Shuhet fituesja e çmimit Nobel për Letërsi, Alice Munro

para një jave - Gazeta Tema

Autorja e mirënjohur kanadeze, Alice Munro, fituese e çmimit Nobel për Letërsi në vitin 2013, ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur familja e saj, teksa deklaroi se shkrimtarja...

Shuhet fituesja e çmimit Nobel për Letërsi, Alice Munro

para një jave - Opinion

Autorja e mirënjohur kanadeze, Alice Munro, fituese e çmimit Nobel për Letërsi në vitin 2013, ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur familja e saj, teksa deklaroi se shkrimtarja...

Shuhet fituesja e çmimit Nobel për Letërsi, Alice Munro

para një jave - Java News

Autorja e mirënjohur kanadeze, Alice Munro, fituese e çmimit Nobel për Letërsi në vitin 2013, ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur familja e saj, teksa deklaroi se shkrimtarja...

Vdes në moshën 92-vjeçarje nobelistja Alice Munro

para një jave - Gazeta Express

Ka vdekur në moshën 92- vjeçare shkrimtarja kandeze, fituese e çmimit Nobel, Alice Munro, raporton The Guardian . Ajo ndërroi jetë në shtëpinë e kujdesit në Ontario pasi kishte më shumë se një dekadë që...

Ndërron jetë në moshën 92-vjeçare Alice Munro, fituesja e çmimit Nobel për Letërsinë

para një jave - Dosja.al

Ndërron jetë në moshën 92-vjeçare, autorja kanadeze Alice Munro, fituese e çmimit Nobel për Letërsinë në vitin 2013. Munro shkroi tregime të shkurtra për më shumë se 60 vjet, shpesh duke u fokusuar në...

Vdes shkrimtarja nobeliste, Alice Munro

para një jave - Klan Kosova

Shkrimtarja kanadeze, Alice Munro, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Pena e Munrosë i solli shumë nderime, mes tyre edhe Çmimin Nobel më 2013, dhe Man Booker International Prize më 2009. Ajo ishte në moshë,...

Ka vdekur autorja fituese e çmimit Nobel, Alice Munro

para një jave - FaxWeb

Autorja kanadeze Alice Munro, e cila fitoi çmimin Nobel për Letërsi, ndërroi jetë të hënën në moshën 92-vjeçare, siç raporton gazeta The Globe and Mail, duke cituar anëtarët e familjes së të ndjerit. Alice...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK