Në pritje të votimit – gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Telegrafi

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”....

Asambleja e OKB-së për rezolutën për Srebrenicën caktohet për 23 maj

para 4 dite - Klan Kosova

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara ku do të shqyrtohet rezoluta për Srebrenicën është caktuar për 23 maj. Sipas faqes së internetit të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, sesioni...

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

para 4 dite - Evropa e Lirë

Draft-rezoluta e propozuar për gjenocidin në Srebrenicë do të jetë në agjendën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara më 23 maj, u tha në ueb-faqen e këtij institucioni. Rezoluta e propozuar...

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

para 4 dite - Panorama

Draft-rezoluta e propozuar për gjenocidin në Srebrenicë do të jetë në agjendën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara më 23 maj, u tha në ueb-faqen e këtij institucioni. Rezoluta e propozuar...

Në pritje të votimit, gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Zeri

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”....

Në pritje të votimit në OKB: Çfarë duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Në pritje të votimit: Gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Gazeta Express

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Në pritje të votimit: Gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - GazetaBlic

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Në pritje të votimit në OKB: Çfarë duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Syri

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Në pritje të votimit: Gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - OraInfo

Data kur Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do ta votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”,...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet javën tjetër

para 5 dite - Reporteri

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është caktuar për 23 maj në ora 10:00. Ky është propozimi përfundimtar i rezolutës: – Vendos...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet më 23 maj në ora 10:00

para 5 dite - Gazeta Express

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është caktuar për 23 maj në ora 10:00. Më poshtë ju kujtojmë propozimin përfundimtar të...

Në pritje të votimit: Gjërat që duhen ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Vizion Plus

Data kur Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do ta votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”,...

Në pritje të votimit: Gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 5 dite - Evropa e Lirë

Data kur Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do ta votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”,...

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

para 4 dite - Euronews

Draft-rezoluta e propozuar për gjenocidin në Srebrenicë do të jetë në agjendën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara më 23 maj, u tha në ueb-faqen e këtij institucioni. Rezoluta e propozuar...

Në pritje të votimit: Gjërat që duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Bota Press

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet më 23 maj në ora 10:00

para 4 dite - Periskopi

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet më 23 maj në ora 10:00 15 May, 8:41 Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën mbahet më 23 maj në orën 10:00

para 4 dite - Epoka e Re

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është caktuar për 23 maj në ora 10:00. Më poshtë ju kujtojmë propozimin përfundimtar të...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet javën tjetër

para 4 dite - ATV Live

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është caktuar për 23 maj në ora 10:00. Më poshtë ju kujtojmë propozimin përfundimtar të...

Gjërat që duhet t’i dini për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

para 4 dite - Populli

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet javën tjetër

para 4 dite - Gazeta10

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është caktuar për 23 maj në ora 10:00. Më poshtë ju kujtojmë propozimin përfundimtar të...

Në pritje të votimit, çfarë duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Epoka e Re

Më 23 maj Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbi Rezolutën për Srebrenicën, mbahet javën tjetër

para 4 dite - Ekonomia Online

Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në të cilën do të diskutohet Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është caktuar për 23 maj në ora 10:00. Më poshtë ju kujtojmë propozimin përfundimtar të...

Në pritje të votimit, çfarë duhet ditur për rezolutën për genocidin në Srebrenicë

para 4 dite - Euronews

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë”....

Në pritje të votimit: Çfarë duhet ditur për rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

para 5 dite - Dosja.al

SREBRENICË- Data kur Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do ta votojë propozim-rezolutën për shpalljen e 11 korrikut “Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995...

Ish-ambasadori Ukshini: Vulin, një imazh i politikave më perverse që i ka prodhuar Beogradi në 100-vitet e fundit (VIDEO)

para 5 dite - Klan Kosova

Ish-ambasadori Sylë Ukshini ka folur për deklaratën që e ka dhënë Aleksandër Vulin, zëvendëskryeministri i ri Serbisë pas vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Greqi, rreth të cilës ka thënë:...

Shtyhet debati për Srebrenicën, OKB do të mblidhet më 22 Maj

para 5 dite - Alfax

Debati në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara për rezolutën e Srebrenicës nuk do të zhvillohet në datën e parashikuar, në 15 Maj. Mediat serbe, duke cituar burime të tyre konfidenciale, theksojnë...

Analisti: Do miratohet rezoluta që politika e Serbisë të shpallet genocidiale

para 5 dite - Euronews

Analisti Ben Andoni në një intervistë për Euronews Albania ka folur në lidhje me situatën në Kosovë dhe politikën e saj. Mes tjerash ai theksoi se do të jetë goditje e madhe për Serbinë nëse do të miratohet...

Megafoni i Vuçiqit: Presidenti është në luftë të madhe për ta ndaluar rezolutën për Srebrenicë

para 5 dite - Gazeta Express

Rezoluta për Srebrenicën dhe gjenocidin e supozuar nuk është gjë tjetër veçse një rezolutë për popullin serb. Ajo që Serbia dhe Republika Srpska mund të bëjnë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara...

Vulini: Presidenti është në luftë të madhe për ta ndaluar rezolutën për Srebrenicë

para 5 dite - Epoka e Re

Rezoluta për Srebrenicën dhe gjenocidin e supozuar nuk është gjë tjetër veçse një rezolutë për popullin serb. Ajo që Serbia dhe Republika Srpska mund të bëjnë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara...

Ministri i Informacionit në Qeverinë e re të Serbisë: Po punojmë 24 orë në ditë për të penguar miratimin e rezolutës për Srebrenicë

para 6 dite - Gazeta Express

Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë mund të jetë në agjendën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara këtë javë. Dhe ndërsa dhjetëra vende në mbarë botën duan të kujtojnë faktin historik se...

Profesori serb: Vuçiq është si Shesheli, Millosheviqi, Karagjiqi e Mlladiqi, do ta mbrojë politikën më të turpshme në historinë e Serbisë

para 6 dite - Gazeta Express

Ashtu si Shesheli, Millosheviqi, Karagjiqi e Mlladiqi mbrojtën politikën e viteve 1990 në Hagë, edhe presidenti aktual i Serbisë Aleksandar Vuçiq do ta mbrojë të njëjtën politikë, një politikë fatale,...

Rezoluta e Srebrenicës, Profesori serb: Vuçiç është si Millosheviç, do të mbrojë politikën më fatale dhe më të turpshme të historisë së Serbisë

para 6 dite - Dosja.al

SERBI- Profesori në pension i Fakultetit Filozofik të Nishit, Drashko Bjelica është shprehur së fundmi se presidenti serb, Aleksandar Vuçiç do të mbrojë politikën e viteve 1990. Sipas profesorit Vuçiç...

Profesori serb thotë se Vuçiqi është si Shesheli, Millosheviqi, Karagjiqi e Mlladiqi

para 6 dite - Shqip

Ashtu si Shesheli, Millosheviqi, Karagjiqi e Mlladiqi mbrojtën politikën e viteve 1990 në Hagë, edhe presidenti aktual i Serbisë Aleksandar Vuçiq do ta mbrojë të njëjtën politikë, një politikë fatale,...

Pse dhe për kë është e rëndësishme rezoluta për Srebrenicën?

para një jave - Epoka e Re

Rezoluta për Srebrenicën, e cila shpall 11 korrikun si Ditën Ndërkombëtare të Kujtimit të gjenocidit të kryer ndaj boshnjakëve në atë zonë gjatë konfliktit në ish-Jugosllavi, pritet të jetë temë debati...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK