PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Reporteri

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Gazeta Express

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

Kush është 28-vjeçari i partisë së ekstremit të djathtë që mundi presidentin francez

para 4 dite - ABC News

28-vjeçari Jordan Bardella është politikani më i ri, i cili kryeson partinë e ekstremit të djathtë, Rassemblement National (RN) në Francë. I riu iu bashkua partisë, që në atë kohë ishte Fronti Kombëtar...

E djathta franceze po përgatitet për një front të përbashkët kundër Macron

para 4 dite - ABC News

Vetëm një ditë pasi presidenti francez Emmanuel Macron shpalli zgjedhjet e parakohshme pasi pësoi një disfatë dërrmuese në zgjedhjet europiane, dy forcat më të mëdha të ekstremit të djathtë të Francës...

Franca është në prag të revolucionit të ri

para 4 dite - Telegrafi

Nga: Anne-Elisabeth Moutet / The Daily Telegraph Përkthimi: Telegrafi.com Ishte historiani dhe biografi studioz i shumë politikanëve të Republikës së Tretë, të Katërt dhe të Pestë, Maxime Tandonnet, ai...

I riu që “fundosi” Macron! Kush është 28-vjeçari i partisë së ekstremit të djathtë që mundi presidentin francez

para 4 dite - Top Channel

28-vjeçari Jordan Bardella është politikani më i ri, i cili kryeson partinë e ekstremit të djathtë, Rassemblement National (RN) në Francë. I riu iu bashkua partisë, që në atë kohë ishte Fronti Kombëtar...

Von der Leyen: Bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në BE do të fillojnë në fund të qershorit

para 4 dite - ABC News

“Bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në BE do të fillojnë në fund të qershorit”. Kështu ka deklaruar presidentja e Komisonit Europian në Konferencën e Rimëkëmbjes së Ukrainës që po zhvillohet në Berlin....

PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Infokusi

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

Kush është 28-vjeçari i partisë së ekstremit të djathtë që “fundosi” Macron?

para 4 dite - Opinion

28-vjeçari Jordan Bardella është politikani më i ri, i cili kryeson partinë e ekstremit të djathtë, Rassemblement National (RN) në Francë. I riu iu bashkua partisë, që në atë kohë ishte Fronti Kombëtar...

Pesë gjërat që duhet t’i dini për rezultatet e zgjedhjeve të BE-së

para 4 dite - Gazeta Express

Konservatorët e Europës janë në ekstazë. Partia Popullore Europiane (EPP) shënoi një fitore të qartë në zgjedhjet e Parlamentit Europian të së dielës, duke forcuar kontrollin e saj në Parlament edhe pse...

Meloni i Italisë, gati të formësojë politikën e BE pas arritjeve të forta në zgjedhje

para 4 dite - Syri

Partia e ekstremit të djathtë të kryeministres Giorgia Meloni, Fratelli d'Italia udhëhoqi rezultatet e së dielës me një 28 përqindësh të fortë të votave, duke e rritur lidershipin e saj në vend dhe duke...

Kush është 28-vjeçari i partisë së ekstremit të djathtë që “fundosi” Macronin

para 4 dite - Java News

28-vjeçari Jordan Bardella është politikani më i ri, i cili kryeson partinë e ekstremit të djathtë, Rassemblement National (RN) në Francë. I riu iu bashkua partisë, që në atë kohë ishte Fronti Kombëtar...

Mundësia historike për një marrëveshje të madhe djathtas për të shpëtuar Europën

para 4 dite - Syri

Nikola Kedhi për BrusselsSignal Është e nevojshme të shohim së pari Europën që sapo ka pasur këto zgjedhje. Pastaj të analizojmë rezultatet politike. Europa sot është një kontinent që po shkatërrohet nën...

Olaf Scholz është poshtëruar dhe Gjermania tashmë është në krizë

para 4 dite - Telegrafi

Nga: Katja Hoyer / The Daily Telegraph Përkthimi: Telegrafi.com Kur të dielën dolën rezultatet preliminare për zgjedhjet evropiane, u bë më e rëndë tronditja ndaj sistemit gjerman. Të tri partitë e koalicionit...

PE do vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, ja vendet anëtare që rrezikojnë

para 4 dite - Opinion

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

PE-ja do vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, ja vendet anëtare që rrezikojn...

para 4 dite - BalkanWeb

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

Politikani i ekstremit të djathtë francez: Jemi gati për të qeverisur

para 4 dite - Gazeta Express

Jordan Bardella nga National Rally i ekstremit të djathtë francez argumentoi se partia e tij është gati të qeverisë, ndërsa vuri në dukje se jo gjithçka që partia dëshiron të bëjë do të ishte e mundur...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - RTV 21

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Indeks online

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Francë, Jordan Bardella do të bëhet kryeministër nëse ekstremi i djathtë fiton zgjedhjet

para 4 dite - Syri

Paris - Shtylla kryesore e partisë Tubimit Kombëtar (Rassemblement National) në Francë, Marine Le Pen, tha se ajo do të shërbente si presidente e Francës kandidati i saj, 28-vjeçari Jordan Bardella, do...

PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Kallxo

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Tetova Sot

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Forcat e ekstremit të djathtë bëhen bashkë kundër Macron

para 4 dite - Top24

Vetëm dy ditë pasi presidenti francez Emmanuel Macron thirri një zgjedhje të parakohshme, dy forcat kryesore të ekstremit të djathtë po shyqyrtojnë mundësinë e bashkimit kundër tij. Një përballje që do...

28-vjeçari që mundi Macron!

para 4 dite - Gazeta Tema

Jordan Bardella vetëm 28 vjeç, është politikani më i ri, i cili kryeson partinë e ekstremit të djathtë, Rassemblement National (RN), në Francë. Bardella iu bashkua asaj që në atë kohë ishte Fronti Kombëtar...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-...

para 4 dite - BalkanWeb

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Francë/ Partitë e majta premtojnë bashkëpunim kundër Le Pen për zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - ABC News

Partitë opozitare franceze të krahut të majtë u zotuan të hënën vonë në mbrëmje për të punuar së bashku dhe për të emëruar kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare për të sfiduar...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE’së

para 4 dite - Gazeta Express

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Von der Leyen: Bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në BE do të fillojnë në fund të qershorit

para 4 dite - Arbresh

“Bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në BE do të fillojnë në fund të qershorit”. Kështu ka deklaruar presidentja e Komisonit Europian në Konferencën e Rimëkëmbjes së Ukrainës që po zhvillohet në Berlin....

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Bota Sot

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Forcat e ekstremit të djathtë bëhen bashkë kundër Macron

para 4 dite - Klan

Vetëm dy ditë pasi presidenti francez Emmanuel Macron thirri një zgjedhje të parakohshme, dy forcat kryesore të ekstremit të djathtë po shyqyrtojnë mundësinë e bashkimit kundër tij. Një përballje që do...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Evropa e Lirë

Artboard 6 Bëhuni pjesë e kanalit tonë në Viber ! Temat dhe videot më të rëndësishme në një mesazh. Artboard 6 Bëhuni pjesë e kanalit tonë në Viber ! Temat dhe videot më të rëndësishme në një mesazh. Frika...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Lajmi.net

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Lexo

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

"Rreziku qëndron te disa vende anëtare", Parlamenti Europian, do ta vijojë mbështetjen për zgjerimin

para 4 dite - Dosja.al

STRASBURG- Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit...

PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Pressonline

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

Sfidat e BE-së pas zgjedhjeve 2024

para 4 dite - Panorama

NGA BESIM MULAJ Zgjedhjet evropiane të 2024-ës, të mbajtura këtë të diel, më 9 qershor, shënuan një moment vendimtar për të ardhmen e Bashkimit Evropian. Këto zgjedhje, të cilat shpesh perceptohen si një...

S’ka ndryshim dramatik, Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Bota Press

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

PE-ja do ta vazhdojë mbështetjen për zgjerimin, rreziku qëndron te disa vende anëtare

para 4 dite - Dukagjini

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian (PE) nuk u realizua. Zgjedhjet për këtë institucion u mbajtën nga data 6 deri më 9 qershor. Përkundër përparimit relativisht...

Forcat e ekstremit të djathtë bëhen bashkë kundër Macron

para 4 dite - Arbresh

Vetëm dy ditë pasi presidenti francez Emmanuel Macron thirri një zgjedhje të parakohshme, dy forcat kryesore të ekstremit të djathtë po shyqyrtojnë mundësinë e bashkimit kundër tij. Një përballje që do...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Almakos

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

S’ka ndryshim dramatik, Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Gazeta10

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Arbresh

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Periskopi

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së 11 Jun, 9:26 Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen...

Parlamenti i ri Evropian pritet të vazhdojë mbështetjen për zgjerimin e BE-së

para 4 dite - Epoka e Re

Frika nga ndonjë rritje e madhe e së djathtës ekstreme në Parlamentin Evropian nuk është realizuar me gjithë rritjen relativisht të vogël të partive, të cilat i takojnë këtij spektri. Ato parti, të cilat...

Rritje e ekstremit të djathtë përmbys politikat kombëtare – çfarë mësuam nga zgjedhjet evropiane

para 4 dite - Telegrafi

Rezultatet po bëhen publike të zgjedhjeve parlamentare evropiane – një nga më të mëdhatë në botë – dhe disa narrativa të qarta janë shfaqur nga ky proces votimi që ka zgjatur disa ditë. Partitë e ekstremit...

Scholz: Duhet të shqetësohemi për fitoret e ekstremit të djathtë

para 4 dite - Telegrafi

Rezultati i zgjedhjeve evropiane ishte i keq për të gjitha partitë e koalicionit qeveritar të Gjermanisë, tha të hënën kancelari Olaf Scholz. Partia Social Demokratike (SDP) doli e treta pas Unionit Kristian...

Scholz: Gjermania nuk shkon në zgjedhje

para 4 dite - TV21

Kancelari gjerman Olaf Scholz përjashtoi mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, si Franca, pas rezultateve të dobëta të koalicionit të tij qeverisës në zgjedhjet evropiane, tha...

Gjermania nuk ndjek shembullin e Francës, qeveria e Scholz refuzon zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - Lajm

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së zymtë të koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, u shpreh të hënën zëdhënës i kancelarit...

Zgjedhjet për PE-në, Gjeta: Fushata e dominuar nga çështjet kombëtare dhe partitë ekstreme

para 4 dite - Bota Sot

Politologu Altin Gjeta u shpreh se në shumë pak raste partitë në zgjedhjet për në PE në shtetet respektive, kanë bërë fushatë për çështje evropiane. Gjeta: Mund të nxjerrim disa mësime nga zgjedhjet për...

Zgjedhjet për PE-në, Gjeta: Fushata e dominuar nga çështjet kombëtare dhe partitë ekstreme

para 4 dite - Ora news

I ftuar në Ora News, politologu Altin Gjeta u shpreh se në shumë pak raste partitë në zgjedhjet për në PE në shtetet respektive, kanë bërë fushatë për çështje evropiane. Gjeta : Mund të nxjerrim disa mësime...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Gazeta Tema

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Rezultatet e zgjedhjeve që tronditën Parlamentin Europian, cilat janë ndryshimet që pritet të ndodhin

para 4 dite - InfoShqip

Franca reagoi ndaj rezultatit duke shpallur zgjedhje të parakohëshme kombëtare pas tre javësh. Partia e kryeministres italiane Giorgia Meloni, fitoi më shumë se 28% të votave kombëtare për organin legjislativ...

Jo si Macron, Scholz: Gjermania nuk shkon në zgjedhje

para 4 dite - RTV 21

Kancelari gjerman Olaf Scholz përjashtoi mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, si Franca, pas rezultateve të dobëta të koalicionit të tij qeverisës në zgjedhjet evropiane, tha...

Krahu i djathtë i Evropës do të vazhdojë t’i mposhtë partitë pro BE-së

para 4 dite - Shqipmedia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka folur të hënën lidhur me zgjedhjet evropiane, duke thënë se po shohin rritje të popullaritetit të partive të krahut të djathtë. “Ne shohim një trend të rritjes...

Scholz dhe Macron u përballën me disfatë, Medvedev: Duhet të dalin në pensi...

para 4 dite - BalkanWeb

Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe presidenti francez Emmanuel Macron duhet të braktisin politikën pasi partitë e tyre përkatëse pësuan humbje të mëdha në zgjedhjet e Parlamentit Evropian, ka deklaruar...

Scholz: Gjermania nuk shkon në zgjedhje

para 4 dite - Flaka

Kancelari gjerman Olaf Scholz përjashtoi mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, si Franca, pas rezultateve të dobëta të koalicionit të tij qeverisës në zgjedhjet evropiane, tha...

Jo si Macron, Scholz: Gjermania nuk shkon në zgjedhje

para 4 dite - Bota Sot

Kancelari gjerman Olaf Scholz përjashtoi mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, si Franca, pas rezultateve të dobëta të koalicionit të tij qeverisës në zgjedhjet evropiane, tha...

Zgjedhjet e parakohshme në Francë, çfarë po ndodh me aleancat/ Vendimi i Ma...

para 4 dite - BalkanWeb

Partitë politike në Francë zhvilluan bisedime urgjente për të nxjerrë në pah aleatët e mundshëm të hënën, ndërsa vendi po përgatitet për zgjedhjet më të rëndësishme legjislative në dekada, të thirrura...

Rezultati i zgjedhjeve europiane, ECR: Vlerat konservatore do ndikojnë poli...

para 4 dite - BalkanWeb

Vlerat konservatore do të ndikojnë në politikëbërjen e BE-së si kurrë më parë. Kështu thuhet në një reagim të grupimit të Konservatorëve dhe Reformistëve Evropianë, e cila përfshin anëtarë të tillë si...

Shpërthejnë thirrjet për zgjedhje të parakohshme në Gjermani, Scholz refuzon të ndjekë Macronin

para 4 dite - Lexo

“As për një sekondë”. Olaf Scholz nuk e ka menduar të ndjekë shembullin e Emmanuel Macron për të çuar Gjermaninë në zgjedhje të parakohshme, ashtu siç ndodhi me Francën. Zëdhënësi i qeverisë në Berlin,...

Gjermania nuk ndjek shembullin e Francës, qeveria e Scholz refuzon zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - Tetova Sot

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së zymtë të koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, u shpreh të hënën zëdhënës i kancelarit...

Zgjedhjet për PE/ Si ndahen mandatet mes EPP, S&D, RENEW, ECR/ 100 vende i përkasin të pavarurve

para 4 dite - Lexo

Pavarësisht raportimeve për rritjen e së djathtës populiste, tre grupet kryesore në Parlamentin Evropian mbeten të pandryshuara. Grupi i Partisë Popullore Evropiane (EPP) i qendrës së djathtë, doli i pari...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Opinion

Zgjedhjet katër ditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Zgjedhjet e parakohshme në Francë, çfarë po ndodh me aleancat/ Vendimi i Macron si ‘ruleta ruse’

para 4 dite - Flaka

Partitë politike në Francë zhvilluan bisedime urgjente për të nxjerrë në pah aleatët e mundshëm të hënën, ndërsa vendi po përgatitet për zgjedhjet më të rëndësishme legjislative në dekada, të thirrura...

U rikonfirmua në krye të KE, Ursula von der Leyen zotohet të vijojë politik...

para 4 dite - BalkanWeb

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka njoftuar se blloku do të vazhdojë në një “rrugë pro-ukrainase”, pasi fraksioni i saj qendror u parashikua të mbetej grupi më i madh në Parlamentin...

Zgjedhjet që tronditën themelet e PE/ VOA: Të djathtët goditje partive në pushtet në Francë e Gjermani! Çfarë pritet të ndodhë

para 4 dite - Panorama

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Rezultatet e zgjedhjeve që tronditën Parlamentin Europian, cilat janë ndryshimet që pritet të ndodhin

para 4 dite - Top Channel

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Rezultatet e zgjedhjeve që tronditën Parlamentin Europian, cilat janë ndryshimet që pritet të ndodhin

para 4 dite - Gazeta Shqip

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Cilat ishin surprizat e zgjedhjeve për Parlamentin Europian dhe çfarë prite...

para 4 dite - BalkanWeb

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Zgjedhjet për PE/ Reagon Kremlini: Krahu i djathtë i Evropës do të vazhdojë t’i mposhtë partitë pro BE-së

para 4 dite - Panorama

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka folur të hënën lidhur me zgjedhjet evropiane, duke thënë se po shohin rritje të popullaritetit të partive të krahut të djathtë. “Ne shohim një trend të rritjes...

Çfarë ndikimi do të ketë Parlamenti i ri Evropian?

para 4 dite - Zhurnal

4 Shkup, 10 qershor – Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar rritje të theksuar në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, ku dje qytetarët e 27 vendeve anëtare kanë votuar për përfaqësuesit e tyre në...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 4 dite - Tetova Sot

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Evropa kthen djathtas, por qendra reziston: Çfarë nënkuptojnë rezultatet e zgjedhjeve

para 4 dite - Reporteri

Partitë pro-evropiane në qendër komandojnë një shumicë, pavarësisht se votuesit devijojnë djathtas. Por rruga e Ursula von der Leyen drejt rizgjedhjes është e mbushur me vështirësi. Rreth 185 milionë votues...

Scholz: Gjermania nuk shkon në zgjedhje

para 4 dite - Top24

Kancelari gjerman Olaf Scholz përjashtoi mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, si Franca, pas rezultateve të dobëta të koalicionit të tij qeverisës në zgjedhjet evropiane, tha...

Gjermania nuk ndjek shembullin e Francës, qeveria e Scholz refuzon zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - Alfax

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së zymtë të koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, u shpreh të hënën zëdhënës i kancelarit...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Gazeta Express

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Reagon Kremlini: Krahu i djathtë i Evropës do të vazhdojë t’i mposhtë partitë pro BE-së

para 4 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka folur të hënën lidhur me zgjedhjet evropiane, duke thënë se po shohin rritje të popullaritetit të partive...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Bota Sot

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Çfarë do të thotë për Kosovën fitorja e ekstremit të djathtë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian?

para 4 dite - Bota Sot

Përmes një video-mesazhi iu drejtuar bashkatdhetarëve që jetojnë në vendet Evropiane. Kryeministri, Albin Kurti u bëri thirrje atyre që të votojnë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian që u mbajtën më...

Kjo është përbërja e re e përkohshme e Parlamentit të BE-së

para 4 dite - Indeks online

Nga zgjedhjet e fundit të Parlamentit Evropian kanë fituar vende 720 anëtarë nga 27 vende të ndryshme. Secili prej këtyre vendeve dërgon eurodeputetë që shpesh janë nga një numër partish të ndryshme, të...

Fitoret në zgjedhje të ekstremit të djathtë tronditin fuqitë tradicionale të BE-së

para 4 dite - RTSH

Partitë e ekstremit të djathtë tronditën fuqitë tradicionale në Bashkimin Evropian me fitoret e mëdha të vendeve parlamentare në Parlamentin Evropian, duke i shkaktuar një humbje veçanërisht poshtëruese...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - ABC News

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Zgjedhjet për PE/ Si ndahen mandatet mes EPP, S&D, RENEW, ECR/ 100 ven...

para 4 dite - BalkanWeb

Pavarësisht raportimeve për rritjen e së djathtës populiste, tre grupet kryesore në Parlamentin Evropian mbeten të pandryshuara. Grupi i Partisë Popullore Evropiane (EPP) i qendrës së djathtë, doli i pari...

Kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për Parlamentit Evropian

para 4 dite - Koha.mk

Pas zgjedhjeve të së dielës për Parlamentin Evropian, rezultatet e para të sondazheve treguan një dominimi të partive të ekstremi të djathtë, ndërsa të gjelbërit dhe liberalët patën një natë të ashpër....

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Gazeta Express

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Ursula von der Leyen zotohet të vijojë politikat “pro-ukrainase”

para 4 dite - Shqip

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka njoftuar se blloku do të vazhdojë në një “rrugë pro-ukrainase”, pasi fraksioni i saj qendror u parashikua të mbetej grupi më i madh në Parlamentin...

Shpërthejnë thirrjet për zgjedhje të parakohshme në Gjermani, Scholz refuzon të ndjekë Macronin

para 4 dite - Gazeta Tema

“ As për një sekondë ”. Olaf Scholz nuk e ka menduar të ndjekë shembullin e Emmanuel Macron për të çuar Gjermaninë në zgjedhje të parakohshme, ashtu siç ndodhi me Francën. Zëdhënësi i qeverisë në Berlin,...

Scholz: Ne duhet të shqetësohemi për përfitimet e ekstremit të djathtë

para 4 dite - ABC News

Rezultati i zgjedhjeve evropiane ishte i keq për të gjitha partitë e koalicionit qeveritar të Gjermanisë, tha të hënën kancelari Olaf Scholz. Partia Social Demokratike (SDP) e Scholz-it doli e treta pas...

Përbërja e re e përkohshme e Parlamentit të BE-së

para 4 dite - Telegrafi

Nga zgjedhjet e fundit të Parlamentit Evropian kanë fituar vende 720 anëtarë nga 27 vende të ndryshme. Secili prej këtyre vendeve dërgon eurodeputetë që shpesh janë nga një numër partish të ndryshme, të...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Europa zhvendoset djathtas/ Eksperti: Emigracioni, arsyeja kryesore. Scholz të shpërndajë parlamentin si Macron

para 4 dite - ABC News

Ekperti për marrëdhëniet ndërkombëtare, Ledjon Krisafi thotë se emigracioni ka qenë arsyeja kryesore e fitores në zgjedhjet europiane të partive të ekstremit të djathtë. Në një intervistë për “Newsline”...

Politika ruse ironizon Macron dhe Scholz pas humbjes së tyre në zgjedhje: Koha për të dhënë dorëheqjen

para 4 dite - TV21

Politikanët rusë komentuan sot humbjet e rënda të pësuara nga partitë e presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz në zgjedhjet evropiane dhe Kremlini tha se partitë e krahut...

Zgjedhjet në BE, reagon Rusia: Macron e Scholz janë turpi i Evropës, po paguajnë për mbështetjen ndaj Ukrainës

para 4 dite - Ora news

“Turpi i Evropës që Macron dhe Scholz humbën në mënyrë të mjerueshme". Kështu është shprehur Presidenti i Dumës ruse Vyacheslav Volodin teksa komentoi rezultatet e zgjedhjeve evropiane. "Ky është kolapsi...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 4 dite - Lajm

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Zgjedhjet në BE, Rusia: Macron e Scholz janë turpi i Evropës, po paguajnë për mbështetjen ndaj Ukrainës

para 4 dite - Opinion

“Turpi i Evropës që Macron dhe Scholz humbën në mënyrë të mjerueshme”. Kështu është shprehur Presidenti i Dumës ruse Vyacheslav Volodin teksa komentoi rezultatet e zgjedhjeve evropiane. “Ky është kolapsi...

Gjermania nuk ndjek shembullin e Francës, qeveria e Scholz refuzon zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - Ora news

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së zymtë të koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, u shpreh të hënën zëdhënës i kancelarit...

Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet europiane

para 4 dite - Ora news

Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parlamentit Europian, por ia kishin dalë me sukses. Por theksoi...

Zgjedhjet evropiane/ Ja çfarë ndodhi në disa vende kyçe

para 4 dite - Gazeta Shqip

Votuesit hodhën votat në 27 vende me një sërë çështjesh të ndryshme që karakterizuan fushatën. Por çfarë ndodhi në disa vende kyçe në zgjedhjet e 6-9 qershorit për një Parlament të ri Evropian? Një vështrim...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat...

E djathta ekstreme nuk performoi aq mirë sa pritej, thotë Von Der Leyen

para 4 dite - Bota Sot

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, thotë se ekstremi i majtë dhe i djathtë nuk kanë dal aq mirë sa pritej në zgjedhjet e BE-së. “Në të vërtetë, ka një rritje të ekstremit të djathtë...

Zgjedhjet në Parlamentin Evropian, reagon Kremlini

para 4 dite - Euronews

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha sot se Moska po monitoron zgjedhjet për Parlamentin Europian. Sipas tij shumica në parlament do të jetë pro-europiane dhe pro-ukrainase, si dhe se Rusia do të analizojë...

E djathta ekstreme nuk performoi aq mirë sa pritej, thotë Von Der Leyen

para 4 dite - Telegrafi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, thotë se ekstremi i majtë dhe i djathtë nuk kanë dal aq mirë sa pritej në zgjedhjet e BE-së. “Në të vërtetë, ka një rritje të ekstremit të djathtë...

Çfarë do të thotë për të huajt fitorja e ekstremit të djathtë të Austrisë në zgjedhjet e BE-së?

para 4 dite - Gazeta Express

Partia e ekstremit të djathtë të Austrisë – FPÖ doli fituese në zgjedhjet evropiane të kësaj fundjave, por cilat janë implikimet e brendshme pas suksesit të tyre historik, veçanërisht për të huajt në vend?...

Gjermania nuk ndjek shembullin e Francës, qeveria e Scholz refuzon zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - Top Channel

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së zymtë të koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, u shpreh të hënën zëdhënës i kancelarit...

Macron shpall zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 4 dite - TV21

Presidenti francez Emmanuel Macron ka shpallur zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi e djathta ekstreme u rrit në zgjedhjet evropiane. Tubimi Kombëtar fitoi më shumë se dyfishin e votave të aleancës...

Weber: Serbia ka një vazhdimësi të politikës së dështuar të “paqes” sipas regjimit të Vuçiqit, kjo u pa në shembullin e Banjskës

para 4 dite - Syri.net Kosova

Eksperti për Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, ka thënë se ka një vazhdimësi të politikës së dështuar, politikës së paqes sipas regjimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Weber në një intervistë...

Weber: Serbia ka një vazhdimësi të politikës së dështuar të “paqes” sipas regjimit të Vuçiqit, kjo u pa në shembullin e Banjskës

para 4 dite - Reporteri

Eksperti për Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, ka thënë se ka një vazhdimësi të politikës së dështuar, politikës së paqes sipas regjimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Weber në një intervistë...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - FaxWeb

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Rezultatet e zgjedhjeve në Bashkimin Evropian dhe ndryshimet e pritshme

para 4 dite - Shqip

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore...

Ja çfarë ndodhi në disa vende kyçe në zgjedhjet për Parlament të BE-së

para 4 dite - Telegrafi

Votuesit hodhën votat në 27 vende me një sërë çështjesh të ndryshme që karakterizuan fushatën. Por çfarë ndodhi në disa vende kyçe në zgjedhjet e 6-9 qershorit për një Parlament të ri Evropian? Më poshtë...

Të Djathtët përballë euroskepticizmit ballkanik?!

para 4 dite - Gazeta Express

Shkruan: Ben Andoni Europianët do të shkojnë këta javë në zgjedhjet, që parashihen të ndryshojnë deri diku konfigurimin e zakonshëm të bllokut. Më saktë, nga 6 deri më 9 qershor, llogariten rreth 400 milionë...

“Do të monitorojmë nga afër situatën”, Peskov: Shumica në Parlamentin Europian do të jetë pro-Ukrainës

para 4 dite - Bota Sot

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha sot se Moska po monitoron zgjedhjet për Parlamentin Europian. Ku u shpreh se shumica në parlament do të jetë pro-europiane dhe pro-ukrainase, si dhe se Rusia do...

Politikanët rusë reagojnë pas humbjes së Macron e Scholz: Dilni në pension

para 4 dite - Gazeta Tema

Politikanët rusë janë shfaqur të kënaqur me humbjet e partive të Scholz dhe Macron në zgjedhjet e Parlamentit Europian të mbajtura të dielën. Kremlini ka kohë që ka mbështetur liderët e së djathtës politike...

Politika ruse ironizon Macron dhe Scholz pas humbjes së tyre në zgjedhje: Koha për të dhënë dorëheqjen

para 4 dite - Vizion Plus

Politikanët rusë komentuan sot humbjet e rënda të pësuara nga partitë e presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz në zgjedhjet evropiane dhe Kremlini tha se partitë e krahut...

Pse SPD-ja e Scholzit doli keq në zgjedhjet e BE-së?

para 4 dite - Zeri

Në Gjermani, partia konservatore e opozitës CDU mori 30%, Alternativa e ekstremit të djathtë, “Alternativa für Deutschland” mori 15.9%, dhe SPD socialdemokrate e kancelarit gjerman Olaf Scholz doli e treta...

Zëdhënësi i Scholz: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme në Gjermani

para 4 dite - ABC News

Pas humbjes së thellë të Social Demokratëve në zgjedhjet për Parlamentin Europian, zëdhënës i kancelarit Olaf Scholz, ka hedhur poshtë çdo mundësi që Gjermania të ndjekë shembullin e Francës, duke mbajtur...

“Do të monitorojmë nga afër situatën”, Peskov: Shumica në Parlamentin Europian do të jetë pro-Ukrainës

para 4 dite - ABC News

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha sot se Moska po monitoron zgjedhjet për Parlamentin Europian dhe se shumica në parlament do të jetë pro-europiane dhe pro-ukrainase, si dhe se Rusia do të analizojë...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, Kristian Demokratët dhe Socialistët mbetën forcat mbizotëruese

para 5 dite - Alsat-M

Gazetare: Xhesika Sallahi Në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, dy grupe pro-evropiane, Kristian Demokratët dhe Socialistët, mbetën forcat mbizotëruese në rezultatet paraprake. Fuqizimi i ekstremit të...

Zgjedhjet europiane, Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme

para 5 dite - BalkanWeb

Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parlamentit Europian, por ia kishin dalë me sukses. Por theksoi...

Rezultati i zgjedhjeve në BE, Scholz nuk i bashkohet Macronit: S’ka zgjedhje të parakohshme në Gjermani

para 5 dite - Syri.net Kosova

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, tha të hënën një zëdhënës i kancelarit Olaf Scholz....

Kush është Jordan Bardella, lideri 28-vjeçar i ekstremit të djathtë në Francë?

para 5 dite - Syri.net Kosova

Jordan Bardella, lideri i partisë së ekstremit të djathtë që i dha një goditje vendimtare aleancës së Presidentit Emmanuel Macron në zgjedhjet evropiane, është një 28-vjeçar karizmatik i njohur nga ndjekësit...

Pushteti në Gjermani deklarohet rreth zgjedhjeve të parakohshme pas humbjes së rëndë në BE

para 5 dite - Gazeta Express

Gjermania nuk do ta ndjekë shembullin e Francës për të mbajtur zgjedhje të parakohshme, pavarësisht nga rezultati i dobët i koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së, tha të hënën një zëdhënës i kancelarit...

Evropa në duart e Melonit, kryeministrja italiane “king maker” në Bruksel

para 4 dite - Shenja

Giorgia Meloni është në rrugën e duhur për t’u bërë figura më influente në Bashkimin Evropian. Një sondazh i publikuar nga televizioni publik RAI tregon se Vëllezërit e Italisë janë fitues të zgjedhjeve...

Fituesja e vërtetë/ Evropa në duart e Melonit, kryeministrja italiane “king maker” në Bruksel

para 4 dite - Java News

Giorgia Meloni është në rrugën e duhur për t’u bërë figura më influente në Bashkimin Evropian. Një sondazh i publikuar nga televizioni publik RAI tregon se Vëllezërit e Italisë janë fitues të zgjedhjeve...

Gjermania nuk ndjek shembullin e Francës, qeveria e Scholz refuzon zgjedhjet e parakohshme

para 4 dite - Java News

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së zymtë të koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, u shpreh të hënën zëdhënës i kancelarit...

Zgjedhjet në BE, humbës të gjelbrit dhe liberalët, fituese e djathta

para 5 dite - Indeks online

Partitë tradicionale të qendrës së djathtë dhe të qendrës së majtë tejkaluan të gjitha sondazhet dhe sollën rezultate solide në zgjedhjet evropiane të mbajtura në 27 vendet anëtare të Bashkimit Evropian...

Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet europiane

para 5 dite - ABC News

Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parlamentit Europian, por ia kishin dalë me sukses. Por theksoi...

Kush është Jordan Bardella, lideri 28-vjeçar i ekstremit të djathtë në Francë?

para 5 dite - Syri

Jordan Bardella, lideri i partisë së ekstremit të djathtë që i dha një goditje vendimtare aleancës së Presidentit Emmanuel Macron në zgjedhjet evropiane, është një 28-vjeçar karizmatik i njohur nga ndjekësit...

Rezultati i zgjedhjeve në BE, Scholz nuk i bashkohet Macronit: S’ka zgjedhje të parakohshme në Gjermani

para 5 dite - Syri

“Gjermania nuk do të ndjekë Francën dhe nuk do të mbajë zgjedhje të parakohshme pavarësisht performancës së koalicionit qeverisës në zgjedhjet e BE-së”, tha të hënën një zëdhënës i kancelarit Olaf Scholz....

Rusia: Krahu i djathtë i Evropës do të vazhdojë t'i përndjekë partitë pro-BE

para 5 dite - Syri

Disa reagime kanë ardhur ndaj zgjedhjeve evropiane e së fundi edhe nga Rusia - ku zëdhënësi i presidencës, Dmitry Peskov, tha se partitë e "krahut të djathtë" do të vazhdojnë të kapin më shumë se partitë...

Zgjedhjet në BE, humbës të gjelbërit dhe liberalët, fituese e djathta

para 4 dite - Lajmi.net

Partitë tradicionale të qendrës së djathtë dhe të qendrës së majtë tejkaluan të gjitha sondazhet dhe sollën rezultate solide në zgjedhjet evropiane të mbajtura në 27 vendet anëtare të Bashkimit Evropian...

Weber: Serbia ka një vazhdimësi të politikës së dështuar të “paqes” sipas regjimit të Vuçiqit, kjo u pa në shembullin e Banjskës

para 5 dite - Gazeta Express

Rritja e fuqisë së partive të djathta me vazhdimësinë e forcave centriste dhe rënia e liberalëve dhe të gjelbërve janë rezultatet më të shkurtra të zgjedhjeve për Parlamentin Europian. Megjithatë, Bodo...

Weber: Serbia ka një vazhdimësi të politikës së dështuar të “paqes” sipas regjimit të Vuçiqit, kjo u pa në shembullin e Banjskës

para 5 dite - Bota Sot

Rritja e fuqisë së partive të djathta me vazhdimësinë e forcave centriste dhe rënia e liberalëve dhe të gjelbërve janë rezultatet më të shkurtra të zgjedhjeve për Parlamentin Europian. Megjithatë, Bodo...

Zgjedhjet në BE, humbës të gjelbërit dhe liberalët, fituese e djathta

para 5 dite - RTK

Partitë tradicionale të qendrës së djathtë dhe të qendrës së majtë tejkaluan të gjitha sondazhet dhe sollën rezultate solide në zgjedhjet evropiane të mbajtura në 27 vendet anëtare të Bashkimit Evropian...

Kremlini: Rezultati i zgjedhjeve të PE-së tregon se shumica do të jetë pro Evropës dhe Ukrainës

para 5 dite - Anadolu Agency

Moskë Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se rezultati që ka dalë nga zgjedhjet e Parlamentit Evropian (PE) tregon se shumica do të jetë pro Evropës dhe Ukrainës, transmeton Anadolu. "Rusia po ndjek...

Po tani që presidenti francez Emmanuel Macron e shpërndau parlamentin?

para 5 dite - Syri

Vendimi i Macron të dielën për të shpërndarë Asamblenë Kombëtare është përshkruar si historik dhe krejtësisht i papritur. Kjo lëvizje e guximshme paraqet rreziqe të mëdha për liderin liberal francez dhe...

Zgjedhjet evropiane/ Ja çfarë ndodhi në disa vende kyçe

para 4 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Votuesit hodhën votat në 27 vende me një sërë çështjesh të ndryshme që karakterizuan fushatën. Por çfarë ndodhi në disa vende kyçe në zgjedhjet e 6-9 qershorit për një Parlament të ri Evropian?...

Zgjedhjet në BE, Von der Leyen: Ekstremi i djathtë nuk bëri aq mirë sa pritej

para 4 dite - Euronews

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka reaguar sërish në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve në Parlamentin Evropian. Von der Leyen tha se ekstremi i majtë dhe i djathtë nuk bënë aq...

Kremlini: Rezultati i zgjedhjeve të PE-së tregon se shumica do të jetë pro Evropës dhe Ukrainës

para 4 dite - Alfax

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se rezultati që ka dalë nga zgjedhjet e Parlamentit Evropian (PE) tregon se shumica do të jetë pro Evropës dhe Ukrainës, transmeton Anadolu. “Rusia po ndjek nga...

Kremlini: Do të monitorojmë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë

para 5 dite - Syri.net Kosova

Kremlini tha sot se do të monitorojë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë, duke pasur parasysh atë që e përshkroi si qëndrimin e “hapur armiqësor” të udhëheqjes franceze ndaj Rusisë. Zëdhënësi i...

Pse SPD-ja e Olaf Scholz doli keq në zgjedhjet e BE-së?

para 5 dite - BalkanWeb

Në Gjermani, partia konservatore e opozitës CDU mori 30%, Alternativa e ekstremit të djathtë, “Alternativa für Deutschland” mori 15.9%, dhe SPD socialdemokrate e kancelarit gjerman Olaf Scholz doli e treta...

Pse SPD-ja e Olaf Scholz doli keq në zgjedhjet e BE-së?

para 5 dite - Telegrafi

Në Gjermani, partia konservatore e opozitës CDU mori 30%, Alternativa e ekstremit të djathtë, “Alternativa für Deutschland” mori 15.9%, dhe SPD socialdemokrate e kancelarit gjerman Olaf Scholz doli e treta...

Italia, Sllovakia dhe vende të tjera të BE-së votojnë për Parlamentin e ri Europian

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Votuesit në Itali, Sllovaki dhe vendet të tjera europiane po votojnë në ditën e tretë të zgjedhjeve për Parlamentin e ri Europian, ndërsa partitë populliste të ekstremit të djathtë pritet të forcojnë pozitat...

Zgjedhjet europiane/ Rusët tallen me Macron dhe Scholz pas humbjes së tyre: Koha për të dhënë dorëheqjen

para 4 dite - Dosja.al

RUSI- Politikanët rusë u tallën sot për humbjet e rënda të pësuar nga partitë e presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz në zgjedhjet evropiane dhe. Gjithashtu Kremlini tha...

Si “vdiq” Rilindja e Macron në zgjedhjet për Parlamentin Europian

para 4 dite - Euronews

Zgjedhjet euro-parlamentare kanë pasur një efekt të fortë dhe imediat ndaj politikës së brendshme të Francës. Pasi pësoi një humbje të rëndë përballë nacionalistëve të Grumbullimit Kombëtar, presidenti...

Politika ruse ironizon Macron dhe Scholz pas humbjes së tyre në zgjedhje: Koha për të dhënë dorëheqjen

para 4 dite - Pressonline

Politikanët rusë komentuan sot humbjet e rënda të pësuara nga partitë e presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz në zgjedhjet evropiane dhe Kremlini tha se partitë e krahut...

Rritja e ekstremit të djathtë tronditi fuqitë tradicionale të BE-së dhe çoi Francën në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Partitë e ekstremit të djathtë tronditën fuqitë tradicionale në Bashkimin Evropian me vendet e fituara në parlamentin e bllokut, duke i shkaktuar një humbje veçanërisht poshtëruese presidentit francez...

Zgjedhjet në BE, anketimet paraprake në Gjermani dhe Holandë tregojnë zhvendosjen drejt të djathtës ekstreme

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Anketimet pak përpara përfundimit të votimeve në zgjedhjet evropiane tregojnë se e djathta e skajshme do të forcojë pozitat në Parlamentin Evropian, pavarësisht një sërë skandalesh në Gjermani, vendi më...

Presidenti francez Macron shpall zgjedhjet e parakohshme parlamentare pas humbjes në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti francez Emanuel Macron vendosi shpërndarjen e parlamentit të Francës dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme në vend pasi partia e tij pësoi një humbje të rëndë në zgjedhjet për Parlamentin...

Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Gjermania në zgjedhje të parakohshme pas humbjes së thellë të Scholz? Zëdhënësi i Social Demokratëve: Votimet do të mbahen vjeshtën e ardhshme

para 5 dite - Panorama

Pas humbjes së thellë të Social Demokratëve në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, zëdhënës i kancelarit Olaf Scholz, ka hedhur poshtë çdo mundësi që Gjermania të ndjekë Francën për zgjedhje të parakohshme....

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Qendrat e votimit u hapën gjithandej Evropës të dielën në ditën e fundit të zgjedhjeve për parlamentin e Bashkimit Evropian, mes shqetësimeve se partitë e ekstremit të djathtë mund të forcojnë pozitat...

Kremlini: Do të monitorojmë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë

para 5 dite - Ora news

Kremlini tha sot se do të monitorojë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë, duke pasur parasysh atë që e përshkroi si qëndrimin e “hapur armiqësor” të udhëheqjes franceze ndaj Rusisë. Zëdhënësi i...

Fituesit dhe humbësit e zgjedhjeve europiane

para 5 dite - ABC News

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Partitë opozitare dominuan, qeveria gjermane: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Syri

Zgjedhjet e fundit për Parlamentin Evropian, shënuan një rritje të konsiderueshme të partive të djathta ekstreme, duke sjellë kështu humbje për Macron në Francë e Scholz në Gjermani, por jo vetëm. Pas...

Kremlini: Do të monitorojmë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë

para 5 dite - Syri

Kremlini tha sot se do të monitorojë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë, duke pasur parasysh atë që e përshkroi si qëndrimin e “hapur armiqësor” të udhëheqjes franceze ndaj Rusisë. Zëdhënësi i...

Zgjedhjet në BE, humbës të Gjelbrit dhe Liberalët fitues e djathta ekstreme

para 5 dite - Infokusi

Partitë tradicionale të qendrës së djathtë dhe të qendrës së majtë tejkaluan të gjitha sondazhet dhe sollën rezultate solide në zgjedhjet evropiane të mbajtura në 27 vendet anëtare të Bashkimit Evropian...

Zgjedhjet europiane/ Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme

para 4 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parlamentit Europian, por ia kishin dalë me sukses....

“Dilni në pension”- Politikanët rusë reagojnë pas humbjes së Macron e Scholz

para 4 dite - Euronews

Politikanët rusë janë shfaqur të kënaqur me humbjet e partive të Scholz dhe Macron në zgjedhjet e Parlamnetit Europian të mbajtura të dielën. Kremlini ka kohë që ka mbështetur liderët e së djathtës politike...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 4 dite - Populli

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Evropa në duart e Melonit, kryeministrja italiane “king maker” në Bruksel

para 4 dite - Euronews

Giorgia Meloni është në rrugën e duhur për t’u bërë figura më influente në Bashkimin Evropian. Një sondazh i publikuar nga televizioni publik RAI tregon se Vëllezërit e Italisë janë fitues të zgjedhjeve...

Kremlini: Do të monitorojmë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë

para 5 dite - Gazeta Express

Kremlini tha sot se do të monitorojë nga afër zgjedhjet e parakohshme në Francë, duke pasur parasysh atë që e përshkroi si qëndrimin e “hapur armiqësor” të udhëheqjes franceze ndaj Rusisë. Zëdhënësi i...

Analizë e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian: Qendra mban pushtetin

para 5 dite - Evropa e Lirë

Artboard 6 Bëhuni pjesë e kanalit tonë në Viber ! Temat dhe videot më të rëndësishme në një mesazh. Artboard 6 Bëhuni pjesë e kanalit tonë në Viber ! Temat dhe videot më të rëndësishme në një mesazh. Pavarësisht...

Pse SPD-ja e Olaf Scholz-it rezultoi në humbje? Zëdhënësi i Socialdemokratëve tregon arsyet: Çështjet e emigracionit dhe sigurisë ishin në thelb të fushatës

para 5 dite - Panorama

Nils Schmid, zëdhënësi parlamentar për punët e jashtme i partisë Socialdemokrate të kancelarit gjerman Olaf Scholz, ka folur për humbjen e thellë të SPD në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Në një deklaratë...

Partitë opozitare dominuan, qeveria gjermane: Nuk ka zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Panorama

Zgjedhjet e fundit për Parlamentin Evropian, shënuan një rritje të konsiderueshme të partive të djathta ekstreme, duke sjellë kështu humbje për Macron në Francë e Scholz në Gjermani, por jo vetëm. Pas...

Emrat, një nga një: Kush fitoi, kush humbi dhe kush dështoi keq në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - Zeri

Një gjë është e sigurt pas zgjedhjeve të Parlamentit Evropian të së dielës: Jo të gjithë do të festojnë. Ndërsa e djathta shënoi rritje, Të Gjelbrit dhe Liberalët patën një “natë të rëndë”, shkruajnë mediat...

Zgjedhjet në BE, fiton e djathta ekstreme

para 5 dite - RTK

Nga zgjedhjet për Parlamentin Evropian, Partia Popullore Evropiane e qendrës së djathtë ka fituar 184 ulëse, duke shënuar bindshëm fitore. Këtë disfatë nuk e mirëpritën fuqitë e mëdha. Nga zgjedhjet për...

Berisha: Fitorja e partive simotra të PD, përcaktuese për të ardhmen e BE dhe Shqipërisë

para 5 dite - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, lideri i opozitës Sali Berisha, e ka përshëndetur sot fitoren e partive të qendrës së djathtë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, zgjedhje që u zhvilluan në 27 vende...

Parlamenti Europian shkon djathtas! Humb Macron e Scholz, Franca drejt zgjedhjeve të reja. Në Itali fiton Meloni

para 5 dite - Top Channel

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve europiane tregojnë se partitë e qendrës, ato liberale dhe socialiste do të vazhdojnë të ruajnë shumicën në Parlamentin Europian, por ekstremi i djathte ashtu siç parashikohej...

Zgjedhjet në BE, humbës të gjelbërit dhe liberalët, fituese e djathta

para 5 dite - Arbresh

Partitë tradicionale të qendrës së djathtë dhe të qendrës së majtë tejkaluan të gjitha sondazhet dhe sollën rezultate solide në zgjedhjet evropiane të mbajtura në 27 vendet anëtare të Bashkimit Evropian...

Pse SPD-ja e Olaf Scholz-it rezultoi në humbje? Zëdhënësi i Socialdemokratëve zbulon arsyet

para 5 dite - InfoShqip

Nils Schmid, zëdhënësi parlamentar për punët e jashtme i partisë Socialdemokrate të kancelarit gjerman Olaf Scholz, ka folur për humbjen e thellë të SPD në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Në një deklaratë...

Ditë e zezë për partinë e Scholz, a do të ketë zgjedhje të parakohshme në Gjermani?

para 5 dite - Euronews

Partitë qeverisëse në Gjermani ranë në rezultatin më të dobët, ndërsa ekstremi i djathtë fitoi terren në votimet për Parlamentin e ri Evropian. Unioni i qendrës së djathtë fitoi 30.9 për qind të votave,...

Kremlini: Zgjedhjet në Evropë, proukrainase

para 5 dite - TRT Balkan

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se rezultati që ka dalë nga zgjedhjet e Parlamentit Evropian (PE) tregon se shumica do të jetë pro Evropës dhe Ukrainës. "Rusia po ndjek nga afër balancën e fuqisë...

Partitë e ekstremit të djathtë shënojnë rritje në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Anadolu Agency

Istanbul Teksa kanë filluar të publikohen rezultatet paraprake nga zgjedhjet për Parlamentin Evropian (PE), vërehet qartë një zhvendosje djathtas, me partinë e ekstremit të djathtë Alternativa për Gjermaninë,...

Votimet e Bashkimit Europian sjellin zhvendosje djathtas

para 5 dite - Syri

Partitë e krahut të djathtë treguan një shfaqje force në zgjedhjet e Bashkimit Europian, duke detyruar presidentin francez Emmanuel Macron të thërriste zgjedhje kombëtare dhe duke theksuar pozicionin e...

Parlamenti Europian shkon djathtas! Humb Macron e Scholz, Franca drejt zgjedhjeve të reja. Në Itali fiton Meloni

para 5 dite - Shenja

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve europiane tregojnë se partitë e qendrës, ato liberale dhe socialiste do të vazhdojnë të ruajnë shumicën në Parlamentin Europian, por ekstremi i djathte ashtu siç parashikohej...

Nga Von der Leyen e Le Pen te Macron e Scholz/ Cilët janë “humbësit” dhe “fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Top Channel

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Lajm

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Macron shpall zgjedhje të parakohshme parlamentare

para 5 dite - RTV 21

Presidenti francez Emmanuel Macron ka shpallur zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi e djathta ekstreme u rrit në zgjedhjet evropiane këtë fundjavë. Tubimi Kombëtar fitoi më shumë se dyfishin e votave...

Weber: Serbia ka një vazhdimësi të politikës së dështuar të “paqes” sipas regjimit të Vuçiqit, kjo u pa në shembullin e Banjskës

para 5 dite - Periskopi

Weber: Serbia ka një vazhdimësi të politikës së dështuar të “paqes” sipas regjimit të Vuçiqit, kjo u pa në shembullin e Banjskës 10 Jun, 13:58 Rritja e fuqisë së partive të djathta me vazhdimësinë e forcave...

Kush është “kapiteni” 28-vjeçar i partisë së ekstremit të djathtë që mundi Macron

para 5 dite - Euronews

Jordan Bardella, është politikani i ri 28-vjeçar, i cili kryeson partinë e ekstremit të djathtë, Rassemblement National (RN), në Francë. Bardella është i njohur për prejardhjen e tij modeste nga Seine-Saint-Denis,...

Zgjedhjet për PE, partitë e ekstremit të djathtë shënojnë rritje

para 5 dite - TRT Balkan

Teksa kanë filluar të publikohen rezultatet paraprake nga zgjedhjet për Parlamentin Evropian (PE), vërehet qartë një zhvendosje djathtas, me partinë e ekstremit të djathtë Alternativa për Gjermaninë, aktualisht...

Nga Ursula von der Leyen deri te Scholz e Macron, kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për PE

para 5 dite - Gazeta Express

Pas zgjedhjeve të së dielës për Parlamentin Evropian, rezultatet e para të sondazheve treguan një dominimi të partive të ekstremi të djathtë, ndërsa të gjelbërit dhe liberalët patën një natë të ashpër....

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Gazeta Express

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Një valë ekstreme gjithandej Evropës, zgjedhjet për Parlamentin Evropian dërgojnë mesazhe shqetësuese deri në Ballkan

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 10.06.2024 nga shekulli_admin Nga Enver Robelli Zgjedhjet e së dielës për Parlamentin Evropian treguan se nën sipërfaqen e shoqërive evropiane është duke vluar ekstremizmi në rritje. Në Francë...

Von der Leyen drejt mandatit të dytë si presidente e KE? Meloni: Shumë herët për të vendosur! Rezultati i partisë së Le Pen në Francë, i rëndësishëm

para 5 dite - Panorama

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni, ka thënë se është shumë herët për të dhënë një përgjigje në lidhje me mundësinë e një mandati të dytë për presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen....

Zgjedhjet e parakohshme në Francë, Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Gazeta Tema

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - GazetaBlic

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Syri

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Parlamenti Europian shkon djathtas! Humb Macron e Scholz, Franca drejt zgjedhjeve të reja. Në Itali fiton Meloni

para 5 dite - Top24

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve europiane tregojnë se partitë e qendrës, ato liberale dhe socialiste do të vazhdojnë të ruajnë shumicën në Parlamentin Europian, por ekstremi i djathte ashtu siç parashikohej...

Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Koha.mk

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Rritja e ekstremit të djathtë tronditi fuqitë tradicionale të BE-së dhe çoi Francën në zgjedhje të të parakohshme

para 5 dite - Gazeta Express

Partitë e ekstremit të djathtë tronditën fuqitë tradicionale në Bashkimin Evropian me vendet e fituara në parlamentin e bllokut, duke i shkaktuar një humbje veçanërisht poshtëruese presidentit francez...

Macron: Ambicia ime e vetme është të jem i dobishëm për vendin që dua

para 5 dite - Bota Sot

Emmanuel Macron u dërgoi një mesazh votuesve përpara zgjedhjeve kombëtare të hënën në mëngjes. Një ditë pas shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme në Francë, Macron u bëri thirrje qytetarëve që të bëjnë...

“Njoftimi për shpërndarjen e parlamentit nga Macron erdhi si tronditje”- Analiza e Sky News: Çfarë është Tubimi Kombëtar dhe a mund ta marrë kontrollin e Francës pas zgjedhjeve të...

para 5 dite - Panorama

Njoftimi i Emmanuel Macron se do të shpërndante parlamentin dhe të bënte thirrje për zgjedhje të parakohshme erdhi si një tronditje të dielën mbrëma. Presidenti francez, i cili ishte në pushtet që nga...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian/ Presidenti i Argjentinës përgëzon përparimin e partive të reja të djathta në Evropë: Lajm i madh nga kontinenti i vjetër

para 5 dite - Panorama

Presidenti i ekstremit të djathtë të Argjentinës, i vetëquajtur “anarko-kapitalist”, Javier Milei, ka uruar të djathtën ekstreme në Evropë, pas përparimit të dukshëm të këtyre të fundit në zgjedhjet për...

Nga Von der Leyen tek Macron e Scholz, kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për PE

para 5 dite - Gazeta Tema

Me mbylljen e qendrave të votimit për zgjedhjet parlamentare evropiane, është e qartë se cilët janë fituesit dhe humbësit në 27 vendet anëtare të BE-së. Udhëheqësja e Italisë, Giorgia Meloni, ka çimentuar...

Zgjedhjet për Parlamentin Europian/ Analiza e DW: Konservatorët fitojnë, të djathtët shtojnë votat! Si do të konfigurohet PE?

para 5 dite - Top Channel

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - RTV 21

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Lajmi.net

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Humbja e thellë e Macron, Hajrizi: Dramë në politikën franceze, demokracia në rrezik

para 5 dite - Euronews

Gazetari, Selam Hajrizi, i ftuar në Euronews tha se fitorja e Marine Le Pen tregon se demokracia në Francë është në rrezik. Ai tha se shpërndarja e parlamentit nga Presidenti Macron, i cili pati një humbje...

Zgjedhjet e BE: Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Syri.net Kosova

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

E djathta fitoi zgjedhjet e Parlamentit Evropian, e djathta ekstreme përparoi në vendet më të mëdha

para 5 dite - Portalb

Qendra evropiane e gravitetit politik po zhvendoset djathtas. Partitë e moderuara dhe të ekstremit të djathtë fituan numrin më të madh të vendeve në Parlamentin Evropian në zgjedhjet në vendet e BE-së...

Zgjedhjet në Evropë: Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Klan Kosova

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Evropian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të...

Zgjedhjet e BE/ Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Albeu

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane, po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron, shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Nga Ursula von der Leyen te Macron e Scholz, kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për Parlamentit Evropian

para 5 dite - Panorama

Pas zgjedhjeve të së dielës për Parlamentin Evropian, rezultatet e para të sondazheve treguan një dominimi të partive të ekstremi të djathtë, ndërsa të gjelbërit dhe liberalët patën një natë të ashpër....

Një valë ekstreme gjithandej Evropës - Zgjedhjet për Parlamentin Evropian dërgojnë mesazhe shqetësuese deri në Ballkan

para 5 dite - Gazeta Tema

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian dërgojnë mesazhe shqetësuese deri në Ballkan. Këto janë arsyet. Nga Enver Robelli Zgjedhjet e së dielës për Parlamentin Evropian treguan se nën sipërfaqen e shoqërive...

Von der Leyen shpall fitoren e PPE-së në zgjedhjet europiane dhe i deklaron “luftë” ekstremit të djathtë e të majtë

para 5 dite - NOA

Ursula von der Leyen, kandidatja e qendrës së djathtë, u është drejtuar mbështetësve në selinë e partisë në Bruksel, pasi një vlerësim paraprak i zgjedhjeve europiane tregon se Partia Popullore Europiane...

Europa kalon djathtas. Ja kush do ta qeverisë tani Europën (Projeksioni)

para 5 dite - NOA

Europa është kthyer djathtas duke konfirmuar të gjitha parashikimet e bëra për zgjedhjet e 9 qershorit. Dalja e “exit poll”-eve nga e gjithë Europa është krijuar tashmë një ide paraprake se si do të duket...

Zgjedhjet në Evropë: Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - GazetaBlic

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Evropian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Europian

para 5 dite - Kallxo

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Zgjedhjet në PE/ Konservatorët fitojnë, të djathtët shtojnë votat

para 5 dite - Opinion

Ishte surpriza e mbrëmjes pas votimeve për Parlamentin Europian: Pas fitores së qartë të partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Rassemblement National (RN), presidenti Macron shpërbëu Asamblenë Kombëtare...

Analiza e DW: Zgjedhjet për Parlamentin Europian, konservatorët fitojnë! Djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Top Channel

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Nata e dramës zgjedhore të Evropës mbyllet nga bomba e Macron

para 5 dite - Syri.net Kosova

Emmanuel Macron , presidenti i Francës, ka shpallur zgjedhje të parakohshme që erdhën si bombë, sepse u mund nga e djathta ekstreme në zgjedhjet evropiane - në një natë që në përgjithësi e pa qendrën e...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Syri.net Kosova

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Zgjedhjet e BE: Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Syri.net Kosova

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Arbresh

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Nga Ursula von der Leyen deri te Scholz e Macron, kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për PE

para 5 dite - Bota Press

Pas zgjedhjeve të së dielës për Parlamentin Evropian, rezultatet e para të sondazheve treguan një dominimi të partive të ekstremi të djathtë, ndërsa të gjelbërit dhe liberalët patën një natë të ashpër....

Partitë ekstreme tejkaluan pritshmëritë në Gjermani, Francë e Austri

para 5 dite - Tetova Sot

E djathta ekstreme shënoi fitore të madhe në Gjermani, Francë dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin e BE-së të dielën. Këtë e treguan sondazhet e opinionit, që duke i bashkuar me rezultatet e Holandës...

REZULTATET / Nga Von der Leyen tek Scholz, kush fitoi e kush humbi në zgjedhjet për PE

para 5 dite - Java News

Pas zgjedhjeve të së dielës për Parlamentin Evropian, rezultatet e para të sondazheve treguan një dominimi të partive të ekstremi të djathtë, ndërsa të gjelbërit dhe liberalët patën një natë të ashpër....

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Shqip

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti, Emmanuel Macron, shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi...

Scholz nën presion pas humbjes/ DW: Partitë qeverisëse në Gjermani ndëshkoh...

para 5 dite - BalkanWeb

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Zgjedhjet europiane: Konservatorët fitojnë, radikalët e djathtë shtojnë votat

para 5 dite - DW

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Zgjedhjet e BE: Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Syri

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Çfarë mund të ndodhë pas thirrjes së Macron për zgjedhje të parakohshme në Francë?

para 5 dite - Reporteri

Franca do të shkojë në kutitë e votimit për të votuar për Asamblenë e re Kombëtare më 30 qershor, me një raund të dytë më 7 korrik, duke i dhënë partisë së Emmanuel Macron vetëm tri javë për një fushatë...

Çoi Francën në zgjedhje të parakohshme pas disfatës nga e djathta ekstreme e Le Pen, reagon Macron: Ambicia ime e vetme është të jem i dobishëm për vendin

para 5 dite - Panorama

Presidenti francez Emanuel Macron vendosi shpërndarjen e parlamentit të Francës dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme në vend pasi partia e tij pësoi një humbje të rëndë në zgjedhjet për Parlamentin...

Zgjedhjet për PE/ Analiza e DW: Konservatorët fitojnë, partitë e djathta shtojnë votat! Si do të konfigurohet Parlamenti i ri Europian?

para 5 dite - Panorama

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Nata e dramës zgjedhore në Evropë mbyllet nga “bomba” e Macron! Fredi Beleri zgjidhet eurodeputet

para 5 dite - Vizion Plus

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka thirrur zgjedhje të parakohshme parlamentare pasi u mund nga e djathta ekstreme në zgjedhjet evropiane. Macron e bëri njoftimin pas humbjes ndaj rivalëve të tij...

Volodin: Macron dhe Scholz janë turpi i Evropës

para 5 dite - Tetova Sot

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz po mbahen në pushtet me të gjitha forcat e tyre; do të ishte e drejtë që të dorëhiqeshin dhe të ndalonin përqeshjen e qytetarëve të...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Shenja

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

U shpall fituese në zgjedhjet europiane/ “Kënaqësi dhe përgjegjësi e madhe”, Meloni: Italia me qeverinë më të fortë në Evropë

para 5 dite - Lexo

Grupi konservator Vëllezërit e Italisë i kryeministres Giorgia Meloni fitoi shumicën e votave në zgjedhjet parlamentare evropiane gjatë fundjavës, treguan rezultatet, duke rritur qëndrimin e saj si brenda...

Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Epoka e Re

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Telegrafi

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Zgjedhjet europiane/ E djathta ruan pozitën, Franca surprizë

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli...

Shpërndau kabinetin, Macron: Populli francez do ta bëjë zgjedhjen më të drejtë

para 5 dite - Euronews

Franca nisi të përgatitet për votime, pasi presidenti Emmanuel Macron shpërndau parlamentin dhe thirri zgjedhjet e parakohshme për datën 30 qershor. Macron doli me këtë vendim pasi partia e tij pësoi humbje...

Ja si do të duket përbërja e re e Parlamentit Evropian

para 5 dite - Zeri

Në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, sipas rezultateve paraprake, rezultatin më të mirë e ka arritur Partia Popullore Evropiane me 191 mandate parlamentare. Koalicioni Socialist-Demokratik fitoi 135...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Zeri

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Rezultatet preliminare/ E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Bota Sot

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Zeri

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Syri

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Analiza e BBC: Nata e dramës zgjedhore të Evropës e mbyllur nga ‘bomb...

para 5 dite - BalkanWeb

Emmanuel Macron i Francës ka thirrur zgjedhje të parakohshme ‘bombë’, pasi u mund nga e djathta ekstreme në zgjedhjet evropiane, në një natë drame që në përgjithësi pa qendrën e djathtë të shtrëngonte...

Çfarë mund të ndodhë pas thirrjes së Macron për zgjedhje të parakohshme në Francë?

para 5 dite - Telegrafi

Franca do të shkojë në kutitë e votimit për të votuar për Asamblenë e re Kombëtare më 30 qershor, me një raund të dytë më 7 korrik, duke i dhënë partisë së Emmanuel Macron vetëm tri javë për një fushatë...

Ja si do të duket përbërja e re e Parlamentit Evropian

para 5 dite - Gazeta Express

Në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, sipas rezultateve paraprake, rezultatin më të mirë e ka arritur Partia Popullore Evropiane me 191 mandate parlamentare. Koalicioni Socialist-Demokratik fitoi 135...

“Rritja e ekstremit të djathtë shton pasigurinë e BE-së”- Analiza e CNN: Telashe për Macron dhe Scholz! Zgjedhjet, referendum de facto mbi qeveritë e shteteve anëtare

para 5 dite - Panorama

Partitë e ekstremit të djathtë parashikohet të fitojnë një numër rekord vendesh në Parlamentin Evropian, një rezultat që, nëse konfirmohet, do të sillte një qortim thumbues ndaj rrymës kryesore politike...

Emmanuel Macron shpalli zgjedhjet e parakohshme, analiza e The Guardian: Çfarë ndodhi, pse dhe si parashikohet të zhvillohet situata politike në Francë

para 5 dite - Panorama

Në një lëvizje shokuese dhe e papritur erdhi nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron pas publikimit të sondazheve të para për zgjedhjet e Parlamentit Evropian, duke thirru zgjedhje të parakohshme parlamentare...

Nata e dramës zgjedhore të Evropës mbyllet nga bomba e Macron

para 5 dite - Syri

Emmanuel Macron , presidenti i Francës, ka shpallur zgjedhje të parakohshme që erdhën si bombë, sepse u mund nga e djathta ekstreme në zgjedhjet evropiane - në një natë që në përgjithësi e pa qendrën e...

DW: Partitë qeverisëse në Gjermani ndëshkohen me votë, Social-Demokratët zbresin në 13.9%

para 5 dite - FaxWeb

Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm djathtas. Presidenti, Macron shpalli zgjedhje të reja pas rezultatit të votimeve për Parlamentin...

Zgjedhjet në Parlamentin Evropian: Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat

para 5 dite - Shqip

Ishte surpriza e mbrëmjes pas votimeve për Parlamentin Europian: Pas fitores së qartë të partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Rassemblement National (RN), presidenti Macron shpërbëu Asamblenë Kombëtare...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Pressonline

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Zgjedhjet në BE: Cilët janë fituesit dhe humbësit në Bruksel

para 5 dite - Euronews

Me mbylljen e qendrave të votimit për zgjedhjet parlamentare evropiane, është e qartë se cilët janë fituesit dhe humbësit në 27 vendet anëtare të BE-së. Udhëheqësja e Italisë, Giorgia Meloni, ka çimentuar...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Evropa e Lirë

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Publikohet projeksioni i parë i Parlamentit të ri Evropian bazuar në sondazhet parazgjedhore

para 5 dite - Gazeta Express

Siç raportohet, rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet...

Ursula Von der Leyen synon një mandat të dytë, por ende ka nevojë për një marrëveshje! Nga çfarë përcaktohet “fati” i saj

para 5 dite - Panorama

Ursula von der Leyen po përpiqet që të arrijë një marrëveshje politike për të siguruar mandatin e dytë në krye të Komisionit Evropian për pesë vitet e ardhshme, me konservatorët e saj të vendosur të fitojnë...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Periskopi

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE? 10 Jun, 9:19 Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit...

Volodin: Macron dhe Scholz janë turpi i Evropës

para 5 dite - Pa censure

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz po mbahen në pushtet me të gjitha forcat e tyre; do të ishte e drejtë që të dorëhiqeshin dhe të ndalonin përqeshjen e qytetarëve të...

Emmanuel Macron, shpërndau Parlamentin dhe shpalli zgjedhje të parakohshme, pas fitores të partisë së djathtë ekstreme

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Francës, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Sondazhet...

"Konservatorët fitojnë, djathtistët shtojnë votat", DW: Partitë qeverisëse në Gjermani ndëshkohen me votë

para 5 dite - Dosja.al

GJERMANI - Ishte surpriza e mbrëmjes pas votimeve për Parlamentin Europian: Pas fitores së qartë të partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Rassemblement National (RN), presidenti Macron shpërbëu Asamblenë...

U shpall fituese në zgjedhjet europiane/ "Kënaqësi dhe përgjegjësi e madhe", Meloni: Italia me qeverinë më të fortë në Evropë

para 5 dite - Dosja.al

ITALI - Grupi konservator Vëllezërit e Italisë i kryeministres Giorgia Meloni fitoi shumicën e votave në zgjedhjet parlamentare evropiane gjatë fundjavës, treguan rezultatet, duke rritur qëndrimin e saj...

Pëson goditje Macron dhe Scholz, e djathta përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës...

E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Dukagjini

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve të...

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

para 5 dite - Alfax

Partitë e ekstremit të djathtë kanë shënuar fitore të mëdha në zgjedhjet parlamentare të Bashkimit Evropian, duke i shkaktuar humbje kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron...

Francë: Macron shpërndau parlamentin dhe shpalli zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - TRT Balkan

Presidenti francez Emmanuel Macron shpërndau të dielën Asamblenë Kombëtare dhe shpalli zgjedhje të parakohshme pasi Fronti Kombëtar i ekstremit të djathtë (RN) i shkaktoi një humbje të rëndë partisë së...

Çfarë dihet deri më tani rreth zgjedhjeve për Parlamentin e ri Evropian?

para 5 dite - Bota Sot

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian kanë votuar për Parlamentin e ri Evropian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër drejtim...

E djathta ekstreme shënoi fitore të madhe në Europë

para 5 dite - Populli

E djathta ekstreme shënoi fitore të madhe në Gjermani, Francë dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin e BE-së të dielën. Këtë e treguan sondazhet e opinionit, qe duke i bashkuar me rezultatet e Holandës...

Macroni shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Arbresh

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Zgjedhjet në BE, anketimet paraprake në Gjermani dhe Holandë tregojnë zhvendosjen drejt të djathtës ekstreme

para 5 dite - Infokusi

Anketimet pak përpara përfundimit të votimeve në zgjedhjet evropiane tregojnë se e djathta e skajshme do të forcojë pozitat në Parlamentin Evropian, pavarësisht një sërë skandalesh në Gjermani, vendi më...

Pëson goditje Macron dhe Scholz, e djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

para 5 dite - Dosja.al

EUROPË - Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin Evropian, por fitorja e së djathtës ekstreme u dha goditje të brendshme udhëheqësve...

Çfarë mund të ndodhë pas thirrjes së Macron për zgjedhje të parakohshme në Francë?

para 5 dite - Almakos

Franca do të shkojë në kutitë e votimit për të votuar për Asamblenë e re Kombëtare më 30 qershor, me një raund të dytë më 7 korrik, duke i dhënë partisë së Emmanuel Macron vetëm tri javë për një fushatë...

Sondazhi: Melon merr 28% të votava, figurë kyçe në Evropë

para 5 dite - Euronews

Partia e ekstremit të djathtë, Vëllezërit e Italisë, e kryeministres Giorgia Meloni, ka siguruar fitoren në zgjedhjet evropiane në Itali, duke marrë mbi 28% të votave, sipas një sondazhi të publikuar nga...

Europa voton për Parlamentin, e djathta pritet të ruajë avantazhin e saj në shumë shtete

para 5 dite - Pressonline

Qindra miliona qytetarë nga 20 vende të bashkimit europian po votojnë sot në ditën e fundit të zgjedhjeve të përgjithshme të bllokut. Procesi maratonë që nisi të enjten me votimin në Holandë po vijon sot...

Franca shkon në zgjedhje të parakohshme, Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit

para 5 dite - Pressonline

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Çfarë dihet deri më tani rreth zgjedhjeve për Parlamentin e ri Evropian?

para 5 dite - Telegrafi

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian kanë votuar për Parlamentin e ri Evropian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër drejtim...

Zgjedhjet në BE, anketimet paraprake në Gjermani dhe Holandë tregojnë zhvendosjen drejt të djathtës ekstreme

para 5 dite - Top Channel

Anketimet pak përpara përfundimit të votimeve në zgjedhjet evropiane tregojnë se e djathta e skajshme do të forcojë pozitat në Parlamentin Evropian, pavarësisht një sërë skandalesh në Gjermani, vendi më...

Partitë proevropiane e ruajnë shumicën, fuqizohen ekstremistët e djathtë- votimi në BE e çon në zgjedhje Francën

para 5 dite - GazetaBlic

Partia Konservatore Popullore Evropiane (EPP) ka fituar shumicën e votave në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Partitë e ekstremit të djathtë do të kenë dukshëm më shumë deputetë se më parë, sipas projeksionit...

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Pressonline

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Macron shpërndau Parlamentin dhe shpalli zgjedhje të parakohshme për 30 qershor

para 5 dite - Alsat-M

Presidenti francez Emmanuel Macron ka vendosur të shpërndajë Asamblenë Kombëtare, duke shpallur zgjedhje të parakohshme brenda disa javësh, për shkak të rezultateve të dobëta të partisë së tij në votimin...

Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

para 5 dite - Alsat-M

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane. Ai ka kërkuar...

Ursula von der Leyen votoi në zgjedhje: Le ta bëjmë Evropën shtëpinë tonë të përbashkët

para 5 dite - Alsat-M

Presidentja aktuale e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, e cila kandidoi për një mandat të dytë, votoi sot në Gjermani në zgjedhjet e Parlamentit Evropian.

Partitë proevropiane e ruajnë shumicën, fuqizohen ekstremistët e djathtë- votimi në BE e çon në zgjedhje Francën

para 5 dite - Gazeta Express

Partia Konservatore Popullore Evropiane (EPP) ka fituar shumicën e votave në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Partitë e ekstremit të djathtë do të kenë dukshëm më shumë deputetë se më parë, sipas projeksionit...

Pas rezultateve të ulëta, kryeministri bavarez bën thirrje për zgjedhje të parakohshme federale në Gjermani: Scholz të veproj si Macron

para 5 dite - Panorama

Markus Söder, kryeministri i Bavarisë dhe kreu i Unionit Kristian Social konservator (CSU), një parti motër e Unionit Kristian Demokrat (CDU), ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme në Gjermani pas...

Von der Leyen paralajmëron mbështetjen për EPP-në, e parashikuar të mbetet grupimi më i madh i BE-së

para 5 dite - Reporteri

Presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore e Partisë Popullore Evropiane (EPP), Ursula von der Leyen, tha se grupimi do të ruhet nga ekstremet në Bruksel. Duke folur pas publikimit të një...

Humbja në zgjedhjet e BE-së, grupi liberal Renew dhe të Gjelbrit reagojnë për herë të parë: Do të vazhdojmë punën në Bruksel

para 5 dite - Panorama

Dy grupe po përballen me humbje më të mëdha në Parlamentin Evropian se çdo tjetër, grupi liberal Renew dhe të Gjelbrit. Partia e Rilindjes Franceze e Emmanuel Macron është një pjesë e madhe e Renew, dhe...

Weber: Mosmbështetja e von der Leyen për një mandat të dytë kërcënon stabilitetin e BE-së

para 5 dite - Bota Sot

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP) të qendrës së djathtë, Manfred Weber, teksa ka shpaluur fitoren e tij i ka bërë thirrje kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe presidentit francez Emmanuel Macron,...

Fitoret e së djathtës ekstreme trondisin të ardhmen politike të Europës

para 5 dite - NOA

Partitë e ekstremit të djathtë arritën fitore në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, duke bërë që presidenti francez Emmanuel Macron të thërriste zgjedhje të parakohshme, duke shtuar pasiguri...

Von der Leyen paralajmëron mbështetjen për EPP-në, e parashikuar të mbetet grupimi më i madh i BE-së

para 5 dite - Indeks online

Presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore e Partisë Popullore Evropiane (EPP), Ursula von der Leyen, tha se grupimi do të ruhet nga ekstremet në Bruksel. Duke folur pas publikimit të një...

Von der Leyen paralajmëron mbështetjen për EPP-në, e parashikuar të mbetet grupimi më i madh i BE-së

para 5 dite - Klan Kosova

Presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore e Partisë Popullore Evropiane (EPP), Ursula von der Leyen, tha se grupimi do të ruhet nga ekstremet në Bruksel. Duke folur pas publikimit të një...

Publikohet projeksioni i parë i Parlamentit të ri Evropian bazuar në sondazhet parazgjedhore

para 5 dite - Pressonline

Siç raportohet, rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet...

Fitoret e së djathtës ekstreme trondisin BE/ Pasiguri për drejtimin e ardhs...

para 5 dite - BalkanWeb

Partitë e ekstremit të djathtë arritën fitore në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, duke bërë që presidenti francez Emmanuel Macron të thërriste zgjedhje të parakohshme, duke shtuar pasiguri...

EPP shpall fitoren në Parlamentin Europian, Weber fton socialdemokratet dhe...

para 5 dite - BalkanWeb

Duke iu drejtuar gazetarëve në Parlamentin Evropian, Manfred Weber, udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, shpalli fitoren. Ai ftoi socialdemokratët dhe Renew Europe të bashkohen...

Kur do të zbulohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve evropiane?

para 5 dite - Telegrafi

Zgjedhjet evropiane të vitit 2024 do të përfundojnë pasi qendrat e votimit në Itali do të mbyllen sot në orën 23:00 dhe rezultatet do të fillojnë të bëhen të ditura gjatë natës. Ndërsa disa vende, përfshirë...

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane thirrje Scholz dhe Macron të përkrahin von der Leyen për një mandat të dytë, Weber: Mosmbështetja e saj kërcënon stabilitetin e BE-së

para 5 dite - Panorama

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP) të qendrës së djathtë, Manfred Weber, teksa ka shpaluur fitoren e tij i ka bërë thirrje kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe presidentit francez Emmanuel Macron,...

Macron shpalli zgjedhje të parakohshme në Francë, reagon Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Gazeta Shqip

Marine Le Pen sapo ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme pasi sondazhet nxorën partinë e saj të parë në zgjedhjet e Parlamentit Europian. “Ky votim...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE treguan një rritje të së djathtës ekstreme

para 5 dite - Zeri

Rezultatet e para nga cikli zgjedhor evropian kanë treguar një rritje të rëndësishme të së djathtës ekstreme. Ndonëse duket se do mbajnë vendin e tretë të cilin e djathta ekstreme e ka synuar, liberalët...

Macroni thirri zgjedhje parlamanetare pas humbjes në votimet evropiane, Le Pen: Jemi gati për pushtet

para 5 dite - Tetova Sot

Udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë Marine Le Pen sapo ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Franca në zgjedhje të parakohshme, Le Pen: Gati të marrim pushtetin

para 5 dite - BalkanWeb

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen, ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Zgjedhjet Europiane/ Macron shpërndan Asamblenë Kombëtare pas humbjes, njofton zgjedhje të parakohshme pas rezultateve

para 5 dite - Top Channel

Emmanuel Macron, presidenti francez, ka njoftuar se do të shpërndajë Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhje legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të bëjë...

Franca në zgjedhje të parakohshme, Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Ora news

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen, ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

"E majta s'ka më legjitimitet dhe ky është një lajm i mirë për Evropën", Weber: EPP forca stabilizuese e Europës

para 5 dite - Ora news

Manfred Weber, eurodeputeti gjerman dhe udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, tha se grupi i tij tani është forca “stabilizuese” në Evropë, pas rritjes së të djathtës ekstreme...

Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit, Franca shkon në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Gazeta Shqip

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Fitoret e së djathtës ekstreme trondisin BE/ Pasiguri për drejtimin e ardhshëm politik të Europës

para 5 dite - Gazeta Shqip

Partitë e ekstremit të djathtë arritën fitore në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, duke bërë që presidenti francez Emmanuel Macron të thërriste zgjedhje të parakohshme, duke shtuar pasiguri...

Rezultatet e zgjedhjeve në BE treguan një rritje të së djathtës ekstreme

para 5 dite - RTK

Rezultatet e para nga cikli zgjedhor evropian kanë treguar një rritje të rëndësishme të së djathtës ekstreme. Ndonëse duket se do mbajnë vendin e tretë të cilin e djathta ekstreme e ka synuar, liberalët...

Lista e partisë së djathtë të Le Pen-it 'shkërmoqi' Macron/ Presidenti shpërndan parlamentin francez

para 5 dite - Syri.net Kosova

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Fitore bindëse e të djathtës/ Ja kush do ta qeverisë tani Europën

para 5 dite - Syri.net Kosova

Dalja e ‘exit poll’-eve nga e gjithë Evropa ka krijuar tashmë një ide paraprake se si do të duket Parlamenti i ardhshëm Evropian. Partia Popullore Evropiane e qendrës së djathtë ka zgjeruar dominimin e...

Franca në zgjedhje të parakohshme/ ‘Gjunjëzoi’ Macronin, Le Pen: Gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Syri

Marine Le Pen, udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Macroni thirri zgjedhje parlamanetare pas humbjes në votimet evropiane, Le Pen: Jemi gati për pushtet

para 5 dite - Reporteri

Udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë Marine Le Pen sapo ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Ekstremi i djathtë trondit Europën, Macron e Scholz pësojnë humbje drastike

para 5 dite - BalkanWeb

Zgjedhjet për Parlamentin Europian që u mbajtën në 27 vendet e BE-së nga e enjetja (6 qershor) deri mbrëmjen e sotme (9 qershor) regjistruan një fitore të madhe të partive të ekstremit të djathtë. Veccanërisht...

“E majta nuk ka më legjitimitet’, Weber: EPP forca stabilizuese e Europës

para 5 dite - BalkanWeb

Manfred Weber, eurodeputeti gjerman dhe udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, tha se grupi i tij tani është forca “stabilizuese” në Evropë, pas rritjes së të djathtës ekstreme...

Ekstremi i djathtë shkakton "tërmet" në Europë/ Macron e Scholz pësojnë humbje drastike

para 5 dite - Ora news

Zgjedhjet për Parlamentin Europian që u mbajtën në 27 vendet e BE-së nga e enjetja (6 qershor) deri mbrëmjen e sotme (9 qershor) regjistruan një fitore të madhe të partive të ekstremit të djathtë. Veçanërisht...

"5 vjet të tjera…" - Von der Leyen pritet me brohorima: Shijoni fitoren, një ditë e mirë

para 5 dite - Ora news

Ursula von der Leyen, presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore për Partinë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë (EPP), iu drejtua mbështetësve në Stanhope, duke u përshëndetur me...

Macron shpërndan Parlamentin francez, shpall zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - TV21

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Fitorja e të djathtës trondit Europën/ 'Shkërmoqen' Macron e Scholz, pësojnë humbje drastike

para 5 dite - Syri

Zgjedhjet për Parlamentin Europian që u mbajtën në 27 vendet e BE-së nga e enjtja (6 qershor) deri mbrëmjen e sotme (9 qershor) regjistruan një fitore të madhe të partive të djathta. Veçanërisht e djathta...

Eurodeputeti gjerman, Weber: E majta nuk ka më legjitimitet! EPP forca stabilizuese e Europës

para 5 dite - Syri

Eurodeputeti gjerman dhe udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, Manfred Weber, tha se grupi i tij tani është forca “stabilizuese” në Evropë, pas rritjes së të djathtës në Gjermani,...

E djathta kryeson në Francë në zgjedhjet për Parlametin Europian

para 5 dite - Syri.net Kosova

E djathta ekstreme kryeson në Francë në zgjedhjet për Parlamentin Europian. Sipas sondazheve, e djathta ekstreme ka fituar terren të rëndësishme në Francë, duke i lënë aleatët e Emmanuel Macron shumë prapa...

Von der Leyen dhe Weber festojnë fitoren EPP-së në Gjermani, duke siguruar shumicën e eurodeputetëve

para 5 dite - Tetova Sot

Në një atmosferë triumfi, Partia Popullore Evropiane (EPP) ka shpallur fitoren e saj të madhe në zgjedhjet e fundit në Gjermani. Me një performancë të fortë elektorale, aleanca CDU-CSU ka arritur të sigurojë...

Publikohet projeksioni i parë i Parlamentit të ri Evropian bazuar në sondazhet parazgjedhore

para 5 dite - Reporteri

Siç raportohet, rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet...

Von der Leyen shpall fitoren e PPE dhe i deklaron “luftë” ekstremit të djathtë e të majtë

para 5 dite - Java News

Ursula von der Leyen, kandidatja kryesore e qendrës së djathtë, u është drejtuar mbështetësve në selinë e partisë në Bruksel, pasi një vlerësim paraprak i zgjedhjeve europiane tregon se Partia Popullore...

“E majta nuk ka më legjitimitet’, Weber: EPP forca stabilizuese e Europës

para 5 dite - Bota Sot

Manfred Weber, eurodeputeti gjerman dhe udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, tha se grupi i tij tani është forca “stabilizuese” në Evropë, pas rritjes së të djathtës ekstreme...

‘5 vjet të tjera…” von der Leyen pritet me brohorima: Shijoni fitoren...

para 5 dite - BalkanWeb

Ursula von der Leyen, presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore për Partinë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë (EPP), iu drejtua mbështetësve në Stanhope, duke u përshëndetur me...

Macron shpërndan Parlamentin francez dhe shpall zgjedhje të reja pas humbjes në zgjedhjet evropiane

para 5 dite - Telegrafi

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

“E majta nuk ka më legjitimitet’, Weber: EPP forca stabilizuese e Europës

para 5 dite - BalkanWeb

Manfred Weber, eurodeputeti gjerman dhe udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, tha se grupi i tij tani është forca “stabilizuese” në Evropë, pas rritjes së të djathtës ekstreme...

Macron ka shpërndarë Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian,...

“Ishim të bashkuar dhe ia dolëm”- Ursula von der Leyen i drejtohet simpatizantëve që e presin me brohorima: Shijojeni, nesër kthehemi në punë

para 5 dite - Panorama

Ursula von der Leyen, presidentja e Komisionit Evropan dhe kandidatja për Partinë Popullore Evropian të qendrës së djathë (EPP), iu është drejtuar simpatizantëve, të cilët e kanë pritur me avacione “pesë...

Macron shpalli zgjedhje të parakohshme në Francë, Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Gazeta Tema

Udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Macroni thirri zgjedhje parlamanetare pas humbjes në votimet evropiane, Le Pen: Jemi gati për pushtet

para 5 dite - Gazeta Express

Udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë Marine Le Pen sapo ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Macron shpalli zgjedhje të parakohshme në Francë, reagon Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Top Channel

Marine Le Pen sapo ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme pasi sondazhet nxorën partinë e saj të parë në zgjedhjet e Parlamentit Europian. “Ky votim...

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - RTV 21

Presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi të dielën se po shpërndante Dhomën e Ulët të Parlamentit dhe bëri thirrje për zgjedhje të reja legjislative, pasi rezultatet e parashikuara treguan se kampi i...

Presidenti francez shpërndan kuvendin, shpall zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Klan Kosova

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka shpërndarë parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme pas rezultateve të zgjedhjeve evropiane të mbrëmjes së sotme. Sondazhet e daljes tregojnë se...

Macroni shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - RTK

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

‘Ne i fituam zgjedhjet’/ Ursula Von der Leyen: Një ditë e mirë për EPP-në, shijoeni! Nesër ‘punë’...

para 5 dite - Syri

Presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore për Partinë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë (EPP), Ursula von der Leyen, iu drejtua mbështetësve në Stanhope, duke u përshëndetur me...

Macron shpalli zgjedhje të parakohshme pas humbjes, Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Opinion

Pas njoftimit të presidentit të Francës Emmanuel Macron për të mbajtur zgjedhje të parakohshme, udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë Marine Le Pen, ka reaguar duke përshëndetur vendimin e Macron....

Macron humbet zgjedhjet evropiane,

para 5 dite - Ina

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet parlamentare më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Fitore e madhe e të djathtës ekstreme në Europë

para 5 dite - Bota Sot

09.06.2024 - 21:54 Macron thërret zgjedhje të reja legjislative pas fitores së djathtës ekstreme në BE Presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi të dielën se po shpërndante Dhomën e Ulët të Parlamentit...

Publikohet projeksioni i parë i Parlamentit të ri Evropian bazuar në sondazhet parazgjedhore

para 5 dite - Telegrafi

Siç raportohet, rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet...

Le Pen ‘shkërmoqi’ Macron, si ndryshoi gjithçka brenda pak orëv...

para 5 dite - BalkanWeb

Ajo që ka ndodhur në Francë në harkun e pak orëve duket e pabesueshme. Vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, ndërsa Presidenti Emmanuel Macron në daljen për mediat pas mbylljes së kutive të votimit...

Rezultatet e zgjedhjeve evropiane 2024, ja si mund t’i ndiqni për secilin s...

para 5 dite - BalkanWeb

Rezultatet më të fundit të vlerësuara, të përkohshme dhe zyrtare nga Parlamenti Evropian siç vijnë nga 27 shtetet anëtare. Përveç rivalitetit të tyre, grupet tradicionale të parlamentit të qendrës së djathtë...

Macron shpalli zgjedhje të parakohshme në Francë, reagon udhëheqësja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin!

para 5 dite - Panorama

Udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit votojnë,...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, ja sa ishte pjesëmarrja në BE

para 5 dite - Panorama

Zgjedhjet e fundit për Parlamentin Evropian kanë shënuar një rritje të konsiderueshme të partive të ekstremit të djathtë. Sipas The Guardian pjesëmarrja për këto zgjedhje ka qenë 51%, duke shënuar një...

Rezultatet e zgjedhjeve evropiane 2024, rezultatet në kohë reale nga e gjithë BE-ja

para 5 dite - Top Channel

Rezultatet më të fundit, të përkohshme dhe zyrtare nga Parlamenti Evropian vijnë nga 27 shtetet anëtare, në kohë reale. Përveç rivalitetit të tyre, grupet tradicionale të parlamentit të qendrës së djathtë...

Franca shkon në zgjedhje të parakohshme, Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit

para 5 dite - Zhurnal

1 Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Presidenti francez Emmanuel Macron shpall zgjedhjet e parakohshme pas humbjes në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - GazetaBlic

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka shpërndarë parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme pas rezultateve të zgjedhjeve evropiane të mbrëmjes së sotme. Sondazhet e daljes tregojnë se...

Lista e partisë së djathtë të Le Pen-it 'shkërmoqi' Macron/ Presidenti shpërndan parlamentin francez

para 5 dite - Syri

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Fitore bindëse e të djathtës/ Ja kush do ta qeverisë tani Europën

para 5 dite - Syri

Dalja e ‘exit poll’-eve nga e gjithë Evropa ka krijuar tashmë një ide paraprake se si do të duket Parlamenti i ardhshëm Evropian. Partia Popullore Evropiane e qendrës së djathtë ka zgjeruar dominimin e...

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme franceze në zgjedhjet për Parlamentin Europian

para 5 dite - Kallxo

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Zgjedhjet Europiane/ Macron shpërndan Asamblenë Kombëtare, njofton zgjedhje të parakohshme pas rezultateve

para 5 dite - Top Channel

Emmanuel Macron, presidenti francez, ka njoftuar se do të shpërndajë Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhje legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të bëjë...

Rezultatet e zgjedhjeve evropiane 2024, ja si mund t’i ndiqni për secilin s...

para 5 dite - BalkanWeb

Rezultatet më të fundit të vlerësuara, të përkohshme dhe zyrtare nga Parlamenti Evropian siç vijnë nga 27 shtetet anëtare. Përveç rivalitetit të tyre, grupet tradicionale të parlamentit të qendrës së djathtë...

Macron thërret zgjedhje të reja legjislative pas fitores së djathtës ekstreme në BE

para 5 dite - Bota Sot

Presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi të dielën se po shpërndante Dhomën e Ulët të Parlamentit dhe bëri thirrje për zgjedhje të reja legjislative, pasi rezultatet e parashikuara treguan se kampi i...

Franca shkon në zgjedhje të parakohshme, Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit

para 5 dite - Albeu

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Zgjedhjet evropiane 2024, ja si mund të ndiqni rezultatet direkte nga e gjithë BE-ja

para 5 dite - Panorama

Pas përfundimit të procesit të votimit, ka nisur numërimi i votave në 27 vende të BE-së për Parlamentin Evropian. Shikoni KËTU rezultatet live. Përveç rivalitetit të tyre, grupet tradicionale të parlamentit...

Le Pen e “gjunjëzon” në zgjedhjet europiane, Macron çon vendin në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Gazeta Tema

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në Francë në harkun e pak orëve. Vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, teksa Presidenti Emmanuel Macron në daljen për mediat pas mbylljes së kutive të votimit për...

Macron shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe shpall zgjedhje të parakohshme në Francë

para 5 dite - NOA

Pas rezultatit humbës në zgjedhjet europiane, presidenti Macron i është drejtuar popullit duke njoftuar shpalljen e zgjedhjeve të reja parlamentare. Presidenti francez Emmanuel Macron ka shpërndarë Asamblenë...

Macron shpërndan parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Indeks online

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme. Ky vendim i tij vije pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet...

Macroni shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Zeri

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Lista e partisë së djathtë të Le Pen-it fitoi bindshëm/ Macron shpërndan Parlamentin francez

para 5 dite - Syri

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Europian

para 5 dite - Kallxo

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Zgjedhjet europiane/ Le Pen e “gjunjëzoi”, Macron çon Francën në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Opinion

Franca do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, teksa Presidenti Emmanuel Macron në daljen për mediat pas mbylljes së kutive të votimit për zgjedhjet europiane ka njoftuar shpërndarjen e Asamblesë Kombëtare....

Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit, Franca shkon në zgjedhje të para...

para 5 dite - BalkanWeb

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

E djathta ekstreme franceze triumfuese në votimet evropiane, Bardella: Macron të thërrasë zgjedhjet

para 5 dite - Bota Sot

Duke folur para mbështetësve, shefi i listës së Rally Kombëtare Jordan Bardella ka thënë se francezët kanë dhënë një “vendim pa apel” duke i dhënë partisë së tij më shumë se 30% të votave. Kjo është më...

E djathta ekstreme franceze triumfiuese në votimet evropiane, Bardella thotë se Macron duhet të thërrasë zgjedhjet

para 5 dite - Gazeta Express

Duke folur para mbështetësve, shefi i listës së Rally Kombëtare Jordan Bardella ka thënë se francezët kanë dhënë një “vendim pa apel” duke i dhënë partisë së tij më shumë se 30% të votave. Kjo është më...

Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

para 5 dite - Gazeta Express

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane. Ai ka kërkuar...

Zgjedhjet për PE-në/ E djathta ekstreme kryeson në Francë, Macron deklaron kapitullimin dhe shpall zgjedhje të parakohshme: Është një kohë thelbësore për sqarim!

para 5 dite - Ora news

Sipas sondazheve e djathta ekstreme kryeson në Francë. E djathta ekstreme ka fituar terren të rëndësishme në Francë , sipas një vlerësimi të publikuar pak më parë, duke i lënë aleatët e Emmanuel Macron...

Sondazhet për zgjedhjet në PE/ Ekstremi i djathtë i Le Pen mposht partinë e Macron

para 5 dite - Gazeta Tema

Sondazhet franceze thonë se lista e Rally Kombëtare (RN) e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, kryeson në zgjedhjet për Parlamentin Europian me më shumë se 30% të votave. Sipas mediave të huaja...

Rezultat historik në Francë për Marine Le Pen dhe forcën e djathtë Fronti Nacional

para 5 dite - NOA

Sipas sondazheve të para të dala në Francë për zgjedhjet europarlamentare, sipas gazetës belge Le Soir, deputeti i Kuvendit Jordan Bardella dhe Marine Le Pen do të marrin 33-34% të votave. Lista e Emmanuel...

Franca shkon në zgjedhje të parakohshme, Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit

para 5 dite - Vizion Plus

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Rezultatet e zgjedhjeve të BE-së, Macron bën thirrje për zgjedhje të reja në Francë

para 5 dite - RTSH

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi pak minuta më parë se do të shpërndajë parlamentin. Ai bëri thirrje për zgjedhje të reja pas performancës mjaft të mirë të partisë së ekstremit të djathtë Tubimi...

Macron shpërndau Parlamentin dhe shpalli zgjedhje të parakohshme për 30 qershor

para 5 dite - Tetova Sot

Presidenti francez Emmanuel Macron ka vendosur të shpërndajë Asamblenë Kombëtare, duke shpallur zgjedhje të parakohshme brenda disa javësh, për shkak të rezultateve të dobëta të partisë së tij në votimin...

Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

para 5 dite - Tetova Sot

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane. Ai ka kërkuar...

Fitorja e të djathtës/ Macron shpërndan Parlamentin francez

para 5 dite - Syri

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian./...

Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit, Franca shkon në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - InfoShqip

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani, Austri e Francë në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - Kallxo

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri dhe Francë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto tri...

LAJM I FUNDIT/ Presidenti francez, Emmanuel Macron bën thirrje për zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Panorama

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhje të parakoshme më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Zgjedhjet Europiane/ Publikohet projeksioni i parë, ja si pritet të ndahen 720 vendet në PE

para 5 dite - Panorama

Parlamenti Evropian ka paraqitur parashikimet e tij të para të rezultateve në zgjedhjet e BE-së. Nga rezultatet e parashikuara, nga 720 vende në total Partia Popullore Evropiane pritet të marrë 181 vende...

Projeksionet e BE-së tregojnë se partitë e ekstremit të djathtë po arrijnë fitore të mëdha në zgjedhjet evropiane

para 5 dite - RTSH

Partitë e ekstremit të djathtë kanë arritur një fitore të madhe në Parlamentin Evropian pasi të Gjelbërit morën një goditje të rëndë në zgjedhjet evropiane të së dielës. Në këtë përfundim arrihet pas një...

Zgjedhjet Europiane/ Tubimi Kombëtar i ekstremit të djathtë të Francës del në krye, partia e Macron e dyta, ja rezultatet e sondazheve

para 5 dite - Top Channel

Sondazhet franceze thonë se lista e Tubimi Kombëtar (RN) e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, ka dalë në krye me më shumë se 30% të votave. Asnjëherë RN nuk ka arritur të marrë një rezultat...

Zgjedhjet në BE, anketimet paraprake në Gjermani dhe Holandë tregojnë zhvendosjen drejt të djathtës ekstreme

para 5 dite - Opinion

Anketimet pak përpara përfundimit të votimeve në zgjedhjet evropiane tregojnë se e djathta e skajshme do të forcojë pozitat në Parlamentin Evropian, pavarësisht një sërë skandalesh në Gjermani, vendi më...

Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

para 5 dite - Lajmi.net

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane. Ai ka kërkuar...

Sondazhet thonë se lista e Le Penit e ka mposhtur atë të Macronit në zgjedhjet e Parlamentit Evropian

para 5 dite - Reporteri

Sondazhet franceze thonë se lista e Fronti Kombëtar e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, ka dalë në krye me më shumë se 30% të votave. Asnjëherë RN nuk kishte arritur të merrte një përqindje...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, si votuan Gjermania e Austria?

para 5 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani në zgjedhjet e BE-së Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për...

Francë- Fitore historike për partinë e ekstremit të djathtë të Le Pen

para 5 dite - RTSH

Sondazhet franceze thonë se lista e Tubimit Kombëtar e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, ka dalë në krye të partive me më shumë se 30% të votave.. Asnjëherë kjo parti nuk ka arritur të marrë...

‘Tërmet’ politik në Gjermani, e djathta ‘shkërmoq’ Scholz/ Ja harta e re e BE-së

para 5 dite - Syri

Bazuar në exit poll-et e para, harta e re e Europës që mund të vizatohej nga këto zgjedhje ka nisur të marrë formë. Në pritje të rezultateve përfundimtare, sondazhet e kryera në vendet kryesore evropiane...

E djathta kryeson në Francë në zgjedhjet për Parlametin Europian

para 5 dite - Syri

E djathta ekstreme kryeson në Francë në zgjedhjet për Parlamentin Europian. Sipas sondazheve, e djathta ekstreme ka fituar terren të rëndësishme në Francë, duke i lënë aleatët e Emmanuel Macron shumë prapa...

Marine Le Pen: Ne jemi gati të ushtrojmë pushtetin

para 5 dite - Pressonline

“Francezët sapo na kanë dhënë rezultatin më të lartë për të gjitha partitë në 40 vjet”. Kështu deklaroi Marine Le Pen në fillim të mbrëmjes. “Vota e francezëve është përfundimtare: presidenti, duke iu...

Unioni CDU/CSU fitoi zgjedhjet për PE në Gjermani

para 5 dite - BalkanWeb

Fituesi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian në Gjermaniështë Unioni CDU/CSU. Partitë simotra së bashku kanë fituar, sipas rezultateve të para jozyrtare, rreth 29,5% të votave. Kristiandemokratët CDU...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani, SPD e kancelarit Scholz përballet me humbje të rëndë

para 5 dite - Telegrafi

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto dy vende i bashkohen...

Sondazhet për PE/ E djathta ekstreme kryeson në Francë

para 5 dite - BalkanWeb

Sipas sondazheve e djathta ekstreme kryeson në Francë. E djathta ekstreme ka fituar terren të rëndësishme në Francë , sipas një vlerësimi të publikuar pak më parë, duke i lënë aleatët e Emmanuel Macron...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, SPD kushtëzon Ursula von der Leyen

para 5 dite - Bota Sot

Kryetarja e Partisë Social Demokrate Gjermane (SPD), Saskia Esken, tha se partia e saj do të rizgjedhë presidenten aktuale të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, vetëm nëse distancohet nga e djathta...

Rezultatet paraprake në zgjedhjet për PE/ E djathta ekstreme kryeson në Francë, lë pas aleatët e Macron! Në Greqi, Mitsotakis merr shumicën

para 5 dite - Panorama

Dhjetëra miliona njerëz në 27 vendet e Bashkimit Evropian u drejtuan drejt qendrave të votimit nga e enjtja deri të dielën për të zgjedhur 720 anëtarë të parlamentit, të cilët do të kenë një rol vendimtar...

Rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - Zeri

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto dy vende i bashkohen...

Sondazhet thonë se SPD e Scholzit përballet me humbje të rëndë në Gjermani

para 5 dite - Zeri

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë për në vendin e tretë, sipas sondazheve të daljes në votën evropiane të Gjermanisë. CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të marrë deri në 30% të...

‘Tërmet’ politik në Gjermani, ekstremi i djathtë ‘shkërmoq’ Scholz/ Ja harta e re e BE-së

para 5 dite - Syri

Bazuar në exit poll-et e para, harta e re e Europës që mund të vizatohej nga këto zgjedhje ka nisur të marrë formë. Në pritje të rezultateve përfundimtare, sondazhet e kryera në vendet kryesore evropiane...

Fitorja e Le Pen në zgjedhjet europiane, Macron shpërndan Parlamentin

para 5 dite - Lexo

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në Francë në harkun e pak orëve. Vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, teksa Presidenti Emmanuel Macron në daljen për mediat pas mbylljes së kutive të votimit për...

Sondazhet thonë se SPD e Scholzit përballet me humbje të rëndë në Gjermani

para 5 dite - Reporteri

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë për në vendin e tretë, sipas sondazheve të daljes në votën evropiane të Gjermanisë. CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të marrë deri në 30% të...

Von der Leyen paralajmëron mbështetjen për EPP-në, e parashikuar të mbetet grupimi më i madh i BE-së

para 5 dite - Arbresh

Ursula von der Leyen, Presidente e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore e Partisë Popullore Evropiane (EPP), tha se grupimi do të ruhet nga ekstremet në Bruksel. Duke folur pas publikimit të një...

Marine Le Pen: Ne jemi gati të ushtrojmë pushtetin

para 5 dite - Dukagjini

“Francezët sapo na kanë dhënë rezultatin më të lartë për të gjitha partitë në 40 vjet”. Kështu deklaroi Marine Le Pen në fillim të mbrëmjes. “Vota e francezëve është përfundimtare: presidenti, duke iu...

Macron shpërndan Parlamentin francez dhe shpall zgjedhje të reja pas humbjes në zgjedhjet evropiane

para 5 dite - Gazeta10

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Sondazhet...

I bashkohen Holandës, rritje e konsiderueshme e së djathtës ekstreme edhe në Gjermani e Austri

para 5 dite - Bota Sot

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto dy vende i bashkohen...

Sondazhet thonë se lista e Le Penit e ka mposhtur atë të Macronit në zgjedhjet e Parlamentit Evropian

para 5 dite - Gazeta Express

Sondazhet franceze thonë se lista e Fronti Kombëtar e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, ka dalë në krye me më shumë se 30% të votave. Asnjëherë RN nuk kishte arritur të merrte një përqindje...

Sondazhet thonë se SPD e Scholzit përballet me humbje të rëndë në Gjermani

para 5 dite - Klan Kosova

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë për në vendin e tretë, sipas sondazheve të daljes në votën evropiane të Gjermanisë. CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të marrë deri në 30% të...

Macron njofton shpërndarjen e Parlamentit, Franca shkon në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Shenja

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Le Pen e “gjunjëzon” në zgjedhjet europiane, Macron shpërndan Parlamentin

para 5 dite - Java News

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në Francë në harkun e pak orëve. Vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, teksa Presidenti Emmanuel Macron në daljen për mediat pas mbylljes së kutive të votimit për...

E djathta ekstreme kryeson në Francë në zgjedhjet për Parlametin Europian

para 5 dite - Syri

E djathta ekstreme kryeson në Francë në zgjedhjet për Parlamentin Europian. Sipas sondazheve, e djathta ekstreme ka fituar terren të rëndësishme në Francë, duke i lënë aleatët e Emmanuel Macron shumë prapa...

EPP shpall fitoren në Parlamentin Europian, Weber fton socialdemokratet dhe Renew në aleancë

para 5 dite - Dosja.al

Duke iu drejtuar gazetarëve në Parlamentin Evropian, Manfred Weber, udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, shpalli fitoren. Ai ftoi socialdemokratët dhe Renew Europe të bashkohen...

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

para 5 dite - TvNews

Në Gjermani përfunduan zgjedhjet për PE. Unioni CDU/CSU ka shënuar fitore të bindshme, ndërsa partitë në pushtet një rënie shumë serioze. Fituesi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian në Gjermani është...

Macron humbet zgjedhjet evropiane

para 5 dite - TvNews

Emmanuel Macron, Presidenti francez, ka njoftuar se po shpërndan Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhjet parlamentare më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të pretendojë...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, si votuan Gjermania e Austria?

para 5 dite - Bota Sot

Partitë e koalicionit qeverisës – Social Demokratët, Të Gjelbrit dhe Liberalët – shënuan humbje në zgjedhjet e BE-së në Gjermani. Të Gjelbrit, në veçanti, ranë – në vetëm 12.5 për qind nga 20.5 për qind...

Zgjedhjet Europiane 2024, humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani, ja si renditen partitë sipas sondazheve

para 5 dite - Tetova Sot

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë drejt vendit të tretë, sipas exit poll-eve nga zgjedhjet europiane të Gjermanisë. Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të mbledhur...

Zgjedhjet e BE-së/ I bashkohen Holandës, rritje e konsiderueshme e së djathtës ekstreme edhe në Gjermani e Austri

para 5 dite - Panorama

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto dy vende i bashkohen...

Tërmet politik në BE, fitojnë konservatorët dhe ekstremi i djathtë! Ja harta e re e PE sipas exit-polleve

para 5 dite - Java News

Bazuar në exit poll-et e para, harta e re e Europës që mund të vizatohej nga këto zgjedhje ka nisur të marrë formë. Në pritje të rezultateve përfundimtare, sondazhet e kryera në vendet kryesore evropiane...

Francë / Fitore historike për partinë e ekstremit të djathtë të Le Pen

para 5 dite - Java News

Sondazhet franceze thonë se lista e Tubimit Kombëtar e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, ka dalë në krye të partive me më shumë se 30% të votave.. Asnjëherë kjo parti nuk ka arritur të marrë...

Zgjedhjet në BE, anketimet paraprake në Gjermani dhe Holandë tregojnë zhvendosjen drejt të djathtës ekstreme

para 5 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Anketimet pak përpara përfundimit të votimeve në zgjedhjet evropiane tregojnë se e djathta e skajshme do të forcojë pozitat në Parlamentin Evropian, pavarësisht një sërë skandalesh në Gjermani,...

Publikohet projeksioni i parë i Parlamentit të ri Evropian bazuar në sondazhet parazgjedhore

para 5 dite - Dukagjini

Siç raportohet, rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet...

Zgjedhjet Europiane 2024, humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani, ja si renditen partitë sipas sondazheve

para 5 dite - Lajm

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë drejt vendit të tretë, sipas exit poll-eve nga zgjedhjet europiane të Gjermanisë. Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të mbledhur...

Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

para 5 dite - Fakti Ditor

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane. Ai ka kërkuar...

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

para 5 dite - NOA

Berlin/ Noa.al- Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani. Lideri i Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, presidentja e KE Ursula von der Leyen dhe lideri i CSU, Markus Soeder Në Gjermani...

Rezultat historik në Francë për Marine Le Pen dhe forcën e djathtë Fronti Nacional

para 5 dite - Lexo

Sipas sondazheve të para të dala në Francë për zgjedhjet europarlamentare, sipas gazetës belge Le Soir, deputeti i Kuvendit Jordan Bardella dhe Marine Le Pen do të marrin 33-34% të votave. Lista e Emmanuel...

Ekstremi i djathtë trondit Europën, humbje dërrmuese për Scholz e Macron. Franca shkon në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Shqip

Zgjedhjet për Parlamentin Europian që u mbajtën në 27 vendet e BE-së nga e enjetja (6 qershor) deri mbrëmjen e sotme (9 qershor) regjistruan një fitore të madhe të partive të ekstremit të djathtë. Veçanërisht...

Von Der Leyen: I kemi fituar zgjedhjet evropiane

para 5 dite - Pressonline

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka shkruar se Partitë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë i kanë fituar zgjedhjet evropiane të mbajtura gjatë gjithë fundjavës. Von der Leyen...

Analiza e VOA: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Albeu

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Zgjedhjet Europiane 2024, humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani

para 5 dite - NOA

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë drejt vendit të tretë, sipas exit poll-eve nga zgjedhjet europiane të Gjermanisë. Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të mbledhur...

Zgjedhjet Europiane 2024, humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani

para 5 dite - Gazeta Shqip

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë drejt vendit të tretë, sipas exit poll-eve nga zgjedhjet europiane të Gjermanisë. Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të mbledhur...

‘5 vjet të tjera…”/ von der Leyen pritet me brohorima: Shijoni fitoren, një ditë e mirë

para 5 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Presidentja e Komisionit Evropian dhe kandidatja kryesore për Partinë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë (EPP), Ursula von der Leyen iu drejtua mbështetësve në Stanhope, duke u përshëndetur...

Von Der Leyen: I kemi fituar zgjedhjet evropiane

para 5 dite - Dukagjini

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka shkruar se Partitë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë i kanë fituar zgjedhjet evropiane të mbajtura gjatë gjithë fundjavës. Von der Leyen...

Qendrat e votimit në Evropë kanë filluar të mbyllen, në shumë vende konfirmohet avantazhi i së djathtës

para 5 dite - Telegrafi

Rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet e ditur se zgjedhjet...

Zgjedhjet Europiane/ Humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani

para 5 dite - Albeu

Sondazhet në Gjermani i vendosin socialdemokratët e kancelarit Olaf Solz në vendin e tretë, duke konfirmuar rënien e madhe të partisë. Ndërsa Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për...

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

para 5 dite - Ina

Në Gjermani përfunduan zgjedhjet për PE. Unioni CDU/CSU ka shënuar fitore të bindshme, ndërsa partitë në pushtet një rënie shumë serioze. Fituesi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian në Gjermani është...

Analiza: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Top Channel

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Arbresh

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Epoka e Re

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Macron shpalli zgjedhje të parakohshme në Francë/ Reagon Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Dosja.al

FRANCË- Marine Le Pen ka reaguar sapo presidenti Emmanuel Macron shpalli zgjedhje të parakohshme pasi sondazhet nxorën partinë e saj të parë në zgjedhjet e Parlamentit Europian. Le Pen tha gjatë deklaratës...

Projeksioni/ Kush do ta qeverisë tani Europën

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Është ende herët, por dalja e “exit poll”-eve nga e gjithë Evropa është krijuar tashmë një ide paraprake se si do të duket Parlamenti i ardhshëm...

Mposhti Macronin në zgjedhjet evropiane, Le Pen: Jemi gati të marrim pushtetin

para 5 dite - Alfax

Udhëheqësja franceze e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, sapo ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron për të thirrur zgjedhje të parakohshme. “Ky votim historik tregon se kur njerëzit...

Zgjedhjet Europiane 2024, humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani, ja si renditen partitë sipas sondazheve

para 5 dite - Top Channel

Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë drejt vendit të tretë, sipas exit poll-eve nga zgjedhjet europiane të Gjermanisë. Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e duhur për të mbledhur...

Fitore e Unionit CDU/CSU, rënia e partive në pushtet

para 5 dite - DW

Në Gjermani përfunduan zgjedhjet për PE. Unioni CDU/CSU ka shënuar fitore të bindshme, ndërsa partitë në pushtet një rënie shumë serioze. Fituesi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian në Gjermani është...

VOA: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Panorama

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

ANALIZA: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Gazeta Tema

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Gazeta Express

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Zgjedhjet në BE, shqetësimet kryesore të votuesve, pro-evropianët në vështirësi përballë ekstremit të djathtë

para 5 dite - RTSH

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Evropian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Dalin Exit Poll/ Humbje e rëndë për kancelarin Scolz në Gjermani

para 5 dite - Syri

Social Demokratët e kancelarit gjerman Olaf Scholz duket se kanë pësuar një humbje të thellë në zgjedhjet për parlamentin Europian. Exit Poll-et që kanë dalë pak minuta më parë e rendisin forcën që qeverisë...

Macron shpërndan parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - Epoka e Re

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme. Ky vendim i tij vije pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet...

Konfirmohet avantazhi i së djathtës

para 5 dite - Epoka e Re

Rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet e ditur se zgjedhjet...

Macron shpërndan Parlamentin francez pas fitores së të djathtës ekstreme

para 5 dite - ATV Live

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores së madhe të partisë së të djathtës ekstreme në zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

Rezulton humbës| Macron shpërndan Parlamentin, Franca në zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Euronews

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë të ditur se po shpërndan Parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja në vend. Sipas mediave të huaja , kjo lëvizje e tij vjen pas humbjes së thellë...

Europa zgjedh parlamentin e ri, në Gjermani, Greqi dhe Austri kryesojnë të djathtët

para 5 dite - Vizion Plus

Qindra miliona qytetarë të Bashkimit Europian votuan sot në ditën e fundit të zgjedhjeve të përgjithshme të bllokut. E ndërsa votimi vijon në disa shtete, në disa të tjera që votuan sot ose në tre ditët...

Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - GazetaBlic

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Macron shpërndan Asamblenë Kombëtare, pasi Le Pen e “gjunjëzoi” në zgjedhjet europiane

para 5 dite - Ekonomia Online

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në Francë në harkun e pak orëve. Vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, teksa Presidenti Emmanuel Macron në daljen për mediat pas mbylljes së kutive të votimit për...

Sondazhet thonë se lista e Le Penit e ka mposhtur atë të Macronit në zgjedhjet e Parlamentit Evropian

para 5 dite - Epoka e Re

Sondazhet franceze thonë se lista e Fronti Kombëtar e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, ka dalë në krye me më shumë se 30% të votave. Asnjëherë RN nuk kishte arritur të merrte një përqindje...

Partia e tij renditet e dyta në sondazhe/ Macron shpërndan asamblenë kombëtare, shpall zgjedhje të parakohshme

para 5 dite - Dosja.al

FRANCË- Presidenti francez Emmanuel Macron ka shpallur zgjedhje të parakohshme. Pas rezultateve që partia e tij mori në zgjedhjet evropiane Macron ka njoftuar se po shpërndan asamblenë kombëtare dhe do...

LAJM I FUNDIT/ Macron shpall zgjedhjet e parakohshme në Francë

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi pak minuta më parë se ka vendosur të shpërndajë parlamentin duke e çuar vendin në zgjedhje të reja....

Rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - Pressonline

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto dy vende i bashkohen...

Zgjedhjet Europiane/ Macron shpërndan Asamblenë Kombëtare, njofton zgjedhje të parakohshme pas rezultateve

para 5 dite - Alfax

Emmanuel Macron, presidenti francez, ka njoftuar se do të shpërndajë Asamblenë Kombëtare dhe do të thërrasë zgjedhje legjislative më 30 qershor dhe 7 korrik. Presidenti francez tha se nuk mund të bëjë...

Sondazhi: Partia Popullore Evropiane (EPP) pritet të mbetet grupi më i madh i Parlamentit Evropian

para 5 dite - Gazeta Tema

Votuesit në të gjithë Evropën hodhën votat e tyre të dielën në një zgjedhje për Parlamentin Evropian që ka të ngjarë të zhvendosë asamblenë në të djathtë dhe të rrisë numrin e nacionalistëve euroskeptikë...

Zgjedhjet europiane, exit poll-et: SPD e Scholz përballet me humbje në Gjermani

para 5 dite - Shenja

Rreth 360 milionë votues me të drejtë vote vendosin për 720 përfaqësues nga 27 vende të BE-së. Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë për në vendin e tretë, sipas sondazheve të daljes në...

Zgjedhjet e PE, sondazhet e para: Në Gjermani AfD parakalon SPD-në e Scholzit, ekstremi i djathtë në Austri projektohet e para

para 5 dite - Java News

Ka përfunduar votimi në disa vende për zgjedhjet europarlamentare në vendet e Bashkimit Europian. Në Greqi ka përfunuduar në porën 19:00 me orën lokale, ndërsa në Gjermani janë mbyllur kutitë e votimit...

Zgjedhjet europiane, exit poll-et: SPD e Scholz përballet me humbje në Gjermani

para 5 dite - InfoShqip

Rreth 360 milionë votues me të drejtë vote vendosin për 720 përfaqësues nga 27 vende të BE-së. Social Demokratët e kancelarit Olaf Scholz po shkojnë për në vendin e tretë, sipas sondazheve të daljes në...

Mbyllen zgjedhjet europiane, pritet zhvendosje djathtas në shumë vende të Europës

para 5 dite - Java News

Rreth 360 milion qytetarët në 27 vendet anëtare të Bashkimit Europian patën mundësi të votonin në zgjedhjet Europiane nga data 6 deri me 9 qershor. Rezultatet do të përcaktojnë përbërjen e re të Parlamentit...

Parlamenti Europian pritet të ‘zhvendoset’ djathtas pas numërimit të votave

para 5 dite - Syri.net Kosova

Rreth 360 milionë qytetarë të BE-së po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, në votimin më të madh ndërkombëtar në botë. Në ditën e katërt dhe të fundit, votimi po zhvillohet në...

Dalin exit poll edhe në Francë/ Kryeson bindshëm Le Pen, tronditet Macron

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Sondazhet e publikuara pak më parë në mediat franceze tregojnë se lista e Frontit Nacional të Marine Le Pen , e kryesuar nga Jordan Bardella ,...

Rezulton fitues, përfaqësuesi i të djathtës ekstreme: Macron të shpërndajë qeverinë

para 5 dite - Euronews

Sondazhet për zgjedhjet për Parlamentin Europian në Francë nxorën fituese me 30% të numrit të votave partinë e ekstremit të djathtë të Marine Le Pen ‘Rally National’. Sipas mediave të huaja , duke folur...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, mediat e huaja: Partia e Lirisë ekstreme kryeson në Austri! Partitë liberale dhe ato të gjelbra po përgatiten të humbasin terren

para 5 dite - Panorama

Rreth 370 milionë qytetarë evropianë votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të rinj të Parlamentit Europian (PE). Vlerësimet e para të votave kanë filluar të dalin dhe pas disa orësh do të vijnë rezultatet...

Zgjedhjet për PE, sondazhi i fundit parashikon rezultatin/ Si do të ndahen ...

para 5 dite - BalkanWeb

Votuesit në të gjithë Evropën hodhën votat e tyre të dielën në një zgjedhje për Parlamentin Evropian që ka të ngjarë të zhvendosë asamblenë në të djathtë dhe të rrisë numrin e nacionalistëve euroskeptikë...

Zgjedhjet/ Parlamenti Europian pritet të ‘zhvendoset’ djathtas pas numërimit të votave

para 5 dite - Syri

Rreth 360 milionë qytetarë të BE-së po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, në votimin më të madh ndërkombëtar në botë. Në ditën e katërt dhe të fundit, votimi po zhvillohet në...

Zgjedhjet/ Parlamenti Europian pritet të ‘zhvendoset’ djathtas pas numërimit të votave

para 5 dite - Syri

Rreth 360 milionë qytetarë të BE-së po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, në votimin më të madh ndërkombëtar në botë. Në ditën e katërt dhe të fundit, votimi po zhvillohet në...

Zgjedhjet Evropiane 2024: Humbje e rëndë për Macronin – Lista e Le Penit e ka mposhtur atë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian

para 5 dite - Periskopi

Zgjedhjet Evropiane 2024: Humbje e rëndë për Macronin – Lista e Le Penit e ka mposhtur atë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian 09 Jun, 20:40 Sondazhet franceze thonë se lista e Fronti Kombëtar e Marine...

Sondazhet për PE/ E djathta ekstreme kryeson në Francë

para 5 dite - Dosja.al

FRANCË- Sipas sondazheve e djathta ekstreme kryeson në Francë. E djathta ekstreme ka fituar terren të rëndësishme në Francë, sipas një vlerësimi të publikuar pak më parë, duke i lënë aleatët e Emmanuel...

Rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani në zgjedhjet e BE-së

para 5 dite - Dukagjini

Partitë e së djathtës ekstreme duket se kanë shënuar rritje të konsiderueshme në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet për Parlamentin Evropian të dielën, sipas disa sondazheve. Kështu, këto dy vende i bashkohen...

Zgjedhjet në PE| Sondazhi: Qendra e djathtë fiton në Gjermani, e djathta ekstreme…

para 5 dite - Alfax

Kanë dalë sondazhet e para për zgjedhjet për Parlamentin Europian, pasi qendrat e votimit fillojnë të mbyllen në 21 vendet anëtare në të cilat u zhvillua votimi të dielën, të cilat konfirmojnë një lëvizje...

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, ja kë favorizojnë sondazhet

para 5 dite - Bota Sot

Qindra miliona evropianë po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, me mbështetje në rritje për të djathtën ekstreme. Rezultatet e para priten më vonë, ndërsa procesi konsiderohet...

Në BE sot përfundon cikli i votimit për zgjedhjet evropiane

para 5 dite - Aktuale

Në Bashkimin Evropian të dielën përfundon cikli i votimit për zgjedhjet evropiane, i nisur tre ditë më parë. Marketing Zgjedhjet për deputetet evropianë u mbajtën në data të ndryshme në secilin ng 27 shtetet...

Në BE sot përfundon cikli i votimit për zgjedhjet evropiane

para 5 dite - Reporteri

Në Bashkimin Evropian të dielën përfundon cikli i votimit për zgjedhjet evropiane, i nisur tre ditë më parë. Zgjedhjet për deputetet evropianë u mbajtën në data të ndryshme në secilin ng 27 shtetet anëtare,...

Unioni CDU/CSU fitoi zgjedhjet për PE në Gjermani

para 5 dite - Dosja.al

GJERMANI- Fituesi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian në Gjermani është Unioni CDU/CSU. Partitë simotra së bashku kanë fituar, sipas rezultateve të para jozyrtare, rreth 29,5% të votave. Kristiandemokratët...

Sondazhet për zgjedhjet në PE: Ekstremi i djathtë i Le Pen mposht partinë e Macron

para 5 dite - Euronews

Sondazhet franceze thonë se lista e Rally Kombëtare (RN) e Marine Le Pen, e udhëhequr nga Jordan Bardella, kryeson në zgjedhjet për Parlamentin Europian me më shumë se 30% të votave. Sipas mediave të huaja...

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, ja kë favorizojnë sondazhet

para 5 dite - Panorama

Qindra miliona evropianë po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, me mbështetje në rritje për të djathtën ekstreme. European Election Ballot Rezultatet e para priten më vonë, ndërsa...

Rezultatet e zgjedhjeve të BE-së mbeten në balancë, ja kë favorizojnë sonda...

para 5 dite - BalkanWeb

Qindra miliona evropianë po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, me mbështetje në rritje për të djathtën ekstreme. Rezultatet e para priten më vonë, ndërsa procesi konsiderohet...

Parlamenti Europian pritet të ‘zhvendoset’ djathtas pas numërimit të votave

para 5 dite - Syri

Rreth 360 milionë qytetarë të BE-së po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, në votimin më të madh ndërkombëtar në botë. Në ditën e katërt dhe të fundit, votimi po zhvillohet në...

Parlamenti Europian pritet të ‘zhvendoset’ djathtas pas numërimit të votave

para 5 dite - Syri

Rreth 360 milionë qytetarë të BE-së po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, në votimin më të madh ndërkombëtar në botë. Në ditën e katërt dhe të fundit, votimi po zhvillohet në...

U mbyll procesi i votimit për zgjedhjet për Parlamentin Europian në Belgjikë

para 5 dite - Portalb

Është mbyllur në Belgjikë procesi i votimit për zgjedhjet për Parlamentin Evropian, raporton EN . Në Bashkimin Evropian sot është dita e fundit e votimit për këto zgjedhje, ku qytetarët zgjedhin 720 deputetë...

Unioni CDU/CSU fiton zgjedhjet për PE në Gjermani, partitë në pushtet një rënie shumë serioze

para 5 dite - Epoka e Re

Në Gjermani përfunduan zgjedhjet për PE. Unioni CDU/CSU ka shënuar fitore të bindshme, ndërsa partitë në pushtet një rënie shumë serioze. Fituesi i zgjedhjeve për Parlamentin Evropian në Gjermani është...

Analiza: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Top24

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Rrokada në BE/ Sondazhi: Konservatorët kryesojnë, e djathta ekstreme rritet, qendra e majtë lëkundet, liberalët në rënie

para 5 dite - Ora news

Sipas sondazheve të kryera në tetë vende përfaqësuese të BE-së, Parlamenti i ardhshëm Evropian do të zhvendoset djathtas. Megjithatë, forcat e moderuara do të thonë fjalën e tyre në krijimin e koalicioneve...

Von Der Leyen kërkon mandatin e dytë në krye të Komisionit Europian

para 5 dite - RTV 21

Ursula von der Leyen, e cila po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar si kryetare e Komisionit Evropian, ka hedhur votën e saj në procesin për zgjedhjen e deputetëve të Parlamentin Evropian. Ajo ka bërë...

Zgjedhjet e BE-së, ja çfarë tregojnë sondazhet

para 5 dite - Lexo

Qindra miliona evropianë po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, me mbështetje në rritje për të djathtën ekstreme. Rezultatet e para priten më vonë, ndërsa procesi konsiderohet...

Qendrat e votimit në Evropë kanë filluar të mbyllen, në shumë vende konfirmohet avantazhi i së djathtës

para 5 dite - Periskopi

Qendrat e votimit në Evropë kanë filluar të mbyllen, në shumë vende konfirmohet avantazhi i së djathtës 09 Jun, 19:30 Rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat...

Qendrat e votimit në Evropë kanë filluar të mbyllen, në shumë vende konfirmohet avantazhi i të djathtës

para 5 dite - Dosja.al

BRUSEL- Rezultatet e zgjedhjeve në shtetet evropiane do të dalin shumë shpejt pasi qendrat e votimit në 21 vende anëtare kanë filluar të mbyllen, duke konfirmuar një avantazh të së djathtës. Bëhet e ditur...

ANALIZË: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Epoka e Re

Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një tjetër...

Europa zgjedh parlamentin e ri, në Gjermani, Greqi dhe Austri kryesojnë të djathtët

para 5 dite - Pressonline

Qindra miliona qytetarë të Bashkimit Europian votuan sot në ditën e fundit të zgjedhjeve të përgjithshme të bllokut. E ndërsa votimi vijon në disa shtete, në disa të tjera që votuan sot ose në tre ditët...

Zgjedhjet në PE| Sondazhi: Qendra e djathtë fiton në Gjermani, e djathta ekstreme…

para 5 dite - Euronews

Kanë dalë sondazhet e para për zgjedhjet për Parlamentin Europian, pasi qendrat e votimit fillojnë të mbyllen në 21 vendet anëtare në të cilat u zhvillua votimi të dielën, të cilat konfirmojnë një lëvizje...

Në BE sot përfundon cikli i votimit për zgjedhjet evropiane

para 5 dite - RTK

Në Bashkimin Evropian të dielën përfundon cikli i votimit për zgjedhjet evropiane, i nisur tre ditë më parë. Zgjedhjet për deputetet evropianë u mbajtën në data të ndryshme në secilin ng 27 shtetet anëtare,...

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian

para 5 dite - RTV 21

Qendrat e votimit u hapën gjithandej Evropës të dielën në ditën e fundit të zgjedhjeve për parlamentin e Bashkimit Evropian, mes shqetësimeve se partitë e ekstremit të djathtë mund të forcojnë pozitat...

Zgjedhjet e BE-së, ja kë favorizojnë sondazhet

para 5 dite - Java News

Qindra miliona evropianë po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, me mbështetje në rritje për të djathtën ekstreme. Rezultatet e para priten më vonë, ndërsa procesi konsiderohet...

Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Periskopi

Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve 09 Jun, 19:05 Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin...

Nga Meloni te Orban, si mund të ndryshojnë balancat në Parlamentin Europian

para 5 dite - Ora news

Votuesit në 20 vende të Bashkimit Evropian kanë votuar sot për zgjedhjet në Parlamentin Europian mes shqetësimeve se një zhvendosje e mundshme në të djathtën politike do të dëmtojë aftësinë e bllokut më...

Parlamenti Evropian është gati për një zhvendosje djathtas pas votimit përf...

para 5 dite - BalkanWeb

Votuesit në 21 vende të BE-së, përfshirë Francën dhe Gjermaninë, do të përmbyllin procesin 4 ditor të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian mbrëmjen e sotme, ndërsa parashikohet një fitore e të djathtës...

Analiza: Zgjedhjet në BE dhe shqetësimet kryesore të votuesve

para 5 dite - Dosja.al

BRUKSEL- Dhjetëra miliona njerëz në të gjithë Bashkimin Evropian po votojnë sot për Parlamentin e ri Europian. Këto zgjedhje pritet të zhvendosin bllokun më në të djathtë dhe potencialisht t’i japin një...

Zgjedhjet Europiane/ Humbje e rëndë për kancelarin Scholz në Gjermani

para 5 dite - Dosja.al

GJERMANI- Sondazhet në Gjermani i vendosin socialdemokratët e kancelarit Olaf Solz në vendin e tretë, duke konfirmuar rënien e madhe të partisë. Ndërsa Kristian Demokratët CDU dhe CSU janë në rrugën e...

Të Djathtët përballë euroskepticizmit ballkanik?!

para 5 dite - Nistori

BEN ANDONI Europianët do të shkojnë këta javë në zgjedhjet, që parashihen të ndryshojnë deri diku konfigurimin e zakonshëm të bllokut. Më saktë, nga 6 deri më 9 qershor, llogariten rreth 400 milionë njerëz...

Dalin Exit Poll/ Humbje e rëndë për kancelarin Scolz në Gjermani

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Social Demokratët e kancelarit gjerman Olaf Scholz duket se kanë pësuar një humbje të thellë në zgjedhjet për parlamentin Europian. Exit Poll-et...

Von Der Leyen kërkon mandatin e dytë në krye të Komisionit Europian, ja faktori që do të ndikojë në rizgjedhjen e saj

para 5 dite - Lexo

Ursula von der Leyen, e cila po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar si kryetare e Komisionit Evropian, ka hedhur votën e saj në procesin për zgjedhjen e deputetëve të Parlamentin Evropian. Ajo ka bërë...

Von Der Leyen kërkon mandatin e dytë në krye të Komisionit Europian

para 5 dite - Reporteri

Ursula von der Leyen, e cila po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar si kryetare e Komisionit Evropian, ka hedhur votën e saj në procesin për zgjedhjen e deputetëve të Parlamentin Evropian. Ajo ka bërë...

Zgjedhjet e Parlamentit Europian, partia “Vëllezërit e Italisë” rol kyç për shefin e ri të KE

para 5 dite - RTSH

Italia votoi dhe partia e Melonit mund të jenë faktor kyç në të ardhmen në parlamentin europian. Sipas analizës që ka bërë media britanike “ The Guardian” , partitë e djathta, përfshi “Vëllezërit e Italisë”...

Parlamenti Evropian është gati për një zhvendosje djathtas pas votimit përfundimtar

para 5 dite - Tetova Sot

Votuesit në 21 vende të BE-së, përfshirë Francën dhe Gjermaninë, do të përmbyllin procesin 4 ditor të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian mbrëmjen e sotme, ndërsa parashikohet një fitore e të djathtës...

Analiza në DW/ Europa sot voton, po më pas?

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Zgjedhjet e BE-së hyjnë në fazën vendimtare të dielën. Cilat çështje të rëndësishme shqetësojnë evropianët dhe çfarë do të ndodhë më pas? Që nga...

Europa voton për Parlamentin, e djathta pritet të ruajë avantazhin e saj në shumë shtete

para 5 dite - Vizion Plus

Qindra miliona qytetarë nga 20 vende të bashkimit europian po votojnë sot në ditën e fundit të zgjedhjeve të përgjithshme të bllokut. Procesi maratonë që nisi të enjten me votimin në Holandë po vijon sot...

Ursula von der Leyen votoi në zgjedhjet për Parlamentin Evropian në Gjermani

para 6 dite - TV21

Kryetarja aktuale e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, e cila u kandidua për mandat të dytë, sot në Gjermani votoi në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. “Të tregojmë forcën e demokracisë sonë....

Të Djathtët përballë euroskepticizmit ballkanik?!

para 5 dite - Lexo

Nga Ben Andoni/ Evropianët do shkojnë këta javë në zgjedhjet, që parashihen të ndryshojnë deridiku konfigurimin e zakonshëm të bllokut. Më saktë, nga 6 deri më 9 qershor, llogariten rreth 400 milionë njerëz...

Parlamenti Europian pritet të ‘zhvendoset’ djathtas pas numërimit të votave

para 5 dite - Euronews

Rreth 360 milionë qytetarë të BE-së po votojnë për të zgjedhur 720 anëtarë të Parlamentit Evropian, në votimin më të madh ndërkombëtar në botë. Në ditën e katërt dhe të fundit, votimi po zhvillohet në...

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian

para 6 dite - Ora news

Qendrat e votimit u hapën gjithandej Evropës të dielën në ditën e fundit të zgjedhjeve për parlamentin e Bashkimit Evropian, mes shqetësimeve se partitë e ekstremit të djathtë mund të forcojnë pozitat...

Meloni “vendos” për Von Der leyen! Zgjedhjet e Parlamentit Europian, partia “Vëllezërit e Italisë” rol kyç për shefin e ri të KE

para 6 dite - Gazeta Shqip

Italia votoi dhe partia e Melonit mund të jenë faktor kyç në të ardhmen në parlamentin europian. Sipas analizës që ka bërë media britanike “The Guardian”, partitë e djathta, përfshi “Vëllezërit e Italisë”...

Von Der Leyen kërkon mandatin e dytë në krye të Komisionit Europian

para 6 dite - Indeks online

Ursula von der Leyen, e cila po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar si kryetare e Komisionit Evropian, ka hedhur votën e saj në procesin për zgjedhjen e deputetëve të Parlamentin Evropian. Ajo ka bërë...

Meloni “vendos” për Von Der leyen! Zgjedhjet e Parlamentit Europian, partia “Vëllezërit e Italisë” rol kyç për shefin e ri të KE

para 6 dite - Top Channel

Italia votoi dhe partia e Melonit mund të jenë faktor kyç në të ardhmen në parlamentin europian. Sipas analizës që ka bërë media britanike “The Guardian”, partitë e djathta, përfshi “Vëllezërit e Italisë”...

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjet për Parlamentin Europian në Belgjikë

para 5 dite - Euronews

Është mbyllur në Belgjikë procesi i votimit për zgjedhjet për Parlamentin Europian. Në Bashkimin Evropian sot është dita e fundit e votimit për këto zgjedhje, ku qytetarët zgjedhin 720 deputetë të rinj,...

Von Der Leyen kërkon mandatin e dytë në krye të Komisionit Europian

para 5 dite - Alfax

Ursula von der Leyen, e cila po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar si kryetare e Komisionit Evropian, ka hedhur votën e saj në procesin për zgjedhjen e deputetëve të Parlamentin Evropian. Ajo ka bërë...

Apeli i Von der Leyen: Votoni, le të tregojmë fuqinë e demokracisë sonë

para 5 dite - Epoka e Re

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, hodhi votën e saj në zgjedhjet e Parlamentit Evropian sot në mëngjes në një qendër votimi pranë shtëpisë së saj në Saksoninë e Ulët. Pak pas orës...

Von Der Leyen kërkon mandatin e dytë në krye të Komisionit Europian

para 6 dite - Ekonomia Online

Ursula von der Leyen, e cila po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar si kryetare e Komisionit Evropian, ka hedhur votën e saj në procesin për zgjedhjen e deputetëve të Parlamentin Evropian. Ajo ka bërë...

Partitë e djathta duan të bëjnë një BE dhe Ballkan të ri

para 6 dite - Portalb

Dita- D na kujton se sa e rëndësishme është të jesh në anën e drejtë të historisë. 80 vite më parë, forcat aleate vendosën të luftojnë Gjermaninë e Hitlerit nga toka dhe deti. Siç dihet, rritja e fashizmit...

Të Djathtët përballë euroskepticizmit ballkanik?!

para 7 dite - Ora news

Europianët do të shkojnë këta javë në zgjedhjet, që parashihen të ndryshojnë deri diku konfigurimin e zakonshëm të bllokut. Më saktë, nga 6 deri më 9 qershor, llogariten rreth 400 milionë njerëz në 27...

Të Djathtët përballë euroskepticizmit ballkanik?!

para 7 dite - Panorama

NGA BEN ANDONI Europianët do të shkojnë këta javë në zgjedhjet, që parashihen të ndryshojnë deri diku konfigurimin e zakonshëm të bllokut. Më saktë, nga 6 deri më 9 qershor, llogariten rreth 400 milionë...

Zgjedhjet Evropiane 2024: vendimtare për të ardhmen e BE-së

para një jave - Lajm

Parlamenti i ardhshëm i BE-së do të përcaktojë nëse Evropa është kohezive në politikat e saj apo ajo do të shkojë shpejt drejt shkërmoçjes Nga Dr Sadri RAMABAJA Në Bashkimin Europian zgjedhjet për Tempullin...

Zgjedhjet Evropiane 2024: vendimtare për të ardhmen e BE-së

para një jave - Bota Sot

Në Bashkimin Europian zgjedhjet për Tempullin e Demokracisë kanë filluar më 6 qershor dhe do të vazhdojnë deri këtë të diel që vjen – më 9 qershor 2024. Janë treqind e pesëdhjetë milionë qytetarë europianë...

Meloni mund të jetë Kingmaker në BE; po Tirana ku është?

para një jave - Java News

Nga Frrok Çupi Sot është dita e dytë e zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, në 21 shtete. Partitë e djathta pritet të fitojnë shumicë. Në krye të grupimit të të djathtës pritet të jetë Giorgio Meloni....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK