Miratohet rezoluta për Gazën, SHBA: Izraeli dhe Hamasi të zbatojnë planin pa kushte

para 4 dite - Vizion Plus

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi rezolutën për mbështetjen e një plani i cili ka për qëllim fundin e luftës në Rripin e Gazës. Rezoluta e propozuar nga Shtetet e Bashkuara te Amerikës...

Lufta në Gazë, Blinken takohet me figurat e opozitës së Izraelit

para 4 dite - RTK

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken është takuar në Izrael me figurat e opozitës Benny Gantz dhe Yair Lapid. Në një deklaratë nga zyra e Gantz, kreu i partisë së Unitetit Kombëtar tha se ai i...

Bideni i bën thirrje Hamasit ta “dëshmojë” se dëshiron armëpushim

para 4 dite - Klan Kosova

Presidenti amerikan Joe Biden, i ka bërë thirrje Hamasit të dëshmojë se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Çfarë përmban plani me tre faza për t'i dhënë fund luftës në Gaza

para 4 dite - Gazeta Tema

Një propozim me tre faza që do t’i jepte fund luftimeve midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza është pranuar nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së. Katërmbëdhjetë nga 15 anëtarët e këshillit votuan në favor të...

Egjipti: Izraeli dhe Hamasi të zbatojnë pa kushte marrëveshjen e propozuar nga Bideni

para 4 dite - Anadolu Agency

Kajro Egjipti u bëri thirrje Izraelit dhe Hamasit që të ndërmarrin hapa serioze për të përfunduar sa më parë marrëveshjen me 3 faza të paraqitur nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden, e cila në fazën e parë...

Hamasi pranon rezolutën e OKB-së për armëpushim, gati për t’i negociu...

para 4 dite - BalkanWeb

Hamasi ka njoftuar se ka pranuar rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për armëpushimin në Gazë dhe është deklaruar i gatshëm t’i negociojë mbi detajet. Këtë e ka bërë të ditur të martën, zyrtari...

Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

para 4 dite - Gazeta Express

Disa pamje të publikuara në internet thuhet se tregojnë momentin dramatik kur tri pengje u shpëtuan në Gaza më shumë se tetë muaj pas rrëmbimit në Izrael. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet...

Dalin pamjet e operacionit izraelit për shpëtimin e 4 pengjeve

para 4 dite - Klan

Publikohen për të parën herë pamje nga operacioni i 8 Qershorit i forcave speciale të policisë izraelite, ku u shpëtuan 4 pengje që mbaheshin nga Hamasi në kampin e Nuseiratit. Filmimet janë kryer me kamerat...

Publikohet VIDEO! Momenti kur ushtria shpëton pengjet izraelite nga Hamasi, ja si i gjetën në kampin e refugjatëve

para 4 dite - Gazeta Shqip

Janë publikuar nga mediat e huaja pamjet nga aksioni i ushtrisë izraelite, për të çliruar pengjet nga duart e Hamas. “Daily Mail” ka publikuar një video, ku shihen disa ushtarë nga njësia elitare Yamam...

FOTO/ Blinken pritet me protesta në Tel Aviv

para 4 dite - ABC News

Protestuesit janë mbledhur jashtë një hoteli në Tel Aviv që do të presë sot sekretarin e shtetit dhe zyrtarë të tjerë për bisedime. Kjo është vizita e tetë e Blinken në rajon që nga shpërthimi i luftës,...

Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

para 4 dite - Telegrafi

Disa pamje të publikuara në internet thuhet se tregojnë momentin dramatik kur tri pengje u shpëtuan në Gaza më shumë se tetë muaj pas rrëmbimit në Izrael. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet...

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

para 4 dite - Ina

Këshilli i Sigurisë së KB-së ka miratuar rezolutën amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe lirimin e pengjeve dhe i bën thirrje Hamasit palestinez që ta pranojë ofertën....

Hamasi gati të pranojë armëpushimin: SHBA të sigurohet që Izraeli do e respektojë

para 4 dite - Vizion Plus

Hamasi pranon vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për një armëpushim në luftën në Gaza dhe është i gatshëm të negociojë detajet e zbatimit, tha për Reuters sot Sami Abu Zohri, një zyrtar i grupit...

Biden i bën thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron armëpushim

para 4 dite - Lajm

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Blinken: Angazhimi i Netanyahut për një armëpushim në Gaza

para 4 dite - Syri

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka "riafirmuar angazhimin e tij" për një armëpushim të propozuar në Gaza, njoftoi Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken një ditë pas takimit të tyre në Jerusalem....

Këshilli i Sigurimit të OKB miratoi rezolutën, Hamasi: Jemi gati të negociojmë detajet e armëpushimit

para 4 dite - Panorama

Hamasi ka pranuar rezolutën e armëpushimit të miratuar nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së dhe është gati të negociojë detajet, ka thënë një nga zyrtarët e grupit militant për Reuters. Sami Abu Zuhri tha...

Hamasi mirëpret rezolutën e KS-OKB që mbështet propozimin e Bidenit për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Shenja

Hamasi njoftoi se është i gatshëm të negociojë me ndërmjetësit për zbatimin e parimeve të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) lidhur me një armëpushim të përhershëm në...

Türkiye e cilëson si "hap të rëndësishëm" rezolutën e miratuar në KS-OKB për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Anadolu Agency

Ankara Ministria e Jashtme e Türkiyes e cilësoi si një "hap të rëndësishëm në aspektin për përfundimin e masakrës në Gaza" rezolutën që u miratua dje në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB)...

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

para 4 dite - TV21

Këshilli i Sigurisë së KB-së ka miratuar rezolutën amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe lirimin e pengjeve dhe i bën thirrje Hamasit palestinez që ta pranojë ofertën....

Bideni i bën thirrje Hamasit ta “dëshmojë” se dëshiron armëpushim

para 4 dite - Periskopi

Bideni i bën thirrje Hamasit ta “dëshmojë” se dëshiron armëpushim 11 Jun, 12:49 Presidenti amerikan Joe Biden, i ka bërë thirrje Hamasit të dëshmojë se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar...

BE mirëpret rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Shenja

Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se mirëpret rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) për propozimin e fundit për armëpushim në Gaza, raporton Anadolu. “BE-ja mirëpret miratimin...

Rezoluta e Këshillit të Sigurimit për armëpushim, Egjipti thirrje Izraelit: Jepini fund luftës

para 4 dite - FaxWeb

Egjipti përshëndeti rezolutën e Këshillit të Sigurimit që bën thirrje për një armëpushim gjithëpërfshirës dhe të përhershëm në Gaza. Rezoluta në fjalë bënë thirrje për tërheqjen totale të Izraelit, kthimin...

OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë

para 4 dite - Top24

Këshilli i Sigurisë së KB-së ka miratuar rezolutën amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe lirimin e pengjeve dhe i bën thirrje Hamasit palestinez që ta pranojë ofertën....

Zyra e OKB-së për të Drejtat e Njeriut: Vdekjet e civilëve në Gaza, krime lufte

para 4 dite - Euronews

Operacioni izraelit për të siguruar lirimin e katër pengjeve nga grupet e armatosura palestineze të shtunën u zhvillua në zona me popullsi të dendur, duke rezultuar në të paktën 274 palestinezë të vrarë,...

Biden i bën thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se do armëpushim

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

SHBA – Biden: Hamasi të demonstrojë se dëshiron një armëpushim në Gaza

para 4 dite - Shqipmedia

UASHINGTON, 11 qershor /ATSH-DPA/ – Presidenti amerikan, Joe Biden e ka ftuar Hamasin të demonstrojë se me të vërtetë dëshiron një armëpushim në Rripin e Gazës duke pranuar marrëveshjen e propozuar në...

BE mirëpret rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Anadolu Agency

Athinë Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se mirëpret rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) për propozimin e fundit për armëpushim në Gaza, raporton Anadolu. "BE-ja mirëpret miratimin...

Biden thirrje Hamas të pranojë marrëveshjen e armëpushimit

para 4 dite - Syri.net Kosova

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të tregojë se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Biden i bën thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron armëpushim

para 4 dite - Telegrafi

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Hamasi gati të pranojë armëpushimin: SHBA të sigurohet që Izraeli do e respektojë

para 4 dite - Pressonline

Hamasi pranon vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për një armëpushim në luftën në Gaza dhe është i gatshëm të negociojë detajet e zbatimit, tha për Reuters sot Sami Abu Zohri, një zyrtar i grupit...

Çfarë përmban plani me tre faza për dhënien fund të luftës në Gaza

para 4 dite - Euronews

Një propozim me tre faza që do t’i jepte fund luftimeve midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza është pranuar nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së. Katërmbëdhjetë nga 15 anëtarët e këshillit votuan në favor të...

Këshilli i Sigurimit mbështet planin e SHBA-së për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Zeri

Një plan i paraqitur nga presidenti i SHBA-së Joe Biden për armëpushimin në Rripin e Gazës u pranua nga Këshilli i Sigurimit. Forumi më i fuqishëm i OKB-së votoi në Nju-Jork (10.06.2024) rezolutën përkatëse....

Biden thirrje Hamas të pranojë marrëveshjen e armëpushimit

para 4 dite - ABC News

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të tregojë se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Blinken në Izrael për të diskutuar propozimin e armëpushimit në Gaza

para 4 dite - ABC News

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken do të takohet sot me liderët e opozitës izraelite si pjesë e turneut të tij të ri në Lindjen e Mesme për të promovuar planin e armëpushimit të Gazës të mbështetur...

Blinken në Izrael për të diskutuar propozimin e armëpushimit në Gaza

para 4 dite - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken do të takohet sot me liderët e opozitës izraelite si pjesë e turneut të tij të ri në Lindjen e Mesme për të promovuar planin e armëpushimit të Gazës të mbështetur...

Blinken pritet me protesta në Tel Aviv

para 4 dite - Arbresh

Protestuesit janë mbledhur jashtë një hoteli në Tel Aviv që do të presë sot sekretarin e shtetit dhe zyrtarë të tjerë për bisedime. Kjo është vizita e tetë e Blinken në rajon që nga shpërthimi i luftës,...

Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

para 4 dite - Periskopi

Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet 11 Jun, 11:41 Disa pamje të publikuara në internet thuhet se tregojnë momentin dramatik...

Këshilli i Sigurimit miratoi një rezolutë për armëpushimin që synon t’i japë fund luftës Izrael-Hamas në Gaza

para 4 dite - Portalb

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t’i japë fund luftës tetëmuajshe të Izraelit në Gaza, transmeton VOA . Rezoluta...

Miratohet rezoluta për Gazën, SHBA: Izraeli dhe Hamasi të zbatojnë planin pa kushte

para 4 dite - JOQ Albania

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi rezolutën për mbështetjen e një plani i cili ka për qëllim fundin e luftës në Rripin e Gazës. Rezolute e propozuar nga Shtetet e Bashkuara te Amerikës...

Hamasi mirëpret rezolutën e KS-OKB që mbështet propozimin e Bidenit për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Alfax

Hamasi njoftoi se është i gatshëm të negociojë me ndërmjetësit për zbatimin e parimeve të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) lidhur me një armëpushim të përhershëm në...

Biden thirrje Hamas të pranojë marrëveshjen e armëpushimit

para 4 dite - Syri

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të tregojë se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Hamasi mirëpret rezolutën e KS-OKB që mbështet propozimin e Bidenit për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Anadolu Agency

Gaza Hamasi njoftoi se është i gatshëm të negociojë me ndërmjetësit për zbatimin e parimeve të rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) lidhur me një armëpushim të përhershëm...

Tel Aviv, protestë para hotelit ku qëndron Antony Blinken

para 4 dite - TRT Balkan

Një grup qytetarësh, përfshirë familjet e të burgosurve izraelitë në Gaza, dolën në rrugë dhe shprehën pakënaqësinë e tyre për dështimin e arritjes së marrëveshjes. për shkëmbimin e të burgosurve dhe një...

Gaza, 9 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite, mes tyre edhe fëmijë

para 4 dite - TRT Balkan

Të paktën nëntë palestinezë u vranë, përfshirë fëmijë dhe të tjerë u plagosën në një seri sulmesh ajrore izraelite në zonat e banuara në gjithë Rripin e Gazës. Mbrojtja Civile Palestineze tha në një deklaratë...

BE-ja mirëpret rezolutën e KS-OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - TRT Balkan

Bashkimi Evropian njoftoi se e mirëpret rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) për propozimin e fundit për armëpushim në Gaza. "BE-ja mirëpret miratimin e rezolutës 2735 të...

Këshilli i Sigurimit mbështet planin e armëpushimit midis Izraelit dhe Gazës

para 4 dite - Syri.net Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar për të mbështetur një plan armëpushimi të propozuar nga SHBA, midis Izraelit dhe Gazës. Propozimi përcakton kushtet për një "armëpushim të plotë dhe...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mbështet planin e armëpushimit mes Izraelit d...

para 4 dite - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar për të mbështetur një plan armëpushimi të propozuar nga SHBA-ja mes Izraelit dhe Gazës. Propozimi përcakton kushtet për një “armëpushim të plotë”,...

Rezoluta e Këshillit të Sigurimit, vizion për zgjidhjen me dy shtete, izraelitë dhe palestinezë, krah njeri-tjetrit

para 4 dite - Syri

Këshilli i Sigurimit në OKB u shpreh pro planit të paraqitur nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden, për armëpushim në Gazë. 14 vende votuan pro rezolutës, Rusia abstenoi. Plani parashikon fundin e luftimeve...

Këshilli i Sigurimit mbështet planin e armëpushimit midis Izraelit dhe Gazës

para 4 dite - Syri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar për të mbështetur një plan armëpushimi të propozuar nga SHBA, midis Izraelit dhe Gazës. Propozimi përcakton kushtet për një "armëpushim të plotë dhe...

Blinken në Izrael për të diskutuar propozimin e armëpushimit në Gaza

para 4 dite - Arbresh

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken do të takohet sot me liderët e opozitës izraelite si pjesë e turneut të tij të ri në Lindjen e Mesme për të promovuar planin e armëpushimit të Gazës të mbështetur...

Biden thirrje Hamas të pranojë marrëveshjen e armëpushimit

para 4 dite - Arbresh

Presidenti amerikan Joe Biden i ka bërë thirrje Hamasit të tregojë se dëshiron t’i japë fund luftimeve në Gaza duke pranuar marrëveshjen e armëpushimit që u miratua dje nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së....

Këshilli i Sigurimit miraton një rezolutë për armëpushimin që synon t’i japë fund luftës Izrael-Hamas në Gaza

para 4 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t’i japë fund luftës tetëmuajshe...

Këshilli i Sigurimit mbështet planin për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Shqip

Një paln i paraqitur nga presidenti i SHBA-së Joe Biden për armëpushimin në Rripin e Gazës u pranua nga Këshilli i Sigurimit. Forumi më i fuqishëm i OKB-së votoi në Nju Jork (10.06.2024) rezolutën përkatëse....

Türkiye mirëpret rezolutën e KS-OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - TRT Balkan

Türkiye mirëpret miratimin nga Këshilli i Sigurimit të OKB-së të një rezolute që bën thirrje për një armëpushim në Rripin e Gazës, tha të martën Ministria e Jashtme turke, duke e quajtur atë "një hap të...

Hamasi mirëpret rezolutën e KS-OKB-së që mbështet armëpushim në Gaza

para 4 dite - TRT Balkan

Lëvizja palestineze Hamas përshëndeti rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) për armëpushimin në Gaza, duke shprehur gatishmërinë e saj për t'u angazhuar në negociata indirekte...

Hamasi mirëpret mbështetjen e OKB-së për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - FaxWeb

Hamasi ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të mbështetur marrëveshjen e armëpushimit të propozuar nga presidenti amerikan Joe Biden. Grupi militant tha se ishte gati të bashkëpunonte...

Jep dorëheqjen nga qeveria e jashtëzakonshme ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz

para 4 dite - Pressonline

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria emergjente, një shenjë e thellimit të ndarjeve mbi planet e kryeministrit Benjamin Netanyahu për Gazën pas konfliktit....

Hamasi mbështet rezolutën e OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - BalkanWeb

Hamasi ka rënë dakord për një rezolutë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që bën thirrje për një armëpushim në Gaza, tha grupi militant palestinez në mbrëmje. Këshilli miratoi rezolutën e mbështetur nga...

Hamasi mbështet rezolutën e OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Zhurnal

1 Hamasi ka rënë dakord për një rezolutë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që bën thirrje për një armëpushim në Gaza, tha grupi militant palestinez në mbrëmje. Këshilli miratoi rezolutën e mbështetur...

Këshilli i Sigurimit të OKB rezolutë për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Klan

Plani i Presidentit Joe Biden për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit kthehet në rezolutë në Këshillin e Sigurimit. Vetëm Rusia abstenoi nga votimi, ndërsa 14 anëtarët e mbetur të këshillit votuan pro....

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton rezolutën për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Aktuale

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit miraton një rezolutë për armëpushimin që synon t’i japë fund luftës Izrael-Hamas në Gaza

para 4 dite - Gazeta Express

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t’i japë fund luftës tetëmuajshe midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza. Rezoluta mirëpret...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - RTV 21

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - TV21

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Derveni

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton rezolutën për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Reporteri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Top Channel

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Hamasi mirëpret votimin e KS të OKB-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Telegrafi

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe i bën thirrje Hamasit që ta pranojë ofertën. Për rezolutën votuan...

KS i OKB-së miraton rezolutën për armëpushim Izrael-Hamas

para 4 dite - RTK

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t`i japë fund luftës tetëmuajshe midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza. Rezoluta mirëpret...

Hamasi mirëpret mbështetjen e OKB-së për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Alsat-M

Hamasi ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të mbështetur marrëveshjen e armëpushimit të propozuar nga presidenti amerikan Joe Biden. Grupi militant tha se ishte gati të bashkëpunonte...

Hamasi mirëpret mbështetjen e OKB-së për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Tetova Sot

Hamasi ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të mbështetur marrëveshjen e armëpushimit të propozuar nga presidenti amerikan Joe Biden. Grupi militant tha se ishte gati të bashkëpunonte...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Alsat-M

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Hamasi mirëpret mbështetjen e OKB-së për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Indeks online

Hamasi ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të mbështetur marrëveshjen e armëpushimit të propozuar nga presidenti amerikan Joe Biden. Grupi militant tha se ishte gati të bashkëpunonte...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së miraton rezolutën që mbështet propozimin e SHBA-së për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Anadolu Agency

Ontario HAMILTON (AA) - Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi sot një rezolutë që mbështet propozimin e armëpushimit në Gaza të shpallur nga presidenti amerikan Joe Biden, raporton Anadolu. Rezoluta, e...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Syri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Albeu

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

KS i OKB-së miratoi një rezolutë amerikane që mbështet marrëveshjen e armëpushimit Izrael-Hamas

para 4 dite - Telegrafi

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe i bën thirrje Hamasit që ta pranojë ofertën. Për rezolutën votuan...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së aprovon propozimin e SHBA për armëpushim permanent dhe lirimin e pengjeve në Gaza

para 4 dite - Ora news

Këshilli i Sigurimit Të Kombeve të Bashkuara votuar mbrëmjen e së hënës rezolutën e propozuar nga SHBA për një armëpushim të përhershëm edhe lirimin e pengjeve në Gaza. Rezoluta u kalua me 14 vota pro,...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Vizion Plus

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Koha.mk

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

KS i OKB-së miratoi një rezolutë amerikane që mbështet marrëveshjen e armëpushimit Izrael-Hamas

para 4 dite - Zeri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë amerikane që mbështet propozimin e fundit të Izraelit për armëpushim dhe i bën thirrje Hamasit që ta pranojë ofertën. Për rezolutën votuan...

Hamasi mirëpret mbështetjen e OKB-së për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - ABC News

Hamasi ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të mbështetur marrëveshjen e armëpushimit të propozuar nga presidenti amerikan Joe Biden. Grupi militant tha se ishte gati të bashkëpunonte...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi propozimin e ShBA-së për armëpushim të përhershëm në Gaza

para 4 dite - Klan Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një votim të rezolutës mbi propozimin e ShBA-së për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gaza. Rezoluta u miratua me 14 vota pro, asnjë...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - ABC News

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Shefi i OKB-së dënon vrasjen e civilëve në kampin e refugjatëve në Gaza nga ana e ushtarëve izraelitë

para 4 dite - Anadolu Agency

Hamilton Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, përcolli “dhimbje ekstreme” dhe dënim për vdekjen e civilëve palestinezë pas sulmit vdekjeprurës të Izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat...

Këshilli i Sigurimit miraton një rezolutë për armëpushimin që synon t’i japë fund luftës Izrael-Hamas në Gaza

para 4 dite - Opinion

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t’i japë fund luftës tetëmuajshe midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza. Rezoluta mirëpret...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi propozimin e ShBA-së për armëpushim të përhershëm në Gaza

para 4 dite - Bota Sot

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një votim të rezolutës mbi propozimin e ShBA-së për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gaza. Rezoluta u miratua me 14 vota pro, asnjë...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së e miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Evropa e Lirë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

E prezantoi pak ditë më parë Joe Biden/ Këshilli i Sigurimit i OKB-së mbështet planin e armëpushimit mes Izraelit dhe Gazës! Ja qëndrimi që mbajti Rusia

para 4 dite - Panorama

Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka miratuar një rezolutë që i bën thirrje Hamasit të pajtohet me një propozim me tre faza për armëpushim. Propozim i cili u bë pak ditë më parë nga presidenti i SHBA-ve, Joe...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Indeks online

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Tetova Sot

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Këshilli i Sigurimit të OKB miraton rezolutën e SHBA për armëpushim në Gaza...

para 4 dite - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit të OKB ka miratuar sot një rezolutë të propozuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila bën thirrje për armëpushimin e menjëhershëm në Gaza si edhe lirimin e pengjeve izraelite...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Shenja

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Shefi i OKB-së dënon vrasjen e civilëve në kampin e refugjatëve në Gaza nga ana e ushtarëve izraelitë

para 4 dite - Shenja

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, përcolli “dhimbje ekstreme” dhe dënim për vdekjen e civilëve palestinezë pas sulmit vdekjeprurës të Izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat për të...

Shefi i OKB-së dënon vrasjen e civilëve në kampin e refugjatëve në Gaza nga ana e ushtarëve izraelitë

para 4 dite - Shenja

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së voton pro planit të Bidenit për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Pressonline

Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka votuar të hënën me 14 vota pro për të mbështetur planin e armëpushimit në Gazë, të propozuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). BBC-ja ka raportuar se plani për...

Këshilli i Sigurimit të OKB miraton rezolutën e SHBA për armëpushim në Gaza, Rusia e vetmja që abstenon

para 4 dite - Flaka

Këshilli i Sigurimit të OKB ka miratuar sot një rezolutë të propozuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila bën thirrje për armëpushimin e menjëhershëm në Gaza si edhe lirimin e pengjeve izraelite...

Blinken vazhdon përpjekjet për armëpushim në Gazë, takohet me Netanyahun

para 4 dite - Flaka

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua sot me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu në Jerusalem, si pjesë e përpjekjeve të vazhdueshme për të arritur një armëpushim në luftën e Gazës....

Këshilli i Sigurimit i OKB-së voton pro planit të Bidenit për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Dukagjini

Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka votuar të hënën me 14 vota pro për të mbështetur planin e armëpushimit në Gazë, të propozuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). BBC-ja ka raportuar se plani për...

SHBA-ja bën thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në OKB për një armëpushim të përhershëm në Gazë

para 4 dite - Alsat-M

SHBA-ja ka bërë thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së (KSOKB) që mbështet propozimin për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gazë. “Izraeli e...

Hamasi mirëpret mbështetjen e OKB-së për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Dosja.al

HAMASI- Hamasi ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të mbështetur marrëveshjen e armëpushimit të propozuar nga presidenti amerikan Joe Biden. Grupi militant tha se ishte gati të...

Këshilli i Sigurimit miraton rezolutën për armëpushimin e fundit të luftës në Gaza

para 4 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t’i japë fund luftës tetëmuajshe...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi një rezolutë për armëpushim në Gaza

para 4 dite - TRT Balkan

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një projektrezolutë që kërkon mbështetje për propozimin e shpallur nga presidenti amerikan Joe Biden, i cili përbëhet nga tri faza dhe parashikon një...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton një rezolutë për armëpushim në Gazë

para 4 dite - Pressonline

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka miratuar të hënën një rezolutë për ta mbështetur një plan për armëpushim, i cili ka për qëllim dhënien fund të luftës tetëmujore në Rripin e Gazës mes Izraelit...

Këshilli i Sigurimit miraton një rezolutë për armëpushimin që synon t’i japë fund luftës Izrael-Hamas në Gaza

para 4 dite - Arbresh

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që mbështet një plan armëpushimi, që synon t’i japë fund luftës tetëmuajshe midis Izraelit dhe Hamasit në Gaza. Rezoluta mirëpret...

SHBA-ja bën thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në OKB për një armëpushim të përhershëm në Gazë

para 4 dite - Flaka

SHBA-ja ka bërë thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së (KSOKB) që mbështet propozimin për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gazë. “Izraeli e...

Këshilli i Sigurimit miraton rezolutën e armëpushimit në Gaza

para 4 dite - Periskopi

Këshilli i Sigurimit miraton rezolutën e armëpushimit në Gaza 10 Jun, 22:13 Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar...

Këshilli i Sigurimit të OKB miraton rezolutën e SHBA për armëpushim në Gaza

para 4 dite - Euronews

Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë për një marrëveshjeje armëpushimi në Gaza, të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin për tetë muaj të luftimeve midis Izraelit...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi propozimin për armëpushim të përhershëm në Gaza

para 4 dite - Alfax

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi një votim të rezolutës mbi propozimin e SHBA-së për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gaza. Rezoluta u miratua me 14 vota pro, asnjë...

SHBA përgatit propozimin për armëpushim në Gaza, Këshilli i Sigurisë në OKB...

para 4 dite - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të votojë mbi rezolutën e hartuar nga SHBA që mbështet një propozim të përshkruar nga Presidenti Joe Biden për një armëpushim midis Izraelit dhe militantëve...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Hamasi dhe Xhihadi Islamik u përmbahen kushteve për propozimin e armëpushimit

para 4 dite - Klan Kosova

Grupet militante Hamasi dhe Xhihadi Islamik kanë thënë se po i mbajnë kushtet e tyre për të pranuar çdo propozim për armëpushim në Gaza. Kushtet e tilla përfshijnë fundin e konfliktit në rajon dhe tërheqjen...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së miraton propozimin e SHBA për armëpushimin në Gaza

para 4 dite - Pa censure

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë në mbështetje të një marrëveshjeje armëpushimi të hartuar nga SHBA, që synon ndalimin e tetë muajve të luftimeve midis Izraelit dhe...

Këshilli i Sigurimit të OKB miraton rezolutën e SHBA për armëpushim në Gaza, Rusia abstenon

para 4 dite - Dosja.al

SHBA - Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën një rezolutë amerikane që mbështet propozimin e fundit të pengjeve dhe armëpushimit izraelit dhe i bën thirrje Hamasit që ta pranojë...

SHBA-ja bën thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në OKB për një armëpushim të përhershëm në Gazë

para 4 dite - Telegrafi

SHBA-ja ka bërë thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së (KSOKB) që mbështet propozimin për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gazë. “Izraeli e...

SHBA drejt marrëveshjes me Hamasin, kërkon lirimin e pengjeve amerikane

para 4 dite - BalkanWeb

Zyrtarët në Uashington mund të arrijnë një marrëveshje me militantët e Hamasit për të siguruar lirimin e pengjeve amerikanë në Gaza, raportoi të hënën NBC. Pesë shtetas amerikanë mendohet se mbahen në...

Ministri izraelit i kabinetit të luftës jep dorëheqjen

para 4 dite - Top24

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria duke thelluar ndarjet mbi planet e kryeministrit Benjamin Netanyahu për luftën në Gaza. “Për fat të keq, Netanyahu...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Infokusi

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

SHBA-ja bën thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në OKB për një armëpushim të përhershëm në Gazë

para 4 dite - Top24

SHBA-ja ka bërë thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së (KSOKB) që mbështet propozimin për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gazë. “Izraeli e...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Panorama

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Syri.net Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

SHBA-ja bën thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në OKB për një armëpushim të përhershëm në Gazë

para 4 dite - Dosja.al

GAZA- SHBA-ja ka bërë thirrje për të votuar rezolutën e paraqitur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së (KSOKB) që mbështet propozimin për një armëpushim të përhershëm dhe lirimin e pengjeve në Gazë. “Izraeli...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

SHBA drejt marrëveshjes me Hamasin, kërkon lirimin e pengjeve amerikane

para 4 dite - FaxWeb

Zyrtarët në Washington mund të arrijnë një marrëveshje me militantët e Hamasit për të siguruar lirimin e pengjeve amerikanë në Gaza. Siç rapotohet pesë shtetas amerikanë mendohet se mbahen në Gaza, së...

Blinken-udhëheqësve arabë: Shtypni Hamasin nëse doni armëpushim!

para 4 dite - Euronews

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken u ka thënë udhëheqësve rajonalë arabë se duhet të bëjnë presion ndaj Hamasit për të pranuar një marrëveshje nëse duan të shohin një armëpushim në Gaza. Sipas...

Blinken u kërkon udhëheqësve në Lindjen e Mesme që të shtyjnë Hamasin për të pranuar armëpushimin dhe propozimin e pengjeve

para 4 dite - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken u bëri thirrje udhëheqësve në Lindjen e Mesme që të “shtyjnë Hamasin për të thënë po” për një propozim që përshkruan një armëpushim të përhershëm në Gaza dhe...

Lufta në Gaza/ Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Ora news

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - ABC News

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Ministri izraelit i kabinetit të luftës jep dorëheqjen

para 4 dite - Tetova Sot

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria duke thelluar ndarjet mbi planet e kryeministrit Benjamin Netanyahu për luftën në Gaza. “Për fat të keq, Netanyahu...

SHBA drejt marrëveshjes me Hamasin, kërkon lirimin e pengjeve amerikane

para 4 dite - Dosja.al

HAMS- Zyrtarët në Washington mund të arrijnë një marrëveshje me militantët e Hamasit për të siguruar lirimin e pengjeve amerikanë në Gaza. Siç rapotohet pesë shtetas amerikanë mendohet se mbahen në Gaza,...

Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Shqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Lufta në Gaza/ Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajon...

para 4 dite - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Ministri izraelit i kabinetit të luftës jep dorëheqjen

para 4 dite - Klan

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria duke thelluar ndarjeve mbi planet e kryeministrit Benjamin Netanyahu për luftën në Gaza. “Për fat të keq, Netanyahu...

SHBA kërkon votim në Këshillin e Sigurimit të OKB për marrëveshjen e armëpushimit të Gazës

para 5 dite - Syri.net Kosova

Shtetet e Bashkuara njoftuan të dielën se kanë kërkuar një votim në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për projekt-rezolutën e saj që mbështet një plan për "një armëpushim të menjëhershëm me lirimin e pengjeve"...

Sekretari Blinken nis vizitën e tij në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Panorama

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Lufta në Gaza/ Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - ABC News

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Blinken do takohet me ministrin e dorëhequr izraelit, Benny Gantz

para 5 dite - Ora news

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, pritet të takohet me ministrin e dorëhequr të Izraelit, Benny Gantz të martën, ka bërë të ditur një zyrtar i Departamentit Amerikan të Shtetit. Gantz, një...

SHBA kërkon votim në Këshillin e Sigurimit të OKB për marrëveshjen e armëpushimit të Gazës

para 5 dite - Syri

Shtetet e Bashkuara njoftuan të dielën se kanë kërkuar një votim në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për projekt-rezolutën e saj që mbështet një plan për "një armëpushim të menjëhershëm me lirimin e pengjeve"...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Pressonline

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Blinkeni pritet të takohet me ministrin e dorëhequr izraelit, Benny Gantz

para 5 dite - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, pritet të takohet me ministrin e dorëhequr të Izraelit, Benny Gantz të martën, ka bërë të ditur një zyrtar i Departamentit Amerikan të Shtetit. Gantz, një...

Blinken kërkon mbështetje të planit për Lindjen e Mesme

para 5 dite - RTK

Blinken kërkon mbështetje në Lindjen e Mesme të planit të fundit për armëpushim i ofruar nga vetë presidenti amerikan Joe Biden. Ky plan pritet të dërgohet për miratim edhe në Këshill të Sigurimit. Përderisa...

SHBA po shqyrton negocimin e një marrëveshjeje me Hamasin për lirimin e pengjeve amerikane?

para 5 dite - Syri

Zyrtarët e administratës së Joe Biden kanë diskutuar potencialisht negocimin e një marrëveshjeje të njëanshme me Hamasin për të siguruar lirimin e pesë amerikanëve që mbahen peng në Gaza. Kështu raportojnë...

Zyrtarët amerikanë negociojnë me Hamasin për lirimin e pengjeve amerikane

para 5 dite - Shenja

Zyrtarët amerikanë kanë diskutuar mundësinë e aranzhimit të një marrëveshjeje të njëanshme me Hamasin për të siguruar lirimin e pesë pengjeve amerikane në Gaza, nëse negociatat e vazhdueshme me Izraelin...

SHBA po shqyrton negocimin e një marrëveshjeje me Hamasin për lirimin e pengjeve amerikane?

para 5 dite - Telegrafi

Zyrtarët e administratës së Joe Biden kanë diskutuar potencialisht negocimin e një marrëveshjeje të njëanshme me Hamasin për të siguruar lirimin e pesë amerikanëve që mbahen peng në Gaza. Kështu raportojnë...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - Arbresh

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Lufta në Gaza/ Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit për armëpushim

para 4 dite - Dosja.al

GAZA- Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti në Lindjen e Mesme të hënën me shpresën për të ofruar armëpushimin që presidenti Joe Biden propozoi muajin e kaluar për të siguruar fundin e luftës...

Sekretari Blinken në Lindjen e Mesme, nxit udhëheqësit rajonalë të ushtrojnë trysni ndaj Hamasit

para 4 dite - FaxWeb

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken filloi të hënën një vizitë në Lindjen e Mesme ndërkohë që shanset për arritjen e marrëveshjes së propozuar të armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit mbesin...

Protestuesit pro-palestinezë mblidhen rreth Shtëpisë së Bardhë

para 5 dite - Zëri i Amerikës

UASHINGTON – Aktivistët pro-palestinezëve kërkuan gjatë fundjavës dhënien fund të luftës në Rripin e Gazës dhe të mbështetjes amerikane për Izraelin. Ata qarkuan Shtëpinë e Bardhë të shtunën, në protesta...

Blinken mbërrin në Egjipt, në fokus armëpushimi Izrael-Hamas

para 5 dite - ABC News

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti në Egjipt, në një kohë kur Uashingtoni kërkon të rrisë presionin ndaj Hamasit dhe Izraelit për të arritur një armëpushim në Gaza. Në vizitën e tij të...

SHBA “hyn vetë” në lojë: Angazhim për armëpushim me bisedime në Gaza!

para 5 dite - Top Channel

Shtetet e Bashkuara po insistojnë në vendosjen e armëpushimit në Gaza, e për këtë, kërkuan që në Këshillin e Sigurimit të OKB-së të votohet një projektrezolutë e cila i kërkon Hamasit të pranojë marrëveshjen...

Blinken mbërrin në Egjipt, në fokus armëpushimi Izrael-Hamas

para 5 dite - Arbresh

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti në Egjipt, në një kohë kur Uashingtoni kërkon të rrisë presionin ndaj Hamasit dhe Izraelit për të arritur një armëpushim në Gaza. Në vizitën e tij të...

Blinken në Lindjen e Mesme për ‘të shitur’ marrëveshjen e armëpushimit në Gaza

para 5 dite - Euronews

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbërritur në Egjipt teksa po përpiqet të krijojë mbështetje rajonale për një projekt-marrëveshje paqeje në Gaza, të zbuluar së fundmi nga Presidenti Joe...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Populli

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Operacioni i ushtrisë izraelite në Gaza, ushtarët maskohen si refugjatë për të liruar pengjet

para 5 dite - Gazeta Tema

"Është tragjike dhe zemërthyese që aq shumë njerëz të pafajshëm u vranë gjatë operacionit të kryer nga Izraeli në Rripin e Gazës për gjetjen e katër pengjeve". Kështu është shprehur Këshilltari i Sigurisë...

OKB: Në Gaza janë shkatërruar më shumë se gjysma e ndërtesave të shënjestruara nga sulmet izraelite

para 5 dite - Anadolu Agency

Ankara Kombet e Bashkuara (OKB) njoftuan se janë shkatërruar më shumë se gjysma e ndërtesave në Rripin e Gazës ku Izraeli ka vazhduar sulmet që nga 7 tetori, transmeton Anadolu. Agjencia e OKB-së për Refugjatët...

Zyrtarët amerikanë negociojnë me Hamasin për lirimin e pengjeve amerikane

para 5 dite - TRT Balkan

Zyrtarët amerikanë kanë diskutuar mundësinë e aranzhimit të një marrëveshjeje të njëanshme me Hamasin për të siguruar lirimin e pesë pengjeve amerikane në Gaza, nëse negociatat e vazhdueshme me Izraelin...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Ina

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Lajm

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Lajme në pak minuta: Çfarë po ndodh në botë?

para 5 dite - Syri.net Kosova

Gaza/ Hamasi thotë se 3 pengje izraelite janë vrarë nga sulmet ajrore Hamasi është shprehur se ushtria izraelite ka vrarë 3 nga pengjet që u rrëmbyen pranë Tel Avivit, më 7 tetor 2023. Sipas Hamasit, një...

SHBA angazhohen për armëpushim në Gaza me bisedime në Lindjen e Mesme dhe rezolutë në Këshillin e Sigurimit

para 5 dite - Zyrtare

Shtetet e Bashkuara po bëjnë thirrje për votimin e një projektrezolute në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, që i kërkon Hamasit të pranojë një marrëveshje të propozuar armëpushimi, ndërsa Sekretari amerikan...

Blinken mbërrin në Egjipt, në fokus armëpushimi Izrael-Hamas

para 5 dite - FaxWeb

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti në Egjipt, në një kohë kur Uashingtoni kërkon të rrisë presionin ndaj Hamasit dhe Izraelit për të arritur një armëpushim në Gaza. Në vizitën e tij të...

Jep dorëheqjen nga qeveria e jashtëzakonshme ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz

para 5 dite - Vizion Plus

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria emergjente, një shenjë e thellimit të ndarjeve mbi planet e kryeministrit Benjamin Netanyahu për Gazën pas konfliktit....

Blinkeni në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Zeri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Në Marok mijëra persona marshojnë në solidaritet me Gazën

para 5 dite - Anadolu Agency

Rabat Mijëra persona në Marok marshuan për të treguar solidaritet me popullin e Palestinës dhe për të refuzuar sulmet që Izraeli vazhdon prej 8 muajsh në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. Protestuesit...

OKB-ja: Mbi gjysma e ndërtesave në Gaza u shkatërruan nga sulmet izraelite

para 5 dite - TRT Balkan

Kombet e Bashkuara (OKB) njoftuan se më shumë se gjysma e ndërtesave në Rripin e Gazës, ku Izraeli ka vazhduar sulmet e tij që nga 7 tetori, janë shkatërruar. Agjencia e OKB-së për Ndihmën dhe Punën për...

IDF mohon vdekjen e tre pengjeve gjatë operacionit të saj të shpëtimit

para 5 dite - Syri.net Kosova

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit i kanë mohuar pretendimet se kanë vrarë pengje gjatë operacionit të shpëtimit. Ushtarët morën katër pengje nga zona Nuseirat e Gazës në operacionin Arnon, por Hamasi ka pretenduar...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Telegrafi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

SHBA bën thirrje që propozimi i saj për armëpushim në Gaza të votohet në KS-OKB

para 5 dite - Anadolu Agency

Washington DC SHBA-ja bëri thirrje që propozimi për armëpushim me 3 faza në Rripin e Gazës të cilin e paraqiti presidenti amerikan Joe Biden të votohet në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, transmeton Anadolu....

Lajme në pak minuta: Çfarë po ndodh në botë?

para 5 dite - Syri

Gaza/ Hamasi thotë se 3 pengje izraelite janë vrarë nga sulmet ajrore Hamasi është shprehur se ushtria izraelite ka vrarë 3 nga pengjet që u rrëmbyen pranë Tel Avivit, më 7 tetor 2023. Sipas Hamasit, një...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Tetova Sot

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëndrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Dorëheqja e ministrit izraelit të Mbrojtjes dhe goditja që i dha Netanyahut

para 5 dite - Euronews

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Papa Françesku kërkon veprim të menjëhershëm për të ndihmuar qytetarët e Gazës

para 5 dite - Alsat-M

Papa Françesku ka kërkuar nga komuniteti ndërkombëtar të ndërmarrë “urgjentisht” veprime duke përdorur “të gjitha mjetet” e mundshme për të ndihmuar popullin e Gazës të prekur nga lufta izraelite. “Ndihma...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Top Channel

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - GazetaBlic

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

IDF mohon vdekjen e tre pengjeve gjatë operacionit të saj të shpëtimit

para 5 dite - Syri

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit i kanë mohuar pretendimet se kanë vrarë pengje gjatë operacionit të shpëtimit. Ushtarët morën katër pengje nga zona Nuseirat e Gazës në operacionin Arnon, por Hamasi ka pretenduar...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Opinion

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

SHBA angazhohen për armëpushim në Gaza me bisedime në Lindjen e Mesme dhe rezolutë në Këshillin e Sigurimit

para 5 dite - Arbresh

Shtetet e Bashkuara po bëjnë thirrje për votimin e një projektrezolute në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, që i kërkon Hamasit të pranojë një marrëveshje të propozuar armëpushimi, ndërsa Sekretari amerikan...

SHBA bën thirrje që propozimi i saj për armëpushim në Gaza të votohet në KS-OKB

para 5 dite - Shenja

SHBA-ja bëri thirrje që propozimi për armëpushim me 3 faza në Rripin e Gazës të cilin e paraqiti presidenti amerikan Joe Biden të votohet në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, transmeton Anadolu. Zëdhënësi...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gaza

para 5 dite - Panorama

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

SHBA angazhohen për armëpushim në Gaza me bisedime në Lindjen e Mesme dhe rezolutë në Këshillin e Sigurimit

para 5 dite - Shqip

Shtetet e Bashkuara po bëjnë thirrje për votimin e një projektrezolute në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, që i kërkon Hamasit të pranojë një marrëveshje të propozuar armëpushimi, ndërsa Sekretari amerikan...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Bota Sot

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

Papa Françesku kërkon veprim të menjëhershëm për të ndihmuar qytetarët e Gazës

para 5 dite - Indeks online

Papa Françesku ka kërkuar nga komuniteti ndërkombëtar të ndërmarrë “urgjentisht” veprime duke përdorur “të gjitha mjetet” e mundshme për të ndihmuar popullin e Gazës të prekur nga lufta izraelite. “Ndihma...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Infokusi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian, Abdel Fattah...

IDF mohon vdekjen e tre pengjeve gjatë operacionit të saj të shpëtimit dje

para 5 dite - Bota Sot

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit i kanë mohuar pretendimet se kanë vrarë pengje gjatë operacionit të shpëtimit. Ushtarët morën katër pengje nga zona Nuseirat e Gazës në operacionin Arnon, por Hamasi ka pretenduar...

Gjashtë palestinezë të vrarë në sulmin ajror izraelit në Gaza

para 5 dite - TRT Balkan

Të paktën gjashtë palestinezë, duke përfshirë një fëmijë dhe dy gra, u vranë dhe disa të tjerëve u plagosën të dielën vonë për shkak të një sulmi ajror izraelit në një ndërtesë banimi në qytetin e Gazës....

ShBA-të, thirrje që në OKB të votohet për armëpushim në Gaza

para 5 dite - TRT Balkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) njoftuan të dielën se kanë kërkuar votim në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (OKB) për propozimin për një armëpushim për Gazën në tri faza. Nate Evans,...

Blinken në turne diplomatik për të siguruar armëpushim në Gazë

para 5 dite - Dosja.al

SHBA - Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të qëdnrojë sot në Egjipt dhe Izrael, në kuadër të përpjekjeve të tij për të siguruar armëpushim në Gazë. Ai do të takojë presidentin egjiptian,...

Protesta pro Palestinës në SHBA: Bombardimi i fëmijëve nuk është vetëmbrojtje

para 5 dite - Pressonline

Disa mijëra demonstrues pro-palestinezë u mblodhën dje pranë Shtëpisë së Bardhë në Uashington për të shprehur pakënaqësinë me sjelljen e presidentit Joseph Biden dhe politikën e tij, të cilën ata e përshkruajnë...

Netanyahu kritikoi ministrin e Luftës për dorëheqjen nga qeveria

para 5 dite - TRT Balkan

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu kritikoi ashpër ministrin e Kabinetit të Luftës, Benny Gantz për dorëheqjen nga qeveria emergjente. Gantz njoftoi dorëheqjen e tij më herët gjatë ditës së djeshme,...

Protestuesit pro-palestinezë kanë ngritur një kamp solidariteti për Gazën, përballë Shtëpisë së Bardhë, në Uashington

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Protestuesit pro-palestinezë lanë ngritur një kamp solidariteti për Gazën përballë Shtëpisë së Bardhë, raporton Anadolu. Kampi në Ellipse, parku prej 52 hektarësh drejtpërdrejtë në jug të Shtëpisë së Bardhë,...

Blinken do të shkojë në Egjipt, vizita e 8 në Lindjen e Mesme që nga nisja e luftës

para 5 dite - Euronews

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do të mbërrijë në Egjipt pas disa orësh në vizitën e tij të tetë në Lindjen e Mesme që nga fillimi i luftës në Gaza. Blinken pritet të shtyjë planin më të fundit...

IDF mohon vdekjen e tre pengjeve gjatë operacionit të saj të shpëtimit dje

para 5 dite - Indeks online

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit i kanë mohuar pretendimet se kanë vrarë pengje gjatë operacionit të saj të shpëtimit dje. Ushtarët morën katër pengje nga zona Nuseirat e Gazës në operacionin Arnon, por...

Papa Françesku i ka bërë thirrje Izraelit dhe Hamasit që të pranojnë propozimet për armëpushim

para 5 dite - Alsat-M

Papa Françesku bëri thirrje sot për dërgimin e menjëhershëm të ndihmave humanitare për palestinezët në Gaza, si dhe që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë propozimet për armëpushim dhe lirimin e pengjeve.

Benny Gantz është larguar nga qeveria e Netanyahut

para 5 dite - Alsat-M

Udhëheqësi i opozitës izraelite Benny Gantz ka njoftuar se po largohet nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu, e formuar pas një sulmi të 7 tetorit nga lëvizja islamike palestineze Hamas....

IDF mohon vdekjen e tre pengjeve gjatë operacionit të saj të shpëtimit dje

para 5 dite - Klan Kosova

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit i kanë mohuar pretendimet se kanë vrarë pengje gjatë operacionit të saj të shpëtimit dje. Ushtarët morën katër pengje nga zona Nuseirat e Gazës në operacionin Arnon, por...

Një tjetër anëtar i Kabinetit të Luftës së Izraelit jep dorëheqje

para 5 dite - Telegrafi

Duke ndjekur hapat e Benny Gantz, një tjetër anëtar i Kabinetit të Luftës së Izraelit ka dhënë dorëheqje. Gadi Eisenkot tha se vendimet janë marrë nga qeveria të cilat “jo domosdoshmërisht nxiten nga konsiderata...

Reagon Netanyahu pas dorëheqjes së Gantz: Nuk është koha për të braktisur frontin

para 5 dite - Telegrafi

Kryeministri i Izraelit ka reaguar ndaj dorëheqjes së Benny Gantz nga Kabineti i Luftës i vendit. Benjamin Netanyahu i ka thënë ministrit: “Nuk është koha për të braktisur frontin”. Por, dorëheqja e Gantz...

Sullivan bën thirrje për një marrëveshje armëpushimi pas misionit izraelit për shpëtimin e pengjeve

para 5 dite - Telegrafi

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan tha se një marrëveshje “armëpushimi afatgjatë” midis Izraelit dhe Hamasit është “e vetmja rrugë e besueshme” pas një misioni izraelit të shpëtimit...

Reagon Netanyahu pas dorëheqjes së Gantz: Nuk është koha për të braktisur frontin

para 5 dite - Zeri

Kryeministri i Izraelit ka reaguar ndaj dorëheqjes së Benny Gantz nga Kabineti i Luftës i vendit. Benjamin Netanyahu i ka thënë ministrit: “Nuk është koha për të braktisur frontin”. Por, dorëheqja e Gantz...

Netanyahut i largohet një ministër, dha dorëheqje për shkak të mospajtimeve

para 5 dite - Populli

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Ministri i bllokut të qendrës Benny Gantz dorëhiqet nga qeveria e Netanyahu...

para 5 dite - BalkanWeb

Ministri izraelit Benny Gantz njoftoi sot dorëheqjen nga qeveria e kryeministrit Benjamin Netanyahu, duke tërhequr të vetmen parti të qendrës nga koalicioni i të djathtës së skajshme, mes luftës disa mujore...

Ministri Benny Gantz dorëhiqet nga qeveria: Netanyahu po na pengon të përparojmë drejt fitores së vërtetë

para 5 dite - Ora news

Ministri izraelit Benny Gantz njoftoi sot dorëheqjen nga qeveria e kryeministrit Benjamin Netanyahu, duke tërhequr të vetmen parti të qendrës nga koalicioni i të djathtës së skajshme, mes luftës disa mujore...

Netanyahu i kërkon Gantz-it të mos japë dorëheqjen nga kabineti i luftës izraelite

para 5 dite - Klan Kosova

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, të dielën i bëri thirrje Benny Gantz që të ndryshojë mendje dhe të kthehet në kabinetin e urgjencës. “Benny, kjo nuk është koha për të braktisur fushatën – kjo...

Benny Gantz dorëhiqet prej Qeverisë së Netanyahut

para 5 dite - Pressonline

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Benny Gantz dorëhiqet prej Qeverisë së Netanyahut

para 5 dite - Kallxo

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Lufta në Gaza, jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës izraelite

para 5 dite - Opinion

Anëtari i kabinetit izraelit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Benjamin Netanjahut, duke i dhënë një goditje kryeministrit, në një kohë kur ai po festonte shpëtimin e 4 pengjeve...

Ka dhënë dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Sharri

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Ministri i bllokut të qendrës Benny Gantz dorëhiqet nga qeveria e Netanyahut

para 5 dite - Bota Sot

Ministri izraelit Benny Gantz njoftoi sot dorëheqjen nga qeveria e kryeministrit Benjamin Netanyahu, duke tërhequr të vetmen parti të qendrës nga koalicioni i të djathtës së skajshme, mes luftës disa mujore...

Benny Gantz është larguar nga qeveria e Netanyahut

para 5 dite - Tetova Sot

Udhëheqësi i opozitës izraelite Benny Gantz ka njoftuar se po largohet nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu, e formuar pas një sulmi të 7 tetorit nga lëvizja islamike palestineze Hamas....

Benny Gantz dorëhiqet prej Qeverisë së Netanyahut

para 5 dite - RTV 21

Ministri izraelit Benny Gantz njoftoi sot dorëheqjen nga qeveria e kryeministrit Benjamin Netanyahu, duke tërhequr të vetmen parti të qendrës nga koalicioni i të djathtës së skajshme, mes luftës disa mujore...

Ministri i Netanyahut, Benny Gantz dorëhiqet prej 'kabinetit të luftës'

para 5 dite - Syri

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Dorëheqja e anëtarit të kabinetit të luftës, reagon Netanyahu: Nuk është koha për të braktisur frontin

para 5 dite - Panorama

Kryeministri i Izraelit ka reaguar ndaj dorëheqjes së Benny Gantz nga kabineti i luftës i vendit. Benjamin Netanyahu i ka thënë ministrit të qendrës: “Nuk është koha për të braktisur frontin”. Dorëheqja...

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqjen Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - NOA

IZRAEL- Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan...

Benny Gantz dorëhiqet nga kabineti i luftës izraelite

para 5 dite - Klan Kosova

Anëtari kryesor i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria e emergjencës së Izraelit të dielën. Ai derisa njoftoi dorëheqjen e tij, kritikoi kryeministrin izraelit Benjamin...

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqjen Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Gazeta Shqip

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Benny Gantz dorëhiqet prej Qeverisë së Netanyahut

para 5 dite - Zhurnal

2 Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë....

Tjetër goditje për Netanyahun, jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës

para 5 dite - Aktuale

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria emergjente e Izraelit të dielën. Marketing “Largimi nga qeveria është një vendim kompleks dhe i dhimbshëm”, tha Gantz në një...

Ka dhënë dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Syri.mk

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Benny Gantz largohet nga kabineti i luftës izraelite

para 5 dite - Bota Sot

Anëtari kryesor i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria e emergjencës së Izraelit të dielën. Ai derisa njoftoi dorëheqjen e tij, kritikoi kryeministrin izraelit Benjamin...

Benny Gantz dorëhiqet prej Qeverisë së Netanyahut

para 5 dite - Evropa e Lirë

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës izraelite, Benny Gantz

para 5 dite - Gazeta Tema

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria emergjente e Izraelit të dielën. “Largimi nga qeveria është një vendim kompleks dhe i dhimbshëm”, tha Gantz në një deklaratë...

Benny Gantz largohet nga kabineti i luftës izraelite

para 5 dite - Klan Kosova

Anëtari kryesor i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria e emergjencës së Izraelit të dielën. Ai derisa njoftoi dorëheqjen e tij, kritikoi kryeministrin izraelit Benjamin...

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Syri.net Kosova

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Telegrafi

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Benny Gantz largohet nga kabineti i luftës izraelite

para 5 dite - Indeks online

Anëtari kryesor i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria e emergjencës së Izraelit të dielën. Ai derisa njoftoi dorëheqjen e tij, kritikoi kryeministrin izraelit Benjamin...

Tjetër goditje për Netanyahun, jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës

para 5 dite - Top Channel

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria emergjente e Izraelit të dielën. “Largimi nga qeveria është një vendim kompleks dhe i dhimbshëm”, tha Gantz në një deklaratë...

Benny Gantz dorëhiqet prej Qeverisë së Netanyahut

para 5 dite - Dukagjini

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqje prej Qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, për shkak të mospajtimeve për planet pas përfundimit të konfliktit në Gazë. Duke...

Goditje për kryeministrin izraelit, jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës: Netanyahu na pengon të arrijmë fitoren e vërtetë

para 5 dite - Panorama

Anëtari i kabinetit të luftës izraelite, Benny Gantz ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Benjamin Netanyahut, duke i dhënë një goditje kryeministrit pas lirimit të disa pengjeve në Gaza. “Largimi nga qeveria...

Ka dhënë dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Shenja

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Syri

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Reagon Netanyahu pas dorëheqjes së Gantz: Nuk është koha për të braktisur frontin

para 5 dite - Dosja.al

GAZA- Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka reaguar ndaj dorëheqjes së Benny Gantz nga Kabineti i Luftës i vendit. Netanyahu i ka thënë ministrit se nuk është koha për të braktisur frontin. Por,...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Tetova Sot

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Izrael- Ministri i Mbrojtjes jep dorëheqjen për mungesën e një plani për Gazën e pasluftës

para 5 dite - RTSH

Benny Gantz, një ministër kryesor i kabinetit të luftës në Izrael, njoftoi dorëheqjen e tij të dielën. Vendimi nuk përbën kërcënim të menjëhershëm për kryeministrin, Benjamin Netanyahu, i cili ende kontrollon...

Lufta në Gaza, jep dorëheqjen anëtari i kabinetit të luftës izraelite, Benny Gantz

para 5 dite - InfoShqip

Ministri izraelit i kabinetit të luftës Benny Gantz ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e urgjencës. Sipas BBC, ky vendim nga Gantz është marrë për shkak të planeve të kryeministrit Netanyahu për Gazën pas konfliktit.

Sullivan bën thirrje për një marrëveshje armëpushimi pas shpëtimit të pengjeve izraelite

para 5 dite - Bota Sot

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, tha se një marrëveshje “armëpushimi afatgjatë” midis Izraelit dhe Hamasit është “e vetmja rrugë e besueshme përpara” pas një misioni izraelit...

Sullivan bën thirrje për një marrëveshje armëpushimi pas shpëtimit të pengjeve izraelite

para 5 dite - Klan Kosova

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, tha se një marrëveshje “armëpushimi afatgjatë” midis Izraelit dhe Hamasit është “e vetmja rrugë e besueshme përpara” pas një misioni izraelit...

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së bën thirrje për një marrëveshje armëpushimi midis Izraelit dhe Hamasit

para 5 dite - Syri.net Kosova

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, tha se një marrëveshje “armëpushimi afatgjatë” midis Izraelit dhe Hamasit është “e vetmja rrugë e besueshme përpara” pas një misioni izraelit...

Jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës në Izrael

para 5 dite - Epoka e Re

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së bën thirrje për një marrëveshje armëpushimi midis Izraelit dhe Hamasit

para 5 dite - Syri

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, tha se një marrëveshje “armëpushimi afatgjatë” midis Izraelit dhe Hamasit është “e vetmja rrugë e besueshme përpara” pas një misioni izraelit...

Hamasi: Tre pengje izraelite janë vrarë gjatë operacionit të shpëtimit, një prej tyre me nënshtetësi amerikane

para 5 dite - Panorama

Tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit dje, ka thënë krahu i armatosur i Hamasit. Në një postim në Telegram, grupi militant tha se një nga robërit e vrarë kishte nënshtetësi amerikane....

Hamasi: Tre pengje izraelite janë vrarë gjatë operacionit të shpëtimit

para 5 dite - Gazeta Tema

Tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit dje, ka thënë krahu i armatosur i Hamasit. Në një postim në Telegram, grupi militant tha se një nga robërit e vrarë kishte nënshtetësi amerikane....

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Top24

Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan të qartë...

Hamasi: Tre pengje izraelite të vrarë gjatë operacionit të shpëtimit

para 5 dite - Bota Sot

Krahu i armatosur i Hamasit ka thënë se tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit dje, ku u liruan 4 pengje të tjerë. Sipas mediave të huaja, në një postim në Telegram, grupi militant...

Abbas kërkoi mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së lidhur me “masakrën” izraelite teksa u shpëtuan pengjet

para 5 dite - Portalb

Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas, ka bërë thirrje për një seancë urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të diskutuar atë që Ministria e Punëve të Jashtme palestineze e quajti...

Izrael, jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës

para 5 dite - Alfax

Anëtari kryesor i kabinetit të luftës izraelite Benny Gantz dha dorëheqjen nga qeveria e emergjencës së Izraelit të dielën. Ai derisa njoftoi dorëheqjen e tij, kritikoi kryeministrin izraelit Benjamin...

Benny Gantz jep dorëheqje nga kabineti i luftës izraelite

para 5 dite - Arbresh

Ministri izraelit i kabinetit të luftës, Benny Gantz, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e urgjencës në një grindje për planet e kryeministrit Benjamin Netanyahu pas konfliktit për Gazën. Duke folur gjatë...

Goditje për Netanyahun, jep dorëheqje Ministri i Kabinetit të Luftës izraelite

para 5 dite - Dosja.al

IZRAEL- Ministri i Kabinetit të Luftës i Izraelit ka dhënë dorëheqje nga qeveria emergjente e kryeministrit Benjamin Netanyahu. Benny Gantz muajin e kaluar i dha liderit një afat për të paraqitur një plan...

Papa Françesku bën thirrje për marrëveshje të menjëhershme paqeje në Gaza

para 5 dite - InfoShqip

Gjatë fjalimit të tij javor të së dielës, Papa Françesku thotë se shpreson që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë menjëherë propozimet e paqes për armëpushim dhe lirimin e robërve “për hir të palestinezëve...

Hamasi: Tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit

para 5 dite - BalkanWeb

Tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit dje, sipas Hamasit. Në një postim në Telegram, grupi militant tha se një nga robërit e vrarë kishte nënshtetësi amerikane. Forcat e Mbrojtjes...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Portalb

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Kallxo

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Papa Françesku bën thirrje për marrëveshje të menjëhershme paqeje në Gaza

para 5 dite - BalkanWeb

Gjatë fjalimit të tij javor të së dielës, Papa Françesku thotë se shpreson që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë menjëherë propozimet e paqes për armëpushim dhe lirimin e robërve “për hir të palestinezëve...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Lajm

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Qindra palestinezë të vrarë dhe të plagosur nga sulmi izraelit që liroi katër pengje

para 5 dite - Bota Sot

Palestinezët kalojnë përkrah rrënojave një ditë pas sulmit të ushtrisë izraelite që liroi katër pengje (9 qershor 2024). Ministria e Shëndetësisë në Gazë, që drejtohet nga Hamasi, njoftoi se të paktën...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Bota Sot

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Sulmi izraelit për lirimin e pengjeve, raportohet për qindra palestinezë të vrarë dhe të plagosur

para 5 dite - Panorama

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të marra prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Abbas kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së lidhur me “masakrën” izraelite teksa u shpëtuan pengjet

para 5 dite - Klan Kosova

Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas, ka bërë thirrje për një seancë urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të diskutuar atë që Ministria e Punëve të Jashtme palestineze e quajti...

Papa Françesku bën thirrje për marrëveshje të menjëhershme paqeje në Gaza

para 5 dite - Bota Sot

Gjatë fjalimit të tij javor të së dielës, Papa Françesku thotë se shpreson që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë menjëherë propozimet e paqes për armëpushim dhe lirimin e robërve “për hir të palestinezëve...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Evropa e Lirë

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Papa Françesku bën thirrje për marrëveshje të menjëhershme paqeje në Gaza

para 6 dite - Telegrafi

Gjatë fjalimit të tij javor të së dielës, Papa Françesku thotë se shpreson që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë menjëherë propozimet e paqes për armëpushim dhe lirimin e robërve “për hir të palestinezëve...

Qindra palestinezë të vrarë dhe të plagosur nga sulmi izraelit që liroi kat...

para 6 dite - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë në Gazë, që drejtohet nga Hamasi, njoftoi se të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën të shtunën gjatë sulmit ushtarak izraelit që liroi katër persona që...

Qindra palestinezë të vrarë dhe të plagosur nga sulmi izraelit që liroi katër pengje

para 6 dite - Gazeta Express

Ministria e Shëndetësisë në Gazë, që drejtohet nga Hamasi, njoftoi se të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën të shtunën gjatë sulmit ushtarak izraelit që liroi katër persona që...

Hamasi: Tre pengje izraelite të vrarë gjatë operacionit të shpëtimit

para 5 dite - Euronews

Krahu i armatosur i Hamasit ka thënë se tre pengje u vranë gjatë operacionit të shpëtimit të Izraelit dje, ku u liruan 4 pengje të tjerë. Sipas mediave të huaja , në një postim në Telegram, grupi militant...

Qindra palestinezë të vrarë dhe të plagosur nga sulmi izraelit që liroi katër pengje

para 5 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë në Gazë, që drejtohet nga Hamasi, njoftoi se të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën të shtunën gjatë sulmit ushtarak izraelit që liroi katër persona që...

Hamasi: Afro 300 të vrarë nga sulmi izraelit për lirimin e pengjeve

para 5 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, e cila udhëhiqet nga Hamas, ka deklaruar numri i palestinezëve të vrarë nga sulmi izraelit për lirimin e pengjeve, ditën e djeshme, ka shkuar në 274. Po ashtu, bëhet me...

Papa Françesku kërkon veprim të menjëhershëm për të ndihmuar me “të gjitha mjetet” popullin e Gazës

para 6 dite - Anadolu Agency

Istanbul Papa Françesku ka kërkuar nga komuniteti ndërkombëtar të ndërmarrë “urgjentisht” veprime duke përdorur “të gjitha mjetet” e mundshme për të ndihmuar popullin e Gazës të prekur nga lufta izraelite,...

Papa Françesku bën thirrje për marrëveshje të menjëhershme paqeje në Gaza

para 5 dite - Shenja

Gjatë fjalimit të tij javor të së dielës, Papa Françesku thotë se shpreson që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë menjëherë propozimet e paqes për armëpushim dhe lirimin e robërve “për hir të palestinezëve...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Tetova Sot

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Hamasi pretendon se tre pengje u vranë në misionin e shpëtimit të Nuseirat

para 5 dite - Epoka e Re

Krahu i armatosur i Hamasit njoftoi të dielën se tre pengje izraelitë u vranë, përfshirë një shtetas amerikan, gjatë operacionit izraelit për lirimin e pengjeve në Gaza të shtunën.

Ministria e Shëndetësisë së Gazës bën bilancin e 8 muajve luftë: Janë vrarë 37,084 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi ka dhënë një përditësim mbi numrin e palestinezëve të vrarë që nga 7 tetori. Të paktën 37,084 palestinezë janë vrarë dhe 84,494 janë plagosur që nga fillimi...

Lufta në Gaza/ Papa Françesku bën thirrje për marrëveshje të menjëhershme paqeje

para 5 dite - Dosja.al

ROMË - Papa Françesku gjatë fjalimit të tij javor të së dielës thotë se shpreson që Izraeli dhe Hamasi të pranojnë menjëherë propozimet e paqes për armëpushim dhe lirimin e robërve për hir të palestinezëve...

Turqia reagon pas operacionit të fundit të Izraelit për lirimin e robërve të tij

para 6 dite - Alsat-M

Turqia e ka quajtur operacionin e Izraelit për lirimin e robërve të tij një “sulm barbar” me të paktën 226 palestinezë të vrarë. “Me këtë sulm të fundit barbar, Izraeli ka shtuar një të ri në listën e...

Zyrtari egjiptian: Operacioni izraelit në Gazën qendrore do të ketë “efekt negativ” në negociata

para 6 dite - Bota Sot

Një zyrtar egjiptian ka deklaruar se operacioni i sigurisë i Izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza qendrore të shtunën do të ketë një “efekt negativ” në negociatat për t’i dhënë fund luftës...

Turqia reagon pas operacionit të fundit të Izraelit për lirimin e robërve të tij

para 6 dite - Zeri

Turqia e ka quajtur operacionin e Izraelit për lirimin e robërve të tij një “sulm barbar” me të paktën 226 palestinezë të vrarë. “Me këtë sulm të fundit barbar, Izraeli ka shtuar një të ri në listën e...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Ekonomia Online

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Vriten 274 palestinezë gjatë operacionit izraelit për të shpëtuar katër pengje

para 5 dite - Pa censure

Të paktën 274 palestinezë u vranë të shtunën në një sulm ajror dhe tokësor izraelit si pjesë e operacionit për shpëtimin e katër pengjeve të mbajtura nga Hamas, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë në...

Ministria e Shëndetësisë së Gazës bën bilancin e 8 muajve luftë: Janë vrarë 37,084 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite

para 6 dite - Syri

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi ka dhënë një përditësim mbi numrin e palestinezëve të vrarë që nga 7 tetori. Të paktën 37,084 palestinezë janë vrarë dhe 84,494 janë plagosur që nga fillimi...

Ministria e Shëndetësisë së Gazës thotë se 274 palestinezë u vranë në sulmin izraelit që shpëtoi 4 pengje

para 5 dite - Pressonline

Të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën në sulmin izraelit që shpëtoi katër pengje të mbajtura nga Hamasi, deklaruan Ministria e Shëndetësisë e Gazës. Ushtria tha se forcat e saj...

Turqia reagon pas operacionit të fundit të Izraelit për lirimin e robërve t...

para 6 dite - BalkanWeb

Turqia e ka quajtur operacionin e Izraelit për lirimin e robërve të tij një “sulm barbar” me të paktën 226 palestinezë të vrarë. “Me këtë sulm të fundit barbar, Izraeli ka shtuar një të ri në listën e...

Bastisja në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza, shkon në 274 numri i palestinezëve të vrarë

para 6 dite - Alsat-M

Të paktën 274 palestinezë u vranë nga sulmet izraelite gjatë bastisjes në kampin e refugjatëve Nuseirat. Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në përditësimin e saj bën me dije se 698 persona...

Ministria e Gazës: 274 palestinezë u vranë në bastisjet izraelite për katër pengje

para 5 dite - Arbresh

Të paktën 274 palestinezë janë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur si pasojë e bastisjeve izraelite që kanë rezultuar me lirimin e katër pengjeve të kidnapuara prej Hamasit, kanë thënë autoritetet shëndetësore...

Qindra palestinezë të vrarë dhe të plagosur nga sulmi izraelit që liroi katër pengje

para 6 dite - Dosja.al

GAZË - Ministria e Shëndetësisë në Gazë, që drejtohet nga Hamasi, njoftoi se të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën të shtunën gjatë sulmit ushtarak izraelit që liroi katër persona...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Shpëtimi i pengjeve izraelite vrau 274 palestinezë

para 6 dite - Euronews

Ministria e Shëndetësisë në Gaza e drejtuar nga Hamasi thotë se një sulm izraelit në një kamp refugjatësh, që çoi në shpëtimin e katër pengjeve, vrau 274 njerëz, duke përfshirë fëmijë dhe civilë të tjerë....

Përballë Shtëpisë së Bardhë ngritet kampi i solidaritet me Gazën

para 6 dite - Almakos

Protestuesit pro-palestineë mbrëmë kanë ngritur një kamp solidariteti për Gazën përballë Shtëpsië së Bardhë, raporton Anadolu. Kampi në Ellipse, parku prej 52 hektarësh drejtpërdrejtë në jug të Shtëpisë...

Ministria e Shëndetësisë së Gazës thotë se 274 palestinezë u vranë në sulmin izraelit që shpëtoi 4 pengje

para 6 dite - Dukagjini

Të paktën 274 palestinezë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën në sulmin izraelit që shpëtoi katër pengje të mbajtura nga Hamasi, deklaruan Ministria e Shëndetësisë e Gazës. Ushtria tha se forcat e saj...

U vranë 270 palestinezë në operacionin e lirimit të 4 pengjeve izraelite, Borrell reagon ashpër: Gjaku duhet të përfundojë menjëherë!

para 6 dite - Dosja.al

BRUKSEL - Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka kritikuar ashpër raportet "e tmerrshme” se qindra civilë vdiqën në Gaza gjatë një operacioni izraelit për shpëtimin e pengjeve, ndërsa...

Qindra të vrarë për 4 pengje, Izraeli liron 4 persona, vriten mbi 200 palestinezë

para 6 dite - Pressonline

Mbi 200 palestinezë mbetën të vrarë në operacionin ushtarak izraelit për shpëtimin e katër pengjeve të 7 tetorit në rripin e gazës. Autortieti palestinez dhe dëshmitarët e kanë përshkruar operaconin e...

Ministria e Shëndetësisë së Gazës bën bilancin e 8 muajve luftë: Janë vrarë 37,084 palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite

para 6 dite - Arbresh

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi ka dhënë një përditësim mbi numrin e palestinezëve të vrarë që nga 7 tetori. Të paktën 37,084 palestinezë janë vrarë dhe 84,494 janë plagosur që nga fillimi...

Lirohen katër pengje izraelite pas bastisjeve në Gaza

para 6 dite - Indeks online

Ushtria izraelite ka bërë të ditur se ka shpëtuar katër pengje izraelite të kidnapuara nga Hamasi, prej një festivali muzikor, gjatë sulmit të grupit më 7 tetor të vitit të kaluar. Hamasi, grup palestinez...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK