TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 4 dite - Ina

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 4 dite - Zhurnal

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 4 dite - Flaka

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 5 dite - Vizion Plus

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 5 dite - Syri.net Kosova

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 5 dite - Syri

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 5 dite - Telegrafi

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 5 dite - Zeri

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

Për të qenë të qartë: TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

para 5 dite - Shenja

Linja midis përmbajtjes reale dhe përmbajtjes së gjeneruar nga Inteligjenca Artificiale (AI) në mediat sociale është e paqartë, kështu që platformat po kërkojnë mënyra për të ndarë qartë dy segmentet....

TikTok ka një njoftim për përdoruesit

para 5 dite - TV21

Aplikacioni TikTok ka njoftuar se do të bëjë të dallueshme për përdoruesit çdo përmbajtje të prodhuar me inteligjencën artificiale. “Inteligjenca artificiale jep mundësi të jashtëzakonshme krijuese, por...

Njofton TikTok: Çdo përmbajtje e prodhuar nga inteligjenca artificiale do të etiketohet

para 5 dite - Klan Kosova

Aplikacioni TikTok ka njoftuar se do të bëjë të dallueshme për përdoruesit çdo përmbajtje të prodhuar me inteligjencën artificiale. “Inteligjenca artificiale jep mundësi të jashtëzakonshme krijuese, por...

Tik Tok/ Çdo prodhim i gjeneruar me Inteligjencën Artificiale do të etiketohet

para 5 dite - Euronews

Aplikacioni TikTok do të bëjë të dallueshme për përdoruesit çdo përmbajtje të prodhuar me inteligjencën artificiale. Vendimi vjen si pjesë e masave të reja kundër luftës ndaj dezinformimit. Çdo përmbajtje...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Ora news

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Alsat-M

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Panorama

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Ina

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Top Channel

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Indeks online

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

para 5 dite - Almakos

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të inteligjencës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën ‘TikTok’. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çdo ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj

para 6 dite - Euronews

Çdo përmbajtje e prodhuar me anë të intelgjebcës artificiale do të duhet të etiketohet si e tillë, nëse shpërndahet në platformën TikTok. Në përpjekje për të luftuar dezinformimin dhe për të ndarë realitetin...

Investimet kineze në Ballkan ndërmjet fitimeve dhe dispozitave ligjore

para 6 dite - Portalb

Përderisa interesi i komuniteteve lokale dhe qytetarëve vendas është në vendin e fundit, të gjitha vendet që marrin investime të huaja pa respektuar ligjet e tyre, vijnë në atë nivel ku krijohet një përplasje...

TikTok ka filluar të raportojë përmbajtjen e krijuar me inteligjencë artificiale

para një jave - Alsat-M

Rrjeti social TikTok ka njoftuar se do të fillojë të raportojë automatikisht çdo përmbajtje të krijuar me inteligjencë artificiale (AI). “AI mundëson mundësi të jashtëzakonshme krijuese, por mund të ngatërrojë...

TikTok padit Shtëpinë e Bardhë: Ata po shkelin kushtetutën e tyre, 170 milionë amerikanë do të heshtin

para një jave - Alsat-M

Pronari i rrjetit social TikTok, kompania kineze ByteDance, ka ngritur një padi në një gjykatë federale të Shteteve të Bashkuara duke kërkuar të bllokojë zbatimin e një ligji që urdhëron shitjen e platformës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK