A ka nevojë për balancer në ndarjen e pagave në sektorin shtetëror

para 4 dite - Lajm

Shkruan: Nexhat Bexheti “ Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave, paga mesatare mujore neto e paguar për punonjës në mars 2024 është 40.496 denarë. Programuesit e kompjuterëve marrin pagat...

Nis nga 1 korriku/ Detaje nga projekti i qeverisë: Kush përfiton 900 euro pagë?

para 4 dite - NOA

Eksperti i ekonomisë, Ferti Selimi komentoi premtimin e kryeministrit Edi Rama për rritjen historike të pagave në sektorin publik. Pak ditë më parë kryeministri Rama ka theksuar se në muajin korrik paga...

DETAJET nga projekti i qeverisë / Kush përfiton 900 euro pagë

para 4 dite - Gazeta Shqip

Eksperti i ekonomisë, Ferti Selimi komentoi premtimin e kryeministrit Edi Rama për rritjen historike të pagave në sektorin publik. Pak ditë më parë kryeministri Rama ka theksuar se në muajin korrik paga...

Këtu keni të dhëna për punët më të paguara në Gjermani!

para 4 dite - Alsat-M

Në asnjë grup tjetër profesioni punëtorët nuk fitojnë aq pak sa në sektorin e pastrimit. Në këtë industri, paga mesatare mujore bruto është 2,493 euro – kjo rrjedh nga të dhënat e Entit Federal të Statistikave,...

Rritja e pagave për 130 mijë punonjës të administratës, ja kur pritet të fillojë zbatimi

para 4 dite - Bota Sot

Punonjësit e administratës do të përfitojnë rritje të pagave nga muaji korrik. Shtesat që ata do të marrin arrijnë deri në 35%. 130 mijë punonjës do të përfitojnë rritje të pagës në muajin korrik. Vendimi...

Kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend

para 4 dite - Euronews

Punonjësit e administratës do të përfitojnë rritje të pagave nga muaji korrik. Shtesat që ata do të marrin arrijnë deri në 35%. 130 mijë punonjës do të përfitojnë rritje të pagës në muajin korrik. Vendimi...

Ndryshon taksa mbi pagën, rritet pragu i tatimit 23%, lehtësi për 20 mijë punonjës

para 4 dite - Euronews

Në Shqipëri janë 23 mijë të punësuar, të cilët marrin pagë mbi 200 mijë lekë. Me sistemin fiskal në fuqi, ata paguajnë 23% tatim mbi të ardhurat që marrin, fashë kjo e cila është gati 2 herë më e lartë...

Zbardhet vendimi, ja sa do të rriten pagat për 20 mijë mjekë e infermierë duke nisur nga korriku

para 5 dite - Panorama

VOLTIZA DURO/ Duke nisur nga muaji korrik, pagat e pothuajse 20 mijë mjekëve dhe infermierëve do të rriten, duke bërë një hap tjetër drejt standardeve europiane. Kështu deklaroi ministrja e Shëndetësisë...

Rishikimi i buxhetit, këtë muaj pritet miratimi i pagave të reja të administratës dhe lehtësive fiskale për të rinjtë

para 5 dite - Java News

Buxheti i shtetit do të rishikohet për herë të dytë brenda këtij muaj, duke reflektuar rritje të pritshmërive për të ardhurat si dhe për shpenzimet, si rezultat i performancës pozitive të të ardhurave....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK