Kurti në darkë pune edhe me krerët e Guxo, diskutojnë për zgjedhjet

para 4 dite - Reporteri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka zhvilluar mbrëmë një darkë pune me bashkëdrejtuesit e “Guxo”, Donika Gërvallën dhe Faton Pecin. Sipas njoftimit që ka lëshuar Zyra e Kryeministrit, në këtë takim është...

Zgjedhjet çështje muajsh – Kurti darkë pune me Gërvallën, Pecin e Kusarin, flasin për procesin zgjedhor dhe agjendën legjislative të Kuvendit

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti të martën në mbrëmje pati një darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, njëherësh zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla,...

Kurti darkë edhe me drejtuesit e Guxo, diskuton me ta për “kërkesat dhe qëndrimet e opozitës për zgjedhje”

para 4 dite - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar mbrëmë një darkë pune me bashkëdrejtuesit e “Guxo”, Donika Gërvallën dhe Faton Pecin , si dhe Kryetaren e Alternativës , që është edhe Kryetare e Grupit Parlamentar...

Ramushi e uron vajzën në ditëlindjen e saj të 18-të

para 4 dite - Klan Kosova

Sot ka festë në shtëpinë e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinjat. Vajza e tij, Hana, feston ditëlindjen e 18-të. Haradinaj hyri në rrjete sociale për të ndarë një foto krah saj dhe për ta uruar publikisht....

Kurti takohet me Gërvallën, Kusari-Lilën e Pecin: Për zgjedhje flasim vetëm kur ka harmonizim të plotë të opozitës

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mbrëmë ka takuar në një darkë pune bashkëdrejtuesit e Partisë GUXO, Donika Gërvallën dhe Faton Pecin, e po ashtu edhe kryetaren e Alternativës, Mimoza Kusari – Lilën....

Drejt zgjedhjeve, Kurti mbrëmë shtroi darkë edhe për Guxo dhe Alternativën

para 4 dite - Indeks online

Mbrëmë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pati një darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, njëherësh zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika...

Pas Krasniqit të PDK-së, Kurti takohet me Gërvallën dhe Pecin nga Lista Guxo - flasin për zgjedhje

para 4 dite - Zeri

Mbrëmë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pati një darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, njëherësh zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ministrin...

Kurti në darkë me drejtuesit e Guxo, diskuton me ta për kërkesat dhe “qëndrimet e opozitës për zgjedhje”

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar mbrëmë një darkë pune me bashkëdrejtuesit e “Guxo”, Donika Gërvallën dhe Faton Pecin. Sipas njoftimit që ka lëshuar Zyra e Kryeministrit, në këtë takim është folur...

Partitë politike të gatshme për zgjedhje

para 5 dite - RTV 21

Një takim i gjatë i mbajtur mbrëmë midis kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së Memli Krasniqi, n ëtë cilin ndër të tjera diskutuan edhe për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme ngjalli reagime...

Kurti zhvilloi darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo dhe Alternativa

para 4 dite - Lajmi.net

Mbrëmë, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pati një darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, njëherësh zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika...

Kurti takohet me Gërvallën, Kusari-Lilën e Pecin: Për zgjedhje flasim vetëm kur ka harmonizim të plotë të opozitës

para 4 dite - Infokusi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mbrëmë ka takuar në një darkë pune bashkëdrejtuesit e Partisë GUXO, Donika Gërvallën dhe Faton Pecin, e po ashtu edhe kryetaren e Alternativës, Mimoza Kusari – Lilën....

“Era zgjedhje”-Kurti i mbledh partnerët e koalicionit-zbulohen detaje

para 4 dite - Periskopi

“Era zgjedhje”-Kurti i mbledh partnerët e koalicionit-zbulohen detaje 15 May, 9:14 Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka takuar mbrëmë partnerët e koalicionit. Kurti u takua me Donika Gërvallen, Faton...

Kurti darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo dhe Kryetaren e Alternativës

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pati një darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, njëherësh zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla,...

Përgatitjet për zgjedhje, Kurti takon partnerët e koalicionit

para 4 dite - Shqip

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pati një darkë pune me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, njëherësh zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla,...

Kurti darkë edhe me drejtuesit e Guxo, diskuton me ta për kërkesat dhe “qëndrimet e opozitës për zgjedhje”

para 4 dite - Gazeta10

Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar mbrëmë një darkë pune me bashkëdrejtuesit e “Guxo”, Donika Gërvallën dhe Faton Pecin. Sipas njoftimit që ka lëshuar Zyra e Kryeministrit, në këtë takim është folur...

Besnik Tahiri: Kurti po kërkon nga opozita t’i mundësohet një amnisti e keqqeverisjes dhe dështimit në politikën e tij

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, në një konference për medie ka folur edhe për takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. Tahiri ka thënë se takimi...

Nënkryetari i LDK-së: PDK dhe LVV janë marrë vesh për datën e zgjedhjeve

para 5 dite - Kallxo

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë marrë vesh për datën e zgjedhjeve dhe se ajo më së largu do të jetë...

Koalicion LVV–PDK? – Flet Bajqinovci i LVV-së dhe jep detaje se çka u bisedua në darkën Kurti – Krasniqi

para 5 dite - Bota Sot

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka thënë se darka Kurti- Krasniqi temë kryesore ka qenë agjenda legjislative. Bajqinovci ka hedh poshtë dyshimet për koalicionin VV-PDK. “Po krijohet narrativi se ne...

Bajqinovci: Darka Kurti-Krasniqi s’ka të bëjë me dakordimin për zgjedhjet

para 5 dite - Bota Sot

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka thënë se në takimin Kurti- Krasniqi temë kryesore ka qenë agjenda legjislative. “Së pari ftesa edhe agjenda për takim ka qenë për të gjitha partitë opozitare ishte...

Bajqinovci: Darka Kurti-Krasniqi s’ka të bëjë me dakordimin për zgjedhjet

para 5 dite - GazetaBlic

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka thënë se në takimin Kurti- Krasniqi temë kryesore ka qenë agjenda legjislative. “Së pari ftesa edhe agjenda për takim ka qenë për të gjitha partitë opozitare ishte...

LDK-ja e AAK-ja kundër shpërbërjes së kuvendit, si hap i parë drejt zgjedhjeve

para 5 dite - ATV Live

Përgatiti: Haris Ademi Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk janë pro idesë që hapi i parë drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme të jetë shpërbërja e Kuvendit. Dy partitë...

Abdixhiku tregon se çka u fol në takimin me kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Lajm

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për takimin që e pati sot me kryetarët e degëve të subjektit që drejton. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se kanë diskutuar...

Hamza: Lajm i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme janë temë diskutimi

para 5 dite - RTK

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, njëherësh kandidat për kryeministër të Kosovës, nga Partia Demokratike, Bedri Hamza, tha se është lajm shumë i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme, të cilat PDK i ka...

Hamza: Lajm i mirë që zgjedhjet e parakohshme janë temë diskutabile, takimet si ajo e djeshmja të shpeshtohen

para 5 dite - Reporteri

Kandidati për kryeministër të Kosovës, nga Partia Demokratike, Bedri Hamza, tha se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preokupojnë...

Hamza: Zgjedhjet janë mundësi që të kthejmë fokusin në preokupimet e qytetarëve

para 5 dite - Telegrafi

Kandidati për Kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Bedri Hamza: Lajm shumë i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e diskutimeve publike

para 5 dite - Gazeta Express

Kryetari i Mitrovicës, që tashmë është shpallur nga PDK kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme, ka reaguar pas darkës së mbrëmshme të Memli Krasniqit dhe kryeministrit Kurti. Ai ka thënë se...

Flet kandidati i PDK-së për kryeministër: Zgjedhjet e parakohshme lajm shumë i mirë

para 5 dite - Bota Sot

Kandidati për Kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Hamza: Lajm i mirë që zgjedhjet e parakohshme dhe data e tyre janë temë diskutabile

para 5 dite - Bota Sot

Kandidati për kryeministër të Kosovës, nga Partia Demokratike, Bedri Hamza, tha se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preokupojnë...

Bedri Hamza: Zgjedhjet e parakohshme, lajm shumë i mirë

para 5 dite - Zeri

Kandidati për Kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Hamza: Zgjedhjet janë mundësi që të kthejmë fokusin në preokupimet e qytetarëve

para 5 dite - GazetaBlic

Kandidati për Kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Flet kandidati i PDK-së për kryeministër: Zgjedhjet janë mundësi që të kthejmë fokusin në preokupimet e qytetarëve

para 5 dite - OraInfo

Kandidati për Kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

LDK / Çka u fol në takimin e kryetarëve të degëve ?

para 5 dite - Populli

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për takimin që e pati sot me kryetarët e degëve të subjektit që drejton. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se kanë diskutuar...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - Gazeta Express

Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar për përgatitje për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, për përgatitjet...

Bedri Hamza: Zgjedhjet e parakohshme lajm shumë i mirë

para 5 dite - Klan Kosova

Kandidati për Kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza ka thënë se zgjedhjet e parakohshme janë një lajm shumë i mirë për Kosovën. Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook,...

Abdixhiku tregon se çka u fol në takimin me kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për takimin që e pati sot me kryetarët e degëve të subjektit që drejton. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se kanë diskutuar...

Abdixhiku takon kryetarët e degëve: Folëm për listat zgjedhore, vëzhguesit e LDK e takimet me qytetarë

para 5 dite - RTV 21

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku njoftoi se ka diskutuar për listat zgjedhore dhe komisionerët e vëzhguesit e partisë në një takim me kryetarët e degëve. Abdixhiku tha se...

Bedri Hamza: Zgjedhjet janë mundësi që të kthejmë fokusin në preokupimet e qytetarëve

para 5 dite - Indeks online

Kandidati për Kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - Zeri

Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar për përgatitje për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, për përgatitjet...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - GazetaBlic

Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar për përgatitje për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, për përgatitjet...

Hamza i PDK-së: Lajm i mirë që zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e diskutimeve publike

para 5 dite - Lajmi.net

Kandidati për Kryeministër nga radhët e PDK-së, njëherit edhe kryetari i Komunës së Mitrovicë Bedri Hamza ka reaguar pas takimit të mbrëmshëm Kurti-Krasniqi, ku është biseduar për zgjedhje të parakohshme....

Abdixhiku për takimin me kryetarët e degëve: Diskutuam për listat zgjedhore, komisionerët e vëzhguesit – E djathta po ringritet

para 5 dite - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njoftoi se ka diskutuar për listat zgjedhore dhe komisionerët e vëzhguesit e partisë në një takim me kryetarët e degëve. Abdixhiku shkroi në Facebook se kanë biseduar...

Përfundon takimi i kryetarëve të LDK-së, Abdixhiku ndan detaje

para 5 dite - Syri.net Kosova

Gjatë ditës së sotme kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka ftuar në takim kryetarët e degëve të partisë. Ky takim vjen pas takimit të djeshëm mes Memli Krasniqit dhe Albin Kurtit, raporton Indeksonline....

Koalicion LVV–PDK? – Flet Bajqinovci i LVV-së dhe jep detaje se çka u bisedua në darkën Kurti – Krasniqi

para 5 dite - Gazeta10

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10,ka thënë se darka Kurti- Krasniqi temë kryesore ka qenë agjenda legjislative. Bajqinovci ka hedh poshtë dyshimet...

Pas takimit të Kurtit me Krasniqin, kreu i LDK-së mbledh kryetarët e degëve: U diskutua për listat zgjedhore

para 5 dite - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka zhvilluar një takim kyç me kryetarët e degëve të partisë. Siç njofton Abdixhiku në takim janë diskutuar çështje të rëndësishme që përfshijnë...

Zhvillime të reja, Abdixhiku për takimin me kryetarët e degëve: Folëm për listat zgjedhore, vëzhguesit e LDK e takimet me qytetarë

para 5 dite - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njoftoi se ka diskutuar për listat zgjedhore dhe komisionerët e vëzhguesit e partisë në një takim me kryetarët e degëve. Abdixhiku shkroi në Facebook se kanë biseduar...

Nushi për takimin Kurti – Krasniqi: PDK është patericë e pushtetit

para 5 dite - Bota Sot

Nol Nushi nga PSD e ka quajtur Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) “patericë” të pushtetit, pasi sipas tij, nuk është opozitarizëm nëse me dy duar ia jep fitoren kryeministrit Albin Kurti. Nushi ka thënë...

Përfundon takimi i kryetarëve të LDK-së, Abdixhiku ndan detaje

para 5 dite - Indeks online

Gjatë ditës së sotme kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka ftuar në takim kryetarët e degëve të partisë. Ky takim vjen pas takimit të djeshëm mes Memli Krasniqit dhe Albin Kurtit, raporton Indeksonline....

LDK-ja mblidhet për “zgjedhjet e ardhshme”

para 5 dite - Zeri

Diskutimi për “listat zgjedhore, komisionarët e vëzhguesit” ka mbledhur në një takim të martën kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, me kryetarët e degëve të kësaj partie. “Mblodha...

Abdixhiku mbledh kryetarët e degëve të LDK-së: Lidhja është e fortë, e djathta po ringritet si një!

para 5 dite - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka mbledhur sot kryetarët e degëve të kësaj partie, raporton GazetaBlic. Abdixhiku përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se biseduan për listat zgjedhore, teksa shton...

Bajqinovci i VV-së: Veç PDK-ja e gatshme për zgjedhje, LDK-ja dhe AAK-ja jo

para 5 dite - OraInfo

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, për FrontOnline ka folur rreth mundësisë së shkuarjes në zgjedhje të parakohshme e ku deklaron se si subjekt politik janë të gatshëm për një gjë të...

Kreu i PDK-së kërkon unitet politik për të shkuar në zgjedhje

para 5 dite - OraInfo

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit të mbrëmshëm me kryeministrin Albin Kurti, është deklaruar se i ka kërkuar përshpejtim për të shkuar në zgjedhje të reja. “Andaj ia shpreha edhe kryeministrit...

Hamza: Lajm i mirë që zgjedhjet e parakohshme janë temë diskutabile, takimet si ajo e djeshmja të shpeshtohen

para 5 dite - Infokusi

Kandidati për kryeministër të Kosovës, nga Partia Demokratike, Bedri Hamza, tha se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Bedri Hamza: Zgjedhjet janë mundësi që të kthejmë fokusin në preokupimet e qytetarëve

para 5 dite - Fakti Ditor

Kandidati për Kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preukupojnë...

Bajqinovci: Darka Kurti-Krasniqi s’ka të bëjë me dakordimin për zgjedhjet

para 5 dite - Gazeta10

Takimi i kryeministrit Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, është tema që po diskutohet në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10. Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka thënë se...

Bajqinovci i VV-së: Veç PDK-ja e gatshme për zgjedhje, LDK-ja dhe AAK-ja jo

para 5 dite - Bota Sot

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka folur rreth mundësisë së shkuarjes në zgjedhje të parakohshme e ku deklaron se si subjekt politik janë të gatshëm për një gjë të tillë. ‘’Opozita...

Abdixhiku mbledh kryetarët e degëve të LDK-së: Diskutuam për listat zgjedhore

para 5 dite - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka mbledhur sot kryetarët e degëve të LDK-së. Ai përmes një postimi në Faceboo ka njoftuar se me ata ka diskuatuar për listat zgjedhore, komisionerët...

Abdixhiku tregon se çka u fol në takimin me kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për takimin që e pati sot me kryetarët e degëve të subjektit që drejton. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se kanë diskutuar...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - RTK

Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar për përgatitje për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, për përgatitjet...

Kur do të ketë zgjedhje në Kosovë? Flasin nga VV-ja, PDK-ja, LDK-ja dhe AAK-ja

para 5 dite - OraInfo

Është rikthyer sërish diskutimi mbi shkuarjen e vendit në zgjedhje. E gjitha ndodhi pas një takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, ku mbrëmë kishin një darkë e ku...

Abdixhiku: Kurti ka zgjedhur ta instrumentalizojë opozitën, për këtë ka gjetur aleatin

para 5 dite - TV21

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka reaguar pas refuzimit të takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai ka publikuar një qëndrimet e partisë që drejton duke thënë se zgjidhja është që...

Zhvillimet politike, mblidhet LDK

para 5 dite - Syri.net Kosova

Gjatë ditës së sotme kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku ka ftuar në takim kryetarët e degëve Ky takim vjen pas takimit të djeshëm midis Memli Krasniqit të PDK-së dhe Albin Kurtit të VV-së. Nga LDK- ja thotë...

LDK kërkon që Kurti të japë dorëheqje: Jemi të gatshëm për zgjedhje

para 5 dite - Revista Kosovarja

Besian Mustafa, deputet i LDK-së, ka folur për mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme, një ide që u rishfaqë në opinion publik pas takimit të kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi....

Abdixhiku mbledh kryetarët e degëve, flasin për përgatitjet për zgjedhje

para 5 dite - Shqip

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku njoftoi se ka diskutuar për listat zgjedhore dhe komisionerët e vëzhguesit e partisë në një takim me kryetarët e degëve. Abdixhiku tha se kanë...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - Gazeta10

Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar për përgatitje për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, për përgatitjet...

Zgjedhjet në tetor, fituesi dihet, PDK e dyta, LDK e treta

para 5 dite - Bota Sot

Darka e mbrëmshme mes Kryeministrit Albin Kurti dhe Kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, shpërfaqi atë që dihej tani e sa kohë: vendi po hynte në muajt e fundit të kësaj legjislature. Zgjedhjet pritet...

Zhvillimet politike, mblidhet LDK (FOTO)

para 5 dite - Indeks online

Gjatë ditës së sotme kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku ka ftuar në takim kryetarët e degëve Ky takim vjen pas takimit të djeshëm midis Memli Krasniqit të PDK-së dhe Albin Kurtit të VV-së. Nga LDK- ja thotë...

Hamza: Lajm i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e diskutimeve publike

para 5 dite - Ekonomia Online

Kandidati për kryeministër të Kosovës, nga Partia Demokratike, Bedri Hamza, ka thënë se është tejet e rëndësishme që më në fund po hapet mundësia që të flitet për çështjet të cilat në të vërtetë i preokupojnë...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - Periskopi

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet 14 May, 19:07 Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar...

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet

para 5 dite - Periskopi

Mustafa: Kurti duhet të japë dorëheqje, pastaj zgjedhjet 14 May, 19:27 Besian Mustafa, zëdhënës i Lidhjes Demokratike të Kosovës, tha se në takimin e rregullt me kryetarët e degëve të LDK-së është diskutuar...

Hamza: Lajm shumë i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e diskutimeve publike

para 5 dite - Shqip

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, që tashmë është shpallur nga PDK kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme, ka reaguar pas darkës së mbrëmshme të Memli Krasniqit dhe kryeministrit Kurti. Ai...

Hamza: Zgjedhjet që PDK-ja i kërkoi qe një kohë të gjatë tani po bëhen pjesë e diskutimeve publike

para 5 dite - Dukagjini

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza njëherësh kandidati për kryeministër të Kosovës i propozuar nga PDK-ja ka thënë se takimi i mbrëmshëm në mes të kryeministrit, Albin Kurti e kryetarit të PDK-së, Memli...

Hamza: Lajm shumë i mirë që tashmë zgjedhjet e parakohshme janë pjesë e diskutimeve publike

para 5 dite - Gazeta10

Kryetari i Mitrovicës, që tashmë është shpallur nga PDK kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme, ka reaguar pas darkës së mbrëmshme të Memli Krasniqit dhe kryeministrit Kurti. Ai ka thënë se...

Kosova po shkon në zgjedhje! Reagon Besnik Tahiri: Shpërbërja e parlamentit ndodh kur Kryeministri shkarkohet ose jep dorëheqjen

para 5 dite - Top Channel

Shpërndarja e legjislaturës aktuale të Kuvendit të Kosovës po shihet si një mënyrë për të shkuar vendi në zgjedhje të jashtëzakonshme. Pas takimit të së hënës, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari...

Kurti e Krasniqi pajtohen se si të shkojnë në zgjedhje, Abdixhiku e Haradinaj duan dorëheqjen e Qeverisë

para 5 dite - Zeri

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj duan zgjedhje, por për këtë kërkojnë dorëheqjen e Qeverisë. Ligji përcakton edhe dy opsione tjera për të shkuar para kohe në zgjedhje....

Haziri: Kurti të japë dorëheqjen! LDK shihet si konkurrent i fortë në zgjedhje

para 5 dite - Euronews

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur se kryeministri Albin Kurti duhet të japë dorëheqjen, në mënyrë që të mbahen zgjedhjet parlamentare në Kosovë. Komentet Haziri...

Kosova, Kurti e Krasniqi pajtohen se si të shkojnë në zgjedhje, Abdixhiku e...

para 5 dite - BalkanWeb

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj duan zgjedhje, por për këtë kërkojnë dorëheqjen e Qeverisë. Ligji përcakton edhe dy opsione tjera për të shkuar para kohe në zgjedhje....

Nisma Socialdemokrate u kërkon deputetëve të thërrasin seancë dhe ta shkarkojnë Qeverinë

para 5 dite - Zeri

Nisma Socialdemokrate ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Në komunikatën për media, mes të tjerash, thuhet se ky subjekt u kërkon deputetëve të të gjitha partive të mos pranojnë...

Nisma e quan veprim politik të pamatur e të dëmshëm takimin e Memli Krasniqit me Albin Kurtin

para 5 dite - Reporteri

NISMA Socialdemokrate ka reaguar lidhur me takimin e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqit. NISMA në një reagim për media, e ka cilësuar si të pamatur dhe të dëmshëm këtë veprim...

LDK nis përgatitjet për zgjedhje, Abdixhiku: Me kryetarët e degëve diskutuam për listat zgjedhore

para 5 dite - Periskopi

LDK nis përgatitjet për zgjedhje, Abdixhiku: Me kryetarët e degëve diskutuam për listat zgjedhore 14 May, 18:06 Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka mbajtur sot një takim me kryetarët e degëve të partisë,...

“Mundësia për zgjedhje të reja”, LDK-ja mobilizohet

para 5 dite - Dukagjini

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka mbledhur sot kryetarët e degëve të kësaj partie për të diskutuar për listat zgjedhore, komisionerët e vëzhguesit. Ai ka biseduar edhe...

Nushi për takimin Kurti – Krasniqi: Shfaqje e shëmtuar, PDK është patericë e pushtetit

para 5 dite - Dukagjini

Nol Nushi nga PSD e ka quajtur Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) “patericë” të pushtetit, pasi sipas tij, nuk është opozitarizëm nëse me dy duar ia jep fitoren kryeministrit Albin Kurti. Në emisionin...

Ymeri: Është gabim të shkohet në zgjedhje përmes shpërndarjes së Kuvendit

para 5 dite - Indeks online

Analisti Visar Ymeri ka komentuar takimin e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai ka bërë me dije se ky takim është një rrugë drejt zgjedhjeve të reja. Në një...

NISMA: Memli Krasniqi zgjodhi të dakordohet me Albin Kurtin para koordinimit me opozitën!

para 5 dite - GazetaBlic

Pas takimit ndërmjet kryeministrit të vendit, Albin Kurti, dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi , ka ardhur një reagim nga partia Nisma Socialdemokrate. Nga kjo parti po e cilësojnë si të pamatur dhe...

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve

para 5 dite - Syri.net Kosova

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se takimi i mbrëmshëm ndërmjet kryeministrit Albin Kurti e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, i ka hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Teksa...

Nisma e Fatmir Limës e kritikon Memli Krasniqin: Zgjodhi Albin Kurtin, para opozitës

para 5 dite - Syri.net Kosova

Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas takimit të mbrëmshëm të kryeministri, Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Nisma në një komunikatë dërguar mediave e ka quajtur të pamatur dhe të dëmshëm,...

Nisma e Fatmir Limajt e kritikon Memli Krasniqin: Zgjodhi Albin Kurtin, para opozitës

para 5 dite - OraInfo

Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas takimit të mbrëmshëm të kryeministri, Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Nisma në një komunikatë dërguar mediave e ka quajtur të pamatur dhe të dëmshëm,...

NISMA reagon ndaj takimit Kurti-Krasniqi: Opozita duhet të ketë një qëndrim të përbashkët për dorëheqjen e qeverisë

para 5 dite - Telegrafi

NISMA Socialdemokrate ka reaguar lidhur me takimin e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqit. NISMA në një reagim për media, e ka cilësuar si të pamatur dhe të dëmshëm këtë veprim...

Kurti e Krasniqi pajtohen se si të shkojnë në zgjedhje, Abdixhiku e Haradinaj duan dorëheqjen e Qeverisë

para 5 dite - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj duan zgjedhje, por për këtë kërkojnë dorëheqjen e Qeverisë. Ligji përcakton edhe dy opsione tjera për të shkuar para kohe në zgjedhje....

Nisma e Fatmir Limajt e kritikon Memli Krasniqin: Zgjodhi Albin Kurtin, para opozitës

para 5 dite - Indeks online

Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas takimit të mbrëmshëm të kryeministri, Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Nisma në një komunikatë dërguar mediave e ka quajtur të pamatur dhe të dëmshëm,...

Deputeti i VV-së i gatshëm për zgjedhje të reja, vetëm po pret qëndrimin e Kurtit

para 5 dite - Reporteri

Deputeti i VV-së, Gramos Agusholli ka thënë se presin që në mbledhjet e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie presin nga Kurti që të marrin më shumë detaje lidhur me qëndrimin që ai ka për shpërbërjen...

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve

para 5 dite - Gazeta Express

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë për Ekonomia Online se takimi i mbrëmshëm ndërmjet kryeministrit Albin Kurti e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, i ka hapur rrugë zgjedhjeve...

Abdixhiku: Kurti ka zgjedhur ta instrumentalizojë opozitën, për këtë ka gjetur aleatin

para 5 dite - RTV 21

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka reaguar pas refuzimit të takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai ka publikuar një qëndrimet e partisë që drejton duke thënë se zgjidhja është që...

LDK: Zgjidhja është fare e thjeshtë, dorëheqja e kryeministrit

para 5 dite - RTK

Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me zhvillimet e fundit politike. Sipas LDK-së, zgjidhja është fare e thjeshtë, dorëheqja e kryeministrit, pastaj si rrjedhojë, shpërndarja...

Opsioni për zgjedhje në qershor, LDK e AAK e shohin si “shpëtim të Kurtit nga dështimi”

para 5 dite - Reporteri

Pas dakordimit mbrëmë, me liderin e opozitës Memli Krasniqi, se vendi duhet të shkojë shpejtë në zgjedhje të reja, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur sërish i interesuar që të takohet edhe...

NISMA i reagon ashpër Memli Krasniqit, kërkon dorëheqjen e Albin Kurtit

para 5 dite - Infokusi

Nisma Social Demokrate e udhëhequr nga Fatmir Limaj ka reaguar pas takimit të djeshëm të kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqit me kryeministrin Albin Kurti. Në këtë reagim thuhet se...

Tahiri i AAK-së: Shpërndarja e Kuvendit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

para 5 dite - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka deklaruar se shpërbërja e parlamentit për këtë parti mund të ndodhë vetëm atëherë kur kryeministri i vendit, Albin...

LDK kërkon dorëheqjen e kryeministrit Kurti: Nuk bëhemi pjesë e marrëveshjeve që zhvillohen prapa dyerve të mbyllura e darkave

para 5 dite - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka mbajtur sot një takim me kryetarët e degëve, gjersa pas këtij takimi LDK ka dal me qëndrim lidhur me zhvillimet në vend. LDK kërkoi dorëheqjen...

Tahiri: Shpërbërja e Parlamentit për AAK-në ndodh kur Kurti dorëhiqet ose shkarkohet

para 5 dite - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë për subjektin në të cilin bënë pjesë shpërbërja e legjislaturës së Kuvendit ndodh kur kryeministri Albin Kurti shkarkohet apo jep dorëheqje....

LDK-ja kërkon dorëheqjen e Kurtit dhe pastaj shpërbërjen e Kuvendit si zgjidhje

para 5 dite - Zeri

Partia e dytë opozitare, LDK-ja, po kërkon dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, si zgjidhje për situatën në vend dhe pastaj si rrjedhojë të shpërbëhet edhe Kuvendi. Përmes një komunikate për media,...

Kryeziu: Nëse LDK e AAK s’kanë fuqi për ta nxitur dorëheqjen e Kurtit, të presin përfundimin e mandatit të Qeverisë

para 5 dite - GazetaBlic

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka thënë se nëse LDK e AAK s’kanë fuqi për ta nxitur dorëheqjen e kryeministrit, refuzojnë votën e tyre për shpërndarjen e kësaj legjislature, atëherë duhet...

LDK u frikësohet zgjedhjeve në qershor: Së pari dorëheqja e Kurtit, pastaj shpërbërja e Kuvendit

para 5 dite - OraInfo

Lidhja e Demokratike e Kosovës konsideron se fillimisht kryeministri Albin Kurti duhet të jep dorëheqje, e më pas të bëhet shpërbërja e Kuvendit të Kosovës. Sipas kësaj partie, Kurti po e sheh opozitën...

LDK i kërkon dorëheqjen Albin Kurtit e pastaj shpërbërje të Kuvendit

para 5 dite - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përmes një letre ka reaguar pas zhvillimeve të fundit politike në vend. LDK thotë se është e gatshme për zgjedhje të parakohshme në Kosovë, por ata kërkojnë fillimisht...

Takimi i djeshëm i Kurtit me Krasniqin, çohet “në këmbë” LDK-ja

para 5 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka ftuar për një takim kryetarët e degëve të këtij subjekti. Takimi do të mbahet sot në orën 16:00 në selinë qendrore të LDK-së. Ky takim po mbahet...

LDK i frikësohet zgjedhjeve në qershor: Së pari dorëheqja e Kurtit, pastaj shpërbërja e Kuvendit

para 5 dite - Syri.net Kosova

Lidhja e Demokratike e Kosovës konsideron se fillimisht kryeministri Albin Kurti duhet të jep dorëheqje, e më pas të bëhet shpërbërja e Kuvendit të Kosovës. Sipas kësaj partie, Kurti po e sheh opozitën...

LDK u frikësohet zgjedhjeve në qershor: Së pari dorëheqja e Kurtit, pastaj shpërbërja e Kuvendit

para 5 dite - Reporteri

Lidhja e Demokratike e Kosovës konsideron se fillimisht kryeministri Albin Kurti duhet të jep dorëheqje, e më pas të bëhet shpërbërja e Kuvendit të Kosovës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Sipas kësaj...

Reagon Abdixhiku: Kurti instrumentalizoi kryetarin e PDK-së, zgjidhja dorëheqja e Kryeministrit, pastaj shpërbërja e Kuvendit

para 5 dite - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka publikuar qëndrimet e partisë që drejton një ditë pasi ka refuzuar darkën e ftuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me liderët e partive opozitare, shkruan...

LDK-ja me qëndrim zyrtar: Kurti të dorëhiqet e pastaj të shpërbëhet kuvendi

para 5 dite - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në vend, ku kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti e më pas shpërbërja e kuvendit. Në reagimin e LDK-së thuhet se pas tri vjet...

LDK kërkon dorëheqjen e Kurtit, thotë se nuk bëhet pjesë marrëveshjeve prapa dyerve të mbyllura e darkave

para 5 dite - Bota Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në vend, përkatësisht takimit të djeshëm ndërmjet kreut të PDK-së Memli Krasniqi me kryeministrin Albin Kurti. Në një komunikatë për medie,...

LDK-ja zbërthen formulën për zgjedhje, kundërshton propozimin e PDK-së dhe Kurtit

para 5 dite - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Në një komunikatë dërguar mediave, LDK thotë se formula për shkuarjen në...

Tahiri: Shpërndarja e parlamentit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

para 5 dite - RTV 21

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka deklaruar se shpërbërja e parlamentit për këtë parti mund të ndodhë vetëm atëherë kur kryeministri i vendit, Albin...

LDK del me qëndrim: Kurti të japë dorëheqje, pastaj shkojmë me shpërbërje të Kuvendit

para 5 dite - GazetaBlic

LDK ka dalë me qëndrim lidhur me zhvillimet e fundit politike në vend, raporton Gazeta Blic. Ajo thotë se zgjidhja është që Kurti të japë fillimisht dorëheqje e më pas të shpërbëhet Kuvendi. Qëndrimin...

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve

para 5 dite - Lajmi.net

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë për Ekonomia Online se takimi i mbrëmshëm ndërmjet kryeministrit Albin Kurti e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, i ka hapur rrugë zgjedhjeve...

Si u “përçanë” opozita pas takimit të Memli Krasniqit me Albin Kurtin

para 5 dite - Periskopi

Si u “përçanë” opozita pas takimit të Memli Krasniqit me Albin Kurtin 14 May, 15:50 Mbrëmë, kryeministri Kurti dhe kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi u takuan për një darkë pune ku pjesë e diskutimit ishin...

Besnik Tahiri: Në qoftë se ka një parti që i konvenojnë zgjedhjet, është AAK-ja

para 5 dite - Epoka e Re

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka mbajtur sot një konference për medie, në të cilën ka folur për zhvillimet e përgjithshme në vend. Ai ka folur edhe për takimin mes kryeministrit...

Tahiri: Shpërbërja e Kuvendit vetëm pas shkarkimit apo dorëheqjes së Kurtit

para 5 dite - Reporteri

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës Për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se shpërbërja e Kuvendit mund të bëhet vetëm me shkarkim ose dorëheqje të Kurtit. Tahiri tha se janë të gatshëm...

Shpërndarja e Kuvendit, AAK-ja tregon kushtin për ta votuar

para 5 dite - Syri.net Kosova

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi sipas tij, organizmi strukturor...

Kryeziu: Nëse LDK dhe AAK s’e nxisin dorëheqjen e Kurtit, ta presin përfundimin e mandatit

para 5 dite - Bota Sot

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu ka thënë se nëse dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk kanë fuqi politike për të nxitur...

LDK: Zgjidhja është fare e thjeshtë, dorëheqja e Kryeministrit, takimi i djeshëm i panevojshëm

para 5 dite - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës me një komunikatë për media ka komentuar për takimin e djeshëm të Kryeministrit Kurti me kryetarin PDK-së, Memli Krasniqin. Nga LDK kanë thënë se ky takim nuk ka qenë i nevojshëm,...

Takimet me opozitën/ Kosovë: Kurti shpreh gatishmëri për datën e zgjedhjeve?!

para 5 dite - Klan Macedonia

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë temë diskutimi cdo ditë e më shumë në Kosovë. Pas një darke pune që kreu i PDK-së Memli Krasniqi zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti nisën edhe pretendimet në...

Nisma: Opozita duhet ta ketë vetëm një qëndrim të përbashkët, dorëheqjen e Kurtit

para 5 dite - Epoka e Re

Nisma Socialdemokrate ka reaguar lidhur me takimin e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqit. Nisma në një reagim për media, e ka cilësuar si të pamatur dhe të dëmshëm këtë veprim...

Nisma e Fatmir Limajt e kritikon Memli Krasniqin: Zgjodhi Albin Kurtin, para opozitës

para 5 dite - Gazeta10

Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas takimit të mbrëmshëm të kryeministri, Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Nisma në një komunikatë dërguar mediave e ka quajtur të pamatur dhe të dëmshëm,...

Abdixhiku thërret në takim kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbaj sot një takim me kryetarët e degës së kësaj partie. Ky takim është ftuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Mbajtjen e takimit e ka konfirmuar për Telegrafin,...

Shpërndarja e Kuvendit, AAK-ja tregon kushtin për ta votuar

para 5 dite - Gazeta Express

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi sipas tij, organizmi strukturor...

Abdixhiku thërret në takim kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Ina

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbaj sot një takim me kryetarët e degës së kësaj partie. Ky takim është ftuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Mbajtjen e takimit e ka konfirmuar për Telegrafin,...

Shpërndarja e Kuvendit, AAK-ja tregon kushtin për ta votuar

para 5 dite - Indeks online

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi, raporton Ekonomia Online. Kjo pasi...

Abdixhiku thërret në takim kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Zhurnal

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbaj sot një takim me kryetarët e degës së kësaj partie. Ky takim është ftuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Mbajtjen e takimit e ka konfirmuar për Telegrafin,...

Tahiri: AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi

para 5 dite - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi, sipas tij, organizmi...

Abdixhiku thërret në takim kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbaj sot një takim me kryetarët e degës së kësaj partie. Ky takim është ftuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku. Mbajtjen e takimit e ka konfirmuar për Gazeta...

Tahiri: AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi

para 5 dite - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi sipas tij, organizmi strukturor...

Tahiri: AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi

para 5 dite - OraInfo

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi, sipas tij, organizmi...

Nisma e Fatmir Limës e kritikon Memli Krasniqin: Zgjodhi Albin Kurtin, para opozitës

para 5 dite - Fakti Ditor

Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas takimit të mbrëmshëm të kryeministri, Albin Kurti me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Nisma në një komunikatë dërguar mediave e ka quajtur të pamatur dhe të dëmshëm,...

NISMA: Veprimi i Memli Krasniqit i pamatur dhe i dëmshëm, po amniston keqqeverisjen e Albin Kurtit

para 5 dite - Periskopi

NISMA: Veprimi i Memli Krasniqit i pamatur dhe i dëmshëm, po amniston keqqeverisjen e Albin Kurtit 14 May, 14:33 Nisma Socialdemokrate ka kritikuar Qeverinë e Albin Kurtit. Përmes një postimi në Facebook...

NISMA Socialdemokrate u kërkon deputetëve të thërrasin seancë dhe ta shkarkojnë qeverinë

para 5 dite - Ekonomia Online

NISMA Socialdemokrate ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Në komunikatën për media mes tjerash thuhet se ky subjekt u kërkon deputetëve të të gjitha partive të mos pranojnë...

Ymeri: Është gabim të shkohet në zgjedhje përmes shpërbërjes së Kuvendit

para 5 dite - Epoka e Re

Analisti Visar Ymeri ka komentuar takimin e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai ka bërë me dije se ky takim është një rrugë drejt zgjedhjeve të reja. Në një...

NISMA u bën thirrje deputetëve të mos pranojnë shkarkimin nga qeveria, por të thërrasin seancë dhe ta shkarkojnë qeverinë

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Në një komunikatë të Nismës Socialdemokrate thuhet se ishte krejt i pamatur e i dëmshëm, veprimi politik i PDK-së, i cili jo vetëm se amniston keqqeverisjen e brendshme të Albin Kurtit, por edhe legjitimon...

LDK: Zgjidhja është fare e thjeshtë, fillimisht duhet dorëheqja e kryeministrit dhe pastaj, shpërbërja e Kuvendit

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Në një komunikatë të LDK-së, lidhur me zgjedhjet e parakohshme thuhet se: pas tre vjet e gjysmë populizëm dhe pa ndonjë progres thelbësor, pas tre vjet e gjysmë polarizimi, ndarjeje shoqërore e nxitje...

LDK kërkon dorëheqjen e Kurtit

para 5 dite - ATV Live

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti dhe pastaj si rrjedhojë, shpërbërjen e Kuvendit. Përmes një komunikate, LDK thotë se kryeministri i Kosovës ka zgjedhur instrumentalizimin...

NISMA kritikon Krasniqin: Zgjodhi të dakordohet me Kurtin e jo me opozitën

para 5 dite - Dukagjini

NISMA Socialdemokrate ka kritikuar kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi se zgjodhi të koordinohet me kryeministrin, Albin Kurti e jo me opozitën. Në një komunikatë për media,...

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve, e gabuar mënyra përmes shpërbërjes së Kuvendit

para 5 dite - Periskopi

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve, e gabuar mënyra përmes shpërbërjes së Kuvendit 14 May, 14:05 Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë për Ekonomia Online se takimi...

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve, e gabuar mënyra përmes shpërbërjes së Kuvendit

para 5 dite - Dukagjini

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se takimi i mbrëmshëm ndërmjet kryeministrit Albin Kurti e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, i ka hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Teksa...

Tahiri: Shpërndarja e parlamentit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

para 5 dite - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka deklaruar se shpërbërja e parlamentit për këtë parti mund të ndodhë vetëm atëherë kur kryeministri i vendit, Albin...

AAK tregon kushtet për shpërndarjen e Kuvendit

para 5 dite - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka deklaruar se shpërbërja e parlamentit për këtë parti mund të ndodhë vetëm atëherë kur kryeministri i vendit, Albin...

Takimi i djeshëm i Kurtit me Krasniqin, çohet “në këmbë” LDK-ja

para 5 dite - Indeks online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka ftuar për takim kryetarët e degëve të këtij subjekti. Takimi do të mbahet sot në orën 16:00 në selinë qendrore të LDK-së, bëjnë të ditura burime...

Propozimi i PDK-së për zgjedhje: 30 qershori ose 7 korriku

para 5 dite - OraInfo

Mbrëmë janë takuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi. Gjatë këtij takimi, ndër të tjera u diskutua edhe rreth shkuarjes në zgjedhje të parakohshme....

Ymeri: Takimi Kurti-Krasniqi i hap rrugë zgjedhjeve, e gabuar mënyra përmes shpërbërjes së Kuvendit

para 5 dite - Ekonomia Online

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë për Ekonomia Online se takimi i mbrëmshëm ndërmjet kryeministrit Albin Kurti e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, i ka hapur rrugë zgjedhjeve...

Kryeziu: Nëse LDK-ja dhe AAK-ja s’kanë fuqi për të nxitur dorëheqjen e Kurtit, atëherë ta presin përfundimin e mandatit

para 5 dite - Epoka e Re

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka komentuar takimin në mes të kryeministrit Albin Kurtit e Memli Krasniqi dhe refuzimin e LDK-së e AAK-së për të marrë pjesë...

Tahiri: Shpërndarja e parlamentit ndodhë atëherë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

para 5 dite - Top24

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka deklaruar se shpërbërja e parlamentit për këtë parti mund të ndodhë vetëm atëherë kur kryeministri i vendit, Albin...

LDK kërkon dorëheqjen e kryeministrit Kurti: Nuk bëhemi pjesë e marrëveshjeve që zhvillohen prapa dyerve të mbyllura e darkave

para 5 dite - Top24

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka mbajtur sot një takim me kryetarët e degëve, gjersa pas këtij takimi LDK ka dal me qëndrim lidhur me zhvillimet në vend. LDK kërkoi dorëheqjen...

A do ta votojnë deputetët e VV-së shpërbërjen e Kuvendit?

para 5 dite - Syri.net Kosova

Një zhvillim i ri politik në fillimin e kësaj jave e ka ndërruar situatën politike. Zgjedhjet e reja janë në horizont dhe kjo ka qenë temë e diskutimit në takimin e të hënës mes kryeministrit Albin Kurti...

Kushti i Haradinajt për shpërbërjen e Kuvendit, çka u tha dje pas darkës Kurti-Krasniqi

para 5 dite - Gazeta Express

Një nismë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës është aktualizuar dje. Ajo u përmend fillimisht nga kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi që kërkoi mbështetjen e të gjitha subjekteve politike për dakordimin...

Abdixhiku mbledh sot kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Gazeta Express

Një ditë pas takimit që kryeministri i Kosovës zhvilloi me zyrtarë të PDK-së, kryetari i Lidhjes Demokratike te Kosovës, Lumir Abdixhiku, i cili refuzoi këtë takim, pritet të mbledhë kryetarët e degëve...

Propozimi i PDK-së për zgjedhje: 30 qershori ose 7 korriku

para 5 dite - Klan Kosova

Mbrëmë janë takuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi. Gjatë këtij takimi, ndër të tjera u diskutua edhe rreth shkuarjes në zgjedhje të parakohshme....

Kryeziu: Nëse LDK dhe AAK s’e nxisin dorëheqjen e Kurtit, ta presin përfundimin e mandatit

para 5 dite - Almakos

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu ka thënë se nëse dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk kanë fuqi politike për të nxitur...

Dalin detaje, PDK-ja ia propozoi Kurtit këto dy data për zgjedhje

para 5 dite - Bota Sot

Mbrëmë janë takuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi. Gjatë këtij takimi, ndër të tjera u diskutua edhe rreth shkuarjes në zgjedhje të parakohshme....

Abdixhiku: Albin Kurti zgjodhi PDK për shpëtimin e tij nga dështimet e mëdha

para 5 dite - Periskopi

Abdixhiku: Albin Kurti zgjodhi PDK për shpëtimin e tij nga dështimet e mëdha 14 May, 13:19 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket zgjehdjeve...

Kryeziu: Nëse LDK dhe AAK s’e nxisin dorëheqjen e Kurtit, ta presin përfundimin e mandatit

para 5 dite - Periskopi

Kryeziu: Nëse LDK dhe AAK s’e nxisin dorëheqjen e Kurtit, ta presin përfundimin e mandatit 14 May, 12:41 Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu ka thënë se nëse dy partitë opozitare,...

LDK-ja kërkon dorëheqjen e kryeministrit, thotë se nuk bëhet pjesë e asnjë marrëveshjeje prapa dyerve të mbyllura e darkave

para 5 dite - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj situatës aktuale politike në vend. Sipas kësaj partie, duhet dorëheqja e Kryeministrit, si rruga e duhur drejt shpërbërjes së Kuvendit dhe shkuarjes në zgjedhje...

Tahiri: Shpërndarja e Kuvendit ndodhë kur kryeministri shkarkohet ose dorëhiqet

para 5 dite - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka deklaruar se shpërbërja e Kuvendit për këtë parti mund të ndodhë vetëm atëherë kur kryeministri Albin Kurti shkarkohet...

LDK-ja: Duhet dorëheqja e kryeministrit, si rruga e duhur drejt shpërbërjes së Kuvendit

para 5 dite - Epoka e Re

Lidhja Demokratike të Kosovës ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend. Sipas LDK-së, zgjidhja është fare e thjeshtë, dorëheqja e kryeministrit dhe pastaj, si rrjedhojë, shpërbërja...

Reagon Abdixhiku një ditë pasi refuzoi darkën e kryeministrit Kurti

para 5 dite - Gazeta10

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka publikuar qëndrimet e partisë që drejton një ditë pasi ka refuzuar darkën e ftuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me liderët e partive opozitare . Abdixhiku...

Tahiri tregon kushtin e AAK-së për të marrë pjesë në takim me Kurtin

para 5 dite - Shqip

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi sipas tij, organizmi strukturor...

Abdixhiku kërkon dorëheqjen e Kurtit, thumbon edhe PDK-në

para 5 dite - Dukagjini

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti dhe pastaj të bëhet shpërbërja e Kuvendit. Abdixhiku ka thënë se Kurti po tenton ta instrumentalizojë...

Haradinaj: Është aktualizuar së fundmi një nismë për shpërbërjen e Parlamentit, mbrapa kësaj qëndorn Albin Kurti

para 5 dite - Lajmi.net

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një shkrim në “Facebook” ka përmendur disa çështje për shpërbërjen e Parlamentit. Ai tha se Kryeministri Kurti është mbrapa kësaj nisme, shkruan lajmi.net. “Është...

Kryeziu për LDK e AAK: S’di pse alternativen e tyre politike duhet të fokusohen se si t’i ndërpritet mandati kësaj qeverisje

para 5 dite - Periskopi

Kryeziu për LDK e AAK: S’di pse alternativen e tyre politike duhet të fokusohen se si t’i ndërpritet mandati kësaj qeverisje 14 May, 12:41 Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu ka thënë se nëse LDK...

Shpërndarja e Kuvendit, AAK-ja tregon kushtin për ta votuar

para 5 dite - Bota Press

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi sipas tij, organizmi strukturor...

Si pranoi ‘kryeministri i shpresës’ të ulej përballë ‘shkatërruesit të 20-vjeçarit’?

para 5 dite - Epoka e Re

Shkruan: Ilir Gashi Hipokrizia e një politikani është elementi thelbësor që tregon për mungesën e karakterit të tij. Kjo mungesë shpërfaqet edhe në punët e tij të përditshme si drejtues shteti. Nëse kryetari...

Kryeziu: Nëse LDK dhe AAK s’kanë fuqi të nxisin dorëheqjen e Kurtit, atëherë të presin përfundimin e mandatit

para 5 dite - Dukagjini

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu ka thënë se nëse dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk kanë fuqi politike...

Besnik Tahiri: Shpërbërja e Kuvendit vetëm pas shkarkimit apo dorëheqjes së Kurtit

para 5 dite - Fakti Ditor

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi. Kjo pasi sipas tij, organizmi strukturor...

Data e zgjedhjeve – Abdixhiku thërret në takim kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Periskopi

Data e zgjedhjeve – Abdixhiku thërret në takim kryetarët e degëve të LDK-së 14 May, 11:57 Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbaj sot një takim me kryetarët e degës së kësaj partie. Ky takim është...

Tahiri: AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi

para 5 dite - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Bensik Tahiri, në një prononcim për media ka thënë se AAK-ja me rezultatet që do t’i këtë në zgjedhjet e ardhshme do të jetë befasi, raporton Ekonomia Online. Kjo pasi...

Takimi i djeshëm i Kurtit me Krasniqin, çohet “në këmbë” LDK-ja

para 5 dite - Bota Press

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka ftuar për takim kryetarët e degëve të këtij subjekti. Takimi do të mbahet sot në orën 16:00 në selinë qendrore të LDK-së, bëjnë të ditura burime...

Ekskluzive: PDK-ja propozon shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës javën e ardhshme, këto janë datat e mundshme për zgjedhje

para 5 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mbrëmë ka zhvilluar një darkë pune me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Pas takimit në prononcimet për media, Kurti e Krasniqi folën si asnjëherë...

Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtimin e vet, shpërbërja e Kuvendit vetëm pas dorëheqjes

para 5 dite - TV21

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se ai e mbështetë shpërndarjen e Kuvendit vetëm pas shkarkimit ose dorëheqjes së kryeministrit. Haradinaj ka thënë se kryeministrit...

Propozimi i PDK-së për zgjedhje: 30 qershori ose 7 korriku

para 5 dite - Infokusi

Mbrëmë janë takuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi. Gjatë këtij takimi, ndër të tjera u diskutua edhe rreth shkuarjes në zgjedhje të parakohshme....

Takimi Kurti – Krasniqi dhe zgjedhjet “e verës”

para 5 dite - Koha.mk

Mbajtja e zgjedhjet të jashtëzakonshme parlamentare, doli të jetë tema kryesore e “darkës së punës” mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Memli Krasniqi, për çka edhe pati...

Takimi i djeshëm i Kurtit dhe Krasniqin, çohet “në këmbë” LDK-ja

para 5 dite - Fakti Ditor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka ftuar për takim kryetarët e degëve të këtij subjekti. Takimi do të mbahet sot në ora 16:00 në selinë qendrore të LDK-së, bëjnë të ditura burime...

Besnik Tahiri: Shpërbërja e Kuvendit vetëm pas shkarkimit apo dorëheqjes së Kurtit

para 5 dite - Periskopi

Besnik Tahiri: Shpërbërja e Kuvendit vetëm pas shkarkimit apo dorëheqjes së Kurtit 14 May, 11:23 Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës Për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se shpërbërja...

30 qershori ose 7 korriku – Këto janë lëvizjet në Kuvend që vendi mund shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Periskopi

30 qershori ose 7 korriku – Këto janë lëvizjet në Kuvend që vendi mund shkojë në zgjedhje të parakohshme 14 May, 11:19 Mbrëmë janë takuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike...

Kurti, i hapur të diskutojë me opozitën për 'stinën' e zgjedhjeve të reja parlamentare

para 6 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

“Të gjejmë darkordim me të gjitha partitë” – Takimi Kurti-Krasniqi ku u diskutuan edhe zgjedhjet

para 6 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Ramush Haradinaj kërkon dorëheqjen ose shkarkimin e Kurtit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Prishtinë - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se subjekti i tij politik do të mbështesë shpërndarjen e legjislaturës aktuale vetëm në rast të dorëheqjes ose shkarkimit...

Analiza e VOA-s: Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë “stinën e zgjedhjeve” në Kosovë

para 6 dite - Ina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Kurti, i hapur të diskutojë me opozitën për ‘stinën’ e zgjedhjeve të reja parlamentare

para 5 dite - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë “stinën e zgjedhjeve” në Kosovë

para 6 dite - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë

para 6 dite - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në takim me kryeministrin Kurti pajtohet për shpërndarjen e Kuvendit

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vlerësuar takimin e tij me kryeministrin Albin Kurti, duke theksuar rëndësinë e pranimit të ftesës për të diskutuar të ardhmen e vendit. Ai tha se PDK-ja, është gjithmonë...

Kryeministri Kurti, është shprehur i gatshëm për zgjedhje të parakohshme, por me konsensus të partive politike

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryeministri Albin Kurti, është shprehur i gatshëm për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, por ka theksuar nevojën e një konsensusi më të gjerë edhe me partitë opozitare për shpërndarjen e Kuvendit....

Ramush Haradinaj: E mbështesim shpërndarjen e Kuvendit, vetëm pas shkarkimit ose dorëheqjes së kryeministrit Kurti

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ai e mbështetë shpërndarjen e Kuvendit vetëm pas shkarkimit ose dorëheqjes së kryeministrit, Albin Kurti. Është aktualizuar së...

Kurti i gatshëm për të diskutuar datën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur...

Abdixhiku mbledh sot kryetarët e degëve të LDK-së

para 5 dite - Gazeta10

Një ditë pas takimit që kryeministri i Kosovës zhvilloi me zyrtarë të PDK-së, kryetari i Lidhjes Demokratike te Kosovës, Lumir Abdixhiku, i cili refuzoi këtë takim, pritet të mbledhë kryetarët e degëve...

Analiza e VOA-s: Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë “stinën e zgjedhjeve” në Kosovë

para 5 dite - Pressonline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Marrëveshjet ndërkombëtare në Kuvend, procesi i anëtarësimit në KiE e zgjedhjet e ardhshme – gjithçka nga takimi ndërmjet Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Zhurnal

Të hënën për një darkë pune u takuan kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, parti kjo më e madhja në opozitë. Në takim të pranishëm ishin edhe...

Marrëveshjet ndërkombëtare në Kuvend, procesi i anëtarësimit në KiE e zgjedhjet e ardhshme – gjithçka nga takimi ndërmjet Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Telegrafi

Të hënën për një darkë pune u takuan kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, parti kjo më e madhja në opozitë. Në takim të pranishëm ishin edhe...

Zgjedhjet e reja, çështje muajsh – çka u tha mbrëmë pas takimit mes Kurtit e Krasniqit

para 6 dite - Reporteri

Zgjedhjet e parakohshme ishin temë e diskutimit në një takim dy orësh mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. Krasniqi ishte i vetmi lider opozitar që i shkoi...

Ekskluzive: PDK-ja propozon shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës javën e ardhshme

para 5 dite - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mbrëmë ka zhvilluar një darkë pune me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Pas takimit në prononcimet për media, Kurti e Krasniqi folën si asnjëherë...

Ekskluzive: PDK-ja propozon shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës javën e ardhshme, këto janë datat e mundshme për zgjedhje

para 5 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mbrëmë ka zhvilluar një darkë pune me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Pas takimit në prononcimet për media, Kurti e Krasniqi folën si asnjëherë...

Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë “stinën e zgjedhjeve” në Kosovë

para 6 dite - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Kurti, i hapur të diskutojë me opozitën për 'stinën' e zgjedhjeve të reja parlamentare

para 6 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Kurti, i hapur të diskutojë me opozitën për 'stinën' e zgjedhjeve të reja parlamentare

para 6 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Analiza e VOA-s: Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë “stinën e zgjedhjeve” në Kosovë

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtimin e vet, shpërbërja e Kuvendit vetëm pas dorëheqjes

para 5 dite - Almakos

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se ai e mbështetë shpërndarjen e Kuvendit vetëm pas shkarkimit ose dorëheqjes së kryeministrit. Haradinaj ka thënë se kryeministrit...

Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtimin e vet, shpërbërja e Kuvendit vetëm pas dorëheqjes

para 5 dite - Top24

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se ai e mbështetë shpërndarjen e Kuvendit vetëm pas shkarkimit ose dorëheqjes së kryeministrit. Haradinaj ka thënë se kryeministrit...

Ramush Haradinaj kërkon dorëheqjen ose shkarkimin e Kurtit

para 6 dite - Syri

Prishtinë - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se subjekti i tij politik do të mbështesë shpërndarjen e legjislaturës aktuale vetëm në rast të dorëheqjes ose shkarkimit...

Zgjedhjet e radhës janë çështje muajsh, krejt çka u diskutua mbrëmë në takimin mes Kurtit e Krasniqit

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mbrëmë është takuar me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK Pas takimit, ai është deklaruar...

Mushkolaj flet për takimin Kurti-Krasniqi: Ja për çka u dakorduan!

para 6 dite - Bota Sot

Analisti Imer Mushkolaj, mbrëmë në një emsion televiziv ka thënë se takimi mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes...

Marrëveshjet ndërkombëtare në Kuvend, procesi i anëtarësimit në KiE e zgjedhjet e ardhshme – gjithçka nga takimi ndërmjet Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Infokusi

Të hënën për një darkë pune u takuan kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, parti kjo më e madhja në opozitë. Në takim të pranishëm ishin edhe...

Marrëveshjet ndërkombëtare në Kuvend, procesi i anëtarësimit në KiE e zgjedhjet e ardhshme – a u “zbutën” raportet ndërmjet Kurtit dhe Krasniqit

para 5 dite - Periskopi

Marrëveshjet ndërkombëtare në Kuvend, procesi i anëtarësimit në KiE e zgjedhjet e ardhshme – a u “zbutën” raportet ndërmjet Kurtit dhe Krasniqit 14 May, 8:33 Të hënën për një darkë pune u takuan kryeministri...

“Të gatshëm për zgjedhje”, gjithçka nga takimi ndërmjet Kurtit e Krasniqit

para 5 dite - Dukagjini

Një darkë pune u zhvillua të hënën në mes të kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi. Në këtë takim, përveç tyre, ishin edhe përfaqësues të tjerë...

Zgjedhjet e radhës janë çështje muajsh, krejt çka u diskutua mbrëmë në takimin mes Kurtit e Krasniqit

para 6 dite - Gazeta10

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mbrëmë është takuar me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK Pas takimit, ai është deklaruar...

Mushkolaj: Kurti dhe Krasniqi u dakorduan sonte për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Zyrtare

Analisti, Imer Mushkolaj ka thënë se takimi i sodit është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk është diçka e befasishme...

Kryeministri Kurti i gatshëm të diskutojë “stinën e zgjedhjeve” në Kosovë

para 6 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën në mbrëmje se është i gatshëm të hap diskutimet me partitë opozitare në vend për të shpallur zgjedhjet e reja parlamentare. Ai i bëri këto komente pas...

ZKM: Kryeministri është i gatshëm dhe i interesuar të takojë edhe përfaqësuesit e partive tjera

para 6 dite - OraInfo

ZKM ka lëshuar një komunikatë për darkën e sotme të kryeministrit Kurti me kryetarin e PDK’së, Memli Krasniqi. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga Kryetarja e Grupit Parlamentar...

Nga Qeveria flasin për takimin Kurti – Krasniqi: Kryeministri i interesuar të takohet edhe me liderët e LDK-së dhe AAK-së

para 6 dite - Reporteri

Nga Zyra e Kryeministrit janë deklaruar lidhur me takimin e sotëm të shefit të Qeverisë, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Përmes një komunikate...

Haradinaj: AAK-ja e mbështet shpërbërjen e parlamentit vetëm nëse Kurti dorëhiqet ose shkarkohet

para 6 dite - Zeri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë që kryeministri Albin Kurti ka ardhur me nismën për shpërbërjen e parlamentit, por që AAK-ja e mbështet këtë gjë vetëm nëse Kurti...

Imer Mushkolaj: Kurti dhe Krasniqi u dakorduan sonte për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - GazetaBlic

Analisti, Imer Mushkolaj ka thënë se takimi i sodit është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk është diçka e befasishme...

Mushkolaj: Kurti dhe Krasniqi u dakorduan sonte për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Telegrafi

Analisti, Imer Mushkolaj ka thënë se takimi i sodit është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk është diçka e befasishme...

ZKM: Kryeministri është i gatshëm dhe i interesuar të takojë edhe përfaqësuesit e partive tjera

para 6 dite - Gazeta Express

ZKM ka lëshuar një komunikatë për darkën e sotme të kryeministrit Kurti me kryetarin e PDK’së, Memli Krasniqi. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga Kryetarja e Grupit Parlamentar...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Kurti në kërkim të votave opozitare, Krasniqi në përpjekje për t’ia shkurtuar mandatin – a do të funksionojë darka?

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi bashkë me shefat e grupeve parlamentare të dy partive që udhëheqin, sonte zhvilluan një darkë pune. Fokusi i kësaj darke, sipas...

Krasniqi reagon pas takimit me Kurtin: Të mblidhemi sa më parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Top Channel

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në profilin e tij në Facebook, lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, tha se është i gatshëm të takohet sërish me Kurtin për interesin e...

Krasniqi për zgjedhjet e parakoshme: PDK është gati, i gjithë vendi është gati

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Partise Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, përmes një postimi është shprehur se partia e tij është e gatshme për zgjedhje të reja. Krasniqi, u shprehë që do të jemi gjithmonë të gatshëm...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - RTV 21

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”....

Pas takimit me Kurtin, reagon sërish Krasniqi: Të mblidhemi sa ma parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - OraInfo

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

Haradinaj: AAK do e mbështeste shpërndarjen e Kuvendit vetëm pas dorëheqjes apo shkarkimit të Kurtit

para 6 dite - Kallxo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Albin Kurti, për mundësinë e shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës . Haradianaj ka thënë se prapa...

Krasniqi reagon pas takimit me Kurtin: Të mblidhemi sa ma parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Top Channel

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në profilin e tij në Facebook, lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, tha se është i gatshëm të takohet sërish me Kurtin për interesin e...

Haradinaj: AAK-ja e mbështet shpërbërjen e parlamentit vetëm nëse Kurti dorëhiqet ose shkarkohet

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë që kryeministri Albin Kurti ka ardhur me nismën për shpërbërjen e parlamentit, por që AAK-ja e mbështet këtë gjë vetëm nëse Kurti...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Krasniqi thirrje LDK-së e AAK-së që të mbështesin nismën për shpërbërjen e Kuvendit: Zgjedhjet domosdoshmëri

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar edhe një herë pas darkës së punës me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Përmes një postimi në Facebok, Krasniqi u ka bërë thirrje...

Haradinaj: Kurtit po i rrëshqet toka nën këmbë

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. Në këtë takim ishte i ftuar edhe Haradinaj bashkë me homologun e tij nga...

Haradinaj për takimin Kurti-Krasniqi: Duket që kryeministrit po i rrëshqet toka nën këmbë, dëshpërimisht po e kërkon shpëtim

para 6 dite - Telegrafi

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka komentuar takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. I pari i AAK-së përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kryeministri...

Krasniqi: Çmimet janë rritur shumë, pagat kanë mbetur të njëjta, sa më parë zgjedhje të reja

para 6 dite - Bota Sot

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka treguar në detaje se ҫfarë është diskutuar në takimin me kryeministrin Albin Kurti. Krasniqi thotë se ka pranuar takimin për interesin e shtetit dhe zhvillimin e tij....

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - Gazeta Express

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

Krasniqi del me postim të ri pas darkës me Kurtin: Sa më parë të mblidhemi, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Zeri

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Haradinaj kërkon dorëheqjen ose shkarkimin e Kurtit

para 6 dite - RTK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se subjekti i tij politik do të mbështesë shpërndarjen e legjislaturës aktuale vetëm në rast të dorëheqjes ose shkarkimit të kryeministrit...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Jam i interesuar të diskutoj me të gjitha partitë opozitare për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar se në takimin treorësh me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është diskutuar edhe për çështjen e zgjedhjeve të reja. Kurti theksoi...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

“Po i rrëshqet toka nën këmbë”, reagon Haradinaj pas takimit mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Bota Sot

Pas takimit që pati kryeministri Albin Kurti me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar edhe lideri i AAK-së, Lumir Abdixhiku. Ai ka thënë se se prapa gjithë kësaj qëndron vet kryeminsitri Kurti,...

Albin Kurti shpreh i gatshëm për të diskutuar datën e zgjedhjeve: Për mua nuk është thelbësore se a do të qeveris…

para 6 dite - Panorama

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - Indeks online

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

Krasniqi me postim të ri pas darkës me Kurtin: Të mblidhemi sa ma parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Krasniqi del me postim të ri pas darkës me Kurtin: Sa më parë të mblidhemi të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Zeri

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Krasniqi me postim të ri pas darkës me Kurtin: Të mblidhemi sa ma parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - GazetaBlic

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

LDK e gatshme për zgjedhje pas darkës Kurti-Krasniqi, Haziri: Nëse ka vullnet Kurti, shkojmë sonte

para 6 dite - OraInfo

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se “kryeministri...

Takimet me opozitën/ Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

LDK e gatshme për zgjedhje pas darkës Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Syri.net Kosova

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se “kryeministri...

Haziri: Dorëheqja e Kurtit akti më korrekt për zgjedhjet e reja

para 6 dite - Telegrafi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri lidhur me takimin e kryeministrit, Albin Kurti me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi është shprehur se LDK-ja...

Kurti takim me kreun e PDK, shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgje...

para 6 dite - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Krasniqi thotë se në takimin me Kurtin ka kërkuar zgjedhje të parakohshme përmes një mocioni të përbashkët

para 6 dite - RTV 21

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, është prononcuar për media pas takimit me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Krasniqi tha se ai dhe Kurti kanë lexime të ndryshme të...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Lajm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Haziri: Dorëheqja e Kurtit akti më korrekt për zgjedhjet e reja

para 6 dite - Zeri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri lidhur me takimin e kryeministrit, Albin Kurti me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi është shprehur se LDK-ja...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme

para 6 dite - Kallxo

Pas një takimi rreth treorësh me kryeministrin Albin Kurti, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është deklaruar për media në lidhje me temat që janë diskutuar. Krasniqi tha se në...

Krasniqi: Kosova është në agoni, zgjedhjet janë domosdoshmëri e jo dëshirë

para 6 dite - Bota Sot

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kërkuar që brenda muajit maj të shpërndahet Kuvendit i Kosovës për t'i hapur rrugë mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme. Krasniqi pas takimit...

“E kemi parë se si ka përfunduar miqësia Kurti-Mustafa!”/ Miftaraj ka disa fjalë për darkën e sotme Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Bota Sot

Drejtori Ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drjetësi, Ehat Miftaraj e ka komentuar takimin e sotëm ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe kreut të PDK-së, Memli Krasniqi. Në një postim në Facebook,...

Pas takimit me Krasniqin, Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve në Kosovë

para 6 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

E refuzoi takimin, LDK mesazh Kurtit: Nëse ka vullnet për zgjedhje, shkojmë sonte

para 6 dite - Reporteri

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Albin Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se...

Kurti: Duhet të diskutojmë me të gjitha partitë për datën e zgjedhjeve të parakohshme

para 6 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Kurti: Duhet të diskutojmë me të gjitha partitë për datën e zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-së, Memli Krasniqi ka...

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme, i përmend dy afate “pranverën” ose “vjeshtën”

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK....

LDK e gatshme për zgjedhje pas darkës Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Indeks online

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se “kryeministri...

Albin Kurti: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve

para 6 dite - TV21

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-ja, Memli Krasniqi janë diskutuar çështje të aktualitetit politik, me theks të veçantë agjenda legjislative. Sipas tij, kanë diskutuar edhe...

Kurti pas darkës me kreun e PDK-së: Zgjedhjet e ardhshme, çështje muajsh

para 6 dite - Tetova Sot

Kryeministri, Albin Kurti është deklaruar mbi temat të cilat diskutoi sonte me liderin opozitar, kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Ai u shpreh se mes tjerash me Krasniqin, diskutuan për zgjedhjet e ardhshme,...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve, stinë më të përshtatshme për mbajtjen e tyre pranvera ose vjeshta

para 6 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahirio nga PDK....

Kurti pas darkës me kreun e PDK-së: Zgjedhjet e ardhshme, çështje muajsh

para 6 dite - Shenja

Kryeministri, Albin Kurti është deklaruar mbi temat të cilat diskutoi sonte me liderin opozitar, kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Ai u shpreh se mes tjerash me Krasniqin, diskutuan për zgjedhjet e ardhshme,...

Haradinaj: Prapa nismës për shpërbërjen e Kuvendit është Kurti, po i rrëshqet toka nën këmbë

para 6 dite - Infokusi

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kurtit “duket që po i rrëshqet toka nën këmbë dhe dëshpërimisht po e kërkon shpëtimin e vet”. “Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, do të mund ta mbështeste...

Takim me qëndrime të ndryshme për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Reporteri

Takimi i thirrur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për shefat e partive më të mëdha në Kosovë, në të cilin i shkoi vetëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka përfunduar të martën mbrëma me qëndrime...

Haradinaj për takimin Kurti-Krasniqi: Duket që kryeministrit po i rrëshqet toka nën këmbë, dëshpërimisht po e kërkon shpëtim

para 6 dite - Flaka

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka komentuar takimin mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. I pari i AAK-së përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kryeministri...

Memli Krasniqi për zgjedhjet e parakohshme: PDK është gati

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, i cili është i vetmi lider i partisë nga opozita që pranoi ftesën e Kurtit për “një darkë pune”, ka shkruar edhe në Facebook për takimin me Kryeministrin....

Kurti i gatshëm për zgjedhje, kërkon konsensus me partitë opozitare

para 6 dite - Telegrafi

Kryeministri Albin Kurti në deklarim pas takimit me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqin, thotë se zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve. Kohë më e mirë për zgjedhje sipas tij janë pranvera ose vjeshta....

Krasniqi thotë se me Kurtin bisedoi për zgjedhjet e ardhshme

para 6 dite - Telegrafi

Kryeministri Albin Kurti, dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, kanë mbajtur një takim të thirrur nga kreu i Qeverisë. Krasniqi, në fjalën e tij para mediave pohoi se është...

Përfundon takimi Kurti – Krasniqi: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e nevojshme

para 6 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Përfundon takimi Kurti – Krasniqi: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e nevojshme Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka theksuar nevojën...

LDK e gatshme për zgjedhje pas darkës Kurti-Krasniqi, Haziri: Nëse ka vullnet Kurti, shkojmë sonte

para 6 dite - Gazeta Express

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, në një lidhje direkte në Pressing në T7 tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen...

Kurti pas darkës me kreun e PDK-së: Zgjedhjet e ardhshme, çështje muajsh

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeministri, Albin Kurti është deklaruar mbi temat të cilat diskutoi sonte me liderin opozitar, kreun e PDK-së, Memli Krasniqi. Ai u shpreh se mes tjerash me Krasniqin, diskutuan për zgjedhjet e ardhshme,...

LDK e gatshme për zgjedhje pas darkës Kurti-Krasniqi, Haziri: Nëse ka vullnet Kurti, shkojmë sonte

para 6 dite - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, në një lidhje direkte në Pressing në T7 tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen...

Krasniqi reagon pas takimit: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë më një dëshirë politike – por një domosdoshmëri nacionale

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë një reagim pas takimit me Kryeministrin Kurti. Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “si PDK, duke respektuar gjithmonë trashëgiminë...

Haradinaj: Kurti po e kërkon shpëtimin e vet – Shpërbërjen e Kuvendit e mbështesim pas shkarkimit të tij

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas takimit mes Kurtit dhe Krasniqit. Ai ka thënë se prapa nismës për shpërbërjen e Kuvendit është vetë Kryeministri Kurti. “Duket...

Krasniqi me njoftim të ri: Të mblidhemi sa ma parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Infokusi

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Kurti zbardhë detaje nga takimi me Krasniqin: Zgjedhjet brenda pak muajve

para 6 dite - Syri.net Kosova

Kurti ka treguar se me Krasniqin ka biseduar për agjendën legjislative dhe zgjedhjet e reja. “Ne i kemi 13 marrëveshje ndërkombëtare që janë në pritje. Diskutuam edhe për situatën në përgjithësi, por edhe...

Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri

para 6 dite - Syri.net Kosova

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Në takim, të pranishëm ishin edhe shefja e Grupit Parlamentar...

Krasniqi del nga takimi me Kurtin, insiston në mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Ky i fundit pas takimit ka treguar para gazetarëve se ka kërkuar zgjedhje...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Zgjedhjet janë nevojë e vendit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Kasniqi. Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi pas takimit me Kurtin, është shprehur se zgjedhjet janë...

Imer Mushkolaj: Kurti dhe Krasniqi u dakorduan sonte për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Epoka e Re

Analisti, Imer Mushkolaj ka thënë se takimi i sodit është rezultat i plotë takimeve dhe bisedave jopublike që kanë ndodhur javëve të fundit mes PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. “Nuk është diçka e befasishme...

Albin Kurti: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve

para 6 dite - Ina

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-ja, Memli Krasniqi janë diskutuar çështje të aktualitetit politik, me theks të veçantë agjenda legjislative. Sipas tij, kanë diskutuar edhe...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve, stinë më të përshtatshme për mbajtjen e tyre pranvera ose vjeshta

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahirio nga PDK....

Krasniqi thotë se në takimin me Kurtin ka kërkuar zgjedhje të parakohshme përmes një mocioni të përbashkët

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, është prononcuar për media pas takimit me Kurtin. Krasniqi tha se ai dhe Kurti kanë lexime të ndryshme të situatës aktuale në Kosovë, derisa shtoi se është i gatshëm...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Duhet të diskutojmë me të gjitha partitë për zgjedhjet e parakohshme

para 6 dite - Zeri

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-ja, Memli Krasniqi janë diskutuar çështje të aktualitetit politik, me theks të veçantë agjenda legjislative. Sipas tij, kanë diskutuar edhe...

Përfundon takimi me Kurtin, Krasniqi: Mora pjesë për interesin e qytetarëve

para 6 dite - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Pas takimit para medieve, Krasniqi ka treguar se cilat ishin pikat e diskutimit...

Haziri: Dorëheqja e Kurtit akti më korrekt për zgjedhjet e reja

para 6 dite - Flaka

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri lidhur me takimin e kryeministrit, Albin Kurti me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi është shprehur se LDK-ja...

Përfundoi takimi mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Reporteri

Pas më shumë se dy orësh, ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. “Jam përgjigjur ftesës së Kurtit sepse konsideroj se është e rëndësishme për t’ia shprehur...

ZKM për takimin Kurti-Krasniqi: U diskutua mbi mundësitë për zgjedhjet e reja në të ardhmen e afërt

para 6 dite - Gazeta10

ZKM ka lëshuar një komunikatë për darkën e sotme të kryeministrit Kurti me kryetarin e PDK’së, Memli Krasniqi. Ndër të tjera, Zyra e Kryeministrit ka thënë se në takim është diskutuar edhe për aktualitetin...

Zyra e kryeministrit publikon pamje nga darka e sotme Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Bota Sot

Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës,...

Kurti dekarohet pas takimit: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahirio nga PDK....

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Zgjedhjet janë nevojë e vendit

para 6 dite - Indeks online

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Kasniqi. Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi pas takimit me Kurtin, është shprehur se zgjedhjet janë...

Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri

para 6 dite - Gazeta Express

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Në takim, të pranishëm ishin edhe shefja e Grupit Parlamentar...

Përfundon takimi me Kurtin, Krasniqi: Mora pjesë në këtë takim për interes të qytetarëve

para 6 dite - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Pas takimit para medieve, Krasniqi ka treguar se cilat ishin pikat e diskutimit...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Kosova është në agoni, zgjedhjet janë nevojë e jo dëshirë

para 6 dite - Zeri

Pas më shumë se dy orë, ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi pas takimit ka thënë se i është përgjigjur ftesës së...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Diskutuam edhe për zgjedhje, i interesuar ta dijë cila është stina e përshtatshme për mbajtjen e tyre

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar pas takimit që pati me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi ku tha se theks të veçantë në këtë takim ishte agjenda legjislative, raporton GazetaBlic. Kurti...

Krasniqi: Vendi ka nevojë për zgjedhje, Bedri Hamza i duhuri për zgjidhjen e problemeve

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi pas takimit me kryeministrin Kurti ka thënë që vendi ka nevojë të shkojë në zgjedhje, raporton GazetaBlic. “PDK tashmë e ka nominuar kanidatin e vet për kryeministër,...

LDK, Kurtit: Nëse ka vullnet për zgjedhje, shkojmë sonte

para 6 dite - Infokusi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Albin Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por, Haziri vlerësoi se...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Flaka

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Krasniqi pas darkës me Kurtin: I thash se duam zgjedhje, ta gjejmë datën

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i vetmi që nga opozita iu përgjigj pozitivisht ftesës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për një darkë pune, ka thënë pas takimit se arsyeja...

Pas më shumë se dy ore, përfundoi takimi mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - OraInfo

Pas më shumë se dy orësh, ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi. “Jam përgjigjur ftesës së Kurtit sepse konsideroj se është e rëndësishme për t’ia shprehur...

Përfundon takimi i Kurtit me Krasniqin

para 6 dite - Zeri

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit Albin Kurtit dhe kreut të PDK-së, Memli Krasniqi. Kjo darkë pune ishte thirrur nga kryeministri Albin Kurti për të gjitha partitë opozitare...

Krasniqi pas takimit me Kurtin, tregon për çka biseduan

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është deklaruar pas takimit që pati me kryeministrin Kurti, raporton GazetaBlic. Krasniqi në konferencë për media tha se ka folur për ekonominë e stagnuar, arsimin dhe...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

Krasniqi konfirmon qëndrimin për zgjedhje të parakohshme: Të mblidhemi të gjithë liderët e partive, të vendosim për datën

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - Epoka e Re

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Kosova është në agoni, kemi një ekonomi të stagnuar, rritje enorme të çmimeve me paga dhe pensione të vogla

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, është prononcuar për media pas takimit me Kurtin. Krasniqi tha se ai dhe Kurti kanë lexime të ndryshme të situatës aktuale në Kosovë, derisa shtoi se është i gatshëm...

Krasniqi pas darkës me Kurtin: Të mblidhemi të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Shqip

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim

para 6 dite - Shqip

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët...

Takimi Kurti-Krasniqi, këto pritet të jenë temat e diskutimit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi është i vetmi prej liderëve të partive opozitare që pranoi ftesën për...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve, në pranverë apo në vjeshtë

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK....

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Kosova është në agoni, kemi një ekonomi të stagnuar, kemi rritje enorme të çmimeve me paga dhe pensione të vogla

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, është prononcuar për media pas takimit me Kurtin. Krasniqi tha se ai dhe Kurti kanë lexime të ndryshme të situatës aktuale në Kosovë, derisa shtoi se është i gatshëm...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - Periskopi

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij 13 May, 22:44 Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e...

Haradinaj: AAK mund ta mbështes shpërbërjen e Parlamentit, vetëm pas dorëheqjes së kryeministrit

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas përsëritjes së idesë për zgjedhje të parakohshme nga kryeministrit Albin Kurti, pas takimit të sontëm me kryetarin e PDK-së,...

Krasniqi: Uroj që edhe partitë tjera të mbështesin një nismë për shpërndarjen e Kuvendit

para 6 dite - Dukagjini

Pas takimit me kryeministrin e vendit, Memli Krasniqi ka ritheksuar prapë përmes një postimi këtë takim. “Sonte i jam përgjigjur kërkesës së kryeministrit Kurti për takim. Si PDK, duke respektuar gjithmonë...

Reagon Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim, shpërndarjen e Kuvendit e mbështesim pas dorëheqjes apo shkarkimit të tij

para 6 dite - Gazeta10

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsideron se duke parë insistimin e Kurtit për takim me liderët e opozitës, kjo mund të përkthehet mos ata “po bëhen shpëtimtarët e tij”. Në parim, Haradinaj thotë se...

Pas takimit me Kurtin, Krasniqi: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e nevojshme

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka theksuar nevojën e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme. Ai tha se zgjedhjet e reja janë nevojë e qytetarëve, siç tha pas...

Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri

para 6 dite - Tetova Sot

Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës,...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve, stinë më të përshtatshme për mbajtjen e tyre pranvera ose vjeshta

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahirio nga PDK....

Krasniqi del nga takimi me Kurtin, insiston në mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme

para 6 dite - Infokusi

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi , raporton Gazeta Sinjali Ky i fundit pas takimit ka treguar para gazetarëve...

Krasniqi e përsërit: Të vendosim për datën e zgjedhjeve për shpërndarjen e kësaj legjislature të paralizuar

para 6 dite - Periskopi

Krasniqi e përsërit: Të vendosim për datën e zgjedhjeve për shpërndarjen e kësaj legjislature të paralizuar 13 May, 22:29 Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook...

Krasniqi me postim të ri pas darkës me Kurtin: Të mblidhemi sa ma parë të gjithë liderët, të vendosim datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është deklaruar edhe në profilin e tij në Facebook lidhur me takimin e sotëm që zhvilloi me kryeministrin Albin Kurti, i cili tha se është i gatshëm të takohet sërish...

Kurti kërkon ndihmën e opozitës për votimin e 13 marrëveshjeve ndërkombëtare, biseduan edhe për zgjedhjet

para 6 dite - ATV Live

Kryeministri Albin Kurti, pas darkës me Memli Krasniqin e PDK-së, ka kërkuar bashkëpunim nga partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare për të cilat nevojiten 2/3...

Krasniqi: Kosova është në agoni, nganjëherë preokupimet e qytetarëve nuk po janë preokupimet e Kurtit

para 6 dite - ATV Live

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit që pati me kryeministrin Albin Kurti, tha para gazetarëve se kanë folur për ekonominë e stagnuar, arsimin dhe temat të tjera, ku përfshihet edhe rrezikimi...

Haradinaj: Kurtit po i rrëshqet toka nën këmbë e dëshpërimisht po e kërkon shpëtimin e vet

para 6 dite - Dukagjini

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas takimit të kryeministrit me kryetarin e PDK-së, takim ky që refuzoi t’i bashkangjitej Haradinaj. Haradinaj përmes një postimi...

Pamje nga takimi Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi. Mbledhja mes tyre ka filluar në ora 18:30. Pas mbledhjes ata do të flasin në një konferencë për media. Në takim,...

Kërkoi bisedime me përfaqësuesit e opozitës, ftesës së Kurtit i përgjigjet vetëm Memli Krasniqi. Mbërrijnë të dy për takimin

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mbërrin për takimin me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin. Takimi është planifikuar për orën 18:30. Krasniqi është i vetmi lider i partive opozitare...

Nis takimi mes Kurtit e Krasniqit

para 6 dite - RTV 21

Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, ku pritet të diskutohet për agjendën legjislative të Kuvendit dhe zgjedhjet e parakoshme në vend....

LDK i përgjigjet Kurtit e Krasniqit, Haziri: Nëse ka vullnet Kurti, shkojmë sonte në zgjedhje

para 6 dite - Fakti Ditor

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, në një lidhje direkte në Pressing në T7 tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen...

E refuzoi takimin, LDK mesazh Kurtit: Nëse ka vullnet për zgjedhje, shkojmë sonte

para 6 dite - Top24

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Albin Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se...

Pamje nga darka e sotme, Kurti, Krasniqi, Kusari e Tahiri

para 6 dite - Shqip

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Në takim, të pranishëm ishin edhe shefja e Grupit Parlamentar...

LDK-ja e gatshme për zgjedhje, Haziri: Dorëheqja e Kurtit akti më korrekt për zgjedhjet e reja

para 6 dite - Dukagjini

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës [LDK], Lufti Haziri lidhur me takimin e kryeministrit, Albin Kurti me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi është shprehur se LDK-ja...

Nis takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - Telegrafi

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur i pari në objektin e Qeverisë,...

Kurti e Krasniqi mbërrijnë në “Garden”, nis darka e ftuar nga Kryeministri

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi kanë arritur në hotel “Garden” në Prishtinë. Kujtojmë që Kurti ka ftuar në takim tre krerët e opozitës për të diskutuar për përmbushjen...

Nis takimi i paralajmëruar mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Klan Kosova

Takimi i thirrur nga kryeministri Albin Kurti me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, tashmë ka filluar. Kurti ka arritur i pari dhe nuk është prononcuar para mediave, por vetëm i ka përshëndetur ekipet...

Haziri: LDK e gatshme për zgjedhje

para 6 dite - Shqip

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Albin Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se...

Ymeri: Nëse shkojmë në zgjedhje, shkojmë se po dëshiron Kurti

para 6 dite - Dukagjini

Analisti, Visar Ymeri pas takimit të kryeministrit Albin Kurti, me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqin ka thënë se është problematike nëse shkohet në zgjedhje përmes shpërndarjes së Kuvendit. “Unë mendoj...

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme në pranverë ose vjeshtë

para 6 dite - Alfax

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme, i përmend dy afate “pranverën” ose “vjeshtën” Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi...

Nis takimi mes Kurtit e Krasniqit

para 6 dite - Bota Sot

Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, ku pritet të diskutohet për agjendën legjislative të Kuvendit dhe zgjedhjet e parakoshme në vend....

Takimi Kurti-Krasniqi, ja nga kush po shoqërohen

para 6 dite - Indeks online

Ka filluar takimi mes kryeministrit, Albin Kurti dhe Kryetarit të Partisë Demokratike (PDK), Memli Krasniqi. IndeksOnline raporton se pjesëmarrës në këtë takim përveç dy liderëve, do të jenë prezent edhe...

Fillon takimi Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Indeks online

Ka filluar takimi mes kryeministrit, Albin Kurti dhe Kryetarit të Partisë Demokratike (PDK), Memli Krasniqi. IndeksOnline raporton se takimi ka filluar nga ora 18:30. Vetëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi...

Nis takimi i paralajmëruar mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Zeri

Takimi i thirrur nga kryeministri Albin Kurti me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, tashmë ka filluar. Në objektin e Qeverisë ka arritur i pari Kurti i cili nuk është prononcuar para mediave, por vetëm...

Kadrijaj (AAK): Ftesa e Kurtit për takim ndaj Haradinajt nuk ishte e sinqertë

para 6 dite - Zeri

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka folur për mospranimin e ftesës së kryetarit të këtij subjektit politik ku ajo bën pjesë ndaj kryeministrit Albin Kurti. Ajo ka deklaruar se kryeministri do të duhej...

Ka filluar takimi Kurti - Krasniqi

para 6 dite - RTK

Në zyrën e kryeministrit është duke u zhvilluar takimi ndërmjet kreut të ekzekutivit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Ftesë për këtë takim kishin edhe liderët...

Nis takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - GazetaBlic

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur i pari në objektin e Qeverisë,...

Nis takimi mes Albin Kurtit dhe Memli Krasniqit

para 6 dite - OraInfo

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Kryeministri Kurti ka qenë i shoqëruar me shefen e Grupit Parlamentar të VV-së,...

Nis takimi mes kryeministrit Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - Kallxo

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Bashkë me Krasniqin është parë edhe shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard...

Nis darka e punës mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Reporteri

Darka e punës mes kryeministrit Albin Kurtit the kryetarit të PDK-së ka nisur në një nga hotelet e Prishtinës, shkruan gazeta online Reporteri.net. Ani pse ftesa e Kurtit ka qenë që të diskutohet rreth...

LDK i përgjigjet Kurtit e Krasniqit, Haziri: Nëse ka vullnet Kurti, shkojmë sonte në zgjedhje

para 6 dite - Periskopi

LDK i përgjigjet Kurtit e Krasniqit, Haziri: Nëse ka vullnet Kurti, shkojmë sonte në zgjedhje 13 May, 21:39 Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, në një lidhje direkte në Pressing në T7 tha se LDK është...

Kurti: Duhet të diskutojmë me të gjitha partitë për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-së, Memli Krasniqi janë diskutuar çështje të aktualitetit politik, me theks të veçantë agjenda legjislative, raporton Ekonomia...

Kurti kërkon ndihmën e opozitës për votimin e 13 marrëveshjeve ndërkombëtare, biseduan edhe për zgjedhjet

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti, pas darkës me Memli Krasniqin e PDK-së, ka kërkuar bashkëpunim nga partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare për të cilat nevojiten 2/3...

Albin Kurti: Zgjedhjet më mirë të mbahen në verë se në dimër

para 6 dite - Epoka e Re

“Patëm shumë gjëra për të diskutuar, sepse nuk jemi takuar kaherë”, deklaroi Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin, i vetmi ky...

E refuzoi takimin, LDK mesazh Kurtit: Nëse ka vullnet për zgjedhje, shkojmë sonte

para 6 dite - Epoka e Re

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, tha se LDK është e gatshme për zgjedhje, pasi para pak minutash kryeministri Albin Kurti kërkoi bashkëpunimin e opozitës për mbajtjen e tyre. Por Haziri vlerësoi se...

“Vjeshta apo pranvera”, cila stinë më e përshtatshme për zgjedhje? Kurti kërkon përgjigje nga opozita

para 6 dite - Zyrtare

“ Zgjedhje të reja në pranverë ose në vjeshtë”. Kështu tha kryeministri Kurti pas përfundimit të takimit me kreun e PDK’së, Memli Krasniqi. Thelbi i takimit ishin zgjedhjet e reja, tha Kurti. “Diskutuam...

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme, i përmend dy afate “pranverën” ose “vjeshtën”

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK....

Pas takimit me Krasniqin, Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve në Kosovë

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË - Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Kosova është në agoni, zgjedhjet janë nevojë e jo dëshirë

para 6 dite - Top24

Pas më shumë se dy orë, ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi pas takimit ka thënë se i është përgjigjur ftesës së...

Mushkolaj: Kurti dhe Krasniqi u dakorduan sonte për datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Dukagjini

Analisti, Imer Mushkolaj ka deklaruar se takimi i Kryeministrit, Albin Kurti me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi është fillim i fushatës zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme....

Rama për takimin Kurti-Krasniqi: Ka një ujdi për të shkuar vendi në zgjedhje

para 6 dite - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka ftuar për darkë pune liderët e partive opozitare në Kosovë. Kësaj ftese i është përgjigjur vetëm kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Komentatori...

Kurti shpreh gatishmëri për të diskutuar datën e zgjedhjeve

para 6 dite - Euronews

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë të hënën se është i interesuar që të diskutojë me subjektet politike për datën më të përshtatshme për zgjedhjet e reja parlamentare në Kosovë. Ai i ka bërë...

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme, i përmend dy afate “pranverën” ose “vjeshtën”

para 6 dite - Realiteti

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme, i përmend dy afate “pranverën” ose “vjeshtën” Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi...

Kadrijaj: Ftesa e Kurtit për takim ndaj Haradinajt nuk ishte e sinqertë

para 6 dite - Gazeta Express

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka folur për mospranimin e ftesës së kryetarit të këtij subjektit politik ku ajo bën pjesë ndaj kryeministrit Albin Kurti. Në Info Magazine të Klan Kosovës, ajo ka deklaruar...

Kurti e Krasniqi në objektin e Qeverisë, fillon mbajtja e takimit të paralajmëruar

para 6 dite - Klan Kosova

Takimi i thirrur nga kryeministri Albin Kurti me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, tashmë ka filluar. Në objektin e Qeverisë ka arritur i pari Kurti i cili nuk është prononcuar para mediave, por vetëm...

Kurti e Krasniqi në objektin e Qeverisë, fillon mbajtja e takimit të paralajmëruar

para 6 dite - Klan Kosova

Takimi i thirrur nga kryeministri Albin Kurti me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, tashmë ka filluar. Në objektin e Qeverisë ka arritur i pari Kurti i cili nuk është prononcuar para mediave, por vetëm...

Kadrijaj (AAK): Ftesa e Kurtit për takim ndaj Haradinajt nuk ishte e sinqertë (VIDEO)

para 6 dite - Klan Kosova

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka folur për mospranimin e ftesës së kryetarit të këtij subjektit politik ku ajo bën pjesë ndaj kryeministrit Albin Kurti. Në Info Magazine të Klan Kosovës, ajo ka deklaruar...

Kurti konfirmon se me Krasniqin kanë folur për zgjedhje të parakohshme

para 6 dite - Bota Press

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK....

Takim ‘sy më sy’, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri

para 6 dite - Periskopi

Takim ‘sy më sy’, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri 13 May, 21:24 Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të...

Krasniqi: Kosova është në agoni, nganjëherë preokupimet e qytetarëve nuk po janë preokupimet e Kurtit

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit që pati me kryeministrin Albin Kurti, tha para gazetarëve se kanë folur për ekonominë e stagnuar, arsimin dhe temat të tjera, ku përfshihet edhe rrezikimi...

Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari e Tahiri

para 6 dite - Revista Kosovarja

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Në takim, të pranishëm ishin edhe shefja e Grupit Parlamentar...

Albin Kurti: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve

para 6 dite - Top24

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-ja, Memli Krasniqi janë diskutuar çështje të aktualitetit politik, me theks të veçantë agjenda legjislative. Sipas tij, kanë diskutuar edhe...

Përfundon takimi Kurti – Krasniqi: Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e nevojshme

para 6 dite - Top24

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka theksuar nevojën e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme. Ai tha se zgjedhjet e reja janë nevojë e qytetarëve, siç tha pas...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Zgjedhjet e radhës janë çështje të muajve

para 6 dite - Shqip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahiri nga PDK....

Y.Hoxha për takimin e Kurtit me Krasniqin: Ky është sinjali se ky takim ishte i planifikuar

para 6 dite - Dukagjini

Pas takimit të kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, analisti Ylli Hoxha në “Debat Plus” ka thënë se ky takim dukej se ishte i paradakorduar. “Qeveritë krijohen nëpër...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Duhet të diskutojmë me të gjitha partitë për datën e zgjedhjeve të parakohshme

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV-ja dhe Abelard Tahiri nga PDK-ja....

Kurti pas takimit me Krasniqin: S’mund ta përcaktoj datën e zgjedhjeve, duhet bashkëbisedim me opozitën

para 6 dite - Gazeta10

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar për media pas takimit që zhvilloi me kreun e PDK-së, Memli Krasniqi, në të cilin prezent ishin edhe Mimoza Kusari nga LVV dhe Abelard Tahirio nga PDK....

Kurti pret në takim pune kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - Zeri

Pas pak pritet të nis takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi është i vetmi prej liderëve të partive opozitare që pranoi...

Kurti: Zgjedhjet e ardhshme më mirë të mbahen gjatë vjeshtës apo në pranverë

para 6 dite - Fakti Ditor

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Kurti ka treguar se me Krasniqin ka biseduar për agjendën legjislative dhe...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Zgjedhjet janë nevojë e vendit

para 6 dite - Fakti Ditor

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Kasniqi. Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi pas takimit me Kurtin, është shprehur se zgjedhjet janë...

Pamje nga takimi Kurti-Krasniqi

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi. Mbledhja mes tyre ka filluar në ora 18:30. Pas mbledhjes ata do të flasin në një konferencë për media. Në takim,...

Kurti pas takimit me Krasniqin: Zgjedhjet e ardhshme më mirë të mbahen gjatë vjeshtës apo në pranverë

para 6 dite - Periskopi

Kurti: Zgjedhjet e ardhshme më mirë të mbahen gjatë vjeshtës apo në pranverë 13 May, 21:08 Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës,...

Krasniqi del nga takimi me Kurtin, insiston në mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme

para 6 dite - Bota Press

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Ky i fundit pas takimit ka treguar para gazetarëve se ka kërkuar zgjedhje...

Krasniqi thotë se në takim me Kurtin kërkoi zgjedhje të jashtëzakonshme

para 6 dite - Periskopi

Krasniqi thotë se në takim me Kurtin kërkoi zgjedhje të jashtëzakonshme 13 May, 21:01 Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli...

Përfundon takimi me Kurtin, Krasniqi: Mora pjesë për interesin e qytetarëve

para 6 dite - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Pas takimit para medieve, Krasniqi ka treguar se cilat ishin pikat e diskutimit...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Mora pjesë për interesin e qytetarëve

para 6 dite - Shqip

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi. Pas takimit para medieve, Krasniqi ka treguar se cilat ishin pikat e diskutimit...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Kosova është në agoni, zgjedhjet janë nevojë e jo dëshirë

para 6 dite - Gazeta10

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Ky i fundit pas takimit ka treguar para gazetarëve se ka kërkuar zgjedhje...

Krasniqi pas takimit me Kurtin: Ia shpreha qëndrimin që jemi të gatshëm për datë të re të zgjedhjeve

para 6 dite - Dukagjini

Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se i është përgjigjur ftesës së kryeministrit për tu takuar duke thënë se ka qenë e rëndësishme...

Nis takimi mes Kurtit e Krasniqit

para 6 dite - Lajmi.net

Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, ku pritet të diskutohet për agjendën legjislative të Kuvendit dhe zgjedhjet e parakoshme në vend....

Nis takimi mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Infokusi

Albin Kurti dhe Memli Krasniqi kanë nisur takimin dy palësh. Kreu i PDK’së ka pranuar ftesën e kryeministrit Kurti në një takim “për të shqyrtuar mundësitë e reja rreth përmbushjes së agjendës së mbetur...

Në pritje të darkës Kurti-Krasniqi, çfarë do të diskutohet mes tyre?

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qenë i vetmi lider opozitarë i cili i ka thënë “po” ftesës së Kurtit për darkë pune sot në ora 18:30 në një nga hotelet në Prishtinë. Ani pse ftesa e kreut të qeverisë,...

Nis takimi i Kurtit me Krasniqin

para 6 dite - ACTV

Ka nisur takimi në mes të kryeministri Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi. Në këtë takim përveç tyre po marrin pjese edhe shefat e grupeve parlamentare, Mimoza...

Albin Kurti arrin në vendin ku do të mbahet takimi me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në vendtakimin ku do të mbahet mbledhja me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqin. Takimi pritet të filloj nga ora 18:30. Krasniqi është i vetmi prej liderëve...

Nis takimi mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Dukagjini

Ka nisur takimi në mes të kryeministri Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi. Në këtë takim përveç tyre po marrin pjese edhe shefat e grupeve parlamentare, Mimoza...

LDK e AAK nuk i shkojnë Kurtit në takim, ftesa konsiderohet joserioze

para 6 dite - Dukagjini

Në kohën kur Kosova është duke u përballur me presion për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, si kusht për anëtarësim në Këshillin e Evropës, kryeministri Kurti ka zgjedhur tema të...

Analisti Muhaxhiri: Nuk pres shumë nga takimi Kurti-Krasniqi, duke ditur qëndrimet e tyre

para 6 dite - OraInfo

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline shprehet se nuk pret ndonjë sukses nga takimi i sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe liderit të PDK-së, Memli Krasniqi. ‘’Nuk mund të pritet shumë...

Kurti e Krasniqi të vetëm sonte në darkë, për çka e ftoi Kryeministri e për çka do t’i shkojë kreu i PDK’së

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri e pret në darkë për të folur për përmbushjen e agjendës legjislative të Kuvendit, por kryetari i PDK-së do të shkojë në takim për të folur për datën e zgjedhjeve të reja. Kryetari i LDK-së,...

Kurti e Krasniqi mbërrijnë në “Garden”, nis darka e ftuar nga Kryeministri

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi kanë arritur në hotel “Garden” në Prishtinë. Kujtojmë që Kurti ka ftuar në takim tre krerët e opozitës për të diskutuar për përmbushjen...

Kurti pret në takim pune kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqin

para 6 dite - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, kanë arritur në hotel “Garden” në Prishtinë, ku edhe do të mbahet darka e ftuar nga Kurti. Kujtojmë...

Ftesa e Kurtit ndaj opozitës vlerësohet e pasinqertë, diskutimi për zgjedhje i pashmangshëm

para 6 dite - RTV 21

Ftesa e kryeministrit Albin Kurti për takim me partitë opozitare është e pasinqertë, thotë politologu, Fidan Ukaj. Sipas tij, LDK dhe AAK me të drejtë e kanë refuzuar ftesën, ndërkaq shton se në takimin...

Analisti Ukaj: Ftesa e Kurtit e pa sinqertë, ka pasur tema me të rëndësishme për diskutim në takim

para 6 dite - OraInfo

Analisti politik, Fidan Ukaj, për FrontOnline e ka cilësuar si të pa sinqertë ftesën e kryeministrit Albin Kurti, bërë partive opozitare për takimin e sotëm. ‘’ Ftesa ndaj subjekteve politike ka qenë e...

I vetmi që pranoi ftesën, nis takimi mes Krasniqit dhe Kurtit

para 6 dite - Periskopi

I vetmi që pranoi ftesën, nis takimi mes Krasniqit dhe Kurtit 13 May, 18:44 Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi...

Kadrijaj: Ftesa e Kurtit për takim ndaj Haradinajt nuk ishte e sinqertë

para 6 dite - Periskopi

Kadrijaj: Ftesa e Kurtit për takim ndaj Haradinajt nuk ishte e sinqertë 13 May, 19:01 Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka folur për mospranimin e ftesës së kryetarit të këtij subjektit politik ku ajo...

Nis takimi Kurti – Krasniqi

para 6 dite - Epoka e Re

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi është i vetmi prej liderëve të partive opozitare që pranoi ftesën për...

Takimi Kurti-Krasniqi, ja nga kush po shoqërohen

para 6 dite - Revista Kosovarja

Ka filluar takimi mes kryeministrit, Albin Kurti dhe Kryetarit të Partisë Demokratike (PDK), Memli Krasniqi. Dy liderët do të jenë prezent edhe shefat e grupeve parlamentare të të dyja subjekteve, Mimoza...

Nis darka e punës mes Kurtit dhe Krasniqit

para 6 dite - Gazeta10

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur i pari në objektin e Qeverisë,...

Diskutimi për zgjedhje i pashmangshëm, por ftesa e Kurtit ndaj opozitës vlerësohet e pasinqertë

para 6 dite - Bota Sot

Ftesa e kryeministrit Albin Kurti për takim me partitë opozitare është e pasinqertë, thotë politologu, Fidan Ukaj. Sipas tij, LDK dhe AAK me të drejtë e kanë refuzuar ftesën, ndërkaq shton se në takimin...

Ftesa e Kurtit për opozitën/ Deputeti i VV-së: PDK-ja dhe LDK-ja sabotuese, AAK-ja më korrekte

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ftuar për një takim sonte liderët e partive opozitare në vend ku siç thuhet në ftesën e tij, për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sezonin...

Kryeministri Albin Kurti pret në takim kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti pret në takim kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi 13 May, 18:44 Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi....

Kryeministri Albin Kurti pret në takim pune kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi

para 6 dite - Ekonomia Online

Ka nisur takimi mes kryeministrit të vendit, Albin Kurti dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. Krasniqi është i vetmi prej liderëve të partive opozitare që pranoi ftesën për...

Kurti mbërrin në Qeveri për takimin me Krasniqin

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në objektin e Qeverisë dhe pritet të takohet me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin, i cili ishte i vetmi nga tre liderët opozitarë...

Ish-ministrja e AAK-së e kritikon Haradinajn dhe Abdixhikun: Refuzimi i takimit me Kurtin, mungesë gatishmërie për qeverisje

para 6 dite - Infokusi

Partitë opozitare, LDK dhe AAK, refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

Haradinaj-Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK-ja e AAK-ja, mungesë gatishmërie për qeverisje

para 6 dite - Gazeta Express

Partitë opozitare, LDK dhe AAK, refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

Haradinaj-Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK-ja e AAK-ja, mungesë gatishmërie për qeverisje

para 6 dite - OraInfo

Partitë opozitare, LDK dhe AAK, refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

Kurti e Krasniqi të vetëm sonte në darkë, për çka e ftoi Kryeministri e për çka do t’i shkojë kreu i PDK’së

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri e pret në darkë për të folur për përmbushjen e agjendës legjislative të Kuvendit, por kryetari i PDK-së do të shkojë në takim për të folur për datën e zgjedhjeve të reja. Kryetari i LDK-së,...

Kurti e Krasniqi të vetëm sonte në darkë, për çka e ftoi Kryeministri e për çka do t’i shkojë kreu i PDK’së

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri e pret në darkë për të folur për përmbushjen e agjendës legjislative të Kuvendit, por kryetari i PDK-së do të shkojë në takim për të folur për datën e zgjedhjeve të reja. Kryetari i LDK-së,...

Haradinaj-Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK-ja e AAK-ja, mungesë gatishmërie për qeverisje

para 6 dite - Zeri

Partitë opozitare, LDK dhe AAK, refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

Kurti e Krasniqi të vetëm sonte në darkë, për çka e ftoi Kryeministri e për çka do t’i shkojë kreu i PDK’së

para 6 dite - Bota Press

Kryeministri e pret në darkë për të folur për përmbushjen e agjendës legjislative të Kuvendit, por kryetari i PDK-së do të shkojë në takim për të folur për datën e zgjedhjeve të reja. Kryetari i LDK-së,...

Ftesa e Kurtit ndaj opozitës vlerësohet e pasinqertë, diskutimi për zgjedhje i pashmangshëm

para 6 dite - ATV Live

Ftesa e kryeministrit Albin Kurti për takim me partitë opozitare është e pasinqertë, thotë politologu, Fidan Ukaj. Sipas tij, LDK dhe AAK me të drejtë e kanë refuzuar ftesën, ndërkaq shton se në takimin...

Haradinaj-Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK e AAK, tregon mungesë të gatishmërisë për të qeverisur me vendin

para 6 dite - Telegrafi

Partitë opozitare LDK dhe AAK refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për tu takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

“Kurti po kërkon zgjedhje të parakohshme para formimit të Asociacionit”

para 6 dite - GazetaBlic

Për takimin me liderët e partive opozitare të thirrur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vlerësohet se temë e diskutimit do të jetë mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, pasi “para formimit të Asociacionit,...

Haradinaj-Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK-ja e AAK-ja, mungesë gatishmërie për qeverisje

para 6 dite - ATV Live

Partitë opozitare, LDK dhe AAK, refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

Haradinaj-Stublla kritikon opozitën që refuzoi Kurtin për takim: Tregon që s’janë të gatshëm të qeverisin me vendin

para 6 dite - GazetaBlic

Ish ministrja e punëve të jashtme, Meliza Haradinaj, ka kritikuar partitë opozitare për refuzim të ftesës së takimit me kryeministrin Albin Kurti, raporton Gazeta Blic. Ajo përmes një postimi në Facebook,...

Refuzimi i takimit me Kurtin, AAK njofton për arsyen

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u kishte dërguar ftesë për takim krerëve të partive opozitare, por vetëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i është përgjigjur pozitivisht kësaj ftese. Lidhur me refuzimin...

Agjenda legjislative/ Kryeministri Kurti fton partitë e opozitës

para 6 dite - Klan Macedonia

Agjenda legjislative është një nga arsyet zyrtare që kreu i ekzekutivit Albin Kurti ka ftuar liderët e partive opozitare parlamentare në një darkë pune. I vetmi që i është përgjigjur pozitivisht ftesës...

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka refuzuar ftesën për takim me kryeministrin, Albin Kurti

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka refuzuar ftesën për takim me kryeministrin Albin Kurti, pasi tema e takimit ka qenë agjenda legjislative dhe kjo i takon shefit të Grupit Parlamentar. Ashtu siç jemi...

Refuzimi i takimit me Kurtin, AAK njofton për arsyen

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u kishte dërguar ftesë për takim krerëve të partive opozitare, por vetëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i është përgjigjur pozitivisht kësaj ftese. Lidhur me refuzimin...

Pas refuzimit të Abdixhikut e Haradinajt, as shefat e grupeve parlamentare nuk i shkojnë në darkë Kurtit

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për sot pasdite ka ftuar në darkë pune krerët e partive opozitare në vend. Kësaj ftese pozitivisht i është përgjigjur vetëm ai i PDK-së, Memli Krasniqi, ndërsa Lumir...

AAK tregon arsyet e refuzimit të takimit me Kurtin

para 6 dite - Bota Press

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka refuzuar ftesën për takim me kryeministrin Albin Kurti. Si arsye për këtë ata thanë se tema e takimit ka qenë agjenda legjislative dhe se sipas tyre kjo i takon shefit...

Haradinaj-Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK-ja e AAK-ja, mungesë gatishmërie për qeverisje

para 6 dite - Ekonomia Online

Partitë opozitare, LDK dhe AAK, refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar sot dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja partive,...

Haradinaj – Stublla: Refuzimi i takimit me Kurtin nga LDK-ja e AAK-ja, tregon mungesë të gatishmërisë për të qeverisur me vendin

para 6 dite - Epoka e Re

Partitë opozitare LDK-ja dhe AAK-ja refuzuan ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u sot takuar dhe për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sesionin pranveror. Krerët e të dyja...

AAK tregon arsyet e refuzimit të takimit me Kurtin

para 6 dite - Euronews

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka refuzuar ftesën për takim me kryeministrin Albin Kurti. Si arsye për këtë ata thanë se tema e takimit ka qenë agjenda legjislative dhe se sipas tyre kjo i takon shefit...

Pas refuzimit të Abdixhikut e Haradinajt, as shefat e grupeve parlamentare nuk i shkojnë në darkë Kurtit

para 6 dite - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për sot pasdite ka ftuar në darkë pune krerët e partive opozitare në vend. Kësaj ftese pozitivisht i është përgjigjur vetëm ai i PDK-së, Memli Krasniqi, ndërsa Lumir...

AAK-ja tregon arsyet e refuzimit të takimit me Kurtin

para 6 dite - Epoka e Re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e ka refuzuar ftesën për takim me kryeministrin Albin Kurti. Si arsye për këtë, AAK-ja ka thënë se tema e takimit ka qenë agjenda legjislative dhe se sipas tyre kjo...

Pas refuzimit të Abdixhikut e Haradinajt, as shefat e grupeve parlamentare nuk i shkojnë në darkë Kurtit

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për sot pasdite ka ftuar në darkë pune krerët e partive opozitare në vend. Kësaj ftese pozitivisht i është përgjigjur vetëm ai i PDK-së, Memli Krasniqi, ndërsa Lumir...

AAK tregon arsyet e refuzimit të takimit me Kurtin

para 6 dite - Gazeta10

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka refuzuar ftesën për takim me kryeministrin Albin Kurti. Si arsye për këtë ata thanë se tema e takimit ka qenë agjenda legjislative dhe se sipas tyre kjo i takon shefit...

Zhvillimet politike në Kosovë, sot takohen Albin Kurti dhe Memli Krasniqi

para 6 dite - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti pritet të takohet më kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, sot më 13.05.2024, rreth orës 18:30. Ditë më parë, Kurti ka ftuar liderët e tri partive opozitare parlamentare:...

Haradinaj – Stublla: Ata që refuzojnë ndërtimin e unitetit s’janë të sinqertë për interesin shtetëror

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u kishte dërguar ftesë për takim krerëve të partive opozitare, por vetëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i është përgjigjur pozitivisht kësaj ftese. E refuzimin...

Kurti ftoi në takim përfaqësuesit e partive opozitare/ Sot në “tryezë” me të vetmin që u përgjigj pozitivisht, Memli Krasniqi. Ja dy temat e diskutimit

para 6 dite - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ditë më parë ftoi takim me përfaqësuesit e partive opozitare për të diskutuar agjendën e miratimit të një numri ligjesh, por ftesës i është përgjigjur pozitivisht vetëm...

Kabashi: Kurti i ka ftuar në takim opozitën për agjendën legjislative, por kjo s’është tema kryesore

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të pres sot në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i vetmi nga tre liderët opozitar që e ka pranuar ftesën për takim të shefit të ekzekutivit...

“Kurti po kërkon zgjedhje të parakohshme para formimit të Asociacionit”

para 6 dite - Dukagjini

Për takimin me liderët e partive opozitare të thirrur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vlerësohet se temë e diskutimit do të jetë mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme, pasi që “para formimit të...

Kurti ftoi në takim përfaqësuesit e partive opozitare/ Sot takimi me të vetmin që u përgjigj pozitivisht, Memli Krasniqi. Ja dy temat e diskutimit

para 6 dite - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ditë më parë ftoi takim me përfaqësuesit e partive opozitare për të diskutuar agjendën e miratimit të një numri ligjesh, por ftesës i është përgjigjur pozitivisht vetëm...

Pas refuzimit të Abdixhikut e Haradinajt, as shefat e grupeve parlamentare nuk i shkojnë në darkë Kurtit

para 6 dite - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për sot pasdite ka ftuar në darkë pune krerët e partive opozitare në vend. Kësaj ftese pozitivisht i është përgjigjur vetëm ai i PDK-së, Memli Krasniqi, ndërsa Lumir...

Pas refuzimit të Abdixhikut e Haradinajt, as shefat e grupeve parlamentare nuk i shkojnë në darkë Kurtit

para 6 dite - Top24

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti për sot pasdite ka ftuar në darkë pune krerët e partive opozitare në vend. Kësaj ftese pozitivisht i është përgjigjur vetëm ai i PDK-së, Memli Krasniqi, ndërsa Lumir...

S’shkon në takim me Kurtin as Tahiri i AAK-së

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u kishte dërguar ftesë për takim krerëve të partive opozitare, por vetëm kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi i është përgjigjur pozitivisht kësaj ftese. Kreu i Lidhjes...

Kurti takim urgjent me krerët e opozitës, i përgjigjet vetëm PDK

para 6 dite - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka ftuar kryetarët e partive opozitare në një takim për ditën e sotme. Në letrën që Kurti ua ka drejtuar shefave të grupeve parlamentare të partive, thuhet se në...

Kryeministri Kurti takon Memli Krasniqin për të diskutuar lidhur me agjendën legjislative e zgjedhjet e reja

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të takohet me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, për të diskutuar çështje të rëndësishme për vendin. Ky takim është pritur me interes, pasi Krasniqi është i vetmi...

Sot takohen Kurti e Krasniqi, në tavolinë dy tema

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti do të presë të hënën në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i vetmi nga tre liderët opozitar që e ka pranuar ftesën e shefit të ekzekutivit. Sipas...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK