Gjyqi për vulën e PD/ Zbardhet debati mes përfaqësuesve të Bashës dhe Berishës! Apeli tërhiqet për vendim përfundimtar

para 5 dite - Top Channel

Gjykata e Apelit pasi dëgjoi palët u tërhoq për vendim përfundimtar se cila palë do të mbajë vulën e Partisë Demokratike, sipas gazetares së Top Channel, Anila Hoxha. Ivi Kaso, përfaqësues ligjor i grupimit...

Vula e PD-së/ Togat e zeza të Apelit tërhiqen në Dhomën e Këshillimit për marrjen e vendimit përfundimtar

para 5 dite - Bota Sot

Trupa gjykuese është tërhequr në Dhomën e Këshillimit për marrjen e vendimit përfundimtar për vulën e Partisë Demokratike. Togat e zeza që do përcaktojnë fatin e partisë më të madhe opozitare në vend,...

Vula e PD-së/ Togat e zeza të Apelit tërhiqen në Dhomën e Këshillimit për marrjen e vendimit përfundimtar

para 5 dite - Panorama

Trupa gjykuese është tërhequr në Dhomën e Këshillimit për marrjen e vendimit përfundimtar për vulën e Partisë Demokratike. Togat e zeza që do përcaktojnë fatin e partisë më të madhe opozitare në vend,...

Në pritje të vendimit për vulën e PD, Boçi: Ne shpresojmë se ka ende 'ishuj drejtësie' brenda këtij sistemi

para 5 dite - Syri

Në pritje të vendimit të Gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratike, deputeti i PD-së Luçiano Boçi është pyetur nga SYRI TV se çfarë pret sot PD, pas kaq vitesh zvarritje, nga ky proces dhe kjo...

VIDEO-Vula dhe logo e PD/ Gjykata tërhiqet për vendim përfundimtar

para 5 dite - Syri

Trupa gjyqësore e Apelit është tërhequr në dhomën e Këshillit për të dhënë vendimin në lidhje me kërkesat dhe parashtrimet e bëra në seancën për çështjen e vulës dhe logos së Partisë Demokratike. Trupi...

Seanca për vulën e PD, Sefa: Kërkojmë prishjen e vendimit të gjyqtarit Agron Zhukri

para 5 dite - Telegrafi

Gjykata e Apelit ka nisur këtë të martë, 11 qershor, shqyrtimin e çështjes së vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Në seancën që po mbahet në Apel, do përcaktohet se kush do të ketë drejtimin e forcës...

Gjyqi për vulën e PD/ Rithemelimi kërkon mos legjitimimin e Enkelejd Alibeajt në proces, Apeli: Do të vendosim pasi të dëgjojmë palët

para 5 dite - Top Channel

Gjykata tërhiqet në Dhomë Këshillimi për të shqyrtuar kërkesën për mos legjitimim të Enkelejd Alibeajt dhe ankimit që ka bërë, sipas gazetares së Top Channek. Anila Hoxha. Gjykata e Apelit pasi u kthye...

Cilin Kuvend Kombëtar do njohë “Apeli”? Përfaqësuesit e Bashës paraqesin pretendimet

para 5 dite - Klan

Që prej orës 10:00 vijon seanca për çështjen e vulës së PD në Gjykatën e Apelit. Rithemelimi ka bërë kërkesë që deputeti Enkeled Alibeaj të mos jetë palë në proces, ndërsa trupa gjykuese ka vendosur të...

Vendoset sot për vulën e Partisë Demokratike/ Gjykata: Vendimin do ta shprehim me…

para 5 dite - Albeu

Këtë të martë, Gjykata e Apelit ka nisur gjyqin për çështjen e vulës së Partisë Demokratike, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë...

Gjyqi për vulën e PD/ Rithemelimi kërkon mos legjitimimin e Enkelejd Alibeajt në proces, Apeli: Do të vendosim pasi të dëgjojmë palët

para 5 dite - Top Channel

Gjykata tërhiqet në Dhomë Këshillimi për të shqyrtuar kërkesën për mos legjitimim të Enkelejd Alibeajt dhe ankimit që ka bërë, sipas gazetares së Top Channek. Anila Hoxha. Gjykata e Apelit pasi u kthye...

Vula e PD-së, Rithemelimi i Berishës përballet me grupin e Bashës në gjykatën e Apelit

para 5 dite - RTSH

Në Gjykatën e Apelit ka nisur gjykimi i çështjes gjyqësore sa i përket vulës së Partisë Demokratike, se kujt do t’i takojë grupimit politik të Rithemelimit apo atij të drejtuar nga Lulzim Basha. Në sallën...

Vula dhe logo e PD, Kaso: Ankimimi u firmos nga një palë që edhe vetë nuk e dinte çfarë pozicioni kishte

para 5 dite - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në gjyqin që po zhvillohet në Gjykatën e Apelit për çështjen e vulës, Ivi Kaso gjatë paraqitjes së pretendimeve palëve në seancën gjyqësore që po zhvillohet, ka kërkuar...

Vula e PD, përplasje mes palëve në sallën e gjyqit

para 5 dite - Klan

Gjykata e Apelit – Trupa gjykuese e përbërë nga Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro do vendosin sot për vulën e PD. (Lexo më shumë) Dy Sekretarët për Çështjet Ligjore, Ivi Kaso dhe Indrit Sefa si...

Vendimi për vulën e PD, trupa gjykuese tërhiqet në Dhomën e Këshillimit

para 5 dite - Albeu

Këtë të martë, Gjykata e Apelit, pritet të vendosë për vulën e Partisë Demokratike. Trupa gjykuese është tërhequr në Dhomën e Këshillimit për të marrë vendim për vulën e Partisë Demokratike. Togat e zeza...

Vendimi për vulën e Partisë Demokratike, trupa gjykuese tërhiqet në Dhomën e Këshillimit

para 5 dite - Ora news

Trupa gjykuese është tërhequr në Dhomën e Këshillimit për të marrë vendim për vulën e PD-së. Togat e zeza kanë vendosur të rezervojnë të drejtën për t’u shprehur në fund të gjykimit në lidhje me kërkesat...

Gjyqi në Apel për vulën/ PD-ja e Rithemelimit kërkoi që Alibeaj të mos jetë palë në proces! Ja çfarë vendosën togat e zeza

para 5 dite - Panorama

Trupa gjykuese u tërheq në Dhomën e Këshillimit për të marrë vendim nëse do të legjitimojë palën e Partisë Demokratike zyrtare në procesin gjyqësor për vulën. Sipas gazetares Klodiana Lala, togat e zeza...

Gjykata e Apelit do shtyjë vendimin për vulën e PD

para 5 dite - NOA

Gjykata e Posaçme e Apelit ka nisur në orën 10:00 shqyrtimin e ankimit mbi fatin e përkatësisë së Partisë Demokratike. “Rithemelimi” përfaqësohet në gjyq nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbashi dhe Ledina Mandia...

Gjyqi për vulën e PD/ Rithemelimi kërkon mos pranim të ankimimit nga Alibeaj! PD: Jemi palë në proces

para 5 dite - Gazeta Tema

Gjykata e Posaçme e Apelit ka nisur shqyrtimin e ankimit mbi fatin e përkatësisë së Partisë Demokratike. “Rithemelimi” përfaqësohet në gjyq nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbashi dhe Ledina Mandia e ndërsa Lulzim...

“Fati” i PD në dorë të Gjykatës/ Seanca për vulën, çfarë po ndodh në Apelin e Tiranës (VIDEO)

para 5 dite - Gazeta Shqip

Është duke u zhvilluar ditën e sotme në Gjykatën e Apelit të Tiranës seanca për vulën e Partisë Demokratike. Trupi gjykues përbëhet nga relatore Alma Ahmeti e anëtarë Iliba Bezati dhe Elona Toro, teksa...

Gjyqi për vulën e PD/ U kërkua mos pranim i ankimit të Alibeajt, Apeli tërhiqet në Dhomë Këshillimi për të shqyrtuar kërkesën

para 5 dite - Top Channel

Gjykata tërhiqet në Dhomë Këshillimi për të shqyrtuar kërkesën për mos legjitimim të Enkelejd Alibeajt dhe ankimit që ka bërë, sipas gazetares së Top Channek. Anila Hoxha. Ivi Kaso, përfaqësues ligjor...

Cilin Kuvend Kombëtar do njohë “Apeli”? Përfaqësuesit e Bashës paraqesin pretendimet

para 5 dite - Java News

Që prej orës 10:00 vijon seanca për çështjen e vulës së PD në Gjykatën e Apelit. Rithemelimi ka bërë kërkesë që deputeti Enkeled Alibeaj të mos jetë palë në proces, ndërsa trupa gjykuese ka vendosur të...

Zbardhen debatet në gjyq / Grupi i Berishës dhe PD e Bashës përplasen për vulën! Apeli: Do të vendosim pasi…

para 5 dite - Java News

Gjykata tërhiqet në Dhomë Këshillimi për të shqyrtuar kërkesën për mos legjitimim të Enkelejd Alibeajt dhe ankimit që ka bërë, sipas gazetares së Top Channel. Anila Hoxha. Gjykata e Apelit pasi u kthye...

Përjashtimi i Alibeajt nga gjyqi për 'vulën', trupa gjykuese do të shprehet në fund të shqyrtimit

para 5 dite - Syri

Trupa gjykuese e Gjykatës Apelit, në çështjen e gjyqit të vulës së PD, është tërhequr për vendim të ndërmjetëm. Sipas asaj që raporton gazetari Ermal Rizaj, trupa është tërhequr në Dhomën e e Këshillimit...

Vula dhe logo e PD, Kaso: Ankimimi u firmos nga një palë që edhe vetë nuk e dinte çfarë pozicioni kishte

para 5 dite - Syri

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në gjyqin që po zhvillohet në Gjykatën e Apelit për çështjen e vulës, Ivi Kaso gjatë paraqitjes së pretendimeve palëve në seancën gjyqësore që po zhvillohet, ka kërkuar...

Vendimi për vulën e PD, trupa gjykuese tërhiqet në Dhomën e Këshillimit

para 5 dite - Opinion

Trupa gjykuese është tërhequr në dhomën e këshillimit për të marrë vendim për vulën e PD-së. Sipas gazetares Klodiana Lala, togat e zeza kanë vendosur të rezervojnë të drejtën për t’u shprehur në fund...

Vendoset sot fati për vulën e PD, gjykata tërhiqet për vendim, ja pretendim...

para 5 dite - BalkanWeb

Gjykata e Apelit ka nisur sot gjyqin për çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

3 vite “zvarritje”, Apeli vendos sot se kujt i përket Partia Demokratike

para 5 dite - Klan

Gjykata e Apelit jep verdiktin këtë të Martë për vulën e Partisë Demokratike. Nga njëra anë është PD e përfaqësuar nga Rithemelimi i Sali Berishës, e nga ana tjetër ajo e Lulzim Bashës. Ky i fundit ende...

Apeli vendos sot për fatet e vulës së PD, Muçollari: Të bëhet drejtësi, për 3 vite padrejtësi ndaj demokratëve

para 5 dite - Bota Sot

Gjykata e Apelit vendos sot për fatin e vulës së PD. Referuar seancës gjyqësore që po mbahet në Apel, anëtari i Kryesisë së PD-Rithemelimit Grigels Miçoari, tha se pret që sot të vendoset drejtësi për...

Gjyqi për vulën e PD/ Kaso në seancë: Kërkojmë mos pranim të ankimit të Enkelejd Alibeajt

para 5 dite - Bota Sot

Ivi Kaso, përfaqësues ligjor i grupimit të ish-kryeministrit Sali Berisha kërkoi në nisje të seancës për vulën e Partisë Demokratike mos pranim të ankimit të Enkelejd Alibeajt. Pjesë nga gjykata: A ka...

“Vula e PD”, Ivi Kaso kërkesë gjykatës: Të mos pranohet ankimimi i Alibeajt

para 5 dite - Albeu

Përfaqësuesi ligjor i PDsë së Rithemelit, Ivi Kaso, ka paraqitur në seancën gjyqësore për vulën e Partisë Demokratike në Apel, kërkesën për rrëzimin e ankimimit të Enkelejd Alibeajt. Avokati ka kërkuar...

Vula e PD-së/ Ivi Kaso paraqet kërkesë në gjykatë: Të mos pranohet ankimimi i Enkelejd Alibeajt! Kthupi: E pambështetur në ligj, të rrëzohet

para 5 dite - Panorama

Përfaqësuesi ligjor i PD-së së Rithemelit, Ivi Kaso ka paraqitur në seancën gjyqësore për vulën e Partisë Demokratike në Apel kërkesën për rrëzimin e ankimimit të Enkelejd Alibeajt. Avokati ka kërkuar...

Vula e PD-së/ Ivi Kaso paraqet kërkesë në gjykatë: Të mos pranohet ankimimi i Enkelejd Alibeajt

para 5 dite - Ora news

Përfaqësuesi ligjor i PD-së së Rithemelit, Ivi Kaso ka paraqitur në seancën gjyqësore për vulën e Partisë Demokratike në Apel kërkesën për rrëzimin e ankimimit të Enkelejd Alibeajt. Avokati ka kërkuar...

Zbardhen debatet në gjyq / Grupi i Berishës dhe i Bashës përplasen për vulën! Apeli: Do të vendosim pasi…

para 5 dite - Java News

Gjykata tërhiqet në Dhomë Këshillimi për të shqyrtuar kërkesën për mos legjitimim të Enkelejd Alibeajt dhe ankimit që ka bërë, sipas gazetares së Top Channel. Anila Hoxha. Gjykata e Apelit pasi u kthye...

VIDEO/ Nis seanca gjyqësore, Apeli vendos sot për vulën e PD, dalin pamjet nga brenda sallës

para 5 dite - Vizion Plus

Ditën e sotme mbahet gjyqi për vulën e Partisë Demokratike. Grupi i Rithemelimit prej 3 vitesh pretendon se vula i takon Partisë Demokratike të drejtuar nga Sali Berisha. Nga ana tjetër, Lulzim Basha,...

Nis në gjykatën e Apelit procesi për vulën e PD-së, përballet grupi i Bashës me atë të Berishës

para 5 dite - RTSH

Në Gjykatën e Apelit ka nisur gjykimi i çështjes gjyqësore sa i përket vulës së Partisë Demokratike, se kujt do t’i takojë grupimit politik të Rithemelimit apo atij të drejtuar nga Lulzim Basha. Në sallën...

VIDEO/ Pengmarrja e vulës mbaron sot, Apeli është i detyruar të dalë me vendim të formës së prerë

para 5 dite - Syri

Gjykata e Apelit shqyrton sot çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh po zvarritet. Kujtojmë se në mars të viti 2022 gjyqtari, Agron Zhukri regjistroi kuvendin kombëtar të datës 11 dhjetor të viti...

VIDEO/ Nis gjyqi për 'vulën', deputetët e PD-së në sallën e Gjykatës së Apelit

para 5 dite - Syri

Në Gjykatën e Apelit ka nisur seanca për të ashtuquajturën çështje e vulës së Partisë Demokratike. Edhe pse kjo çështje është vulosur me kohë nga demokratët, gjykatat vazhdojnë ta mbajnë peng me procese...

Drejtësi sot, për 3 vite padrejtësi ndaj demokratëve

para 5 dite - Syri

Një nga shtrembërimet që ka sjellë në këto vite pushteti i tepërt i Edi Ramës është dhe anormaliteti me vulën e PD, një çështje që mbahet zvarrë prej 3 vitesh, e me shpresë zgjidhet sot në Gjykatën e Apelit....

Berishës apo Bashës? Gjykata e Apelit vendos sot fatin e vulës së Partisë Demokratike, nis seanca

para 5 dite - Top Channel

Gjykata e Apelit në Tiranë mblidhet sot në orën 10:00 për të vendosur se cila palë do të mbajë vulën e Partisë Demokratike. Trupi gjykues përbëhet nga relatore Alma Ahmeti e anëtarë Iliba Bezati dhe Elona...

Gjyqi për vulën e PD/ Kaso në nisje të seancës: Kërkojmë mos pranim të ankimit të Enkelejd Alibeajt

para 5 dite - Opinion

Gjykata e Apelit ka nisur sot gjyqin për çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim...

Nis seanca për vulën e PD, Apeli vendos sot nëse i takon Bashës apo Berishë...

para 5 dite - BalkanWeb

Gjykata e Apelit ka nisur sot gjyqin për çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

Mes Bashës dhe Berishës, Apeli vendos sot për fatin e vulës së PD

para 5 dite - Gazeta Express

Gjykata e Apelit vendos sot se kujt i takon vula e PD-së duke i dhënë fund betejës 3 vjeçare mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës. Gjyqtaret Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro do të përcaktojnë nëse...

Apeli vendos për vulën e PD-së, përfaqësuesit e Bashës dhe Berishës në Gjykatë

para 5 dite - Albeu

Palët përfaqësuese të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Lulzim Bashës, kanë mbërritur në Gjykatë për t’u njohur me vendimin e Apelit për vulën e Partisë Demokratike. Të dyja palët ndodhen në sallën e...

Berishës apo Bashës? Gjykata e Apelit vendos sot fatin e vulës së Partisë Demokratike

para 5 dite - Top Channel

Gjykata e Apelit në Tiranë mblidhet sot në orën 10:00 për të vendosur se cila palë do të mbajë vulën e Partisë Demokratike. Trupi gjykues përbëhet nga relatore Alma Ahmeti e anëtarë Iliba Bezati dhe Elona...

Mes Bashës dhe Berishës, Apeli vendos sot fatin e vulës së PD

para 5 dite - Gazeta Express

Gjykata e Apelit vendos sot se kujt i takon vula e PD-së duke i dhënë fund betejës 3 vjeçare mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës. Gjyqtaret Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro do të përcaktojnë nëse...

Gjyqi i “vulës” së PD/ Apeli rihap shqyrtimin, Basha apo Berisha kryetar?

para 5 dite - ABC News

TIRANË – PD e Lulzim Bashës dhe Rithemelimi i Sali Berishës do të përballen sërish këtë të martë në dyert e drejtësisë. Gjykata e Apelit pritet të vendosë se kujt do t’i japë vulën dhe logon e partisë,...

VIDEO/ Apeli shqyrton sot çështjen e vulës së PD

para 5 dite - Syri

Gjykata e Apelit shqyrton sot çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh po zvarritet. Kujtojmë se në mars të viti 2022 gjyqtari, Agron Zhukri regjistroi kuvendin kombëtar të datës 11 dhjetor të viti...

‘Vula e PD’, Apeli vendos sot nëse i takon Bashës apo Berishës/ Çfarë prite...

para 5 dite - BalkanWeb

Gjykata e Apelit shqyrton sot çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

Berisha apo Basha, sot mbahet seanca në Gjykatën e Apelit për drejtimin e PD-së

para 5 dite - Telegrafi

Këtë të martë, në orën 10:00, nis seanca në Gjykatën e Apelit të Tiranës, e cila mund të jetë edhe e fundit për zgjidhjen përfundimtare të luftës brenda Partisë Demokratike, e nisur në fundin e vitit 2021....

Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

para 5 dite - Ina

Gjykata e Apelit nisi sot shqyrtimin gjyqësor në themel, të dosjes së Partisë Demokratike, forca më e madhe politike në opozitë. Shqyrtimi në themel vjen gjashtë muaj pasi në 27 dhjetor 2023, Kolegji Civil...

PAMJET/ Apeli vendos për vulën e PD-së, përfaqësuesit e Bashës dhe Berishës në Gjykatë, por s’komunikojnë me njëri-tjetrin

para 5 dite - Ora news

Palët përfaqësuese të Sali Berishës dhe Lulzim Bashës kanë mbërritur në Gjykatë për t’u njohur me vendimin e Apelit për vulën e Partisë Demokratike. Të dyja palët ndodhen në sallën e pritjes, por mësohet...

Pamjet/ Apeli vendos për fatin e PD-së, përfaqësuesit e Bashës dhe Berishës në Gjykatë, por s’komunikojnë me njëri-tjetrin

para 5 dite - Panorama

Palët përfaqësuese të Sali Berishës dhe Lulzim Bashës kanë mbërritur në Gjykatë për t’u njohur me vendimin e Apelit për vulën e Partisë Demokratike. Të dyja palët ndodhen në sallën e pritjes, por mësohet...

Berisha apo Basha? Sot seanca në Apel, a do të marrë fund lufta për drejtimin e PD-së?

para 5 dite - Klan Kosova

Këtë të martë, në orën 10:00, nis seanca në Gjykatën e Apelit, e cila mund të jetë edhe e fundit për zgjidhjen përfundimtare të luftës brenda Partisë Demokratike, e nisur në fundin e vitit 2021. Dy palët...

Nis seanca për vulën e PD, Rithemelimi kërkon të refuzohet Alibeaj! PD: Jemi palë në proces

para 5 dite - Java News

Gjykata e Posaçme e Apelit ka nisur shqyrtimin e ankimit mbi fatin e përkatësisë së Partisë Demokratike. “Rithemelimi” përfaqësohet në gjyq nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbashi dhe Ledina Mandia e ndërsa Lulzim...

Seanca për vulën e PD, Sefa: Kërkojmë prishjen e vendimit të gjyqtarit Agron Zhukri

para 5 dite - Euronews

Gjykata e Apelit ka nisur këtë të martë, 11 qershor, shqyrtimin e çështjes së vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Në seancën që po mbahet në Apel, do përcaktohet se kush do të ketë drejtimin e forcës...

Kërkesa e Kasos për vulën e PD-së/ Trupa gjykuese tërhiqet për vendim, a do të përjashtohet Alibeaj nga procesi

para 5 dite - FaxWeb

Trupa gjykuese e Gjykatës së Apelit është tërhequr për vendim të ndërmjetëm në lidhje me kërkesën e parashtruar nga Ivi Kaso. Përfaqësuesi ligjor i PD-së kërkoi përjashtimin e Enkelejd Alibeajt nga procesi,...

Gjyqi për vulën e PD-së, Ivi Kaso: Të mos pranohet ankimimi i Alibeajt

para 5 dite - FaxWeb

Gjyqi për vulën e Partisë Demokratike ka nisur paraditen e sotme. Që në nisje të seancës gjysore në Gjykatën e Apelit, përfaqësuesi i Sali Berishës Ivi Kaso ka paraqitur një kërkesë që të mos pranohet...

Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

para 5 dite - NOA

Gjykata e Apelit nisi sot shqyrtimin gjyqësor në themel, të dosjes së Partisë Demokratike, forca më e madhe politike në opozitë. Shqyrtimi në themel vjen gjashtë muaj pasi në 27 dhjetor 2023, Kolegji Civil...

Pas 3 vjetësh, Apeli “vulos” fatin e PD-së, palët apelojnë për drejtësi

para 5 dite - Indeks online

Kalvari në dyert e drejtësisë për Partinë Demokratike pritet të marrë fund në 11 Qershor, pasi Gjykata e Apelit ka caktuar seancën që mund të jetë dhe e fundit për zgjidhjen përfundimtare të luftës brenda...

Berishës apo Bashës? Gjykata e Apelit vendos sot fatin e vulës së Partisë Demokratike

para 5 dite - Lexo

Gjykata e Apelit në Tiranë mblidhet sot në orën 10:00 për të vendosur se cila palë do të mbajë vulën e Partisë Demokratike. Trupi gjykues përbëhet nga relatore Alma Ahmeti e anëtarë Iliba Bezati dhe Elona...

Kërkesa e Kasos për vulën e PD-së/ Trupa gjykuese tërhiqet për vendim, a do të përjashtohet Alibeaj nga procesi

para 5 dite - Dosja.al

TIRANË- Trupa gjykuese e Gjykatës së Apelit është tërhequr për vendim të ndërmjetëm në lidhje me kërkesën e parashtruar nga Ivi Kaso. Përfaqësuesi ligjor i PD-së kërkoi përjashtimin e Enkelejd Alibeajt...

Apeli cakton sot fatin e Partisë Demokratike, kush janë gjyqtarët që do të marrin vendimin për vulën e PD-së! Ja ora kur nis gjyqi

para 5 dite - Bota Sot

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë sot (11 Qershor) çështjen e vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Trupa gjykuese që do përcaktojë fatin e partisë më të madhe opozitare në vend, përbëhet nga Alma Ahmeti,...

Apeli cakton sot fatin e Partisë Demokratike, kush janë gjyqtarët që do të marrin vendimin për vulën e PD-së! Ja ora kur nis gjyqi

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 11.06.2024 nga shekulli_admin Gjykata e Apelit do të shqyrtojë sot (11 Qershor) çështjen e vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Trupa gjykuese që do përcaktojë fatin e partisë më të madhe...

Apeli cakton sot fatin e Partisë Demokratike, kush janë gjyqtarët që do të marrin vendimin për vulën e PD-së! Ja ora kur nis gjyqi

para 5 dite - Panorama

Gjykata e Apelit do të shqyrtojë sot (11 Qershor) çështjen e vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Trupa gjykuese që do përcaktojë fatin e partisë më të madhe opozitare në vend, përbëhet nga Alma Ahmeti,...

VIDEO/ Gjyqi për vulën e PD-së, Ivi Kaso: Të mos pranohet ankimimi i Alibeajt

para 5 dite - Dosja.al

TIRANË- Gjyqi për vulën e Partisë Demokratike ka nisur paraditen e sotme. Që në nisje të seancës gjysore në Gjykatën e Apelit, përfaqësuesi i Sali Berishës Ivi Kaso ka paraqitur një kërkesë që të mos pranohet...

Sot Apeli merr vendimin, çfarë po ndodh brenda gjykatës për vulën e PD-së, kush janë të pranishmit

para 5 dite - Dosja.al

TIRANË- Gjykata e Apelit pritet të vendos ditën e sotme në lidhje me vulën e Partisë Demokratike. Pas më shumë se 3 vitesh përçarje mes demokratëve në lidhje me partinë, Apeli do të vendos së kujt i përket...

Mes Bashës dhe Berishës, Apeli vendos sot fatin e PD, kujt do i jepet vula

para 5 dite - Vizion Plus

Gjykata e Apelit do të vendosë sot në orën 10:00 për fatin e partisë më të madhe opozitare në vend. Gjyqtaret Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro do të përcaktojnë nëse kryetari i Partisë Demokratike...

‘Vula e PD’, Apeli vendos sot nëse i takon Bashës apo Berishës

para 5 dite - FaxWeb

Gjykata e Apelit ka nisur sot gjyqin për çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

Kujt i takon drejtimi i PD-së? Gjykata e Apelit shqyrton dosjen në themel

para 5 dite - RTSH

Sot në Gjykatën e Apelit nis në themel shqyrtimi i dosjes së Partisë Demokratike. RTSH sjell në vazhdim në mënyrë të përmbledhur, një pjesë të vendimit të Gjykatës së Lartë. Kolegji civil thotë në vendimin...

Nis seanca për vulën e PD-së, Kaso: Kërkojmë mos pranimin e ankimit të Enkelejd Alibeajt

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Në Gjykatën e Apelit në Tiranë ka nisur gjyqi që vendos se cila palë ka të drejtë të quhet Partia Demokratike. Ivi Kaso si përfaqësues ligjorë...

Nis gjyqi në Apel për vulën e PD, Rithemelimi kërkesë për mospranimin e ankimimit

para 5 dite - Euronews

Gjykata e Apelit ka nisur këtë të martë, 11 qershor, shqyrtimin e çështjes së vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Në seancën që po mbahet në Apel, do përcaktohet se kush do të ketë drejtimin e focës...

“Vula e PD”/ Gjykata e Apelit vendos sot nëse i takon Bashës apo Berishës

para 5 dite - Albeu

Ditën e sotme, Gjykata e Apelit, do të shqyrtojë çështjen e vulës së Partisë Demokratike, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim...

‘Vula e PD’, Apeli do të vendosë sot nëse i takon Bashës apo Berishës/ Çfar...

para 5 dite - BalkanWeb

Gjykata e Apelit shqyrton sot çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

Kujt i takon drejtimi i PD? Gjykata e Apelit shqyrton sot dosjen në themel

para 5 dite - Java News

Sot në Gjykatën e Apelit nis në themel shqyrtimi i dosjes së Partisë Demokratike. Kolegji Civil thotë në vendimin e datës 27 dhjetor 2023 se çështja e drejtimit të PD-së është shqyrtuar gabim nga të gjitha...

LUFTA MBYLLET SOT/ Pas 3 vitesh Apeli “vulos” fatin e PD-së, palët apelojnë për drejtësi

para 5 dite - Ora news

Kalvari në dyert e drejtësisë për Partinë Demokratike pritet të marrë fund në 11 Qershor, pasi Gjykata e Apelit ka caktuar seancën që mund të jetë dhe e fundit për zgjidhjen përfundimtare të luftës brenda...

Gjykata e Apelit vendos sot mbi vulën e PD-së

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Gjykata e Apelit në Tiranë do të mblidhet sot në orën 10:00 për të shqyrtuar çështjen e vulës së PD-së. Mësohet se palët kanë pohuar dje se nuk...

Vula e PD-së, Gjykata e Apelit vendos sot për ndasitë mes demokratëve

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Gjykata e Apelit në Tiranë do të mblidhet sot në orën 10:00 për të vendosur se cila palë ka të drejtë të quhet Partia Demokratike. Mësohet se palët...

Vula e PD-së, Gjykata e Apelit vendos sot për ndasitë mes demokratëve

para 5 dite - Dosja.al

TIRANA- Gjykata e Apelit në Tiranë do të mblidhet sot në orën 10:00 për të vendosur se cila palë ka të drejtë të quhet Partia Demokratike. Mësohet se palët kanë pohuar dje se nuk do të kenë kërkesa shtesë....

‘Vula e PD’, Apeli do të vendosë sot nëse i takon Bashës apo Berishës/ Çfarë pritet dhe ç’kushtëzon vendimi i Gjykatës së Lartë

para 5 dite - Almakos

Gjykata e Apelit shqyrton sot çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

Gjykata e Apelit vendos nesër kujt i takon vula e PD, Bashës apo Berishës?

para 5 dite - NOA

TIRANË- Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ditën e nesërme për vulën dhe logon e Partisë Demokratike në vend. Mësohet se çështja në Apel do të shqyrtohet nga një treshe gjyqtarësh me relatore Alma Ahmeti,...

Rrëzimi i Zhukrit ka qartësuar se kujt i takon vula dhe logo

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Namir Lapardhaja Të martën, më 11 qershor, Gjykata e Apelit në Tiranë pritet të trajtojë çështjen ligjore lidhur me vulën dhe logon e PD. Pas kthimit për shqyrtim, vendimi i kësaj të marte ka rëndësi...

Lufta për vulën e PD, avokati Hamataj: Humbësi të pranojë vendimin, kalvari gjyqësor nuk përfundon kurrë!

para 6 dite - RTSH

Çështja e vulës se Partisë Demokratike që pritet të shqyrtohet nga Gjykata e Apelit nesër (11 qershor ora 10:00) është diskutuar në studion e RTSH-24 me avokatin Ermal Hamataj. Sipas tij, secila nga palët...

Vula e PD/ Gjykata e Apelit vendos nesër nëse i takon Bashës apo Berishës, çfarë pritet të ndodhë

para 5 dite - Dosja.al

TIRANË- Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ditën e nesërme për vulën dhe logon e Partisë Demokratike në vend. Mësohet se çështja në Apel do të shqyrtohet nga një treshe gjyqtarësh me relatore Alma Ahmeti,...

Lufta për vulën e PD, avokati Hamataj: Humbësi të pranojë vendimin. Nëse do ndjekin kalvarin gjyqësor, nuk përfundon kurrë!

para 6 dite - RTSH

Çështja e vulës se Partisë Demokratike që pritet të shqyrtohet nga Gjykata e Apelit nesër (11 qershor ora 10:00) është diskutuar në studion e RTSH-24 me avokatin Ermal Hamataj. Sipas tij, secila nga palët...

Rrëzimi i Zhukrit ka qartësuar se kujt i takon vula dhe logo

para 6 dite - Java News

Nga Namir Lapardhaja Të martën, më 11 qershor, Gjykata e Apelit në Tiranë pritet të trajtojë çështjen ligjore lidhur me vulën dhe logon e PD. Pas kthimit për shqyrtim, vendimi i kësaj të marte ka rëndësi...

PD te Basha apo Berisha? Gjykata e Apelit vendos nesër – pritet të marrë fund saga 2-vjeçare e konfliktit mes demokratëve se kujt i takon “vula”

para 6 dite - Shqip

Gjykata e Apelit shqyrton të martën çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet nga Sali Berisha. Ndërkohë Lulzim Basha, referuar regjistrimit...

‘Vula e PD’, Apeli nesër vendos nëse i takon Bashës apo Berishës

para 6 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Gjykata e Apelit shqyrton të martën çështjen e vulës së PD-së, e cila prej 3 vitesh pretendohet se i takon Grupimit të Rithemelimit që drejtohet...

Nesër gjyqi për vulën e PD, Apeli vendos për fatin e partisë së ndarë në dy kampe: Ja gjyqtarët që do shqyrtojnë çështjen

para 6 dite - Java News

Ditën e martë (11 qershor), ora 10:00, Gjykata e Apelit do të shqyrtojë çështjen e vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Trupa gjykuese që do përcaktojë fatin e partisë më të madhe opozitare në vend,...

Nesër vendimi për fatin e PD, Gjykata e Apelit do të shprehet se kujt i takon vula

para 6 dite - Vizion Plus

Nesër në orën 10:00 Gjykata e Apelit vendos për fatin e partisë më të madhe të opozitës, Partisë Demokratike. Gjyqtaret Alma Ahmeti, Iliba Bezati dhe Elona Toro do të përcaktojnë të martën nëse kryetari...

Nesër gjyqi për vulën e Partisë Demokratike, Apeli vendos për fatin e partisë së ndarë në dy kampe. Ja gjyqtarët që do shqyrtojnë çështjen

para 6 dite - Panorama

Ditën e martë (11 qershor), ora 10:00, Gjykata e Apelit do të shqyrtojë çështjen e vulës dhe siglës së Partisë Demokratike. Trupa gjykuese që do përcaktojë fatin e partisë më të madhe opozitare në vend,...

Gjyqi për vulën e PD është histori politike më shumë se juridike

para 6 dite - Java News

Nga Mero Baze Nuk dua ti hyj debatit juridik për vulën e PD, pasi ai është copëzuar banalizuar dhe disa herë dhe poshtëruar sa i përket rëndësisë që kishte të zgjidhej kur ndodhi konflikti i ndarjes mes...

Gjyqi për vulën e PD është histori politike më shumë se juridike

para 7 dite - Gazeta Tema

Nuk dua ti hyj debatit juridik për vulën e PD, pasi ai është copëzuar banalizuar dhe disa herë dhe poshtëruar s ai përket rëndësisë që kishte të zgjidhej kur ndodhi konflikti I ndarjes mes Berishës dhe...

Gjyqi për vulën e PD është histori politike më shumë se juridike

para 7 dite - Lexo

Nga Mero Baze/ Nuk dua ti hyj debatit juridik për vulën e PD, pasi ai është copëzuar banalizuar dhe disa herë dhe poshtëruar sa i përket rëndësisë që kishte të zgjidhej kur ndodhi konflikti i ndarjes mes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK