Kurti thotë se raportet me Ramën i ka të mira

para 5 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flasë më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të fliste më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flas më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flas më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flas më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Aktivitete të shumta për 25-vjetori i çlirimit të Kosovës

para 5 dite - DW

Në Kosovë vlerësohet se NATO-ja ka luajtur një rol të jashtëzakonshëm jo vetëm në ruajtjen e paqes por edhe në rindërtimin e shteit. Aktivitetete të shumta për përvjetorin e 25-të. Në Kosovë me manifestime...

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flas më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flas më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Kurti flet për raportet me Ramën pasi nuk e priti në takim

para 5 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Këtë deklarim Kurti e bëri pasi mori pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor, që po mbahet...

Dje e injoroi, sot Kurti thotë se i ka raportet e mira me kryeministrin Rama

para 5 dite - Periskopi

Dje e injoroi, sot Kurti thotë se i ka raportet e mira me kryeministrin Rama 11 Jun, 12:33 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira....

Kurti: Raportet me kryeministrin Rama i kemi të mira

para 5 dite - Gazeta10

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se raportet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama i ka të mira. Megjithatë, Kurti para mediave nuk pranoi të flas më shumë, pasi dje nuk u takua me homologun...

Gazetari shqiptar: Abdixhiku e hoqi foton e Rugovës pak minuta para intervistës

para 5 dite - Bota Sot

Gazetari i njohur shqiptar Çim Peka ka rrëfyer publikisht një histori me kreun e LDK’së Lumir Abdixhikun të cilin e kishte intervistuar. Me rastin e organizimit të konferencës dedikuar presidentit historik...

Udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajtjen e aleancave

para 5 dite - Syri.net Kosova

Udhëheqës politikë e diplomatë shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me...

25 vjet nga fundi i Serbisë në Kosovë, vizita e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair dhe deklaratat e tij

para 5 dite - Telegrafi

Kosova shënon 25-vjetorin e çlirimit nga Serbia, ku më 11 qershor 1999 forcat kriminale ushtarake e paramilitare serbe u larguan nga Kosova, duke shënuar kështu fundin e pushtimit serb. Ushtria serbe u...

Dje thurte lëvdatat për Rugovën, por gazetari i njohur tregon se si Abdixhiku largoi fotografinë e tij nga muri pak para intervistës

para 5 dite - Lajmi.net

Gjatë ditës së djeshme, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku kishte mbledhur shumë figura të njohura të LDK-së, e miq të kësaj partie. Disa të vjetër e që kishin punuar me ish-presidentin...

Udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 5 dite - Indeks online

Udhëheqës politikë e diplomatë shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me...

Udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 5 dite - OraInfo

Udhëheqës politikë e diplomatë shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me...

Ngjarjet për ditën e sotme

para 5 dite - GazetaBlic

Disa nga ngjarjet e parapara të zhvillohen sot. Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti, Matteo Renzi ish-kryeministri i Italisë, Liburn Aliu ministër i Mjedisit,...

Udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 5 dite - Gazeta Express

Udhëheqës politikë e diplomatë shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me...

Ngjarjet për sot

para 5 dite - RTK

Disa nga ngjarjet e parapara të zhvillohen sot. Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti, Matteo Renzi ish-kryeministri i Italisë, Liburn Aliu ministër i Mjedisit,...

Kurti – Rama nuk u takuan, por ‘selame’ i dërguan njëri tjetrit nga larg

para 5 dite - Periskopi

Kurti – Rama nuk u takuan, por ‘selame’ i dërguan njëri tjetrit nga larg 11 Jun, 8:18 Vizita e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Kosovë, dhe fakti që nuk u takua me kryeministrin e Kosovës, Albin...

Udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 5 dite - Bota Press

Udhëheqës politikë e diplomatë shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se nuk ka plan për mbledhje mes qeverive të Tiranës dhe Prishtinës

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive mes Tiranës dhe Prishtinës. Ai përmendi grupin e unitetit për politikë të jashtme, dhe theksoi se duhet të ketë ndarje...

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me Ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me Ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Ai ka theksuar se takimet me të janë gjithmonë të veçanta dhe emocionuese. “Roli i tij historik...

Rama mbërrin në Kosovë, pritet në Presidencë nga Osmani

para 5 dite - Pressonline

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë ka nisur vizitën zyrtare në Kosovë, ku do të zhvillojë një sërë takimesh me liderë të vendit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tashmë ka pritur në...

Kosova shënon 25-vjetorin e çlirimit, Blair: Perëndimi të qëndrojë në kah të Prishtinës

para 5 dite - Pressonline

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair ka vizituar Kosovën, në kuadër të 25-vjetorit të Çlirimit të saj. Blair është pritur nga presidentja Vjosa Osmani, ndërsa të dy kanë dalë në një deklaratë...

Tony Blair sot takoi pesë djem kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - RTV 21

Ish-kryeministri britanik Tony Blair sot gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

Tony Blair takon Toniblerët e Kosovës

para 5 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ka vizituar sot Kosovës, në nder të 25-vjetorit të çlirimit të saj. E gjatë takimit të tij me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, ai ka takuar edhe djemtë e Kosovës...

Tony Blair takon Toniblerët e Kosovës

para 5 dite - Zeri

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ka vizituar sot Kosovën, në nder të 25-vjetorit të çlirimit të saj. E gjatë takimit të tij me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, ai ka takuar edhe djemtë e Kosovës që mbajnë emrin e tij.

Tony Blair takoi sot të rinjtë kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - OraInfo

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ka vizituar sot Kosovës, në nder të 25-vjetorit të çlirimit të saj. E gjatë takimit të tij me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, ai ka takuar edhe djemtë e Kosovës që mbajnë emrin e tij.

Tony Blair sot takoi pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Gazeta Express

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

Ngjarjet e datës 11 qershor

para 5 dite - RTV 21

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti, Matteo Renzi ish-kryeministri i Italisë, Liburn Aliu ministër i Mjedisit, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s,...

Tony Blair sot takoi pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

‘Tani mund të vij pa marrë leje’! Rama nderohet me çmimin ‘Çelësi i Qytetit’ në Prishtinë

para 5 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Nga Prishtina, kryeministri Rama është nderuar me çmimin “Çelësi i Qytetit” nga kryetari...

Ngjarjet e datës 11 qershor

para 5 dite - Bota Sot

Mbahet samiti “The Western Balkans 2024”. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti, Matteo Renzi ish-kryeministri i Italisë, Liburn Aliu ministër i Mjedisit, George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s,...

Ish-kryeministri italian, D’Alema: Clinton ishte i bindur për fuqinë e Rugo...

para 5 dite - BalkanWeb

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema ka folur për rolin e Rugovës në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës. D’Alema ka theksuar...

Tony Blair takoi pesë djemë kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Open-TV

Ish-kryeministri britanik Tony Blair sot gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

D’Alema: Clinton ishte i bindur për fuqinë e Rugovës dhe personalitetin e t...

para 5 dite - BalkanWeb

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema ka folur për rolin e Rugovës në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës. D’Alema ka theksuar...

Ish-kryeministri britanik sot takoi pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

Tony Blair sot takoi pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Infokusi

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

Tony Blair takoi sot pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Gazeta10

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

D’Alema: Clinton ishte i bindur për fuqinë e Rugovës dhe personalitetin e tij

para 5 dite - Telegrafi

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema ka folur për rolin e Rugovës në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës. D’Alema ka theksuar...

U anulua vitin e kaluar, Rama thotë se s’ka plan për mbledhje të qeverive të Kosovës e Shqipërisë

para 5 dite - OraInfo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Tony Blair takon Toniblerët e Kosovës

para 5 dite - Arbresh

Ish-kryeministri britanik, Tnoy Blair ka vizituar sot Kosovën për ndërë të 25-vjetorit të çlirimit. Në mesin e shumë takimeve, Blair ka takuar edhe Toniblerët e Kosovës. “Nga takimi i përzemërt i Presidentes...

Tony Blair sot takoi pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

U anulua vitin e kaluar, Rama thotë se s’ka plan për mbledhje të qeverive të Kosovës e Shqipërisë

para 5 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Edhe në përvjetorin e çlirimit shenja të përçarjes, Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Reporteri

Mardhëniet politike ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë vazhdojnë të jenë të ftohta. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili e ka vizituar Kosovën ka thënë se nuk pritet të ketë ndonjë...

U anulua vitin e kaluar: Rama thotë se s’ka plan për mbledhje të qeverive të Kosovës e Shqipërisë

para 5 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

D’Alema: Clinton ishte i bindur për fuqinë e Rugovës dhe personalitetin e tij

para 5 dite - Flaka

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema ka folur për rolin e Rugovës në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës. D’Alema ka theksuar...

Blair: S’jam penduar asnjëherë që e ndihmova Kosovën

para 5 dite - Klan

Në prag të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë të mos jetë penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj. Në seancën solemne të...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Kryeministrit shqiptar Edi Rama i jepet “Çelësi i Qytetit” të Prishtinës

para 5 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, i ka dhënë “Çelësin e Qytetit” kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili po qëndron në Kosovë në kuadër të shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të...

Rama për takimin me kryeministrin e Shqipërisë: Përqafimi mes shqiptarësh nuk mungon asnjëherë

para 5 dite - GazetaBlic

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtuar takim vëllazëror. Teksa është shprehur i lumtur që ia ka dhuruar Ramës, “Çelësin e Qytetit” “Takim vëllazëror,...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Aktuale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Marketing Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Tony Blair sot takoi pesë djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Revista Kosovarja

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

FOTO / Tony Blair sot takoi 5 djem të rinj kosovarë që mbajnë emrin e tij

para 5 dite - Shqip

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë ka takuar pesë djem kosovarë të cilët e mbajnë emrin e tij. Takimi është mbajtur në presidencë, të cilët janë pritur nga Presidentja...

Edhe në përvjetorin e çlirimit shenja të përçarjes, Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Flaka

Mardhëniet politike ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë vazhdojnë të jenë të ftohta. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili e ka vizituar Kosovën ka thënë se nuk pritet të ketë ndonjë...

Blair: S’jam penduar asnjëherë që e ndihmova Kosovën

para 5 dite - Open-TV

Në prag të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë të mos jetë penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj. Në seancën solemne të...

Rama tregon se a do të ketë mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rrëfimi për gurin e kristalit, Hovenier: Rugova ishte frymëzim për mua

para 5 dite - Telegrafi

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, kujtoi shumë se si shumë kohë më parë e mori dhuratën e çmuar nga presidenti historik...

Rrëfimi për gurin e kristalit, Hovenier: Rugova ishte frymëzim për mua

para 5 dite - Koha.mk

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ambasadori i ShBA-së, Jeffrey Hovenier, kujtoi shumë se si shumë kohë më parë e mori dhuratën e çmuar nga presidenti historik...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama për takimin me kryeministrin shqiptar: Përqafimi mes shqiptarësh nuk mungon asnjëherë

para 5 dite - Zeri

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur vëllazëror, ku përqafimi nuk mungon asnjëherë mes shqiptarëve. Ai ka thënë se ndjehet i lumtur, që sot...

Saraçini vlerëson lart kontributin e Rugovës për ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës

para 6 dite - TV21

Kryesuesi i Bordit të Radio Televizionit 21, gazetari, Eugen Saraçini në konferencën me temë “Rugova dhe Perëndimi” , përmendi rolin e ish presidentit Ibrahim Rugova në ndërkombëtarizimin e çështjes së...

Udhëheqës politik, diplomat shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajtje...

para 6 dite - BalkanWeb

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

Krasniqi: Blair kishte rol historik për Kosovën

para 5 dite - Almakos

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi sot është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Në takim ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ndër tjera,...

Tradita vazhdon – e dhuruar dhe e përzgjedhur nga familja e presidentit Rugova, Osmani i jep një gur të kristaltë Tony Blair-it

para 5 dite - Almakos

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur të kristalit mikut të Kosovës, Tony Blair. Osmani përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka falënderuar familjen e presidentit Ibrahim...

Udhëheqës politikë, diplomat shqiptarë e të huaj, thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 6 dite - Bota Sot

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

VOA: Udhëheqës politik, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 6 dite - Panorama

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj thirrje Kosoves te riuaj aleancen me perëndimin.

para 6 dite - Gazeta Tema

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”: Tash mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Krasniqi: Blair kishte rol historik për Kosovën

para 5 dite - Almakos

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi sot është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Në takim ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ndër tjera,...

D’Alema: Clinton ishte i bindur për fuqinë e Rugovës dhe personalitetin e tij

para 5 dite - Almakos

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi” të organizuar nga LDK, ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema ka folur për rolin e Rugovës në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës. D’Alema ka theksuar...

Abdixhiku: Perëndimi nuk është dëshira jonë, është identiteti ynë

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha se Ibrahim Rugova ishte “zgjatim i filozofisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, veprimtarinë e të cilit e konsideronte si frymëzim e pikëmbështetje...

Udhëheqës politik, diplomatë shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajtjen e aleancave perëndimore

para 6 dite - Opinion

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

Vazhdon traditën e Rugovës, presidentja Osmani i dhuron një gur kristali mikut të madh të Kosovës, Tony Blair

para 6 dite - Kallxo

Presidentja Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur kristali ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair, gjatë një takimi që kanë zhvilluar sot, më 10.06.2024. Presidenca e Kosovës ka bërë të ditur...

Dhuratat për Tony Blair, Kristal i nëntokës e çelës i Prishtinës

para 5 dite - ATV Live

Përgatiti: Armand Hoti Siç e do tradita e nisur nga ish-presidenti Ibrahim Rugova, pasardhësja e tij, Vjosa Osmani, i dhuroi një gur kristali ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Kjo dhuratë,...

Rama për takimin me kryeministrin e Shqipërisë: Përqafimi mes shqiptarësh nuk mungon asnjëherë

para 5 dite - Epoka e Re

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtuar takim vëllazëror. Teksa është shprehur i lumtur që ia ka dhuruar Ramës, “Çelësin e Qytetit” “Takim vëllazëror,...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Open-TV

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Edhe në përvjetorin e çlirimit shenja të përçarjes, Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Open-TV

Mardhëniet politike ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë vazhdojnë të jenë të ftohta. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili e ka vizituar Kosovën ka thënë se nuk pritet të ketë ndonjë...

Kryeministrit shqiptar Edi Rama i jepet “Çelësi i Qytetit” të Prishtinës

para 5 dite - Open-TV

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, i ka dhënë “Çelësin e Qytetit” kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili po qëndron në Kosovë në kuadër të shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës,...

Rama nderohet me një çmim në Prishtinë, ndan pamjet dhe mesazhin në rrjetet sociale: I nderuar!

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është nderuar sot në Prishtinë çmimin “Çelësi i Qytetit”. Këtë çmim ai e ka marrë nga kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama. “I nderuar të marr çmimin “Çelësi i Qytetit”...

Udhëheqës politik, diplomat shqiptarë e të huaj thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

Kryeministri nderohet në Prishtinë me “Çelësin e Qytetit”, Edi Rama: Tani mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Panorama

Kryeministrit Edi Rama i është dhënë “Çelësi i Qytetit” nga kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Faleminderit që të gjithëve, faleminderit për ftesën. Tani, është e sigurt që mund të vij pa...

“Nuk konfirmoi ardhjen as për ditën e çlirimit të Kosovës”, thellohen përplasjet Kurti-Rama

para 6 dite - Aktuale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qëndruar sot për vizitë në Prishtinë. Ai ishte i ftuar nga LDK në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”. Përveç kësaj, Rama u prit në takim nga presidentja e vendit,...

Rama merr çmimin “Çelësi i qytetit” të Prishtinës: Tani mund të vij pa leje, kam çelësin me vete

para 6 dite - Opinion

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Prishtinë, për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Gjatë kësaj vizite, kreu i qeverisë shqiptare është nderuar me çmimin “Çelësi i qytetit”. Çelësi i qytetit,...

Tony Blair nuk pendohet për bombardimin e caqeve serbe

para 5 dite - ATV Live

Përgatiti: Armand Hoti Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është figura kyçe në seancën solemne të së hënës, në Kuvendin e Kosovës. Edhe foltorja është rezervuar vetëm për të. Blair, para deputetëve...

Haradinaj: Blair ka hyrë në historinë shqiptare

para 6 dite - Koha.mk

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, tha se ish-kryeministri britanik Tony Blair, ka hyrë në kapitullin e pashlyer të historisë britanike, shqiptare e botërore, duke e falënderuar...

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”, kryeministri shqiptar: Tash mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Rama nderohet me çmimin “Çelësi i Qytetit” në Prishtinë: Tani e sigurtë që mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Klan

Kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Nga Prishtina, Kryeministri Rama është nderuar me çmimin “Çelësi i Qytetit” nga...

Vlerësimi i Edi Ramës: Pa Rugovën nuk do kishte as UÇK

para 5 dite - ATV Live

Përgatiti: Kastriot Tahiri Revolucionar, intelektual e i papërsëritshëm është cilësuar ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Përveç këtyre cilësimeve, në konferencën...

Rama në Prishtinë, merr “Çelësin e Qytetit”: Tani mund të vij pa leje, kam çelësin me vete

para 6 dite - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama ka marrë “Çelësin e Qytetit” gjatë vizitës së tij në Prishtinë. Çelësi i qytetit, kreut të qeverisë shqiptare iu dha nga krytari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Faleminderit...

Rama nderohet me “Çelësin e Qytetit” nga kryebashkiaku Rama

para 6 dite - Ora news

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama i ka dhuruar sot kryeministrit Edi Rama Çelësin e Qytetit, me rastin e 25-vjetorit të Çlirimit të Prishtinës. Në fjalën e tij para gazetarëve, kryekomunari...

Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë: E ardhmja jonë është e përbashkët

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë pas takimit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, se ndihet i nderuar t’ia ndajë çmimin, “Çelësi i Qytetit”. Kreu i kryeqytetit, ka thënë se e ardhmja e të...

Rama në Prishtinë, merr “Çelësin e Qytetit”: Tani mund të vij edhe pa leje

para 6 dite - Vizion Plus

Gjatë vizitës në Kosovë, kryeministri Edi Rama u prit edhe nga kryebashkiaku i Prishtinës, Përparim Rama. Përmes një ceremonie të posaçme, kryeministri Rama u nderua me “Çelësin e Qytetit”. Kryebashkiku...

Kryeministri Edi Rama nderohet me ‘Çelësin e Qytetit’ | FOTO

para 6 dite - RTK

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama i ka ndarë çelësin e qytetit, kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Kryeministri shqiptar Edi Rama e falënderoi kryetarin Rama për mikpritje dhe nderimin me “Çelësin...

Prishtinë, kryeministri Rama nderohet me çmimin “Çelësi i Qytetit”

para 6 dite - RTSH

Kryeministri, Edi Rama është nderuar të hënën në Prishtinë me çmim “Çelësi i Qytetit”. Çmimi, kreut të qeverisë shqiptare, i është dhënë nga kryetari i Bashkisë së Prishtinës, Përparim Rama, me rastin...

Rama në Prishtinë, merr “Çelësin e Qytetit”: Tani mund të vij pa leje, kam çelësin me vete

para 6 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka marrë “Çelësin e Qytetit” gjatë vizitës së tij në Prishtinë. Çelësi i qytetit, kreut të qeverisë shqiptare iu dha nga krytari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Faleminderit...

Abdixhiku: Dridhjet e paimagjinueshme me miq thyejnë trashëgiminë reale të Rugovës, duhet veprim i menjëhershëm politik

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se Ibrahim Rugova ishte “zgjatim i filozofisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, veprimtarinë e të cilit e konsideronte si frymëzim e pikëmbështetje për t’i ripërtërirë...

Tony Blair bën bashkë opozitën në Kosovë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ish-kryeministri Britanik, Tony Blair i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës në një seancë soleme në prag të shënimit të 25-vjetorit çlirimit të Kosovës. Blair krahas takimeve me krerët e shtetit,...

VOA/ Udhëheqës politikë, diplomatë shqiptarë e të huaj, thirrje Kosovës për ruajten e aleancave perëndimore

para 6 dite - Java News

Udhëheqës politik e diplomat shqiptarë e të huaj, thanë të hënën në Prishtinë se Kosova duhet të marrë vendin e saj në familjen euro atlantike dhe për këtë është e domosdoshme ruajtja e aleancave me perëndimin....

Abdixhiku: Mësimet e Rugovës nuk të lejojnë të futesh në rrugë pa krye

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha se Ibrahim Rugova ishte “zgjatim i filozofisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, veprimtarinë e të cilit e konsideronte si frymëzim e pikëmbështetje...

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”: Tash mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama tregon se a do të ketë mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Gazeta10

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit shqiptar. Rama, gjatë vizitës së tij në Kosovë, sot para mediave...

Krasniqi: Blair kishte rol historik për Kosovën

para 6 dite - Telegrafi

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi sot është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Në takim ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ndër tjera,...

Abdixhiku: Dridhjet e paimagjinueshme me miq thyejnë trashëgiminë reale të Rugovës, duhet veprim i menjëhershëm politik

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se Ibrahim Rugova ishte “zgjatim i filozofisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, veprimtarinë e të cilit e konsideronte si frymëzim e pikëmbështetje për t’i ripërtërirë...

U takua vetëm me Osmanin dhe anëtarët e LDK, zëdhënësi i Albin Kurtit: Rama ka pasur në agjendë vetëm ata që duhet të rregullojë raportet

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri Rama ndodhej sot në Prishtinë, në një aktivitet të organizuar nga LDK në 25 vjetorin e Çlirimin e Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare është me anëtarët e LDK, opozita kryesore e Kosovës dhe...

Blair në Kosovë: Bombardimet e NATO-s ishin gjëja e duhur

para 6 dite - Lajm

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, iu drejtua të hënën deputetëve të Kuvendit të Kosovës, duke kujtuar, siç tha, “vendimin e vështirë për të ndërmarrë veprime për të ndalur luftën në Kosovë”, më 1999....

Krasniqi: Blair kishte rol historik për Kosovën

para 6 dite - RTV 21

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi sot është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Në takim ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ndër tjera,...

Krasniqi takon Blairin: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj

para 6 dite - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka takuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se roli historik i Blairit për vendin...

Vizita në Prishtinë/ Takimi i Ramës me Osmanin, përshëndetje e përzemërt përpara takimit zyrtar

para 6 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama pati një pritje mjaft të ngrohtë nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në ambientet e Presidencës në Prishtinë. Kreu i qeverisë shqiptare vizitoi Prishtinën, në kuadër të 25-vjetorit...

Rama nderohet me një çmim në Prishtinë, ndan pamjet dhe mesazhin në rrjetet sociale: I nderuar!

para 6 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama është nderuar sot në Prishtinë çmimin “Çelësi i Qytetit”. Këtë çmim ai e ka marrë nga kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama. “I nderuar të marr çmimin “Çelësi i Qytetit”...

VIDEO/ Rama në Prishtinë, merr “Çelësin e Qytetit”: Tani mund të vij pa leje, kam çelësin me vete

para 6 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ka marrë sot “Çelësin e Qytetit” gjatë vizitës së tij sot në Prishtinë. Çelësi i qytetit, kreut të qeverisë shqiptare iu dha nga krytari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Faleminderit...

"Rugova dhe Perëndimi": Ish-presidenti i Kosovës përkujtohet si "lider i papërsëritshëm"

para 6 dite - Kallxo

Në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, më 10.06.2024, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në të cilën kanë marrë pjesë personalitete politike vendëse...

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”: Tash mund të vij pa marrë leje

para 5 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive

para 5 dite - Periskopi

Rama: Nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive 10 Jun, 19:32 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për mundësinë e mbajtjes së mbledhjes së radhës mes dy qeverive të Kosovës dhe asaj të shtetit...

Krasniqi takohet me Blair: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në ta kim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kreu i PDK-së ka thënë se roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi...

Rama për takimin me kryeministrin e Shqipërisë: Përqafimi mes shqiptarësh nuk mungon asnjëherë

para 5 dite - Dukagjini

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtuar takim vëllazëror. Teksa është shprehur i lumtur që ia ka dhuruar Ramës, “Çelësin e Qytetit” “Takim vëllazëror,...

Rama për takimin me kryeministrin e Shqipërisë: Përqafimi mes shqiptarësh nuk mungon asnjëherë

para 5 dite - Pressonline

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtuar takim vëllazëror. Teksa është shprehur i lumtur që ia ka dhuruar Ramës, “Çelësin e Qytetit” “Takim vëllazëror,...

Takimi me Blair, Krasniqi: Nënvizuam edhe një herë rëndësinë e bashkëpunimit të mirë ndërkombëtar

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është takuar sot me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Krasniqi ka publikuar fotografi të takimit, në të cilin ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari...

Krasniqi takohet me Blair, thotë se ai ka një rol historik dhe frymëzues për Kosovën

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka takuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Ai ka thënë se roli historik i Blairit për vendin tonë dhe përkushtimi i palëkundur për të mbrojtur...

Edi Rama viziton Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama

para 6 dite - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në komunën e kryeqytetit, kryeministri shqiptar po zhvillon një takim të mbyllur për media me kryetarin e Prishtinës....

Përparim Rama ia dha çelësin e qytetit kryeministrin shqiptar: Tani mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Krasniqi pret në takim Tony Blair: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kreu i PDK-së ka thënë se roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi...

Krasniqi e takon Blairin: Nënvizuam edhe një herë rëndësinë e bashkëpunimit të mirë ndërkombëtar

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është takuar sot me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Krasniqi ka publikuar fotografi të takimit, në të cilin ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari...

A do t'ketë takim homologësh? Kryeziu: Rama po i takon ata me të cilët ka nevojë t’i rregullojë raportet

para 6 dite - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron në Kosovë më 10.06.2024. Ai ka zhvilluar disa takime, por deri më tani të paktën zyrtarisht nuk u njoftua për ndonjë takim të mundshëm me homologun e tij...

Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë: E ardhmja jonë është e përbashkët

para 6 dite - Infokusi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë pas takimit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, se ndihet i nderuar t’ia ndajë çmimin, “Çelësi i Qytetit”.

Pse shefi i GP dhe një pjesë e deputetëve të LDK-së bojkotuan konferencën e Abdixhikut për Rugovën?

para 5 dite - Periskopi

Pse shefi i GP dhe një pjesë e deputetëve të LDK-së bojkotuan konferencën e Abdixhikut për Rugovën? 10 Jun, 19:10 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe eksponentë të tjerë që morën pjesë gjatë ditës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se nuk ka plan për mbledhje mes qeverive të Tiranës dhe Prishtinës

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se nuk ka plan për mbledhje të dy qeverive mes Tiranës dhe Prishtinës. Ai përmendi grupin e unitetit për politikë të jashtme, dhe theksoi se duhet të ketë ndarje...

Ramush Haradinaj, i ndau medaljen, “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”, ish-kryeministrit të Anglisë, Tony Blair

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ia ka ndarë medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Haradinaj ka shkruar se populli i Kosovës është falënderues...

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”, kryeministri shqiptar: Tash mund të vij pa marrë leje

para 5 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Blair: Intervenimi i NATO-s ishte gjëja e duhur, Osmani e quan hero të Kosovës

para 5 dite - Top24

Kosova feston 25 vjet çlirim. Ish kryeministri britanik Toni Bler, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në 1999 u nderua me çmimet Çelësi i Qytetit dhe Qytetar Nderi...

Edi Rama shkon edhe në Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në Komunën e Kryeqytetit, kryeministri shqiptar po zhvillon një takim të mbyllur për media me kryetarin e Prishtinës....

Thellohet kriza Rama-Kurti?! Qeveria e Kosovës: Ne e ftuam Edin, por morëm përgjigje negative! Kryeministri takon ata që do të rregullojë raportet

para 6 dite - Gazeta Tema

Qeveria e Kosovës ka reaguar zyrtarisht për vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Prishtinë, në agjendën e të cilit nuk kishte një takim kokë më kokë me Albin Kurtin. Shumë akuzuan këtë të fundit që...

Tony Blair bën bashkë opozitën në Kosovë

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeministri Britanik, Tony Blair i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës në një seancë soleme në prag të shënimit të 25-vjetorit çlirimit të Kosovës. Blair krahas takimeve me krerët e shtetit,...

“Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër”

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në ta kim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kreu i PDK-së ka thënë se roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi...

Saraçini vlerëson lart kontributin e Rugovës për ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Kryesuesi i Bordit të Radio Televizionit 21, gazetari, Eugen Saraçini, tha në konferencën me temë “Rugova dhe Perëndimi” , përmendi rolin e ish presidentit Ibrahim Rugova në ndërkombëtarizimin e çështjes...

Edi Rama shkon edhe në Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në Komunën e Kryeqytetit, kryeministri shqiptar po zhvillon një takim të mbyllur për media me kryetarin e Prishtinës....

Blair: Intervenimi i NATO-s ishte gjëja e duhur, Osmani e quan hero të Kosovës

para 6 dite - Aktuale

Kosova feston 25 vjet çlirim. Ish kryeministri britanik Toni Bler, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në 1999 u nderua me çmimet Çelësi i Qytetit dhe Qytetar Nderi...

Osmani e njofton Blairin me djalin e heroit Afrim Bunjaku

para 6 dite - OraInfo

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka njoftuar ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator të vitit të kaluar në Banjskë pas sulmit...

Me Kurtin s’u panë, Rama raporte speciale me Osmanin, kështu u përshëndetën

para 6 dite - Top24

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur ngrohtësisht nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot në Presidencë. Në Presidencë, Rama e përqafoi dhe e puthi në faqe Osmanin, përpara takimit. Ndërsa...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit Tony Blair

para 6 dite - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

Me Kurtin s’u panë, Rama raporte speciale me Osmanin, kështu u përshëndetën

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur ngrohtësisht nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot në Presidencë. Në Presidencë, Rama e përqafoi dhe e puthi në faqe Osmanin, përpara takimit. Ndërsa...

Pse nuk u takuan Kurti dhe Rama? Flasin nga qeveria

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u takua sot në Prishtinë me presidenten Vjosa Osmani. Ky takim u realizua në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama po ashtu mori pjesë në konferencën...

Osmani e njofton Blairin me djalin e heroit Afrim Bunjaku

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka njoftuar ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator të vitit të kaluar në Banjskë pas sulmit...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit Tony Blair

para 6 dite - RTV 21

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e ish-kryeministrit, Tony Blair në realizimin e ëndrrës...

Osmani e njofton Blairin me djalin e heroit Afrim Bunjaku

para 6 dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka njoftuar ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator të vitit të kaluar në Banjskë pas sulmit...

Saraçini: Rugova ishte “babai i shoqërisë”

para 6 dite - Bota Sot

Gazetari Eugen Saraqini, tha se roli i presidentit historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova, në ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës ishte tejet i madh. Ai në një panel diskutues e quajti Rugovën si...

Rama refuzoi ta takojë Kurtin, Qeveria e Kosovës jep detaje

para 6 dite - Reporteri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, ku me mëngjes u prit nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani. Kreu i qeverisë shqiptare nuk takoi të parin e qeverisë kosovare,...

Haradinaj: Mirënjohje për kontributin e Blairit për ndalimin e gjenocidit në Kosovë

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, shkruan Reporteri.net. “Me respekt dhe mirënjohje, për shërbimin, rolin dhe kontributin...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit Tony Blair

para 6 dite - Zhurnal

6 Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës...

Rama refuzoi ta takojë Kurtin, Qeveria e Kosovës jep detaje

para 6 dite - Zeri

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeministri Edi Rama duket se vazhdojnë t’i kenë raportet “kurrëfare”. Edhe pse sot ka ardhur në Prishtinë, Rama nuk do të ketë takim me homologun e tij, kryeministrin Albin...

“Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”, Haradinaj i ndan medalje Blair-it

para 6 dite - GazetaBlic

Për nder të rolit dhe të kontributit në ndaljen e gjenocidit dhe mbështetjen e çlirimit të Kosovës dhe në shenjë respekti e mirënjohjeje, i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka ndarë medaljen, “Me besim...

S’ka takim Kurti-Rama/ Kryeziu: Ka ardhur t’i takojë ata me të cilët ka nevojë t’i rregullojë raportet

para 6 dite - OraInfo

Për nder të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u takua sot në Prishtinë me presidenten e vendit, Vjosa Osmani. Takimi që mungoi sot ish ai mes Ramës dhe Kurtit. Se...

Krasniqi pas takimit me Tony Blair: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është takuar sot me ish kryeministrin britanik, Tony Blair. Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se takimet me të janë gjithmonë emocionuese....

Edi Rama shkon edhe në Komunën e Prishtinës: E pret Përparim Rama

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në Komunën e Kryeqytetit, kryeministri shqiptar po zhvillon një takim të mbyllur për media me kryetarin e Prishtinës....

Vizita në Prishtinë/ Takimi i Ramës me Osmanin, përshëndetje e përzemërt përpara takimit zyrtar

para 6 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama pati një pritje mjaft të ngrohtë nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në ambientet e Presidencës në Prishtinë. Kreu i qeverisë shqiptare vizitoi Prishtinën, në kuadër të 25-vjetorit...

Edi Rama shkon edhe në Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama

para 6 dite - Infokusi

Edi Rama shkon edhe në Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në Komunën e Kryeqytetit, kryeministri shqiptar...

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”, kryeministri shqiptar: Tash mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Rama për takimin me kryeministrin shqiptar: Përqafimi mes shqiptarësh nuk mungon asnjëherë

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur vëllazëror, ku përqafimi nuk mungon asnjëherë mes shqiptarëve, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë...

Përparim Rama ia jep Edi Ramës “Çelësin e Qytetit”: Kryeministri shqiptar tash mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ia dha atij sot. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama,...

Rama në Prishtinë, nderohet me “Çelësin e Qytetit”

para 6 dite - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama ka marrë sot “Çelësin e Qytetit” gjatë vizitës së tij sot në Prishtinë. Çelësi i qytetit, kreut të qeverisë shqiptare iu dha nga krytari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Faleminderit...

Blair: Intervenimi i NATO-s ishte gjëja e duhur, Osmani e quan hero të Kosovës

para 6 dite - Alsat-M

Gazetare: Xhesika Sallahi Kosova feston 25 vjet çlirim. Ish kryeministri britanik Toni Bler, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në 1999 u nderua me çmimet Çelësi i...

Ëndrra shekullore e shqiptarëve për liri, Haradinaj dekoron Tony Blair

para 6 dite - BalkanWeb

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka akorduar ish-kryeministrit britanik Tony Blair medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”. Kjo në shenjë mirënjohjeje për kontributin në ndalimin e gjenocidit,...

Osmani e njofton Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunajku, ai ishte duke qëndruar me nxënësit jashtë Kuvendit

para 6 dite - Telegrafi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Kosovë. Ai ka takuar udhëheqësit e shtetit, liderët politikë si dhe ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës,...

Në Prishtinë Tony Blair nderohet me “Çelësi i qytetit” dhe titullin “Qytetar Nderi i Kryeqytetit”

para 6 dite - Telegrafi

Në përvjetorin e 25 të çlirimit të Kosovës, Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, qëndroi në Prishtinë dhe u prit në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. E me këtë rast, atij i’u nda titulli...

S’ka takim me Ramën, Zyra e Kurtit në A2CNN: Ka ardhur t’i takojë ata me të cilët ka nevojë t’i rregullojë raportet

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti dhe Kryeministri Edi Rama duket se vazhdojnë t’i kenë raportet “kurrëfare”. Edhe pse sot ka ardhur në Prishtinë, Rama nuk do të ketë takim me homologun e tij Kryeministrin Albin...

Kurti – Blairit në takim: Populli i Kosovës do ta kujtojë përherë përkushtimin tuaj për drejtësi dhe paqe

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e 25 vjetorit të çlirimit të vendit. Së bashku, ata...

Haradinaj i ndan Blairit medalje: Ka hyrë në kapitullin e pashyler të historisë britanike, shqiptare e botërore

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e Kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

Tony Blair: Lufta për Kosovën për të gjithë ne

para 6 dite - Klan

Në Kosovë kanë nisur festimet për 25 vjetorin e Çlirimit. Autoritetet po zhvillojnë një sërë aktivitetesh të ndryshme ndërsa pjesë e tyre janë bërë edhe ish kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair...

Pse nuk u takuan Kurti dhe Rama? flasin nga qeveria

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u takua sot në Prishtinë me presidenten Vjosa Osmani. Ky takim u realizua në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama po ashtu mori pjesë në konferencën...

Kurti kujton thirrjen e Blairit më 23 mars 1999 – sot e falënderoi për mbështetje të palëkundur

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka kujtuar thirrjen e kryeministrit të atëhershëm britanik, Tony Blair, më 23 mars të vitit 1999. Përmes një postimi në Facebook, i pari i qeverisë tha se në atë...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit, Tony Blair

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në realizimin e ëndrrës...

Saraçini: Rugova ishte “babai i shoqërisë”

para 6 dite - Klan Kosova

Gazetari Eugen Saraqini, tha se roli i presidentit historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova, në ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës ishte tejet i madh. Ai në një panel diskutues e quajti Rugovën si...

Kelmendi: Miqësia dhe aleanca me shtetet Perëndimore ishin shërbimi i fundit i Rugovës ndaj Kosovës

para 6 dite - Klan Kosova

Gazetari Adriatik Kelmendi ka thënë se presidenti historik, Ibrahim Rugova, ishte prijës i idesë për lirinë, çlirimin dhe shtetësinë e Kosovës. Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, Kelmendi...

Përparim Rama: Tony Blair nga sot mund ta quani edhe prishtinas

para 6 dite - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama ka çmuar lart rolin dhe kontributin e ish-kryeministrit britanik Tony Blair në luftën e popullit shqiptar për liri e pavarësi në 25-vjetorin e çlirimit. Ai...

Ëndrra shekullore e shqiptarëve për liri, Haradinaj dekoron mikun Tony Blair

para 6 dite - Bota Sot

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i ka ndarë ish-kryeministrit britanik Tony Blair medaljen "Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet". Kjo në shenjë mirënjohjeje për kontributin në ndalimin e gjenocidit, çlirimin...

Kelmendi: Miqësia dhe aleanca me shtetet Perëndimore ishin shërbimi i fundit i Rugovës ndaj Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Gazetari Adriatik Kelmendi ka thënë se presidenti historik, Ibrahim Rugova, ishte prijës i idesë për lirinë, çlirimin dhe shtetësinë e Kosovës. Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi, Kelmendi...

Pse nuk u takua Rama me Kurtin në Kosovë? Reagon zyra e kryeministrit: E ftuam por na thanë…

para 6 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u takua sot në Prishtinë me presidenten Vjosa Osmani. Ky takim u realizua në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama po ashtu mori pjesë në konferencën...

Nuk e priti për çlirimin! Zyra e Kurtit: Rama takim me ato që do të rregullojë raportet, s’pranoi ftesën as për 12 qershorin

para 6 dite - Zhurnal

3 Ndonëse ndodhet në Kosovë, kryeministri Edi Rama nuk ka parashikuar në agjendën e tij një takim me homologun, Albin Kurti, duke konfirmuar marrëdhëniet e ftohta mes tyre. Këtë vendim, pra për të mos...

Pse nuk u takua Kurti me Ramën? flasin nga qeveria

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u takua sot në Prishtinë me presidenten Vjosa Osmani. Ky takim u realizua në vigjilje të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama po ashtu mori pjesë në konferencën...

Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Zhurnal

10 Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin...

Haradinaj e dekoron ish-kryeministrin britanik me medaljen “Me besim në zot, atdhe e shtet”

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Në shënim të 25-vjetorit të çlirimit, ish-kryeministri mikut të Kosovës medealjen “Me besim në zot, atdhe e shtet”....

Rama nuk u takua me Kurtin, Kryeministria: I dërguam ftesë, por nuk pranoi!

para 6 dite - NOA

KOSOVË- Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u takua sot në Prishtinë me presidenten Vjosa Osmani. Ky takim u realizua në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama po ashtu mori pjesë në konferencën...

Osmani e njofton Tony Blairin me djalin e heroit Afrim Bunajku

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri britanik Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Kosovë. Ai ka takuar udhëheqësit e shtetit, liderët politikë, si dhe ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës....

Fevziu: Rugova krijoi ëndrrën e një Kosove të pavarur

para 6 dite - Zeri

Gazetari nga Shqipëria, Blendi Fevziu, ka folur rreth rolit të presidentit historik dr. Ibrahim Rugova rreth ndërkombëtarizimit të çështjes së Kosovës. Fevziu tha se Rugova “krijoi ëndrrën e një Kosove...

Haradinaj: Blair ka hyrë në kapitullin e pashlyer të historisë

para 6 dite - RTK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

Tony Blair: Bombardimet e NATO-s 25 vjet më parë ishin gjëja e duhur

para 6 dite - ABC News

Ish kryeministri britanik, Tony Blair, tha të hënën se bombardimet e NATO-s 25 vjet më parë kundër forcave jugosllave për të ndalur dhunën në Kosovë, ishin gjëja e duhur për t’u bërë. “Ne ndihmuam, dhe...

Osmani e njofton Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunajku, ai ishte duke qëndruar me nxënësit jashtë Kuvendit

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Kosovë. Ai ka takuar udhëheqësit e shtetit, liderët politikë si dhe ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës....

S’ka takim Kurti-Rama/ Flasin nga Qeveria: Ka ardhur t’i takojë ata me të cilët ka nevojë t’i rregullojë raportet

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron për vizitë në Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai është pritur në takim mëngjesin e sotëm nga presidentja Vjosa Osmani. Por, Rama nuk...

Kurti: E falënderova përzemërsisht mikun e vendit tonë Tony Blair, për mbështetjen e palëkundur

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka kujtuar thirrjen e kryeministrit të atëhershëm britanik, Tony Blair, më 23 mars të vitit 1999. Përmes një postimi në Facebook, i pari i qeverisë tha se në atë...

Tony Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar....

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” kryeministrit Tony Blair

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e Kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

Me Kurtin s’u panë, Rama raporte speciale me Osmanin, kështu u përshëndetën

para 6 dite - InfoShqip

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur ngrohtësisht nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot në Presidencë. Në Presidencë, Rama e përqafoi dhe e puthi në faqe Osmanin, përpara takimit. Ndërsa...

Përparim Rama ia jep “Çelësin e Qytetit”, Edi Rama: Tash mund të vij pa marrë leje

para 6 dite - Periskopi

Përparim Rama ia jep “Çelësin e Qytetit”, Edi Rama: Tash mund të vij pa marrë leje 10 Jun, 17:41 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit”, të cilin kryetari i Prishtinës,...

“Kohë lëkundjesh e tronditjesh të mëdha”, Abdixhiku: Duhet veprim i menjëhershëm politik

para 6 dite - Periskopi

“Kohë lëkundjesh e tronditjesh të mëdha”, Abdixhiku: Duhet veprim i menjëhershëm politik 10 Jun, 17:31 Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se Ibrahim Rugova ishte “zgjatim i filozofisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut,...

Edi Rama viziton Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama

para 6 dite - Pa censure

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në komunën e kryeqytetit, kryeministri shqiptar po zhvillon një takim të mbyllur për media me kryetarin e Prishtinës....

VIDEO/ Rama merr 'Çelësin e Qytetit' në Prishtinë, batuta: Tani mund të vi pa marrë leje

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Kryeministri Edi Rama është nderuar me 'Çelësin e Qytetit' gjatë vizitës së sotme në Prishtinë. Gjatë ceremonisë, kryekomunari Përparim Rama, i ka dhënë çelsin kryeministrit Rama, ndërkohë që ky...

Rama merr “Çelësin e Qytetit” nga kryetari i Prishtinës

para 6 dite - Euronews

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nderuar me “Çelësin e Qytetit” nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Rama tha se ndjehet i nderuar që e mori Çelësin “nga Përparim Rama, Kryetari i Komunës...

Abdixhiku: Mësimet e Rugovës nuk të lejojnë të futesh në rrugë pa krye

para 6 dite - Gazeta10

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka publikuar fjalimin e tij të plot të mbajtur në Konferencën Ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, organizuar nga Lidhja Demokratike dhe Fondacioni...

Blair nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Prishtinë

para 6 dite - RTV 21

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është nderuar me “Çelësin e Qytetit” dhe është shpallur qytetar nderi nga Asambleja Komunale e kryeqytetit. Në fjalën e tij para asamblistëve Blair tha...

“Ta shpëtojmë Kosovën nga spastrimi etnik nga një diktaturë brutale” – Kurti kujton fjalët e Blairit në takimin me të, derisa flasin edhe për aktualitetin

para 6 dite - Reporteri

Në ditën e 25-vjetorit të përfundimit të fushatës së NATO-s që ndali spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë dhe në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e çlirimit të Kosovës më 12 qershor 1999,...

Kurti për Tony Blair: Populli i Kosovës do ta kujtojë dhe do të jetë mirënjohës përherë për përkushtimin për drejtësi dhe paqe

para 6 dite - Telegrafi

Në ditën e 25-vjetorit të përfundimit të fushatës së NATO-s që ndali spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë dhe në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e çlirimit të Kosovës më 12 qershor 1999,...

Tony Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar....

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj – kur folët në Kuvend, s’pati qeveri-opozitë

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blairin. Kurti tha se ndihet i nderuar me prezencën e Blairit në Kosovë. “Faleminderit kryeministër...

Fevziu: Rugova krijoi ëndrrën e një Kosove të pavarur

para 6 dite - Klan Kosova

Gazetari nga Shqipëria Blendi Fevziu, ka folur rreth rolit të presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, rreth ndërkombëtarizimit të çështjes së Kosovës. Fevziu tha se Rugova “krijoi ëndrrën e një Kosove...

Kurti për Blair: Një mik në ditë të vështira është një mik i vërtetë

para 6 dite - Bota Sot

Kryeministri i vedit, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair. Ai tha se është përjetësisht falënderues për vendosmërinë e...

Fevziu: Rugova krijoi ëndrrën e një Kosove të pavarur

para 6 dite - Bota Sot

Gazetari nga Shqipëria Blendi Fevziu, ka folur rreth rolit të presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, rreth ndërkombëtarizimit të çështjes së Kosovës. Fevziu tha se Rugova “krijoi ëndrrën e një Kosove...

Blair nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Prishtinë

para 6 dite - Bota Sot

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është nderuar me “Çelësin e Qytetit” dhe është shpallur qytetar nderi nga Asambleja Komunale e kryeqytetit. Në fjalën e tij para asamblistëve Blair tha...

Osmani e njofton Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunajku, ai ishte duke qëndruar me nxënësit jashtë Kuvendit

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Kosovë. Ai ka takuar udhëheqësit e shtetit, liderët politikë si dhe ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës,...

Krasniqi takohet me Blair: Roli i tij historik për vendin tonë ka qenë një frymëzim për ne, tash e një çerek shekulli

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, (PDK), Memli Krasniqi ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Krasniqi tha se takimet me Blair janë gjithmonë të veçanta...

Abdixhiku: Dridhjet e paimagjinueshme me miq thyejnë trashëgiminë reale të Rugovës, duhet veprim i menjëhershëm politik

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se Ibrahim Rugova ishte “zgjatim i filozofisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, veprimtarinë e të cilit e konsideronte si frymëzim e pikëmbështetje për t’i ripërtërirë...

Blair: Do ta vazhdoj ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar....

Blair: Do ta vazhdoj ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Zeri

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar....

Kuvendi i Prishtinës e shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Zeri

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë së Kosova do ta kujtojë përgjithmonë, ndihmën...

Zyra e Kryeministrit jep detaje rreth takimit të Kurtit me Blairin

para 6 dite - Zeri

Në ditën e 25-vjetorit të përfundimit të fushatës së NATO-s, që ndali spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë dhe në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e çlirimit të Kosovës më 12 qershor 1999,...

D'Alema kujton telefonatën me Klintonin: Kishte frikë se Rugova do dilte kundër NATO-s

para 6 dite - RTSH

Me praninë në Prishtinë të ish-kryeministrit italian, Masimo D'Alema (o. Massimo), bota shqiptare kujtoi të hënën fjalimin e tij drejtuar parlamentit më 26 mars 1999, kur tha se "ndërhyrja në Kosovë është...

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blairin. Kurti tha se ndihet i nderuar me prezencën e Blairit në Kosovë. “Faleminderit kryeministër...

S’ka takim Kurti-Rama/ Flasin nga Qeveria: E ftuam në aktivitetet me 12 qershor, tha se s’mund të jetë i pranishëm

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron për vizitë në Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai është pritur në takim mëngjesin e sotëm nga presidentja Vjosa Osmani. Por, Rama nuk...

Kurti për Tony Blair: Një mik në ditë të vështira është mik i vërtetë

para 6 dite - Kallxo

Kryeministri kosovar, Albin Kurti, ka publikuar pamje nga takimi me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. “Një mik në ditë të vështira është një mik i vërtetë. I tillë është kryeministri Blair”, ishte...

Tony Blair në Kuvendin e Kosovës: Kurrë s’pendohem për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Top Channel

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair mbajti fjalën këtë të hënë në Kuvendin e Kososvës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

“Italia u përpoq që të nxirrte Rugovën nga qelia”, ish-kryeministri italian tregon telefonatën me Clinton: Kishte frikë se do…

para 6 dite - Top Channel

Massimo D’ Alema, ish-kryeministri italian, gjatë konferencës që u mbajt për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka treguar përpjekjet e qeverisë italiane për lirimin e Ibrahim Rugovës nga qelia, ku ishte...

“Kam kujtime të mira për përpjekjet që Rugova bëri”, ish-kryeministri italian D’Alema: Sëmundja nuk ia lejoi të…

para 6 dite - Top Channel

Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi” i mbajtur nga Lidhja Demokrtaike e Kosovës (LDK) për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës mori pjesë dhe ish-kryeministri italian, Massimo D’Alema. Ai tregoi...

Haradinaj: Falënderues për angazhimin e Blair në realizimin e ëndrrës shekullore për liri e pavarësi

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është takuar me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Haradinaj tha se me respekt dhe mirënjohje, për shërbimin, rolin dhe kontributin e tij në ndalimin...

Blair: Lufta për Kosovën s’ishte veç për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - TV21

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në adresimin para deputetëve në Kuvendin e Kosovës, tha se është shumë i lumtur që është aty, duke thënë se për të është një kënaqësi e veçantë. Ai u shpreh se lufta...

Nuk e priti për çlirimin! Zyra e Kurtit: Rama takim me ato që do rregullojë raportet, s’pranoi ftesën as për 12 qershorin

para 6 dite - Java News

Ndonëse ndodhet në Kosovë, kryeministri Edi Rama nuk ka parashikuar në agjendën e tij një takim me homologun, Albin Kurti, duke konfirmuar marrëdhëniet e ftohta mes tyre. Këtë vendim, pra për të mos pasur...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit, Tony Blair

para 6 dite - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në realizimin e ëndrrës...

Abdixhiku, “Luli” i Ramës në Prishtinë!

para 6 dite - Syri.net Kosova

Gazetari Çim Peka ka reaguar në lidhje me aktivitetin që LDK-ja e Lumir Abdixhikut po e mban sot në Prishtinë, me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Peka e ka quajtur Abdixhikun 'Luli' i Ramës,...

Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë: E ardhmja jonë është e përbashkët

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë pas takimit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, se ndihet i nderuar t’ia ndajë çmimin, “Çelësi i Qytetit”. Kreu i kryeqytetit, ka thënë se e ardhmja e të...

Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë, i ndahet çmimi “Çelësi i Qytetit”

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Rama i ka ndarë kryeministrit shqiptar çmimin “Çelësi i Qytetit”. Vizita e Edi Ramës në Kosovë vjen...

“Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër”

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në ta kim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kreu i PDK-së ka thënë se roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi...

Kryeministri shqiptar shkon në Komunën e Prishtinës, pritet nga Përparim Rama

para 6 dite - Periskopi

Kryeministri shqiptar shkon në Komunën e Prishtinës, pritet nga Përparim Rama 10 Jun, 16:44 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në Komunën e Kryeqytetit,...

Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë: E ardhmja jonë është e përbashkët

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë pas takimit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, se ndihet i nderuar t’ia ndajë çmimin, “Çelësi i Qytetit”, raporton Ekonomia Online. Kreu i kryeqytetit,...

Krasniqi e takon Blairin: Nënvizuam edhe një herë rëndësinë e bashkëpunimit të mirë ndërkombëtar

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është takuar sot me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Krasniqi ka publikuar fotografi të takimit, në të cilin ishin edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari...

Edi Rama shkon edhe në Komunën e Prishtinës, e pret Përparim Rama

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka takuar edhe kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama. Në Komunën e Kryeqytetit, kryeministri shqiptar po zhvillon një takim të mbyllur për media me kryetarin e Prishtinës....

Krasniqi: Kosova nuk do të harrojë kurrë lidershipin e ish-kryeministrit Blair

para 6 dite - Dukagjini

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës [PDK], Memli Krasniqi ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Toni Blair teksa ka thënë se roli i tij për Kosovën dhe përkushtimi për të mbrojtur lirinë...

Haradinaj: Mirënjohje për kontributin e Blairit për ndalimin e gjenocidit në Kosovë

para 6 dite - Gazeta10

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. “Me respekt dhe mirënjohje, për shërbimin, rolin dhe kontributin e tij në ndalimin e gjenocidit,...

Krasniqi takohet me Blair: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj

para 6 dite - Gazeta10

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në ta kim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kreu i PDK-së ka thënë se roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi...

Si e hoqi Abdixhiku fotografinë e Rugovës para intervistës?! – Rrëfen Çim Peka

para 6 dite - Realiteti

Abdixhiku, “Luli” i Rames ne Prishtine! Kjo foto eshte marre nga intervista e pare e Abdixhikut si kryetar i LDK ne zyrat e selise. Tek muri pas Lumirit ishte foto e Rugoves, vetem pak minuta para intervistes...

Tony Blair: Bombardimet e NATO-s 25 vjet më parë ishin gjëja e duhur

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Ish kryeministri britanik, Tony Blair, tha të hënën se bombardimet e NATO-s 25 vjet më parë kundër forcave jugosllave për të ndalur dhunën në Kosovë, ishin gjëja e duhur për t’u bërë. “Ne ndihmuam, dhe...

Bombardimi i Serbisë nga NATO/ Tony Blair nga Kuvendi i Kosovës: Nuk pendohem kurrë

para 6 dite - Gazeta Shqip

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair mbajti fjalën këtë të hënë në Kuvendin e Kosovës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

Përqafim i ngrohtë i Ramës me Tony Blair, nderohet me çmimin “Çelësi i qytetit”

para 6 dite - Zhurnal

1 Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit”, raporton Ekonomia Online. Blair më herët është takuar...

Kuvendi i Prishtinës e shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Indeks online

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë së Kosova do ta kujtojë përgjithmonë, ndihmën...

Ish-kryeministri italian: Ballkanit i duhet fryma e Rugovës, liderët të mos bien në kurthet e nacionalizmit

para 6 dite - Zhurnal

6 Në konferencën ndërkombëtare të mbajtur në nder të 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës nga regjimi i Sllobodan Millosheviçit, protagonist kryesor ka qenë pikërisht ish-presidenti Ibrahim Rugovës, ku është...

Tony Blair, nderohet me çmimin “Çelësi i qytetit”

para 6 dite - RTK

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, të cilit iu nda “Çelësi i qytetit”. Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani dhe me...

Kurti për Blair: Një mik në ditë të vështira është një mik i vërtetë

para 6 dite - RTK

Kryeministri i vedit, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair. Ai tha se është përjetësisht falënderues për vendosmërinë e...

D'Alema kujton telefonatën: Klintoni kishte frikë se Rugova do i kundërshtonte bombardimet e NATO-s

para 6 dite - RTSH

Me praninë në Prishtinë të ish-kryeministrit italian, Masimo D'Alema (o. Massimo), bota shqiptare kujtoi të hënën fjalimin e tij drejtuar parlamentit më 26 mars 1999, kur tha se "ndërhyrja në Kosovë është...

Presidenti i Akademisë Papnore për Jetë: Rugova e donte popullin dhe vendin e tij, ishte Gandi i Ballkanit

para 6 dite - GazetaBlic

Vincenzo Paglia, president i Akademisë Papnore për Jetë, ka thënë se është i nderuar dhe i lumtur për pjesëmarrjen në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi” që është duke u mbajtur sot në KlanArena....

Rama ia dhuron Blair-it ‘Çelësin e Prishtinës’

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i komunës së Prishtinës Përparim Rama ia ka dhuruar çelësin e Prishtinës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, iu drejtua të hënën deputetëve të Kuvendit të Kosovës, duke kujtuar, siç...

Tony Blair shkon edhe te Kurti, Zyra e Kryeministrit ndan fotografitë

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Zyra e Kryeministrit ka ndarë fotografitë e këtij takimi, me rastin e vizitës së Blair në Kosovë për 25-vjetorin e...

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blairin. Kurti tha se ndihet i nderuar me prezencën e Blairit në Kosovë. “Faleminderit kryeministër...

Abdixhiku, ‘Luli’ i Ramës në Prishtinë!

para 6 dite - Syri

Nga Çim Peka Kjo foto është marre nga intervista e pare e Abdixhikut si kryetar i LDK në zyrat e selisë. Tek muri pas Lumirit ishte foto e Rugovës, vetëm pak minuta para intervistës, stafi i tij e hoqi....

Abdixhiku, ‘Luli’ i Ramës në Prishtinë!

para 6 dite - Syri

Nga Çim Peka Kjo foto është marre nga intervista e pare e Abdixhikut si kryetar i LDK në zyrat e selisë. Tek muri pas Lumirit ishte foto e Rugovës, vetëm pak minuta para intervistës, stafi i tij e hoqi....

Përparim Rama i dhuron "Çelësin e qytetit" ish-kryeministrit britanik, Tony Blair

para 6 dite - Kallxo

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, me ç’rast i ka dhuruar “Çelësin e qytetit”. Blair dhe Rama fillimisht kanë zhvilluar...

Katër djem në Kosovë trashëgojnë emrin e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka vizituar Kosovën më 10.06.2024 në 25 vjetorin e Çlirimit. Ai ka takuar presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Kurti, kryetarin e Kuvendit, Konjfuca dhe të parin...

Tony Blair shpallet "Qytetar Nderi" i Prishtinës

para 6 dite - Kallxo

Kuvendi i Komunës së Prishtinës e ka shpallur “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Shpallja “Qytetar Nderi” e Blair-it u votua unanimisht nga asamblistët e kryeqytetit. Para shpalljes...

S’ka takim me Ramën, Zyra e Kurtit në A2CNN: Ka ardhur t’i takojë ata me të cilët ka nevojë t’i rregullojë raportet

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri Albin Kurti dhe Kryeministri Edi Rama duket se vazhdojnë t’i kenë raportet “kurrëfare”. Edhe pse sot ka ardhur në Prishtinë, Rama nuk do të ketë takim me homologun e tij Kryeministrin Albin...

Tony Blair njoftohet me djalin e heroit Afrim Bunjakut, ai ishte duke qëndruar me nxënësit jashtë Kuvendit

para 6 dite - Periskopi

Tony Blair njoftohet me djalin e heroit Afrim Bunjakut, ai ishte duke qëndruar me nxënësit jashtë Kuvendit 10 Jun, 16:10 Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë zyrtare...

Krasniqi pas takimit me Blair: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër

para 6 dite - Periskopi

Krasniqi pas takimit me Blair: Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër 10 Jun, 16:17 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në ta kim ish-kryeministrin...

Kryetari Përparim Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë, i ndahet çmimi “Çelësi i Qytetit”

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, raporton Ekonomia Online. Takimi mes Ramës dhe kryeministrit shqiptar, është mbajtur i mbyllur për medie....

Krasniqi takon Tony Blairin: Roli i tij historik për vendin tonë ishte një frymëzim për të gjithë ne

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me Ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Ai ka theksuar se takimet me të janë gjithmonë të veçanta dhe emocionuese. “Roli i tij historik...

“Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër”

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur në ta kim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kreu i PDK-së ka thënë se roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi...

Raportet e “acaruara” mes dy kryeministrave, Rama qëndron në Kosovë por nuk takohet me Kurtin

para 6 dite - FaxWeb

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeministri Edi Rama duket se vazhdojnë t’i kenë raportet e “acafruar”. Edhe pse sot ka ardhur në Prishtinë, Rama nuk do të ketë takim me homologun e tij Kurtin. Kryeministri...

Kryetari Përparim Rama pret në takim kryeministrin e Shqipërisë

para 6 dite - ATV Live

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, raporton EO. Takimi mes Ramës dhe kryeministrit shqiptar, është mbajtur i mbyllur për medie. Pas takimit,...

Përse nuk u takuan Kurti dhe Rama ? Qeveria jep informacionet e saja

para 6 dite - Populli

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, ku me mëngjes u prit nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani. Kreu i qeverisë shqiptare nuk takoi të parin e qeverisë kosovare,...

Tony Blair shkon edhe te Kurti, Zyra e Kryeministrit ndan fotografitë

para 6 dite - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Zyra e Kryeministrit ka ndarë fotografitë e këtij takimi, me rastin e vizitës së Blair në Kosovë për 25-vjetorin...

Tony Blair në Kuvendin e Kosovës: Kurrë s’pendohem për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Tetova Sot

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair mbajti fjalën këtë të hënë në Kuvendin e Kososvës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

Tony Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar....

Kurti-ish kryeministrit britanik: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar pas takimit që pati me ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Kurti tha se ndihet i nderuar me prezencën e Tony Blair në Kosovë. Ai ka...

Osmani e quan hero, Tony Blair i emocionuar në Kosovë: Çlirimi, gjëja e duhur

para 6 dite - Java News

Ish-kryeministri britanik Tony Blair e nisi vizitën e tij në Kosovë me takimin kokë me kokë me presidenten Vjosa Osmani. Në përfundim të bisedës, kryetarja e shtetit, duke e falënderuar Blair për rolin...

Fevziu: Rugova krijoi ëndrrën e një Kosove të pavarur

para 6 dite - Infokusi

Gazetari nga Shqipëria Blendi Fevziu, ka folur rreth rolit të presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, rreth ndërkombëtarizimit të çështjes së Kosovës. Fevziu tha se Rugova “krijoi ëndrrën e një Kosove...

Blair nga Kuvendi: Ne i dhamë fund një makthi, tash le të punojmë për të ardhmen e popullit të Kosovës

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, i cili luajti një rol kyç në ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë në vitin 1999, iu drejtua sot Kuvendit të Kosovës me një fjalim të veçantë për të shënuar 25-vjetorin e...

Tony Blair, nderohet me çmimin “Çelësi i qytetit”

para 6 dite - Reporteri

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit”. Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani...

Abdixhiku: Liria e Kosovës, triumf i përpjekjes euroatlantike

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Rama vjen në Prishtinë dhe injoron Kurtin, kërkoi takim veç me Presidenten Osmani

para 6 dite - Reporteri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, por ani pse në mëngjes takoi të parën e shtetit, Vjosa Osmanin, një takim me kryeministrin kosovar, Albin Kurti s’ndodhi...

Blair në Kosovë: Bombardimet e NATO-s ishin gjëja e duhur

para 6 dite - Alsat-M

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, iu drejtua të hënën deputetëve të Kuvendit të Kosovës, duke kujtuar, siç tha, “vendimin e vështirë për të ndërmarrë veprime për të ndalur luftën në Kosovë”, më 1999....

Tony Blair takohet me Kurtin

para 6 dite - Koha.mk

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Zyra e Kryeministrit ka ndarë fotografitë e këtij takimi, me rastin e vizitës së Blair në Kosovë për 25-vjetorin e...

Tony Blair shkon edhe te Kurti, Zyra e Kryeministrit ndan fotografitë

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Zyra e Kryeministrit ka ndarë fotografitë e këtij takimi, me rastin e vizitës së Blair në Kosovë për 25-vjetorin e...

Rama ia dhuron Blair-it ‘Çelësin e Prishtinës’

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i komunës së Prishtinës Përparim Rama ia ka dhuruar çelësin e Prishtinës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, iu drejtua të hënën deputetëve të Kuvendit të Kosovës, duke kujtuar, siç...

Presidenti i Akademisë Papnore për Jetë: Rugova e donte popullin dhe vendin e tij, ishte Gandi i Ballkanit

para 6 dite - Klan Kosova

Vincenzo Paglia, president i Akademisë Papnore për Jetë, ka thënë se është i nderuar dhe i lumtur për pjesëmarrjen në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi” që është duke u mbajtur sot në KlanArena....

Presidenti i Akademisë Papnore për Jetë: Rugova e donte popullin dhe vendin e tij, ishte Gandi i Ballkanit

para 6 dite - Bota Sot

Vincenzo Paglia, president i Akademisë Papnore për Jetë, ka thënë se është i nderuar dhe i lumtur për pjesëmarrjen në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi” që është duke u mbajtur sot në KlanArena....

Osmani e njofton Tony Blair me djalin e heroit Afrim Bunajku, ai ishte duke qëndruar me nxënësit jashtë Kuvendit

para 6 dite - Arbresh

Tony Blair, ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar po qëndron për vizitë në Kosovë, ku sot është pritur në takim nga krerët më të lartë shtetëror. Po ashtu, Blair ka mbajtur edhe një fjalim para deputetëve...

Osmani e njofton Tony Blairin me djalin e heroit Afrim Bunajku

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Kosovë. Ai ka takuar udhëheqësit e shtetit, liderët politikë, si dhe ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kosovës....

“Mirë se erdhe kryeministër”- Vjosa Osmani publikon foton krah Edi Ramës: 25 vite liri! Bashkë për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë!

para 6 dite - ACTV

“Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë! Mirë se erdhe Kryeministër Rama! #25VjetLiri”, shkruan Vjosa Osmani./lexo.al

Blair: Intervenimi i NATO-s në Kosovë ka qenë gjëja e duhur që është bërë

para 6 dite - Populli

Kosova feston 25 vjet çlirim. Ish kryeministri britanik Toni Bler, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në 1999 u nderua me çmimet Çelësi i Qytetit dhe Qytetar Nderi...

“Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”, Haradinaj i ndan medalje Blair-it

para 6 dite - Pressonline

Për nder të rolit dhe të kontributit në ndaljen e gjenocidit dhe mbështetjen e çlirimit të Kosovës dhe në shenjë respekti e mirënjohjeje, i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka ndarë medaljen, “Me besim...

Kurti e Rama nuk u takuan, me ironi reagon Qeveria

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri, Albin Kurti, nuk u takua më homologun e tij shqiptar, Edi Ramën, ndonëse ky i fundit ndodhet në Prishtinë. Nga Zyra e Kryeministrit kanë dhënë një shpjegim për këtë, teksa s’kanë harruar...

Tradita vazhdon – e dhuruar dhe e përzgjedhur nga familja e presidentit Rugova, Osmani i jep një gur të kristaltë Tony Blair-it

para 6 dite - Zhurnal

2 Presidentja e vendit, Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur të kristalit mikut të Kosovës, Tony Blair. Osmani përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka falënderuar familjen e presidentit Ibrahim...

“Frikë se Rugova do ishte kundër bombardimeve të NATO”, ish-kryeministri i Italisë tregon telefonatën me Clinton

para 6 dite - Gazeta Tema

Ish-kryeministri italian, Massimo D’ Alema, në 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka folur në konferencën “Rugova dhe Perëndimi” të organizuar në Prishtinë. D’ Alema ka treguar përpjekjet e qeverisë italiane...

Presidenti i Akademisë Papnore për Jetë: Rugova ishte Gandi i Ballkanit

para 6 dite - Zeri

Vincenzo Paglia, president i Akademisë Papnore për Jetë, ka thënë se është i nderuar dhe i lumtur për pjesëmarrjen në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi” që është duke u mbajtur sot në Prishtinë....

Ish-kryeministri italian: Rugovës sëmundja ia pamundësoi ta shpallte pavarësinë e Kosovës

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema ka folur për kujtimet dhe miqësinë që kishte me presidentin historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova. D’Alema në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”...

Përqafim i ngrohtë i Pëparim Ramës me Tony Blairin

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit”.

Paglia: Rugova si baba për Kosovën, s’mund të krahasohet me ndonjë politikan tjetër

para 6 dite - Zeri

President i Akademisë Papnore për Jetën, Vicenzo Paglia, e konsideronte ish-presidentin Ibrahim Rugova si “baba të popullit të tij”. Gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”,...

D’Alema: Ballkanit i duhet fryma e Rugovës, liderët të mos bien në kurthet e nacionalizmit

para 6 dite - Zeri

Në konferencën ndërkombëtare, e mbajtur për nder të 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit, protagonist kryesor ka qenë pikërisht ish-presidenti Ibrahim Rugova, ku është...

Simbol i përmbylljes së luftës për të shkuar te liria, thotë Konjufca për Blairin

para 6 dite - Zeri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk konjufca, ka thënë se prania e Tony Blairit në 25-vjetorin e çlirimit të vendit e përplotëson domethënien e kësaj date. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar...

D’Alema: Rugova profet i paqes, kur më thirri Clinton për të më falënderuar i thashë duhet ta telefonosh atë

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeminstri i Italisë, Massimo D’Alema ka kujtuar kohën kur ishte takuar me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës. Sipas tij, Rugova...

Rama ia dhuron Blair-it ‘Çelësin e Prishtinës’

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i komunës së Prishtinës Përparim Rama ia ka dhuruar çelësin e Prishtinës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, iu drejtua të hënën deputetëve të Kuvendit të Kosovës, duke kujtuar, siç...

Përqafim i ngrohtë i Përparim Ramës me Tony Blair

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit”.

Paglia: Rugova ishte si baba për Kosovën, nuk mund të krahasohet me ndonjë politikan tjetër

para 6 dite - OraInfo

President i Akademisë Papnore për Jetën, Vicenzo Paglia tha se “Mos të harrojmë që presindenti, Ibrahim Rugova, ishte si baba i popullit tij”. Gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova...

“Ballkanit i duhet fryma e Rugovës!” Ish-kryeministri italian: Liderët të mos bien në kurthet e nacionalizmit

para 6 dite - Opinion

Në konferencën ndërkombëtare të mbajtur në nder të 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës nga regjimi i Sllobodan Millosheviçit, protagonist kryesor ka qenë pikërisht ish-presidenti Ibrahim Rugovës, ku është...

“Liria erdhi si dritë”, Abdixhiku në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”: Kosova shtet i pavarur me përkrahës e aleat

para 6 dite - Top Channel

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” kanë organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë konferencë ishin pjesë...

Blair në Kosovë: Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën

para 6 dite - Lajm

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, u shpreh i emocionuar që është sërish në Kosovë. Blair duke folur për Kosovën tha se këtu po ndodhin shumë gjëra...

Kryeministri italian: Sëmundja e hershme e ndaloi Rugovën që ta shpallte pavarësinë

para 6 dite - RTV 21

Ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, kujtoi disa momente shumë të rëndësishme të çlirimit të Kosovës. “Kam kujtime të mira për përpjekjet që...

Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Në disa pamje të postuara nga e para e shtetit, shihet se ajo ia dhuroi gurët e Trepçës,...

Abdixhiku: Ibrahim Rugova ikonë e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku në konferencën “Rugova dhe Perëndimi” e cila po mbahet më rastin e 25 vjetorit të lirisë së Kosovës, tha se presidenti historik, Ibrahim Rugova...

Haradinaj: Mirënjohje për kontributin e Blairit për ndalimin e gjenocidit në Kosovë

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është takuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair i cili sot po viziton vendin tonë. Ai shprehu mirënjohjen e tij për kontributin...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

Osmani i drejtohet Tony Blairit: Ishit hero i popullit të Kosovës, sot jeni hero i paqes

para 6 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Abdixhiku: Perëndimi është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Syri.net Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi”. Kjo konferencë vjen në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit duke kujtuar angazhimit e presidentit historik, Dr....

Tony Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar....

S’ka takim Kurti-Rama – Qeveria jep versionin e saj: E ftuam në aktivitetet me 12 qershor…

para 6 dite - Periskopi

S’ka takim Kurti-Rama – Qeveria jep versionin e saj: E ftuam në aktivitetet me 12 qershor… 10 Jun, 15:00 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron për vizitë në Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të...

Haradinaj për Blair: Ka hyrë në kapitullin e pashyler të historisë britanike, shqiptare e botërore

para 6 dite - Periskopi

Haradinaj për Blair: Ka hyrë në kapitullin e pashyler të historisë britanike, shqiptare e botërore 10 Jun, 15:21 Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli...

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blairin. Kurti tha se ndihet i nderuar me prezencën e Blairit në Kosovë. “Faleminderit kryeministër...

Tony Blair, nderohet me çmimin “Çelësi i qytetit”

para 6 dite - Infokusi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, të cilit iu nda “Çelësi i qytetit”. Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani dhe me...

Haradinaj i ndan Blairit medalje: Ka hyrë në kapitullin e pashlyer të historisë britanike, shqiptare e botërore

para 6 dite - Zyrtare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e Kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

Kurti – Blairit në takim: Populli i Kosovës do ta kujtojë përherë përkushtimin tuaj për drejtësi dhe paqe

para 6 dite - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e 25 vjetorit të çlirimit të vendit. Së bashku, ata...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” kryeministrit Tony Blair

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e Kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

Haradinaj ia ndan Tony Blairit medaljen ‘Me besim në zot, atdhe e shtet’

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ia ka ndarë medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Haradinaj ka shkruar në...

Sot në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, në 25-vjetorin e çlirimit, një fjalim rasti e mbajti ish-kryeministri anglez, Tony Blair

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Sot, në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, me rastin e 25-vjetorit të çlirimit e mbajti një fjalim rasti, ish-kryeministri anglez,Toni Bler. Në fjalimin e tij emocionues ë fjalën ka thënë se Kosova...

Rama nuk u takua me Kurtin, Kryeministria: I dërguam ftesë, por nuk pranoi! U takua me ata që kërkon të rregullojë raportet

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar ditën e sotme drejt Prishtinës në kuadër të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama gjatë vizitës së tij u takua me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ndërsa...

U nderua me çmimin “Qytetar Nderi” i Prishtinës, Tony Blair: Ishim krah Kosovës me krenari në ato ditë të errëta! Me rëndësi që qëndrojmë edhe sot me ju

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Pas takimit ata kanë mbajtur një konference për media. Blair gjatë fjalës së tij u shpreh se ndihet...

Haradinaj i ndan medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” kryeministrit Tony Blair

para 6 dite - ATV Live

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e Kryeministrit Tony Blair në realizimin e ëndrrës shekullore...

“Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”, Haradinaj i ndan medalje Blairit

para 6 dite - Dukagjini

Për nder të rolit dhe kontributin nën ndaljen e gjenocidit dhe mbështetjen e çlirimit të Kosovës dhe në shenjë respekti e mirënjohje i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ndaj ndarë medaljen, “Me besim...

Tony Blair shpallet “Qytetar Nderi” i Prishtinës

para 6 dite - Pressonline

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpallur “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. I pari i Prishtinës, Përparim Rama, i cili ia dha “Çelësin e Qytetit” Blarit, ka thënë së Kosova do ta...

Tony Blair shpallet “Qytetar Nderi” i Prishtinës

para 6 dite - Dukagjini

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpallur “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. I pari i Prishtinës, Përparim Rama, i cili ia dha “Çelësin e Qytetit” Blair-it, ka thënë së Kosova do...

Kurti për Tony Blair: Populli i Kosovës do ta kujtojë dhe do të jetë mirënjohës përherë për përkushtimin për drejtësi dhe paqe

para 6 dite - Gazeta10

Në ditën e 25-vjetorit të përfundimit të fushatës së NATO-s që ndali spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë dhe në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e çlirimit të Kosovës më 12 qershor 1999,...

Blair: Lufta për Kosovën s’ishte veç për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - Bashke

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në adresimin para deputetëve në Kuvendin e Kosovës, tha se është shumë i lumtur që është aty, duke thënë se për të është një kënaqësi e veçantë. Ai u shpreh se lufta...

Abdixhiku në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”: Liria e Kosovës, triumf i përpjekjes euroatlantike

para 6 dite - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Paglia: Rugova ishte si baba për Kosovën, nuk mund të krahasohet me ndonjë politikan tjetër

para 6 dite - Gazeta Express

President i Akademisë Papnore për Jetën, Vicenzo Paglia tha se “Mos të harrojmë që presindenti, Ibrahim Rugova, ishte si baba i popullit tij”. Gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova...

“Ai është simbol i përmbylljes së luftës për të shkuar te liria”, thotë Konjufca për Blairin

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk konjufca, ka thënë se prania e Tony Blair në 25-vjetorin e Çlirimit të vendit, e përplotëson domethënien e kësaj date. Përmes një postimi në Facebook, kryeparlamentari...

Ish-kryeministri italian: Sëmundja ia pamundësoi Rugovës që ta shpallte pavarësinë e Kosovës

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema, ka folur për kujtimet dhe miqësinë që kishte me presidentin historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. D’Alema në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”,...

Blair: Nuk jam penduar asnjëherë që e ndihmuam Kosovën

para 6 dite - Ora news

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur të hënën në Kuvendin...

Ish-kryeministri italian kujton përpjekjet për lirimin e Ibrahim Rugovës nga burgu, D’Alema: Qeveria jonë ishte e bindur për vendimin që po ndërmerrte! Ja shqetësimi që kishte Clinton

para 6 dite - Panorama

Ish-kryeministri italian, Massimo D’alema, në 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka folur në konferencën “Rugova dhe Perëndi,i” të organizuar në Prishtinë. D’alema ka treguar përpjekjet e qeverisë italiane...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair: Bëmë gjënë e duhur, nuk jam penduar kurrë!

para 6 dite - NOA

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur sot në Kuvendin e Kosovës...

Ish-kryeministri i Italisë: Më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeminstri i Italisë, Massimo D’Alema ka kujtuar kohën kur ishte takuar me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës. Sipas tij, Rugova...

Abdixhiku: Presidenti Rugova Evropën e konsideronte si bashkësi e shqiptarët pjesë të tyre

para 6 dite - Zeri

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe fondacioni “Ibrahim Rugova” kanë organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, ku kryetari i kësaj partie, Lumir...

Tony Blair para deputetëve: Kurrë s’pendohem për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

Osmani i jep një gur të kristaltë Tony Blair-it

para 6 dite - RTK

Presidentja Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur të kristalit mikut të Kosovës, Tony Blair. Osmani përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka falënderuar familjen e presidentit Ibrahim Rugova, për...

Blair para deputetëve: Lufta për Kosovën nuk ishte vetëm për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë 1998-99, Tony Blair, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Prishtinë, u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës...

Tony Blair u prit ngrohtësisht edhe nga fëmijët në oborrin e Kuvendit

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur ngrohtësisht edhe nga shumë fëmijë në oborrin e Kuvendit të Kosovës. Fëmijët e rrethuan Blairin teksa në duar mbanin flamuj të Britanisë së Madhe dhe...

“Ai është simbol i përmbylljes së luftës për të shkuar te liria”, thotë Konjufca për Blairin

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk konjufca, ka thënë se prania e Tony Blair në 25-vjetorin e Çlirimit të vendit, e përplotëson domethënien e kësaj date. Përmes një postimi në Facebook, kryeparlamentari...

Blair e falënderon veçanërisht Rugovën që punoi me të për të intervenuar NATO

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair e përmendi presidentin Ibrahim Rugova, ndërsa u kthye t’i kujtojë negociatat për çlirimin e vendit dhe angazhimin diplomatik të tij para 25 vjetësh. Blair tha në sancën...

Ish-kryeministri italian: Sëmundja ia pamundësoi Rugovës që ta shpallte pavarësinë e Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema, ka folur për kujtimet dhe miqësinë që kishte me presidentin historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova. D’Alema në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”,...

“Ai është simbol i përmbylljes së luftës për të shkuar te liria”, thotë Konjufca për Blairin

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk konjufca, ka thënë se prania e Tony Blair në 25-vjetorin e Çlirimit të vendit, e përplotëson domethënien e kësaj date. Përmes një postimi në Facebook, kryeparlamentari...

Abdixhiku: Për ne, Perëndimi nuk është dëshira jonë, është identiteti ynë autokton

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Abdixhiku: Perëndimi është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Syri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi”. Kjo konferencë vjen në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit duke kujtuar angazhimit e presidentit historik, Dr....

D’Alema: Rugova profet i paqes, kur më thirri Clinton për të më falënderuar i thashë duhet ta telefonosh atë

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeminstri i Italisë, Massimo D’Alema ka kujtuar kohën kur ishte takuar me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës. Sipas tij, Rugova...

Tony Blair u prit ngrohtësisht edhe nga fëmijët në oborrin e Kuvendit

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur ngrohtësisht edhe nga shumë fëmijë në oborrin e Kuvendit të Kosovës. Fëmijët e rrethuan Blairin teksa në duar mbanin flamuj të Britanisë së Madhe dhe...

Blair: S’jam penduar asnjëherë që e ndihmuam Kosovën

para 6 dite - Syri

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur të hënën në Kuvendin...

Blair e falënderon veçanërisht Rugovën që punoi me të për të intervenuar NATO

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair e përmendi presidentin Ibrahim Rugova, ndërsa u kthye t’i kujtojë negociatat për çlirimin e vendit dhe angazhimin diplomatik të tij para 25 vjetësh. Blair tha në sancën...

Blair: E dija para 25 vitesh që ishte gjëja e duhur për ta bërë, duhet t’u rrimë krah njerëzve të Kosovës

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ishte njëri nga njerëzit kyçë që vuri në lëvizje intervenimin e NATO-s në Kosovë, po i adresohet Kuvendit të Kosovës në seancën solemne të organizuar...

Abdixhiku: Perëndimi është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Syri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi”. Kjo konferencë vjen në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit duke kujtuar angazhimit e presidentit historik, Dr....

Blair: S’jam penduar asnjëherë që e ndihmuam Kosovën

para 6 dite - Syri

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur të hënën në Kuvendin...

Blair: Lufta për Kosovën s’ishte veç për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në adresimin para deputetëve në Kuvendin e Kosovës, tha se është shumë i lumtur që është aty, duke thënë se për të është një kënaqësi e veçantë....

Të dy në Prishtinë për çlirimin/ Kurti dhe Rama shmangin njëri-tjetrin

para 6 dite - Lajm

Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Takime, vizita e një seancë solemne është paraparë të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës. Krejt këto në kuadër të çlirimit të Kosovës...

Presidentja e njofton djalin e Afrim Bunjakut me Tony Blair

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka pritur në Presidencë, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Tek Presidenca ka qenë i pranishëm edhe djali i policit tashmë...

Hovenier dhe Rama në konferencën e LDK-së për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 6 dite - Reporteri

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” po mbajnë konferencën ndërkombëtare, të titulluar “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, përcjell Reporteri.net....

Kurti e pret në Kryeministri Blairin

para 6 dite - Reporteri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit, shkruan Reporteri.net....

Tony Blair në Kuvendin e Kosovës: Kurrë s’pendohem për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Almakos

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair mbajti fjalën këtë të hënë në Kuvendin e Kososvës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

Paglia: Rugova nuk mund të krahasohet me ndonjë politikan tjetër, ai ishte si baba i popullit të tij

para 6 dite - Lajmi.net

President i Akademisë Papnore për Jetën, Vicenzo Paglia tha se “Mos të harrojmë që presindenti, Ibrahim Rugova, ishte si baba i popullit tij”. Gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova...

“Frikë se Rugova do ishte kundër bombardimeve të NATO”, D’Alema tregon telefonatën me Clinton

para 6 dite - Java News

Massimo D’Alema, ish-kryeministri i Italisë, sot në 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka treguar një episod që protagonistë kryesor kanë qenë ish-presidenti Ibrahim Kosova dhe Bill Cliton. Në fjalën e...

Kurti për Tony Blair: Populli i Kosovës do të jetë mirënjohës përherë për përkushtimin për drejtësi dhe paqe

para 6 dite - Arbresh

Në ditën e 25-vjetorit të përfundimit të fushatës së NATO-s që ndali spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë dhe në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e çlirimit të Kosovës më 12 qershor 1999,...

Tony Blair nderohet me titullin “Qytetar Nderi i Kryeqytetit”

para 6 dite - Arbresh

Kuvendi Komunës së Prishtinës e ka shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë së Kosova do ta kujtojë përgjithmonë, ndihmën...

Përqafim i ngrohtë i Përparim Ramës me Tony Blair, shpallet qytetar nderi i kryeqytetit

para 6 dite - Infokusi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit” Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani...

Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Periskopi

Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën 10 Jun, 14:14 Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues...

Fevziu: Rugova krijoi ëndrrën e një Kosove të pavarur

para 6 dite - Ekonomia Online

Gazetari nga Shqipëria Blendi Fevziu, ka folur rreth rolit të presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, rreth ndërkombëtarizimit të çështjes së Kosovës. Fevziu tha se Rugova “krijoi ëndrrën e një Kosove...

Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama gjatë një konference për media bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin kosovar,...

Blair: Do ta vazhdojë ndihmën për Kosovën

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, gjatë një konference për medie bashkë me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, ka thënë se është falënderues ndaj tij për gjithë atë që ai ka bërë për popullin e...

Kuvendi i Prishtinës e shpall ‘Qytetar Nderi’ ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Epoka e Re

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpallur “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Me këtë rast, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë së Kosova do ta kujtojë përgjithmonë...

Kurti: Kontributi i Tony Blairit është jetik për çlirimin e Kosovës

para 6 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur të hënën në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ndodhet në Kosovë me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të vendit tonë. Kurti ka...

Tradita vazhdon – e dhuruar dhe e përzgjedhur nga familja e presidentit Rugova, Osmani i jep një gur të kristaltë Tony Blair-it

para 6 dite - Telegrafi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur të kristalit mikut të Kosovës, Tony Blair. Osmani përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka falënderuar familjen e presidentit Ibrahim...

Kuvendi i Prishtinës e shpall “Qytetar nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Revista Kosovarja

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpallur “Qytetar nderi” ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë së Kosova do ta kujtojë përgjithmonë, ndihmën...

VIDEO/ Takimi me Tony Blair, Kurti: Një mik i vërtetë! Përjetësisht falënderues për vendosmërinë dhe përkushtimin e tij për paqe

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Në kuadër të 25-vjetorit të çkirimit të Kosovës ish-kryeministri britanik, Tony Blair ka udhëtuar drejt Prishtinës ku ka zhvilluar takime. Pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani si...

VIDEO/ U përzgjodh nga familja Rugova, Osmani i dhuron Tony Blair-it një gur kristal nga zona e Trepçës

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë takimit të saj me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair i ka bërë një dhuratë nga familja Rugova. Në disa pamje të postuara nga Osmani në Instagram, shihet...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - ATV Live

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit, raporton EO. Takimi...

Kurti për Blairin: Populli i Kosovës do ta kujtojë dhe do t’i jetë mirënjohës

para 6 dite - Dukagjini

Në ditën e 25-vjetorit të përfundimit të fushatës së NATO-s që ndali spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë dhe në kuadër të nisjes së aktiviteteve në shënimin e çlirimit të Kosovës më 12 qershor 1999,...

Blair: Lufta për Kosovën nuk ishte vetëm e kosovarëve, por për të gjithë

para 6 dite - TRT Balkan

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë 1998-99, Tony Blair, i cili po zhvillon takime zyrtare në Prishtinë, u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim...

Blair e falënderon veçanërisht Rugovën që punoi me të për të intervenuar NATO

para 6 dite - Gazeta Express

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair e përmendi presidentin Ibrahim Rugova, ndërsa u kthye t’i kujtojë negociatat për çlirimin e vendit dhe angazhimin diplomatik të tij para 25 vjetësh. Blair tha në sancën...

Blair: Mbaj mend refugjatët e Kosovës në kampe, më kërkuan ndihmë dhe iu ndihmova, s’pendohem kurrë

para 6 dite - Gazeta Express

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës se 25 vjet pas çlirimit, mbi të gjitha në kujtesën e tij kanë mbetur njerëzit në kampet e refugjatëve afër Shkupit që...

Abdixhiku: Për ne, Perëndimi nuk është dëshira jonë, është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Rama, Hovenier e D’Alema në konferencën e LDK-së, kujtojnë Rugovën

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier e ish-kryeministri i italisë, Masimmo D’Alema janë disa nga figurat që po marrin pjesë në konferencën “Rugova dhe Perendimi”,...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

Tony Blair u prit ngrohtësisht edhe nga fëmijët në oborrin e Kuvendit

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur ngrohtësisht edhe nga shumë fëmijë në oborrin e Kuvendit të Kosovës. Fëmijët e rrethuan Blairin teksa në duar mbanin flamuj të Britanisë së Madhe dhe...

“Gurët e Trepçës”, Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Në disa pamje të postuara nga e para e shtetit në Instagram, shihet se ajo ia dhuroi...

Abdixhiku: Perëndimi është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi”. Kjo konferencë vie në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit duke kujtuar angazhimit e presidentit historik, Dr. Ibrahim...

Edi Rama mbërrin në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, pritet nga Abdixhiku

para 6 dite - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova”, do të mbajnë konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Folës kryesorë janë Edi Rama, kryeministër...

Abdixhiku nga Konferenca në kujtim të Ibrahim Rugovës: Perëndimi nuk është dëshirë, por identiteti ynë

para 6 dite - Ora news

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Zhurnal

10 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit, raporton Ekonomia...

Konjufca – Blairit në seancën solemne: Ky parlament është i juaji, urdhëroni

para 6 dite - Zhurnal

10 Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka shprehur mirënjohjen ndaj forcave të NATO-s për intervenimin në Kosovë dhe mbështetjes së Blair për çlirimin e vendit, raporton Ekonomia Online. Para...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

Konjufca – Blairit në seancën solemne: Ky parlament është i juaji, urdhëroni

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka shprehur nderimin dhe falënderimin e popullit të Kosovës për kontributin e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, në çlirimin e vendit. Në një seancë...

Blair pritet nga fëmijët në oborrin e Kuvendit me flamuj të Kosovës e Britanisë së Madhe

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga një grup fëmijësh të cilët mbanin në duar flamuj të Kosovës dhe Britanisë se Madhe, para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kjo pritje e ngrohtë...

Abdixhiku: Sot, mësimet politike të Rugovës janë po aq të nevojshme sa në vitet e 90-ta

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Kosova shënon 25-vjetorin e çlirimit, Blair: Perëndimi të qëndrojë në kah të Prishtinës

para 6 dite - Vizion Plus

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair ka vizituar Kosovën, në kuadër të 25-vjetorit të Çlirimit të saj. Blair është pritur nga presidentja Vjosa Osmani, ndërsa të dy kanë dalë në një deklaratë...

Blair pritet nga fëmijët në oborrin e Kuvendit

para 6 dite - RTK

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga një grup fëmijësh të cilët mbanin në duar flamuj të Kosovës dhe Britanisë se Madhe, para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kjo pritje e ish-kryeministrit...

“Gurët e Trepçës”, Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Në disa pamje të postuara nga e para e shtetit në Instagram, shihet se ajo ia dhuroi...

Kryeministri Kurti pret ish-kryeministrin britanik Tony Blair

para 6 dite - RTK

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kryeministri. Pas takimit me presidenten Osmani dhe pas seancës së Kuvendit të Kosovës, kryeministri i...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

Abdixhiku: Liria erdh siç e kishim besuar të gjithë

para 6 dite - RTK

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi”, në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit duke kujtuar angazhimit e presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugova. Kryetari...

Kurti pret në takim Blairin

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas seancës solemne në Kuvendin e Kosovës, ka pritur në takim ish- kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi i Kurtit me Blair është duke u zhvilluar...

Blair nga Kuvendi: Ne i dhamë fund një makthi, tash le të punojmë për të ardhmen e popullit të Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, iu është drejtuar deputetëve dhe popullit nga foltorja e Kuvendit të Kosovës. Nga aty Blair bërë thirrje që të punohet për të ardhmen e popullit të Kosovës, siç kanë...

“Gurët e Trepçës”, Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Në disa pamje të postuara nga e para e shtetit në Instagram, shihet se ajo ia dhuroi...

Blair: Mbaj mend refugjatët e Kosovës në kampe, më kërkuan ndihmë dhe iu ndihmova, s’pendohem kurrë

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës se 25 vjet pas çlirimit, mbi të gjitha në kujtesën e tij kanë mbetur njerëzit në kampet e refugjatëve afër Shkupit që...

Rama, Hovenier e D’Alema në konferencën e LDK-së, kujtojnë Rugovën

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier e ish-kryeministri i italisë, Masimmo D’Alema janë disa nga figurat që po marrin pjesë në konferencën “Rugova dhe Perendimi”,...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

“Gurët e Trepçës”, Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Në disa pamje të postuara nga e para e shtetit në Instagram, shihet se ajo ia dhuroi...

Abdixhiku: Për ne, Perëndimi nuk është dëshira jonë, është identiteti ynë autokton

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Blair para deputetëve: Lufta për Kosovën s’ishte veç për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në adresimin para deputetëve në Kuvendin e Kosovës, tha se është shumë i lumtur që është aty, duke thënë se për të është një kënaqësi e veçantë. Ai u shpreh se lufta...

Blair: Mbaj mend refugjatët e Kosovës në kampe, më kërkuan ndihmë dhe iu ndihmova, s’pendohem kurrë

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës se 25 vjet pas çlirimit, mbi të gjitha në kujtesën e tij kanë mbetur njerëzit në kampet e refugjatëve afër Shkupit që...

Tony Blair pritet në takim nga kryeministri Kurti

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Takimi po mbahet i mbyllur për media. Pas takimit nuk është...

Blair pritet me nderime në Kuvendin e Kosovës, Konjufca: Kjo foltore dhe ky parlament është i juaji

para 6 dite - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne në prag të 25- vjetorit të çlirimit të Kosovës. Në fillim të seancës, me duartrokitje nga deputetët dhe qeveritarët kosovarë u prit ish-kryeministri i Mbretërisë...

Blair: Pres me padurim ditën kur Kosova do ta zë vendin në familjen e kombeve

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se është i emocionuar që gjendet përsëri në Kosovë. Në 25- vjetorin e çlirimit të Kosovës,...

Blair: Lufta për Kosovën nuk ishte vetëm për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, është shprehur i nderuar dhe falënderues për mikpritjen që iu bë në Kosovë. Kështu ai tha në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës të organizuar...

Abdixhiku: Presidenti Rugova, Evropën e konsideronte si bashkësi, e shqiptarët pjesë të tyre

para 6 dite - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” kanë organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, ku kryetari i kësaj partie, Lumir...

Ish-kryeministri italian: Shqetësimi i Klintonit ishte se Rugova mund të fliste kundër bombardimeve të NATO-së

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Italisë në kohën e luftës në Kosovë dhe bombardimeve të NATO-së, Massimo D’Alema, ka evokuar një kujtim interesant rreth Ibrahim Rugovës. Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”,...

Blair para deputetëve: Lufta për Kosovën s’ishte veç për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - Tetova Sot

Adresimi i ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në Kuvendin e Kosovës Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në adresimin para deputetëve në Kuvendin e Kosovës, tha se është shumë i lumtur që është aty,...

Blair flet për Rugovën: Falënderoj të gjithë ata që punuan me mua për atë ditë, në veçanti presidentin Rugova

para 6 dite - Lajmi.net

Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është duke qëndruar sot në Kosovë. Blair pas takimeve që pati me disa nga krerët e institucioneve në vend iu drejtua qytetarëve nga Kuvendi i Kosovës....

Blair: Nuk jam penduar asnjëherë që e ndihmuam Kosovën

para 6 dite - Lexo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur të hënën në Kuvendin...

Presidentja e njofton djalin e Afrim Bunjakut me Tony Blair

para 6 dite - Infokusi

Presidentja e njofton djalin e Afrim Bunjakut me Tony Blair Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka pritur në Presidencë, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Tek Presidenca ka qenë i pranishëm edhe...

D’Alema: Rugova profet i paqes, kur më thirri Clinton për të më falënderuar i thashë duhet ta telefonosh atë

para 6 dite - Infokusi

Ish-kryeminstri i Italisë, Massimo D’Alema ka kujtuar kohën kur ishte takuar me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës. Sipas tij, Rugova...

Seancë solmene, vlerëson lart kontributin Blair për Kosovën

para 6 dite - RTV 21

Me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair, Kuvendi i Kosovës po mban një seancë solemne Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, i shprehu konsideratën më të lartë ndaj ish-kryeministrit...

Pas Osmanit, Blair pritet nga Konjufca

para 6 dite - RTV 21

Pas takimit me të parën e vendit, Vjosa Osmanin, ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Blair erdhi në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës...

Osmani vlerëson lart Blairin, e quan edhe hero të Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtuar hero të popullit të Kosovës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Para medieve, e para e shtetit e falënderoi Blairin i cili siç tha ajo, përkundër...

Blair në Kuvend: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë

para 6 dite - Infokusi

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Rama i dhuron “Çelësin e Qytetit” ish-kryeministrit britanik, Tony Blair

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Me këtë rast, atij i është dhuruar “Çelësi i qytetit”. Po ashtu, Rama pritet ta nderojë ish-kryeministrin...

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë

para 6 dite - Periskopi

Kurti, Blairit: Ndihemi të nderuar me prezencën tuaj, gjatë fjalimit tuaj s’kishte pozitë-opozitë 10 Jun, 13:56 Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Britanisë...

Kuvendi i Prishtinës e shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Ekonomia Online

Kuvendi Komunal i Prishtinës e ka shpall “Qytetar Nderi” ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë së Kosova do ta...

Blair: Kosova shembull për botën, po ndodhin shumë gjëra pozitive

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë luftës në Kosovë, Toni Blair, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka theksuar guximin dhe vendosmërinë e popullit të Kosovës përballë sfidave historike...

Pas Osmanit, Tony Blair pritet në takim nga Konjufca

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Kurti s’përgjigjet për takimin me Edi Ramën

para 6 dite - Reporteri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka refuzuar të prononcohet për takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Kurti ka përmendur vetëm seancën...

Blair: Sot jam këtu për ta përgëzuar popullin e Kosovës, mezi pres t’ju shoh në familjen evropiane

para 6 dite - Reporteri

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pas takimit me presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur shkurt para mediave, duke ritheksuar sërish mbështetjen për Kosovën, shkruan Reporteri.net. “Emocione...

Blair: Kosova po përballet akoma me sfida, por në të ardhmen duhet të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian

para 6 dite - Reporteri

Kuvendi i Kosovës po mban seancë solemne për ardhjen e mikut të madh të Kosovës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Vizita e tij po shënohet në 25-vjetorin e çlirimi dhe përfundimit të fushatës 78-ditëshe...

“Liria erdhi si dritë”, Abdixhiku në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”: Kosova shtet i pavarur me përkrahës e aleat

para 6 dite - Top24

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” kanë organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë konferencë ishin pjesë...

Blair: Ne i dhamë fund një makthi atëherë, mund të ndërtojmë një ëndërr tani

para 6 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka deklaruar se ndërhyrja e aleatëve të NATO-s në vitin 1999 ka qenë e nevojshme dhe se ekzistenca...

D’Alema: Atu synonte Ibrahim Rugova, jemi larg stabilitetit ballkanik

para 6 dite - Shqip

Ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, ka folur për kujtimet dhe miqësinë që kishte me presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. D’Alema në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”,...

Tony Blair para deputetëve: Nuk pendohem kurrë për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Telegrafi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

Tony Blair mirëpritet me duartrokitje të shumta në Kuvend, Konjufca: Falë vendosmërisë së tij u ndal gjenocidi në Kosovë

para 6 dite - Telegrafi

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seanca solemne në nder të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në fjalimin e tij ka falënderuar përzemërsisht ish-kryeministrin...

“E dija para 25 vitesh që ishte gjëja e duhur për të bërë”, Blair mesazh ng...

para 6 dite - BalkanWeb

Ish-kryeministri britanik,Tony Blair pas përfundimit të takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka deklaruar se rikthimi i tij në Kosovë është moment i emocioneve të thella. Duke u kthyer pas në kohë, Blair...

Rama vizitë në Kosovë, Osmani: Bashkë, për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Portalb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar foto nga takimi me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet në Kosovë në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, transmeton TCH . “Bashkë, për t’i shënuar momentet...

Konjufca pret në takim kryeministrin britanik

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Blair, më herët u takua...

A do të takohet me Ramën, Kurti nuk përgjigjet

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. i pyetur nga Ekonomia Online, Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u...

Konjufca – Blairit në seancën solemne: Ky parlament është i juaji, urdhëroni

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeparlamentari Glauk Konjufca i tha ish-kryeministrit britanik, Tony Blair që të ndjehet si në shtëpinë e tij, në seancën solemne parlamentare. Para se ta ftonte për të folur para deputetëve, Konjufca...

Kuvendi gati, Tony Blair do t’i drejtohet popullit të Kosovës

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair, do t’i drejtohet popullit të Kosovës nga foltorja e Kuvendit. Për fillimin e seancës solemne duket se gjithçka është gati dhe deputetët kanë filluar t’i...

Blair para deputetëve: Lufta për Kosovën s’ishte veç për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair në adresimin para deputetëve në Kuvendin e Kosovës, tha se është shumë i lumtur që është aty, duke thënë se për të është një kënaqësi e veçantë. Ai u shpreh se lufta...

Konjufca: Miku i madh Blair dha kontribut të jashtëzakonshëm në ditët më të vështira të popullit të Kosovës

para 6 dite - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës mbajti një seancë solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Në një fjalë rasti kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, i shprehu konsideratën...

Pas Osmanit, Blair pritet nga Konjufca

para 6 dite - Klan Kosova

Pas takimit me të parën e vendit, Vjosa Osmanin, ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Blair erdhi në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës...

“Ju na shpëtuat”, Osmani vlerëson lart Blairin, e quan edhe hero të Kosovës

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka quajtuar hero të popullit të Kosovës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Para medieve, e para e shtetit e falënderoi Blairin i cili siç tha ajo, përkundër...

Blair në Kosovë: Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, u shpreh i emocionuar që është sërish në Kosovë. Blair duke folur për Kosovën tha se këtu po ndodhin shumë gjëra...

A do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti

para 6 dite - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. I pyetur Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u adresohet ish-kryeministri...

Tony Blair flet para deputetëve: Nuk pendohem kurrë për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Blair, i cili ka luajtur rol udhëheqës gjatë fushatës së bombardimeve të NATO-s në vitin 1999 që ndaloi përparimet...

Blair: Sot jam këtu për ta përgëzuar popullin e Kosovës, mezi pres t’ju shoh në familjen evropiane

para 6 dite - Bota Sot

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pas takimit me presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur shkurt para mediave, duke ritheksuar sërish mbështetjen për Kosovën. “Emocione të thella të jem këtu....

Blair në Kosovë: Bombardimet e NATO-s ishin gjëja e duhur

para 6 dite - Evropa e Lirë

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, tha se bombardimet e NATO-s kundër caqeve ushtarake serbe më 1999, me qëllim ndaljen e dhunës në Kosovë, ishin “gjëja e duhur për t’u bërë”. Blair i bëri komentet...

“Jeni hero i popullit tonë, na shpëtuat nga shfarosja”- Vjosa Osmani në konferencë me Tony Blair: Roli juaj si kryeministër britanik gjatë ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, ishte vendimtar

para 6 dite - Panorama

Presidentja Vjosa Osmani, në një konferencë për mediat, ka falenderuar ish-kryeministrin britanik, Tony Blair për rolin e tij gjatë ndërhyrjes së NATO-së në Kosovë 25 vite më parë që çoi në fundin e luftës....

Përvjetori i çlirimit të Kosovës, Toni Blair: Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për botën! Pres me padurim të shoh ditën kur…

para 6 dite - Panorama

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, i cili cilësohet edhe si miku i madh i Kosovës, Toni Blair në një konferencë për mediat me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të 25-vjetorit të çlirimit...

Rama në Kosovë/ Osmani i uron mirëseardhjen: Bashkë, për të shënuar momentet e rëndësishme historike

para 6 dite - Gazeta Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar foto nga takimi me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet në Kosovë në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. “Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme...

Tony Blair në Kuvend: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë

para 6 dite - Zhurnal

2 Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Ish-kryeministri...

Osmani për Tony Blairin: Kampion i popullit të Kosovës !

para 6 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Pas Osmanit, Blairi takohet me Konjufcën

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Kuvendit, Gaulk Konjufca, ka pritur në zyrë, ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Konjufca dhe Blairi u takuan pas konferencës së përbashkët me presidenten e vendit, Vjosa Osmani....

Konjufca pret në një takim kryeministrin britanik

para 6 dite - Indeks online

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blairi, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Osmani i drejtohet Tony Blairit: Ishit hero i popullit të Kosovës, sot jeni hero i paqes

para 6 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Tony Blair: Kosova mësim për tërë botën, po ndodhin shumë gjëra pozitive

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se po ndodhin shumë gjëra pozitive në Kosovë, të cilat janë mësim për tërë botën. “Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për tërë...

A do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti

para 6 dite - Zhurnal

6 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. i pyetur nga Ekonomia Online, Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u...

Osmani për Tony Blair: Kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Zhurnal

13 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Osmani për Tony Blair: Roli juaj ishte vendimtar, andaj sikurse atëherë që ishit hero edhe sot jeni

para 6 dite - Zhurnal

12 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Osmani për kryeminstrin Rama: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Zhurnal

12 Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

Konjufca: Miku i madh Blair dha kontribut të jashtëzakonshëm në ditët më të vështira të popullit të Kosovës

para 6 dite - Zeri

Kryeparlamentari Glauk Konjufca i tha ish-kryeministrit britanik, Tony Blair që të ndjehet si në shtëpinë e tij, në seancën solemne parlamentare. Para se ta ftonte për të folur para deputetëve, Konjufca...

Tony Blair në Kuvend: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - RTK

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Se a do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti

para 6 dite - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. I pyetur nga Ekonomia Online, Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u...

Blair: Shumë gjëra pozitive po ndodhin në Kosovë, janë mësim për tërë botën

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se në Kosovë janë duke ndodhur shumë gjëra pozitive, të cilat, siç tha, janë mësim për tërë botën. Në një konferencë për media të hënën, bashkë...

“E dija para 25 vjetësh që ishte gjëja e duhur për ta bërë”, Blairi: Kosova e meriton të jetë në familjen e kombeve

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, pas përfundimit të takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka deklaruar se është rikthimi i tij në Kosovë është moment i emocioneve të thella. “Dua t’i nderoj njerëzit...

Pas takimit me Ramën, Osmani: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani, në nder të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

Osmani për Tony Blair: Heroi i lirisë dhe i paqes|Video

para 6 dite - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në konferencën e përbashkët pas takimit me Tony Blair, ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, ka shprehur mirënjohjen e saj dhe të popullit të Kosovës për kontributin...

Osmani: Tony Blair ka qenë dhe mbetet hero, së bashku me NATO-n na shpëtuan nga shfarosja

para 6 dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët pas takimit me Tony Blairin ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, ka shprehur mirënjohjen e saj dhe të popullit të Kosovës për kontributin...

Tony Blair: Pres me padurim që Kosova ta zë vendin në familjen e kombeve

para 6 dite - RTK

Tony Blair, ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, një nga aleatët kyç për çlirimin e Kosovës, në konferencën e përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se mezi pret ditën kur Kosova do të...

Live: Tony Blair i drejtohet Kuvendit të Kosovës

para 6 dite - RTK

Ka nisur seanca solemne, e cila është në nderim të mirëpritjes së Tony Blair, ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, i cili ishte një nga aleatët ky që ndikoi në çlirimin e vendit. Kryetari i Kuvendit...

Çlirimi i Kosovës, Osmani-Blerit: Hero i lirisë dhe demokracisë! Ish-kryeministri: Duhet të hyni në familjen europiane

para 6 dite - RTSH

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi se ish-kryeministri britanik Toni Bler (o. Tony Blair) është heroi i lirisë dhe demokracisë së Kosovës. Në fjalën e saj në konferencën e përbashkët me Bler, në 25-vjetorin...

Konjufca: Miku i madh Blair dha kontribut të jashtëzakonshëm në ditët më të vështira të popullit të Kosovës

para 6 dite - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës mbajti një seancë solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Në një fjalë rasti kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, i shprehu konsideratën...

Pas Osmanit, Blair pritet nga Konjufca

para 6 dite - GazetaBlic

Pas takimit me të parën e vendit, Vjosa Osmanin, ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Blair erdhi në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të Çlirimit të Kosovës...

Blair në Kosovë: Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, u shpreh i emocionuar që është sërish në Kosovë. Blair duke folur për Kosovën tha se këtu po ndodhin shumë gjëra...

Osmani pas takimit me Ramën: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

Osmani i drejtohet Blairit: Ishit hero i popullit të Kosovës, tash jeni hero i paqes

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja, Vjosa Osmani, teka ka folur për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe intervenimin e NATO-s ka thënë se gjithmonë bota do ta kujtojë kumbimin e fjalëve të ish-kryeministrit britanik, Tony...

Osmani pas takimit me Ramën: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - OraInfo

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

A do të takohet me Ramën, Kurti nuk përgjigjet për media

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. i pyetur nga EO, Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u adresohet ish-kryeministri...

Konjufca pret në takim kryeministrin britanik

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Konjufca: Miku i madh Blair dha kontribut të jashtëzakonshëm në ditët më të vështira të popullit të Kosovës

para 6 dite - OraInfo

Kuvendi i Kosovës mbajti një seancë solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Në një fjalë rasti kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, i shprehu konsideratën...

Blair: Sot jam këtu për ta përgëzuar popullin e Kosovës, mezi pres t’ju shoh në familjen evropiane

para 6 dite - OraInfo

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pas takimit me presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur shkurt para mediave, duke ritheksuar sërish mbështetjen për Kosovën. “Emocione të thella të jem këtu....

25-vjetori i çlirimit/ Blair: Vendimi për të ndërhyrë në Kosovë ishte i duhuri

para 6 dite - Syri

Në konferencën për shtyp me presidenten e Kosovë, Vjosa Osmani, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair ka rikujtuar edhe njëherë momentin kur vendi i tij mori vendimin për t’iu bashkuar sulmeve...

25-vjetori i çlirimit/ Blair: Vendimi për të ndërhyrë në Kosovë ishte i duhuri

para 6 dite - Syri

Në konferencën për shtyp me presidenten e Kosovë, Vjosa Osmani, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair ka rikujtuar edhe njëherë momentin kur vendi i tij mori vendimin për t’iu bashkuar sulmeve...

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës/ Osmani me Blair: Mbeteni hero, na shpëtuat nga shfarosja

para 6 dite - Opinion

Në 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani ka dalë në një konferencë të përbashkët së bashku me ish-kryeministrin e Britanisë, Tony Blair. Gjatë fjalës së saj, Osmani e konsideroi Blair-in...

Osmani pret ish-kryeministrin britanik, Tony Blair: Kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Opinion

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Blair shkoi në Kosovë në prag të 25-vjetorit të Çlirimit të vendit. Presidentja Osmani, e...

Osmani për Blair: Hero i paqes, bashkë me NATO-n na ka shpëtuar nga shfarosja

para 6 dite - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me ish-kryeministrin e Mbretësisë së Bashkuar, Tony Blair, deklaroi se që 25 vjet, çdo ditë kosovarët janë falënderues ndaj tij. “25 vite më pas dhe çdo...

25 vjetori i Çlirimit/ Blair: Vendimi për të ndërhyrë ishte i duhur, të qëndrojmë pranë Kosovës

para 6 dite - Opinion

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dalë në një konferencë me ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Gjatë fjalës së tij, Blair ka rikujtuar edhe njëherë momentin kur vendi i tij mori vendimin...

Tony Blair pritet në takim nga kryeparlamentari Glauk Konjufca

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca. Në këtë takim kanë marrë pjesë edhe nënkryetarët e Kuvendit,...

Abdixhiku: Sot, mësimet politike të Rugovës janë po aq të nevojshme sa në vitet e 90-ta

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

Kurti refuzon të përgjigjet nëse do të takohet me Ramën

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Por para se të arrinte tek Qeveria nga mediat është pyetur për një çështje tjetër. Kryeministri...

Blair pritet nga fëmijët në oborrin e Kuvendit me flamuj të Kosovës e Britanisë së Madhe

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga një grup fëmijësh të cilët mbanin në duar flamuj të Kosovës dhe Britanisë se Madhe, para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kjo pritje e ngrohtë...

Kurti takohet me ish kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

Haradinaj bashkë me Rifat Jasharin: Gëzuar 25 vjet liri nga Kuvendi i Kosovës

para 6 dite - Lajmi.net

Në Kuvendin e Kosovës është duke u zhvilluar seanca solemne për 25 vjetorin e Çlirimit të Kosovës si dhe në nderim të vizitës së ish-kryeministri britanik Tony Blair. Të pranishëm në këtë seancë përpos...

Tony Blair në Kuvend: Sot dhe përgjithmonë, kujtojmë ata që dhanë jetën për lirinë e këtij vendi

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Rama, Hovenier e D’Alema në konferencën e LDK-së, kujtojnë Rugovën

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier e ish-kryeministri i italisë, Masimmo D’Alema janë disa nga figurat që po marrin pjesë në konferencën “Rugova dhe Perendimi”,...

Kurti e pret në takim ish-kryeministrin britanik Blair

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Blair takimin po...

“Gurët e Trepçës”, Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Në disa pamje të postuara nga e para e shtetit në Instagram, shihet se ajo ia dhuroi...

Rama vizitë në Kosovë, Osmani: Bashkë, për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Top Channel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar foto nga takimi me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet në Kosovë në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. “Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme...

Rama sot në Kosovë, nuk ka njoftim se do të takohet me Kurtin

para 6 dite - RTV 21

Kryeministri shqitar, Edi Rama do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë. Megjithatë nuk është paralajmëruar ndonjë takim me homologun e tij nga Kosova, Albin Kurti. Në asnjërën prej agjendave të...

Osmani për Blairin: Kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale,...

Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit të vendit. Blair është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Rama, Hovenier e D’Alema në konferencën e LDK-së, kujtojnë Rugovën

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier e ish-kryeministri i italisë, Masimmo D’Alema janë disa nga figurat që po marrin pjesë në konferencën “Rugova dhe Perendimi”,...

Përqafim i ngrohtë i Ramës me Tony Blair, nderohet me çmimin “Çelësi i qytetit”

para 6 dite - Ekonomia Online

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi i qytetit”, raporton Ekonomia Online. Blair më herët është takuar...

Përqafim i ngrohtë i Përparim Ramës me Tony Blair

para 6 dite - Periskopi

Përqafim i ngrohtë i Përparim Ramës me Tony Blair 10 Jun, 13:04 Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij iu nda “Çelësi...

Paglia: Rugova ishte si baba për Kosovën, nuk mund të krahasohet me ndonjë politikan tjetër

para 6 dite - Ekonomia Online

President i Akademisë Papnore për Jetën, Vicenzo Paglia, e konsideronte ish-presidentin Ibrahim Rugova, si “baba i popullit të tij”, raporton Ekonomia Online. Gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare...

Osmani për Blairin: Do të mbeteni gjithmonë kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me ish-kryeministrin britanik Tony Blair, ka shkruar në Facebook se ai do të mbetet gjithmonë kampion i popullit të Kosovës, shkruan Reporteri.net. “Mirë...

Edi Rama sot në Prishtinë, Zyra e Kurtit e çon agjendën, s’ka njoftim për takim mes dy Kryeministrave

para 6 dite - Reporteri

Për nder të 25-vjetorit të çlirimit në Kosovë sot po qëndrojnë në Prishtinë ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Në këtë ditë presidentja Vjosa Osmani e kryeministri...

Përqafim i ngrohtë i Ramës me Tony Blairin, nderohet me çmimin ‘Çelësi i Qytetit’

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është pritur në takim nga kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. Me këtë rast, atij i është ndarë “Çelësi i qytetit”. Blairi më herët është takuar me presidenten Vjosa...

Presidentja e njofton djalin e Afrim Bunjakut me Tony Blair

para 6 dite - Top24

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka pritur në Presidencë, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Tek Presidenca ka qenë i pranishëm edhe djali i policit tashmë...

Osmani për Tony Blair: Roli juaj ishte vendimtar, andaj sikurse atëherë që ishit hero edhe sot jeni

para 6 dite - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Rama e pret në takim Blair-in

para 6 dite - Pressonline

Edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka pritur në takim ish-kryeministrin, Tony Blair. Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani dhe me kryeministrin, Albin Kurti, teksa ka mbajtur...

Rama e pret në takim Blair-in

para 6 dite - Dukagjini

Edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka pritur në takim ish-kryeministrin, Tony Blair. Blair më herët është takuar me presidenten, Vjosa Osmani dhe me kryeministrin, Albin Kurti, teksa ka mbajtur...

Abdixhiku: Presidenti Rugova e konsideroi Evropën si bashkësi, e shqiptarët pjesë të tyre

para 6 dite - Dukagjini

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të vendit, ka deklaruar se Kosova edhe tash po përjeton...

Blair para deputetëve: Lufta për Kosovën nuk ishte vetëm për kosovarët, por për të gjithë ne

para 6 dite - 3SHI

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë 1998-99, Tony Blair, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Prishtinë, u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim...

Blair: S’jam penduar asnjëherë që e ndihmuam Kosovën

para 6 dite - ACTV

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur të hënën në Kuvendin...

Paglia: Rugova ishte si baba për Kosovën, nuk mund të krahasohet me ndonjë politikan tjetër

para 6 dite - Gazeta10

President i Akademisë Papnore për Jetën, Vicenzo Paglia tha se “Mos të harrojmë që presindenti, Ibrahim Rugova, ishte si baba i popullit tij”. Gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova...

Ish-kryeministri italian risjell një kujtim interesant rreth Klintonit dhe Rugovës

para 6 dite - Gazeta10

Ish-kryeministri i Italisë në kohën e luftës në Kosovë dhe bombardimeve të NATO-së, ka evokuar një kujtim interesant rreth Ibrahim Rugovës. Në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, të organizuar...

Tony Blair sot i drejtohet Kuvendit të Kosovës

para 6 dite - Alsat-M

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për Tony Blair, e cila pritet të mbahet sot. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair do...

Rama viziton Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit

para 6 dite - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa...

Osmani pas takimit me Blair: Do të mbeteni gjithmonë kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Gazeta Express

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka quajtur kampion të popullit të Kosovës, ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Pas takimit që pati me të në Presidencën e Kosovës, Osmani i uroi mirëseardhje...

Osmani e quan Blairin “kampion të popullit të Kosovës”

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Presidentja Osmani e quan Tony Blairin “kampion të popullit të Kosovës”

para 6 dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës/ Osmani pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Blair erdhi në Kosovë në prag të 25-vjetorit të Çlirimit të vendit, ku sot do t’i drejtohet...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës/ Presidentja Vjosa Osmani pret kryeministrin Edi Rama

para 6 dite - Albeu

Këtë të hënë, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim kryeministrin Edi Rama. Bashkë me Ramën, ka qenë edhe ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema. Mediat janë lejuar të marrin pamje...

“Mirë se erdhe kryeministër”- Vjosa Osmani publikon foton krah Edi Ramës: 25 vite liri! Bashkë për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë!

para 6 dite - Panorama

Kreu i Shtetit të Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar foton krah Edi Ramës në Presidencë duke i uruar mirëseardhjen në Prishtinë në 25 vjetorin e çlirimit të vendit. “Bashkë për t’i shënuar momentet më...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Vjosa Osmani publikon foton krah Ramës: Bashkë për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Kosovë në një vizitë me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Vizitën e nisi me pritjen nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani...

Kryeministri Rama pritet në Kosovë nga Vjosa Osmani

para 6 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe po...

Rama, kokë më kokë me Osmanin, s’ka takim me Albin Kurtin

para 6 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama shkoi sot në Kosovë në 25 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri Rama zhvilloi, siç tha kabineti i tij, një takim kokë më kokë...

Osmani pas takimit me Ramën: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

Osmani pas takimit me Blairin: Do të mbeteni gjithmonë kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Zeri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka quajtur kampion të popullit të Kosovës ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Pas takimit që pati me të në Presidencën e Kosovës, Osmani i uroi mirëseardhje...

Tony Blair në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Zhurnal

14 Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Pas këtij takimi,...

Osmani e quan Blairin “kampion të popullit të Kosovës”

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Tony Blair në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - OraInfo

Për nder të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Pas këtij takimi, Osmani e Blair mbajnë konferencë...

Osmani për Tony Blair: Kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Presidentja pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Blair erdhi në Kosovë në prag të 25-vjetorit të Çlirimit të vendit, ku sot do t’i drejtohet...

Presidentja pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Blair erdhi në Kosovë në prag të 25-vjetorit të Çlirimit të vendit, ku sot do t’i drejtohet...

Kurti s'parashikon takim me Ramën: Krisja ndodhi prej 'Ballkanit të Hapur'

para 6 dite - Syri

Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Takime, vizita e një seancë solemne është paraparë të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës. Krejt këto në kuadër të çlirimit të Kosovës...

Tony Blair arrin në Kosovë, takohet me presidenten Osmani

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair ka nisur vizitën e tij në Kosovë. Ai është pritur në takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani rreth orës 09:00. Ish-kryeministri...

Rama viziton Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit/ Nis takimi kokë më kokë me Presidenten Osmani

para 6 dite - Opinion

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe po...

Ish-kryeministri i Italisë: Më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës

para 6 dite - Arbresh

Ish-kryeminstri i Italisë, Massimo D’Alema ka kujtuar kohën kur ishte takuar me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës. Sipas tij, Rugova...

Konjufca: Prania e Tony Blair në 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës e përplotëson domethënien e kësaj date të shënuar

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se prania e Tony Blair në 25-vjetorin e Çlirimit të Kosovës e përplotëson domethënien e kësaj date të shënuar. Konjufca u shpreh se mbështetja e...

Osmani: Një gur kristali për mikun e madh të Kosovës Tony Blair, për të vazhduar traditën e presidentit Rugova

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka dhuruar një gur kristali ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Me anë të një postimi në Facebook, Osmani tha se kjo është vazhdim i traditës...

Tony Blair pritet nga fëmijët në oborrin e Kuvendit

para 6 dite - Arbresh

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga një grup fëmijësh të cilët mbanin në duar flamuj të Kosovës dhe Britanisë se Madhe, para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kjo pritje e ish-kryeministrit...

Abdixhiku: Liria erdh siç e kishim besuar të gjithë

para 6 dite - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe perëndimi”, në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit duke kujtuar angazhimit e presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugova. Kryetari...

Kryeministri Rama viziton Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit/ Nis takimi kokë më kokë me Presidenten Osmani

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe po...

“I thashë Bill”: Ish-kryeministri italian risjell një kujtim interesant rreth Klintonit dhe Rugovës

para 6 dite - Bota Press

Massimo D’Alema , ish-kryeministër i Italisë në kohën e luftës në Kosovë dhe bombardimeve të NATO-së, ka evokuar një kujtim interesant rreth Ibrahim Rugovës. “Shqetësimi i Klintonit ishte se pacifisti...

Blair e falënderon veçanërisht Rugovën që punoi me të për të intervenuar NATO

para 6 dite - Bota Press

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair e përmendi presidentin Ibrahim Rugova, ndërsa u kthye t’i kujtojë negociatat për çlirimin e vendit dhe angazhimin diplomatik të tij para 25 vjetësh. Blair tha në sancën...

Ish-kryeministri italian: Sëmundja ia pamundësoi Rugovës që ta shpallte pavarësinë e Kosovës

para 6 dite - Periskopi

Ish-kryeministri italian: Sëmundja ia pamundësoi Rugovës që ta shpallte pavarësinë e Kosovës 10 Jun, 12:23 Ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema, ka folur për kujtimet dhe miqësinë që kishte me presidentin...

Abdixhiku: Për ne, Perëndimi nuk është dëshira jonë, është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Bota Press

Kryetari i Lidhjes Demomratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit. “25...

D’Alema: Rugova profet i paqes, kur më thirri Clinton për të më falënderuar i thashë duhet ta telefonosh atë

para 6 dite - Bota Press

Ish-kryeminstri i Italisë, Massimo D’Alema ka kujtuar kohën kur ishte takuar me ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se më shumë se kurrë Ballkanit i duhet fryma e Rugovës. Sipas tij, Rugova...

Nis takimi Osmani-Blair

para 6 dite - RTV 21

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Blair erdhi në Kosovë në prag të Çlirimit të 25-vjetorit të Kosovës, ku sot do t’i drejtohet...

Blair nga Kuvendi: 25 vite më parë u arrit marrëveshja për çlirimin e Kosovës- Ne ndihmuam dhe nuk pendohem kurrë

para 6 dite - Lajmi.net

Ish Kryeministri Britanik, Tony Blair po qëndron në Kosovë në 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë vizitë ai është takuar me Presidenten Osmani, Ministren Gërvalla e Kryeparlamentarin Konjufca si...

Tony Blair në Kuvend: Sot dhe përgjithmonë, kujtojmë ata që dhanë jetën për lirinë e këtij vendi

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Konjufca pret në takim mikun e shqiptarëve, Tony Blair

para 6 dite - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Osmani pret kryeministrin Rama: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë

para 6 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. “Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë! Mirë se erdhe...

Konjufca-ish-kryeministrit Blair: Ky Parlament është edhe i juaji

para 6 dite - Lajmi.net

Ka nisur seanca solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Me nisjen e kësaj seance, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka shprehur konsideratën më...

Osmani pas takimit me Ramën: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

Vjosa Osmani për Tony Blair: Kosova sot është një nga trashëgimit e juaja më të suksesshme

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja Vjosa Osmani është deklaruar para mediave pas takimit që zhvilloi me ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Duke folur për Blair, si mik i mirë i Kosovës, ajo tha se 25 vite më pas dhe çdo...

Tony Blair: Është një emocion i thellë që jam përsëri në Kosovë, këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është duke qëndruar në Kosovë. Vizita e tij po bëhet në 25 vjetorin e Çlirimit të Kosovës. Pas takimit me Osmanin, Blair foli para mediave ku u shpreh...

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Osmani nis takimin me Ramën

para 6 dite - Lajm

Presidentja Vjosa Osmani për nder të 25 vjetorit të Çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Takimi i...

25-vjetori i Çlirimit, Blair: Vendimi për të ndërhyrë ishte i duhur, të qëndrojmë pranë Kosovës

para 6 dite - Java News

Në konferencën për shtyp me presidenten e Kosovë, Vjosa Osmani, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair ka rikujtuar edhe njëherë momentin kur vendi i tij mori vendimin për t’iu bashkuar sulmeve...

Ish-kryeministri italian: Shqetësimi i Klintonit ishte se Rugova mund të fliste kundër bombardimeve të NATO-së

para 6 dite - Ekonomia Online

Ish-kryeministri i Italisë në kohën e luftës në Kosovë dhe bombardimeve të NATO-së, Massimo D’Alema, ka evokuar një kujtim interesant rreth Ibrahim Rugovës, raporton Ekonomia Online. Në konferencën ndërkombëtare...

Rama në Kosovë, Osmani: Bashkë, për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë

para 6 dite - Java News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar foto nga takimi me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet në Kosovë në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. “Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme...

Abdixhiku: Presidenti Rugova, Evropën e konsideronte si bashkësi, e shqiptarët pjesë të tyre

para 6 dite - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” kanë organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, ku kryetari i kësaj partie, Lumir...

Presidentja Osmani i dhuron një gur kristali Blairit

para 6 dite - Epoka e Re

Presidentja Vjosa Osmani i ka dhuruar sot një gur kristali ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. “Një gur kristali për mikun e madh të Kosovës Tony Blair, për të vazhduar traditën e Presidentit Historik...

Abdixhiku: Ibrahim Rugova nuk ishte properëndimor, ishte perëndimor

para 6 dite - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka organizuar konferencë me titull: “Rugova dhe Perëndimi”, ku po marrin pjesë shumë emra të shquar, mes tyre edhe kryeministri shqiptar Edi Rama. Kryetari i LDK-së,...

Blair: Kosova po përballet akoma me sfida, por në të ardhmen duhet të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian

para 6 dite - Infokusi

Kuvendi i Kosovës po mban seancë solemne për ardhjen e mikut të madh të Kosovës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Vizita e tij po shënohet në 25-vjetorin e çlirimi dhe përfundimit të fushatës 78-ditëshe...

Albin Kurti pyetet a do të takohet me Edi Ramën, kjo është përgjigja e tij

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur nëse do të presë sot në takim, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Ai nuk është përgjigjur dhe duke shikuar orën ka thënë shkurt se nga ora 10:00 nisë...

Konjufca: Miku i madh Blair dha kontribut të jashtëzakonshëm në ditët më të vështira të popullit të Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Kuvendi i Kosovës mbajti një seancë solemne me rastin e vizitës së ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Në një fjalë rasti kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, i shprehu konsideratën...

Pas Osmanit, Blair u takua me Konjufcën

para 6 dite - Infokusi

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në zyrë, ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair, shkruan Gazeta Infokus. Konjufca dhe Blair u takuan pas konferencës së përbashkët që patën me...

Rifat Jashari me familje mysafirë special në seancën solemne të Kuvendit me rastin e vizitës së Tony Blair

para 6 dite - Infokusi

Së bashku me familjen, Rifat Jashari është i ftuar special në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës që është organizuar për pritjen e ish kryeministrit britanik, Tony Blair. Blair tashmë ka nisur fjalimin...

U prit me duartrokitje në Kuvend, Blair para deputetëve: Nuk pendohem kurrë për mbështetjen për çlirimin e Kosovës

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ndodhet ditën e sotme në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të vendit. Blair është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ku më pas kanë mbajtur...

Konferenca “Rugova dhe Perëndimi”/ D'Alema flet për bombardimet e NATO-s: Ishte një moment i vështirë! Serbia në atë kohë s'po jepte asnjë shenjë që do të dorëzohej

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Në kuadër të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës është zhvilluar një Konferencën Ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, dedikuar këtij përvjetori, që mbahet në nderim të trashëgimisë politike të...

“Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive”, Blair: Përgëzoj popullin e Kosovës, mezi pres t’iu shoh në familjen evropiane

para 6 dite - FaxWeb

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ndodhet ditën e sotme në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të vendit. Blair është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ku më pas kanë mbajtur një...

Presidentja Osmani pret kryeministrin Rama

para 6 dite - TV21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Mediat janë lejuar të marrin pamje te pritja para objektit të Presidencës, ndërkohë nuk është...

Blair: Sot jam këtu për ta përgëzuar popullin e Kosovës, mezi pres t’ju shoh në familjen evropiane

para 6 dite - Top24

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pas takimit me presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur shkurt para mediave, duke ritheksuar sërish mbështetjen për Kosovën. “Emocione të thella të jem këtu....

Blair: Mbaj mend refugjatët e Kosovës në kampe, më kërkuan ndihmë dhe iu ndihmova, s’pendohem kurrë

para 6 dite - Gazeta10

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës se 25 vjet pas çlirimit, mbi të gjitha në kujtesën e tij kanë mbetur njerëzit në kampet e refugjatëve afër Shkupit që...

Abdixhiku: Presidenti Rugova, Evropën e konsideronte si bashkësi, e shqiptarët pjesë të tyre

para 6 dite - Gazeta10

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova” kanë organizuar konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, ku kryetari i kësaj partie, Lumir...

Presidentja e njofton djalin e Afrim Bunjakut me Tony Blair

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani sot ka pritur në Presidencë, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Tek Presidenca ka qenë i pranishëm edhe djali i policit tashmë të ndjerë, Afrim Bunjaku, i cili u...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Gazeta10

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Takimi i Kurtit me...

“Gurët e Trepçës”, Osmani ia dorëzon Blairit dhuratën unike nga familja Rugova

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ia ka bërë një dhuratë nga familja Rugova, ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, i cili ka ardhur në Kosovë në prag të Ditës së Çlirimit. Osmani ia dhuroi Blairit...

Të dy në Prishtinë për çlirimin/ Kurti dhe Rama shmangin njëri-tjetrin

para 6 dite - TvNews

Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Takime, vizita e një seancë solemne është paraparë të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës. Krejt këto në kuadër të çlirimit të Kosovës...

Tony Blair pritet nga presidentja Osmani, më vonë do t’i drejtohen bashkë mediave

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, në Presidencë, shkruan Reporteri.net. Blair sot do të qëndrojë në Kosovë. Ai do pritet të takojë...

Osmani pret Ramën në takim: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama, shkruan...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, presidentja Osmani pret Edi Ramën

para 6 dite - BalkanWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin Edi Rama. Bashkë me Ramën ka qenë edhe ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema. Mediat janë lejuar të marrin pamje te pritja para...

Osmani pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Telegrafi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tashmë ka arritur në ambientet e Presidencës së Kosovës, ku është pritur nga presidentja Vjosa Osmani. Pas takimit pritet të ketë deklarim për media. Ish-kryeministri...

Pas Ramës, Osmani pret në takim ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Tony Blair

para 6 dite - Gazeta Express

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Pas këtij takimi, Osmani e Blair mbajnë konferencë...

Edi Rama sot në Prishtinë, Zyra e Kurtit e çon agjendën, s’ka njoftim për takim mes dy Kryeministrave

para 6 dite - Gazeta Express

Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Takime, vizita e një seancë solemne është paraparë të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës. Krejt këto në kuadër të çlirimit të Kosovës...

Presidentja e pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Blair erdhi në Kosovë në prag të 25-vjetorit të Çlirimit të vendit, ku sot do t’i drejtohet...

Rama në Prishtinë në 25 vjetorin e fundit të luftës, pritet nga Vjosa Osmani! Kryeministri takim kokë më kokë me presidenten e Kosovës

para 6 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencën e Kosovës, ku është pritur nga kreu i Shtetit, Vjosa Osmani. Kreu i qeverisë do zhvillojë një takim kokë më kokë me presidenten Vjosa Osmani. Më pas, Kryeministri...

Kryeministri Rama viziton Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit/ Nis takimi kokë më kokë me Presidenten Osmani

para 6 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe po...

25- vjetori i çlirimit të Kosovës, Edi Rama sot në Prishtinë, zbardhet axhenda

para 6 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e hënë më 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

Blair në presidencë, pritet nga Osmani

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, arriti në presidencë, ku u prit nga e presidentja e vendit, Vjosa Osmani, përcjell IndeksOnline. Kjo vizitë vjen me rastin...

Tony Blair në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani [foto]

para 6 dite - Zeri

Për nder të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani priti në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Pas këtij takimi, Osmani e Blairi mbajnë konferencë...

Kryeministri Rama mbërrin në Kosovë, pritet nga Presidentja Osmani: Bashkë për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Vizion Plus

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama, i cili sot ndodhet në Prishtinë, në kuadër të 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Osmani dhe...

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Kryeministri Rama dhe Toni Bler priten nga Presidentja Osmani

para 6 dite - RTSH

Kryeministri Edi Rama dhe Ish-kryeministri britanik Toni Bler (Tony Blair) kanë mbërritur në Prishtinë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama dhe ish-Kryeministri...

Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit të vendit. Blair është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Edi Rama sot në Prishtinë, Zyra e Kurtit e çon agjendën, s’ka njoftim për takim mes dy Kryeministrave

para 6 dite - OraInfo

Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Takime, vizita e një seancë solemne është paraparë të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës. Krejt këto në kuadër të çlirimit të Kosovës...

Edi Rama mbërrin në Kosovë/ Agjenda nuk parashikon takim me Kurtin

para 6 dite - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Bashkë me Ramën ka qenë edhe ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema. Mediat janë lejuar të...

Edi Rama mbërrin në Kosovë/ Agjenda nuk parashikon takim me Kurtin

para 6 dite - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Bashkë me Ramën ka qenë edhe ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema. Mediat janë lejuar të...

Presidentja Osmani pret kryeministrin Rama

para 6 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Mediat janë lejuar të marrin pamje te pritja para objektit të Presidencës, ndërkohë nuk është...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00. Vizita e tij përfshin edhe takimin...

Edi Rama arrin në Kosovë, pritet nga Osmani

para 6 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Osmani...

Edi Rama arrin në Kosovë, pritet në Presidencë nga Osmani

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama, shkruan...

Kurti priti në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Para takimit me Kurtin, ish-kryeministri britanik është takuar me presidenten, Vjosa Osmani...

Kurti refuzon të përgjigjet nëse do të takohet me Ramën

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Por para se të arrinte tek Qeveria nga mediat është pyetur për një çështje tjetër. Kryeministri...

Blair nga Kuvendi: 25 vite më parë u arrit marrëveshja për çlirimin e Kosovës- Ne ndihmuam dhe nuk pendohem kurrë

para 6 dite - Fakti Ditor

Ish Kryeministri Britanik, Tony Blair po qëndron në Kosovë në 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë vizitë ai është takuar me Presidenten Osmani, Ministren Gërvalla e Kryeparlamentarin Konjufca si...

Tony Blair para deputetëve: Nuk pendohem kurrë për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës

para 6 dite - Periskopi

Tony Blair para deputetëve: Nuk pendohem kurrë për mbështetjen ndaj pavarësisë së Kosovës 10 Jun, 11:05 Ish-kryeministri britanik, Tony Blair u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Blair,...

Rama, Hovenier e D’Alema në konferencën e LDK-së, kujtojnë Rugovën

para 6 dite - Bota Press

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier e ish-kryeministri i italisë, Masimmo D’Alema janë disa nga figurat që po marrin pjesë në konferencën “Rugova dhe Perendimi”,...

Kurti pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili është duke qëndruar në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit, raporton Ekonomia...

Blair: Kosova po përballet akoma me sfida por në të ardhmen duhet të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian

para 6 dite - Bota Press

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Konjufca – Blairit në seancën solemne: Ky parlament është i juaji, urdhëroni

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka shprehur nderimin dhe falënderimin e popullit të Kosovës për kontributin e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, në çlirimin e vendit, raporton Ekonomia...

Blair pritet nga fëmijët në oborrin e Kuvendit me flamuj të Kosovës e Britanisë së Madhe

para 6 dite - Ekonomia Online

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është pritur nga një grup fëmijësh të cilët mbanin në duar flamuj të Kosovës dhe Britanisë se Madhe, para Kuvendit të Republikës së Kosovës, raporton Ekonomia Online....

Blair në Kuvend: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë

para 6 dite - Zyrtare

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Blair: Bombardimet e NATO-s ishin gjëja e duhur

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, iu drejtua të hënën deputetëve të Kuvendit të Kosovës, duke kujtuar, siç tha, “vendimin e vështirë për të ndërmarrë veprime për të ndalur luftën në Kosovë”, më 1999....

Blair pritet nga fëmijët në oborrin e Kuvendit me flamuj të Kosovës dhe Britanisë së Madhe

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është pritur nga një grup fëmijësh të cilët mbanin në duar flamuj të Kosovës dhe Britanisë se Madhe para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kjo pritje e ngrohtë e...

Tony Blair: Këta të rinj dhe kjo Kosovë kaq e bukur e ka vendin në BE

para 6 dite - Epoka e Re

Një fjalim emocionues ka mbajtur ish-kryeministri britanik Tony Blair në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e 25-vjetorit të çlirimit. Ai në fjalën e tij, ka thënë se Kosova e ka vendin në...

Tony Blair: Kosova meriton të jetë në familjen e kombeve, pasi këtu po ndodhin gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe,Tony Blair, pas përfundimit të takimit me kryetaren Vjosa Osmani, ka deklaruar se është rikthimi i tij në Kosovë është moment i emocioneve të thella. “Dua ti nderoj...

Blair: Kosova po përballet akoma me sfida por në të ardhmen duhet të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian

para 6 dite - Revista Kosovarja

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë. Ish-kryeministri britanik ka thënë se...

Osmani pas takimit me Blair: Do të mbeteni gjithmonë kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka quajtur kampion të popullit të Kosovës, ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Pas takimit që pati me të në Presidencën e Kosovës, Osmani i uroi mirëseardhje...

"Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive", Blair: Përgëzoj popullin e Kosovës, mezi pres t’iu shoh në familjen evropiane

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË- Ish-kryeministri britanik, Tony Blair ndodhet ditën e sotme në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të vendit. Blair është takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani ku më pas kanë mbajtur...

Tony Blair në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Tetova Sot

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Pas këtij takimi,...

“Mirë se erdhe kryeministër”- Vjosa Osmani publikon foton krah Edi Ramës: 25 vite liri! Bashkë për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë!

para 6 dite - Lexo

“Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë! Mirë se erdhe Kryeministër Rama! #25VjetLiri”, shkruan Vjosa Osmani.

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Osmani: Tony Blair ka qenë dhe mbetet hero, me NATO-n na shpëtuan nga shfarosja

para 6 dite - FaxWeb

Presidentja e Kosovë, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, ku janë planfikuar disa aktivitete. Presidentja në konferencën...

Të dy në Prishtinë për çlirimin/ Kurti dhe Rama shmangin njëri-tjetrin

para 6 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Takime, vizita e një seancë solemne është paraparë të mbahet sot në Kuvendin...

Edi Rama në Kosovë, nuk pritet të ketë takim me Kurtin

para 6 dite - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron sot në një vizitë në Kosovë. Ai në mëngjes është pritur në takim nga presidentja, Vjosa Osmani derisa gjatë ditës pritet të ketë edhe disa takime të tjera....

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - InfoShqip

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00, shkruan Reporteri.net. Vizita e tij...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Presidentja Vjosa Osmani pret kryeministrin Edi Rama

para 6 dite - InfoShqip

Këtë të hënë, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim kryeministrin Edi Rama. Bashkë me Ramën, ka qenë edhe ish-kryeministri i Italisë Massimo D’Alema. Mediat janë lejuar të marrin pamje...

Kurti pret në takim Blairin

para 6 dite - Pressonline

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas seancës solemne në Kuvendin e Kosovës, ka pritur në takim ish- kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi i Kurtit me Blair është duke u zhvilluar...

25 -vjetori i çlirimit, Tony Blair nga Kosova: Mirënjohje për ata që vdiqën për liri

para 6 dite - Euronews

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, do të të ketë disa takime të rëndësishme me liderët e Kosovës në kuadër të 25 -vjetori i çlirimit të saj. - Advertisement - Blair, në një fjalim të mbajtur në Parlamentin...

Blair nga Kuvendi: Ne i dhamë fund një makthi, tash le të punojmë për të ardhmen e popullit të Kosovës

para 6 dite - Dukagjini

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, i cili luajti një rol kyç në ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë në vitin 1999, iu drejtua sot Kuvendit të Kosovës me një fjalim të veçantë për të shënuar 25-vjetorin e...

Abdixhiku: Për ne, Perëndimi nuk është dëshira jonë, është identiteti ynë autokton

para 6 dite - Shqip

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, tha se reflektimin euroatlantik Kosova po e përjeton edhe tash, 25 vjet pas çlirimit....

Kurti pret në takim Blairin

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas seancës solemne në Kuvendin e Kosovës, ka pritur në takim ish- kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi i Kurtit me Blair është duke u zhvilluar...

Konjufca – Blair-it në seancën solemne: Ky parlament është juaji

para 6 dite - Dukagjini

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka shprehur nderimin dhe falënderimin e popullit të Kosovës për kontributin e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, në çlirimin e vendit. Në një seancë...

Blair: Mbaj mend refugjatët e Kosovës në kampe, më kërkuan ndihmë dhe iu ndihmova, s’pendohem kurrë

para 6 dite - Shqip

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës se 25 vjet pas çlirimit, mbi të gjitha në kujtesën e tij kanë mbetur njerëzit në kampet e refugjatëve afër Shkupit që...

Rama në Kosovë, Osmani: Bashkë, për të shënuar momentet më të rëndësishme të historisë

para 6 dite - Syri.mk

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar foto nga takimi me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet në Kosovë në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. “Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme...

Blair: Sot jam këtu për ta përgëzuar popullin e Kosovës, mezi pres t’ju shoh në familjen evropiane

para 6 dite - Syri.mk

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pas takimit me presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur shkurt para mediave, duke ritheksuar sërish mbështetjen për Kosovën. “Emocione të thella të jem këtu....

Edi Rama në Prishtinë takon Osmanin, por jo edhe Kurtin

para 6 dite - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Takimi u zhvillua...

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Osmani nis takimin me Ramën

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Takimi i...

Edi Rama arrin në Kosovë, pritet nga Osmani

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama, shkruan...

Rama viziton sot Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit! Zbardhet axhenda e kryeministrit

para 6 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri Rama do zhvillojë një...

Rama viziton sot Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit! Zbulohet anxhenda e tij për ditën e sotme

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e hënë më 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

Bllokohet trafiku në Prishtinë, shkak vizita e Tony Blair dhe Edi Ramës

para 6 dite - Telegrafi

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndrojnë sot për vizitë për në Kosovë, në nder të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Për shkak të vizitës së tyre për disa...

Kuvendi bëhet gati për ta pritur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, sot do të qëndrojë në Kosovë. Blair, do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00, raporton Zeri.info. Tashmë në...

Tony Blair dhe Edi Rama sot në Kosovë

para 6 dite - RTV 21

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur rol...

Osmani pret në takim Ramën dhe ish-kryeministrin italian

para 6 dite - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Takimi i...

Tony Blair sot i drejtohet Kuvendit të Kosovës

para 6 dite - RTV 21

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për Tony Blair, e cila pritet të mbahet sot. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair do...

Rama mbërrin në Kosovë, pritet nga Presidentja Osmani

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë ka nisur vizitën zyrtare në Kosovë, ku do të zhvillojë një sërë takimesh me liderë të vendit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tashmë ka pritur në...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Osmani takon Ramën dhe D’Alema

para 6 dite - OraInfo

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Takimi i...

Presidentja Osmani nis takimin me Edi Ramën

para 6 dite - Gazeta Express

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama Osmani...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Osmani takon Ramën dhe D’Alema

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Takimi i...

Blair sot takon Osmanin dhe Kurtin

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair sot do të pritet në takime të ndara nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti. Takimi i Osmanit me Blairin pritet që të zhvillohet me fillim...

25- vjetori i çlirimit të Kosovës, Edi Rama sot në Prishtinë, zbardhet axhe...

para 6 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e hënë më 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

Kosova feston 25 vjetorin e çlirimit, Rama vizitë zyrtare në Prishtinë, zbardhet axhenda

para 6 dite - Albeu

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë, me rastin 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, kreu i qeverisë Edi Rama,...

Tony Blair sot në Kosovë, i drejtohet Kuvendit

para 6 dite - RTV 21

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për Tony Blair, e cila pritet të mbahet sot. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair do...

Kosova feston 25 vjetorin e çlirimit! Rama vizitë zyrtare në Prishtinë, zbardhet axhenda e kryeministrit

para 6 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri i vendit, Edi Rama, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë ditën e sotme (10 qershor) me rastin 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, kreu...

Edi Rama arrin në Kosovë, pritet nga Vjosa Osmani

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Kosovë, ku është pritur nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani. Rama vjen në Prishtinë, në rastin e shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, përcjell...

Presidentja Osmani pret në takim kryeministrin shqiptar, Edi Rama

para 6 dite - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Vizita e Ramës në Kosovë po ndodh në 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Takimi Osmani – Rama që ka nisur rreth...

Tony Blair: Pres me padurim që Kosova ta zë vendin në familjen e kombeve

para 6 dite - Arbresh

Tony Blair, ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, një nga aleatët kyç për çlirimin e Kosovës, në konferencën e përbashkët me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se mezi pret ditën kur Kosova do të...

Presidentja për Tony Blair: Roli juaj ishte vendimtar, andaj sikurse atëherë që ishit hero edhe sot jeni

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Blair në Kosovë, takohet me presidenten Osmani

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Me pritje shtetërore, Osmani dhe Blair tashmë kanë nisur takimin e tyre. Pas takimit me Osmanin, ish-kryeministri...

Nis takimi Osmani-Rama

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema. Osmani me një organizim shtetëror ka pritur Ramën në Presidencën...

Konjufca pret në një takim kryeministrin britanik

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blairi, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Tony Blair: Kosova mësim për tërë botën, po ndodhin shumë gjëra pozitive

para 6 dite - Fakti Ditor

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se po ndodhin shumë gjëra pozitive në Kosovë, të cilat janë mësim për tërë botën. “Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për tërë...

Osmani për Tony Blairin: Kampion i popullit të Kosovës !

para 6 dite - Fakti Ditor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Osmani i drejtohet Tony Blairit: Ishit hero i popullit të Kosovës, sot jeni hero i paqes

para 6 dite - Fakti Ditor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

A do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti

para 6 dite - Periskopi

A do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti 10 Jun, 10:54 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. i pyetur nga Ekonomia Online, Kurti...

“E dija para 25 vitesh që ishte gjëja e duhur për ta bërë”, Blair: Në Kosovë po ndodhin gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën

para 6 dite - Periskopi

“E dija para 25 vitesh që ishte gjëja e duhur për ta bërë”, Blair: Në Kosovë po ndodhin gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën 10 Jun, 10:41 Ish-kryeministri britanik Tony Blair pas përfundimit të...

25-vjetori i çlirimit/ Rama viziton sot Kosovën, pritet takim me presidenten Osmani, zbardhet axhenda

para 6 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme një vizitë në Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Rama do zhvillojë një takim kokë...

Tony Blair në Kuvend: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë

para 6 dite - Ekonomia Online

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka mbajtur një fjalim të fuqishëm në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të vizitës së tij në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Ish-kryeministri...

Konjufca pret në takim kryeministrin britanik

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Blair, më herët u takua...

A do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti

para 6 dite - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. i pyetur nga Ekonomia Online, Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u...

Osmani për Tony Blair: Roli juaj ishte vendimtar, andaj sikurse atëherë që ishit hero edhe sot jeni

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Blair në Prishtinë: Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për tërë botën

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair pas përfundimit të takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka deklaruar se është rikthimi i tij në Kosovë është moment i emocioneve të thella. “Dua t’i nderoj njerëzit...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Blair, më herët u takua me presidenten Osmani,...

Osmani për Tony Blair: Roli juaj ishte vendimtar, ishit dhe jeni hero

para 6 dite - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur falënderime ndaj ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, për “shpëtim nga shfarosja”. Osmani ka shprehur ka shprehur mirënjohjen e saj...

Vjosa Osmani pret në takim ish kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Infokusi

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur përballë objektit të presidencës, ish kryeministrin britanik, Tony Blair. Tashmë ka nisur takimi mes tyre, derisa më vonë Blair pritet që të iu drejtohet deputetëve të...

Osmani pret Ramën në presidencë: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË - Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në nder të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të...

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Osmani: Tony Blair ka qenë dhe mbetet hero, me NATO-n na shpëtuan nga shfarosja

para 6 dite - Dosja.al

KOSOVË - Presidentja e Kosovë, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, ku janë planfikuar disa aktivitete. Presidentja...

A do të takohet me Ramën, s’përgjigjet Kurti

para 6 dite - ATV Live

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka treguar nëse do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. i pyetur nga EO, Kurti ka përmendur vetëm seancën solemne, ku deputetëve do t’u adresohet ish-kryeministri...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin britanik

para 6 dite - ATV Live

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në kuadër të shënimit të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, raporton EO. Blair, më herët u takua me presidenten...

Kosova feston 25 vjetorin e çlirimit! Edi Rama vizitë zyrtare në Prishtinë, zbardhet axhenda e kryeministrit

para 6 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë ditën e sotme (10 qershor) me rastin 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, kreu i qeverisë...

Konjufca – Blairit në seancën solemne: Ky parlament është i juaji, urdhëroni

para 6 dite - Shqip

Kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca, i tha ish-kryeministrit britanik, Tony Blair që të ndjehet si në shtëpinë e tij, në seancën solemne parlamentare. Para se ta ftonte për të folur para deputetëve,...

Tony Blair vizitë në Kosovë, presidentja Osmani: Jeni hero i paqes, na shpëtuat

para 6 dite - Euronews

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Në një deklaratë para mediave Osmani tha se Toni Blair është hero i Kosovës pasi në vitin...

Blair: Kosova shembull për botën, po ndodhin shumë gjëra pozitive

para 6 dite - Pressonline

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë luftës në Kosovë, Toni Blair, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka theksuar guximin dhe vendosmërinë e popullit të Kosovës përballë sfidave historike...

Osmani për Tony Blair: Kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Blair: Sot jam këtu për ta përgëzuar popullin e Kosovës, mezi pres t’ju shoh në familjen evropiane

para 6 dite - Gazeta10

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, pas takimit me presidentes e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur shkurt para mediave, duke ritheksuar sërish mbështetjen për Kosovën. “Emocione të thella të jem këtu....

Osmani i drejtohet Blairit: Ishit hero i popullit të Kosovës, tash jeni hero i paqes

para 6 dite - Dukagjini

Presidentja Vjosa Osmani, teksa ka folur për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe intervenimin e NATO-s, ka thënë se gjithmonë bota do ta kujtojë kumbimin e fjalëve të ish-kryeministrit britanik, Tony...

Osmani pas takimit me Ramën: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

As përvjetori i çlirimit nuk i “pajton”: Zyra e Kurtit s’jep njoftim për takim mes dy kryeministrave

para 6 dite - Gazeta10

Në kuadër të çlirimit të Kosovës 25 vjet më parë, krerët e shtetit të Kosovës, kryeministri i vendit, Albin Kurti e presidentja Vjosa Osmani do të presin në vizitë kryeministrin shqiptar, Edi Rama dhe...

Blair: Kosova shembull për botën, po ndodhin shumë gjëra pozitive

para 6 dite - Dukagjini

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë luftës në Kosovë, Toni Blair, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, ka theksuar guximin dhe vendosmërinë e popullit të Kosovës përballë sfidave historike...

25 vjetori i çlirimit, Rama viziton sot Kosovën! Takim kokë më kokë me Vjosa Osmanin

para 6 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e hënë më 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

Blair sot takon Osmanin dhe Kurtit

para 6 dite - Klan Kosova

Ish-kryeministrit britanik, Tony Blair sot do të pritet në takime të ndara nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti. Takimi i Osmanit me Blairin pritet që të zhvillohet me fillim...

Tony Blair sot i drejtohet Kuvendit të Kosovës

para 6 dite - Klan Kosova

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për Tony Blair, e cila pritet të mbahet sot. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair do...

25-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Rama dhe Toni Bler sot në Prishtinë

para 6 dite - RTSH

Ish-kryeministri britanik Toni Bler (Tony Blair) dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të vizitojnë këtë të hënë (10 qershor) Prishtinën në këtë datë historike, e cila përkon me çlirimin e Kosovës...

Edi Rama në Kosovë, takohet me Osmanin por jo me Kurtin

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë, shkruan Gazeta Blic. Ai do të pritet në takim nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani. Por, Rama nuk do të takohet me kryeministrin...

Edi Rama sot në Prishtinë në konferencën e LDK-së

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm sot në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë së Kosovës,...

Kosova feston 25-vjetorin e çlirimit/ Rama vizitë zyrtare në Prishtinë, zbardhet axhenda

para 6 dite - Opinion

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë ditën e sotme me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, kreu i qeverisë Edi Rama...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Ina

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

Tony Blair sot në Kosovë, takime të rëndësishme me liderët e vendit

para 6 dite - Zhurnal

14 Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite ai do të ketë disa takime të rëndësishme me liderët e vendit. Vizita e tij përfshin pjesëmarrjen...

Edi Rama sot në Prishtinë në konferencën e LDK-së

para 6 dite - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm sot në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë së Kosovës,...

Presidentja Vjosa Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - Zeri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Zeri

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00. Para seancës, presidentja e Kosovës,...

Ngjarjet për ditën e sotme

para 6 dite - GazetaBlic

Disa nga ngjarjet e parapara të zhvillohen sot. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. (Mediat mund të marrin pamje te pritja para objektit...

Rama sot viziton Kosovën

para 6 dite - GazetaBlic

Në Kosovë sot qëndron kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të pres në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Edhe kryetari i Prishtinës Përparim...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin Tony Blair

para 6 dite - OraInfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi sipas njoftimit të Kuvendit do të mbahet nga ora 10:10 minuta. Blair do të qëndrojë në Kosovë...

Tony Blair i drejtohet sot Kuvendit me fjalim

para 6 dite - OraInfo

Kuvendi i Kosovës do të organizojë sot seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ka pasur ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Tapet i kuq për Ramën në Prishtinë, Vjosa Osmani pret kryeministrin e Shqipërisë

para 6 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencë për takimin me presidenten Vjosa Osmani, i pari takim që hap agjendën e javës së Çlirimit të Kosovës. Ai ka qenë i shoqëruar edhe nga ish-kryeministri italian...

Presidentja Osmani nis takimin me Edi Ramën

para 6 dite - Infokusi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama Osmani...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin Tony Blair

para 6 dite - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi sipas njoftimit të Kuvendit do të mbahet nga ora 10:10 minuta. Blair do të qëndrojë në Kosovë...

Edi Rama sot në Prishtinë në konferencën e LDK-së

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm sot në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë së Kosovës,...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Ina

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00, shkruan Reporteri.net. Vizita e tij...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Bota Sot

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00. Para seancës, presidentja e Kosovës,...

Gjithçka gati për takimin, Osmani, Blair dhe Rama

para 6 dite - Indeks online

Një varg aktivitetesh do të shënohet 25-vjetorit i çlirimit të Kosovës. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, pas pak, do të takojë dy personalitete shumë të rëndësishme, ish-kryeministrin e Britanisë së...

Konjufca pret në takim Tony Blair

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair, raporton Gazeta Blic. Takimi do të mbahet në ora 10:10. Njoftimi i plotë: Kryetari i...

LDK organizon konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”

para 6 dite - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në shënim të 25 vjetorit të lirisë së Kosovës, raporton Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: Sot (e hënë), nga ora 11:00,...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Syri

Prishtinë - Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00. Para seancës, presidentja...

Tony Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Arbresh

Ka nisur takimi mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe ish-kryeministrit britanik, Tony Blair. Pas takimit, Osmani dhe Blair pritet të deklarohen për media. Blair pritet t’i drejtohet me një fjalim...

Osmani pret në takim ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Tony Blair

para 6 dite - Bota Press

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Pas këtij takimi, Osmani e Blair mbajnë konferencë...

Osmani për Tony Blair: Kampion i popullit të Kosovës

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur ish-kryeministrin britanik, Tony Blair – “kampion të popullit të Kosovës”. Përmes disa fotografive të postuara në rrjete sociale, Osmani i uroi mirëseardhje...

Osmani për kryeminstrin Rama: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Osmani ka publikuar disa fotografi, në të cilat ka shkruar...

Rama e D`Alema takohen me Osmanin

para 6 dite - Epoka e Re

Kanë mbërritur në presidencë, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ish-Kryeministri Italian Massimo D’Alema. Rama e D’Alema janë pritur nga presidentja Vjosa Osmani, me të cilët po zhvillon një takim....

"25-vjetori i ndërhyrjes së NATO-s"/ Gafa e zëdhënësve të kryeministrit, zhdukin çlirimin e Kosovës nga njoftimi i vizitës së Ramës në Prishtinë

para 6 dite - Dosja.al

TIRANË - Kryeministri Edi Rama po zhvillon ditën e sotme një vizitë në Kosovë, me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Referuar axhendës, Rama do të ketë edhe një takim kokë më kokë me presidenten...

Tony Blair në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - ATV Live

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Pas këtij takimi,...

Osmani pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Dukagjini

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit të vendit. Blair është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Osmani pret kryeministrin Rama: Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë

para 6 dite - Alfax

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. “Bashkë, për t’i shënuar momentet më të rëndësishme të historisë së popullit tonë! Mirë se erdhe...

Osmani pret në takim Blairin

para 6 dite - ACTV

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair. Pas këtij takimi, Osmani e Blair mbajnë konferencë...

Rama-Osmani takim kokë më kokë në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës

para 6 dite - TRT Balkan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po zhvillon këtë të hënë (10 qershor) një vizitë në Prishtinë, me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare është...

Tony Blair sot në Kosovë, takime të rëndësishme me liderët e vendit

para 6 dite - Telegrafi

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite ai do të ketë disa takime të rëndësishme me liderët e vendit. Vizita e tij përfshin pjesëmarrjen...

Nis takimi Osmani-Rama

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Osmani me një organizim shtetëror ka pritur Ramën në Presidencën e Kosovës. Rama dhe Vjosa do të zhvillojnë...

Edi Rama në Kosovë, pritet nga Osmani por jo edhe nga Kurti

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të marr pjesë në konferencën shkencore për 25-vjetorin e ndërhyrjes së NATO’s dhe Çlirimit të Kosovës: ‘’Një çerek shekulli shtetndërtim, sfida dhe arritje- qasje...

Tony Blair sot i drejtohet Kuvendit të Kosovës

para 6 dite - Tetova Sot

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për Tony Blair, e cila pritet të mbahet sot. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair do...

Presidentja Osmani sot pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - OraInfo

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Reporteri

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00, shkruan Reporteri.net. Gjatë kohës...

Tony Blair sot në Kosovë, takime të rëndësishme me liderët e vendit

para 6 dite - Bota Sot

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite ai do të ketë disa takime të rëndësishme me liderët e vendit. Vizita e tij përfshin pjesëmarrjen...

Presidentja Osmani takon Edi Ramën e më pas edhe Tony Blair

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani do të pres sot në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Takimi i Osmanit me Ramën parashihet të nis rreth orës 08:00. Ndërsa në ora 09:00, presidentja Osmani do...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

Tony Blair dhe Edi Rama priten sot nga Kryetari i Prishtinës

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - RTK

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00. Para seancës, presidentja e Kosovës,...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

Tony Blair i drejtohet sot Kuvendit të Kosovës

para 6 dite - Lajmi.net

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për Tony Blair, e cila pritet të mbahet sot. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair do...

25 vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair dhe Kryeministri Rama sot në Prishtinë

para 6 dite - Java News

Ish-kryeministri britanik Toni Bler (Tony Blair) dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të vizitojnë këtë të hënë (10 qershor) Prishtinën në këtë datë historike, e cila përkon me çlirimin e Kosovës...

Ngjarjet për sot

para 6 dite - RTK

Disa nga ngjarjet e parapara të zhvillohen sot. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. (Mediat mund të marrin pamje te pritja para objektit...

25 vjetori i çlirimit të Kosovës, Toni Bler dhe Kryeministri Rama sot në Prishtinë

para 6 dite - RTSH

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të vizitojnë këtë të hënë (10 qershor) Prishtinën në këtë datë historike, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vite më parë....

Rama sot vizitone Kosovën

para 6 dite - RTK

Në Kosovë sot qëndron kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të pres në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Edhe kryetari i Prishtinës Përparim...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

Kurti pret në takim Tony Blair

para 6 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret sot në takim ish- kryeministrin britanik, Tony Blair, raporton Gazeta Blic. Takimi do të mbahet në ora 10:45. Agjenda e plotë e kryeministrit: Kryeministri...

Tony Blair i drejtohet sot Kuvendit me fjalim

para 6 dite - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës do të organizojë sot seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ka pasur ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Gazeta Express

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

Tony Blair i drejtohet sot Kuvendit me fjalim

para 6 dite - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës do të organizojë sot seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ka pasur ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Tony Blair në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Ekonomia Online

Për nderë të 25-vjetori të çlirimit të vendit, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takimi ish-Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, raporton Ekonomia Online. Pas këtij takimi,...

Edi Rama sot në Prishtinë, Zyra e Kurtit e çon agjendën, s’ka njoftim për takim mes dy Kryeministrave

para 6 dite - Periskopi

Edi Rama sot në Prishtinë, Zyra e Kurtit e çon agjendën, s’ka njoftim për takim mes dy Kryeministrave 10 Jun, 9:30 Një agjendë e ngjeshur e pret sot kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Takime, vizita...

Presidentja Osmani nis takimin me Edi Ramën

para 6 dite - Bota Press

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama Osmani...

Tony Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit të vendit. Blair është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Edi Rama mbërrin në Kosovë, pritet në Presidencë nga Osmani

para 6 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur vizitën në Kosovë, ku ka mbërritur në Presidencë, i pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë ka nisur...

Ish-kryeministri anglez, Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, qëndrojnë për vizitë në Kosovë

para 6 dite - Radio Kosova e Lire

Ish-Kryeministri anglez, Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, në vigjilje të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga pushtimi serb. Blair, i cili ka luajtur...

Presidentja Osmani nis takimin me Edi Ramën

para 6 dite - Revista Kosovarja

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes ka nisur të pres mysafirë të rëndësishëm. Pritjen e parë e ka bërë për kryeministrin shqiptar, Edi Rama Osmani...

Kryeministri Edi Rama viziton Kosovën në 25 vjetorin e çlirimit

para 6 dite - Shqip

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë këtë të hënë, 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

Blair arrin në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Dukagjini

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, ka mbërritur në Kosovë për 25-vjetorin e çlirimit të vendit. Blair është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin Tony Blair

para 6 dite - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi sipas njoftimit të Kuvendit do të mbahet nga ora 10:10 minuta. Blair do të qëndrojë në Kosovë...

Nis takimi mes Osmanit dhe Edi Ramës

para 6 dite - Arbresh

Ka nisur takimi mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Takimi ishte paralajmëruar të nis në ora 08:00. Edhe kryetari i Prishtinës Përparim pret në takim kryeministri...

Rama sot vizitone Kosovën

para 6 dite - Infokusi

Në Kosovë sot qëndron kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të pres në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Edhe kryetari i Prishtinës Përparim...

Tony Blair sot viziton Kosovën

para 6 dite - ATV Live

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite ai do të ketë disa takime të rëndësishme me liderët e vendit. Vizita e tij përfshin pjesëmarrjen...

25-vjetori i çlirimit | Seancë solemne sot, Tony Blair mban fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Gazeta10

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Seanca solemne do të fillojë nga ora 10:15, ndërsa...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Osmani pret në takim kryeministrin shqiptar dhe italian

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema, raporton...

Tony Blair i drejtohet sot Kuvendit me fjalim

para 6 dite - Infokusi

Kuvendi i Kosovës do të organizojë sot seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ka pasur ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

25- vjetori i çlirimit të Kosovës, Edi Rama sot në Prishtinë, zbardhet axhenda

para 6 dite - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e hënë më 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

Rama mbërrin në Kosovë, pritet në Presidencë nga Osmani

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë ka nisur vizitën zyrtare në Kosovë, ku do të zhvillojë një sërë takimesh me liderë të vendit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tashmë ka pritur në...

Kryeministri Edi Rama pritet të vizitojë Kosovën në 25 vjetorin e çlirimit

para 6 dite - Euronews

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e hënë më 10 qershor, një vizitë në Prishtinë, Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Kryeministri...

25-vjetori i çlirimit/ Rama viziton sot Kosovën, pritet takim me presidenten Osmani, zbardhet axhenda

para 6 dite - Dosja.al

TIRANË - Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme një vizitë në Kosovë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Në nisje të vizitës, Rama do zhvillojë një takim...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

Rama vizitë në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Pressonline

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë ka nisur vizitën zyrtare në Kosovë, ku do të zhvillojë një sërë takimesh me liderë të vendit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do tA presë kryeministrin...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin Tony Blair

para 6 dite - Realiteti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi sipas njoftimit të Kuvendit do të mbahet nga ora 10:10 minuta. Blair do të qëndrojë në Kosovë...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca sot do ta pres në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Takini pritet të mbahet në ora 10:10./Arbresh.info/

Konferenca ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, merr pjesë Rama

para 6 dite - Arbresh

Sot do të mbahet konferenca ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, e organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Fondacioni “Ibrahim Rugova”. Në këtë konfrencë...

Rama vizitë në Kosovë, pritet nga presidentja Osmani

para 6 dite - Dukagjini

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, këtë të hënë ka nisur vizitën zyrtare në Kosovë, ku do të zhvillojë një sërë takimesh me liderë të vendit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do tA presë kryeministrin...

Konjufca pret në takim ish-kryeministrin Tony Blair

para 6 dite - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Takimi sipas njoftimit të Kuvendit do të mbahet nga ora 10:10 minuta. Blair do të qëndrojë në Kosovë...

Ngjarjet e ditës

para 6 dite - Arbresh

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për sot: 08:00 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pret në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Mediet mund të marrin pamje vetëm nga pritja para objektit të...

Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban sot fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Ekonomia Online

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, sot do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga ora 10:00. Vizita e tij përfshin edhe takimin...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Dukagjini

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, këtë të hënë do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Kjo seancë solemne për 25-vjetorin e çlirimit,...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair sot mban fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Arbresh

Kuvendi i Kosovës do të organizojë sot seancë solemne për nder të 25-vjetorit të çlirimit. Me këtë rast, ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair do të mbajë një fjalim para deputetëve të...

Osmani pret në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani do ta pres sot në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Takimi pritet të filloj nga ora 09:00. Presidenca njofton se pas përfundimit të takimit,...

Osmani sot pret në takim Edi Ramën

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do ta pres nesër në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Takimi pritet të filloj nga ora 08:00. Presidenca nuk ka dhënë detaje nëse do të ketë prononcim për media...

Osmani e publikon agjendën, nesër takon Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do ta takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair, i cili ka pasur një ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Seanca për 25-vjetorin e çlirimit, Tony Blair i drejtohet nesër Kuvendit me fjalim

para 6 dite - Zeri

Kuvendi i Kosovës do të organizojë seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ka pasur ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban nesër fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Indeks online

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të hënën më 10.06.2024. Sipas njoftimit, kjo seancë...

Tony Blair nesër i drejtohet Kuvendit

para 6 dite - RTK

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair. Seanca do të nis në ora 10:25, ka njoftuar zyra për media e Kuvendit të Kosovës.

Seanca për 25 vjetorin e çlirimit, Tony Blair i drejtohet nesër Kuvendit me fjalim

para 6 dite - OraInfo

Kuvendi i Kosovës do të organizojë seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair. Seanca do të nis në ora 10:25, ka njoftuar zyra...

Seanca për 25 vjetorin e çlirimit, Tony Blair i drejtohet nesër Kuvendit me fjalim

para 6 dite - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës do të organizojë seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës. I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair. Seanca do të nis në ora 10:25, ka njoftuar zyra...

Presidentja Osmani pret nesër në takim ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe, Tony Blair

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, do të qëndrojë për vizitë në Prishtinë nesër në kuadër të shënimit të aktiviteteve për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës....

25 vjetori i çlirimit të Kosovës, presidentja Osmani nesër pret Tony Blair dhe Edi Ramën

para 6 dite - Klan Kosova

Një varg aktivitetesh do të shënohet me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës, duke filluar nga dita e nesërme. Mjaft e zënë me punë e takime do të jetë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo...

Ngjarjet e datës 10 qershor

para 6 dite - RTV 21

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë zhvillon vizita në Kaçanik, ora 09:35 – takim me kryetarin Besim Ilazi; Hani i Elezit, ora 11:30 – takim me kryetarin Mehmet Ballazhi; ora 12:30 – vizitë te qendra memorialë...

25 vjetori i çlirimit të Kosovës, presidentja Osmani nesër takon Tony Blairin dhe Edi Ramën

para 6 dite - Klan Kosova

Një varg aktivitetesh do të shënohet me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës, duke filluar nga dita e nesërme. Mjaft e zënë me punë e takime do të jetë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo...

Abdixhiku thotë se gjithçka është gati për konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, pjesë do të marrë edhe Rama

para 6 dite - Zeri

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”. Konferenca në fjalë në të cilën do të marrë pjesë edhe kryeministri...

Presidentja Osmani nesër në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, nesër për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm. Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani...

Presidentja nesër takon Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do ta takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair, i cili ka pasur një ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, presidentja Osmani nesër takon Tony Blairin dhe Edi Ramën

para 6 dite - Zeri

Një varg aktivitetesh do të shënohet me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës, duke filluar nga dita e nesërme. Mjaft e zënë me punë e takime do të jetë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Ajo...

Abdixhiku thotë se gjithçka është gati për konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, pjesë do të marrë edhe Rama

para 6 dite - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”. Konferenca në fjalë në të cilën do të marrë pjesë edhe kryeministri...

Abdixhiku thotë se gjithçka është gati për konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, do të marrë pjesë edhe Rama

para 6 dite - Reporteri

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”. Konferenca në fjalë në të cilën do të marrë pjesë edhe kryeministri...

Presidentja Osmani e publikon agjendën, nesër takon Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do ta takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair, i cili ka pasur një ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Ngjarjet për ditën e nesërme

para 6 dite - Bota Sot

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë zhvillon vizita në Kaçanik, ora 09:35 - takim me kryetarin Besim Ilazi; Hani i Elezit, ora 11:30 - takim me kryetarin Mehmet Ballazhi; ora 12:30 - vizitë te qendra memorialë...

Osmani e publikon agjendën, nesër takon Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do ta takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair, i cili ka pasur një ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Osmani e publikon agjendën, nesër takon Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - Indeks online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do ta takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair, i cili ka pasur një ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Osmani e publikon agjendën, nesër takon Edi Ramën dhe Tony Blairin

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do ta takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe ish-kryeministrin e Britanisë së Madhe Tony Blair, i cili ka pasur një ndikim të rëndësishëm në çlirimin...

Abdixhiku thotë se gjithçka është gati për konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, pjesë do të marrë edhe Rama

para 6 dite - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për konferencën ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”. Konferenca në fjalë në të cilën do të marrë pjesë edhe kryeministri...

25-vjetori i çlirimit, presidentja Vjosa Osmani pret nesër kryeministrin shqiptar, Edi Rama

para 6 dite - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të qëndrojë për vizitë në Prishtinë, nesër në kuadër të shënimit të aktiviteteve për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në ora 08:00 ai do të pritet nga presidentja...

Edi Rama nesër në Prishtinë, flet për “Rugovën dhe Perëndimin” në Konferencën e LDK’së

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban nesër fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Kallxo

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të hënën më 10.06.2024. Sipas njoftimit, kjo seancë...

Tony Blair e Edi Rama vizitojnë nesër Kosovën për nder të 25-vjetorit të çlirimit

para 6 dite - Reporteri

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pritet që gjatë ditës së hënë [nesër] me 10 qershor do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës...

Edi Rama nesër në Prishtinë, në Konferencën e LDK-së, flet për temën “Rugova dhe Perëndimi”

para 6 dite - Gazeta Express

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

Edi Rama nesër në Prishtinë, në Konferencën e LDK-së, flet për temën “Rugova dhe Perëndimi”

para 6 dite - OraInfo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - RTV 21

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - Telegrafi

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

Edi Rama nesër në Prishtinë, në Konferencën e LDK-së

para 6 dite - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair mban nesër fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 6 dite - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe gjatë kohës së luftës në Kosovë, Tony Blair, do t’u drejtohet me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të hënën më 10.06.2024. Sipas njoftimit, kjo seancë...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - GazetaBlic

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - Bota Sot

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

Seancë solemne për 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, Tony Blair nesër adresohet para deputetëve të Kuvendit

para 6 dite - Arbresh

Kuvendi i Kosovës do të organizoj nesër seancë solemne për nderë të 25-vjetorit të çlirimit. Me këtë rast, ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair do të mbaj një fjalim para deputetëve të...

Tony Blair e Edi Rama vizitojnë Kosovë për nder të 25-vjetorit të çlirimit

para 6 dite - Pressonline

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pritet që gjatë ditës së hënë [nesër] me 10 qershor do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës...

Edi Rama nesër në Prishtinë, në Konferencën e LDK-së, flet për temën “Rugova dhe Perëndimi”

para 6 dite - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

Edi Rama nesër në Prishtinë, në Konferencën e LDK-së, flet për temën “Rugova dhe Perëndimi”

para 6 dite - TvNews

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

Osmani pret nesër në takim ish-kryeministrin britanik, Tony Blair

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani do ta pres nesër në takim ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair. Takimi pritet të filloj nga ora 09:00. Presidenca njofton se pas përfundimit të takimit,...

Osmani pret nesër në takim Edi Ramën

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani do ta pres nesër në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Takimi pritet të filloj nga ora 08:00 Presidenca nuk ka dhënë detaje nëse do të ketë prononcim për media...

Edi Rama nesër në Prishtinë, në Konferencën e LDK-së

para 6 dite - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të jetë i pranishëm të hënën në konferencën ndërkombëtare ‘Rugova dhe Perëndimi’ të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për nder të 25 vjetorit të lirisë...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë. Blair, i cili ka luajtur...

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair e Edi Rama vizitë në Kosovë

para 6 dite - Gazeta10

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, për nder të 25 vjetorit të Çlirimit të Kosovës. Blair, i cili ka luajtur rol...

25-vjetori i çlirimit, Tony Blair e Edi Rama për vizitë në Kosovë

para 6 dite - Top24

Ish-kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nesër do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës 25 vjet më parë Blair, i cili ka luajtur rol...

Tony Blair e Edi Rama vizitojnë Kosovë për nder të 25-vjetorit të çlirimit

para 6 dite - Dukagjini

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pritet që gjatë ditës së hënë [nesër] me 10 qershor do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, e cila përkon me çlirimin e Kosovës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK