Ndihma për zjarret, Komisioni Europian: Gati për mbështetje të mëtejshme nëse është e nevojshme

para 6 dite - RTSH

Katër avionë të dërgua nga Greqia iu bashkuan operacionit për shuarjen e zjarrit në Dropull, duke shmangur rrezikun për banorët. Ndihma erdhi si mbështetje për Shqipërinë përmes Mekanizmit Evropian të...

Vatra sporadike, ndërhyrje me ndihmë nga ajri dhe…/ Si paraqitet situata me zjarret në Dropull

para 6 dite - BalkanWeb

Ditën e sotme situata e zjarreve në Dropull ka qenë më e qetë krahasuar me ditën e martë. Gazetarja Brikena Metaj raporton se është regjistruar një vatër në një sipërfaqe kullote në distancë nga fshati...

VIDEO/ Riaktivizohen vatrat e zjarrit në disa zona të Dropullit, nuk ka rrezik për banesat

para 6 dite - ABC News

DROPULL- Është rindezur sërish vatra e zjarrit që një ditë më parë përfshiu kodrat në fshatin Kakodhiq. Megjithatë këtë të mërkurë zjarri është përhapur sërish duke u kthyer në një problem sidomos edhe...

Vihet nën kontroll zjarri në bashkinë e Dropullit, nuk kërcënohet asnjë zonë e banuar

para 6 dite - Bota Sot

Situata e zjarrit është stabilizuar për bashkinë e Dropullit, duke evituar plotësisht rrezikun për fshatrat që deri në mbrëmje dje ishin në emergjencë. Ndërkohë zjarri po vazhdon në bashkinë e Finiqit,...

Rindizet Kokodhiqi, zjarri përhapet në Muzinë dhe Pecë

para 6 dite - Ora news

Është rindezur përsëri sot zjarri i nisur ditën e djeshme. Ndërsa dje arriti edhe brenda në fshatin Kakodhiq, sot është shuar në zonën poshtë. Ndërsa vijon ende i vrullshëm në majë të malit në zonën Muzinë, Pecë, Kakodhiq.

Zjarret në Dropull e Finiq, nën kontroll

para 6 dite - Opinion

Ndryshe nga një ditë më parë, situata nga zjarret në Dropull dhe në Finiq paraqitet e qetë. Flakët janë vënë nën kontroll në zonat që paraqisnin rrezikshmëri. Mësohet se mëngjesin e sotëm mbërritën dy...

Rindizet zjarri i djeshëm në Kokodhiq, përhapet në Muzinë dhe Pecë

para 6 dite - BalkanWeb

Është rindezur përsëri sot zjarri i nisur ditën e djeshme. Ndërsa dje arriti edhe brenda në fshatin Kakodhiq, sot është shuar në zonën poshtë. Ndërsa vijon ende i vrullshëm në majë të malit në zonën Muzinë,...

Vihet nën kontroll zjarri në bashkinë e Dropullit, nuk kërcënohet asnjë zonë e banuar

para 6 dite - Top Channel

Situata e zjarrit është stabilizuar për bashkinë e Dropullit, duke evituar plotësisht rrezikun për fshatrat që deri në mbrëmje dje ishin në emergjencë. Ndërkohë zjarri po vazhdon në bashkinë e Finiqit,...

Stabilizohet zjarri në bashkinë e Dropullit, nuk kërcënohet asnjë zonë e banuar

para 6 dite - Top Channel

Situata e zjarrit është stabilizuar për bashkinë e Dropullit, duke evituar plotësisht rrezikun për fshatrat që deri në mbrëmje dje ishin në emergjencë. Ndërkohë zjarri po vazhdon në bashkinë e Finiqit,...

Greqia dërgon dy avionë për shuarjen e zjarreve në Shqipëri, ndihmë edhe nga Italia dhe Kroacia

para 6 dite - Lajm

Greqia ka “lënë pas inatet” dhe i ka ardhur në ndihmë fqinjit të saj, Shqipërisë, e cila po përballet me dy vatra të mëdha zjarri në Dropull dhe Finiq. Në kuadër të Mekanizmit Evropian të Mbrojtjes Civile,...

Mbërrijnë dy avionë nga Greqia për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve në Dropull dhe Finiq

para 6 dite - Gazeta Express

Dy avionë nga Greqia janë sjellë për të ndihmuar për shuarjen e flakëve në Finiq dhe Dropull. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, i cili në një postim në rrjetin social shkruan...

Zjarret në Dropull e Finiq/ Ministri Peleshi: Prej dy ditësh në luftë me flakët, sot u aktivizuan dy avionë “Canadair”

para 6 dite - Albeu

Në një postim në rrjetet sociale, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ka njoftuar se për shuarjen e flakëve në Dropull dhe Finiq janë aktivizuar dy avionë të tipit Canadair. Ai shkruan se puna vijon prej...

Zjarri në Dropull, digjet në trup efektivi zjarrëfikës!

para 6 dite - NOA

Në përpjekje me flakët e zjarrit në fshatrat Lugar dhe Grapsh në Bashkinë e Dropullit është djegur pjesërisht në trup dhe në fytyre një efektiv zjarrëfikës nga Përmeti. Bëhet fjalë për Romeo Sulejmanin,...

Zjarret në bashkinë e Dropullit/ Ministri Balla: Dy avionë zjarrfikës nga Greqia po asistojnë në shuarjen e flakëve

para 6 dite - ABC News

Prej dy sitësh bashkia e Dropullit është në luftë me flakët. Ministri i Brendshëm Taulant Balla përmes një postimi në rrjetet sociale njofton se dy avionë zjarrfikës të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po...

Greqia dërgon dy avionë për shuarjen e zjarreve në Shqipëri, ndihmë edhe nga Italia dhe Kroacia

para 6 dite - Bota Sot

Greqia ka “lënë pas inatet” dhe i ka ardhur në ndihmë fqinjit të saj, Shqipërisë, e cila po përballet me dy vatra të mëdha zjarri në Dropull dhe Finiq. Në kuadër të Mekanizmit Evropian të Mbrojtjes Civile,...

Zjarret masive në Shqipëri! Greqia na vjen në ndihmë, dërgon në Dropull dy avionë zjarrfikës

para 7 dite - Top Channel

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Gazetari i Top Channel, Aleksandër Marku, raporton...

Zjarret në Dropull dhe Finiq, mbërrijnë dy avionë nga Greqia, Peleshi: Mirënjohje për gatishmërinë

para 6 dite - RTSH

Dy avionë të dërguar nga Greqia janë bërë pjesë e operacionit për shuarjen e zjarreve në Dropull dhe në Finiq. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bën me dije se avionët, të tipit Candair, vijnë si mbështetje...

Situata e zjarreve në Dropull, dy avionë nga Greqia vijnë në ndihmë

para 6 dite - Euronews

Situata e zjarreve në Dropull ka qenë këtë të mërkurë më e qetë krahasuar me ditën e martë. Korrespondenti i Euroneës Albania, Blerim Kore, bën me dije se është regjistruar dhe një vatër tjetër zjarri...

Përfshiu disa fshatra në Finiq, rindizet sërish zjarri që u përhap ditën e djeshme

para 6 dite - Euronews

Zjarri që përfshiu ditën e djeshme fshatrat ditën e djeshme disa fshatra të Bashkisë Finiq dhe që u shua, është rindezur sërish. Ndërsa dje arriti edhe brenda në fshatin Kakodhiq, sot është shuar në zonën...

Zjarret në Dropull e Finiq, ministri Peleshi: Prej dy ditësh në luftë me flakët, sot u aktivizuan dy avionë “Canadair”

para 7 dite - BalkanWeb

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka njoftuar se për shuarjen e flakëve në Dropull dhe Finiq janë aktivizuar dy avionë të tipit Canadair. Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se puna vijon prej...

Greqia dërgon dy avionë për shuarjen e zjarreve në Shqipëri, ndihmë edhe nga Italia dhe Kroacia

para 7 dite - Telegrafi

Greqia ka “lënë pas inatet” dhe i ka ardhur në ndihmë fqinjit të saj, Shqipërisë, e cila po përballet me dy vatra të mëdha zjarri në Dropull dhe Finiq. Në kuadër të Mekanizmit Evropian të Mbrojtjes Civile,...

Zjarret në Dropull/ Greqia i vjen në ndihmë Shqipërisë, dy avionë të tipit “Canadair” nisin ndërhyrjen nga ajri për fikjen e flakëve

para 7 dite - Panorama

Zjarret në Dropull prej disa ditësh kanë dalë jashtë kontrollit dhe po vazhdojnë të djegin zonat pyjore dhe kërcënojnë zonat e banuara. Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse, Forcave te Armatosura dhe helikopterit...

Zjarri në Dropull dhe Finiq, vijnë në ndihmë dy avionë “Canadair”

para 7 dite - NOA

DROPULL- Prej dy ditësh temperaturat e larta kanë bërë që në disa qytete të ndryshme të shpërthejnë zjarret. Bashkia e Dropullit dhe Finiqit janë ndër më të prekurat, ku flakët ishin të rrezikshme edhe...

Greqia "lë pas inatet", dërgon në Finiq e Dropull dy avionë zjarrfikës

para 7 dite - Gazeta Tema

Greqia ka “lënë pas inatet” dhe i ka ardhur në ndihmë fqinjit të saj, Shqipërisë, e cila po përballet me 2 vatra të mëdha flakësh në Dropull dhe Finiq. Në kuadër të Mekanizmit Evropian të Mbrojtjes Civile,...

Zjarret masive në Shqipëri! Greqia na vjen në ndihmë, dërgon për ndihmë në Dropull dy avionë zjarrfikës

para 7 dite - Top Channel

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Gazetari i Top Channel, Aleksandër Marku, raporton...

Zjarret në Dropull dhe Finiq, mbërrijnë dy avionë nga Greqia për ndihmuar në shuarjen e flakëve

para 7 dite - Vizion Plus

Dy avionë kanë ardhur nga Greqia për të ndihmuar për shuarjen e flakëve në Finiq dhe Dropull. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, i cili në një postim në rrjetin social shkruan...

Zjarret në Finiq e Dropull/ Dy avionë “Canadair” nisin ndërhyrjen nga ajri për shuarjen e flakëve

para 7 dite - ABC News

SHQIPËRI – Dy avionë të tipit “Canadair” kanë ndërhyrë nga ajri për fikjen e flakëve në Dropull dhe Finiq. Lajmi konfirmohet nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili thotë se avionët grekë vijnë...

Zjarret në Dropull e Finiq, Peleshi: Sot u aktivizuan dy avionë “Canadair”

para 7 dite - Opinion

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka njoftuar se për shuarjen e flakëve në Dropull dhe Finiq janë aktivizuar dy avionë të tipit Canadair. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se puna vijon...

Jugu në flakë, Greqia dërgon sërish helikopterë për shuarjen e zjarreve

para 7 dite - Syri

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Avionët, që do kenë bazën e tyre në aeroportin e...

Zjarret masive në Shqipëri, Greqia dërgon për ndihmë dy avionë zjarrfikës

para 7 dite - Reporteri

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Avionët që do kenë bazën e tyre në aeroportin e Korfuzit...

Rindizet zjarri i djeshëm në Kokodhiq, përhapet në Muzinë dhe Pecë

para 6 dite - FaxWeb

Është rindezur përsëri sot zjarri i nisur ditën e djeshme. Ndërsa dje arriti edhe brenda në fshatin Kakodhiq, sot është shuar në zonën poshtë. Ndërsa vijon ende i vrullshëm në majë të malit në zonën Muzinë,...

Jugu i Shqipërisë në flakë, Greqia dërgon dy helikopterë për shuarjen e zjarreve

para 7 dite - Ora news

Dy helikopterë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Helikopterët që do kenë bazën e tyre në aeroportin...

Zjarret në Dropull jashtë kontrollit! Greqia na vjen në ndihmë me dy avionë zjarrfikës, rrezik edhe në Finiq

para 7 dite - Gazeta Shqip

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Gazetari i Top Channel, Aleksandër Marku, raporton...

Jugu i Shqipërisë në flakë, Greqia dërgon dy helikopterë për shuarjen e zjarreve

para 7 dite - Syri

Dy helikopterë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri.

Nisen nga Greqia dy avionë për shuarjen e zjarreve në Finiq e Dropull! Ndihmë dhe nga Italia e Kroacia

para 7 dite - Java News

Greqia ka “lënë pas inatet” dhe i ka ardhur në ndihmë fqinjit të saj, Shqipërisë, e cila po përballet me 2 vatra të mëdha flakësh në Dropull dhe Finiq. Në kuadër të Mekanizmit Evropian të Mbrojtjes Civile,...

Zjarret masive në Shqipëri, Greqia dërgon për ndihmë dy avionë zjarrfikës

para 7 dite - Lexo

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit të madh në Shqipëri. Avionët që do kenë bazën e tyre në aeroportin e Korfuzit...

Zjarret në Dropull dhe Finiq, mbërrijnë dy avionë nga Greqia, Peleshi: Mirënjohje për gatishmërinë

para 6 dite - Arbresh

Dy avionë të dërguar nga Greqia, janë bërë pjesë e aksionit për shuarjen e zjarreve në Dropull dhe në Finiq. Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi bën me dije se avionët, të tipit Candair, vijnë...

Zjarret në Dropull e Finiq, Greqia dërgon për ndihmë dy avionë “Canadair”

para 7 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Greqia ka dërguar ditën e sotme dy avionë, të cilët kanë nisur ndërhyrjen për shuarjen e zjarreve në Dropull dhe Finiq. Avionët janë të llojit...

Zjarret masive në Shqipëri, Greqia na vjen në ndihmë, dërgon në Dropull dy avionë zjarrfikës

para 7 dite - Arbresh

Dy avionë zjarrfikës të tipit Canadair CL-415 të Forcave Zjarrfikëse të Greqisë po asistojnë në operacionin për shuarjen e zjarrit në Bashkinë Dropull. Kështu ka bërë të ditur ministri i Brendshëm i Shqipërisë,...

Vatrat aktive të zjarrit në Dropull dhe Finiq, dy avionë "Canadair" vijnë në ndihmë nga Greqia

para 7 dite - Dosja.al

DROPULL - Prej dy ditësh temperaturat e larta kanë bërë që në disa qytete të ndryshme të shpërthejnë zjarret. Bashkia e Dropullit dhe Finiqit janë ndër më të prekurat, ku flakët ishin të rrezikshme edhe...

Zjarri në Dropull dhe Finiq, dy avionë “Canadair” vijnë në ndihmë nga Greqia

para 7 dite - FaxWeb

Prej dy ditësh temperaturat e larta kanë bërë që në disa qytete të ndryshme të shpërthejnë zjarret. Bashkia e Dropullit dhe Finiqit janë ndër më të prekurat, ku flakët ishin të rrezikshme edhe për banorët...

Dropulli në flakë! Pëson djegie një zjarrfikës, tjetri asfiksohet nga tymi

para 7 dite - NOA

Flakë të mëdha vijojnë të djegin sipërfaqe të mëdha pyjesh dhe shkurre në zonëne Dropullit, pavarësisht se Ministria e Mbrojtjes njoftoi mesditën e sotme se situata ishte vënë nën kontroll. Aktualisht...

Zjarri ‘pushton’ Dropullin, dy zjarrfikës të lënduar nga flakët

para një jave - Alsat-M

Dy efektivë të forcave zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull. Burime bëjnë me dije se zjarrfikësit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës...

Zjarri ‘pushton’ Dropullin, dy zjarrfikës të lënduar nga flakët

para një jave - Bota Sot

Dy efektivë të forcave zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull. Burime bëjnë me dije se zjarrfikësit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës...

Zjarret në Dropull, dy zjarrfikës të asfiksuar dhe me lëndime

para një jave - Ora news

Dy efektivë zjarrfikës, pjesë e operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës. Njeri prej zjarrfikësve ka djegie të lehta në gjymtyrë ndërsa...

Zjarri ‘pushton’ Dropullin, dy zjarrfikës të lënduar nga flakët

para 7 dite - Tetova Sot

Dy efektivë të forcave zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull. Burime bëjnë me dije se zjarrfikësit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës...

Zjarri i përmasave të mëdha në Dropull, dy zjarrfikës të lënduar nga flakët

para një jave - Top Channel

Dy zjarrfikës, pjesë e operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës. Njeri prej zjarrfikësve ka djegie të lehta në gjymtyrë ndërsa tjetri...

Plagosen dy zjarrëfikës në Dropull, dërgohen për ndihmë mjeksore ne spitalin e Gjirokastrës

para një jave - Syri

Dy efektiva zjarrfikës, pjesë e operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës. Njeri prej zjarrfikësve ka djegie të lehta në gjymtyrë ndërsa...

Zjarret në Dropull, përfundojnë të lënduar në spital dy zjarrfikës

para një jave - Opinion

Dy zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull. Mësohet se ata janë transportuar në spitalin e Gjirokastrës për të marrë ndihmë mjekësore. Një prej zjarrfikësve...

Zjarret në Dropull, përfundojnë në spital të lënduar për shkak të flakëve dhe tymit dy zjarrfikës, ja si është gjendja e tyre

para një jave - Panorama

Dy efektivë të forcave zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull. Burime bëjnë me dije se zjarrfikësit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës...

Zjarret në Dropull, lëndohen dy zjarrfikës, nisen në spital

para një jave - Java News

Dy efektivë të forcave zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull. Burime bëjnë me dije se zjarrfikësit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës...

Përmirësohet situata me zjarrin në Dropull dhe Finiq, pritet aktivizimi i dy avionëve nga Greqia

para një jave - Top Channel

Pas disa orësh në luftë me flakët, ka përmirësim të situatës së zjarrit në fshatin Grapsh në bashkinë Dropull dhe në fshatin Kardhikaq në bashkinë Finiq, duke mos shfaqur më rrezik për banorët dhe banesat...

Zjarri në Dropull/ Ministria e Mbrojtjes: Ka përmirësim të situatës, pritet aktivizimi i avionëve PZL nga Greqia

para një jave - Ora news

Pas një pune të pandërprerë të forcave në terren dhe nga ajri ka përmirësim të situatës së zjarrit në fshatin Grapsh në bashkinë Dropull dhe në fshatin Kardhikaq në bashkinë Finiq, duke mos shfaqur më...

Zjarri në Dropull dhe Finiq vihet nën kontroll/ Flakët nuk rrezikojnë më zonat e banuara, vijon puna për shuarjen e plotë

para një jave - Gazeta Shqip

Që prej ditës së djeshme bashkia Dropull dhe Finiq ndodhet nën flakë. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë një postim ku ka lajmëruar që zjarri ka filluar të stabilizohet dhe nuk rrezikon më banesat...

Zjarri në fshatin Grapsh të Dropullit, Peleshi: Nuk ka më rrezik për banorët

para një jave - RTSH

Zjarret në fshatin Grapsh të Dropullit dhe në fshatin Kardhikaq në Finiq nuk paraqesin më rrezik për banorët. Kështu ka bërë me dije Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përmes një postimi në Facebook, ku...

Beteja me flakët në Dropull, dy zjarrfikës të plagosur

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Dy zjarrfikës, pjesë e operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës. Njeri prej...

Zjarri në Dropull/ Ministria e Mbrojtjes: Ka përmirësim të situatës, pritet aktivizimi i avionëve PZL nga Greqia

para një jave - ABC News

Ministria e Mbrojtjes ka bërë një reagim zyrtar lidhur me situatën në Dropull, duke njoftuar se ka pasur përmirësim, duke mos shfaqur rrezik për banorët. Sakaq, ka njoftuar se po vijon puna për shuarjen...

Vihen nën kontroll flakët në Dropull dhe Finiq, Ministria e Mbrojtjes: Pritet aktivizim i avionëve PZL nga Greqia

para një jave - Opinion

Situata nga zjarret në fshatin Grapsh të Bashkisë së Dropullit dhe në fshatin Kardhikaq të Bashkisë së Finiqit është përmirësuar pas angazhimit nga toka dhe nga ajri. Ministria e Mbrojtjes informon se...

U lënduan gjatë operacionit për fikjen e zjarreve në Dropull, dy zjarrfikës dërgohen në spital

para një jave - Dosja.al

DROPULL - Dy zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë punës për shuarjen e zjarreve në Dropull. Sipas burimeve zjarrfikësit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës pasi njëri prej tyre ka...

Shiu u vjen në ndihmë zjarrfikësve në Gjirokastër, neutralizohen flakët në fshatin Grapsh

para një jave - Vizion Plus

Reshjet e shiut duket se po ndihmojnë në lehtësimin e situatës së zjarrit në fshatin Grapsh të Gjirokastrës. Situata me zjarrin ishte përkeqësuar për shkak të erës së fortë, e cila ndihmoi përhapjen e...

Zjarret në Dropull, marrin ndihmë mjekësore dy zjarrfikës

para një jave - Euronews

Dy efektiva zjarrfikës, pjesë e operacionit të sotëm për shuarjen e zjarreve në Dropull kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës. Njeri prej zjarrfikësve ka djegie të lehta në gjymtyrë ndërsa...

Situata e zjarrit në Dropull, në ndihmë edhe një helikopter nga Korfuzi

para një jave - Bota Sot

Vijon situata e zjarreve që kanë përfshirë disa fshatra të Dropullit prej ditës së hënë. Gazetari Elidon Berberi raporton se për disa minuta u bllokua aksi Gjirokastër-Kakavijë për shkak të flakëve në...

Greqia “në luftë” me flakët, evakuohen spitalet dhe shtëpia e të moshuarve në Patra

para një jave - Albeu

Qyteti i Patras në Greqi është përfshirë nga flakët. Mediat greke bëjnë me dije se zjarrëfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të shuar zjarrin. Në zonë po ndihmojnë në shuarjen e flakëve periodikisht...

Situata e zjarrit në Dropull, në ndihmë edhe një helikopter nga Korfuzi

para një jave - ABC News

Vijon situata e zjarreve që kanë përfshirë disa fshatra të Dropullit prej ditës së hënë. Gazetari Elidon Berberi raporton se për disa minuta u bllokua aksi Gjirokastër-Kakavijë për shkak të flakëve në...

SYRI TV/ Përfshihen nga flakët fshatrat e Dropullit, digjen dy stalla dhe oborri i një kishe

para një jave - Syri

Zjarre të shumta kanë përfshirë zonën e Dropullit në Gjirokastër dhe Finiqit në Sarandë. Teksa në Finiq zjarret janë vënë në kontroll, në zonën e Dropullit vatrat vijojnë të jenë aktive. Policia ka bllokuar...

Greqia "në luftë" me flakët, evakuohen spitalet dhe shtëpia e të moshuarve në Patra

para një jave - Ora news

Qyteti i Patras në Greqi është përfshirë nga flakët. Mediat greke bëjnë me dije se zjarrëfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të shuar zjarrin. Në zonë po ndihmojnë në shuarjen e flakëve periodikisht...

Greqia në luftë me flakët, evakuohen spitalet dhe shtëpia e të moshuarve në Patra

para një jave - Vizion Plus

Qyteti i Patras në Greqi është përfshirë nga flakët. Mediat greke bëjnë me dije se zjarrëfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për të shuar zjarrin. Në zonë po ndihmojnë në shuarjen e flakëve periodikisht...

Ministria e Mbrojtjes reagon me detaje për zjarret në jug

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Ministria e Mbrojtjes ka reaguar lidhur me situaën e zjarreve ditën e sotme në fshatin Grapsh të Dropullit, i cili rrezikoi disa banesa. Ministria...

Zjarri në Dropull dhe Finiq/ Flakët nuk rrezikojnë më zonat e banuara, vijon ende puna për shuarjen e plotë të vatrave aktive

para një jave - Dosja.al

DROPULL - Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka lajmëruar se zjarri në bashkinë Dropull dhe bashkinë Finiq është vënë në kontroll dhe nuk paraqet rrezik për banorët dhe banesat në fshatra. Por në postim...

Zjarret në bashkitë Dropull dhe Finiq, vihen nën kontroll flakët

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se pas një pune të pandërprerë të forcave në terren dhe nga ajri ka përmirësim të situatës së zjarrit në fshatin...

Luftë me zjarret e verës në Dropull, evitohet e rrezikut për banorët

para një jave - Euronews

Orë të vështira përjetuan ditën e sotme banorët e zonës së Dropullit. Zjarret që përfshinë kullotat në këtë zonë rrezikuan fshatrat Frashtan, Lugar dhe Grapsh ndërsa flakët u afruan fare pranë shtëpive....

Zjarri në Dropull, flakët rrezikojnë banesat, policia bllokon qarkullimin e mjeteve

para një jave - Java News

Një vatër zjarri po rrezikon tu afrohet edhe banesave në fshatin Grapsh në Dropull. Policia ka marrë masa duke mos hequr as mundësinë e evakuuimit të banorëve nga shtëpitë e tyre nëse situata nuk do të...

Situatë kritike nga zjarri në Gjirokastër, rrezikohen banesat, bllokohet rruga drejt Kakavijës

para një jave - Zhurnal

8 Situatë kritike e zjarrit në fshatin Grapsh, Bashkia Dropull. Flakët po i afrohen shtëpive. Policia ka bllokuar qarkullimin në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë. Radhë të tëra mjetesh në të dy anët...

Zjarri në Dropull, flakët po u afrohen banesave. Bllokohet qarkullimi në aksin Gjirokastër – Kakavijë

para një jave - Opinion

Situatë kritike e zjarrit në fshatin Grapsh Bashkia Dropull. Flakët po u afrohen shtëpive. Policia ka bllokuar qarkullimin në aksin nacional Gjirokastër -Kakavijë. Radhë automjetesh në të dy anët e rrugës...

Zjarret në Dropull, bllokohet rruga Gjirokastër-Kakavijë, flakët i afrohen fshatit

para një jave - Syri

Rruga Gjirokastër-Kakavijë është bllokuar për shkak të zjarrit që ka rënë prej mbrëmjes së djeshme në Dropull dhe vijon të jetë aktiv. Mesditën e së martës një vatër zjarri po rrezikon t'u afrohet edhe...

VIDEO/ Situatë kritike e zjarri në Dropull, flakët po u afrohen banesave. Bllokohet qarkullimi në aksin Gjirokastër – Kakavijë

para një jave - Panorama

Situatë kritike e zjarrit në fshatin Grapsh Bashkia Dropull. Flakët po u afrohen shtëpive. Policia ka bllokuar qarkullimin në aksin nacional Gjirokastër -Kakavijë. Radhë automjetesh në të dy anët e rrugës...

Zjarri në Dropull ''paralizon'' aksin Gjirokastër-Kakavijë/ Flakët po u afrohen banesave, bllokohet qarkullimi

para një jave - Ora news

Situatë kritike e zjarrit në fshatin Grapsh Bashkia Dropull. Flakët po u afrohen shtëpive. Policia ka bllokuar qarkullimin në aksin nacional Gjirokastër -Kakavijë. Radhë automjetesh në të dy anët e rrugës...

Situatë kritike nga zjarri në Dropull, flakët po u afrohen banesave! Bllokohet qarkullimi në aksin Gjirokastër – Kakavijë

para një jave - Gazeta Tema

Katër mjete zjarrfikëse janë duke punuar për të shuar flakët që vijojnë në fshatin Grapsh në bashkinë Dropull. Në ndihmë ndodhet dhe helikopteri i FA-së. Raportohet se situata mbetet kritika pasi flakët...

Përkeqësohet situata në Dropull, zjarret dalin jashtë kontrollit për shkak të erës së fortë

para një jave - Vizion Plus

Era e fortë ka përkeqësuar situatën nga zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq. Prej orësh, helikopteri “Cougar”, 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14 mjete zjarrfikëse nga Finiqi, Dropulli, Saranda,...

FOTOT/ Përkeqësohet zjarri në Dropull dhe Finiq, shkak era e fortë dhe terreni i vështirë

para një jave - Top Channel

Era e fortë ka përkeqësuar situatën nga zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, njofton se prej orësh, helikopteri Cougar, 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14...

Situatë kritike nga zjarri në Dropull, flakët po u afrohen banesave! Bllokohet qarkullimi në aksin Gjirokastër – Kakavijë

para një jave - Lexo

Katër mjete zjarrfikëse janë duke punuar për të shuar flakët që vijojnë në fshatin Grapsh në bashkinë Dropull. Në ndihmë ndodhet dhe helikopteri i FA-së. Raportohet se situata mbetet kritika pasi flakët...

Zjarret në Dropull, reshjet e shiut ndihmojnë në lehtësimin e situatës

para një jave - Euronews

Reshjet e shiut duket se po ndihmojnë në lehtësimin e situatës së zjarrit në fshatin Grapsh të Gjirokastrës. Situata me zjarrin dukej shumë serioze në këtë zonë pasi flakët ishin shumë pranë banesave....

Zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq, era e fortë përkeqëson situatën

para një jave - ABC News

Era e fortë ka përkeqësuar situatën nga zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq. Prej orësh, helikopteri Cougar, 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14 mjete zjarrfikëse nga Finiqi, Dropulli, Saranda,...

Zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq, era e fortë përkeqëson situatën

para një jave - Syri

Era e fortë ka përkeqësuar situatën nga zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq. Prej orësh, helikopteri Cougar, 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14 mjete zjarrfikëse nga Finiqi, Dropulli, Saranda,...

Zjarr në Muzinë, ndërhyhet me helikopter nga ajri

para një jave - Zhurnal

7 Një zjarr ka rënë të martën në Muzinë, bashkia Finiq. Mësohet se vatra e zjarrit është në kufi me Dropullin. Nga zjarri janë djegur pemë të ndryshme frutore përfshirë edhe qershi. Në vendngjarje kanë...

Në Dropull flakët dalin jashtë kontrollit, bllokohet rruga nacionale Gjirokastër-Kakavijë

para një jave - JOQ Albania

Në Dropull situata e zjarreve është kritike pasi të favorizuara nga era e fortë, flakët po përhapen me shpejtësi. Për momentin, flakët kanë mbërritur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, duke bllokuar...

“Vija e zjarrit rreth 5 kilometra”, përkeqësohet situata në Dropull si pasojë e flakëve

para një jave - Java News

Zjarri që nisi dje në Frashtan të Dropullit ka vijuar edhe ditën e sotme, duke krijuar problematika të mëdha deri në Finiq. Gazetarja Dorina Muhaj ishte pranë fshatit Kardhikaq, aty ku vatrat e zjarrit...

Zjarret në Dropull, bllokohet rruga Gjirokastër-Kakavijë, flakët i afrohen fshatit

para një jave - Euronews

Rruga Gjirokastër-Kakavijë është bllokuar për shkak të zjarrit që ka rënë prej mbrëmjes së djeshme në Dropull dhe vijon të jetë aktiv. Zjarri është përhapur në afërsi të fshatit Grapsh, në kullota dhe...

Zjarr në një zonë në Finiq, forcave zjarrfikëse u vjen në ndihmë edhe një helikopter për shuarjen e flakëve

para një jave - Ora news

Një vatër zjarri ka përfshirë një zonë me pemë frutore në Muzinë , Finiq. Sipas informacioneve flakët e zjarrit janë thuajse në kufi me Dropullin. Teksa në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse...

Zjarret në jug, Balla: Ndal zjarrëvnies, 17 persona u ndaluan brenda një muaji

para një jave - Ora news

Brenda një muaji janë proceduar 17 persona për zjarrvënie, një fenomen që vijon të mbetet shqetësues sidomos në muajt e verës kur temperaturat rriten dhe rreziku i flakëve e pasojat që sjell, shtohen....

FOTOT/ Përkeqësohen zjarret në Dropull dhe Finiq, shkak era e fortë

para një jave - Dosja.al

GJIROKASTËR- Përkeqësohet për shkak të erës së fortë, situata nga zjarri në Dropull dhe Finiq. Mësohet se prej disa orësh 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14 mjete zjarrfikëse nga Finiqi, Dropulli,...

VIDEO/ Përkeqësohet zjarri në Dropull dhe Finiq, era në favor të flakëve si aktor i paguar

para një jave - Dosja.al

DROPULL- Përkeqësohet për shkak të erës së fortë, situata nga zjarri në Dropull dhe Finiq. Mësohet se prej disa orësh 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14 mjete zjarrfikëse nga Finiqi, Dropulli,...

Vatra e zjarrit në Grapsh/ Policia ndalon qarkullimin, mjetet bllokohen në trafik

para një jave - FaxWeb

Një vatër zjarri po rrezikon tu afrohet edhe banesave në fshatin Grapsh në Dropull. Sipas informacioneve, policia ka marrë masa duke mos hequr as mundësinë eevakuuimit të banorëve nga shtëpitë e tyre nëse...

Përkeqësohen zjarret në Dropull dhe Finiq, shkak era e fortë

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Përkeqësohet për shkak të erës së fortë, situata nga zjarri në Dropull dhe Finiq. Mësohet se prej disa orësh 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse...

Zjarr në Muzinë, ndërhyhet me helikopter nga ajri

para një jave - Telegrafi

Një zjarr ka rënë të martën në Muzinë, bashkia Finiq. Mësohet se vatra e zjarrit është në kufi me Dropullin. Nga zjarri janë djegur pemë të ndryshme frutore përfshirë edhe qershi. Në vendngjarje kanë shkuar...

Peleshi: Helikopteri Cougar dhe rreth 30 ushtarë rinisin aksionin për shuarjen e zjarrit në Dropull

para një jave - Lajm

Helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura janë riangazhuar mëngjesin e sotëm në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat e bashkisë Dropull. Ministri i Mbrojtjes,...

Zjarr në një zonë në Finiq, forcave zjarrfikëse u vjen në ndihmë edhe një helikopter për shuarjen e flakëve

para një jave - BalkanWeb

Një vatër zjarri ka përfshirë një zonë me pemë frutore në Muzinë , Finiq. Sipas informacioneve flakët e zjarrit janë thuajse në kufi me Dropullin. Teksa në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse...

Policia ndalon autorin e dyshuar për zjarrin në Dropull, Balla: Ndal zjarrëvnies, 17 persona u ndaluan brenda një muaji

para një jave - BalkanWeb

Brenda një muaji janë proceduar 17 persona për zjarrvënie, një fenomen që vijon të mbetet shqetësues sidomos në muajt e verës kur temperaturat rriten dhe rreziku i flakëve e pasojat që sjell, shtohen....

Policia ndalon autorin e dyshuar për zjarrin në Dropull, Balla: Ndal zjarrëvnies, 17 persona u ndaluan brenda një muaji

para një jave - Panorama

Brenda një muaji janë proceduar 17 persona për zjarrvënie, një fenomen që vijon të mbetet shqetësues sidomos në muajt e verës kur temperaturat rriten dhe rreziku i flakëve e pasojat që sjell, shtohen....

Rëndohet situata nga zjarret në Dropull, zjarrfikës nga 5 bashki

para një jave - Gazeta Tema

Vijon të jetë tepër e rëndë situata me zjarret në disa fshatra të bashkisë së Dropullit. Sipas njoftimeve zyrtare, flakët janë përhapur me shpejtësi gjatë natës dhe në fshatrat Pecë dhe Kardhikaq të bashkisë...

Policia ndalon autorin e dyshuar për zjarrin në Dropull, Balla: 17 persona u ndaluan brenda një muaji

para një jave - Vizion Plus

Brenda një muaji janë proceduar 17 persona për zjarrvënie, një fenomen që vijon të mbetet shqetësues sidomos në muajt e verës kur temperaturat rriten dhe rreziku i flakëve e pasojat që sjell, shtohen....

Zjarri në Dropull, kryebashkiaku: Po punohet për të vënë në kontroll flakët, qytetarët të tregojnë kujdes

para një jave - ABC News

Kreu i Bashkisë së në Dropull, Dhimitraq Toli ka folur për situatën e zjarreve në Dropull. Në një intervistë në “ABC News”, ai tha se bashkia e Dropullit në bashkëpunim me Forcat e Armatosura po punon...

Zjarri në fshatrat e bashkisë Dropull, helikopteri Cougar dhe FA në luftë me flakët

para një jave - RTSH

Helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura janë riangazhuar mëngjesin e sotëm (9 korrik) në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat e bashkisë Dropull. Zjarri po...

Era e fortë përkeqëson situatën nga zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq, helikopteri Cougar, 21 efektivë të FA në gatishmëri

para një jave - FaxWeb

Era e fortë ka përkeqësuar situatën nga zjarri në bashkitë Dropull dhe Finiq. Prej orësh, helikopteri Cougar, 21 efektivë të FA, 54 forca zjarrfikëse me 14 mjete zjarrfikëse nga Finiqi, Dropulli, Saranda,...

Zjarr në një zonë në Finiq, forcave zjarrfikëse u vjen në ndihmë edhe një helikopter për shuarjen e flakëve

para një jave - Syri

Një vatër zjarri ka përfshirë një zonë me pemë frutore në Muzinë , Finiq. Sipas informacioneve flakët e zjarrit janë thuajse në kufi me Dropullin. Teksa në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse...

Zjarret në fshatrat e Dropullit, Peleshi: Po punohet me helikopter për shuarjen e flakëve

para një jave - Vizion Plus

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka informuar në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Ai ka bërë me dije se po vijon operacioni për shuarjen e flakëve në fshatrat e bashkisë Dropull, ku janë angazhuar...

I vuri zjarrin pyjeve në fshatin Frashtan të Dropullit, policia vë në pranga autorin. Zjarrfikësit ende në luftë me flakët

para një jave - Top Channel

Policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e zjarrvënies në pyjet e fshatit Frashtan në Dropull. Bëhet fjalë për M. K., 39 vjeç, i identifikuar nga Policia e Gjirokastrës. Prej mesditës së djeshme,...

Zjarre në Dropull dhe Finiq, Peleshi: 30 forca të FA-së ndodhen në terren

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka informuar në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Përmes një postimi në rrjete sociale ka bërë me dije se po vijon operacioni për shuarjen e flakëve në fshatrat...

I vuri zjarrin pyjeve në fshatin Frashtan të Dropullit, policia vë në pranga autorin, zjarrfikësit ende në luftë me flakët

para një jave - Bota Sot

Policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e zjarrvënies në pyjet e fshatit Frashtan në Dropull. Bëhet fjalë për M. K., 39 vjeç, i identifikuar nga Policia e Gjirokastrës. Prej mesditës së djeshme,...

Niko Peleshi: Një helikopter dhe 30 efektivë të Forcave të Armatosura, janë riangazhuar për shuarjen e flakëve në fshatrat e Dropullit

para një jave - Albeu

Mëngjesin e sotëm, përmes një postimi në rrjetet sociale, Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka bërë me dije se helikopteri “Cougar” dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura, janë riangazhuar (9...

Nis sërish puna për shuarjen e zjarreve në Bashkinë e Dropullit, problematike situata edhe në fshatrat në Finiq

para një jave - Top Channel

Ka nisur sërish puna për shuarjen e flakëve në fshatrat e Bashkisë së Dropullit, të cilat vijojnë të jenë aktive prej ditësh. Në terren ndodhen helikopterë, zjarrfikës dhe 30 efektivë të Forcave Të Armatosura....

Policia ndalon autorin e dyshuar për zjarrin në Dropull, Balla: 17 persona u ndaluan brenda një muaji

para një jave - Pressonline

Brenda një muaji janë proceduar 17 persona për zjarrvënie, një fenomen që vijon të mbetet shqetësues sidomos në muajt e verës kur temperaturat rriten dhe rreziku i flakëve e pasojat që sjell, shtohen....

Zjarret masive në Dropull, ministri Peleshi: Vijon puna për të stabilizuar flakët! Ja fshatrat problematike

para një jave - BalkanWeb

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me zjarrin në fshatrat e Dropullit. Në një postim në rrjetet sociale, ai njoftoi se helikopteri “Cougar” dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura...

Dropulli mes flakëve që prej ditës së djeshme/ Kush është 39-vjeçari që ndezi zjarrin

para një jave - Gazeta Shqip

Policia ka identifikuar dhe arrestuar autorin e zjarrvënies në pyjet e fshatit Frashtan në Dropull. Bëhet fjalë për M. K., 39 vjeç, i identifikuar nga Policia e Gjirokastrës. Prej mesditës së djeshme,...

Vijojnë zjarret masive në Dropull, probleme edhe në fshatrat në Finiq! Si paraqitet situata

para një jave - Gazeta Shqip

Ka nisur sërish puna për shuarjen e flakëve në fshatrat e Bashkisë së Dropullit, të cilat vijojnë të jenë aktive prej ditësh. Në terren ndodhen helikopterë, zjarrfikës dhe 30 efektivë të Forcave Të Armatosura....

Zjarrvënia në Frashtan të Dropullit, arrestohet autori i dyshuar

para një jave - Vizion Plus

Policia ka identifikuar autorin e zjarrvënies në pyjet e fshatit Frashtan. Policia njofton se ka vënë në pranga përgjegjësin për këtë zjarrvënie, M. K., 39 vjeç, banues në fshatin Frashtan, Dropull. “Si...

Zjarret në fshatrat e Dropullit, Pelshi: Po punohet me helikopter për shuarjen e flakëve

para një jave - Vizion Plus

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka informuar në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Ai ka bërë me dije se po vijon operacioni për shuarjen e flakëve në fshatrat e bashkisë Dropull, ku janë angazhuar...

Nis sërish puna për shuarjen e zjarreve në Bashkinë e Dropullit, problematike situata edhe në fshatrat në Finiq

para një jave - Top Channel

Ka nisur sërish puna për shuarjen e flakëve në Bashkinë e Dropullit, ku problematike janë fshatrat Pecë dhe Kardhikaq të bashkisë Finiq. Helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave Të Armatosura...

Zjarri në Frashtan/ Arrestohet 39-vjeçari si autor i dyshuar

para një jave - ABC News

GJIROKASTËR – Një 39-vjeçar është arrestuar si person i dyshuar i zjarrvënies në pyjet e fshatit Frashtan në Gjirokastër. Prej mesditës së djeshme, shërbimet e Policisë kanë mbajtur në kontroll perimetrin...

Gjirokastër/ Arrestohet autori i dyshuar i zjarrvënies në Frashtan të Dropullit

para një jave - NOA

Gjirokaster- Një helicopter Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura janë riangazhuar mëngjesin e sotëm në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat e bashkisë Dropull, por ka...

FOTOLAJM/ "Ferri në tokë!" Zjarret në jug të vendit, ministria e Mbrojtjes: Helikopteri Cougar dhe FA, riangazhuar për shuarjen e disavatrave

para një jave - Dosja.al

TIRANA- Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar mëngjesin e sotëm se helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura janë riangazhuar në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat...

Zjarri në Dropull, Ministria e Mbrojtjes: Helikopteri Cougar dhe 30 efektivë për të shuar flakët

para një jave - Syri

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në fshatrat e Bashkisë Dropull. Ministri Niko Peleshi njoftoi se drejt vatrave të zjarrit për shuarjen e flakëve janë dërguar rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura dhe...

Zjarri në Dropull, Ministria e Mbrojtjes: Helikopteri Cougar dhe 30 efektivë për të shuar flakët

para një jave - Opinion

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në fshatrat e Bashkisë Dropull. Ministri Niko Peleshi njoftoi se drejt vatrave të zjarrit për shuarjen e flakëve janë dërguar rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura dhe...

EMRI/ U dogjën disa hektarë kullota dhe u rrezikuan disa banesa, policia arreston 58-vjeçarin

para një jave - Syri

Policia e Gjirokastrës në kohë rekord ka zbuluar autorin e vendosjes se zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme duke rrezikuar banesat. Nga zjarri i djeshëm i cili u dogjën disa ha kullota dhe u...

Zjarri në Frashtan/ U dogjën disa hektarë kullota dhe u rrezikuan disa banesa, policia pranga 58-vjeçarit (EMRI)

para një jave - BalkanWeb

Policia e Gjirokastrës në kohë rekord ka zbuluar autorin e vendosjes se zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme duke rrezikuar banesat. Falë një pune të specializuar në kohë rekord Policia e Qarkut...

Zjarret në fshatrat e Dropullit e Finiqit, 30 efektivë dhe një helikopter në terren

para një jave - Bota Sot

Zjarret kanë pushtuar prej ditës së djeshme disa fshatra të Bashkive Dropull e Finiq në Gjirokastër. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura dhe një helikopter...

EMRI/ U dogjën disa hektarë kullota dhe u rrezikuan disa banesa, policia arreston 58-vjeçarin

para një jave - Ora news

Policia e Gjirokastrës në kohë rekord ka zbuluar autorin e vendosjes se zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme duke rrezikuar banesat. Falë një pune të specializuar në kohë rekord Policia e Qarkut...

VIDEO/ Zjarri intensiv në fshatrat e Dropullit, ministri Peleshi: Një helikopter dhe 30 efektivë të FA riangazhohen për shuarjen e flakëve. Ja si paraqitet situata

para një jave - Panorama

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se helikopteri “Cougar” dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura jan riangazhuar mëngjesin e sotëm (9 korrik)...

Zjarri në Frashtan ku u dogjën disa hektarë kullota, arrestohet 58-vjeçari

para një jave - Opinion

Policia e Gjirokastrës në kohë rekord ka zbuluar autorin e vendosjes së zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme duke rrezikuar banesat. Falë një pune te specializuar në kohë rekord Policia e Qarkut...

Zjarri në Dropull, kryebashkiaku: Po punohet për të vënë në kontroll flakët, qytetarët të tregojnë kujdes

para një jave - Arbresh

Kreu i Bashkisë së në Dropull, Dhimitraq Toli ka folur për situatën e zjarreve në Dropull. Në një intervistë në “ABC News”, ai tha se bashkia e Dropullit në bashkëpunim me Forcat e Armatosura po punon...

PAMJET/ Jugu i vendit në flakët e “Ferrit”! Zjarre apokaliptike në fshatrat e Dropullit, angazhohet ushtria

para një jave - Ora news

Helikopteri “Cougar” dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura janë ri-angazhuar mëngjesin e sotëm në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat e bashkisë Dropull. Lajmi bëhet me dijet...

EMRI/ Zjarri në Freshtan të Gjirokastrës ku u dogjën disa hektarë kullota dhe u rrezikuan disa banesa, vihet në pranga “piromani”

para një jave - Panorama

Vihet në pranga zjarrvënësi i Frashtan. Policia e Gjirokastrës në kohë rekord ka zbuluar autorin e vendosjes së zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme duke rrezikuar banesat. Falë një pune te specializuar...

Dropull/ Policia ndalon autorin e dyshuar për zjarrin, tegon Balla: Ndal zjarrëvënien

para një jave - FaxWeb

Brenda një muaji janë proceduar 17 persona për zjarrvënie, një fenomen që vijon të mbetet shqetësues sidomos në muajt e verës kur temperaturat rriten dhe rreziku i flakëve e pasojat që sjell, shtohen....

Zjarr në Muzinë, digjen pemë frutore. Ndërhyhet me helikopter nga ajri

para një jave - Euronews

Një zjarr ka rënë të martën në Muzinë, bashkia Finiq. Mësohet se vatra e zjarrit është në kufi me Dropullin. Nga zjarri janë djegur pemë të ndryshme frutore përfshirë edhe qershi. Në vendngjarje kanë shkuar...

Zjarri në fshatrat e Dropullit/ Helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të FA angazhohen për shuarjen e flakëve

para një jave - ABC News

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Formave të Armatosura janë riangazhuar për shuarjen e flakëve në fshatrat...

I vuri zjarrin Freshtanit të Gjirokastrës, arrestohet 58-vjeçari! Dogji dhjetëra hektarë

para një jave - Java News

Vihet në pranga zjarrvënësi i Frashtan. Policia e Gjirokastrës ka zbuluar autorin e vendosjes së zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme dhe ka bërë të mundur arrestimin e Manol Kokolli 58-vjeç...

Situatë e rëndë në Dropull, zjarrfikësit nga 5 bashki, helikopteri Cougar dhe ushtarët në luftë me flakët

para një jave - Java News

Vijon të jetë tepër e rëndë situata me zjarret në disa fshatra të bashkisë së Dropullit. Sipas njoftimeve zyrtare, flakët janë përhapur me shpejtësi gjatë natës dhe në fshatrat Pecë dhe Kardhikaq të bashkisë...

Flakët në fshatrat e Dropullit, arrestohet autori i dyshuar i zjarrëvënies

para një jave - Euronews

Është identifikuar dhe arrestuar autori i zjarrëvënies në pyjet e fshatit Frashtan në Dropull të Gjirokastrës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Policia përmes një njoftimi, ku thuhet se autori i dyshuar...

Efektivë të FA-së angazhohen për shuarjen e zjarrit në Dropull

para një jave - TRT Balkan

Helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë janë riangazhuar mëngjesin e sotëm në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv në fshatrat e bashkisë Dropull. Ministri...

Zjarri në fshatrat e Dropullit/ Helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të FA angazhohen për shuarjen e flakëve

para një jave - FaxWeb

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se helikopteri Cougar dhe rreth 30 efektivë të Formave të Armatosura janë riangazhuar për shuarjen e flakëve në fshatrat...

U dogjën disa hektarë kullota dhe u rrezikuan disa banesa, policia pranga 58-vjeçarit

para një jave - FaxWeb

Policia e Gjirokastrës në kohë rekord ka zbuluar autorin e vendosjes se zjarrit në fshatin Frashtan mesditën e djeshme duke rrezikuar banesat. Falë një pune të specializuar në kohë rekord Policia e Qarkut...

Zjarri në fshatrat e Dropullit, arrestohet 58-vjeçari

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Një helicopter Cougar dhe rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura janë riangazhuar mëngjesin e sotëm në operacionin për shuarjen e zjarrit intensiv...

Situatë e rëndë në Dropull, zjarrfikësit nga 5 bashki, helikopteri Cougar dhe ushtarët në luftë me flakët

para një jave - Zyrtare

Vijon të jetë tepër e rëndë situata me zjarret në disa fshatra të bashkisë së Dropullit. Sipas njoftimeve zyrtare, flakët janë përhapur me shpejtësi gjatë natës dhe në fshatrat Pecë dhe Kardhikaq të bashkisë...

Zjarret në fshatrat e Dropullit e Finiqit, 30 efektivë dhe një helikopter në terren

para një jave - Euronews

Zjarret kanë pushtuar prej ditës së djeshme disa fshatra të Bashkive Dropull e Finiq në Gjirokastër. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar rreth 30 efektivë të Forcave të Armatosura dhe një helikopter...

Zjarr masiv në Dropull: Zjarrfikëset dhe Forcat e Armatosura në terren, ndërhyrje nga ajri për fikjen e flakëve

para një jave - Telegrafi

Një vatër zjarri është aktive në Dropull, ndërsa forcat zjarrfikëse po punojnë për fikjen e tij. Një zjarr që mendohet të jetë vendosur në një kullotë malore mbi fshatin Goricë në Dropull u kthye në një...

Zjarre masive në Dropull, rrezikohen fshatrat. Ndërhyrje me helikopter nga ajri

para një jave - NOA

Një zjarr i madh ka rënë në disa fshatra në Bashkinë e Dropullit. Flakët janë përhapur me shpejtësi. Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrëfikëset edhe një helikopter. Sipas informacioneve paraprake, rrezikohen...

Zjarr i madh në Frashtan të Dropullit, rrezikohen banesat

para një jave - Vizion Plus

Një vatër e madhe zjarri është aktivizuar në fshatin Frashtan në Bashkinë e Dropullit. Vizion Plus mëson se si pasojë e zjarrit rrezikohen disa banesa. Në vendngjarje kanë shkuar 2 makina zjarrfikëse nga...

Pas ndërhyrjes nga ajri me helikopter, shuhen flakët në Dropull

para një jave - Java News

Pas më shumë se tre orësh operacion, është evituar rreziku për banorët e Dropullit, si shkak i zjarrit që përfshiu passditen e sotme këtë zonë. Fillimisht zjarri ka ardhur nga një vatër e pashuar ende,...

Zjarr masiv në Dropull/ Zjarrfikëset dhe Forcat e Armatosura në terren, ndërhyrje nga ajri për fikjen e flakëve

para një jave - Top Channel

Një vatër zjarri është aktive në Dropull, ndërsa forcat zjarrfikëse po punojnë për fikjen e tij. Një zjarr që mendohet të jetë vendosur në një kullotë malore mbi fshatin Goricë në Dropull u kthye në një...

Zjarr i madh në Dropull të Gjirokastrës

para një jave - Bota Sot

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në Bashkinë e Dropullit në Gjirokastër. Zjarri ka rënë në fshatrat Goricë e Frashtan dhe është përhapur për shkak të erës. Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset,...

VIDEO/ Zjarr në fshatin Frashtan të Dropullit, ndërhyhet me helikopter nga ajri

para një jave - Ora news

Temperaturat e larta që po vazhdojnë prej një periudhe të gjatë kohore kanë shtuar rrezikun e zjarreve në të gjithë territorin e vendit. Si pasojë, një vatër zjarri është ndezur në fshatin Frashtan të...

Zjarret në vend, Balla: Shërbimet zjarrfikëse dhe Forcat e Armatosura në krye të detyrës

para një jave - BalkanWeb

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për situatën e zjarreve në vend. Balla shprehet se shërbimet zjarrfikëse dhe Forcat e Armatosura janë në krye të...

Zjarr masiv në Dropull/ Zjarrfikëset dhe Forcat e Armatosura në terren, ndërhyrje nga ajri për fikjen e flakëve

para një jave - Gazeta Shqip

Një vatër zjarri është aktive në Dropull, ndërsa forcat zjarrfikëse po punojnë për fikjen e tij. Forcave zjarrfikëse po u vijnë në ndihmë edhe Forcat e Armatosura. Për fikjen e vatrës është ndërhyrë edhe...

Zjarr në fshatin Frashtan të Dropullit

para një jave - Opinion

Një tjetër vatër zjarri është regjistruar në vendin tonë. Mësohet se zjarri lokalizuar në fshatin Frashtan të bashkisë Dropull. Banesat nuk rrezikohen pasi flakët janë vënë nën kontroll nga autoritetet...

Zjarr në fshatin Frashtan të Dropullit, ndërhyhet me helikopter nga ajri

para një jave - Bota Sot

Një vatër zjarri është ndezur në fshatin Frashtan të bashkisë Dropull. Gazetari i ABC News, Elidon Berberi raporton se zjarrfikëset dhe një helikopter janë në vendngjarje. Banesat nuk rrezikohen pasi flakët...

Zjarr në fshatin Frashtan të Dropullit

para një jave - ABC News

Një vatër zjarri është ndezur në fshatin Frashtan të bashkisë Dropull. Gazetari i ABC News, Elidon Berberi raporton se dy zjarrfikëse.

Zjarri në fshatin Frashtan rrezikon banesat/ Kundër flakëve edhe zjarrfikëset e Gjirokastrës

para një jave - Syri

Një vatër e madhe zjarri në fshatin Frashtan në Bashkinë e Dropullit ku rrezikon disa banesa. Raportohet se në vendngjarje kanë shkuar 2 makina zjarrfikëse nga Gjirokastra. Gjithashtu për të vënë nën kontroll...

Zjarri në fshatin Frashtan rrezikon banesat/ Kundër flakëve edhe zjarrfikëset e Gjirokastrës

para një jave - BalkanWeb

Një vatër e madhe zjarri në fshatin Frashtan në Bashkinë e Dropullit rrezikon disa banesa. Gazetarja Brikena Metaj raporton për Balkanweb se në vendngjarje kanë shkuar 2 makina zjarrfikëse nga Gjirokastra....

Zjarr në Dropull, flakët rrezikojnë banesat, mobilizohen edhe zjarrfikëset e Gjirokastrës dhe helikopteri

para një jave - Dosja.al

DROPULL- Një vatër e madhe zjarri ka rënë në fshatin Frashtan në Bashkinë e Dropullit ku rrezikon disa banesa. Më tej raportohet se në vendngjarje kanë shkuar 2 makina zjarrfikëse nga Gjirokastra. Gjithashtu...

Zjarr i madh në Dropull, rrezikohen shtëpitë në Frashtan

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Një vatër e madhe zjarri në fshatin Frashtan në Bashkinë e Dropullit ku rrezikon disa banesa. Raportohet se në vendngjarje kanë shkuar 2 makina...

Zjarr problematik në Dropull, në rrezik banesat në fshatrat Goricë dhe Frashtan

para një jave - Euronews

Një zjarr problematik është shfaqur mbasditen e sotme në Dropull. Zjarri i shfaqur në kullota ka rrezikuar banesat në fshatrat Goricë dhe Frashtan. Aktualisht po ndërhyn helikopteri për shuarjen e flakëve....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK