“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, Biden përsërit thirrjen për armëpushim

para një muaji - Klan Kosova

Presidenti amerikan Joe Biden tha se ai ka bërë thirrje për një “armëpushim të menjëhershëm” në Gaza ndërsa mbante një fjalim fillestar në Kolegjin Morehouse në Atlanta. “Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael...

Bisedime për armëpushim në Gaza, këshilltari amerikan vizitë në Izrael

para një muaji - Top Channel

Sullivan këshilltari amerikan në Izrael për bisedimet e armëpushim në Gaza. Këshilltari i presidentit Joe Biden, amerikan për sigurinë kombëtare, po zhvillon bisedime në Izrael për të siguruar një marrëveshje...

Vijojnë luftimet në Gazë, tensione në qeverinë izraelite

para një muaji - Gazeta Express

Njoftimet e shtypit thonë se një sulm ajror izraelit vrau më shumë 20 persona në Gazën qendrore, kryesisht gra dhe fëmijë. Burimeve palestineze njoftuan për sulme të shumta ajore dhe luftime të ashpra...

Arriti në 35.400 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një muaji - Portalb

Të paktën 35.456 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu . Ministria e Shëndetësisë me bazë në Gaza po ashtu...

Mbi 35 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

para një muaji - Opinion

Të paktën 35,456 palestinezë janë vrarë dhe 79,476 të tjerë janë plagosur në ofensivën ushtarake të Izraelit në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e Shëndetësisë e Hamasit, grupi islamik palestinez që...

Në 35.400 arriti numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një muaji - Portalb

Të paktën 35.456 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu . Ministria e Shëndetësisë me bazë në Gaza po ashtu...

Më shumë se 35,000 palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

para një muaji - InfoShqip

Të paktën 35,456 palestinezë janë vrarë dhe 79,476 të tjerë janë plagosur në ofensivën ushtarake të Izraelit në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e Shëndetësisë e Hamasit, grupi islamik palestinez që...

Vijojnë luftimet në Gazë, tensione në qeverinë izraelite

para një muaji - Bota Sot

Njoftimet e shtypit thonë se një sulm ajror izraelit vrau 20 njerëz në Gazën qendrore, kryesisht gra dhe fëmijë. Burimeve palestineze njoftuan për sulme të shumta ajore dhe luftime të ashpra në Gazën veriore....

“Luftë” brenda kabinetit të luftës, ministri izraelit: Nëse s’ka plan për Gazën, ikim nga qeveria

para një muaji - Vizion Plus

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. “Nëse vendosni interesin...

Lufta në Gaza, shtohet presioni ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu

para një muaji - Kallxo

Ndërsa prej luftimeve në Rripin e Gazës po rritet numri i viktimave si nga pala izraelite dhe ajo palestineze, po shtohet edhe presioni i brendshëm dhe i jashtëm ndaj kryeministrit Netanjahu. Kryeministri...

Kalon 35.400 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një muaji - Anadolu Agency

Gaza Të paktën 35.456 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë me bazë në Gaza po...

“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, Biden përsërit thirrjen për armëpushim

para një muaji - Periskopi

“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, Biden përsërit thirrjen për armëpushim 19 May, 19:32 Presidenti amerikan Joe Biden tha se ai ka bërë thirrje për një “armëpushim të menjëhershëm”...

Shtohet presioni ndaj kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu

para një muaji - DW

Ndërsa prej luftimeve në Rripin e Gazës po rritet numri i viktimave si nga pala izraelite dhe ajo palestineze, po shtohet edhe presioni i brendshëm dhe i jashtëm ndaj kryeministrit Netanjahu. Kryeministri...

Policia shpall të paligjshme protestën ndaj Netanjahut, shpërndan me dhunë manifestuesit

para një muaji - Syri.net Kosova

Policia izraelite ka arrestuar dhjetëra persona në protestën e fundit në Tel Aviv kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Teksa protestuesit refuzuan thirrjet për t’u shpërndarë, policia e shpalli...

Izrael, protestuesit kërkojnë rrëzimin e qeverisë së Netanyahu-t dhe zgjedhje të parakohshme

para një muaji - Anadolu Agency

Kuds Mijëra izraelitë mbrëmë kanë demonstruar në Kudsin Perëndimor duke kërkuar rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu dhe zgjedhje të parakohshme, raporton Anadolu. Protestuesit bllokuan...

Më shumë se 35,000 palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

para një muaji - FaxWeb

Të paktën 35,456 palestinezë janë vrarë dhe 79,476 të tjerë janë plagosur në ofensivën ushtarake të Izraelit në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e Shëndetësisë e Hamasit, grupi islamik palestinez që...

Sullivan do të zhvillojë bisedime me Izraelin

para një muaji - Klan Kosova

Shtëpia e Bardhë ka thënë se këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, do të zhvillojë bisedime me zyrtarë të lartë të qeverisë izraelite të dielën dhe do të theksojë nevojën për të synuar...

Policia shpall të paligjshme protestën ndaj Netanjahut, shpërndan me dhunë manifestuesit

para një muaji - Ora news

Policia izraelite ka arrestuar dhjetëra persona në protestën e fundit në Tel Aviv kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Teksa protestuesit refuzuan thirrjet për t’u shpërndarë, policia e shpalli...

Kalon 35.400 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një muaji - Shenja

Të paktën 35.456 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë me bazë në Gaza po ashtu...

Policia shpall të paligjshme protestën ndaj Netanjahut, shpërndan me dhunë manifestuesit

para një muaji - Syri

Policia izraelite ka arrestuar dhjetëra persona në protestën e fundit në Tel Aviv kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Teksa protestuesit refuzuan thirrjet për t’u shpërndarë, policia e shpalli...

Luftimet në Lindjen e Mesme, 20 të vdekur në një spital pas sulmit izraelit, ministri ultimatum Netanyahut

para një muaji - Top Channel

Lufta në Lindjen e Mesme midis Izraelit dhe Hamasit arrin tashmë në ditën e 226-të. Një spital i Gazës raporton se pas një sulmi izraelit, mbetën të vdekur 20 njerëz në Nouseirat. Ndërkohë, ministri i...

Mijëra njerëz dalin në rrugë në disa qytete evropiane, kërkojnë t’i jepet fund gjenocidit në Gaza

para një muaji - Anadolu Agency

Vjenë/Dublin/Barcelonë/Gjenevë Mijëra njerëz në disa qytete evropianë gjatë ditës së djeshme kanë dalë në rrugë për të shënuar Ditën e Nakba-s (Katastrofën e Madhe) dhe për të protestuar kundër sulmeve...

Ministri i kabinetit të luftës izraelite me ultimatum, zotohet të japë dorëheqje nëse nuk ka plan të pasluftës për Gazën

para një muaji - Kallxo

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës, raporton BBC . Gantz...

Në 35.400 arriti numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një muaji - Alfax

Të paktën 35.456 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë me bazë në Gaza po ashtu...

TEL AVIV – Gantz: Nëse nuk ka një plan të qartë për Gazën deri më 8 qershor largohemi nga qeveria

para një muaji - Shqipmedia

TEL AVIV, 19 maj /ATSH-ANSA/ – Kabineti i luftës duhet të përgatisë një plan veprimi për luftën deri më 8 qershor: Ky është ultimatumi i ministrit të Kabinetit të Luftës, Beny Gantz, drejtuar kryeministrit...

Përçarje brenda qeverisë izraelite/ Ministri i kabinetit të luftës: Do jap dorëheqjen nëse Netanyahu…

para një muaji - Syri.net Kosova

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. Gantz vendosi një...

Vijojnë luftimet në Gazë, tensione në qeverinë izraelite

para një muaji - FaxWeb

Njoftimet e shtypit thonë se një sulm ajror izraelit vrau 20 njerëz në Gazën qendrore, kryesisht gra dhe fëmijë. Burimeve palestineze njoftuan për sulme të shumta ajore dhe luftime të ashpra në Gazën veriore....

Zhvillimet në Rripin e Gazës/ Netanjahu injoron ultimatumin e ministrit të luftës

para një muaji - Klan Macedonia

ZHVILLIMET NË RRIPIN E GAZËS NETANJAHU INJORON ULTIMATUMIN E MINISTRIT TË LUFTËS Kryenistri izraelit Benjamin Netanjahu ka injoruar ultimatumin e ministrit të tij të luftës për një plan veprimi për Gazen...

Përçarje në qeverinë izraelite/ Ministri i kabinetit të luftës kërcënon Netanyahun, kërkesa për ‘fatin’ e Gazës

para një muaji - Top Channel

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. Gantz vendosi si...

Shpallet e paligjshme protesta kundër Netanjahut, shpërndahen me dhunë manifestuesit

para një muaji - Java News

Policia izraelite ka arrestuar dhjetëra persona në protestën e fundit në Tel Aviv kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Teksa protestuesit refuzuan thirrjet për t’u shpërndarë, policia e shpalli...

Netanyahu nën presion/ Rivali politik i vë ultimatum deri në 8 qershor

para një muaji - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu po përballet me thirrje në rritje brenda dhe jashtë vendit për të hartuar plane të qëndrueshme për administrimin...

Ministri i kabinetit të luftës në Izrael: Jap dorëheqjen nëse nuk ka plan t...

para një muaji - BalkanWeb

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. Z. Gantz vendosi...

Sërish demonstrata kundër Netanyahut në Izrael

para një muaji - Ora news

Mediat lokale njoftojnë se në prag të vizitës së Këshilltarit të Sigurisë të SHBA, Sullivan, në Izrael demonstruan sërish dhjetëra-mijëra vetë kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Ata bënë thirrje...

Përçarje në qeverinë izraelite, ministri paralajmëron Netanyahun: Përgatit planin ose largohemi

para një muaji - Alsat-M

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz kërcënoi se do të tërhiqet nga kabineti qeverisës nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës në Rripin e Gazës. Gantz...

Izrael: Sërish demonstrata kundër Netanyahut

para një muaji - DW

Në Izrael pati sërish demonstrata kundër kryeministrit Netanyahu. Protestuesit bënë thirrje për kthimin e pengjeve që mbahen në Rripin e Gazës. Edhe anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit, Gantz kërcënoi...

Përçarje në qeverinë izraelite, ministri “kërcënon” Netanyahun: Përgatit planin ose largohemi

para një muaji - Ora news

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz kërcënoi se do të tërhiqet nga kabineti qeverisës nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës në Rripin e Gazës. Gantz...

Përçarje në qeverinë izraelite, ministri “kërcënon” Netanyahun: Një plan për qeverisjen e Gazës ose ikim nga qeveria

para një muaji - Gazeta Tema

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz kërcënoi se do të tërhiqet nga kabineti qeverisës nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës në Rripin e Gazës. Gantz...

Sërish demonstrata kundër Netanyahut në Izrael

para një muaji - Vizion Plus

Mediat lokale njoftojnë se në prag të vizitës së Këshilltarit të Sigurisë të SHBA, Sullivan, në Izrael demonstruan sërish dhjetëra-mijëra vetë kundër qeverisë së kryeministrit Netanyahu. Ata bënë thirrje...

Përçarje brenda qeverisë izraelite/ Ministri i kabinetit të luftës: Do jap dorëheqjen nëse Netanyahu…

para një muaji - Panorama

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. Gantz vendosi një...

Përçarje brenda qeverisë izraelite/ Ministri i kabinetit të luftës: Do jap dorëheqjen nëse Netanyahu…

para një muaji - Syri

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. Gantz vendosi një...

Nga lirimi i pengjeve e deri te zgjedhjet e reja, izraelitët sërish protestë kundër Netanyahut

para një muaji - Dosja.al

IZRAEL- Në Izrael pati sërish demonstrata kundër kryeministrit Netanyahu. Protestuesit bënë thirrje për kthimin e pengjeve që mbahen në Rripin e Gazës. Edhe anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit, Gantz...

Përçarje në Izrael, ministri i kabinetit të luftës ultimatum Netanyahut

para një muaji - FaxWeb

Tre javë kohë për të ndryshuar strategjinë e luftës në Gaza, përndryshe lufta do të komplikohet nga një krizë politike. Ky është ultimatumi që Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, i dha...

Netanyahu refuzon ultimatumin e Gantz, ish-ministri i Mbrojtjes: Nëse nuk përmbushet plani do tërheq partinë nga qeveria

para një muaji - Dosja.al

IZRAEL- Zyra e kryeministrit izraelit hodhi poshtë kërcënimin e Benny Gantz për t'u larguar nga qeveria, duke thënë se ultimatumi i tij mbi planin e luftës kundër Hamasit do të dëmtonte Izraelin. “Kushtet...

Sërish demonstrata kundër Benjamin Netanyahut në Izrael

para një muaji - Shqip

Në Izrael pati sërish demonstrata kundër kryeministrit Netanyahu. Protestuesit bënë thirrje për kthimin e pengjeve që mbahen në Rripin e Gazës. Edhe anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit, Gantz kërcënoi...

Përçarje në qeverinë izraelite/ Ministri i kabinetit të luftës kërcënon Netanyahun, kërkesa për ‘fatin’ e Gazës

para një muaji - Pressonline

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Benjamin Netanyahu nuk përcakton një plan të pasluftës për Rripin e Gazës. Gantz vendosi si...

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite kërcënon me dorëheqje nëse Netanyahu nuk ia miraton planin e ri për Gazën

para një muaji - Telegrafi

Një anëtar i kabinetit të luftës së Izraelit ka kërcënuar se do të jap dorëheqje nga qeveria nëse ajo nuk miraton një plan të ri për luftën në Gazë. Lëvizja e Benny Gantz thuhet se shfaq një ndarje brenda...

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite kërcënon me dorëheqje nëse Netanyahu nuk ia miraton planin e ri për Gazën

para një muaji - Bota Sot

Një anëtar i kabinetit të luftës së Izraelit ka kërcënuar se do të jap dorëheqje nga qeveria nëse ajo nuk miraton një plan të ri për luftën në Gazë. Lëvizja e Benny Gantz thuhet se shfaq një ndarje brenda...

Rritet trysnia ndaj kryeministrit Netanjahu mbi planet për Gazën e pasluftës

para një muaji - GazetaBlic

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu po vihet gjithnjë e më shumë nën trysni nga jashtë dhe brenda vendit për të përcaktuar objektivat strategjike për përfundimin e luftës Izrael-Hamas dhe mundësimin...

Gantz paralajmëron se do të tërhiqet nga qeveria izraelite

para një muaji - Klan Kosova

Ish-ministri izraelit i mbrojtjes dhe anëtari i kabinetit të luftës, Benny Gantz po kërkon që kabineti të parashtrojë një plan për luftën kundër Hamasit deri më 8 qershor. Në një fjalim në qytetin Ramat...

Rritet trysnia ndaj kryeministrit Netanjahu mbi planet për Gazën e pasluftës

para një muaji - Ora news

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu po vihet gjithnjë e më shumë nën trysni nga jashtë dhe brenda vendit për të përcaktuar objektivat strategjike për përfundimin e luftës Izrael-Hamas dhe mundësimin...

Publikohet plani i ri i pasluftës për Palestinën – çfarë do të ndodhë me Hamasin dhe kush do ta udhëheq Gazën?

para një muaji - Tetova Sot

Publikohet plani i ri i pasluftës për Palestinën – çfarë do të ndodhë me Hamasin dhe kush do ta udhëheq Gazën? Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministrat e jashtëm, të ashtuquajturit së...

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Kallxo

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Publikohet plani i ri i pasluftës për Palestinën – çfarë do të ndodhë me Hamasin dhe kush do ta udhëheq Gazën?

para një muaji - Lajm

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministrat e jashtëm, të ashtuquajturit së fundmi, “Gjashtëshja Arabe” ka zhvilluar një takim në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Riad dhe duket se...

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin Këshill

para një muaji - Infokusi

tari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael, ku...

Publikohet plani i ri i pasluftës për Palestinën – çfarë do të ndodhë me Hamasin dhe kush do ta udhëheq Gazën?

para një muaji - Telegrafi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministrat e jashtëm, të ashtuquajturit së fundmi, “Gjashtëshja Arabe” ka zhvilluar një takim në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Riad dhe duket se...

Publikohet plani i ri i pasluftës për Palestinën – çfarë do të ndodhë me Hamasin dhe kush do ta udhëheq Gazën?

para një muaji - Bota Sot

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministrat e jashtëm, të ashtuquajturit së fundmi, “Gjashtëshja Arabe” ka zhvilluar një takim në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Riad dhe duket se...

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në afër 35.400

para një muaji - Anadolu Agency

Ankara Të paktën 35.386 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se...

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në afër 35.400

para një muaji - Tetova Sot

Të paktën 35.386 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se 79.366...

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në afër 35.400

para një muaji - Alfax

Të paktën 35.386 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se 79.366...

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në afër 35.400

para një muaji - Shenja

Të paktën 35.386 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga tetori i vitit të kaluar, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se 79.366...

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në afër 35.400

para një muaji - TRT Balkan

Të paktën 35.386 palestinezë janë vrarë në ofensivën e vazhdueshme të Izraelit në Rripin e Gazës që nga tetori i vitit të kaluar. Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se 79.366 palestinezë të tjerë...

Publikohet plani i ri i pasluftës për Palestinën – çfarë do të ndodhë me Hamasin dhe kush do ta udhëheq Gazën?

para një muaji - Top24

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministrat e jashtëm, të ashtuquajturit së fundmi, “Gjashtëshja Arabe” ka zhvilluar një takim në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror në Riad dhe duket se...

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare në SHBA, Jake Sullivan viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Top Channel

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Jake Sullivan viziton këtë fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Gazeta Express

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Shkon në 35,303 numri i të vdekurve palestinezë në Gaza

para një muaji - Ora news

Numri i të vdekurve palestinezë nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 35,303, thanë autoritetet shëndetësore në enklavën palestineze në një deklaratë për shtyp. Gjatë 24...

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton në fundjavë ...

para një muaji - BalkanWeb

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Bota Sot

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Ora news

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Jake Sullivan, këshilltar i lartë i Biden, do të vizitojë Arabinë dhe Izraelin

para një muaji - Syri

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Shqip

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Numri i të vdekurve palestinezë në Gaza rritet në 35,303

para një muaji - Bota Sot

Numri i të vdekurve palestinezë nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 35,303, thanë autoritetet shëndetësore në enklavën palestineze në një deklaratë për shtyp. Gjatë 24...

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - FaxWeb

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në Izrael,...

Numri i të vdekurve palestinezë në Gaza rritet në 35,303

para një muaji - BalkanWeb

Numri i të vdekurve palestinezë nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 35,303, thanë autoritetet shëndetësore në enklavën palestineze në një deklaratë për shtyp. Gjatë 24...

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

para një muaji - Dosja.al

SHBA- Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed bin Salman dhe të dielën do të qëndrojë në...

Rritet në 35.303 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një muaji - Alfax

Është rritur në 35.303 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet që ushtria izraelite ka ndërmarrë nga 7 tetori i vitit 2023 në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. Në një deklaratë Ministria palestineze...

Rritet trysnia ndaj kryeministrit izraelit mbi planet për Gazën e pasluftës

para një muaji - Shqip

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu po vihet gjithnjë e më shumë nën trysni nga jashtë dhe brenda vendit për të përcaktuar objektivat strategjike për përfundimin e luftës Izrael-Hamas dhe mundësimin...

Akuza për gjenocid në Gaza nga Afrika e Jugut, Izraeli del sot para gjykatës më të lartë të OKB-së

para një muaji - Indeks online

Izraeli do të përgjigjet ndaj akuzës për gjenocid në gjykatën më të lartë të Kombeve të Bashkuara më 17 maj, pasi Afrika e Jugut dorëzoi një kërkesë urgjente pranë gjykatës, duke kërkuar që të lëshohet...

Diskutimi për Gazën mbledh liderët arabë

para një muaji - Indeks online

Liderët arabë takohen në Bahrejn më 16 maj për samitin, që pritet të dominohet nga lufta mes Izraelit dhe Hamasit – grupit palestinez të shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK