para 3 jave - Anadolu Agency

Gjenevë Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Volker Turk, ka deklaruar se vrasja në Gaza e shtatë anëtarëve të organizatës bamirëse ‘World Central Kitchen’ (WCK) me bazë në SHBA “duhet të hetohet në...

Tre britanikë në mesin e punonjësve të ndihmës të vrarë në sulmin ajror izraelit

para 3 jave - Klan Kosova

Tre civilë britanikë ishin në mesin e shtatë punonjësve të ndihmës të vrarë në sulmin e mbrëmshëm, ka konfirmuar World Central Kitchen. Lufta në Gaza ka çuar në vdekjen e të paktën 196 punonjësve të ndihmës...

Izraeli merr përgjegjësinë për sulmin që vrau 7 punonjës ndërkombëtarë të ndihmave në Gazë

para 3 jave - Opinion

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mori sot përgjegjësinë për sulmin që shkaktoi vrasjen e shtatë punonjësve ndërkombëtarë të ndihmave, duke e quajtur atë “një incident tragjik të paqëllimshëm.”...

Netanyahu pranon se kanë vrarë gabimisht shtatë shtetas të huaj, duke përfshirë tre britanikë e një amerikano-kanadez

para 3 jave - Top24

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka pranuar se forcat izraelite kryen sulmin që vrau shtatë punonjës të ndihmave në Gaza. Tre britanikë, një australian, një polak dhe një person me shtetësi...

Tre britanikë në mesin e punonjësve të ndihmës të vrarë në sulmin ajror izraelit

para 3 jave - Bota Sot

Tre civilë britanikë ishin në mesin e shtatë punonjësve të ndihmës të vrarë në sulmin e mbrëmshëm, ka konfirmuar World Central Kitchen. Lufta në Gaza ka çuar në vdekjen e të paktën 196 punonjësve të ndihmës...

OKB: Gati 200 punonjës humanitarë janë vrarë në Gaza që nga tetori

para 3 jave - Indeks online

Sipas Kombeve të Bashkuara, rreth 200 punëtorë humanitarë janë vrarë në Rripin e Gazës që nga fillimi i hakmarrjes së Izraelit për sulmin e Hamasit më 7 tetor. Kështu deklaroi Jamie McGoldrick, koordinatori...

Pezullohen operacionet në Gaza pas vrasjes së shtatë punonjësve të ndihmave humanitare, 240 ton ushqime nuk arrijnë tek palestinezët

para 3 jave - Telegrafi

Izraeli ka komentuar sulmin që vrau shtatë punonjës të ndihmave në Gaza ndërsa janë anuluar të gjitha aksionet humanitare. Zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit (IDF), admirali Daniel Hagari i ofroi...

Kryeministri izraelit Netanyahu mori përgjegjësinë për sulmin që vrau shtatë punonjës ndërkombëtarë të ndihmave në Gazë

para 3 jave - Portalb

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mori sot përgjegjësinë për sulmin që shkaktoi vrasjen e shtatë punonjësve ndërkombëtarë të ndihmave, duke e quajtur atë “një incident tragjik të paqëllimshëm”,...

Vdekja e 7 punonjësve humanitarë/ Sunak bisedë telefonike me Netanyahun: Presim veprime nga Izraeli për të mbrojtur agjencitë e ndihmës

para 3 jave - Dosja.al

BRITANI - Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu lidhur me sulmin izraelit ku humbën jetën 7 punonjës të ndihmës,...

BE apel Izraelit që të respektojë ligjin ndërkombëtar humanitar

para 3 jave - Vizion Plus

Bashkimi Evropian ka përsëritur sërish apelin ndaj Izraelit që të respektojë ligjin ndërkombëtar humanitar, për shkak të shqetësimeve në rritje për sigurinë e punëtorëve në organizatat ndërkombëtare që...

Cameron i kërkon Izraelit ‘shpjegim të plotë’ për vrasjen e punëtorit të ndihmës

para 3 jave - Klan Kosova

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe ka kërkuar shpjegim të plotë nga Izraeli për rastin e vrasjes e një punëtori britanik në Gaza. Ai i ka quajtur tepër shqetësuese raportimet për vrasjen e shtatë...

Anijet kthehen nga Gaza me 240 ton ndihma të padërguara, thotë Qipro

para 3 jave - Klan Kosova

Më herët, u raportua se World Central Kitchen po pezullonte operacionet e saj në Gaza pas vrasjes së shtatë punonjësve të saj të ndihmës në një sulm izraelit. Tre anije ndihme nga Qiproja mbërritën të...

Netanyahu merr përgjegjësinë për sulmin që vrau shtatë punonjës ndërkombëtarë të ndihmave në Gazë

para 3 jave - Syri

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mori sot përgjegjësinë për sulmin që shkaktoi vrasjen e shtatë punonjësve ndërkombëtarë të ndihmave, duke e quajtur atë “një incident tragjik të paqëllimshëm.”...

Shtatë vullnetarë të organizatës joqeveritare World Central Kitchen vriten nga një sulm izraelit në gaza

para 3 jave - Alsat-M

Shtatë punëtorë të organizatës joqeveritare World Central Kitchen u vranë nga një sulm ajror izraelit kundër automjetit me të cilin po udhëtonin. Organizata bamirëse e ushqimit tha në një deklaratë se...

Zëdhënësi i forcave izraelite zotohet për hetimin e vrasjes së punonjësve humanitarë në Gazë

para 3 jave - Klan Kosova

Zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes së Izraelit (IDF), Daniel Hagari iu ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe shteteve të shtatë punonjësve të organizatës humanitare “World Central Kitchen” (“Kuzhina Qendrore...

Türkiye dënon sulmin e Izraelit ndaj punonjësve humanitarë në Gaza

para 3 jave - TRT Balkan

Türkiye shpreh ngushëllimet e saj më të thella për familjet e punonjësve të ndihmës World Central Kitchen dhe dënon këtë sulm brutal, tha drejtori turk i komunikimit Fahrettin Altun. Qytetarë nga Australia,...

Grupi i bamirësisë thotë se Izraeli ia vrau 7 punëtorë

para 3 jave - Bota Sot

Një grup i bamirësisë ka thënë të martën se ushtria izraelite kreu një sulm ajror ndaj punëtorëve të tij në Gazë, duke i vrarë së paku shtatë persona, përfshirë disa të huaj. Kuzhina Qendrore Botërore,...

Zëdhënësi i forcave izraelite zotohet për hetimin e vrasjes së punonjësve humanitarë në Gazë

para 3 jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i Forcave të Mbrojtjes së Izraelit (IDF), Daniel Hagari iu ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe shteteve të shtatë punonjësve të organizatës humanitare “World Central Kitchen” (“Kuzhina Qendrore...

Ministri izraelit shpreh ngushëllime për viktimat e “World Central Kitchen” në Gaza

para 3 jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm izraelit, Israel Katz, ka shprehur ngushëllime pas vrasjeve të punonjësve të “World Central Kitchen”. Ai, me anë të një postimi në platformën X, ka thënë se incidenti në fjalë do të...

SHBA dhe Franca кërkojnë hetim të pavarur për incidentin në Gaza

para 3 jave - Klan Macedonia

Në një zhvillim të fundit, zyrtarët e lartë të SHBA-së dhe Francës kanë bërë thirrje për një hetim të pavarur në lidhje me një sulm tragjik në Gaza, ku humbën jetën shtatë punonjës humanitarë. Në një deklaratë...

Kryeministri izraelit pranon se sulmi i Gazës vrau ‘pa dashje’ 7 punonjës

para 3 jave - Pressonline

Kryeministri Benjamin Netanyahu pranoi të martën se ushtria izraelite kishte vrarë “pa dashje” shtatë punonjës të ndihmës me një bamirësi amerikane në një sulm ajror në Gaza. World Central Kitchen tashmë...

Izraeli shpreh ngushëllime pas vrasjes së punonjësve humanitarë në Gaza

para 3 jave - RTK

Ministri i Punëve të Jashtme të Izraelit, Israel Katz, ka shprehur ngushëllime pas vrasjes së shtatë punonjësve humanitarë të organizatës “Kuzhina Qendrore Botërore”, në Gaza. Katz, në një postim në platformën...

BE dënon vrasjen e punonjësve të ndihmës humanitare në sulmin izraelit në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Bruksel Bashkimi Evropian (BE) dënoi vrasjen e punonjësve të organizatës ndërkombëtare, World Central Kitchen (WCK) me seli në SHBA, në sulmin e Izraelit në Gaza, transmeton Anadolu. Përfaqësuesi i Lartë...

Polonia kërkon përgjigje nga Izraeli për vrasjen e 7 punonjësve humanitarë në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Ankara Ministria e Punëve të Jashtme të Polonisë ka reaguar lidhur me vrasjen e punonjësve të organizatës ndërkombëtare të ndihmës me bazë në SHBA, "World Central Kitchen" (WCK) në sulmin e Izraelit në...

Ofronin ndihmë humanitare në Gaza, grupi i bamirësisë: Ushtria izraelite su...

para 3 jave - BalkanWeb

Një grup i bamirësisë ka thënë të martën se ushtria izraelite kreu një sulm ajror ndaj punëtorëve të tij në Gazë, duke i vrarë së paku shtatë persona, përfshirë disa të huaj. Kuzhina Qendrore Botërore,...

Vrasja e tre punonjësve britanikë në Gaza, Mbretëria e Bashkuar thërret ambasadorin izraelit

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Britania thirri të martën ambasadorin izraelit lidhur me vdekjen e punonjësve të ndihmës në Gaza, tha ministria e jashtme. "Unë parashtrova dënimin pa mëdyshje të qeverisë për vrasjen e tmerrshme...

OKB: Vrasja e punonjësve të ndihmave në Gaza duhet të hetohet në mënyrë të pavarur dhe plotësisht

para 3 jave - Alfax

Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Volker Turk, ka deklaruar se vrasja në Gaza e shtatë anëtarëve të organizatës bamirëse ‘World Central Kitchen’ (WCK) me bazë në SHBA “duhet të hetohet në mënyrë...

Shtatë shpërndarës të ndihmave vriten nga bombardimi izraelit në Gaza

para 3 jave - Reporteri

Shtatë punëtorë për shpërndarjen e ndihmave dhe ushqimit nga World Central Kitchen, janë vrarë gjatë një bombardimi izraelit në Gaza. Viktimat janë australian, polak, britanik, palestinez dhe një tjetër...

Kryeministri izraelit pranon se sulmi i Gazës vrau ‘pa dashje’ 7 punonjës

para 3 jave - FaxWeb

Kryeministri Benjamin Netanyahu pranoi të martën se ushtria izraelite kishte vrarë “pa dashje” shtatë punonjës të ndihmës me një bamirësi amerikane në një sulm ajror në Gaza. World Central Kitchen tashmë...

Grupi i bamirësisë thotë se Izraeli ia vrau 7 punëtorë

para 3 jave - Evropa e Lirë

Një grup i bamirësisë ka thënë të martën se ushtria izraelite kreu një sulm ajror ndaj punëtorëve të tij në Gazë, duke i vrarë së paku shtatë persona, përfshirë disa të huaj. Kuzhina Qendrore Botërore,...

Grupi i bamirësisë thotë se Izraeli ia vrau shtatë punëtorë

para 3 jave - Zeri

Një grup i bamirësisë ka thënë të martën se ushtria izraelite kreu një sulm ajror ndaj punëtorëve të tij në Gazë, duke i vrarë së paku shtatë persona, përfshirë disa të huaj. Kuzhina Qendrore Botërore,...

OKB: Mbi 200 punonjës humanitarë janë vrarë në Gaza që nga tetori

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Të paktën 196 humanitarë janë vrarë në Gaza nga tetori 2023 deri më 20 mars, thotë Jamie McGoldrick koordinatori i Kombeve të Bashkuara për ndihmën humanitare në Gaza. Gjithashtu McGoldrick shtoi...

Vriten 7 punonjës humanitarë në një sulm ajror izraelit në Gaza

para 3 jave - Top Channel

Qytetarë nga Australia, Britania dhe Polonia ishin në mesin e shtatë personave që punonin për organizatën World Central Kitchen të kuzhinierit të famshëm Jose Andres, të cilët u vranë në një sulm ajror...

Borrelli dënon sulmin vdekjeprurës ndaj organizatës joqeveritare në Gazë

para 3 jave - Zeri

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, dënoi sulmin izraelit, ku mbetën të vrarë tetë punonjës të organizatës joqeveritare amerikane World Central Kitchen në Gazë dhe bëri thirrje për një hetim....

Shtatë humanitarë të huaj u vranë në një sulm izraelit në Gaza

para 3 jave - Alsat-M

Në mesin e punonjësve të vdekur të organizatës spanjolle World Central Kitchen (WCK) janë punëtorë nga Polonia, Australia, Irlanda, Mbretëria e Bashkuar, një shtetas i dyfishtë i Kanadasë dhe Shteteve...

Kryeministri australian kërkon përgjegjësi nga Izraeli për vrasjen e aktivistes humanitare në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Washington DC Kryeministri i Australisë, Anthony Albanese, kërkoi përgjegjësi nga Izraeli për vrasjen e një punonjësi humanitar australian në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. "Australia pret përgjegjësi...

Polonia kërkon përgjigje nga Izraeli për vrasjen e 7 punonjësve humanitarë në Gaza

para 3 jave - Shenja

Ministria e Punëve të Jashtme të Polonisë ka reaguar lidhur me vrasjen e punonjësve të organizatës ndërkombëtare të ndihmës me bazë në SHBA, “World Central Kitchen” (WCK) në sulmin e Izraelit në Gaza,...

Sapo shkarkuan ndihmat humanitare, vriten 7 punonjës humanitarë në një sulm...

para 3 jave - BalkanWeb

Qytetarë nga Australia, Britania dhe Polonia ishin në mesin e shtatë personave që punonin për organizatën World Central Kitchen të kuzhinierit të famshëm Jose Andres, të cilët u vranë në një sulm ajror...

Shtëpia e Bardhë: Thellësisht të shqetësuar nga sulmet ajrore ndaj punonjësve të ndihmave humanitare në Gaza

para 3 jave - Klan Kosova

Shtëpia e Bardhë ’emërthyernga sulmet ajrore Pak orë më parë, Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të ShBA-së tha se Shtëpia e Bardhë janë duke u ndjerë zemërthyer dhe thellësisht të shqetësuar...

Vriten shtatë pjesëtarë të organizatës bamirëse në Gaza

para 3 jave - RTV 21

Organizata bamirëse amerikane, World Central Kitchen, ka njoftuar se të paktën shtatë anëtarë të saj janë vrarë në Gaza nga sulmi i Izraelit. Organizata njoftoi se anëtarët e saj ishin nga Australia, Polonia,...

Sunak thirrje Izraelit të hetojë vdekjen e punonjësve të ndihmës në Gaza

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Kryeministri britanik Rishi Sunak të martën i bëri thirrje Izraelit që të hetojë urgjentisht dhe të japë një shpjegim pasi punonjësit e ndihmës, përfshirë shtetas britanikë, u vranë në Gaza. Qytetarë...

Netanyahu merr përgjegjësinë për sulmin që vrau shtatë punonjës ndërkombëtarë të ndihmave në Gazë

para 3 jave - Dosja.al

IZRAEL- Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mori sot përgjegjësinë për sulmin që shkaktoi vrasjen e shtatë punonjësve ndërkombëtarë të ndihmave, duke e quajtur atë “një incident tragjik të paqëllimshëm.”...

Netanyahu merr përgjegjësinë për sulmin që vrau 7 punonjës ndërkombëtarë në Gaza

para 3 jave - Euronews

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mori sot përgjegjësinë për sulmin që shkaktoi vrasjen e shtatë punonjësve ndërkombëtarë të ndihmave, duke e quajtur atë “një incident tragjik të paqëllimshëm”....

Lufta Izrael-Hamas: Një vullnetar britanik i ndihmës humanitare, i vrarë në Gaza

para 3 jave - Bota Sot

Një vullnetar britanik është në mesin e shtatë punonjësve të ndihmës humanitare që kanë vdekur pas një sulmi ajror në Gaza. U vranë gjithashtu shtetas nga Polonia dhe Australia, si dhe një shtetas i dyfishtë...

Borrelli kërkon hetim për sulmin ndaj ekipit bamirës ku mbetën të vrarë 7 persona

para 3 jave - Indeks online

Josep Borrell përfaqësues i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, ka dënuar sulmin ndaj një ekipi bamirës nga forcat izraelite, ku shtatë persona kanë mbetur të vrarë. Në një reagim në X ai...

Vriten nga sulmet ajrore izraelite në Gaza, 6 punonjës të huaj të ndihmave

para 3 jave - Syri

Sipas pamjeve të verifikuara, nga sulmet ajrore izraelite u vranë të paktën gjashtë punonjës të ndihmave që dërgonin ushqime në Bregun Perëndimor. Kjo ndodhi pasi trupat e armatosura izraelite u tërhoqënn...

Shtatë punonjës të ndihmave vriten në një sulm në Gaza, mes tyre edhe shtetas të huaj

para 3 jave - Gazeta Express

Organizata e bamirësisë “World Central Kitchen” thotë se shtatë anëtarë të ekipit të saj u vranë nga një “një sulm ushtarak izraelit” në Gaza. Organizata bamirëse e ushqimit tha në një deklaratë në faqen...

Mbrojtja Civile e Gazës dënon vrasjen e punonjësve të ndihmës, e mban Izraelin përgjegjës

para 3 jave - Klan Kosova

Drejtoria e Përgjithshme e Mbrojtjes Civile e Gazës ka dënuar “shënjestrimin” e punonjësve të ndihmës jofitimprurëse të World Central Kitchen pasi shtatë u vranë në një sulm, dhe tha se mbante përgjegjëse...

Shtatë punonjës të ndihmave vriten në një sulm në Gaza, mes tyre edhe shtetas të huaj

para 3 jave - GazetaBlic

Organizata e bamirësisë “World Central Kitchen” thotë se shtatë anëtarë të ekipit të saj u vranë nga një “një sulm ushtarak izraelit” në Gaza. Organizata bamirëse e ushqimit tha në një deklaratë në faqen...

Organizata e ndihmës me qendër në SHBA: 7 punonjës tanë u vranë në sulmin izraelit në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Ankara Organizata ndërkombëtare e ndihmës me bazë në SHBA, "World Central Kitchen" (WCK) raportoi se 7 punonjës të saj humbën jetën në sulmin izraelit në Gaza, transmeton Anadolu. Në deklaratën e bërë...

BE dënon vrasjen e punonjësve të ndihmës në sulmin izraelit në Gaza

para 3 jave - TRT Balkan

Bashkimi Evropian (BE) dënoi vrasjen e punonjësve të organizatës ndërkombëtare, World Central Kitchen (WCK) me seli në ShBA, në sulmin e Izraelit në Gaza. Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian (BE)...

Mbrojtja Civile e Gazës dënon vrasjen e punonjësve të ndihmës

para 3 jave - Bota Sot

Drejtoria e Përgjithshme e Mbrojtjes Civile e Gazës ka dënuar “shënjestrimin” e punonjësve të ndihmës jofitimprurëse të World Central Kitchen pasi shtatë u vranë në një sulm, dhe tha se mbante përgjegjëse...

Vriten 7 punonjës humanitarë në një sulm ajror izraelit në Gaza

para 3 jave - Ora news

Qytetarë nga Australia, Britania dhe Polonia ishin në mesin e shtatë personave që punonin për organizatën World Central Kitchen të kuzhinierit të famshëm Jose Andres, të cilët u vranë në një sulm ajror...

Vriten 7 punonjës humanitarë në një sulm ajror izraelit në Gaza

para 3 jave - RTK

Shtatë punëtor humanitar janë vrarë në Gazë si pasojë e një sulmi izraelit. Kështu ka thënë, Jose Andres themeluesi i organizatës humanitare Kuzhina Qendrore Botërore. Ndër të tjerë të vrarët janë nga...

Australianja në mesin e punonjësve të ndihmës të vrarë në Gaza

para 3 jave - Klan Kosova

Një australiane është në mesin e anëtarëve të organizatës së ndihmës World Central Kitchen që u vranë në Gaza, tha të martën kryeministri australian Anthony Albanese. “Lalzaëmi ‘Zomi’ Frankcom po bënte...

Izraeli shpreh ngushëllime për vdekjen e 7 vullnetarëve, por s’mban përgjegjësi

para 3 jave - Euronews

Ushtria izraelite ka shprehur “ngushëllime të sinqerta” për vdekjen e shtatë punonjësve të ndihmës të vrarë në një sulm ajror në Gaza , por nuk pranoi përgjegjësinë për të. Zëdhënësi i ushtrisë izraelite,...

Dërguan ushqime, vriten 7 punonjës të ndihmave në Gaza

para 3 jave - Java News

7 punonjës të ndihmave janë vrarë në Gaza si pasojë e një sulm ajror izraelit. “World Central Kitchen” tha se punëtorët vijnë nga vende si Britania e Madhe, Polonia dhe Australia. Të vrarët ishin pjesë...

Grupi i bamirësisë thotë se Izraeli ia vrau 7 punëtorë

para 3 jave - ATV Live

Një grup i bamirësisë ka thënë të martën se ushtria izraelite kreu një sulm ajror ndaj punëtorëve të tij në Gazë, duke i vrarë së paku shtatë persona, përfshirë disa të huaj. Kuzhina Qendrore Botërore,...

Lufta në Gaza, 7 vullnetarë të huaj vriten nga një sulm ajror i Izraelit

para 3 jave - Vizion Plus

Shtatë punëtorë të organizatës joqeveritare World Central Kitchen (WCK) u vranë nga një sulm ajror izraelit kundër automjetit me të cilin po udhëtonin. Sipas mediave palestineze dhe izraelite, ata ishin...

SHBA "thellësisht e shqetësuar" nga sulmi izraelit që vrau punonjësit e huaj humanitarë në Gaza

para 3 jave - Anadolu Agency

Washington DC Shtëpia e Bardhë ka reaguar ndaj vrasjes së punonjësve të huaj të organizatës humanitare "World Central Kitchen" (WCK) me bazë në SHBA nga Izraeli në Gaza, transmeton Anadolu. Zëdhënësja...

Lufta në Gaza/ 7 punëtorë humanitarë të vrarë teksa shpërndanin ndihma! Izraeli: Aksident tragjik

para 3 jave - Tetova Sot

Disa persona që punonin për OJQ-në amerikane World Central Kitchen të drejtuar nga shefi i kuzhinës Jose Andres u vranë nga një sulm ajror prej ushtrisë izraelite. Vetë Andres e bëri të ditur këtë gjë...

Shtëpia e Bardhë: Thellësisht të shqetësuar nga sulmet ajrore ndaj punonjësve të ndihmave humanitare në Gaza

para 3 jave - Infokusi

Shtëpia e Bardhë ’emërthyernga sulmet ajrore Pak orë më parë, Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të ShBA-së tha se Shtëpia e Bardhë janë duke u ndjerë zemërthyer dhe thellësisht të shqetësuar...

Forcat izraelite sulmojnë autokolonën e ndihmave, vrìten 7 punonjës humanitarë të organizatës

para 3 jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Qytetarë nga Australia, Britania dhe Polonia ishin në mesin e shtatë personave që punonin për organizatën World Central Kitchen të kuzhinierit...

“Thellësisht shqetësuese”, Lord Cameron reagon për vdekjen e 7 vullnetarëve në Gaza

para 3 jave - Euronews

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar Lord Cameron thotë se lajmet për vdekjen e shtatë punonjësve të ndihmës janë “thellësisht shqetësuese”. Punonjësit e ndihmës po punonin në Gaza për bamirësi...

Vriten shtatë shpërndarës të ndihmave nga bombardimi izraelit në Gaza

para 3 jave - Revista Kosovarja

Shtatë punëtorë për shpërndarjen e ndihmave dhe ushqimit nga World Central Kitchen, janë vrarë gjatë një bombardimi izraelit në Gaza. Viktimat janë australian, polak, britanik, palestinez dhe një tjetër...

Dërguan ushqime, vriten 7 punonjës të ndihmave në Gaza

para 3 jave - Fakti Ditor

Sulmi ndodhi kur ekipi kishte shkarkuar më shumë se 100 ton ndihma ushqimore 7 punonjës të ndihmave janë vrarë në Gaza si pasojë e një sulm ajror izraelit. “World Central Kitchen” tha se punëtorët vijnë...

Mbrojtja Civile e Gazës dënon vrasjen e punonjësve të ndihmës

para 3 jave - Flaka

Drejtoria e Përgjithshme e Mbrojtjes Civile e Gazës ka dënuar “shënjestrimin” e punonjësve të ndihmës jofitimprurëse të World Central Kitchen pasi shtatë u vranë në një sulm, dhe tha se mbante përgjegjëse...

SHBA “thellësisht e shqetësuar” nga sulmi izraelit që vrau punonjësit e huaj humanitarë në Gaza

para 3 jave - Shenja

Shtëpia e Bardhë ka reaguar ndaj vrasjes së punonjësve të huaj të organizatës humanitare “World Central Kitchen” (WCK) me bazë në SHBA nga Izraeli në Gaza, transmeton Anadolu. Zëdhënësja e Këshillit të...

Dërguan ushqime, vriten 7 punonjës të ndihmave në Gaza

para 3 jave - Klan Macedonia

Sulmi ndodhi kur ekipi kishte shkarkuar më shumë se 100 ton ndihma ushqimore 7 punonjës të ndihmave janë vrarë në Gaza si pasojë e një sulm ajror izraelit. “World Central Kitchen” tha se punëtorët vijnë...

Lufta Izrael-Hamas: Një vullnetar britanik i ndihmës humanitare, i vrarë në Gaza

para 3 jave - ATV Live

Një vullnetar britanik është në mesin e shtatë punonjësve të ndihmës humanitare që kanë vdekur pas një sulmi ajror në Gaza. U vranë gjithashtu shtetas nga Polonia dhe Australia, si dhe një shtetas i dyfishtë...

Sulm ajror izraelit në Gaza, vriten 7 punonjës humanitarë

para 3 jave - Dosja.al

GAZA- Qytetarë nga Australia, Britania dhe Polonia ishin në mesin e shtatë personave që punonin për organizatën World Central Kitchen të kuzhinierit të famshëm Jose Andres, të cilët u vranë në një sulm...

Lufta në Gaza/ 7 punëtorë humanitarë të vrarë teksa shpërndanin ndihma! Izraeli: Aksident tragjik

para 3 jave - Pa censure

Disa persona që punonin për OJQ-në amerikane World Central Kitchen të drejtuar nga shefi i kuzhinës Jose Andres u vranë nga një sulm ajror prej ushtrisë izraelite. Vetë Andres e bëri të ditur këtë gjë...

Lufta në Gaza, 7 punëtorë humanitarë të vrarë teksa shpërndanin ndihma

para 3 jave - FaxWeb

Themeluesi i World Central Kitchen, José Andres tha të hënën se disa nga punonjësit e grupit u vranë në një sulm ajror izraelit në Gaza. Andres, një kuzhinier i famshëm, i quajti ata që vdiqën “motra dhe...

Gaza| Vullnetar britanik numërohen në mesin e shtatë punonjësve të ndihmës të vrarë

para 3 jave - Euronews

Një vullnetar britanik është në mesin e shtatë punonjësve të ndihmës që kanë vdekur pas një sulmi ajror në Gaza. U vranë gjithashtu shtetas nga Polonia dhe Australia, si dhe një shtetas i dyfishtë i SHBA-së...

OKB: Numri i kamionëve me ndihma të lejuara për të hyrë në Gaza, shumë më i ulët se nevoja në rajon

para 3 jave - Opinion

Kombet e Bashkuara raportuan se mesatarisht 159 kamionë me ndihma humanitare hynë në Rripin e Gazës muajin e kaluar, dhe se kjo ishte shumë më e ulët se nevoja në rajon. Agjencia e OKB-së për Ndihmë dhe...

OKB: Numri i kamionëve me ndihma të lejuara për të hyrë në Gaza, shumë më i ulët se nevoja në rajon

para 3 jave - Anadolu Agency

Ankara Kombet e Bashkuara (OKB) raportuan se mesatarisht 159 kamionë me ndihma humanitare hynë në Rripin e Gazës muajin e kaluar, dhe se kjo ishte shumë më e ulët se nevoja në rajon, transmeton Anadolu....

Mijëra njerëz u mblodhën në Londër për të protestuar kundër sulmeve izraelite

para 3 jave - Syri

Një numër i madh njerëzish u mblodhën në kryeqytetin britanik Londër për të protestuar kundër sulmeve izraelite dhe për të kërkuar një armëpushim të menjëhershëm në Rripin e Gazës. Mijëra protestues u...

“Stop gjenocidit”, mijëra njerëz u mblodhën në Londër për të protestuar kundër sulmeve izraelite

para 3 jave - Ora news

Një numër i madh njerëzish u mblodhën në kryeqytetin britanik Londër për të protestuar kundër sulmeve izraelite dhe për të kërkuar një armëpushim të menjëhershëm në Rripin e Gazës. Mijëra protestues u...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK