Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Klan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Biden dhe Macron dalin me deklaratë të përbashkët, përmendin edhe marrëdhënien Kosovë-Serbi

para 5 dite - Bota Sot

Presidenti i Republikës Franceze Emmanuel Macron dhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden rikonfirmojnë angazhimin e tyre për një Evropë, të plotë, të lirë dhe në paqe menjëherë pas ceremonive...

Kurti: Nuk kemi problem me serbët, por me Qeverinë e Serbisë që nuk distancohet nga Millosheviqi i të kaluarës

para 5 dite - Lajm

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur edhe për komunitetet që jetojnë në Kosovës, derisa tha se mundohen që sa më shumë të kenë...

“Problemet i kemi me Beogradin”, Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: E duam integrimin e serbëve

para 5 dite - Top Channel

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, i cili u shpreh se Kosova nuk ka probleme me popullin serb, por me Beogradin si regjim, e...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor

para 5 dite - RTV 21

Në Samitn për Ballkanin Perëndimor të “Economist Impact” ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Robertson: Regjimi i Millosheviqit u përpoq të bënte spastrim etnik në Kosovë

para 5 dite - Reporteri

Në Prishtinë sot po mbahet Samiti i Ballkanit Perëndimor ku po marrin pjesë shumë personalitete të njohura në mesin e tyre edhe ish-sekretari i NATO-s, Lord George Robertson. Ai në fjalimin e tij, kujtoi...

Ish-Sekretari i NATO-s: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor, rajoni të jetë në fokus të Samitit të NATO-s

para 5 dite - Ora news

Në Samitin për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Kemi probleme me Serbinë, jo me serbët

para 5 dite - Zhurnal

8 Në Prishtine është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor “The Western Balkans 2024”. Në të cilin po marrin pjesë figura të ndryshme politike vendore dhe ndërkombëtare. Kryeministri i vendit, Albin...

Robertson bën thirrje për vëmendje të veprimeve të Rusisë – Destabilizimi e shkatërrimi, instrumente të tyre

para 5 dite - Zhurnal

6 Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë në raport me Ballkanin Perëndimor,...

Hovenier: Prioriteti ynë numër një është që Ballkani Perëndimor të integrohet në BE

para 5 dite - Kallxo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e shohin Kosovën si pjesë të një rajoni të bashkuar të Ballkanit Perëndimor. Kështu ka thënë ai, në samitin...

Ish sekretari i NATO-s: Keqinformimi e destabilizimi janë instrumente të Rusisë

para 5 dite - Kallxo

Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, sot më 11.06.2024, në samitin “The Western Balkans 2024”, ka bërë thirrje për vëmendje ndaj veprimeve të Rusisë në raport me Ballkanin Perëndimor....

Albin Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit

para 5 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Kosova udhëheq në mesin e vendeve të Ballkanit Perëndimor për zhvillimin ekonomik dhe sundimin e ligjit, duke theksuar se në vitet e fundit është forcuar...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor, rajoni të jetë në fokus të Samitit të NATO-s

para 5 dite - Syri.net Kosova

Në Samitin për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Hovenier: E ardhmja e rajonit është në Bashkimin Evropian

para 5 dite - Reporteri

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier në samitin “The Western Balkans 2024” që po mbahet në Prishtinë ka folur për perspektivën amerikane për vendet e rajonit, duke thënë se prioritet i parë i...

Ish-sekretari i NATO-s: Rusia po investon në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor

para 5 dite - Telegrafi

Ish-sekretari i NATO-s, Lord George Reobertson ka deklaruar se lufta në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin e gjithashtu edhe për Ballkanin Perëndimor. Ai në Samitin “Shtetet e Ballkanit...

Kurti: Nuk kemi problem me serbët, por me Qeverinë e Serbisë që nuk distancohet nga Millosheviqi i të kaluarës

para 5 dite - Telegrafi

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur edhe për komunitetet që jetojnë në Kosovës, derisa tha se mundohen që sa më shumë të kenë...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Samiti “The Western Balkans 2024”- Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Panorama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë...

Kurti për Universitetin në veri: Ndonëse ilegal, po gjejmë mënyra për t’i pranuar diplomat

para 5 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se integrimi i serbëve në Kosovë është i madh dhe se përfaqësuesit serbë janë në të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, raporton Ekonomia Online. Duke...

Kurti: S’kemi probleme me serbët si popull, por me Beogradin si regjim

para 5 dite - GazetaBlic

Kryeministri Albin Kurti, gjatë fjalës së tij në samitin “The Western Ballkans”, tha se vendi ynë nuk ka probleme me serbët e Kosovës, por me qeverinë e Beogradit. Siç tha ai, Beogradi nuk u distancua...

“Problemet i kemi me Beogradin”, Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: E duam integrimin e serbëve

para 5 dite - Shenja

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, i cili u shpreh se Kosova nuk ka probleme me popullin serb, por me Beogradin si regjim, e...

Kurti në samitin për Ballkanin Perëndimor: S'kemi probleme me popullin serb, por me regjimin e Serbisë

para 5 dite - Kallxo

Kosova nuk ka probleme me popullin serb, por me qeverinë e Serbisë. Kështu ka deklaruar kryeministri, Albin Kurti, më 11.06.2024, në samitin “Ballkani Perëndimor 2024”, i cili po mbahet në Prishtinë. “Problemet...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor, rajoni të jetë në fokus të Samitit të NATO-s

para 5 dite - Syri

Në Samitin për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor, rajoni të jetë në fokus të Samitit të NATO-s

para 5 dite - Syri

Në Samitin për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Nis samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë shumë personalitete

para 5 dite - Syri.net Kosova

Ka filluar samiti “The Western Balkans 2024”, i cili po mbahet në kryeqytetin e Kosovës. Në këtë samit kanë marrë pjesë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ambasadori amerikan, Jefrry Hovenier,...

Kurti: S’kemi probleme me serbët lokalë, por me Serbinë që s’u distancua nga Milosheviqi e Putini

para 5 dite - Reporteri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova nuk ka problem me serbët lokalë në katër komunat veriore, por se Kosova u ka ofruar atyre të drejta duke ua mundësuar integrimin e...

Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Ndër sfidat kryesore është tejkalimi i paragjykimeve që kanë ndarë rajonin tonë

para 5 dite - Telegrafi

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024. Në fjalimin e tij, kryeministri i vendit, Albin Kurti tha se Kosova është e pakrahasueshme sa i përket zhvillimit të demokracisë, transmeton...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe,...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor, rajoni të jetë në fokus të Samitit të NATO-s

para 5 dite - Gazeta Express

Në Samitn për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Kurti: S’kemi probleme me serbët si popull, por me Beogradin si regjim

para 5 dite - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti, gjatë fjalës së tij në samitin “The Western Ballkans”, tha se vendi ynë nuk ka probleme me serbët e Kosovës, por me qeverinë e Beogradit. Siç tha ai, Beogradi nuk u distancua...

Robertson: Regjimi i Millosheviqit u përpoq të bënte spastrim etnik në Kosovë

para 5 dite - Klan Kosova

Në Prishtinë sot po mbahet Samiti i Ballkanit Perëndimor ku po marrin pjesë shumë personalitete të njohura në mesin e tyre edhe ish-sekretari i NATO-s, Lord George Robertson. Ai në fjalimin e tij, kujtoi...

Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit

para 5 dite - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Kosova udhëheq në mesin e vendeve të Ballkanit Perëndimor për zhvillimin ekonomik dhe sundimin e ligjit, duke theksuar se në vitet e fundit është forcuar...

Robertson bën thirrje për vëmendje të veprimeve të Rusisë – Destabilizimi e shkatërrimi, instrumente të tyre

para 5 dite - Lajmi.net

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë në raport me Ballkanin Perëndimor. Në...

Kurti thotë se Kosova po udhëheq në Ballkan për rritje ekonomike

para 5 dite - Indeks online

Kryeministri Albin Kurti në samitin “The Western Balkans 2024” ka thënë Kosova është prijatare në rajon për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit. “Reformat tona ekonomike jo vetëm se kanë tërhequr investimet...

Ish-sekretari i NATO-s: Destabilizimi, ndikimi i Rusisë në Ballkan

para 5 dite - Indeks online

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, në samitin “The Western Balkans 2024”, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin

para 5 dite - Zeri

Në Samitn për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Nis samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Zeri

Prishtina është nikoqire e samitit “The Western Balkans 2024”, që ka nisur sot. Në samit po marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, por edhe figura të njohura ndërkombëtare, si Matteo Renzi ish-kryeministër...

Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për nga rritja ekonomike e sundimi i ligjit

para 5 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në samitin “The Western Balkans 2024” ka theksuar se Kosova është në krye për rritjen ekonomike dhe sundimin e ligjit në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Kurti gjithashtu...

Kurti: Kosova po udhëheq në Ballkan për rritje ekonomike

para 5 dite - RTK

Kryeministri Albin Kurti në samitin “The Western Balkans 2024” ka thënë Kosova është prijatare në rajon për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit. “Reformat tona ekonomike jo vetëm se kanë tërhequr investimet...

Kurti: Duam të krijojmë Republikë të qytetarëve, pa barriera

para 5 dite - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se integrimi i serbëve në Kosovë është i madh dhe se përfaqësuesit serb janë në të gjitha institucionet qendrore dhe lokale. “Kosova është Republikë demokratike,...

Ish-sekretari i NATO-s: Destabilizimi, ndikimi i Rusisë në Ballkan

para 5 dite - RTK

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, në samitin “The Western Balkans 2024”, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë...

Robertson: Lufta në Ukrainë kërcënim edhe për Ballkanin Perëndimor, rajoni të jetë në fokus të Samitit të NATO-s

para 5 dite - OraInfo

Në Samitn për Ballkanin Perëndimor të Economist Impact ka folur edhe ish-Sekretari i NATO-së, George Robertson. Robertson ka thënë se lufta e Rusisë në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Albin Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit

para 5 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Kosova udhëheq në mesin e vendeve të Ballkanit Perëndimor për zhvillimin ekonomik dhe sundimin e ligjit, duke theksuar se në vitet e fundit është forcuar...

Albin Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit

para 5 dite - Syri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Kosova udhëheq në mesin e vendeve të Ballkanit Perëndimor për zhvillimin ekonomik dhe sundimin e ligjit, duke theksuar se në vitet e fundit është forcuar...

Kurti: Vizioni ynë për Kosovën është siguria dhe prosperiteti rajonal

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në hapjen zyrtare të konferencës së Samitit të Ballkanit Perëndimor 2024, organizuar nga The Economist Group, në Prishtinë. Si folësi kryesor,...

Kurti: S’kemi probleme me serbët si popull, por me Beogradin si regjim

para 5 dite - Tetova Sot

Kryeministri Albin Kurti, gjatë fjalës së tij në samitin “The Western Ballkans”, tha se vendi ynë nuk ka probleme me serbët e Kosovës, por me qeverinë e Beogradit. Siç tha ai, Beogradi nuk u distancua...

Ish-sekretari i NATO-s, Robertson: Regjimi i Millosheviqit u përpoq të bënte spastrim etnik në Kosovë

para 5 dite - Lajmi.net

Është duke u zhvilluar Samit i Ballkanit Perëndimor 2024, ku po marrin pjesë personalitete të shumta. Në mesin e pjesëmarrësve është edhe ish-sekretari i NATO-s, Lord George Robertson. Ai kujtoi momentet...

Kurti: Nuk kemi problem me serbët, por me Qeverinë e Serbisë që nuk distancohet nga Millosheviqi i të kaluarës

para 5 dite - Open-TV

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024. Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur edhe për komunitetet që jetojnë në Kosovës, derisa tha se mundohen që sa më shumë të kenë...

Biden dhe Macron dalin me deklaratë të përbashkët, përmendet dhe marrëdhënia Kosovë-Serbi

para 5 dite - InfoShqip

Presidenti i Republikës Franceze Emmanuel Macron dhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden rikonfirmojnë angazhimin e tyre për një Evropë, të plotë, të lirë dhe në paqe menjëherë pas ceremonive...

Nis samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë shumë personalitete

para 5 dite - Indeks online

Ka filluar samiti “The Western Balkans 2024”, i cili po mbahet në kryeqytetin e Kosovës. Në këtë samit kanë marrë pjesë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ambasadori amerikan, Jefrry Hovenier,...

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Ina

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Fillon samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë shumë personalitete

para 5 dite - Indeks online

Ka filluar samiti “The Western Balkans 2024”, i cili po mbahet në kryeqytetin e Kosovës. Në këtë samit kanë marrë pjesë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ambasadori amerikan, Jefrry Hovenier,...

Kurti: Kosova nuk ka problem me serbët lokal, por me Beogradin që nuk u distancua kurrë nga Millosheviq dhe Putin

para 5 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar sot në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2024, të organizuar nga “Economist Impact” në Prishtinë. Ai foli për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave...

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Zhurnal

10 Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - InfoShqip

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe,...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Kurti: S’kemi probleme me serbët si popull, por me Beogradin si regjim

para 5 dite - Top24

Kryeministri Albin Kurti, gjatë fjalës së tij në samitin “The Western Ballkans”, tha se vendi ynë nuk ka probleme me serbët e Kosovës, por me qeverinë e Beogradit. Siç tha ai, Beogradi nuk u distancua...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Euronews

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Ish-sekretari i NATO-s bën thirrje për vëmendje të veprimeve të Rusisë: Destabilizimi është instrument i saj

para 5 dite - Pressonline

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, në samitin “The Western Balkans 2024”, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë...

Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për rritje ekonomike e sundim të ligjit

para 5 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin “The Western Balkans 2024”, ka theksuar se Kosova është në krye për rritjen ekonomike dhe sundimin e ligjit në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Kurti gjithashtu...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Alfax

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Sot, samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Zeri

Në Prishtinë sot do të mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë: kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier...

Sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - RTV 21

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Ish-sekretari i NATO-s: Destabilizimi, ndikimi i Rusisë në Ballkan

para 5 dite - Arbresh

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, në samitin “The Western Balkans 2024”, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë...

Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Kemi probleme me Serbinë, jo me serbët

para 5 dite - Arbresh

Në Prishtine është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor “The Western Balkans 2024”. Në të cilin po marrin pjesë figura të ndryshme politike vendore dhe ndërkombëtare. Kryeministri i vendit, Albin...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin

para 5 dite - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe,...

Robertson bën thirrje për vëmendje: Destabilizimi dhe shkatërrimi janë instrumente të Rusisë

para 5 dite - Periskopi

Robertson bën thirrje për vëmendje: Destabilizimi dhe shkatërrimi janë instrumente të Rusisë 11 Jun, 11:22 Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror...

Robertson bën thirrje për vëmendje të veprimeve të Rusisë – Destabilizimi e shkatërrimi, instrumente të tyre

para 5 dite - Ekonomia Online

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë në raport me Ballkanin Perëndimor, raporton...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën në Prishtinë,...

Ish-sekretari i NATO-s: Rusia po investon në destabilizimin e Ballkanit Perëndimor

para 5 dite - Epoka e Re

Ish-sekretari i NATO-s, Lord George Reobertson ka deklaruar se lufta në Ukrainë është një kërcënim ekzistencial për Perëndimin e gjithashtu edhe për Ballkanin Perëndimor. Ai në Samitin “Shtetet e Ballkanit...

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

para 5 dite - Dosja.al

KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka problem me serbët e Kosovës, por me Qeverinë e Serbisë. Duke folur në samitin “The Western Balkans 2024”, të martën...

Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor flet për rritjen ekonomike

para 5 dite - ATV Live

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë se Kosova s’ka probleme me serbët lokal, por me Beogradin zyrtar që nuk është distancuar nga regjimi i Millosheviqit dhe Putinit. Kurti, në Samitin për Ballkanin Perëndimor...

Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Kemi probleme me Serbinë, jo me serbët

para 5 dite - ATV Live

Në Prishtinë është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor “The Western Balkans 2024”, në të cilin po marrin pjesë figura të ndryshme politike vendore dhe ndërkombëtare. Kryeministri i vendit, Albin...

Kurti: Kemi probleme me Serbinë, jo me serbët

para 5 dite - Shqip

Në Prishtine është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor “The Western Balkans 2024”, në të cilin po marrin pjesë figura të ndryshme politike vendore dhe ndërkombëtare. Kryeministri i vendit, Albin...

Kurti: Problemet që kemi nuk kanë të bëjnë me serbët, por me Beogradin që nuk u distancua nga Millosheviqi

para 5 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin “The Western Balkans 2024”, është shprehur se problem në Kosovë nuk janë qytetarët serbë, por Beogradi që nuk distancohet nga e kaluara. “Problemet që kemi...

Ish-sekretari i NATO-s bën thirrje për vëmendje të veprimeve të Rusisë: Destabilizimi është instrument i saj

para 5 dite - Dukagjini

Ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, në samitin “The Western Balkans 2024”, përtej aspektit të bashkëpunimit ndërshtetëror e ekonomik, ka bërë thirrje për vëmendje të veprime të Rusisë...

Në Prishtinë mbahet samiti “Ballkani Perëndimor 2024”, merr pjesë Robertson dhe Renzi

para 5 dite - Klan Kosova

Sot në Prishtinë do të mbahet samiti “The Western Ballkans 2024” (Ballkani Perëndimor). Aty merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Në samit marrin pjesë edhe disa personalitete të shquara...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson

para 5 dite - Syri.net Kosova

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Kurti: Duam të krijojmë Republikë të qytetarëve, pa barriera

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se integrimi i serbëve në Kosovë është i madh dhe se përfaqësuesit serb janë në të gjitha institucionet qendrore dhe lokale. “Kosova është Republikë demokratike,...

Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor: Kemi probleme me Serbinë, jo me serbët

para 5 dite - Ekonomia Online

Në Prishtine është duke u mbajtur Samiti i Ballkanit Perëndimor “The Western Balkans 2024”. Në të cilin po marrin pjesë figura të ndryshme politike vendore dhe ndërkombëtare. Kryeministri i vendit, Albin...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - Periskopi

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini 11 Jun, 10:49 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar...

Kurti për Universitetin në veri: Ndonëse ilegal, po gjejmë mënyra për t’i pranuar diplomat

para 5 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se integrimi i serbëve në Kosovë është i madh dhe se përfaqësuesit serb janë në të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, raporton Ekonomia Online. Duke...

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Populli

Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador i SHBA-së në Kosovë, Tomas Szunyog shef i Zyrës së BE-së...

Kurti: Kosova s’ka probleme me serbët lokalë, por me Beogradin që s’u distancua nga Millosheviqi e Putini

para 5 dite - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Samitin e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Economist Impact në Prishtinë, është pyetur edhe për çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe....

Samiti “The Western Balkans 2024” / Kurti: Kosova po udhëheq në Ballkan për rritje ekonomike

para 5 dite - Shqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në samitin “The Western Balkans 2024”, ka thënë Kosova është prijatare në rajon për rritje ekonomike dhe sundim të ligjit. “Reformat tona ekonomike jo vetëm se kanë...

Kurti: Kosova udhëheq në Ballkanin Perëndimor për nga rritja ekonomike e sundimit të ligjit

para 5 dite - Dukagjini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin “The Western Balkans 2024”, ka theksuar se Kosova është në krye për rritjen ekonomike dhe sundimin e ligjit në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Kurti gjithashtu...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson

para 5 dite - Reporteri

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024” në Prishtinë, ja liderët që do të marrin pjesë

para 5 dite - Bota Sot

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Në Prishtinë mbahet samiti “Ballkani Perëndimor 2024”, merr pjesë Robertson dhe Renzi

para 5 dite - Tetova Sot

Sot në Prishtinë do të mbahet samiti “The Western Ballkans 2024” (Ballkani Perëndimor). Aty merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Në samit marrin pjesë edhe disa personalitete të shquara...

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Zeri

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Prishtinë, nis samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Syri

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, merr pjesë Kurti

para 5 dite - Arbresh

“The Western Balkans Summit 2024” ka filluar në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë. Ky Samit u organizua nga “The Economist”, ku tema kryesore është “Çlirimi i potencialit të rajonit”, raporton Arbresh.info....

Sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson

para 5 dite - Indeks online

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson

para 5 dite - OraInfo

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson

para 5 dite - GazetaBlic

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Në Prishtinë mbahet samiti “Ballkani Perëndimor 2024”, merr pjesë Robertson dhe Renzi

para 5 dite - Infokusi

Sot në Prishtinë do të mbahet samiti “The Western Ballkans 2024” (Ballkani Perëndimor). Aty merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Në samit marrin pjesë edhe disa personalitete të shquara...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson

para 5 dite - Gazeta Express

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Mbahet sot “Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024”, marrin pjesë Kurti, Hovenier dhe Szunyog

para 5 dite - Lajmi.net

Në Prishtinë sot do të mbahet samiti “Samiti i Ballkanit Perëndimor 2024″. Në këtë samit të pranishëm pritet të jenë kryeministri i vendit, Albin Kurti, ish-sekretari i NATO-s, George Robertson, ambasadori...

Biden dhe Macron dalin me deklaratë të përbashkët, përmendet dhe Kosova

para 5 dite - Euronews

Pas ceremonive të 80-vjetorit të zbarkimit të Normandisë, Presidenti i Republikës Franceze Emmanuel Macron dhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden rikonfirmojnë angazhimin e tyre për një Evropë,...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - RTK

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Në Prishtinë mbahet samiti “Ballkani Perëndimor 2024”, merr pjesë Robertson dhe Renzi

para 5 dite - Epoka e Re

Sot në Prishtinë do të mbahet samiti “The Western Ballkans 2024” (Ballkani Perëndimor). Aty merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Në samit marrin pjesë edhe disa personalitete të shquara...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Infokusi

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Kurti merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2024

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2024. Ndryshe sot në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë George...

Sot mbahet samiti The Western Balkans 2024

para 5 dite - Revista Kosovarja

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”, ku do të marrin pjesë Kurti, Hovenier, Szunyog, Renzi e Robertson. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson...

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - ATV Live

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Sot zhvillohet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Dukagjini

“The Western Balkans 2024” është samiti që do të mbahet gjatë ditës së sotme [ e martë] në kryeqytet. Sipas njoftimit zyrtar në këtë samit edhe krerët e shtetit do të jenë pjesëmarrës, duke filluar nga...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Dukagjini

Në Prishtinë këtë të martë do të mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey...

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Ekonomia Online

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”

para 5 dite - Arbresh

Në Prishtinë sot mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Në këtë samit pritet të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador...

Dialogu Kosovë-Serbi, temë e takimit mes Macronit dhe Bidenit

para 5 dite - RTV 21

Gjatë vizitës së presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në Francë është trajtuar Ballkani Perëndimor dhe dialogu. Për raportet Kosovë-Serbi flitet në një komunikatë të përbashkët që...

Dialogu Kosovë-Serbi, temë e takimit mes Macronit dhe Bidenit

para 5 dite - Reporteri

Gjatë vizitës së presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në Francë është trajtuar Ballkani Perëndimor dhe dialogu. Për raportet Kosovë-Serbi flitet në një komunikatë të përbashkët që...

Vizita në Francë, në komunikatën e përbashkët të Biden e Macron përmenden Kosova dhe Serbia

para 5 dite - Gazeta Express

Gjatë vizitës së Presidentit të SHBA-së Joe Biden në Francë është trajtuar Ballkani Perëndimor dhe dialogu. Për raportet Kosovë-Serbi flitet në një komunikatë të përbashkët që është emërtuar Udhërrëfyesi...

Vizita e Biden në Francë, si tema përmenden Kosova dhe Serbia

para 5 dite - GazetaBlic

Gjatë vizitës së Presidentit të SHBA-së Joe Biden në Francë është trajtuar Ballkani Perëndimor dhe dialogu. Për raportet Kosovë-Serbi flitet në një komunikatë të përbashkët që është emërtuar Udhërrëfyesi...

Dialogu Kosovë-Serbi, temë e takimit mes Macronit dhe Bidenit

para 5 dite - Epoka e Re

Gjatë vizitës së presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në Francë është trajtuar Ballkani Perëndimor dhe dialogu. Për raportet Kosovë-Serbi flitet në një komunikatë të përbashkët që...

Vizita në Francë, në komunikatën e përbashkët të Biden e Macron përmenden Kosova dhe Serbia

para 5 dite - Periskopi

Vizita në Francë, në komunikatën e përbashkët të Biden e Macron përmenden Kosova dhe Serbia 10 Jun, 23:44 Gjatë vizitës së Presidentit të SHBA-së Joe Biden në Francë është trajtuar Ballkani Perëndimor...

Dialog me qasje cilësisht të re perëndimore!

para një jave - Flaka

Sigurisht që ndryshimi i lartpërmendur ndaj Beogradi, do të ketë rrjedhojat e tij pozitive dhe në Kosovë. Kjo e fundit do thënë se ka mbajtur qëndrime të drejta në shumë aspekte dhe me argumentet përkatëse...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK