Plas sherri në familje në këtë qytet të Kosovës: Vjehrra e denoncon dhëndrin për dhunë ndaj vajzës së saj

para një jave - Bota Sot

Rastet e dhunës në familje përditë e më shumë po rriten në vendin tonë. Viktima janë kryesisht gratë të cilat shpesh hezitojnë të raportojnë në Polici dhunën që përjetojnë nga bashkëshortët e tyre. Një...

Vjehrra e denoncon dhëndrin për dhunë ndaj vajzës së saj

para një jave - Almakos

Rastet e dhunës në familje përditë e më shumë po rriten në vendin tonë. Viktima janë kryesisht gratë të cilat shpesh hezitojnë të raportojnë në Polici dhunën që përjetojnë nga bashkëshortët e tyre. Një...

Pejë: Vjehrra e denoncon dhëndrin për dhunë ndaj vajzës së saj, plas sherri në familje

para një jave - Revista Kosovarja

Rastet e dhunës në familje përditë e më shumë po rriten në vendin tonë. Viktima janë kryesisht gratë të cilat shpesh hezitojnë të raportojnë në Polici dhunën që përjetojnë nga bashkëshortët e tyre. Një...

Vjehrri ushtron dhunë ndaj nuses, përfundon në polici

para një jave - Bota Sot

Dhuna në familja po vazhdon të mbetet një ndër dukuritë më shqetësuese në vend, ku zakonisht viktima janë gratë të cilat dhunohen në forma të ndryshme kryesisht nga bashkëshortët e tyre, por edhe nga anëtarët...

“Publikimi i raportimeve për dhunë, i rrezikshëm për viktimat”

para një jave - ATV Live

Përgatiti: Driton Sadiku Pothuajse çdo ditë në adresë të policisë ka raportime për dhunë në familje. Por të shpeshta janë edhe rastet kur deklarata e viktimës del përtej stacionit policor, e bëhet publike...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK