Qëlloi me armë zjarri kryeministrin sllovak, detaje nga atentati në Sllovaki: Shkrimtari 71 vjeçar, nuk ka vepruar vetëm

para një muaji - Top Channel

Autori i plagosjes së kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico mund të mos ketë vepruar i vetëm. Mediat e huaja shkruajnë se ekziston mundësia që shkrimtari 71 vjeçar, Juraj Cintula i cili qëlloi 5 herë...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Portalb

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak, transmeton Radio Evropa...

Atentati ndaj kryeministrit sllovak, Reuters: Autori mund të mos ketë vepruar i vetëm

para një muaji - Java News

Autori që qëlloi me armë zjarri ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico mund të mos ketë qenë thjesht një “ujk i vetmuar” siç besohej më parë, tha ministri i Brendshëm të dielën, raporton Reuters. Fico...

Fico nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Portalb

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak, transmeton Radio Evropa...

Kryeministri slloven ndodhet jashtë rrezikut për jetën, por ndodhet në terapi intensive

para një muaji - Koha News

Kryeministri sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, por mbetet në terapi intensive katër ditë pasi u qëllua nga një person i armatosur, tha zëvendëskryeministri i vendit, sipas Guardian. “Gjendja...

U plagos me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë del nga terapia intensive, jashtë rrezikut për jetën

para një muaji - Top Channel

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Si po interpretohet atentati ndaj kryeministrit sllovak

para një muaji - Gazeta Express

I dyshuari për vrasjen e kryeministrit sllovak Robert Fico u shfaq në një seancë gjyqësore me dyer të mbyllura të shtunën, jashtë Bratislavës mes frikës në rritje për të ardhmen e kombit thellësisht të...

Kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetë

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është jashtë rrezikut për jetë por mbetet në qëndrim intensiv katër ditë pasi u qëllua nga një person i armatosur, ka njoftuar zëvendëskryeministri sllovak, Tomas...

Robert Fico në gjendje serioze, por jashtë rrezikut për jetën

para një muaji - BalkanWeb

Kryeministri sllovak, Robert Fico, nuk është më në rrezik për jetën, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert...

U qëllua me armë, kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetën

para një muaji - Ora news

Jeta e kryeministrit sllovak, Robert Fico nuk është më në rrezik, pas sulmit me armë me të cilin u përball ditë më parë. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën,...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Reporteri

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - RTV 21

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Fico nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Lajm

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Vuçiq e krahason opozitën serbe “Serbia kundër dhunës” me organizatën e atentatorit të kryeministrit sllovak

para një muaji - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, edhe një herë ka akuzuar rëndë opozitën në Serbi duke i cilësuar pjesëtarët e koalicionit serbë “Serbia kundër dhunës” me organizatën që e themeloi atentatori i...

Kryeministri sllovak është jashtë rrezikut për jetë pas plagosjes me armë zjarri

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri sllovak, Robert Fico, është jashtë rrezikut për jetë. Këtë sot e bëri të ditur zëvendëskryeministri Robert Kalinak në një konferencë për media. Ai shtoi se Fico nuk do të transferohet për...

U qëllua disa herë me armë zjarri! Kryeministri sllovak, jashtë rrezikut për jetën

para një muaji - Gazeta Tema

Kryeministri Robert Fico ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Gjendja e tij mbetet e rëndë. Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes Robert Kalinák dha detaje mbi gjendjen shëndetësore të kryeministrit...

Fico nuk është më në rrezik për jetën

para një muaji - Vizion Plus

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri i Sllovakisë jashtë rrezikut për jetën, pas atentatit me 5 plumba

para një muaji - Opinion

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Gazeta Express

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

SLLOVAKI – Kalinak: Kryeministri Fico është jashtë rrezikut për jetën

para një muaji - Shqipmedia

BRATISLAVË, 19 maj /ATSH-DPA/ – Kryeministri sllovak Robert Fico është jashtë rrezikut pas sulmit të së mërkurës, deklaroi ministri i Mbrojtjes dhe zëvendëskryeministri Robert Kaliňák. ‘’Fico po përmirësohet...

Iu bë atentat me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë del nga gjendja e rrezikut për jetën, por…

para një muaji - Panorama

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Vuçiq e krahason opozitën serbe “Serbia kundër dhunës” me organizatën e atentatorit të kryeministrit sllovak

para një muaji - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, edhe një herë ka akuzuar rëndë opozitën në Serbi duke i cilësuar pjesëtarët e koalicionit serbë “Serbia kundër dhunës” me organizatën që e themeloi atentatori i...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - RTK

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Vuçiq e krahason opozitën serbe ‘Serbia kundër dhunës’ me organizatën e atentatorit të kryeministrit sllovak

para një muaji - Syri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, edhe një herë ka akuzuar rëndë opozitën në Serbi duke i cilësuar pjesëtarët e koalicionit serbë “Serbia kundër dhunës” me organizatën që e themeloi atentatori i...

Atentati/ Fico nuk është më në rrezik për jetën

para një muaji - Syri

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetë

para një muaji - Kallxo

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Si po interpretohet atentati ndaj kryeministrit sllovak

para një muaji - Tetova Sot

I dyshuari për vrasjen e kryeministrit sllovak Robert Fico u shfaq në një seancë gjyqësore me dyer të mbyllura të shtunën, jashtë Bratislavës mes frikës në rritje për të ardhmen e kombit thellësisht të...

Fico nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Bota Sot

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Fico nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Zeri

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - GazetaBlic

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

U plagos me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë del nga terapia intensive/Ja si është gjendja shëndetsore e tij

para një muaji - Lexo

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Gjendja shëndetësore pas atentatit/ Kryeministri Fico nuk është më në rrezik për jetën!

para një muaji - Klan Macedonia

Kryeministri sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik për jetën. Megjithatë, gjendja e tij shëndetësore vijon të jetë delikate për tu transferuar në spitalin e kryqytetin. Jeta e kryeministrit sllovak...

Kryeministri sllovak, Robert Fico, nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Shqip

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - ATV Live

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

‘Ujku i vetmuar’ qëlloi me armë ndaj Fico, si po interpretohet ...

para një muaji - BalkanWeb

I dyshuari për vrasjen e kryeministrit sllovak Robert Fico u shfaq në një seancë gjyqësore me dyer të mbyllura të shtunën, jashtë Bratislavës mes frikës në rritje për të ardhmen e kombit thellësisht të...

Plagosja e kryeministri sllovak, vjen lajmi i fundit për gjendjen e tij

para një muaji - NMK Post

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetë

para një muaji - TvNews

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Periskopi

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë 19 May, 12:05 Kryeministri sllovak, Robert Fico, nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë. Një gjë të tillë e...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Ekonomia Online

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri sllovak nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Epoka e Re

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Atentati ndaj kryeministrit sllovak, Robert Fico nuk është më në rrezik për jetën

para një muaji - Dosja.al

SLLOVAKI- Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën....

‘Ujku i vetmuar’ qëlloi me armë ndaj Fico, si po interpretohet atentati ndaj kryeministrit

para një muaji - Syri

I dyshuari për vrasjen e kryeministrit sllovak Robert Fico u shfaq në një seancë gjyqësore me dyer të mbyllura të shtunën, jashtë Bratislavës mes frikës në rritje për të ardhmen e kombit thellësisht të...

Fico nuk është më në rrezik për jetë

para një muaji - Dukagjini

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Plagosja e kryeministri sllovak, vjen lajmi i fundit për gjendjen e tij

para një muaji - Gazeta10

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Kryeministri i Sllovakisë jashtë rrezikut për jetën pas atentatit me 5 plumba

para një muaji - Euronews

Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka thënë zëvendëskryeministri i Sllovakisë, Robert Kalinak të dielën. “Ai nuk është...

Autoritetet sllovake akuzojnë 'Ujkun e vetmuar' për atentat ndaj kryeministrit Robert Fico

para një muaji - Bota Sot

Autoritetet sllovake akuzuan një burrë të enjten për tentativën për të vrarë kryeministrin populist Robert Fico, duke thënë se i dyshuari veproi i vetëm në një sulm të motivuar politikisht që nxori në...

Kryeministri i Sllovakisë mbetet në rrezik për jetën

para një muaji - Fol

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe i rrezikuar nga komplikacionet, por për momentin është në gjendje të stabilizuar. Të rejat e fundit rreth shëndetit të Ficos pas atentatit...

Gjykata urdhëron paraburgimin për të dyshuarin për atentatin ndaj Robert Ficos

para një muaji - Periskopi

Gjykata urdhëron paraburgimin për të dyshuarin për atentatin ndaj Robert Ficos 19 May, 8:31 Personi i akuzuar për atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, u urdhërua të qëndronte pas hekurave....

Gjykata urdhëron paraburgimin për të dyshuarin për atentatin ndaj Robert Ficos

para një muaji - Gazeta Express

ersoni i akuzuar për atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, u urdhërua të qëndronte pas hekurave. Bëhet e ditur se Gjykata Speciale Penale e Sllovakisë ka urdhëruar ndalimin e të dyshuarit...

‘Autori veproi i vetëm!’/ Kryeministri i Sllovakisë mbetet në rrezik për jetën

para një muaji - Syri.net Kosova

Kryeministri sllovak Robert Fičo mbetet në gjendje të rëndë dhe i rrezikuar nga komplikacionet, por për momentin është në gjendje të stabilizuar. Të rejat e fundit rreth shëndetit të Ficos pas atentatit...

Gjykata urdhëron paraburgimin për të dyshuarin për atentatin ndaj Robert Ficos

para një muaji - Telegrafi

Personi i akuzuar për atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, u urdhërua të qëndronte pas hekurave. Bëhet e ditur se Gjykata Speciale Penale e Sllovakisë ka urdhëruar ndalimin e të dyshuarit...

Gjykata urdhëron paraburgimin për të dyshuarin për atentatin ndaj Robert Ficos

para një muaji - Zeri

Personi i akuzuar për atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, u urdhërua të qëndronte pas hekurave. Bëhet e ditur se Gjykata Speciale Penale e Sllovakisë ka urdhëruar ndalimin e të dyshuarit...

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë, ndërsa i dyshuari për atentatin ndaj tij paraqitet në gjykatë

para një muaji - Lajm

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në gjendje të qëndrueshme por të rëndë, ndërsa personi i dyshuar për atentatin ndaj tij e ka bërë paraqitjen e parë në gjykatë. “Gjendja e kryeministrit është...

Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Gazeta Tema

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

‘Autori veproi i vetëm!’/ Kryeministri i Sllovakisë mbetet në rrezik për jetën

para një muaji - Syri

Kryeministri sllovak Robert Fičo mbetet në gjendje të rëndë dhe i rrezikuar nga komplikacionet, por për momentin është në gjendje të stabilizuar. Të rejat e fundit rreth shëndetit të Ficos pas atentatit...

E qëlluan me armë pas takimit, por çfarë paralajmëroi kryeministri sllovak

para një muaji - Vizion Plus

Kreu i partisë opozitare sllovake Michal Simecka, i cili e përshkroi atentatin ndaj kryeministrit Robert Fico këtë javë si një sulm ndaj demokracisë, tha të premten se ai, gruaja dhe fëmija i tij kishin...

"Autori veproi i vetëm!" Kryeministri i sllovakisë mbetet në rrezik për jetën

para një muaji - Ora news

Kryeministri sllovak Robert Fičo mbetet në gjendje të rëndë dhe i rrezikuar nga komplikacionet, por për momentin është në gjendje të stabilizuar. Të rejat e fundit rreth shëndetit të Ficos pas atentatit...

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Portalb

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës,...

Arrestohet një person në Serbi, kërcënoi me jetë presidentin Aleksandër Vuçiç

para një muaji - Albeu

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “Për shkak të kërcënimit...

Kërcënoi me vdekje Aleksandar Vuçiç, arrestohet një person në Serbi - Gazeta Dita

para një muaji - Ora news

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “Për shkak të kërcënimit...

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në një gjendje të qëndrueshme, por të rëndë. Ministrja sllovake e Shëndetësisë, Zuzana Dolinkova, tha të shtunën se një operacion dyorësh për të hequr indet...

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë

para një muaji - GazetaBlic

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në një gjendje të qëndrueshme, por të rëndë. Ministrja sllovake e Shëndetësisë, Zuzana Dolinkova, tha të shtunën se një operacion dyorësh për të hequr indet...

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Flaka

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Plagosi kryeministrin sllovak/ Autori 71-vjeçar, në gjykatë në masa të forta sigurie

para një muaji - Flaka

Autori i plagosjes së kryeministrit sllovak Robert Fico ka mbërritur në gjykatën penale për tu njohur me masën e sigurisë, në një seancë që pritet të zhvillohet nën masa të forta sigurie. Prokuroria sllovake...

U qëllua 5 herë me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende ...

para një muaji - BalkanWeb

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë, ndërsa i dyshuari për atentatin ndaj tij paraqitet në gjykatë

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në gjendje të qëndrueshme por të rëndë, ndërsa personi i dyshuar për atentatin ndaj tij e ka bërë paraqitjen e parë në gjykatë. “Gjendja e kryeministrit është...

U qëllua 5 herë me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Kryeministri sllovak Robert Fico vijon të jetë në gjendje të rëndë. Megjithatë, gjendja e tij paraqitet e stabilizuar pas atentatit të së mërkurës....

Qëlloi mbi kryeministrin sllovak, 71 vjeçari para gjykatës nën masa të forta sigurie

para një muaji - Top Channel

Personi i akuzuar për tentativën e vrasjes së kryeministrit sllovak, Robert Fico, u paraqit sot në gjykatë për masën e paraburgimit. I akuzuari, i identifikuar nga mediat sllovake si Juraj Cintula, 71-vjeçar,...

I dyshuari për plagosjen e Ficos paraqitet në gjykatë

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është në një gjendje të qëndrueshme, por të rëndë, ndërsa personi i akuzuar për përpjekjen për ta vrarë atë bëri paraqitjen e tij të parë në gjykatë. Ministrja sllovake...

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Tetova Sot

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë derisa i dyshuari paraqitet në gjykatë

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në gjendje të qëndrueshme, por të rëndë, ndërsa personi i akuzuar për përpjekjen për ta vrarë atë bëri paraqitjen e tij të parë në gjykatë. Ministrja sllovake...

U qëllua pesë herë me armë zjarri, zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico, ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Panorama

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë derisa i dyshuari paraqitet në gjykatë

para një muaji - Zeri

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në gjendje të qëndrueshme, por të rëndë, ndërsa personi i akuzuar për përpjekjen për ta vrarë atë bëri paraqitjen e tij të parë në gjykatë. Ministrja sllovake...

U qëllua 5 herë me armë zjarri, kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Dosja.al

SLLOVAKI - Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit...

Atentat ndaj kryeministrit Sllovak, 71-vjeçari rrezikon burg të përjetshëm

para një muaji - Gazeta Shqip

Një 71-vjeçar ka qëlluar 5 herë mbi kryeministrin pas një takimi që ai kishte zhvilluar me mbështetës të partisë së tij në Handlova. Mediat sllovake ekanë indentifikuar të akuzuarin si Juraj Cintula. Fico...

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Kallxo

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Plagosi kryeministrin sllovak/ Autori 71-vjeçar, në gjykatë në masa të forta sigurie

para një muaji - Tetova Sot

Autori i plagosjes së kryeministrit sllovak Robert Fico ka mbërritur në gjykatën penale për tu njohur me masën e sigurisë, në një seancë që pritet të zhvillohet nën masa të forta sigurie. Prokuroria sllovake...

Sllovaki, gjendja shëndetësore e kryeministrit Fico është stabilizuar, por mbetet e rëndë

para një muaji - Shenja

Gjendja e kryeministrit sllovak Robert Fico është stabilizuar, por mbetet e rëndë, tha sot ministrja e Shëndetësisë e vendit Zuzana Dolinkova, pas atentatit ndaj liderit të vendit të Evropës Qendrore të...

Kryeministri i Sllovakisë në gjendje të rëndë por stabile

para një muaji - RTV 21

Kryeministri i Sllovakisë po i afrohet vazhdimisht një “prognoze pozitive” pas një operacioni të mëtejshëm, thotë nënkryetari i vendit. Robert Fico, 59 vjeç, u plagos rëndë pasi u qëllua me armë zjarri...

Zemërimi pushton Sllovakinë, çfarë paralajmëroi Fico para atentatit

para një muaji - Euronews

Kreu i partisë opozitare sllovake Michal Simecka, i cili e përshkroi atentatin ndaj kryeministrit Robert Fico këtë javë si një sulm ndaj demokracisë, tha të premten se ai, gruaja dhe fëmija i tij kishin...

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë

para një muaji - Alfax

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në një gjendje të qëndrueshme, por të rëndë. Ministrja sllovake e Shëndetësisë, Zuzana Dolinkova, tha të shtunën se një operacion dyorësh për të hequr indet...

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë

para një muaji - Klan Macedonia

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, mbetet në një gjendje të qëndrueshme, por të rëndë. Ministrja sllovake e Shëndetësisë, Zuzana Dolinkova, tha të shtunën se një operacion dyorësh për të hequr indet...

U qëllua pesë herë me armë zjarri, zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico, ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Java News

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Vuçiq kërcënohet me vdekje duke iu përmendur rasti i kryeministrit sllovak Robert Fico

para një muaji - TV21

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha se presidenti serb Aleksandar Vuçiq është kërcënuar me vdekje. Për mediat, Daçiq u shpreh se autori u identifikua si Dragan Mijatoviq...

U qëllua 5 herë me armë zjarri, kryeministri sllovak ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Shqip

Kryeministri sllovak, Robert Fico, mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët të shtunën, pas atentatit të së mërkurës....

Atentatori përpara Gjykatës, shkrimtari qëlloi kryeministrin sllovak, prokuroria kërkon burg

para një muaji - Vizion Plus

I dyshuari për atentatin e dështuar ndaj kryeministrit të Sllovakisë Robert Fico doli këtë të shtunë për herë të parë, përpara gjykatës. Mediat lokale raportojnë se prokuroria ka kërkuar një urdhër nga...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak arrin në gjykatë

para një muaji - RTK

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. I akuzuari, i identifikuar nga mediat sllovake...

I dyshuari për atentat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - Indeks online

Personi i akuzuar për tentativë vrasjeje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. Siç raporton AP, i akuzuari, i identifikuar...

Aleatët e Robert Fico kërcënojnë me luftë – me shpërbërjen e demokracisë sonë

para një muaji - Telegrafi

Nga: Monika Kompaníková / The Guardian (Titulli: Robert Fico’s allies warn of political war – they will use it to justify the dismantling of our democracy ) Përkthimi: Telegrafi.com Menjëherë pas të shtënave...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak arrin në gjykatë

para një muaji - Koha.mk

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit I akuzuari, i identifikuar nga mediat sllovake...

Sllovaki, gjendja shëndetësore e kryeministrit Fico është stabilizuar, por mbetet e rëndë

para një muaji - Tetova Sot

Gjendja e kryeministrit sllovak Robert Fico është stabilizuar, por mbetet e rëndë, tha sot ministrja e Shëndetësisë e vendit Zuzana Dolinkova, pas atentatit ndaj liderit të vendit të Evropës Qendrore të...

Plagosi kryeministrin sllovak, 71-vjeçari mbërrin në gjykatë nën masa të forta sigurie

para një muaji - Ora news

Autori i plagosjes së kryeministrit sllovak Robert Fico ka mbërritur në gjykatën penale për tu njohur me masën e sigurisë, në një seancë që pritet të zhvillohet nën masa të forta sigurie. Prokuroria sllovake...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - GazetaBlic

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. Siç raporton AP, i akuzuari, i identifikuar nga...

Kërcënoi me jetë presidentin Vuçiç, arrestohet një person në Serbi

para një muaji - Lexo

Një person është arrestuar në Serbi, pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Lajmin për arrestimin e Dragan Mijatoviç nga Sombori, e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri dhe...

Nën masa të rrepta sigurie i dyshuari për tentimvrasjen e kryeministrit sllovak sillet në Gjyaktë

para një muaji - Kallxo

Personi i dyshuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. I dyshuari, i identifikuar nga mediat sllovake...

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico ende në gjendje të rëndë

para një muaji - Dukagjini

Zyrtarët kanë thënë se kryeministri sllovak, Robert Fico, mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar pas “atentatit” të së mërkurës....

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak arrin në gjykatë

para një muaji - Lajmi.net

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. I akuzuari, i identifikuar nga mediat sllovake...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - Infokusi

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. Siç raporton AP, i akuzuari, i identifikuar nga...

Serbi “frymëzohet” nga atentati ndaj kryeministrit sllovak, kërcënon Vuçiç: Tani e ke radhën ti

para një muaji - Gazeta Shqip

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “ Për shkak të kërcënimit...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - Periskopi

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës 18 May, 12:56 Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të...

“Kërcënohet me vdekje” presidenti serb Aleksandar Vuçiç, arrestohet një person

para një muaji - Albeu

Një shtetas serb është arrestuar pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, tha Ministria e Punëve të Brendshme të vendit. I dyshuari u identifikua si Dragan Mijatovic nga Sombor, një...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - Ekonomia Online

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. Siç raporton AP, i akuzuari, i identifikuar nga...

I dyshuari për atentat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - ATV Live

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. Siç raporton AP, i akuzuari, i identifikuar nga...

Sllovakia në moment kyç pas atentatit ndaj kryeministrit Robert Fico

para një muaji - Syri

Në vendin ku një burrë tentoi të vriste një kryeministër ka një vrimë plumbi dhe një njollë të vogël gjaku. Gjurmët e zbehta të një momenti gjigant që ka tronditur thellë Sllovakinë. Por objektivi i personit...

Kërcënoi me v*dekje presidentin Aleksandër Vuçiç, arrestohet një person në Serbi

para një muaji - NOA

SERBI- Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “Për shkak të...

"Kërcënohet me vdekje" presidenti serb Aleksandar Vuçiç, arrestohet një person

para një muaji - Ora news

Një shtetas serb është arrestuar pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, tha Ministria e Punëve të Brendshme të vendit. I dyshuari u identifikua si Dragan Mijatovic nga Sombor, një...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak arrin në gjykatë

para një muaji - Dosja.al

SLLOVAKI- Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. I akuzuari, i identifikuar nga mediat...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak arrin në gjykatë

para një muaji - FaxWeb

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. I akuzuari, i identifikuar nga mediat sllovake...

I dyshuari për atenat ndaj kryeministrit sllovak del para gjykatës

para një muaji - Dukagjini

Personi i akuzuar për tentim-vrasje të kryeministrit sllovak, Robert Fico, ka arritur të shtunën në gjykatë, e cila do të vendosë për masën e paraburgimit. Siç raporton AP, i akuzuari, i identifikuar nga...

“Kërcënohet me vdekje” presidenti serb Aleksandar Vuçiç, arrestohet një person

para një muaji - InfoShqip

Një shtetas serb është arrestuar pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, tha Ministria e Punëve të Brendshme të vendit. I dyshuari u identifikua si Dragan Mijatovic nga Sombor, një...

“Kërcënohet me vdekje” Vuçiç, arrestohet një person

para një muaji - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Një shtetas serb është arrestuar pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, tha Ministria e Punëve të Brendshme të vendit. I...

Kërcënoi me vdekje Vuçiqin, ja çfarë i ndodhi shtetasit serb

para një muaji - Bota Sot

Një shtetas serb është arrestuar pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, tha Ministria e Punëve të Brendshme të vendit. I dyshuari u identifikua si Dragan Mijatovic nga Sombor, një...

Serbi “frymëzohet” nga atentati ndaj kryeministrit sllovak, kërcënon Vuçiç: Tani e ke radhën ti

para një muaji - Fakti Ditor

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “Për shkak të kërcënimit...

Kërcënoi me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, arrestohet një person në Serbi

para një muaji - Dosja.al

SERBI- Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “Për shkak të...

Arrestohet një person pasi ‘kërcënoi me vdekje’ presidentin ser...

para një muaji - BalkanWeb

Një shtetas serb është arrestuar pasi kishte kërcënuar me vdekje presidentin Aleksandar Vuçiç, tha Ministria e Punëve të Brendshme të vendit. I dyshuari u identifikua si Dragan Mijatovic nga Sombor, një...

Pavarësisht nëse Robert Fico mbijeton dhe rifillon ose jo detyrën, Sllovakia është në situatë të rrezikshme

para një muaji - Telegrafi

Burimi: The Guardian Përkthimi: Telegrafi.com Disa vjet pas shpërbërjes së Çekosllovakisë më 1993 – që njihet si “divorci i kadifenjtë” – shteti i ri i pavarur sllovak ishte bërë shkak i shqetësimeve....

Flet i dyshuari që plagosi kryeministrin sllovak, poeti 71 vjeçar tregon motivin pse e kreu atentatin ndaj Ficos

para një muaji - Indeks online

Kryeministri sllovak po lufton me jetën pas atentatit që dyshohet se e kreu shkrimtari 71-vjeçar Juraj Cintula. Tashmë është publikuar videoja e marrjes në pyetje të njeriut që dyshohet se qëlloi pesë...

Fico u qëllua me pesë plumba dhe po lufton ende me jetën, konfirmon ministri sllovak i Mbrojtjes

para një muaji - Indeks online

Ministri i Mbrojtjes dhe i Brendshëm i Sllovakisë fajësuan rritjen e gjuhës së urrejtjes dhe ndarjes për atmosferën politike në vend, e cila sipas tyre çoi në atentatin ndaj kryeministrit Robert Fico....

Biden dënon tentativën për vrasjen e kryeministrit sllovak

para një muaji - Indeks online

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden shprehu alarmin për tentativën për vrasjen e kryeministrit sllovak Robert Fico të mërkurën, duke e quajtur një “akt të tmerrshëm dhune”. “Jam i alarmuar kur dëgjoj raporte...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK