Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

para 4 dite - Ina

Çështja e dinarit serb sërish sot do të jenë në tryezën e diskutimit në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ditë më parë zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media tha se BE-ja pret që...

Sot mbahet takimi i radhës për dinarin

para 4 dite - RTV 21

Sot për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pjesëmarrjen e zëvendëskryeministrit...

Raund i ri i dialogut për çështjen e dinarit serb

para 4 dite - Opinion

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviç, do të zhvillojnë një raund të ri dialogu në Bruksel më 15 maj, në një përpjekje të re për të gjetur zgjidhje për çështjen e...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviq takohen në Bruksel

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

BE pret zgjidhje për “Dinarin”, Bislimi e Petkoviç sot në Bruks...

para 4 dite - BalkanWeb

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviq, do të takohen sot në Bruksel, në një përpjekje të re për të gjetur zgjidhje për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit...

Rund i ri i dialogut për çështjen e dinarit serb

para 4 dite - Evropa e Lirë

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviq, do të zhvillojnë një rund të ri dialogu në Bruksel më 15 maj, në një përpjekje të re për të gjetur zgjidhje për çështjen e ndalimit...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë raund të ri dialogu për çështjen e dinarit serb, BE pret nga palët të gjejnë një zgjidhje

para 4 dite - Panorama

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviq, do të zhvillojnë një rund të ri dialogu në Bruksel më 15 maj, në një përpjekje të re për të gjetur zgjidhje për çështjen e ndalimit...

Dinari, sot kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen në Bruksel

para 4 dite - OraInfo

Në Bruksel sot do të mbahet takimi rreth çështjes së dinarit në mes të kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë. Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, temë diskutimi do ta kenë çështjen e dinarit. Të hënën,...

Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

para 4 dite - Shenja

Çështja e dinarit serb sërish sot do të jenë në tryezën e diskutimit në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ditë më parë zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media tha se BE-ja pret që...

Dinari, sot kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen në Bruksel

para 5 dite - GazetaBlic

Në Bruksel sot do të mbahet takimi rreth çështjes së dinarit në mes të kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë. Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, temë diskutimi do ta kenë çështjen e dinarit. Të hënën,...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviq takohen në Bruksel

para 5 dite - Syri

Kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

para 5 dite - Telegrafi

Çështja e dinarit serb sërish sot do të jenë në tryezën e diskutimit në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ditë më parë zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media tha se BE-ja pret që...

Dinari, sot kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen në Bruksel

para 5 dite - Klan Kosova

Në Bruksel sot do të mbahet takimi rreth çështjes së dinarit në mes të kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë. Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, temë diskutimi do ta kenë çështjen e dinarit. Të hënën,...

Takimi i radhës në Bruksel, vjen thirrja për Lajçakun – ja si të veprojë me çështjen e dinarit!

para 5 dite - Bota Sot

Kosova dhe Serbia tash e një kohë janë duke realizuar takime në Bruksel, në lidhje me çështjen e dinarit. Mirëpo, pavarësisht përpjekjeve të BE-së për arritjen e një marrëveshjeje në lidhje me këtë temë,...

Kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel

para 5 dite - Bota Sot

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviq takohen sot në Bruksel

para 5 dite - Zeri

Kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Sot takimi i radhës në nivel kryenegociatorësh në Bruksel

para 5 dite - Reporteri

Sot pritet të mbahet takimi i radhës në nivel kryenegociatorësh në Bruksel. Çështja e dinarit ka sjell plot pesë takime në Bruksel mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në përpjekje për të gjetur...

Sot mbahet takimi i radhës për dinarin

para 4 dite - Lajmi.net

Sot për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pjesëmarrjen e zëvendëskryeministrit...

Dinari serb, kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviq takohen sot në Bruksel

para 5 dite - RTSH

Kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, do të takohen sërish këtë të mërkurë (15 maj) në Bruksel për të diskutuar për gjetjen e një zgjidhje për vendimin e Bankës...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen në Bruksel për çështjen e dinarit

para 5 dite - Indeks online

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje, pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel

para 5 dite - Gazeta Express

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Sot mbahet takimi i radhës në Bruksel për çështjen e dinarit

para 5 dite - Flaka

Në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit të fazës së tranzicionit të Bankës Qendrore,...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviq takohen në Bruksel

para 5 dite - RTK

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel për dinarin

para 4 dite - Shqip

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Rundi i ri i dialogut për çështjen e dinarit serb, negociatorët takohen në Bruksel

para 4 dite - Euronews

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviç, do të zhvillojnë një rund të ri dialogu në Bruksel më 15 maj, në një përpjekje të re për të gjetur zgjidhje për çështjen e ndalimit...

Kosova dhe Serbia sërish përballen për dinarin në Bruksel

para 4 dite - Alfax

Çështja e dinarit serb sërish sot do të jenë në tryezën e diskutimit në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ditë më parë zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media tha se BE-ja pret që...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel

para 4 dite - Bota Press

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Kryenegociatori i Kosovës dhe ai i Serbisë takohen sot në Bruksel për dinarin

para 4 dite - Epoka e Re

Kryenegociatori i Kosovës dhe ai Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron valutën e vetme për transaksione...

Sot për herë të gjashtë me radhë, takohen në Bruksel kyenegociatorët e Kosovës e Serbisë, lidhur me përdorimin e dinarit

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Sot për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit të fazës së...

Sot, takim kryenegociatorësh në Bruksel për çështjen e dinarit serb!

para 4 dite - Populli

Sot pritet të mbahet takimi i radhës në nivel kryenegociatorësh në Bruksel. Çështja e dinarit ka sjell plot pesë takime në Bruksel mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në përpjekje për të gjetur...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen në Bruksel

para 5 dite - Infokusi

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel

para 5 dite - ATV Live

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel

para 5 dite - Periskopi

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel 15 May, 8:08 Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe...

Kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel për çështjen e dinarit

para 5 dite - Gazeta10

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Sot mbahet takimi i radhës në Bruksel për çështjen e dinarit

para 5 dite - Dukagjini

Në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit të fazës së tranzicionit të Bankës Qendrore,...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët e Kosovës e Serbisë takohen sot në Bruksel

para 5 dite - Ekonomia Online

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Skadimi i periudhës tranzitore për dinarin, Bislimi dhe Petkoviç në Bruksel, vazhdojnë diskutimet për gjetjen e zgjidhjes

para 5 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Dinari nesër takon sërish Bislimin dhe Petkoviqin

para 5 dite - Indeks online

Çështja e dinarit do të diskutohet nesër në Bruksel në takimin e radhës mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano...

Dinari nesër takon sërish Bislimin dhe Petkoviqin

para 5 dite - Periskopi

Dinari nesër takon sërish Bislimin dhe Petkoviqin 14 May, 23:00 Çështja e dinarit do të diskutohet nesër në Bruksel në takimin e radhës mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë,...

Lajçak kërkon kompromis për dinarin, Osmani kritikon për mungesë baraspeshe

para 5 dite - RTV 21

Një ditë para takimitnë Bruksel rreth zbatimit të Rregullores së BQK-së për dinarin emisari evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka kërkuar fleksibilitet dhe kompromis nga Kosova e Serbia. Teksa po...

Të mërkurën takimi i radhës për dinarin, optimizëm për marrëveshje

para 5 dite - RTV 21

Më 15 maj (e mërkurë) për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit...

Çështja e dinarit, Lajçak optimist: Mund të arrihet një marrëveshje nëse ka kompromis nga të dy palët

para 5 dite - Gazeta Tema

Përfaqësuesi i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është shprehur besimplotë se mund të ketë një zgjidhje për çështjen e dinarit. Këtë javë Lajçak do të udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve...

Dinari nesër takon sërish Bislimin dhe Petkoviqin, BE-ja optimiste se do të ketë ujdi

para 5 dite - Zeri

Çështja e dinarit do të diskutohet nesër në Bruksel në takimin e radhës mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano...

Dinari nesër takon sërish Bislimin dhe Petkoviqin, BE-ja optimiste se do të ketë ujdi

para 5 dite - Klan Kosova

Çështja e dinarit do të diskutohet nesër në Bruksel në takimin e radhës mes kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atij të Serbisë, Petar Petkoviq. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano...

Të mërkurën takimi i radhës për dinarin, optimizëm për marrëveshje

para 5 dite - Lajmi.net

Më 15 maj (e mërkurë) për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit...

Të mërkurën takimi i radhës për dinarin, optimizëm për marrëveshje

para 5 dite - ATV Live

Më 15 maj (e mërkurë) për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit...

Të mërkurën takimi i radhës për dinarin, optimizëm për marrëveshje

para 5 dite - Dukagjini

Më 15 maj (e mërkurë) për herë të gjashtë me radhë në Bruksel do të takohen kyenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, në lidhje me Rregulloren e BQK-së ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë. Pas përfundimit...

Lajçak optimist: Marrëveshja për dinarin deri në fund të javës

para 5 dite - Alsat-M

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, shprehu bindjen se mund të arrihet një zgjidhje e përkohshme dhe e qëndrueshme për çështjen e...

Dinari serb në Kosovë/ Bizneset e serbëve të Kosovës zbatojnë rregulloren e BQK-së

para 5 dite - Klan Macedonia

Pavarësisht që ende zyrtarisht nuk kanë filluar ndëshkimet të cilat janë paralajmëruar pas përfundimit të periudhës së tranzicionit shumë biznese të udhëhequra nga serbët po e zbatojnë rregulloren e Bankës...

Lajçak optimist se mund të arrihet një marrëveshje për dinarin mes Bislimit dhe Petkoviqit

para 5 dite - Kallxo

Emisari i Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak është shprehur optimist se një marrëveshje për dinarin mund të arrihet mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, këtë...

Lajçaku, i bindur se mund të arrihet marrëveshje për dinarin

para 5 dite - Zeri

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, u shpreh i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçaku konfirmoi se do të jetë nikoqir i takimit në fund të kësaj...

Lajçak i bindur se mund të arrihet marrëveshja për dinarin

para 5 dite - OraInfo

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, konfirmoi se do të jetë nikoqir i takimit në fund të kësaj jave mes ndërmjetësuesve nga Kosova dhe Serbia. Lajçak shprehet i bindur se do të ketë marrëveshje...

Dinari, Lajçak i bindur se mund të arrihet marrëveshja

para 5 dite - Klan Kosova

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, u shpreh i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçak, konfirmoi se do të jetë nikoqir i takimit në fund të kësaj...

Çështja e dinarit/ Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet një marrëveshje

para 5 dite - Syri

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë kësaj jave do ta udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviç në Bruksel. Temë...

Çështja e dinarit/ Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet një marrëveshje

para 5 dite - Syri

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë kësaj jave do ta udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviç në Bruksel. Temë...

Lajçak shprehet optimist se në takimin e radhës mund të arrihet marrëveshje për dinarin

para 5 dite - Lajmi.net

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është shprehur optimist se në takimin i cili do të mbahet gjatë kësaj jave me kryenegociatorët Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq...

Pas pesë rundesh të dështuara, nesër takimi i gjashtë në Bruksel – a do të ketë ketë marrëveshje për dinarin?

para 5 dite - Reporteri

Dita e e shtunë ishte dita e fundit e periudhës tranzitore të Bankës Qendrore për çështjen e dinarit. Pikërisht këtë javë është paralajmëruar që të mbahet edhe takimi i gjashtë për dinarin në Bruksel....

Takimi i radhës për dinarin në Bruksel, Lajçak optimist se mund të arrihet një marrëveshje

para 5 dite - Panorama

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë kësaj jave do ta udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviç në Bruksel. Temë e...

Lajçak optimist se mund të arrihet marrëveshja për dinarin

para 5 dite - RTV 21

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë kësaj jave do ta udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq në Bruksel. Temë e...

Dinari, Lajçak i bindur se mund të arrihet marrëveshja

para 5 dite - Infokusi

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, u shpreh i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçak, konfirmoi se do të jetë nikoqir i takimit në fund të kësaj...

Çështja e dinarit, Lajçak optimist: Mund të arrihet një marrëveshje nëse ka kompromis nga të dy palët

para 5 dite - Tetova Sot

Përfaqësuesi i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është shprehur besimplotë se mund të ketë një zgjidhje për çështjen e dinarit. Këtë javë Lajçak do të udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve...

BE-ja pret që Kosova dhe Serbia të arrijnë kompromis për dinarin

para 5 dite - DW

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel për të gjetur zgjidhje pas skadimit edhe të periudhës kalimtare të BQK-së, e cila e përcakton euron si valutën e vetme për transaksione...

Lajçak i bindur se mund të ketë zgjidhje për çështjen e dinarit

para 5 dite - Populli

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, u shpreh i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçak, konfirmoi se do të jetë nikoqir i takimit në fund të kësaj...

Miroslav Lajçak, shprehet optimist për arritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës e Serbisë, për çështjen e dinarit

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka shprehur optimizmin e tij për arritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçak ka konfirmuar se do të udhëheqë takimin...

Lajçak shprehet optimist se në takimin e radhës mund të arrihet marrëveshje për dinarin

para 5 dite - ATV Live

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është shprehur optimist se në takimin i cili do të mbahet gjatë kësaj jave me kryenegociatorët Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq...

Lajçak optimist: Këtë javë mund të arrihet marrëveshje për dinarin

para 5 dite - Euronews

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është shprehur optimist se në takimin që do të mbahet gjatë kësaj jave me kryenegociatorët Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviç...

Qytetarët serbë kanë filluar ngadalë ta zbatojnë rregulloren e BQK-së

para 6 dite - Gazeta Express

Në veri të Kosovës, qytetarët kanë filluar të zbatojnë rregulloren e BQK-së mbi përdorimin e valutave. Shumë prej tyre sot u panë duke i këmbyer paratë nga dinari në euro. Kryeministri Kurti, në deklarim...

Lajçak optimist se mund të arrihet marrëveshja për dinarin

para 5 dite - Ekonomia Online

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë kësaj jave do ta udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq në Bruksel. Temë e...

Lajçak optimist se mund të arrihet marrëveshja për dinarin

para 5 dite - ACTV

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë kësaj jave do ta udhëheqë takimin mes kryenegociatorëve Besnik Bislimit dhe Petar Petkoviq në Bruksel. Temë e...

Lajçaku i bindur se do të arrihet marrëveshja për çështjen e dinarit

para 6 dite - Telegrafi

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak është shprehur i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçak ka konfirmuar se do të jetë nikoqir i takimit në fund...

Lajçaku i bindur se do të arrihet marrëveshja për çështjen e dinarit

para 6 dite - Lajmi.net

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak është shprehur i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Lajçak ka konfirmuar se do të jetë nikoqir i takimit në fund...

Lajçaku i bindur se do të arrihet marrëveshja për çështjen e dinarit

para 6 dite - Reporteri

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak është shprehur i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Në një postim në rrjetin social Facebook, Lajçak ka konfirmuar...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Qytetarët serbë kanë filluar ngadalë ta zbatojnë rregulloren e BQK-së

para 6 dite - Zeri

Në veri të Kosovës, qytetarët kanë filluar të zbatojnë rregulloren e BQK-së mbi përdorimin e valutave. Shumë prej tyre sot u panë duke i këmbyer paratë nga dinari në euro. Kryeministri Kurti, në deklarim...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Zeri

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Lajçaku i bindur se do të arrihet marrëveshja për çështjen e dinarit

para 6 dite - Gazeta10

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak është shprehur i bindur se do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Në një postim në rrjetin social Facebook, Lajçak ka konfirmuar...

Dinari, përfundon faza tranzitore/ Duhet të nisë zbatimi i vendimit të BQK, BE cakton të mërkurën takim të ri

para 6 dite - Top Channel

Bashkimi Evropian ka ftuar për të mërkurën takimin e radhës mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Zëdhënësi i BE-së për punë të jashtme, Peter Stano do të vazhdojnë diskutimet për të gjetur zgjidhje...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Indeks online

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Çështja e “dinarit”, Lajçak njofton për takimin e radhës/ Ja çka do t’i kërkojë palëve

para 6 dite - Bota Sot

Miroslav Lajçak, përfaqësues i BE-së për dialogun Kosovë- Serbi, është shprehur i sigurt se mund të arrihet një marrëveshje Kosovë- Serbi sa i përket çështjes së dinarit. Ai përmes një shkrimi në Facebook,...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Gazeta Express

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje për “Dinarin”

para 6 dite - Vizion Plus

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Takimi i radhës për dinarin, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - GazetaBlic

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Albeu

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Qytetarët serbë kanë filluar ngadalë ta zbatojnë rregulloren e BQK-së

para 6 dite - RTK

Në veri të Kosovës, qytetarët kanë filluar të zbatojnë rregulloren e BQK-së mbi përdorimin e valutave. Shumë prej tyre sot u panë duke i këmbyer paratë nga dinari në euro. Kryeministri Kurti, në deklarim...

Banka postare “kalon në euro”, por vijojnë shitblerjet me dinarë

para 6 dite - ATV Live

Përgatiti: Fatlum Jashari Euro dhe dinar – të dyja valutat pranohen për pagesa me para të gatshme në bizneset në Mitrovicë të Veriut, edhe pas përfundimit të periudhës kalimtare për zbatim të lehtësuar...

BQK përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Koha.mk

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

Dinari, përfundon faza tranzitore/ Duhet të nisë zbatimi i vendimit të BQK, BE cakton të mërkurën takim të ri

para 6 dite - Lexo

Bashkimi Evropian ka ftuar për të mërkurën takimin e radhës mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Zëdhënësi i BE-së për punë të jashtme, Peter Stano do të vazhdojnë diskutimet për të gjetur zgjidhje...

BQK përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Gazeta Express

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

BE konfirmon se më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Zhurnal

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

BQK-ja përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Zeri

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

Takimi i thirrur nga BE-ja, çka do të diskutohet të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - OraInfo

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka bërë të ditur të hënën në konferencë për media se palët do të takohen për ta vazhduar...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Bota Press

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Takimi i radhës për çështjen e dinarit / Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Shqip

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

BQK përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Evropa e Lirë

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

BQK përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Syri

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

Lajçak ende shpreson se mund të arrihet marrëveshje për dinarin në takimin e radhës

para 6 dite - Periskopi

Lajçak ende shpreson se mund të arrihet marrëveshje për dinarin në takimin e radhës 13 May, 20:31 Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të...

Takimi i radhës për dinarin, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Takimi i radhës për “dinarin”, Lajçak: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Revista Kosovarja

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur optimist se vendet do të arrijnë marrëveshje sa i përket çështjes së dinarit, pasi u shpreh se një takim i radhës do të mbahet...

Lajçak për takimin e radhës për “dinarin”: Jam i sigurt se mund të arrihet marrëveshje

para 6 dite - Dukagjini

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, sa i përket çështjes së dinarit ka shkruar se është i sigurt që do mund të arrihet një marrëveshje. Përmes një postimi në Facebook, Lajçak...

Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

para 6 dite - 3SHI

Kosova dhe Serbia do të ulen sërish këtë të mërkurë në tryezën e diskutimit në Bruksel për të diskutuar për dinarin. – Advertisements – Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë...

BE konfirmon se më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Lajm

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

BE: Diskutimet Kosovë – Serbi për dinarin vazhdojnë të mërkurën, presim zgjidhje të qëndrueshme

para 6 dite - Opinion

Bashkimi Evropian ka ftuar Prishtinën dhe Beogradin për një takim të mërkurën në kërkim të një zgjidhjeje mbi përdorimin e dinarit serb në Kosovë, ndërsa sot skadon afati i planit kalimtar të cilin Banka...

Dinarin po e përdorin por serbët në veri sot pagat i morën në euro

para 6 dite - Dukagjini

Në Mitrovicën Veriore mund të paguash me dinar pa asnjë problem, përkundër se ka përfunduar afati i rregullores së BQK-së që vetëm euron e lejon për qarkullim. Kjo vërtetohet lehtë në secilin lokal në...

Kalon periudha transitore, disa qytetarë serbë në Graçanicë ende përdorin dinarin

para 6 dite - RTV 21

Ndonëse ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit, ku sipas Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, valuta e vetme për të kryer shërbime për shit-blerje...

BQK përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Ekonomia Online

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

BQK përmbyll periudhën transitore për zbatim të rregullores për pagesa me para të gatshme

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË - Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij...

Përfundon epoka e dinarit serb/ Nga sot € valuta e vetme për transaksione në Kosovë

para 6 dite - Euronews

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka bërë të ditur se e ka përmbyllur periudhën tremujore transitore për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Më 1 shkurt të këtij viti, BQK-ja...

Çështja e dinarit: Takimi i radhës Kosovë – Serbi të mërkurën

para 6 dite - Top24

Të mërkurën më 15 maj, do të mbahet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së dinarit. Kështu ka deklaruar për zëdhënësi i Bashkimit Evropian Peter Stano, gjatë një konference për...

BQK-ja s’përmend ndëshkime, i liston efektet e planit për zbatimin e rregullores që e heq dinarin

para 6 dite - Zeri

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një listë të efekteve që thotë se i pati plani 10-pikësh për zbatimin e Rregullores për operacione me para të gatshme, i cili skadoi të dielën. Tash që euroja konsiderohet...

Çështja e dinarit – BQK përmend efektin që pati plani 10 pikësh për zbatimin e rregullores

para 6 dite - OraInfo

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës së fundi ka publikuar një listë të efekteve sa i përket planit 10 pikësh të zbatimit të Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, konkretisht çështjes së dinarit....

BQK-ja përmend efektet që thotë se i pati plani për zbatimin e rregullores që e largon dinarin

para 6 dite - Reporteri

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një listë të efekteve që thotë se i pati plani 10-pikësh për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, i cili skadoi të dielën, përcjell Reporteri.net....

Çështja e dinarit – BQK përmend efektin që pati plani 10 pikësh për zbatimin e rregullores

para 6 dite - Telegrafi

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës së fundi ka publikuar një listë të efekteve sa i përket planit 10 pikësh të zbatimit të Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, konkretisht çështjes së dinarit....

BQK s’përmend ndëshkime, i liston efektet që thotë se i pati plani për zbatimin e rregullores që e heq dinarin

para 6 dite - Gazeta Express

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një listë të efekteve që thotë se i pati plani 10-pikësh për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, i cili skadoi të dielën. Tash që euro konsiderohet...

BQK tregon për efektet e Rregullores së re që largon nga përdorimi dinarin

para 6 dite - Klan Kosova

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka folur për efektet nga Plani për Zbatim të Lehtësuar të Rregullores për Operacione me Para të Gatshme. Në njoftimin e lëshuar thuhet se lidhur me këtë janë licencuar tetë...

Dinari vazhdon të përdoret në veri, policia s’ka marr urdhër për dënime, BQK tregon për efektet e planit

para 6 dite - RTV 21

Edhe pse para dy ditësh ka mbaruar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) rreth çështjes së dinarit, kjo valutë vazhdon të përdoret nëpër të gjitha dyqanet e veriut të vendit. Derisa policia...

Kurti flet për dinarin: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Zhurnal

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

BQK thotë se për tre muaj nga Plani për Zbatim të Lehtësuar u dhanë afro 11 milionë euro kredi

para 6 dite - Kallxo

Banka Qendrore e Kosovës ka njoftuar se në bazë të planit të saj ka realizuar aktivitete për lehtësimin e kushteve për hapjen e llogarive bankare për kryerjen e transaksioneve me euro. BQK tregon se ka...

BE konfirmon se më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Nistori

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

BQK-ja përmend efektet që thotë se i pati plani për zbatimin e rregullores që e largon dinarin

para 6 dite - Gazeta10

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një listë të efekteve që thotë se i pati plani 10-pikësh për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, i cili skadoi të dielën . Banka Qendrore thotë...

BE konfirmoi se më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Portalb

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë, transmeton Radio...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - Gazeta Express

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

Dinari vazhdon të përdoret në veri, policia nuk ka marr urdhër për dënime, BQK tregon për efektet e planit

para 6 dite - Bota Sot

Edhe pse para dy ditësh ka mbaruar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) rreth çështjes së dinarit, kjo valutë vazhdon të përdoret nëpër të gjitha dyqanet e veriut të vendit. Derisa policia...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por...

para 6 dite - Bota Sot

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

Çështja e ndalimit të dinarit serb në Kosovë, BE zbulon datën e takimit të radhës mes dy kryenegociatorëve Bislimi-Petokoviç në Bruksel

para 6 dite - Panorama

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullores paraqet vështirësi

para 6 dite - Indeks online

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme, e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - GazetaBlic

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - OraInfo

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

Përfundon periudha tranzitore për dinarin, nga sot euro valuta e vetme për transaksione në Kosovë

para 6 dite - Syri

Duke nisur nga sot, euro do të jetë valuta e vetme për transaksione në Kosovë, pasi periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga kjo e hënë do të hyjë në fuqi rregullorja e re. E...

Periudha tranzitore e dinarit kaloi: BQK përmend efektin që pati plani 10 pikësh për zbatimin e rregullores

para 6 dite - Lajmi.net

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës së fundi ka publikuar një listë të efekteve sa i përket planit 10 pikësh të zbatimit të Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, konkretisht çështjes së dinarit....

“E respektojmë pavarësinë e BQK-së” – Ambasada e Francës: Zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - Lajmi.net

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

BQK nuk përmend ndëshkime, liston efektet që pati plani i zbatimit të rregullores që e heq dinarin

para 6 dite - Infokusi

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një listë të efekteve që thotë se i pati plani 10-pikësh për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, i cili skadoi të dielën. Tash që euro konsiderohet...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - Klan Kosova

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

BE: Diskutimet Kosovë-Serbi për dinarin vazhdojnë të mërkurën, presim zgjidhje të qëndrueshme

para 6 dite - Ora news

Bashkimi Evropian ka ftuar Prishtinën dhe Beogradin për një takim të mërkurën në kërkim të një zgjidhjeje mbi përdorimin e dinarit serb në Kosovë, ndërsa sot skadon afati i planit kalimtar të cilin Banka...

Kosova dhe Serbia të mërkurën do të diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

para 6 dite - Zeri

Kosova dhe Serbia do të ulen sërish këtë të mërkurë në tryezën e diskutimit në Bruksel për të diskutuar për dinarin. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia...

Çështja e dinarit, BE-ja i thërret kryenegociatorët të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Kallxo

Bashkimi Europian ka ftuar kryenegociatorin e Kosovës dhe atë të Serbisë për t’u takuar më 15.05.2024 në Bruksel lidhur me çështjen e Rregullores së Bankës Qendrore të Kosovës, e cila e përcakton euron...

Dinari vazhdon të përdoret në veri, policia nuk ka marr urdhër për dënime, BQK tregon për efektet e planit

para 6 dite - Infokusi

Edhe pse para dy ditësh ka mbaruar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) rreth çështjes së dinarit, kjo valutë vazhdon të përdoret nëpër të gjitha dyqanet e veriut të vendit. Derisa policia...

Kalon periudha transitore, disa qytetarë serbë në Graçanicë ende përdorin dinarin

para 6 dite - ATV Live

Ndonëse ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit, ku sipas Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, valuta e vetme për të kryer shërbime për shit-blerje...

BQK flet për përfitimet e rregullores që ndalon dinarin, por jo edhe për ndëshkimet për shkelësit

para 6 dite - Shqip

Banka Qendrore e Kosovës ka publikuar një listë të efekteve që thotë se i pati plani 10-pikësh për zbatimin e Rregullores për operacione me para të gatshme, i cili skadoi të dielën. Tash që euroja konsiderohet...

Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

para 6 dite - Alsat-M

Kosova dhe Serbia do të ulen sërish këtë të mërkurë në tryezën e diskutimit në Bruksel për të diskutuar për dinarin. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media....

Kush përdor monedhën serbe, ndëshkohet/ Kurti për dinarin: Rregullorja e BQ...

para 6 dite - BalkanWeb

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Duke nisur nga dita e sotme, sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese...

Kurti flet për dinarin: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Telegrafi

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Çështja e dinarit: Takimi i radhës Kosovë – Serbi të mërkurën

para 6 dite - Klan Kosova

Të mërkurën më 15 maj, do të mbahet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së dinarit. Kështu ka deklaruar për Klankosova.tv zëdhënësi i Bashkimit Evropian Peter Stano, gjatë një...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - Infokusi

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

BE konfirmon se më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Evropa e Lirë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

Kurti: Rregullorja e BQK-së s’e ka për qëllim ndëshkimin dhe dënimin

para 6 dite - Ora news

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maji, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret në...

E konfirmon BE, më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Vizion Plus

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

Stano: Takimi Kosovë – Serbi të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - RTV 21

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka bërë të ditur të hënën në konferencë për media se palët do të takohen për ta vazhduar...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - RTV 21

Që nga e diela (12 maj) euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë, e për ata që përdorin dinarin do të ketë masa ndëshkuese, por kryeministri Albin Kurti ka thënë se nëpërmjet kësaj po synohet...

BE-ja thërret takim mes Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - OraInfo

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Kjo u konfirmuar nga zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, derisa tha se do të vazhdojnë diskutimet për gjetjen e një zgjidhje...

BE: Kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel për çështjen e dinarit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit, në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

Bislimi dhe Petkoviq të mërkurën takohen në Bruksel për rregulloren e BQK-së

para 6 dite - Reporteri

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviq me ftesë të emisarit Miroslav Lajçak do të takohen të mërkurën e 15 majit në Bruksel për çështjen e dinarit, shkruan Gazeta Online...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullores paraqet vështirësi

para 6 dite - ATV Live

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

Kurti për dinarin: Po synohet ligjshmëria, e jo ndëshkimi

para 6 dite - ACTV

Që nga e diela (12 maj) euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë, e për ata që përdorin dinarin do të ketë masa ndëshkuese, por kryeministri Albin Kurti ka thënë se nëpërmjet kësaj po synohet...

Kosova dhe Serbia të mërkurën diskutojnë sërish për dinarin në Bruksel

para 6 dite - Telegrafi

Kosova dhe Serbia do të ulen sërish këtë të mërkurë në tryezën e diskutimit në Bruksel për të diskutuar për dinarin. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media....

BE-ja thërret takim mes Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Gazeta Express

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Kjo u konfirmuar nga zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, derisa tha se do të vazhdojnë diskutimet për gjetjen e një zgjidhje...

Çështja e dinarit diskutohet të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Bota Sot

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka bërë të ditur se Kosova dhe Serbia do të takohen për t’i vazhduar bisedimet për gjetjen e një zgjidhjeje rreth vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Stano...

Çështja e dinarit, të mërkurën takimi i radhës në Bruksel

para 6 dite - RTK

Takimi i radhës për dinarin do të mbahet të mërkurën në Bruksel, ka konfirmuar zëdhënësi i BE-së, Peter Stano. Ai tha se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq do të...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - GazetaBlic

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

Kurti: Rregullorja e BQK-së s’e ka për qëllim ndëshkimin dhe dënimin

para 6 dite - Syri

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maji, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret në...

Kurti: Rregullorja e BQK-së s’e ka për qëllim ndëshkimin dhe dënimin

para 6 dite - Syri

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maji, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret në...

BE-ja thërret takim mes Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Syri

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka bërë të ditur të hënën në konferencë për media se palët do të takohen për ta vazhduar...

BE-ja thërret takim mes Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Syri

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka bërë të ditur të hënën në konferencë për media se palët do të takohen për ta vazhduar...

BQK-ja tregon për efektet e Rregullores së re që largon dinarin nga përdorimi

para 6 dite - Epoka e Re

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka folur për efektet nga plani për zbatim të lehtësuar të rregullores për operacione me para të gatshme. Në njoftimin e lëshuar për medie nga BQK-ja është thënë se lidhur...

“Saga” e dinarit serb, BQK-ja liston efektet që pati 3-mujori i zbatimit

para 6 dite - Dukagjini

Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me njoftim në lidhje me efektet që ka pasur plani 10-pikësh për zbatimin e lehtësuar të Rregullores për Operacione me Para të Gatshme, respektivisht me dinarin serb, për...

Periudha tranzitore për dinarin skadoi, Kurti: Qëllimi s’është ndëshkimi dhe dënimi

para 6 dite - Gazeta Express

Plani 10-pikësh i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme skadoi të dielën dhe euroja tash konsiderohet valuta e vetme për transaksione në Kosovë....

Çështja e dinarit, kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Indeks online

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit, në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

Sherri i dinarit: BE thërret Kosovën dhe Serbinë të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Lajmi.net

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Kjo u konfirmuar nga zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, derisa tha se do të vazhdojnë diskutimet për gjetjen e një zgjidhje...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - OraInfo

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Çështja e dinarit: Takimi i radhës Kosovë – Serbi të mërkurën

para 6 dite - Infokusi

Të mërkurën më 15 maj, do të mbahet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së dinarit. Kështu ka deklaruar për Klankosova.tv zëdhënësi i Bashkimit Evropian Peter Stano, gjatë një...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Reporteri

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Peter Stano: Më 15 maj Kosova e Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës lidhur me përdorimin e dinarit serb, në Kosovë

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

Kurti: Rregullorja e BQK-së s’e ka për qëllim ndëshkimin dhe dënimin

para 6 dite - Klan Kosova

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maji, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret në...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi

para 6 dite - Periskopi

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullorës paraqet vështirësi 13 May, 14:23 Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës...

Ambasada e Francës: E respektojmë pavarësinë e BQK-së, por zbatimi i pakoordinuar i rregullores paraqet vështirësi

para 6 dite - Ekonomia Online

Më 11 maj, ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin. Nga e diela e 12 majit, valuta e vetme e cila mund të përdoret për pagesa në Kosovë është euroja. Lidhur me këtë çështja...

BE konfirmon se më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb

para 6 dite - Zyrtare

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Zeri

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maj, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret në...

Kurti pasi përfundoi periudha tranzitore për dinarin: Qëllimi s’është ndëshkimi dhe dënimi

para 6 dite - Lajmi.net

Plani 10-pikësh i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme skadoi të dielën dhe euroja tash konsiderohet valuta e vetme për transaksione në Kosovë....

Çështja e dinarit: Takimi i radhës Kosovë – Serbi të mërkurën

para 6 dite - Pressonline

Të mërkurën më 15 maj, do të mbahet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së dinarit. Kështu ka deklaruar për Klankosova.tv zëdhënësi i Bashkimit Evropian Peter Stano, gjatë një...

Flet Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin

para 6 dite - Bota Sot

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Indeks online

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Takimi i radhës për dinarin mbahet të mërkurën

para 6 dite - Epoka e Re

Të mërkurën më 15 maj do të mbahet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së dinarit. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano, gjatë një konference për...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - RTK

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - GazetaBlic

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Dinari, Kurti: Rregullorja e Bankës ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin

para 6 dite - Syri

Prishtinë - Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata...

BE-ja thërret takim mes Kosovës dhe Serbisë të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Gazeta10

Bashkimi Evropian ka ftuar Kosovën dhe Serbinë në takim të mërkurën në Bruksel. Kjo u konfirmuar nga zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, derisa tha se do të vazhdojnë diskutimet për gjetjen e një zgjidhje...

Çështja e dinarit: Takimi i radhës Kosovë – Serbi të mërkurën

para 6 dite - Klan Macedonia

Të mërkurën më 15 maj, do të mbahet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë rreth çështjes së dinarit. Kështu ka deklaruar për Klankosova.tv zëdhënësi i Bashkimit Evropian Peter Stano, gjatë një...

Të mërkurën takimi i radhës në Bruksel mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Stano: Presim që palët të jenë të gatshme për kompromis!

para 6 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Negociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të ulen sërish këtë të mërkurë në tryezën e diskutimit në Bruksel për të diskutuar rreth çështjes së dinarit. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i BE-së, Peter...

BE: Kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel për çështjen e dinarit

para 6 dite - ATV Live

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit, në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

BE konfirmon, më 15 maj do të diskutohet për dinarin serb mes Kosovës dhe Serbisë

para 6 dite - Euronews

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 15 maj Kosova dhe Serbia do të zhvillojnë takimin e radhës për çështjen e ndalimit të përdorimit të dinarit serb në Kosovë. Ky do të jetë...

BE: Kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel për çështjen e dinarit

para 6 dite - Ekonomia Online

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit, në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

Periudha tranzitore për dinarin skadoi, Kurti: Qëllimi s’është ndëshkimi dhe dënimi

para 6 dite - Bota Press

Plani 10-pikësh i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme skadoi të dielën dhe euroja tash konsiderohet valuta e vetme për transaksione në Kosovë....

Përfundon periudha tranzitore për dinarin, nga sot euro valuta e vetme për transaksione në Kosovë

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Duke nisur nga sot, euro do të jetë valuta e vetme për transaksione në Kosovë, pasi periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga kjo e hënë do të hyjë në fuqi rregullorja...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - ATV Live

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Çështja e dinarit / Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Shqip

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit, në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

Kurti për dinarin: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Dukagjini

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot, sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Ekonomia Online

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Periskopi

Çështja e dinarit, kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel 13 May, 12:43 Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë...

Plani 10-pikësh për dinarin, Kurti: BQK-ja ka sqaruar se qëllimi është ligjshmëria, transparenca dhe jo ndëshkimi

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË - Plani 10-pikësh i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme skadoi të dielën dhe euroja tani konsiderohet valuta e vetme për transaksione në...

Çështja e dinarit, kryenegociatorët takohen të mërkurën në Bruksel

para 6 dite - Dukagjini

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka ftuar kryenegociatorët e dy palëve që të vazhdojnë takimet për çështjen e dinarit, në Bruksel. Kështu bëri të ditur zëdhënësi...

Periudha tranzitore për dinarin skadoi, Kurti: Qëllimi s’është ndëshkimi dhe dënimi

para 6 dite - Shqip

Plani 10-pikësh i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme skadoi të dielën dhe euroja tash konsiderohet valuta e vetme për transaksione në Kosovë....

Kurti: Rregullorja e BQK-së s’e ka për qëllim ndëshkimin dhe dënimin

para 6 dite - Ekonomia Online

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maji, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret në...

Kurti: Rregullorja e BQK-së s’e ka për qëllim ndëshkimin dhe dënimin

para 6 dite - Epoka e Re

Më 11 maj ka përfunduar periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) rreth çështjes së dinarit. Kështu, zyrtarisht nga dita e djeshme 12 maji, euroja është valuta e vetme e cila mund të përdoret...

Kurti: Rregullorja e BQK-së ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Fakti Ditor

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar. Nga sot sipas Rregullores, do të ketë masa ndëshkuese për ata që përdorin...

Kurti flet për çështjen e dinarit: Ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin

para 6 dite - Periskopi

Kurti flet për çështjen e dinarit: Ka qëllim ligjshmërinë, jo ndëshkimin e dënimin 13 May, 11:32 Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të...

Skadon periudha transitore, euro valuta e vetme për transaksione në Kosovë

para 6 dite - TRT Balkan

Të shtunën ka përfunduar periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së përdorimit të dinarit serb. Në kuadër të kësaj periudhe, nuk janë shqiptuar masa ndëshkuese, por janë ofruar...

Prej ditës së sotme Kosova e trajton euron si valutë e vetme për transaksionet, duke e lënë pas periudhën tranzitore të BQK-së

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Prej ditës së sotme, Kosova e trajton euron si valutë e vetme për transaksionet, duke e lënë pas periudhën tranzitore të Bankës Qendrore. Ky është një vendim që ka shkaktuar debat të ashpër, por gjithashtu...

Përfundon plani transitor i BQK-së, këtë javë “takimi i fundit” për dinarin

para 6 dite - ACTV

Një nga masat lehtësuese më të rëndësishme sipas këtij plani që zgjati 3 muaj është mosaplikimi i gjobave e i masave administrative, si ndalimi i importimit të valutave të huaja për subjektet që operojnë...

Kryenegociatorët takohen javën e ardhshme për të biseduar për dinarin

para një jave - Telegrafi

Sot, përfundon periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) rreth çështjes së dinarit. Ndërkohë që javën e ardhshme pritet të mbahet një takim i radhës mes kryenegociatorëve të dy palëve, ku...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK