Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

para një muaji - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në lidhje me takimin me...

Vizita e nënsekretares Allen në Kosovë, DASH del me njoftim për takimin me Presidenten Osmani

para një muaji - Reporteri

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar për takimin që ka zhvilluar sot nënsekretarja për Diplomaci Publike, Liz Allen me presidenten Vjosa Osmani. DASH në njoftim thotë se Allen dhe Osmani diskutuan...

Departamenti Amerikan i Shtetit jep detaje të takimit Allen-Osmani

para një muaji - Alsat-M

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate ka dhënë detaje të takimit. Siç njoftohet,...

DASH njofton për takimin e Allen me Osmanin – theksohet koordinimi SHBA-Kosovë, të drejtat e pakicave dhe liria e medias

para një muaji - Gazeta Express

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar zyrtarisht në faqën e tij për vizitën e Nënsekretares për Diplomaci, Liz Allen, në Kosovë, konkretisht për takimin që ajo pati me presidenten Vjosa Osmani. DASH...

Departamenti Amerikan i Shtetit jep detaje të takimit Allen-Osmani

para një muaji - Telegrafi

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate ka dhënë detaje të takimit. Siç njoftohet,...

Departamenti Amerikan i Shtetit jep detaje të takimit Allen-Osmani

para një muaji - Bota Sot

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate ka dhënë detaje të takimit. Siç njoftohet,...

Departamenti Amerikan i Shtetit jep detaje të takimit Allen-Osmani

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate ka dhënë detaje të takimit. Siç njoftohet,...

Kurti i shpreh keqardhje Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

para një muaji - Syri.net Kosova

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e pëfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

para një muaji - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në lidhje me takimin me...

“Asociacioni hap kryesor” – Mesazhet e nënsekretares amerikane për Kosovën

para një muaji - OraInfo

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. me ç’rast kërkoi të zbatohen marrëveshjet e arritura me Serbinë, kurse për Asociactionin...

Kurti: SHBA-të, janë aleatja, mikja dhe partnerja jonë historike, aktuale dhe e së ardhmes

para një muaji - Reporteri

Kryeministri Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Kreu i Qeverisë përmes një positmi në Facebook ka shkruar se...

Kurti i shpreh keqardhje Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e pëfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Gëzohet Kurti nga vizita, lëshon refal vlerësimesh për Ameriken: Mikja, aleatja, partnerja aktuale dhe e së ardhmes…

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti është shprehur tejet i lumtur nga vizita e Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Kurti shkroi në Facebook se “ishte kënaqësi” që e mirëpriti Allen...

Kurti i shpreh keqardhje zyrtares amerikane që Kosova s’u fut në agjendë për anëtarësimin në KiE

para një muaji - Indeks online

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e përfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Kurti i shpreh keqardhje Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

para një muaji - Zeri

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e pëfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Kurti i lumtur nga vizita e Nënsekretares amerikane: SHBA – aleatja, mikja dhe partnerja jonë historike

para një muaji - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti është shprehur tejet i lumtur nga vizita e Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Kurti shkroi në Facebook se “ishte kënaqësi” që e mirëpriti Allen...

Kurti pas takimit me Allen: Shkëmbyem pikëpamjet tona për shumë tema me interes të përbashkët

para një muaji - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në lidhje me takimin me...

Osmani: Faleminderit Allen për rikonfirmim të mbështetjes amerikane

para një muaji - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. “”Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara...

Gëzohet Kurti nga vizita, lëshon refal vlerësimesh për Ameriken: Mikja, aleatja, partnerja aktuale dhe e së ardhmes

para një muaji - Zeri

Kryeministri Albin Kurti është shprehur tejet i lumtur nga vizita e Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Kurti shkroi në Facebook se “ishte kënaqësi” që e mirëpriti Allen...

Mesazhet e nënsekretares amerikane: Zbatoni marrëveshjet me Serbinë, Asociacioni hap kryesor për udhëtimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Reporteri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. me ç’rast kërkoi të zbatohen marrëveshjet e arritura me Serbinë, kurse për Asociactionin...

Takimi me Allen, Presidenca e veçon deklaratën e Osmanit se partneriteti me SHBA-të është ekzistencial për çdo sukses të vendit

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Osmani veçoi deklaratën e Allen se SHBA-të janë...

DASH njofton për takimin e Allen me Osmanin – theksohet koordinimi SHBA-Kosovë, të drejtat e pakicave dhe liria e medias

para një muaji - Lajmi.net

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar zyrtarisht në faqën e tij për vizitën e Nënsekretares për Diplomaci, Liz Allen, në Kosovë, konkretisht për takimin që ajo pati me presidenten Vjosa Osmani. DASH...

Takimi me Allen, Presidenca e veçon deklaratën e Osmanit se partneriteti me SHBA-të është ekzistencial për çdo sukses të vendit

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Osmani veçoi deklaratën e Allen se SHBA-të janë...

Vizita e nënsekretares Allen në Kosovë, DASH del me njoftim për takimin me Presidenten Osmani

para një muaji - Infokusi

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar për takimin që ka zhvilluar sot nënsekretarja për Diplomaci Publike, Liz Allen me presidenten Vjosa Osmani. DASH në njoftim thotë se Allen dhe Osmani diskutuan...

Takimi me Allen, Presidenca e veçon deklaratën e Osmanit se partneriteti me SHBA-të është ekzistencial për çdo sukses të vendit

para një muaji - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Osmani veçoi deklaratën e Allen se SHBA-të janë...

Osmani pas takimit me Nënsekretaren amerikane: Partneriteti ynë me SHBA-të, është dhe do të mbetet ekzistencial për çdo sukses dhe çdo arritje të Republikës sonë

para një muaji - OraInfo

Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Osmani veçoi deklaratën e Allen se SHBA-të janë...

Kurti i shpreh keqardhje zyrtares amerikane që Kosova s’u fut në agjendë për anëtarësimin në KiE

para një muaji - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e përfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Nënsekretarja amerikane në Kosovë takim me Kurtin e Osmanin

para një muaji - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një takimi me nënsekretaren e Departamentit amerikan të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen, ka shprehur shqetësimin e tij mbi kërcënimet...

Kurti i shpreh keqardhje Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

para një muaji - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e pëfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Kurti jep detaje nga takimi me Allens: Diskutova për reformat demokratike të bëra në vendin tonë dhe mbështetjen kryesore të SHBA-së

para një muaji - Syri.net Kosova

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Kurti ka dhënë detaje rreth këtij takimi, duke...

Takimi me Allen, Kurti shpreh shqetësimin për kërcënimet nga Serbia dhe lënien në liri të Radoiçiqit

para një muaji - Reporteri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Ai i uroi mirëseardhje nënsekretares Allen, e cila...

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

para një muaji - Lajm

Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja mes Kosovës...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Lajm

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Kurti: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - Lajm

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Hovenier për marrëveshjen mes Kosovës dhe ShBA-së: Ky është një hap i rëndësishëm

para një muaji - RTV 21

Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja mes Kosovës...

U vizitua nga Allen dhe Hovenier, MKRS flet për rëndësinë e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - OraInfo

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. Për të parë progresin e punës...

U vizitua nga Allen dhe Hovenier, MKRS flet për rëndësinë e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - Klan Kosova

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. Për të parë progresin e punës...

Detaje nga takimi i Kurtit me nënsekretaren amerikane

para një muaji - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Kurti i uroj mirësardhje asaj, e cila...

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

para një muaji - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti thotë se Shtetet e Bashkuara...

DASH jep detaje për takimin e Allen me Osmanin – theksohet koordinimi i Kosovës me ShBA-në drejt integrimeve evropiane

para një muaji - Periskopi

DASH jep detaje për takimin e Allen me Osmanin – theksohet koordinimi i Kosovës me ShBA-në drejt integrimeve evropiane 19 May, 19:44 Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar sot presidenten...

Nënsekretarja amerikane në takim me Kurtin: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Syri.net Kosova

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - Reporteri

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Kosova dhe SHBA-ja nënshkruan marrëveshje kundër dezinformimit

para një muaji - ATV Live

Përgatiti: Fatlum Jashari Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe është hapi thelbësor që Kosova duhet ta ndërmarrë për të avancuar në rrugën drejt institucioneve europiane...

Më në fund i kujtohet Kurtit: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

para një muaji - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti thotë se Shtetet e Bashkuara...

Takimi Kurti-Allen, kryeministri shpreh shqetësimin për kërcënimet nga Serbia dhe lënien në liri të Radoiçiqit

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Ai i uroi mirëseardhje nënsekretares Allen, e cila...

ZKM dërgon pamje të takimit të kryeministrit Kurti me nënsekretaren Allen

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth M. Allen, është takuar sot me presidenten Osmani dhe kryeministrin Kurti. ZKM ka dërguar pamje të shkëputura nga takimi Allen- Kurti. Allen i ka treguar Kurtit...

Nënsekretarja nënvizoi marrëveshjet me Serbinë, Kurti shkruan për reformat dhe MCC’në pas takimit

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth M. Allen, sot është pritur në takime të ndara fillimisht nga presidentja Osmani e më pas nga kryeministri Kurti. Pas takimit me Kurtin, Allen shkroi në “X”...

U vizitua nga Alleni dhe Hovenieri, MKRS-ja flet për rëndësinë e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - Zeri

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. Për të parë progresin e punës...

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

para një muaji - Klan Kosova

Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja mes Kosovës...

Detaje nga takimi i Kurtit me nënsekretaren amerikane

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Kurti i uroj mirësardhje asaj, e cila...

Kurti: Shtetet e Bashkuara, aleatja historike e Kosovës

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Vizita e nënsekretares Allen në Kosovë, DASH del me njoftim për takimin me Presidenten Osmani

para një muaji - Epoka e Re

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar për takimin që ka zhvilluar sot nënsekretarja për Diplomaci Publike, Liz Allen me presidenten Vjosa Osmani. DASH në njoftim thotë se Allen dhe Osmani diskutuan...

Takimi i Allen me Osmanin/ Theksohet koordinimi SHBA-Kosovë, të drejtat e pakicave dhe liria e medias

para një muaji - Dosja.al

KOSOVË- Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar zyrtarisht në faqën e tij për vizitën e Nënsekretares për Diplomaci, Liz Allen, në Kosovë, konkretisht për takimin që ajo pati me presidenten Vjosa Osmani....

ZKM dërgon pamje të takimit kryeministrit Kurti me nënsekretaren Allen

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth M. Allen, është takuar sot me presidenten Osmani dhe kryeministrin Kurti. ZKM ka dërguar pamje të shkëputura nga takimi Allen- Kurti. Allen i ka treguar Kurtit...

Kurti: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

U vizitua nga Allen dhe Hovenier, MKRS flet për rëndësinë e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - Bota Sot

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. Për të parë progresin e punës...

U vizitua nga Allen dhe Hovenier, MKRS flet për rëndësinë e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - GazetaBlic

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. Për të parë progresin e punës...

Kurti i ankohet Allenit për kërcënimet e Serbisë ndaj Kosovës

para një muaji - Zeri

Kryeministri Albin Kurti gjatë një takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen, ka shprehur shqetësimin e tij mbi kërcënimet e vazhdueshme...

Kurti: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në fillim të këtij takimi Kurti tha se SHBA-ja është...

Marrëveshja mes Kosovës dhe SHBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

para një muaji - OraInfo

Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja mes Kosovës...

Nga Radoiçiqi e deri te Këshilli i Europës, detajet nga takimi i Kurtit me nënsekretaren amerikane

para një muaji - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Sipas njoftimit të Kryeministrisë, ai i uroi...

Diplomatja amerikane takohet me Kurtin: Kosova i përket BE-së dhe NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Reporteri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pas atij që pati me presidenten Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Online Reporteri.net....

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - Telegrafi

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Kurti: Shtetet e Bashkuara, aleatja historike e Kosovës

para një muaji - Bota Sot

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Allen në takim me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - RTV 21

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Kurti në takim me Allen: SHBA-të janë aleatja, mikja e partnerja historike

para një muaji - RTK

Kryeministri Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen me të cilën diskutuan për bashkëpunimin bilateral, për raportet...

Kurti: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Hovenier pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Osmanit dhe nënsekretares amerikane: Hap i rëndësishëm për Kosovën

para një muaji - Syri.net Kosova

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës...

Allen diskuton me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gj...

para një muaji - BalkanWeb

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publikoi në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi...

Kurti jep detaje nga takimi me Allens: Diskutova për reformat demokratike të bëra në vendin tonë dhe mbështetjen kryesore të SHBA-së

para një muaji - Indeks online

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Kurti ka dhënë detaje rreth këtij takimi, duke...

Hovenier: Marrëveshja SHBA-Kosovë, hap i rëndësishëm

para një muaji - RTK

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier është deklaruar pas nënshkrimit të sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Në një postim...

Osmani pas takimit me Nënsekretaren amerikane: Partneriteti ynë me SHBA-të, është dhe do të mbetet ekzistencial për çdo sukses dhe çdo arritje të Republikës sonë

para një muaji - Infokusi

Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Osmani veçoi deklaratën e Allen se SHBA-të janë...

Mesazhet e nënsekretares amerikane: Zbatoni marrëveshjet me Serbinë, Asociacioni hap kryesor për udhëtimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - InfoShqip

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar sot presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. me ç’rast kërkoi të zbatohen marrëveshjet e arritura me Serbinë, kurse për Asociactionin...

Kurti i ankohet Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

para një muaji - Periskopi

Kurti i ankohet Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE 19 May, 18:40 Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci...

Nënsekretarja amerikane në takim me Kurtin: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Ora news

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - Zeri

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes SHBA-së dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - GazetaBlic

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Nënsekretarja amerikane në takim me Kurtin: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Syri

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - Bota Sot

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Nënsekretarja amerikane pas takimit me Kurtin: Kosova i takon BE-së dhe NATO-s

para një muaji - Telegrafi

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen e cila po qëndron për vizitë në Kosovë, ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit në një postim në “X”, Allen u shpreh se pati një diskutim...

Allen diskuton thellësisht me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjeve me Serbinë

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Klan Kosova

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Nënsekretarja amerikane në takim me Kurtin: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Syri

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Kurti pas takimit me Allen: Shkëmbyem pikëpamjet tona për shumë tema me interes të përbashkët

para një muaji - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Në lidhje me takimin me...

Gëzohet Kurti nga vizita, tregon vlerësim maksimal për Amerikën: Mikja, aleatja, partnerja aktuale dhe e së ardhmes…

para një muaji - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti është shprehur tejet i lumtur nga vizita e Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Kurti shkroi në Facebook se “ishte kënaqësi” që e mirëpriti Allen...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - TV21

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

SHBA-ja kërkon zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve të arritura mes Kosovës dhe Serbisë

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen e cila po qëndron për vizitë në Kosovë, ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit në një postim në “X”, Allen u shpreh se pati një diskutim...

Allen pas takimit me Kurtin: Të zbatohen të gjitha marrëveshjeve me Serbinë

para një muaji - RTK

Nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka takuar sot kryeministrin e Kosovës Albin Kurti nga i cili ka kërkuar zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve të arritura në dialogun...

Kurti i shpreh keqardhje Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

para një muaji - Gazeta10

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e pëfshiu Kosovën në agjendën e takimit të së...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Portalb

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Bota Sot

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Indeks online

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

SHBA-ja kërkon zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve që janë arritur mes Kosovës dhe Serbisë

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen e cila po qëndron për vizitë në Kosovë, ka zhvilluar një takim edhe me kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit në një postim në “X”, Allen u shpreh se pati një diskutim...

Allen-Kurtit: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjeve me Serbinë

para një muaji - GazetaBlic

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

para një muaji - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti thotë se Shtetet e Bashkuara...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - OraInfo

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Nënsekretarja amerikane pas takimit me Kurtin: Ne kërkojmë zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve Kosovë-Serbi

para një muaji - Kallxo

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen, pas takimit me presidenten Vjosa Osmanin, takoi edhe shefin e ekzekutivit kosovar, Albin Kurtin. Nga ky takim me Kurti, Allen shkroi në rrjetin...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Lajm

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Nënsekretarja amerikane Allen: Asociacioni hapi thelbësor i Kosovës në rrugëtimin evroatlantik

para një muaji - Syri.net Kosova

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Nënshkrimi i marrëveshjes, partneriteti i Kosovës me SHBA-të vazhdon të jetë ekzistencial

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovës vazhdon të jetë ekzistenciale. Në një...

Kosova dhe SHBA nënshkruan marrëveshje kundër manipulimit të informacionit: Reagon Hovenier

para një muaji - Lajmi.net

Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja mes Kosovës...

Kurti pas takimit me zyrtaren e DASH: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Kurti priti nënsekretaren amerikane: ZKM jep detaje se çka folën

para një muaji - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Kurti i uroj mirësardhje asaj, e cila...

Nënsekretarja amerikane: Asociacioni hap kryesor për udhëtimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Reporteri

Nënsekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen në konferencën për media ka thënë se me presidenten Vjosa Osmani kanë diskutuar për një sërë çështjes, shkruan...

Kosova mbështetje nga Shtetet e Bashkuara për të luftuar ndikimin rus

para një muaji - Lexo

Kosova mbështetet tek Shtetet e Bashkuara për të luftuar ndikimin rus që bëhet përmes propagandës dhe Serbisë. Presidentja Vjosa Osmani firmoi një marrëveshje mirëkuptimi me Nënsekretaren amerikane të...

Kosova mbështetje nga Shtetet e Bashkuara për të luftuar ndikimin rus

para një muaji - Java News

Kosova mbështetet tek Shtetet e Bashkuara për të luftuar ndikimin rus që bëhet përmes propagandës dhe Serbisë. Presidentja Vjosa Osmani firmoi një marrëveshje mirëkuptimi me Nënsekretaren amerikane të...

Takimi me Allen, Presidenca e veçon deklaratën e Osmanit se partneriteti me SHBA-të është ekzistencial për çdo sukses të vendit

para një muaji - Periskopi

Takimi me Allen, Presidenca e veçon deklaratën e Osmanit se partneriteti me SHBA-të është ekzistencial për çdo sukses të vendit 19 May, 17:14 Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe...

Hovenier pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Osmanit dhe nënsekretares amerikane: Hap i rëndësishëm për Kosovën

para një muaji - Indeks online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Nistori

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani-Allen nënshkruajnë marrëveshjen: Mbështetja e SHBA-ve për Kosovën, ekzistencia

para një muaji - Albeu

Pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, në një konferencë të përbashkët për media, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovën,...

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin e saj

para një muaji - Top Channel

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Nënsekretarja amerikane e shtetit takon Vjosa Osmanin: Të krijohet asociacioni

para një muaji - Vizion Plus

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur këtë të dielë nënsekretaren amerikane të shtetit Elizabeth Allen. Pas diskutimeve u nënshkrua marrëveshja e mirëkuptimit ndërmjet qeverisë së Shteteve të Bashkuara...

Osmani: Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë kryesor

para një muaji - Lajm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani tha se Shtetet e Bashkuara janë aleati kryesor i Kosovës....

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - RTV 21

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Lajm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Kosova dhe SHBA-të nënshkruajnë marrëveshjen kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja! Osmani: Partneriteti ynë është dhe do të mbetet ekzistencial

para një muaji - TV21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se me nënsekretaren amerikane të shtetit, Liz Allen, ka nënshkruar marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtete e huaja. “Partneriteti ynë...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Nënsekretarja amerikane: ShBA-ja mbështet Kosovën drejt institucioneve euroatlantike

para një muaji - Reporteri

Nënsekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen në konferencën për media ka thënë se me presidenten Vjosa Osmani kanë diskutuar për një sërë çështjes, shkruan...

Osmani: Mbështja e ShBA-së po vazhdon fuqishëm, janë aleati ynë kryesor

para një muaji - Reporteri

Presidentja Vjosa Osmani në konferencën e përbashkët për media me nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen ka thënë se vizita e saj dëshmon përkushtimin e Kosovës për bashkëpunim, shkruan gazeta...

Liz Allen: Asociacioni, hap thelbësor për integrimin euro-atlantik të Kosov...

para një muaji - BalkanWeb

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani-Allen nënshkruajnë marrëveshjen: Mbështetja e SHBA-ve për Kosovën, e...

para një muaji - BalkanWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovës vazhdon të jetë ekzistenciale. Në një...

Asociacioni hap kryesor – Osmani i uron vizitë të suksesshme, Allen e falënderon që po punon për t’i mbajtur marrëdhëniet pozitive

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja Vjosa Osmani dhe Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen patën “një bisedë produktive” sot, ndërsa diplomatja amerikane erdhi për herë të parë në një vizitë në Kosovë....

Kurti: Shtetet e Bashkuara, aleatja historike e Kosovës

para një muaji - Infokusi

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Takimi me Allen, Presidenca e veçon deklaratën e Osmanit se partneriteti me SHBA-të është ekzistencial për çdo sukses të vendit

para një muaji - Revista Kosovarja

Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Osmani veçoi deklaratën e Allen se SHBA-të janë...

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

para një muaji - Ina

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se kësaj të fundit ia ka shprehur mirënjohjen e popullit të Kosovës për mbështetjen...

Kosova e SHBA-ja nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është e lumtur që në emër të Republikës së Kosovës ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me nënsekretaren Amerikane për Diplomacinë...

Nënsekretarja amerikane e Shtetit: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Panorama

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Nënsekretarja amerikane: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantike të Kosovës

para një muaji - Gazeta Tema

“Formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është hap thelbësor në jetësimin e synimeve euro-atlantike të Kosovës”. Kështu është shprehur nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci...

Kurti pas takimit me zyrtaren e DASH: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - Lajmi.net

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

para një muaji - Infokusi

Ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, ka thënë se është i nderuar që ishte i pranishëm në momentin kur është nënshkruar marrëveshja kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja mes Kosovës...

Nënsekretarja e ShBA-së: Ofrojmë mbështetje ndaj Kosovës në rrugën euroatlantike

para një muaji - Klan Kosova

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se e vazhdojnë mbështetjen ndaj Kosovës në rrugën e e saj drejt Evropës dhe NATO-s. Në një konferencë pas takimit me presidenten...

Osmani: Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë kryesor

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani tha se Shtetet e Bashkuara janë aleati kryesor i Kosovës....

Nënsekretarja e ShBA-së: Kosova të ec para me Asociacionin

para një muaji - Klan Kosova

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka deklaruar se me presidenten Vjosa Osmani në takimin e sotëm kanë biseduar për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ajo, në konferencën...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Ina

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Ina

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Kosova dhe SHBA-ja nënshkruan marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Anadolu Agency

Prishtinë Kosova dhe SHBA-ja kanë nënshkruar një marrëveshje mirëkuptimi kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja, raporton Anadolu. Marrëveshja u nënshkrua në Presidencën e Kosovës nga...

Nis takimi i Osmanit me nënsekretaren amerikane

para një muaji - RTV 21

Ka nisur takimi mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe nënsekretares së SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Pritet të nënshkruhet një marrëveshje mirëkuptimi mes Qeverisë së SHBA-së...

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës, e thekson Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe

para një muaji - OraInfo

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani.Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Nënsekretarja e ShBA-së: Ofrojmë mbështetje ndaj Kosovës në rrugën euroatlantike

para një muaji - Syri

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se e vazhdojnë mbështetjen ndaj Kosovës në rrugën e e saj drejt Evropës dhe NATO-s. Në një konferencë pas takimit me presidenten...

Nënsekretarja e ShBA-së: Ofrojmë mbështetje ndaj Kosovës në rrugën euroatlantike

para një muaji - Syri

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se e vazhdojnë mbështetjen ndaj Kosovës në rrugën e e saj drejt Evropës dhe NATO-s. Në një konferencë pas takimit me presidenten...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Syri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin e saj

para një muaji - Opinion

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para një muaji - Syri.net Kosova

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

“Është ditë pune për ne”, Osmani pret në takim nënsekretaren amerikane të Shtetit

para një muaji - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mëngjesin e të dielës e ka pritur nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Kur arriti në Presidencë, Allen e falënderoi Osmanin për pritjen. “Faleminderit...

Kurti: Shtetet e Bashkuara janë aleatja, mikja dhe partnerja jonë historike e të tashmes dhe së ardhmes

para një muaji - Alfax

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Ai i uroi mirëseardhje nënsekretares...

Kosova nënshkruan marrëveshje me SHBA-të kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ku kanë nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së...

Allen: ShBA-të mbështesin rrugëtimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Telegrafi

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen pas takimit me presidenten Vjosa Osmani është shprehur se kishin një bisedë produktive sa i përket dezinformimit, mbështetjes për shoqërinë civile dhe angazhimin...

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës, e thekson Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Marrëveshja me SHBA’të kundër manipulimit të informacionit, Osmani përmend sulmet ruse nëpërmjet Serbisë

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja Osmani në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të. Ajo tha se e ka falënderuar nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, për mbështetjen e SHBA’së...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

LIVE| Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka nënshkruar një marrëveshje sot me nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Sipas Osmanit, ato e kanë nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit...

Osmani flet pas nënshkrimit të marrëveshjes me SHBA-të

para një muaji - Bota Sot

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës...

Nënsekretarja amerikane flet për integrimin euroatlantik të Kosovës, e ndërlidh me Asociacionin

para një muaji - Bota Sot

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Nënsekretarja e ShBA-së: Ofrojmë mbështetje ndaj Kosovës në rrugën euroatlantike

para një muaji - Ora news

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se e vazhdojnë mbështetjen ndaj Kosovës në rrugën e e saj drejt Evropës dhe NATO-s. Në një konferencë pas takimit me presidenten...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Ora news

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

para një muaji - Gazeta Tema

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se kësaj të fundit ia ka shprehur mirënjohjen e popullit të Kosovës për mbështetjen...

Nënsekretarja amerikane Allen: Asociacioni hapi thelbësor i Kosovës në rrugëtimin evroatlantik

para një muaji - Indeks online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Zeri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Allen: SHBA-ja mbështesin rrugëtimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen pas takimit me presidenten Vjosa Osmani është shprehur se kishin një bisedë produktive sa i përket dezinformimit, mbështetjes për shoqërinë civile dhe angazhimin...

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës, e thekson Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe

para një muaji - GazetaBlic

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Osmani pas nënshkrimit të marrëveshjes me SHBA-në: Dëshmi e fuqizimit mes dy shteteve tona

para një muaji - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ku kanë nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së...

Nënsekretarja amerikane tregon se çka diskutuan me presidenten Vjosa Osmani

para një muaji - Kallxo

Nënsekretarja amerikane, Elizabeth Allen, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ka ritheksuar se “mund të mbështesin trajektoren e Kosovës drejt institucioneve evropiane dhe euroatlantike...

Diplomatja amerikane Alen në Kosovë/ Prishtina dhe Uashingtoni bashkë kundër manipulimit të informacionit!

para një muaji - Klan Macedonia

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kanë nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës...

Nënsekretarja amerikane nënvizoi marrëveshjet me Serbinë, Kurti shkruan për reformat dhe MCC’në pas takimit

para një muaji - Periskopi

Nënsekretarja amerikane nënvizoi marrëveshjet me Serbinë, Kurti shkruan për reformat dhe MCC’në pas takimit 19 May, 15:14 Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth M. Allen, sot është pritur në takime...

Kurti: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen . Në fillim të këtij takimi Kurti tha se SHBA-ja...

Allen diskuton thellësisht me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Fakti Ditor

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Fakti Ditor

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Kurti pas takimit me zyrtaren e DASH: Amerika, aleati historik i Kosovës

para një muaji - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës”. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Nënsekretarja amerikane takon Kurtin: I thotë të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Lajmi.net

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Infokusi

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Zyra e kryeministrit jep detaje nga takimi i Kurtit me nënsekretaren amerikane

para një muaji - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur të dielën nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Fillimisht, Kurti i ka uruar...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - ATV Live

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Marrëveshjen me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, Hovenier e quan një hap të rëndësishëm

para një muaji - Dukagjini

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Evropa e Lirë

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani nënshkruan marrëveshje me nënsekretaren amerikane: Dëshmi e fuqizimit midis 2 shteteve tona

para një muaji - Indeks online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës...

Presidentja: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Indeks online

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Kosova e SHBA-ja me marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ku kanë nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe nënsekretarja amerikane të Stetit, Elizabeth Allen kanë nënshkruar marrëveshjen mes Kosovës dhe ShBA-së kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja....

Osmani flet për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të: Janë aleati ynë kryesor

para një muaji - GazetaBlic

Presidentja Osmani në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të. Ajo tha se e ka falënderuar nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, për mbështetjen e SHBA’së...

Kurti sot takohet me nënsekretaren amerikane të Shtetit

para një muaji - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Siç njoftoi Zyra e Kryeministrit, takimi pritet të nis nga ora 10:15. Përgjatë...

Nënshkruhet marrëveshja me SHBA-të 'kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja'

para një muaji - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani nga një takim me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, kanë nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së dhe Kosovës...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Tetova Sot

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Kurti në takim me Allen shpreh shqetësimin për kërcënimet nga Serbia dhe lënien në liri të Radoiçiqit

para një muaji - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleatja, mikja...

“Faleminderit për pritjen të dielën”, Osmani Nënsekretares amerikane: Është ditë pune për ne

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mëngjesin e të dielës e ka pritur nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Kur arriti në Presidencë, Allen e falënderoi Osmanin për pritjen. “Faleminderit...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Nis takimi i Osmanit dhe nënsekretares së ShBA-së për Diplomacinë Publike

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Mediat morën pamje në fillim të takimit, më pas do të nënshkruhet edhe marrëveshja...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimi me Osmanin

para një muaji - Indeks online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Shenja

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Nis takimi i Osmanit dhe nënsekretares së ShBA-së për Diplomacinë Publike

para një muaji - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Mediat morën pamje në fillim të takimit, më pas do të nënshkruhet edhe marrëveshja...

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Reporteri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Kurti thotë se Amerika është aleatja historike e Kosovës

para një muaji - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat historik i Kosovës. “Po shikojmë tutje që ta forcojmë dhe thellojmë bashkëpunimin, sidomos në ekonomi tregti, duke përfshirë...

Nënsekretarja amerikane: Kosova bën pjesë në BE dhe NATO

para një muaji - Revista Kosovarja

Pas presidentes Vjosa Osmani, nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në fokus të takimit ishte zbatimi i marrëveshjeve...

Osmani takohet sot me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, ja marrëveshja që...

para një muaji - BalkanWeb

Presidentja Vjosa Osmani do të presë sot në një takim Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Gjatë takimit që do të mbahet në Presidencë, pritet të nënshkruhet një marrëveshje mirëkuptimi...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - Ekonomia Online

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit mes ShBA-ve dhe Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Hovenier në një postim...

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm

para një muaji - Periskopi

Hovenier: Marrëveshja me Kosovën kundër manipulimit të informacionit, një hap i rëndësishëm 19 May, 14:03 Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka komentuar nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes së mirëkuptimit...

Presidentja Osmani takim me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, ҫfarë pritet të nënshkruhet

para një muaji - Albeu

Ditën e sotme, presidentja Vjosa Osmani, do të presë në një takim Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Gjatë takimit që do të mbahet në Presidencë, pritet të nënshkruhet një marrëveshje...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, fillon takimi me Osmanin

para një muaji - Indeks online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Nis takimi i Osmanit dhe nënsekretares së SHBA-së për Diplomacinë Publike

para një muaji - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka pritur sot në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Mediat morën pamje në fillim të takimit, më pas do të nënshkruhet edhe marrëveshja...

Osmani takohet me Allen, pritet nënshkrimi i marrëveshjes SHBA-Kosovë

para një muaji - RTK

Presidentja Vjosa Osmani po zhvillon takim me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para një muaji - GazetaBlic

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Kurti sot takohet me nënsekretaren amerikane të Shtetit

para një muaji - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Siç njoftoi Zyra e Kryeministrit, takimi pritet të nis nga ora 10:15. Përgjatë...

Zyrtarja amerikane: Ofrojmë mbështetje ndaj Kosovës në rrugën euroatlantike

para një muaji - Lajmi.net

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se e vazhdojnë mbështetjen ndaj Kosovës në rrugën e e saj drejt Evropës dhe NATO-s. Në një konferencë pas takimit me presidenten...

Për dallim nga Kurti?, Osmani stabile: Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë kryesor

para një muaji - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani tha se Shtetet e Bashkuara janë aleati kryesor i Kosovës....

MKRS: Lokaliteti arkeologjik i Dresnikut po konservohet me sukses, vizitohet nga Hovenier e Allen

para një muaji - Ekonomia Online

Projekti i Ministrisë së Kulturës për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. Kështu ka bërë të ditur ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve,...

Takimi me Kurtin, Allen: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Dosja.al

KOSOVO- Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen pas takimit me preisdenten e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një tjetër takim me kryeministrin Albin Kurti. Në lidhje me këtë...

Nënsekretarja amerikane në Kosovë, takime me presidenten Osmani e kryeministrin Kurti

para një muaji - Telegrafi

Nënsekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Elizabeth Allen po qëndron për vizitë në Kosovë. Ajo sot do të zhvilloj takim me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Në takimin me...

Nënsekretarja amerikane, Kurtit: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Epoka e Re

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka thënë se ka pasur një “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen ka publikuar në platformën “X” disa fotografi...

Allen: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet

para një muaji - Shqip

Nënsekretarja amerikane për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka takuar sot kryeministrin e Kosovës Albin Kurti nga i cili ka kërkuar zbatimin e plotë të të gjitha marrëveshjeve të arritura në dialogun...

Nënsekretarja e ShBA-së: Kosova të ec para me Asociacionin

para një muaji - Infokusi

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka deklaruar se me presidenten Vjosa Osmani në takimin e sotëm kanë biseduar për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ajo, në konferencën...

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - OraInfo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Kurti sot takohet me nënsekretaren amerikane të Shtetit

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Siç njoftoi Zyra e Kryeministrit, takimi pritet të nis nga ora 10:15. Përgjatë...

Vizita e nënsekretares amerikane në Kosovë, takime me presidenten Osmani e kryeministrin Kurti

para një muaji - Kallxo

Nënsekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Elizabeth Allen po qëndron për vizitë në Kosovë. Ajo sot do të zhvilloj takim me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Në takimin me...

Allen: Kosova i përket BE-së dhe NATO-s

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen ka vlerësuar se Kosova i përket Bashkimit Evropian dhe NATO-s. Ajo ka shkruar më tutje se ka pasur një diskutim të thellë me kryeministrin,...

Nënsekretarja amerikane e Shtetit: Asociacioni, hap thelbësor për integrimin e Kosovës

para një muaji - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë...

Kosova e ShBA-ja arrijnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit

para një muaji - TRT Balkan

Kosova dhe ShBA-ja kanë nënshkruar një marrëveshje mirëkuptimi kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Marrëveshja u nënshkrua në Presidencën e Kosovës nga presidentja kosovare Vjosa Osmani...

Allen diskuton me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë

para një muaji - Periskopi

Allen diskuton me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATO-s, të zbatohen të gjitha marrëveshjet me Serbinë 19 May, 13:12 Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim...

Kosova dhe ShBA-ja nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Epoka e Re

Presidentja Vjosa Osmani dhe nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen, kanë nënshkruar sot në Prishtinë një marrëveshje mirëkuptimi mes Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës,...

Allen diskuton thellësisht me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATOs, kërkojmë zbatimin e të gjitha marrëveshjeve me Serbinë

para një muaji - ATV Live

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Osmani dhe Allen pritet sot të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani sot do ta presë Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Pas Osmanit - Nënsekretarja e ShBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

para një muaji - Syri

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kër*ënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Infokusi

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Nënsekretarja e SHBA-së: Me Osmani diskutuam edhe për Asociacionin

para një muaji - Bota Press

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen në konferencë për medie pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përmendur edhe Asociacionin. Nënsekretarja Allen ka thënë se me Osmanin...

Allen diskuton thellësisht me Kurtin: Kosova i përket BE-së e NATOs, kërkojmë zbatimin e të gjitha marrëveshjeve me Serbinë

para një muaji - Ekonomia Online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen tha se pati “diskutim të thellë” me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Allen publiko në “X” fotografi nga ky takim, ndërsa shkroi se...

Çeku, Allen dhe Hovenier vizituan lokalitetin arkeologjik në Dresnik

para një muaji - Epoka e Re

Projekti i Ministrisë së Kulturës për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po zbatohet me sukses. “Për të parë progresin e punës atje, gjatë ditës së djeshme ishin...

Pas Osmanit - Nënsekretarja e ShBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

para një muaji - Ora news

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Pas Osmanit, Nënsekretarja Allen do të takohet me Kurtin

para një muaji - Gazeta Express

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Pas Osmanit - Nënsekretarja e ShBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

para një muaji - Syri

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do ta pret sot në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton presidenca mediat do...

Asociacioni hap kryesor – Osmani i uron vizitë të suksesshme, nēnaektetares Allen

para një muaji - Bota Press

Presidentja Vjosa Osmani dhe Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen patën “një bisedë produktive” sot, ndërsa diplomatja amerikane erdhi për herë të parë në një vizitë në Kosovë....

“Janë aleati ynë kryesor” – Osmani flet për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të

para një muaji - Lajmi.net

Presidentja Osmani në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të. Ajo tha se e ka falënderuar nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, për mbështetjen e SHBA’së...

Osmani flet për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të: Janë aleati ynë kryesor

para një muaji - Infokusi

Presidentja Osmani në një konferencë për media ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me SHBA’të. Ajo tha se i ka shprehur Allen falënderimin e Kosovës për mbështetjen e SHBA’së në cdo kohë. “Fatkeqësisht...

Nënsekretarja e ShBA-së: Kosova të ec para me Asociacionin

para një muaji - Periskopi

Nënsekretarja e ShBA-së: Kosova të ec para me Asociacionin 19 May, 12:02 Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka deklaruar se me presidenten Vjosa Osmani në takimin e sotëm...

Pas Osmanit – Nënsekretarja e ShBA-së Allen do të takohet edhe me Kurtin

para një muaji - Bota Sot

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Osmani takon sot Nënsekretaren amerikane të Shtetit, pritet të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja Vjosa Osmani sot do ta presë Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë, shkruan Gazeta Express. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet...

Pas Osmanit, nënsekretarja Allen do të takohet me Kurtin

para një muaji - Zeri

Pas presidentes Osmani, me nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Kosova dhe SHBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Zeri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Osmani: SHBA është aleati ynë kryesor! Marrëveshja e re, një pikë kthese për të fuqizuar bashkëpunimin tonë

para një muaji - FaxWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur në një konferencë për media ku ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me SHBAnë ditën e sotme. Gjatë fjalës së saj Osmani falënderoi nënsekretaren amerikane...

Nënsekretarja e ShBA-së: Kosova të ec para me Asociacionin

para një muaji - ATV Live

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka deklaruar se me presidenten Vjosa Osmani në takimin e sotëm kanë biseduar për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ajo, në konferencën...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Populli

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Kosova e SHBA-ja me marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - ACTV

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është e lumtur që në emër të Republikës së Kosovës ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me nënsekretaren Amerikane për Diplomacinë Publike, Eizabeth Allen,...

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

para një muaji - TvNews

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se kësaj të fundit ia ka shprehur mirënjohjen e popullit të Kosovës për mbështetjen...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Alfax

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Pas Osmanit, Nënsekretarja Allen do të takohet me Kurtin

para një muaji - GazetaBlic

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do ta pret sot në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Takimi pritet të fillojë nga ora 09:00. Siç njofton presidenca...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Periskopi

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës 19 May, 11:43 Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin,...

Intregimi euroatlanik i Kosovës, nënsekretarja Allen e ndërlidh me Asociacionin

para një muaji - Zyrtare

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka nënshkruar një marrëveshje sot me nënsekretaren e ShBA-së, Elizabeth Allen, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Gjatë konferencës për media Elizabeth...

Kosova nënshkruan marrëveshje me SHBA-në kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Revista Kosovarja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ku kanë nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së...

Osmani: SHBA është aleati ynë kryesor! Marrëveshja e re, një pikë kthese për të fuqizuar bashkëpunimin tonë

para një muaji - Dosja.al

KOSOVË- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur në një konferencë për media ku ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me SHBAnë ditën e sotme. Gjatë fjalës së saj Osmani falënderoi nënsekretaren...

Nënsekretarja e ShBA-së: Kosova të ec para me Asociacionin

para një muaji - Gazeta10

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka deklaruar se me presidenten Vjosa Osmani në takimin e sotëm kanë biseduar për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Ajo, në konferencën...

Osmani dhe Allen nënshkruajnë marrëveshjen: Mbështetja e SHBA-ve për Kosovën vazhdon të jetë ekzistenciale

para një muaji - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovës vazhdon të jetë ekzistenciale. Në një...

Osmani: Mbështja e ShBA-së po vazhdon fuqishëm, janë aleati ynë kryesor

para një muaji - Gazeta10

Presidentja Vjosa Osmani në konferencën e përbashkët për media me nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen ka thënë se vizita e saj dëshmon përkushtimin e Kosovës për bashkëpunim. E para e shtetit...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë: Nis takimin me Osmanin

para një muaji - Lajmi.net

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para një muaji - Infokusi

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Infokusi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Nënsekretarja e ShBA-së: Ofrojmë mbështetje ndaj Kosovës në rrugën euroatlantike

para një muaji - Epoka e Re

Nënsekretarja e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se e vazhdojnë mbështetjen ndaj Kosovës në rrugën e e saj drejt Evropës dhe NATO-s. Në një konferencë pas takimit me presidenten...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Dosja.al

KOSOVË- Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani: Rusia përmes Serbisë po e sulmon Kosovën me dezinformata

para një muaji - Shqip

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushatat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Zyrtarja amerikane: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Shqip

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Euronews

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Osmani: Fushatat dezinformuese janë kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës

para një muaji - Fakti Ditor

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se fushtat dezinformuese paraqesin një kërcënim të madh për stabilitetin, për sigurinë kombëtare të Kosovës, por edhe për Ballkanit Perëndimor në tërësi. “Këto...

Nënsekretarja amerikane Allen: Asociacioni hapi thelbësor i Kosovës në rrugëtimin euro-atlantik

para një muaji - Fakti Ditor

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, në një konferencë për media, tregoi se për çka kanë folur me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo e ka përmendur asociacionin e komunave me shumicë...

Osmani nënshkruan marrëveshje me nënsekretaren amerikane: Dëshmi e fuqizimit midis 2 shteteve tona

para një muaji - Fakti Ditor

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës...

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës, e ndërlidh me Asociacionin

para një muaji - Periskopi

Nënsekretarja Allen flet për integrimin eurotlantik të Kosovës, e ndërlidh me Asociacionin 19 May, 10:40 Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar...

Osmani me nënsekretaren amerikane nënshkruajtën marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Periskopi

Osmani me nënsekretaren amerikane nënshkruajtën marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja 19 May, 10:33 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së...

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

para një muaji - Epoka e Re

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomaci dhe Çështje Publike, Liz Allen e ka konsideruar formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si hap thelbësor në jetësimin e synimeve...

Në Prishtinë u nënshkrua Marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së ShBA-ve dhe Kosovës

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Në Prishtinë u nënshkrua Marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Marrëveshja u...

Hapat për rrugëtimin euroatlantik të Kosovës përmes Asociacionit, temë diskutimi midis Osmanit dhe Allen

para një muaji - Dukagjini

Nënsekretarja e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se gjatë takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kanë diskutuar për një sërë çështjesh, e që një nga to ishte marrëveshja...

Osmani pas nënshkrimit të marrëveshjes me ShBA-të: Dëshmi e fuqizimit mes dy shteteve tona

para një muaji - Ekonomia Online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani, raporton Ekonomia Online. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara...

Osmani në konferencë: ShBA-ja, aleatja jonë kryesore

para një muaji - Epoka e Re

Presidentja Osmani në një konferencë për medie ka folur për marrëveshjen e nënshkruar me ShBA-në. Ajo tha se e ka falënderuar nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, për mbështetjen e ShBA-së...

Osmani pas nënshkrimit të marrëveshjes me ShBA-të: Dëshmi e fuqizimit mes dy shteteve tona

para një muaji - ATV Live

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka takuar Presidenten Vjosa Osmani, raporton Ekonomia Online. Ato nënshkruajtën një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara...

Nënshkrimi i marrëveshjes, partneriteti i Kosovës me SHBA-të vazhdon të jetë ekzistencial

para një muaji - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovës vazhdon të jetë ekzistenciale. Në një...

Osmani takon sot zyrtaren e DASH: Pritet të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - Lajmi.net

Presidentja Vjosa Osmani sot do ta presë Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve...

“Faleminderit për pritjen të dielën”, Osmani Nënsekretares amerikane: Është ditë pune për ne

para një muaji - Periskopi

“Faleminderit për pritjen të dielën”, Osmani Nënsekretares amerikane: Është ditë pune për ne 19 May, 9:52 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mëngjesin e të dielës e ka pritur nënsekretaren amerikane...

Nënsekretarja amerikane arrin në ambientet e Presidencës

para një muaji - Periskopi

Nënsekretarja amerikane arrin në ambientet e Presidencës 19 May, 9:34 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Pas nënshkrimit...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para një muaji - ATV Live

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë, raporton Ekonomia Online. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit...

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

para një muaji - Ekonomia Online

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë, raporton Ekonomia Online. Allen është pritur nga presidentja Osmani. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit...

Nënsekretarja amerikane arrin në ambientet e Presidencës

para një muaji - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Pas nënshkrimit të marrëveshjes së mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së dhe...

Nënsekretarja amerikane në Kosovë, takime me presidenten Osmani e kryeministrin Kurti

para një muaji - Bota Press

Nënsekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Elizabeth Allen po qëndron për vizitë në Kosovë. Ajo sot do të zhvilloj takim me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Në takimin me...

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Revista Kosovarja

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca sot do të nënshkruhet edhe...

Osmani takohet sot me nënsekretaren amerikane të Shtetit, pritet të nënshkruajnë një marrëveshje kundër manipulimit të informacionit

para një muaji - Dosja.al

KOSOVË- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ditën e sotme do ta presë nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë. Mësohet se gjatë këtij takimi do të nënshkruhet një...

Nënsekretarja Allen sot në Kosovë, pas Osmanit do të takohet edhe me Kurtin

para një muaji - Periskopi

Nënsekretarja Allen sot në Kosovë, pas Osmanit do të takohet edhe me Kurtin 19 May, 8:14 Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri...

Nënsekretarja amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen po qëndron në vendin tonë

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Nënsekretarja amerikane të Shtetit, për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen po qëndron në vendin tonë. Gjatë qëndrimit në Prishtinë, ajo do të pritet nga autoritetet më të larta të vendit, kryetarja,...

Pas Osmanit, Nënsekretarja Allen do të takohet me Kurtin

para një muaji - Ekonomia Online

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Kosova dhe ShBA-ja sot nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do ta pres sot në takim nënsekretaren e ShBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton Presidenca mediat do...

Nënsekretarja Allen do të takohet sot me Kurtin

para një muaji - Epoka e Re

Pas presidentes Vjosa Osmani, me nënsekretaren amerikane të Shtetit Elizabeth Allen do të takohet edhe kryeministri Kurti. Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15 dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë....

Osmani pritet ta takojë nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen

para një muaji - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pret në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Takimi pritet të nisë në ora 09:00. Pas nënshkrimit të marrëveshjes së mirëkuptimit...

Kurti nesër pret në takim nënsekretaren e SHBA-së

para një muaji - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Lajmin e ka bërë të ditur ZKM-ja, raporton Indeksonline. Takimi do të zhvillohet...

Kosova e SHBA me marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë nesër (e diel) në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Osmani dhe Allen do të nënshkruajnë marrëveshjen e mirëkuptimit...

Kosova e SHBA nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit

para një muaji - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Osmani dhe Allen do të nënshkruajnë marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet...

Presidentja Osmani dhe nënsekretarja e ShBA-së nesër nënshkruajnë marrëveshje të rëndësishme

para një muaji - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca. Përgjatë takimit do të diskutohen...

Kosova e SHBA me marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Osmani dhe Allen do të nënshkruajnë marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet...

Nënsekretarja amerikane e Shtetit: SHBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Reporteri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Elizabeth M. Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë...

Zyrtarja e lartë e DASH-it viziton lokacionin arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - RTV 21

Nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen ka arritur për një vizitë në Kosovë. Ajo gjatë ditës ka vizituar lokacionin arkeologjik të Dresnikut,...

Osmani nesër pret në takim nënsekretaren amerikane të Shtetit, pritet të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë ditës së nesërme do ta presë në takim nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Takimi do të zhvillohet në orën 09:00. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje...

Osmani takon nesër Nënsekretaren amerikane të Shtetit, pritet të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - Gazeta Express

Presidentja Vjosa Osmani do të kthehet në Kosovës, pas vizitës në Bullgari. Ajo do ta presë Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë, shkruan Gazeta Express. Ato do...

Osmani dhe nënsekretarja e SHBA-së nesër nënshkruajnë marrëveshje të rëndësishme

para një muaji - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca, raporton Indeksonline. Përgjatë...

Kosova dhe ShBA-ja nesër nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - OraInfo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do ta pret nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton presidenca mediat do...

Hovenier dhe Nënsekretarja amerikane vizitojnë zonën e arkekologjike në Dresnik

para një muaji - Telegrafi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier dhe nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen kanë vizituar zonën arkeologjike në Dresnik....

Kosova dhe ShBA-ja nesër nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Klan Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do ta pret nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton presidenca mediat do...

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - GazetaBlic

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Zyrtarja e lartë e DASH-it viziton lokacionin arkeologjik të Dresnikut

para një muaji - Bota Sot

Nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen ka arritur për një vizitë në Kosovë. Ajo gjatë ditës ka vizituar lokacionin arkeologjik të Dresnikut,...

Osmani dhe nënsekretarja e SHBA-së për Diplomaci Publike nesër shkruajnë marrëveshje të rëndësishme

para një muaji - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do të takohet me nënsekretaren e SHBA-së për Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Lajmin e ka bërë të ditur Presidenca, raporton Indeksonline. Përgjatë...

Osmani takon nesër Nënsekretaren amerikane të Shtetit, pritet të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani do të kthehet në Kosovës, pas vizitës në Bullgari. Ajo do ta presë Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje...

Kosova dhe ShBA-ja nesër nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - GazetaBlic

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do ta pret nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton presidenca mediat do...

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Nënsekretarja amerikane arrin në Kosovë, të dielën takohet me Kurtin

para një muaji - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të dielën (nesër) do të pres në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen, e cila tashmë ka arritur...

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Nënsekretarja e DASh-it sheh nga afër mozaikët romakë në lokalitetin e Dresnikut

para një muaji - Klan Kosova

Nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen, është duke qëndruar për vizitë në Kosovë. Allen me këtë rast ka vizituar lokalitetin arkeologjik...

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - OraInfo

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Hovenier dhe nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për Diplomacinë Publike vizitojnë zonat arekologjike

para një muaji - Kallxo

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier dhe nënsekretarja e Departamentit të Shtetit për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen kanë vizituar zona arekologjike në Kosovë,...

Kurti takohet nesër më zyrtaren e DASH-it

para një muaji - RTV 21

Kryeministri Albin Kurti do ta presënë takim nesër Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Sipas njoftimit nga Zyra e Kryeministrit, takimi...

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantikë të Kosovës

para një muaji - RTK

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen...

Kosova e SHBA nesër nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Osmani dhe Allen do të nënshkruajnë marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet...

Nënsekretarja amerikane arrin në Kosovë, pritet të ketë takime me krerët e shtetit

para një muaji - Reporteri

Nënsekretarja e Shtetit për Diplomacinë Publike, Elizabeth M. Allen ka arritur për vizitë në Kosovë, në një tur në rajon që e ka nisur nga data 12 maj. Ambasada amerikane në Prishtinë ka njoftuar për arritjen...

Zyrtarja e lartë amerikane arrin në Kosovë, Hovenier tregon agjenden e saj

para një muaji - RTV 21

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë., ka njoftuar ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, Hovenier ka thënë se Allen do të takohet...

Kurti pret nesër në takim Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth M. Allen

para një muaji - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti do ta presë nesër në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen, shkruan Gazeta Express. Takimi do të zhvillohet...

Kurti nesër pret në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike

para një muaji - Kallxo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, të dielen më 19.05.2024 do të pres në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Zyra...

Nënsekretarja amerikane arrin në Kosovë, të dielën takohet me Kurtin

para një muaji - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të dielën (nesër) do të pres në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen, e cila tashmë ka arritur...

Kosova e SHBA nesër nënshkruan marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Osmani dhe Allen do të nënshkruajnë marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet...

Kurti nesër pret në takim nënsekretaren e DASh-it

para një muaji - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të pret në takim, nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Kështu ka lajmëruar zyra e kryeministrit,...

Kurti nesër pret në takim nënsekretaren e DASh-it

para një muaji - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të pret në takim, nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Kështu ka lajmëruar zyra e kryeministrit....

Nënsekretarja Allen në Kosovë pas Bosnjës dhe Serbisë, Ambasadori Hovenier tregon agjendën

para një muaji - Gazeta Express

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Kurti nesër pret në takim nënsekretaren e DASh-it

para një muaji - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të pret në takim, nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Kështu ka lajmëruar zyra e kryeministrit....

Nënsekretarja Allen në Kosovë pas Bosnjës dhe Serbisë, Ambasadori Hovenier tregon agjendën

para një muaji - OraInfo

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Kosova dhe ShBA-ja nesër nënshkruajnë marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Infokusi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do ta pret nesër në takim nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen, duke filluar nga ora 09:00. Siç njofton presidenca mediat do...

Nënsekretarja amerikane arrin në Kosovë, të dielën takohet me Kurtin

para një muaji - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të dielën (nesër) do të pres në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen, e cila tashmë ka arritur...

Kosova dhe ShBA me marrëveshje kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

para një muaji - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë nesër në takim nënsekretarën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen. Osmani dhe Allen do të nënshkruajnë marrëveshjen...

Zyrtarja amerikane: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Lajmi.net

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Zyrtarja e lartë amerikane arrin në Kosovë, Hovenieri i uron mirëseardhje dhe paralajmëron takime të saj

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Zyrtarja e lartë amerikane arrin në Kosovë

para një muaji - RTK

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier ka njoftuar se nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Hovenier bëri të ditur se Allen do të...

Zyrtarja e lartë amerikane arrin në Kosovë, do të zhvillojë takime të rëndësishme

para një muaji - Indeks online

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Zyrtarja e lartë amerikane arrin në Kosovë, Hovenier i uron mirëseardhje e paralajmëron takime te saj

para një muaji - Zeri

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Osmani takon nesër Nënsekretaren amerikane të Shtetit, pritet të nënshkruajnë një marrëveshje

para një muaji - Revista Kosovarja

Presidentja Vjosa Osmani do të kthehet në Kosovës, pas vizitës në Bullgari. Ajo do ta presë Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen në një takim në Presidencë. Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje...

Nënsekretarja amerikane, Allen: ShBA do ta ndihmojë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Gazeta10

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Fakti Ditor

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik të Dresnikut në Klinë. Allen tha se Shtetet e Bashkuara do ta ndihmojnë dhe inkurajojnë integrimin...

Kurti nesër pret në takim nënsekretaren e DASh-it

para një muaji - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të pret në takim, nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Kështu ka lajmëruar zyra e kryeministrit....

Nënsekretarja Allen në Kosovë pas Bosnjës dhe Serbisë, Hovenier tregon agjendën

para një muaji - Gazeta10

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Nënsekretarja amerikane: Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës

para një muaji - Periskopi

Nënsekretarja amerikane: Allen: ShBA do ta ndihmojnë integrimin euroatlantik të Kosovës 18 May, 19:53 Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Diplomacinë Publike, Liz Allen, sot ka vizituar lokalitetin arkeologjik...

Zyrtarja e lartë amerikane mbërrinë në Ksoovë, pritet nga Ambasadori Hovenier

para një muaji - Infokusi

Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se sapo i ka uruar mirëseardhje zyrtares...

Kryeministri Kurti nesër pret në takim nënsekretaren e DASh-it

para një muaji - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të pret në takim, nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. Kështu ka lajmëruar zyra e kryeministrit,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK