Pendarovski: Do dal fitues, VMRO-DPMNE sabotoi të ardhmen euroatlantike

para 2 jave - Ina

Në Shkup mbrëmë është mbajtur konventa e kandidatit për president, Stevo Pendarovski, i cili u rikandidua nga koalicioni i LSDM-së për një mandat të dytë. “Do të vazhdoj të punoj me rrogë dhe jo me përqindje...

Anketa e IPIS: VMRO-DPMNE dyfish para LSDM, VLEN kalon BDI-në një zonën e 6-të

para 2 jave - Ina

Përparësia e dyfishtë e VMRO-DPMNE-së ndaj LSDM-së ruhet edhe në muajin mars në njësitë zgjedhore 2 dhe 6, ndërsa gara mes BDI-së dhe opozitës shqiptare është e pasigurt. Sipas anketës së IPIS-it të publikuar...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Reporteri

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Albeu

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy raunde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Shtatë parti dhe koalicione deri më tani kanë dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë në KSHZ, afati skadon në mesnatë

para 2 jave - Koha.mk

Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) pasdite lista për kandidatë për deputetë kanë dorëzuar “Partia e Punës” për të gjitha njësitë zgjedhore, partia “Tvoja”, e cila ka lista për deputetë në Njësinë...

Anketa e IPIS: VMRO-DPMNE dyfish para LSDM, VLEN kalon BDI-në një zonën e 6-të

para 2 jave - Almakos

Përparësia e dyfishtë e VMRO-DPMNE-së ndaj LSDM-së ruhet edhe në muajin mars në njësitë zgjedhore 2 dhe 6, ndërsa gara mes BDI-së dhe opozitës shqiptare është e pasigurt, përcjell INA. Sipas anketës së...

Gara për president në Maqedoninë e Veriut/ Kandidatët zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri-tjetrit

para 2 jave - Top Channel

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Nënshkruhet kodeksi për zgjedhje demokratike dhe të drejta

para 2 jave - TV21

Një pjesë e madhe e kandidatëve që erdhën në nënshkrimin e Kodeksit për zgjedhje demokratike dhe të drejta në KSHZ ishin të hidhëruar dhe u ankuan për shumë parregullsi, për disa ky Kodeks është formal...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Syri

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Në Maqedoni ka pak para, por shumë politikanë! Janë paraqitur kandidatë sa për formimin e shtatë Kuvendeve!

para 2 jave - Medial

SHkup, 2 prill – Ambicie për t’u bë deputetë në zgjedhjet e 8 majit kanë shprehur 840 kandidatë, respektivisht për të zënë një 120 kolltuqet në Kuvend. Në bazë të një matematike të thjeshtë, kjo i bie...

Nuk do të ketë master-debate të kandidatëve për president

para 2 jave - Zgjohu

Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njofton se master-debatet nuk do të zhvillohen me të gjithë kandidatët për president.Në periudhën e kaluar, përmes komunikimit intensiv të shtabit zgjedhor të të...

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut zotohen për zgjedhje të dr...

para 2 jave - BalkanWeb

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

“Zgjedhje të drejta dhe demokratike”/ Kandidatët për President në Maqedoninë e Veriut nënshkruajnë dokumentin! Ja çfarë parashikohet

para 2 jave - Panorama

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup dokumentin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri-tjetrit

para 2 jave - Zeri

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Gazeta Express

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Syri.mk

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Nuk do të ketë master-debate të kandidatëve për president

para 2 jave - Nacionale.mk

Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njofton se master-debatet nuk do të zhvillohen me të gjithë kandidatët për president.Në periudhën e kaluar, përmes komunikimit intensiv të shtabit zgjedhor të të...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, kandidatët presidencialë zotohen për zgje...

para 2 jave - BalkanWeb

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët presidencialë e nënshkruan Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike, përveç Stevço Jakimovskit

para 2 jave - Koha.mk

Sot në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, kandidatët për president të vendit nënshkruan Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike, përveç kandidatit presidencial të GROM-it dhe koalicionit “Me trimëri...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Zgjohu

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Nuk do të ketë master-debate të kandidatëve për president

para 2 jave - Klix

Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njofton se master-debatet nuk do të zhvillohen me të gjithë kandidatët për president.Në periudhën e kaluar, përmes komunikimit intensiv të shtabit zgjedhor të të...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Evropa e Lirë

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - GazetaBlic

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Shtatë parti dhe koalicione deri më tani kanë dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë në KSHZ, afati skadon në mesnatë

para 2 jave - Flaka

Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) pasdite lista për kandidatë për deputetë kanë dorëzuar “Partia e Punës” për të gjitha njësitë zgjedhore, partia “Tvoja”, e cila ka lista për deputetë në Njësinë...

Kandidatët për president nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - Flaka

Kandidatët për president sot nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Me këtë rast ata u zotuan se nuk do të kryejnë presione ndaj administratës dhe institucioneve tjera të mbështetura nga...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Portalb

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare, raporton Radio Evropa e...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Ina

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Lajm

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Jo të gjithë e kanë nënshkruar Kodin për Zgjedhje të Drejta

para 2 jave - Koha News

Të shtatë kandidatët për president të vendit janë paraqitur, por jo të gjithë kanë nënshkruar sot kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike. Me nënshkrimin e tyre, ata u zotuan se do të respektojnë...

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut zotohen për zgjedhje të drejta

para 2 jave - Epoka e Re

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

RMV/ Këto dy qytete pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Aktuale

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Marketing Gara në njërin...

Kandidatët për president të RMV-së zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Lajmi.net

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - FaxWeb

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Klix

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - 3SHI

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Në Maqedoni ka pak para, por shumë politikanë! Janë paraqitur kandidatë sa për formimin e shtatë Kuvendeve!

para 2 jave - Zhurnal

SHkup, 2 prill – Ambicie për t’u bë deputetë në zgjedhjet e 8 majit kanë shprehur 840 kandidatë, respektivisht për të zënë një 120 kolltuqet në Kuvend. Në bazë të një matematike të thjeshtë, kjo i bie...

Zgjedhjet presidenciale, një kandidat nuk firmos Kodin për Zgjedhje të Drejta dhe Demokratike

para 2 jave - Anadolu Agency

Shkup Në ambientet e Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) të Maqedonisë së Veriut u mbajt ceremonia e nënshkrimit të Kodit për Zgjedhje të Drejta dhe Demokratike për zgjedhjet presidenciale 2024, raporton...

Zgjedhjet parlamentare, 840 kandidatë në garën për deputetë

para 2 jave - Aktuale

840 kandidatë kanë shprehur ambicie për 120 ulëse në Kuvend. Sonte në orën 12 skadon afati për dorëzimin e listave për deputet, ndërsa shumica e subjekteve kanë dorëzuar emrat në KSHZ. Kanë mbetur vetëm...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Lajm

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Tetova Sot

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Bota Sot

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Top24

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Evropa e Lirë

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Telegrafi

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Kandidatët për president nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - Alsat-M

Kandidatët për president sot nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Me këtë rast ata u zotuan se nuk do të kryejnë presione ndaj administratës dhe institucioneve tjera të mbështetura nga...

Zgjedhjet parlamentare, 840 kandidatë në garën për deputetë

para 2 jave - Alsat-M

Gazetar: Adrian Kerimi 840 kandidatë kanë shprehur ambicie për 120 ulëse në Kuvend. Sonte në orën 12 skadon afati për dorëzimin e listave për deputet, ndërsa shumica e subjekteve kanë dorëzuar emrat në...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Dukagjini

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 2 prill – Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin...

Pendarovski nënshkroi kodin për zgjedhje të drejta dhe demokratike

para 2 jave - Aktuale

Kandidati për kryetar të shtetit, Stevo Pendarovski, sot në hapësirat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve e ka nënshkruar Kodin për zgjedhje të drejta dhe demokratike për zgjedhjet presidenciale 2024....

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Bota Sot

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Kandidatët për president të Maqedonisë së V. zotohen për zgjedhje të drejta, por nuk i besojnë njëri tjetrit

para 2 jave - Dosja.al

MAQEDONIA E VERIUT- Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill...

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut zotohen për zgjedhje të drejta

para 2 jave - Shqip

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Kandidatët për president të RMV zotohen për zgjedhje të drejta

para 2 jave - Euronews

Kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nënshkruar të martën në Shkup kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike, që do të mbahen në dy runde zgjedhore: më 24 prill dhe 8 maj të këtij...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Zgjohu

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

RMV, nuk do të zhvillohen ‘master debatet’ me kandidatët për president

para 2 jave - Portalb

Pavarësisht synimeve më të mira në këtë proces dhe bashkëpunimit mes shtabit zgjedhor, rrethanat politike dhe mediatike për momentin nuk janë të qëndrueshme për të krijuar kushtet për zhvillimin e “master-debateve”...

Nuk do të zhvillohen ‘master debatet’ me kandidatët për president

para 2 jave - Nistori

Pavarësisht synimeve më të mira në këtë proces dhe bashkëpunimit mes shtabit zgjedhor, rrethanat politike dhe mediatike për momentin nuk janë të qëndrueshme për të krijuar kushtet për zhvillimin e “master-debateve”...

(VIDEO) Partitë dorëzojnë listat në KSHZ, mbi 800 kandidatë për 120 vende në Kuvend

para 2 jave - Shenja

Të paktën 840 kandidatë për deputet do të hyjnë në garë për të plotësuar 120 vendet në përbërjen e ardhshme parlamentare që duhet të formohet pas zgjedhjeve të 8 majit të këtij viti. Emrat e tyre vijnë...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhje korrekte

para 2 jave - Shenja

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

(VIDEO) Kandidatët për president nënshkruan kodeksin për zgjedhje fer dhe demokratike

para 2 jave - Shenja

Kandidatët për president të shtetit nënshkruan sot në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike. Kandidati i BDI-së Bujar Osmani tha se do të punojë për një fushatë...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Koha.mk

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Gazeta Express

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Nacionale.mk

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Klix

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Sot dorëzohen listat për deputetë, më 18 prill fushata për parlamentaret

para 2 jave - Ina

Koalicionet dhe partitë politike më së voni deri në mesnatë (2 prill) duhet të dorëzojnë listat për deputetë pranë Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) për zgjedhjet parlamentare të 8 majit. KSHZ sot duhet...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Pressonline

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Lajm

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Nuk do të ketë master-debate të kandidatëve për president

para 2 jave - Aktuale

Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njofton se master-debatet nuk do të zhvillohen me të gjithë kandidatët për president. Në periudhën e kaluar, përmes komunikimit intensiv të shtabit zgjedhor të...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Shenja

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Shkupi dhe Tetova, pritet të jenë epiqendra të garës zgjedhore

para 2 jave - Lideri

Beteja kryesore në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 8 maj, do të zhvillohet mes katër koalicioneve të partive politike maqedonase dhe shqiptare. Gara në njërin bllok do...

Listat zgjedhore për deputetë, sot afati i fundit për dorëzimin e listave në KShZ

para 2 jave - Lideri

Partitë politike dhe koalicionet më së voni deri në mesnatë të 2 prillit, kanë afatin e fundit për t’i dorëzuar listat e deputetëve në Komisionin Shtetëror Zgjedhor për zgjedhjet e 8 majit, ndërsa e para...

Kandidatët presidencial nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte

para 2 jave - Lideri

Gjashtë kandidatët për president nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Ata zotohen se gjatë fushatës do të sillen sipas parimeve demokratike dhe rregullativave. Shumica e kandidatëve...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 2 prill – Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Tetova Sot

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Telegrafi

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Kandidatët për president nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - Fakti Ditor

Kandidatët për president sot nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Me këtë rast ata u zotuan se nuk do të kryejnë presione ndaj administratës dhe institucioneve tjera të mbështetura nga...

Zgjedhjet parlamentare, 840 kandidatë në garën për deputetë

para 2 jave - Almakos

840 kandidatë kanë shprehur ambicie për 120 ulëse në Kuvend. Sonte në orën 12 skadon afati për dorëzimin e listave për deputet, ndërsa shumica e subjekteve kanë dorëzuar emrat në KSHZ. Kanë mbetur vetëm...

Kandidatët presidencialë nënshkruan Kodin për Zgjedhje Demokratike

para 2 jave - TRT Balkan

Kandidatët për president të vendit sot e nënshkruan Kodin për Zgjedhje të Ndershme dhe Demokratike në Komisionin Shtetëror Zgjedhor të Maqedonisë. Presidenti aktual i Maqedonisë së Veriut dhe kandidati...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Zeri.mk

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Ina

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Bota Sot

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Zgjedhjet 2024/ Skadon afati për listat e deputetëve – në garë 5 koalicione dhe dy parti politike!

para 2 jave - Tetova Sot

Së paku 840 kandidatë hyjnë në garën zgjedhore për 120 vendet e përbërjes së ardhshme parlamentare që duhet të formohet pas zgjedhjeve të 8 majit. Bëhet fjalë për 5 koalicione dhe dy parti që deri tani...

Kandidatët për President të vendit nënshkruan Kodeksin për zgjedhje të lira e demokratike

para 2 jave - Klan Macedonia

Kandidatët për President të vendit në KSHZ nënshkruan Kodeksin për zgjedhje të lira e demokratike, me të cilën u zotuan se do të zhvillojnë fushatë të qetë e demokratike. Kodeksi nuk u nënshkrua nga kandidati...

Zgjedhjet parlamentare, 840 kandidatë në garën për deputetë

para 2 jave - Fol

840 kandidatë kanë shprehur ambicie për 120 ulëse në Kuvend. Sonte në orën 12 skadon afati për dorëzimin e listave për deputet, ndërsa shumica e subjekteve kanë dorëzuar emrat në KSHZ. Kanë mbetur vetëm...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Top Shqip

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte Publikuar 15:24 2 Prill, 2024 Kandidatët për presiden, Bujar Osmani,...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Nacionale.mk

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Kandidatët për president do të nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje fer dhe demokratike

para 2 jave - Portalb

Kandidatët për president të shtetit sot në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike, transmeton Portalb.mk . Para nënshkrimit, fjalim hyrës...

Në mesnatë përfundon afati për parashtrimin e listave për deputetë

para 2 jave - Koha.mk

Më së voni deri në mesnate partitë dhe koalicionet duhet t’i dorëzojnë listat për deputetë në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për zgjedhjet e caktuara më 8 maj. Nëse KSHZ-ja vërteton se lista...

Në mesnatë përfundon afati për parashtrimin e listave për deputetë, KSHZ duhet ta mbyllë Listën zgjedhore

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 2 prill – Më së voni deri në mesnate partitë dhe koalicionet duhet t’i dorëzojnë listat për deputetë në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për zgjedhjet e caktuara më 8 maj. Nëse KSHZ-ja...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhje korrekte

para 2 jave - Almakos

Kandidatët për president, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Top24

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Pressonline

Kandidatët për presiden, Bujar Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Nuk do të ketë master-debate të kandidatëve për president

para 2 jave - Pressonline

Kabineti i presidentit Stevo Pendarovski njofton se master-debatet nuk do të zhvillohen me të gjithë kandidatët për president.Në periudhën e kaluar, përmes komunikimit intensiv të shtabit zgjedhor të të...

Shtabi zgjedhor i Pendarovskit: Nuk do të mbahen master debate të kandidatëve për president

para 2 jave - Populli

Nuk do të mbahen master debate me të gjithë kandidatët për president, informoi sot ekipi për komunikim i kandidatit për president Stevo Pendarovski. “Fatkeqësisht, krahas qëllimeve më të mira në këtë proces...

Zgjedhjet parlamentare, 840 kandidatë në garën për deputetë

para 2 jave - TvNews

840 kandidatë kanë shprehur ambicie për 120 ulëse në Kuvend. Sonte në orën 12 skadon afati për dorëzimin e listave për deputet, ndërsa shumica e subjekteve kanë dorëzuar emrat në KSHZ. Kanë mbetur vetëm...

RMV, sot përfundon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Portalb

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Kandidatët presidencialë do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - Koha.mk

Kandidatët për president të shtetit në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Para nënshkrimit, fjalim hyrës do të ketë kryetari i KSHZ-së,...

Kandidati për president Pendarovski do të nënshkruajë Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike

para 2 jave - Aktuale

Kandidati për president, Stevo Pendarovski, sot (02.04.2024) në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve në ora 14:00 do ta nënshkruajë Kodin për zgjedhje të drejta dhe demokratike për zgjedhjet presidenciale 2024. Marketing Marketing

Kandidatët për president nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - TvNews

Kandidatët për president sot nënshkruan Kodin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Me këtë rast ata u zotuan se nuk do të kryejnë presione ndaj administratës dhe institucioneve tjera të mbështetura nga...

Kandidatët për president nënshkruan Kodeksin për zgjedhe korrekte

para 2 jave - Alfax

Kandidatët për presiden, Buja Osmani, Arben Taravari, Stevo Pendarovski, Gordana Siljanovska Davkova, Maksim Dimitrievski, Biljana Vankovska dhe Stevçe Jakmiovski sot kanë nënshkruar Kodeksin për mirësjellje...

Sot dorëzohen listat për deputetë, më 18 prill fushata për parlamentaret

para 2 jave - Almakos

Koalicionet dhe partitë politike më së voni deri në mesnatë (2 prill) duhet të dorëzojnë listat për deputetë pranë Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) për zgjedhjet parlamentare të 8 majit. KSHZ sot duhet...

Kandidatët presidencialë do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 2 prill – Kandidatët për president të shtetit në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Para nënshkrimit, fjalim hyrës do të ketë kryetari...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Shenja

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Zgjedhjet presidenciale/ Shtabi i Pendarovskit: S`ka kushte për “master debate” me shtatë kandidatët presidencial!

para 2 jave - Top24

Nuk do të mbahen master-debatet e paralajmëruara me të gjithë kandidatët presidencial. Njoftimi vjen nga Shtabi Zgjedhor i kandidatit për president, Stevo Pendarovski. Nuk do të ketë “master debate” me...

Zgjedhjet 2024/ Skadon afati për listat e deputetëve – në garë 5 koalicione dhe dy parti politike!

para 2 jave - Top24

Së paku 840 kandidatë hyjnë në garën zgjedhore për 120 vendet e përbërjes së ardhshme parlamentare që duhet të formohet pas zgjedhjeve të 8 majit. Bëhet fjalë për 5 koalicione dhe dy parti që deri tani...

Zgjedhjet presidenciale/ Shtabi i Pendarovskit: S`ka kushte për “master debate” me shtatë kandidatët presidencial!

para 2 jave - Klan Macedonia

Nuk do të mbahen master-debatet e paralajmëruara me të gjithë kandidatët presidencial. Njoftimi vjen nga Shtabi Zgjedhor i kandidatit për president, Stevo Pendarovski. Nuk do të ketë “master debate” me...

Zgjedhjet 2024/ Skadon afati për listat e deputetëve – në garë 5 koalicione dhe dy parti politike!

para 2 jave - Klan Macedonia

Së paku 840 kandidatë hyjnë në garën zgjedhore për 120 vendet e përbërjes së ardhshme parlamentare që duhet të formohet pas zgjedhjeve të 8 majit. Bëhet fjalë për 5 koalicione dhe dy parti që deri tani...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Populli

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

KShZ, në mesnatë skadon afati për listat e deputetëve

para 2 jave - Lideri

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Ndërkohë, partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje të mërkurën,...

Konventa e kandidatit presidencial Stevo Pendarovski

para 2 jave - Top Shqip

Kandidati presidencial Stevo pendarovski, i cili garon për mandat të dytë për shef të shtetit në zgjedhjet e ardhshme presidenciale sot do të mbajë Konventë, në të cilën do ta prezantojë programin zgjedhor....

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Alfax

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Almakos

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Sot përfundon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Shenja

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Top24

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Pressonline

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Në mesnatë përfundon afati për parashtrimin e listave për deputetë

para 2 jave - TvNews

Më së voni deri në mesnate partitë dhe koalicionet duhet t’i dorëzojnë listat për deputetë në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për zgjedhjet e caktuara më 8 maj. Nëse KSHZ-ja vërteton se lista...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Klix

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Në mesnatë përfundon afati për parashtrimin e listave për deputetë, KSHZ duhet ta mbyllë Listën zgjedhore

para 2 jave - Fol

Më së voni deri në mesnate partitë dhe koalicionet duhet t’i dorëzojnë listat për deputetë në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për zgjedhjet e caktuara më 8 maj. Nëse KSHZ-ja vërteton se lista...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

para 2 jave - Zyrtare

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8 maj. Siç njoftojnë nga KSHZ, është dorëzuar lista e deputetëve për...

Sot përfundon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Top24

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Sot përfundon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Pressonline

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Sot skadon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Flaka

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Sot përfundon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Almakos

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Sot përfundon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Fakti Ditor

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Kandidatët presidencialë do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

para 2 jave - Top24

Kandidatët për president të shtetit në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike. Para nënshkrimit, fjalim hyrës do të ketë kryetari i KSHZ-së,...

Në mesnatë përfundon afati për parashtrimin e listave për deputetë, KSHZ duhet ta mbyllë Listën zgjedhore

para 2 jave - Populli

Më së voni deri në mesnate partitë dhe koalicionet duhet t’i dorëzojnë listat për deputetë në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për zgjedhjet e caktuara më 8 maj. Nëse KSHZ-ja vërteton se lista...

Konventa e kandidatit presidencial Stevo Pendarovski

para 2 jave - Populli

Kandidati presidencial Stevo pendarovski, i cili garon për mandat të dytë për shef të shtetit në zgjedhjet e ardhshme presidenciale sot do të mbajë Konventë, në të cilën do ta prezantojë programin zgjedhor....

Kandidatët për president do të nënshkruajnë sot Kodin për Zgjedhje të Drejta dhe Demokratike

para 2 jave - Alfax

Kandidatët për president të shtetit sot në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve do ta nënshkruajnë Kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike. Para nënshkrimit të Kodit për zgjedhje të drejta dhe demokratike,...

Sot skadon afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ

para 2 jave - Alfax

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, sot në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Mediu: Ja pse duhen koalicione parazgjedhore

para 3 jave - Syri

Kreu republikan Fatmir Mediu e konsideron të papranueshëm faktin që Shqipëria, e cila prej 15 vitesh është anëtare e NATO-s, nuk bën dot zgjedhje të ndershme. Deputeti Mediu thekson se shqiptarët kanë...

Zgjedhje të reja me persona të vjetër! Partitë kanë frikë që të dalin me ofertë të re, vlerëson eksperti politik

para 3 jave - TV21

Edhe pse partitë politike me kritika të ndërsjella se rivalët politik po dalin me kuadro tashmë të njohur, dhe siç i quajnë, të harxhuar që nuk do të sjellin asgjë të re, megjithatë asnjëra prej tyre nuk...

Promovohen kandidatët, liderët partiak bartës të listave për deputetë

para 3 jave - Flaka

Partitë më të mëdha promovuan kandidatët e tyre. Listat e plota i promovoi koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, ndërsa bartësit në gjashtë zonat zgjedhore janë Hristijan Mickoski, Vllado Misajllovski,...

Promovohen kandidatët, liderët partiak bartës të listave për deputetë

para 3 jave - Alsat-M

Gazetar: Lluka Andreev Partitë më të mëdha promovuan kandidatët e tyre. Listat e plota i promovoi koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, ndërsa bartësit në gjashtë zonat zgjedhore janë Hristijan Mickoski,...

Kovaçevski: Pres zgjedhje demokratike dhe fitore të Pendarovskit dhe koalicionit “Për një të ardhme evropiane”

para 3 jave - Zhurnal

Shkup, 1 prill – Pres që zgjedhjet të jenë demokratike sikurse ato të mëparshme lokale dhe ato të mëparshme parlamentare dhe fitore e kandidatit për president Stevo Pendarovski dhe të Koalicionit “Për...

Promovohen kandidatët, liderët partiak bartës të listave për deputetë

para 3 jave - Nistori

Partitë më të mëdha promovuan kandidatët e tyre. Listat e plota i promovoi koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, ndërsa bartësit në gjashtë zonat zgjedhore janë Hristijan Mickoski, Vllado Misajllovski,...

(VIDEO) Nesër përfundon afati i dorëzimit të listave të kandidatëve për deputetë

para 3 jave - Shenja

Pjesa më e madhe e partive politike që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të tetë majit kanë përfunduar me përpilimin e listave zgjedhore. Ka mbetur vetëm koalicioni VLEN pa i publikuar dhe promovuar...

Mediu: Do kërkojmë formimin e koalicioneve para zgjedhore

para 3 jave - Euronews

Ish-ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu, në një intervistë për Euronews Albania, theksoi se do të kërkojë formimin e koalicioneve para-zgjedhore. A theksoi se është e papranueshme që vendi ynë ka që 15 vite...

KShZ, nesër skadon afati për listat e deputetëve

para 3 jave - Lideri

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave të deputetëve në KShZ, ndërsa të mërkurën partitë do të nënshkruajnë deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike. Nesër në mesnatë mbaron afati...

Të mërkurën nënshkruhet Deklarata për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Gazeta Express

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje e ardhshme presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Gazeta Express

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Nesër përfundon afati i dorëzimit të listave të kandidatëve për deputetë

para 3 jave - Fol

Pjesa më e madhe e partive politike që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të tetë majit kanë përfunduar me përpilimin e listave zgjedhore. Ka mbetur vetëm koalicioni VLEN pa i publikuar dhe promovuar...

Kovaçevski: Pres zgjedhje demokratike dhe fitore të Pendarovskit dhe koalicionit “Për një të ardhme evropiane”

para 3 jave - Top Shqip

Pres që zgjedhjet të jenë demokratike sikurse ato të mëparshme lokale dhe ato të mëparshme parlamentare dhe fitore e kandidatit për president Stevo Pendarovski dhe të Koalicionit “Për një të ardhme evropiane”,...

(VIDEO) Nesër përfundon afati i dorëzimit të listave të kandidatëve për deputetë

para 3 jave - Almakos

Pjesa më e madhe e partive politike që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të tetë majit kanë përfunduar me përpilimin e listave zgjedhore. Ka mbetur vetëm koalicioni VLEN pa i publikuar dhe promovuar...

Zgjedhjet 2024/ Të mërkurën nënshkruhet deklarata për zgjedhje të lira dhe demokratike

para 3 jave - Klan Macedonia

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

Të mërkurën nënshkruhet Deklarata për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Alsat-M

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje e ardhshme presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje...

Nesër në mesnatë skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Alsat-M

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

RMV, afati për dorëzimin e listave të kandidatëve në KSHZ skadon më 2 prill

para 3 jave - Portalb

Sipas kalendarit për përgatitjen e zgjedhjeve, nesër në mesnatë skadon afati për paraqitjen e listave zgjedhore në komisionin shtetëror zgjedhor. Fundjavën e kaluar LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane,...

Promovohen kandidatët, liderët partiak bartës të listave për deputetë

para 3 jave - Almakos

Partitë më të mëdha promovuan kandidatët e tyre. Listat e plota i promovoi koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE, ndërsa bartësit në gjashtë zonat zgjedhore janë Hristijan Mickoski, Vllado Misajllovski,...

Kovaçevski: Pres zgjedhje demokratike dhe fitore të Pendarovskit dhe koalicionit “Për një të ardhme evropiane”

para 3 jave - Populli

Pres që zgjedhjet të jenë demokratike sikurse ato të mëparshme lokale dhe ato të mëparshme parlamentare dhe fitore e kandidatit për president Stevo Pendarovski dhe të Koalicionit “Për një të ardhme evropiane”,...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Telegrafi

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Ina

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

RMV, partitë politike do të nënshkruajnë të mërkurën Deklaratën për zgjedhje fer, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Portalb

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe kundër gjuhës...

Shkup, asnjë grua s’udhëheq listat zgjedhore shqiptare

para 3 jave - Portalb

Aktivistët për të drejtat e grave thonë se është për të ardhur keq që asnjë nga dy blloqet politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare më 8 maj – Fronti Evropian...

Partitë politike të të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - TV21

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

KShZ, nesër skadon afati për listat e deputetëve

para 3 jave - Almakos

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave të deputetëve në KShZ, ndërsa të mërkurën partitë do të nënshkruajnë deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike. Nesër në mesnatë mbaron afati...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Bota Sot

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Asnjë grua s’udhëheq listat zgjedhore shqiptare

para 3 jave - Koha.mk

Aktivistët për të drejtat e grave thonë se është për të ardhur keq që asnjë nga dy blloqet politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare më 8 maj – Fronti Evropian...

Partitë të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Koha.mk

Shkup, 1 prill – Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Top24

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Ina

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Zhurnal

Shkup, 1 prill – Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, asnjë grua s’i udhëheq listat zgjedhore shqiptare

para 3 jave - Zeri

Aktivistët për të drejtat e grave thonë se është për të ardhur keq që asnjë nga dy blloqet politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare më 8 maj - Fronti Evropian...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Fol

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Të mërkurën nënshkruhet Deklarata për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Lideri

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje e ardhshme presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje...

Partitë politike në RMV të mërkurën do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Tetova Sot

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Top Shqip

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Nesër në mesnatë skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Alfax

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Shenja

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Flaka

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Të mërkurën nënshkruhet Deklarata për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Fol

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje e ardhshme presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje...

Partitë politike në RMV të mërkurën do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Zeri.mk

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

LSDM dhe koalicioni për ardhmëri evropiane promovoi programin e ri dhe kandidatët për deputetë

para 3 jave - Flaka

Ardhmëria evropiane dhe rruga deri në fitore fillon këtu edhe atë me hapin e parë që është besimi në qëllimin, porositi lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski në promovimin e programit të ri “Programë për...

Partitë politike në RMV të mërkurën do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Zyrtare

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

Partitë politike në RMV të mërkurën do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Top24

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

Partitë politike në RMV të mërkurën do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike

para 3 jave - TvNews

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

Nesër në mesnatë skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - TvNews

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Open-TV

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Nesër skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë në KSHZ

para 3 jave - Pressonline

Ka përfunduar procesi për promovimin e listave të kandidatëve për deputetë nga pjesëmarrësit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 8 maj. Sipas orarit për përgatitjen e zgjedhjeve, afati...

Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Almakos

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Të mërkurën nënshkruhet deklarata për zgjedhje të lira dhe demokratike nga partitë politike në RMV

para 3 jave - Klan Macedonia

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhje në Maqedoni të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje të ndershme, të lira dhe demokratike dhe...

Partitë politike të të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

para 3 jave - Pressonline

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër...

Asnjë grua bartës liste në dy blloqet shqiptare “FE” dhe “VLEN”

para 3 jave - Populli

Aktivistët për të drejtat e grave thonë se është për të ardhur keq që asnjë nga dy blloqet politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare më 8 maj – Fronti Evropian...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK