Parashikimi i SHMU: Në fillim të javës tjetër, temperaturat do shkojnë deri në 44 gradë në Shqipëri

para një jave - Gazeta Express

Temperaturat e larta në Shqipëri pritet të vazhdojnë edhe në fillim të javës tjetër. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëroi se pritet që temperaturat të shkojnë deri në 44 gradë. “Vala e të nxehtit...

Vala e të nxehtit/ SHMU: Në fillim të javës tjetër, temperaturat do shkojnë deri në 44 gradë

para një jave - Syri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëroi se temperaturat e larta në vendin tonë pritet të vazhdojnë edhe në fillim të javës tjetër. Madje pritet që temperaturat të shkojnë deri në 44 gradë. “Vala e...

Vala vdekjeprurëse e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-së, temperatura shënon 52 gradë C

para një jave - Alsat-M

Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona të rrezikuara për shkak të temperaturave rekord. Në zonat lindore dhe jugore të SHBA-së temperatura është më e lartë se normalja, por pjesa perëndimore...

Temperaturat deri në 52 gradë C! Vala e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-ve, disa të vdekur

para një jave - Syri

Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona nën paralajmërime të nxehtësisë, pasi vendi është goditur nga temperatura rekord që kanë vrarë shumë njerëz në Perëndimt ë Shteteve të Bashkuara ditët...

Vala e të nxehtit thyen rekorde shifrash, vdekje në lindje dhe perëndim

para një jave - Koha.mk

Vala e re e të nxehtit dhe temperaturat e larta kanë përfshirë zonat perëndimore dhe lindore të SHBA. Termometri ka thyer rekorde shifrash për sa u përket temperaturave të larta, të cilat u kanë marrë...

Temperatura deri në 34 gradë sot në Kosovë

para një jave - ACTV

Të mërkurën [sot] pritet të mbajë mot me diell në Kosovë. Temperaturat pritet të shkojnë deri në 34 gradë celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Temperatura deri në 40 gradë celsius

para një jave - Koha.mk

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 22, ndërsa temperaturat maksimale...

Temperaturat deri në 52 gradë C! Vala e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-ve, disa të vdekur

para një jave - Infokusi

Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona nën paralajmërime të nxehtësisë, pasi vendi është goditur nga temperatura rekord që kanë vrarë shumë njerëz në Perëndimt ë Shteteve të Bashkuara ditët...

Moti sot në Shqipëri, me diell, temperaturat deri në 40 gradë

para një jave - RTK

Në Shqipëri sot moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,4-1,0...

Vala vdekjeprurëse e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-së, temperatura shënon 52 gradë C

para një jave - ABC News

Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona të rrezikuara për shkak të temperaturave rekord. Në zonat lindore dhe jugore të SHBA-së temperatura është më e lartë se normalja, por pjesa perëndimore...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Top24

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Temperaturat deri në 52 gradë C! Vala e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-ve, disa të vdekur

para një jave - BalkanWeb

Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona nën paralajmërime të nxehtësisë, pasi vendi është goditur nga temperatura rekord që kanë vrarë shumë njerëz në Perëndimt ë Shteteve të Bashkuara ditët...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Lajm

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Temperatura deri në 34 gradë sot në Kosovë

para një jave - Koha.net

Të mërkurën [sot] pritet të mbajë mot me diell në Kosovë. Temperaturat pritet të shkojnë deri në 34 gradë celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit, priten temperatura të larta

para një jave - TV21

Gjatë ditës së sotme pritet të jetë moti i ngrohtë ndërsa pasdite vranësira mesatare. Temperaturat minimale do të jenë prej 13 deri në 22 gradë ndërsa ato maksimalet nga 33 deri në 40 gradë. Në Shkup moti...

Mot shumë i nxehtë në Maqedoninë e Veriut, në disa vende mbi 40 gradë Celsius

para një jave - TV21

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 23 gradë,...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Derveni

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Vijon i nxehti afrikan në vendin tonë, temperatura më të larta se një ditë më parë

para një jave - Top Channel

Temperaturat në vendin tonë për këtë të mërkurë parashikohen të jenë më të larta se një ditë më parë. Teksa i nxehti afrikan vijon, pritet që gjatë ditës së sotme vlerat maksimale të arrijnë deri në 41...

Vijon i nxehti afrikan në vendin tonë, parashikimi i motit për ditën e sotme

para një jave - Opinion

Temperaturat në vendin tonë për këtë të mërkurë parashikohen të jenë më të larta se një ditë më parë. Teksa i nxehti afrikan vijon, pritet që gjatë ditës së sotme vlerat maksimale të arrijnë deri në 41...

Moti për sot

para një jave - Kallxo

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihen kryesisht gjatë relievit malor. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat mbi 40°C

para një jave - Syri.net Kosova

Sipas MeteoAlb, depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane do të bëjë që Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin. Orët e pasdites do të...

Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 40 gradë

para një jave - Alsat-M

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 22, ndërsa temperaturat maksimale...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bota Sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 22, ndërsa temperaturat maksimale...

Parashikimi i motit 10 Korrik 2024, i nxehti afrikan “mbërthen” Shqipërinë, temperaturat mbi 40°C

para një jave - Albeu

Depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane, do të bëjë që Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin. Orët e pasdites do të sjellin vranësira...

I nxehti afrikan "përvëlon" Shqipërinë, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një jave - Ora news

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti parashikohet...

Parashikimi i motit në Shqipëri, temperatura deri në 42 gradë Celsius

para një jave - Zhurnal

11 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot territori i Shqipërisë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti...

Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 40 gradë

para një jave - InfoShqip

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Moti sot me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 34 gradë

para një jave - RTK

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat parashihen kryesisht gjatë relievit malor. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave...

Temperaturat deri në 40 gradë celsius

para një jave - Populli

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri 22, ndërsa temperaturat maksimale...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane “mbërthen” Shqipërinë, temperaturat mbi 40°C

para një jave - ABC News

SHQIPËRI- Sipas MeteoAlb, depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane do të bëjë që Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin. Orët e pasdites...

Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 40 gradë

para një jave - Aktuale

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat mbi 40°C

para një jave - Syri

Sipas MeteoAlb, depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane do të bëjë që Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin. Orët e pasdites do të...

Parashikimi i motit, temperatura deri në 42 gradë Celsius

para një jave - Bota Sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot territori i Shqipërisë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti...

Parashikimi i motit në Shqipëri, temperatura deri në 42 gradë Celsius

para një jave - Telegrafi

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot territori i Shqipërisë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti...

Vijon periudha e motit shumë të nxehtë, në disa vende mbi 40 gradë

para një jave - Zhurnal

3 Shkup, 10 korrik – Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval...

Moti sot me diell e temperatura deri në 36 gradë

para një jave - OraInfo

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë Celsius, kurse maksimalet prej 33 deri në 36 gradë. Era do...

Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 40 gradë

para një jave - Top Shqip

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane “mbërthen” Shqipërinë, temperaturat mbi 40°C

para një jave - Lexo

SHQIPËRI- Sipas MeteoAlb, depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane do të bëjë që Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin. Orët e pasdites...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

para një jave - Klan Kosova

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë Celsius, kurse maksimalet prej 33 deri në 36 gradë, transmeton...

I nxehti afrikan "pushton" vendin/ Sot temperatura arrijnë deri në…

para një jave - Gazeta Shqip

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme dhe të nxehta. Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira të pakta kalimtare në...

Moti për ditën e sotme, 10 korrik 2024

para një jave - Vizion Plus

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat...

Moti - Dita e sotme do të jetë me diell, temperaturat do të jenë deri në 40 °C!

para një jave - RTSH

Anticikloni afrikan po ndikon gjerësitë gjeografike të Mesdheut ku presim temperatura ekstremisht të larta në territorin e Shqipërisë. E Mërkurë 10 Korrik 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe...

Ditë tejet e nxehtë, temperaturat deri në 36 gradë

para një jave - Lajmi.net

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë Celsius, kurse maksimalet prej 33 deri në 36 gradë. Era do...

Dita e sotme do të jetë me diell, temperaturat do të jenë deri në 40 °C!

para një jave - Java News

Anticikloni afrikan po ndikon gjerësitë gjeografike të Mesdheut ku presim temperatura ekstremisht të larta në territorin e Shqipërisë. E Mërkurë 10 Korrik 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe...

Mot shumë i nxehtë në Maqedoninë e Veriut, në disa vende mbi 40 gradë Celsius

para një jave - Fakti Ditor

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 23 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 33 deri 29 gradë Celsius. Indeksi UV...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

para një jave - ATV Live

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë Celsius, kurse maksimalet prej 33 deri në 36 gradë. Era do...

Termometri shënon 52 gradë/ Vala vdekjeprurëse e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-së, humbin jetën disa persona

para një jave - Dosja.al

SHBA - Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona nën paralajmërime të nxehtësisë pasi vendi është goditur nga temperatura rekord që kanë vrarë shumë njerëz në Perëndim ditët e fundit. Në zonat...

Vala vdekjeprurëse e të nxehtit godet pjesën perëndimore të SHBA-së, humbin jetën disa persona

para një jave - FaxWeb

Më shumë se 160 milionë njerëz në SHBA jetojnë në zona nën paralajmërime të nxehtësisë pasi vendi është goditur nga temperatura rekord që kanë vrarë shumë njerëz në Perëndim ditët e fundit. Në zonat lindore...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Open-TV

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Pressonline

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Klan Macedonia

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Parashikimi i motit: Temperatura mbi 40°C

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Sipas MeteoAlb, depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane do të bëjë që vendi ynë të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë...

Moti sot

para një jave - Populli

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

para një jave - Periskopi

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë 10 Jul, 8:00 Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bashke

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri...

Moti sot në Kosovë

para një jave - Dukagjini

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë Celsius, kurse maksimalet prej 33 deri në 36 gradë. Era do...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

para një jave - Ekonomia Online

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë Celsius, kurse maksimalet prej 33 deri në 36 gradë. Era do...

I nxehti afrikan prek vendin, mësoni si pritet të jetë moti ditën e sotme

para një jave - Dosja.al

TIRANË - Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti parashikohet...

Moti në Shqipëri me diell, temperaturat do të jenë deri në 40 °C

para një jave - Arbresh

Në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3-4 me lartësi vale 0,4-1,0 metër...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 34 gradë Celsius

para një jave - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se moti për sot do të jetë me diell dhe vranesira të shpërndara. Sipas njoftimit, vranësirat parashihen kryesisht gjatë relievit malor, shkruan...

Temperatura deri në 43 gradë celcius, kur pritet të largohet i nxehti afrikan

para një jave - Syri

Me ardhjen e muajve më të nxeht të vitit, rikthehen dhe temperaturat e larta. Shqipëria, sipas sinoptikanve, pritet të përfshihet në ditët në vijim nga vala e të nxehtit afrikan, i cili do të sjelli temperatura...

Rriten temperaturat – Sinoptikët: Ende nuk kemi parë gjë, e enjtja do të jetë kulmi

para një jave - Zhurnal

2 Shkup, 9 korrik – Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të jetë kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë, shkruan...

Rriten temperaturat – Sinoptikët: Ende nuk kemi parë gjë, e enjtja do të jetë kulmi!

para një jave - Populli

Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të jetë kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë, shkruan Alsat. Sot ato arrijnë...

Temperatura deri në 43 gradë celcius ditën e mërkurë, cilat do të jenë qytetet më të nxehta

para një jave - Vizion Plus

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme dhe të nxehta. Temperaturat pritet të arrijnë deri në 42 gradë celcius. Qarqet më të nxehta do të jenë Tirana, Berati dhe...

ISHP-Maqedoni me këshilla për qytetarët se si të mbrohen nga temperaturat e larta

para një jave - Bota Sot

Moti i nxehtë shpesh nënkupton një rrezik më të lartë të sëmundjeve të lidhura me nxehtësinë, më shumë aktivitete në natyrë dhe më shumë pickime nga insektet. Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar...

ALARM PORTOKALLI DERI NË MES TË JAVËS SË ARDHSHME, TEMPERATURA EDHE MBI 40 GRADË

para një jave - Derveni

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Nga e enjtja do të ketë temperatura më të larta – IShP me këshilla për qytetarët

para një jave - Nistori

Nën ndikimin e një mase ajrore shumë të nxehtë nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të ngrohtë, përveç të dielës ku pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar me reshje të dendura...

Rriten temperaturat – Sinoptikët: Ende nuk kemi parë gjë, e enjtja do të jetë kulmi!

para një jave - Top24

Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të jetë kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë. Sot ato arrijnë deri në 40,...

RMV, nga e enjtja do të ketë temperatura edhe më të nxehta

para një jave - Lajm

Nën ndikimin e një mase ajrore shumë të nxehtë nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të ngrohtë, përveç të dielës ku pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar me reshje të dendura...

Rriten temperaturat – Sinoptikët: Ende nuk kemi parë gjë, e enjtja do të jetë kulmi!

para një jave - Tetova Sot

Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë, shkruan Alsat. Sot ato arrijnë deri...

Rriten temperaturat – Sinoptikët: Ende nuk kemi parë gjë, e enjtja do të jetë kulmi!

para një jave - Alsat-M

Gazetare: Ajnur Bafqari Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë, shkruan Alsat....

ISHP-Maqedoni me këshilla për qytetarët se si të mbrohen nga temperaturat e larta

para një jave - Telegrafi

Moti i nxehtë shpesh nënkupton një rrezik më të lartë të sëmundjeve të lidhura me nxehtësinë, më shumë aktivitete në natyrë dhe më shumë pickime nga insektet. Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar...

Nga e enjtja do të ketë temperatura edhe më të nxehta në RMV

para një jave - Portalb

Nën ndikimin e një mase ajrore shumë të nxehtë nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të ngrohtë, përveç të dielës ku pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar me reshje të dendura...

Nga e enjtja do të ketë temperatura edhe më të nxehta

para një jave - Ina

Nën ndikimin e një mase ajrore shumë të nxehtë nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të ngrohtë, përveç të dielës ku pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar me reshje të dendura...

Temperatura deri në 43 gradë celcius, kur pritet të largohet i nxehti afrikan

para një jave - Euronews

Me ardhjen e muajve më të nxeht të vitit, rikthehen dhe temperaturat e larta. Shqipëria, sipas sinoptikanve, pritet të përfshihet në ditët në vijim nga vala e të nxehtit afrikan, i cili do të sjelli temperatura...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura edhe mbi 40 gradë

para një jave - Tetova Sot

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Nga e enjtja do të ketë temperatura edhe më të nxehta

para një jave - Open-TV

Nën ndikimin e një mase ajrore shumë të nxehtë nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të ngrohtë, përveç të dielës ku pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar me reshje të dendura...

E enjtja kulmi i nxehtit

para një jave - Populli

Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të jetë kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë, shkruan Alsat. Sot ato arrijnë...

Vala vdekjeprurëse e të nxehtit në Japoni, gjashtë të vdekur

para një jave - ABC News

Gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e të nxehtit në Tokio, pasi Japonia po përjeton një valë të pazakontë të të nxehtit, duke bërë që autoritetet të lëshojnë një sërë paralajmërimesh shëndetësore. Gjatë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut,

para një jave - Gazeta Express

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura edhe mbi 40 gradë

para një jave - Zhurnal

4 Shkup, 9 korrik – Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri...

Rriten temperaturat – Sinoptikët: Ende nuk kemi parë gjë, e enjtja do të jetë kulmi!

para një jave - Fol

Temperatura më të larta se dje, por pasnesër do të kulmi. Termometri çdo ditë shënon temperatura gjithnjë e më të larta, me një rritje konsante prej 2 deri në 3 gradë, shkruan Alsat. Sot ato arrijnë deri...

Shqipëria përcëllohet nga i nxehti përvëlues/ Sinoptikania Lajda Porja bën paralajmërimin e fortë: Temperatura rekord nga dita e nesërme

para një jave - Albeu

Në një intervistë në studion e lajmeve për “Ora News”, sinoptikania Lajda Porjau, u shpreh se kjo javë do të ketë temperatura mjaft të larta, duke bërë që të kemi një ajër mbytës që në mëngjes herët. “Pjesa...

Vala vdekjeprurëse e të nxehtit në Japoni, gjashtë të vdekur

para një jave - Lexo

Gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e të nxehtit në Tokio, pasi Japonia po përjeton një valë të pazakontë të të nxehtit, duke bërë që autoritetet të lëshojnë një sërë paralajmërimesh shëndetësore. Gjatë...

'Përcëllohet' Shqipëria/ Sinoptikania Porja: Temperatura rekord nga dita e nesërme

para një jave - Syri

Sinoptikania, Lajda Porja në një intervistë në 'Ora News' u shpreh se kjo javë do të ketë temperatura mjaft të larta, duke bërë që të kemi një ajër mbytës që në mëngjes herët. "Pjesa më e madhe, mbi 80%...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura edhe mbi 40 gradë

para një jave - Top24

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura edhe mbi 40 gradë

para një jave - Fakti Ditor

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Temperaturat maksimale prej 33 deri 39 gradë celsius

para një jave - Koha.mk

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura edhe mbi 40 gradë

para një jave - Klan Macedonia

Shkup, 9 korrik 2024 (MIA) – Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura mbi 40 gradë

para një jave - Lajmëtari

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura mbi 40 gradë

para një jave - Ditore

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut,

para një jave - Derveni

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane prek Shqipërinë, temperaturat deri në 39°C

para një jave - ACTV

SHQIPËRI- Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin shqiptar. Sa i përket motit; orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e...

Alarm portokalli deri në mes të javës së ardhshme, temperatura mbi 40 gradë

para një jave - Alfax

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

ALARM PORTOKALLI DERI NË MES TË JAVËS SË ARDHSHME, TEMPERATURA EDHE MBI 40 GRADË

para një jave - Syri.mk

Nën ndikimin e masës shumë të nxehtë ajrore nga jugu, vazhdon periudha e motit me diell dhe shumë të nxehtë, përveç të dielën kur në orët e pasdites do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me...

Temperatura deri në 39 gradë Celsius, si parashikohet të jetë moti sot

para një jave - Top Channel

Temperaturat ditën e sotme parashikohet të arrijnë deri në 39 gradë Celsius, teksa do të ketë kthjellimet gjatë gjithë ditës. Vlerat ditore do të luhaten nga 15 gradë deri në 39 gradë Celsius vlerat maksimale....

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Lajm

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Kujdes, temperaturat pritet të arrijnë në 39 gradë

para një jave - TV21

Në ditën e sotme pritet të jetë mot me diell dhe me vranësira lokale ku pasdite, në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima. Erë e dobët deri në mesatare...

Temperatura deri në 39 gradë Celsius, si parashikohet të jetë moti sot

para një jave - Syri

Temperaturat ditën e sotme parashikohet të arrijnë deri në 39 gradë Celsius, teksa do të ketë kthjellimet gjatë gjithë ditës. Vlerat ditore do të luhaten nga 15 gradë deri në 39 gradë Celsius vlerat maksimale....

Kujdes, temperaturat pritet të arrijnë në 39 gradë

para një jave - InfoShqip

Në ditën e sotme pritet të jetë mot me diell dhe me vranësira lokale ku pasdite, në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima. Erë e dobët deri në mesatare...

Moti në Shqipëri, me vranësira e reshje shiu, temperaturat deri në 38 gradë

para një jave - RTK

Në Shqipëri moti sot do të jetë me diell dhe vranësira në shtim mesatare dhe reshje lokale në jug dhe juglindje. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi...

Mot i nxehtë në Kosovë

para një jave - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se mot i nxehtë do të mbajë edhe të martën. Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 15-18 gradë celsius, e ato maksimalet ndërmjet 29-33...

Temperaturat në kulmin e tyre, njihuni me parashikimin e motit për këtë të martë

para një jave - Syri.net Kosova

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore si dhe falë ndikimit të Anticiklonit...

Ky është parashikimi i motit për sot

para një jave - Alsat-M

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Kthjellime dhe kalime vranësirash, si parashikohet moti për ditën e sotme

para një jave - Opinion

Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës afrikane duke sjellë freskim të motit në të gjithë territorin shqiptar. Ndërsa përsa i përket motit, orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e motit...

Moti për sot

para një jave - RTV 21

Dita e martë në Kosovë do të jetë me mot me diell, ku temperaturat arrijnë deri në 33 gradë Celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në 18...

Mot me diell me temperaturë deri 39 gradë

para një jave - Ina

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm lokal të shoqëruar me bubullima dhe me...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bota Sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Parashikimi i motit në Shqipëri

para një jave - Zhurnal

11 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se sot territori i Shqipërisë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore si dhe falë ndikimit...

Mot përvëlues gjatë kësaj jave, kujdes nga temperaturat e larta

para një jave - Zhurnal

9 Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror ka bërë të ditur se kjo javë do të shënojë valën e tretë të të nxehtit afrikan për këtë vit, e shoqëruar me mot shumë më të ngrohtë se mesatarja dhe me temperatura...

Mot përvëlues gjatë kësaj jave, kujdes nga temperaturat e larta

para një jave - Zeri

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror ka bërë të ditur se kjo javë do të shënojë valën e tretë të të nxehtit afrikan për këtë vit, e shoqëruar me mot shumë më të ngrohtë se mesatarja dhe me temperatura...

Parashikimi i motit

para një jave - Shenja

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Ky është parashikimi i motit për sot

para një jave - Aktuale

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Moti sot: Me diell, temperaturat deri në 33 gradë Celsius

para një jave - Klan Kosova

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar se edhe e marta do të jetë goxha ditë e nxehtë. Sipas IHMK-së, moti do të jetë me diell dhe temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15 dhe 18 gradë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Zyrtare

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Moti sot në Maqedoninë e Veriut,

para një jave - Tetova Sot

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - TvNews

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Parashikimi i motit/ Vala afrikane prek Shqipërinë, temperaturat deri në 39°C

para një jave - Bota Sot

Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin shqiptar. Sa i përket motit; orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e motit të kthjellët...

Temperaturat në kulmin e tyre, njihuni me parashikimin e motit për këtë të martë

para një jave - Ora news

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore si dhe falë ndikimit të Anticiklonit...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para një jave - Telegrafi

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se sot territori i Shqipërisë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore si dhe falë ndikimit...

Temperatura deri në 42 gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

para një jave - Gazeta Shqip

Ditën e martë moti pritet të jetë fillimisht i kthjellët e me vranësira në shtim nga orët e mesditës e pasdite kryesisht në jug të territorit. Vranësirat priten të shoqërohen me reshje shiu me intensitet...

Mot me diell me temperaturë deri 39 gradë, pasdite në pjesët perëndimore të vendit shi i rrëmbyeshëm lokal

para një jave - Zhurnal

3 Shkup, 9 korrik – Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm lokal të shoqëruar...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 33 gradë

para një jave - RTK

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot me diell. Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-2m/s. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane prek Shqipërinë, temperaturat deri në 39°C

para një jave - ABC News

SHQIPËRI- Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin shqiptar. Sa i përket motit; orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e...

Temperaturat në kulmin e tyre, njihuni me parashikimin e motit për këtë të martë

para një jave - Syri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore si dhe falë ndikimit të Anticiklonit...

Parashikimi i motit/ Vala afrikane prek Shqipërinë, temperaturat deri në 39°C

para një jave - Lexo

SHQIPËRI- Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin shqiptar. Sa i përket motit; orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e...

Parashikimi i motit 9 Korrik 2024, kthjellime dhe vranësira

para një jave - Albeu

Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore, si dhe falë ndikimit të Anticiklonit Afrikan. Moti parashikohet fillimisht...

Moti për ditën e sotme: Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat pa ndryshime

para një jave - Java News

Anticikloni afrikan po ndikon gjerësitë gjeografike të Mesdheut ku presim temperatura të larta në territorin e Shqipërisë. E Martë 09 Korrik 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira në...

Mot përvëlues gjatë kësaj jave, kujdes nga temperaturat e larta

para një jave - Telegrafi

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror ka bërë të ditur se kjo javë do të shënojë valën e tretë të të nxehtit afrikan për këtë vit, e shoqëruar me mot shumë më të ngrohtë se mesatarja dhe me temperatura...

Moti për ditën e sotme, 9 korrik 2024

para një jave - Vizion Plus

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, me masa ajrore të nxehta me origjinë jugore si dhe falë ndikimit të Anticiklonit Afrikan. Moti parashikohet fillimisht i kthjellët...

Mot me diell dhe i nxehtë

para një jave - Open-TV

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Moti sot në mbarë vendin

para një jave - Populli

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore....

Moti për ditën e sotme- Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat pa ndryshime

para një jave - RTSH

Anticikloni afrikan po ndikon gjerësitë gjeografike të Mesdheut ku presim temperatura të larta në territorin e Shqipërisë. E Martë 09 Korrik 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira në...

Moti sot në Kosovë, ja sa do të jenë temperaturat

para një jave - GazetaBlic

Dita e martë në Kosovë do të jetë me mot të nxehtë, ku temperaturat arrijnë deri në 33 gradë Celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në...

A do thyhet rekordi 42.5 gradë? Ja sa ditë do të zgjasë i nxehti afrikan në Shqipëri…

para një jave - Epoka e Re

I nxehti afrikan është rikthyer sërish në Shqipëri, por këtë herë do qëndrojë të paktën 8-10 ditë. Sinoptikanët thonë se temperaturat në disa qytete pritet të arrijnë mbi 40 gradë Celcius. “ Dita e mërkurë,...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Pressonline

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, 9 Korrik 2024

para një jave - Klan Macedonia

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Vala afrikane “pushton” Shqipërinë, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

para një jave - FaxWeb

Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin shqiptar. Sa i përket motit; orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e motit të kthjellët...

Vazhdojnë edhe sot temperaturat e larta, bëhet thirrje për kujdes

para një jave - ATV Live

Temperaturat e larta do të vazhdojnë të mbizotërojë në vendin tonë edhe të martën. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Parashikimi i motit: Kthjellime dhe vranësira kalimtare

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Sipas MeteoAlb, pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin e vendit. Orët e paradites do...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bashke

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri...

Vazhdojnë temperaturat e larta, bëhet thirrje për kujdes

para një jave - Ekonomia Online

Temperaturat e larta do të vazhdojnë të mbizotërojë në vendin tonë edhe të martën. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Moti në Shqipëri me kthjellime, vranësira dhe reshje shiu

para një jave - Arbresh

Në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe vranësira në shtim mesatare dhe reshje lokale në jug dhe juglindje. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi 7-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do...

Moti sot me diell, temperatura deri në 33 gradë Celsius

para një jave - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se moti sot do të jetë me diell. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Nesër në Kosovë mbizotëron mot me diell, temperaturat deri në 33 gradë

para një jave - Klan Kosova

Dita e martë në Kosovë do të jetë me mot të nxehtë, ku temperaturat arrijnë deri në 33 gradë Celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Lajm

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

“Përgatituni, temperaturat këtë javë mund të arrijnë deri 40 gradë Celcius”

para një jave - OraInfo

Mendim Rugova ka paralajmëruar një valë “goxha të zgjatur” të të nxehtit me temperatura shumë të larta. Ai tha në #Gjesi se duhet të përgatitemi për temperatura të larta, të cilat njësoj parashihet të...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Flaka

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

Mendim Rugova: Përgatituni për një valë goxha të zgjatur të të nxehtit, temperaturat këtë javë mund të arrijnë deri afër 40-shit

para një jave - Gazeta Express

Mendim Rugova ka paralajmëruar një valë “goxha të zgjatur” të të nxehtit me temperatura shumë të larta. Ai tha në #Gjesi se duhet të përgatitemi për temperatura të larta, të cilat njësoj parashihet të...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Ina

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

Temperaturat mbi 40 gradë / Ja sa ditë do të zgjasë i nxehti afrikan në Shqipëri

para një jave - Gazeta Shqip

I nxehti afrikan është rikthyer sërish në vendin tonë, por këtë herë do qëndrojë edhe më gjatë. Sinoptikanët thonë se ditën e sotme temperaturat pritet të arrijnë deri në 40 gradë në disa qytete të Ultësirës...

Mendim Rugova: Përgatituni për një valë goxha të zgjatur të të nxehtit, temperaturat këtë javë mund të arrijnë deri afër 40-shit

para një jave - Indeks online

Meteorologu Mendim Rugova tha në Frontal në T7 se me ditën e sotme po merr fund vala e fundit e nxehtësisë në vendin tonë. “Kjo valë e nxehtësisë pak a shumë po merr fund sot”, tha Mendim Rugova, i cili...

Temperatura deri në 42 gradë celcius, çfarë ndodh me motin ditën e martë

para një jave - Vizion Plus

Dita e martë do të sjellë sërish rritje të temperaturave në të gjithë territorin, ku në disa zona të vendit termometri do të shënojë deri në 42 gradë celcius. Tirana, Elbasani dhe Berati do të jenë qarqet...

Paralajmëron meterologu: Përgatituni për një valë të të nxehtit, temperaturat mund të arrijnë afër 40-shit

para një jave - Lajmi.net

Mendim Rugova ka paralajmëruar një valë “goxha të zgjatur” të të nxehtit me temperatura shumë të larta. Ai tha në #Gjesi se duhet të përgatitemi për temperatura të larta, të cilat njësoj parashihet të...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin tonë, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - InfoShqip

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

Rikthehet i nxehti afrikan në vend, ja sa do arrijnë temperaturat

para një jave - Albeu

I nxehti afrikan është rikthyer sërish në vendin tonë, por këtë herë do qëndrojë edhe më gjatë. Sinoptikanët thonë se ditën e sotme temperaturat pritet të arrijnë deri në 40 gradë në disa qytete të Ultësirës...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Zyrtare

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

Temperaturat gjatë gjithë javës do të jenë rreth 40 gradë, ISHP bën apel për kujdes

para një jave - Top24

Muaji korrik ka sjellë me vete edhe temperatura të larta që për disa ditë do të shkojnë deri në 40 Gradë Celsius. Javën e dytë të korrikut pritet ta kaploj vala e të nxehtit, ndërsa në vendet malore sipas...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin tonë, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Top24

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

Një rekord prej 48.8 gradë Celsius u mat në Las Vegas

para një jave - Alsat-M

Kjo shifër është nga një stacion matës në Aeroportin Ndërkombëtar Harry Reid rreth orës 17:00 me kohën lokale. Me kaq është “thyer” rekordi prej 47.2 gradë. Zyrtarët thonë se deri më tani në atë qytet...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Alsat-M

Gazetare: Melihate Rustemi Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për...

(VIDEO) Temperaturat gjatë gjithë javës do të jenë rreth 40 gradë, ISHP apel për kujdes

para një jave - Shenja

Muaji korrik ka sjellë me vete edhe temperatura të larta që për disa ditë do të shkojnë deri në 40 Gradë Celsius. Javën e dytë të korrikut pritet ta kaploj vala e të nxehtit, ndërsa në vendet malore sipas...

Mendim Rugova alarmon: Përgatituni, temperaturat mund të arrijnë afër 40-shit

para një jave - Periskopi

Mendim Rugova alarmon: Përgatituni, temperaturat mund të arrijnë afër 40-shit 08 Jul, 17:57 Mendim Rugova ka paralajmëruar një valë “goxha të zgjatur” të të nxehtit me temperatura shumë të larta. Ai tha...

Temperaturat gjatë gjithë javës do të jenë rreth 40 gradë, ISHP bën apel për kujdes

para një jave - Alfax

Muaji korrik ka sjellë me vete edhe temperatura të larta që për disa ditë do të shkojnë deri në 40 Gradë Celsius. Javën e dytë të korrikut pritet ta kaploj vala e të nxehtit, ndërsa në vendet malore sipas...

IKShPK-ja jep rekomandime se si të mbroheni nga nxehtësia dhe temperaturat e larta

para një jave - RTV 21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës IKShPK), ka publikuar disa këshilla dhe rekomandime se si qytetarët të mbrohen nga nxehtësia dhe temperaturat e larta. IKShPK-ja tha se vala e të nxehtit...

IKShPK-ja jep rekomandime se si të mbroheni nga nxehtësia dhe temperaturat e larta

para një jave - OraInfo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar disa këshilla dhe rekomandime se si qytetarët të mbrohen nga nxehtësia dhe temperaturat e larta. IKShPK-ja tha se vala e të nxehtit që...

Temperaturat gjatë gjithë javës do të jenë rreth 40 gradë, ISHP apel për kujdes

para një jave - Fakti Ditor

Muaji korrik ka sjellë me vete edhe temperatura të larta që për disa ditë do të shkojnë deri në 40 Gradë Celsius. Javën e dytë të korrikut pritet ta kaploj vala e të nxehtit, ndërsa në vendet malore sipas...

IKShPK-ja jep rekomandime se si të mbroheni nga nxehtësia dhe temperaturat e larta

para një jave - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar disa këshilla dhe rekomandime se si qytetarët të mbrohen nga nxehtësia dhe temperaturat e larta. IKShPK-ja tha se vala e të nxehtit që...

Japonia lëshon alarm për 'goditje të nxehtësisë', autoritetet paralajmërojnë njerëzit: Mos dilni…

para një jave - Syri

Agjencia meteorologjike e Japonisë ka lëshuar një alarm për “goditje të nxehtësisë” për 26 nga 47 prefekturat e vendit, duke u kërkuar njerëzve të mos dalin jashtë nëse nuk është absolutisht e nevojshme,...

10 ditë ferri, termometri kapërcen 42 gradë Celsius

para një jave - Zhurnal

7 Shqipëria do të përballet në ditët në vijim me një valë të nxehti e cila do të shtrihet në të gjithë vendin nga veriu në jug. Sipas meteorologes Tanja Porja, termometri në 10 ditët e ardhme pritet të...

8 ditë i nxehti afrikan në Shqipëri, temperaturat mbi 40 gradë

para një jave - JOQ Albania

I nxehti afrikan është rikthyer sërish në vendin tonë, por këtë herë do qëndrojë edhe më gjatë. Sinoptikanët thonë se ditën e sotme temperaturat pritet të arrijnë deri në 40 gradë në disa qytete të Ultësirës...

IKShPK-ja jep rekomandime se si të mbroheni nga nxehtësia dhe temperaturat e larta

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar disa këshilla dhe rekomandime se si qytetarët të mbrohen nga nxehtësia dhe temperaturat e larta. IKShPK-ja tha se vala e të nxehtit që...

Temperaturat përvëluese përfshinë gjithë vendin, çdo ditë rritje 2-3 gradë

para një jave - Populli

Moti shumë i nxehtë tashmë ka përfshirë gjithë vendin, me temperatura që u shënuan në 36 gradë Celsius. Nga Enti hidrometeorologjik thanë se temperaturat do të rriten edhe për disa grade në ditët në vijim,...

SHBA, vala e të nxehtit kërcënon mbi 130 milionë njerëz

para një jave - Populli

Rreth 130 milionë njerëz thuhet të jenë nën kërcënim nga një valë e gjatë e të nxehtit në SHBA që tashmë ka shënuar rekorde me temperatura të larta dhe pritet të shënojë edhe të tjera nga Bregu Lindor...

Vala e të nxehtit, IKSHPK paralajmëron duke publikuar këshillat që “mund të shpëtojnë jetë”

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar një sërë këshillash dhe rekomandime “për t’u mbrojtur nga nxehtësia dhe temperaturat e larta”. Ndërsa vala e të nxehtit pritet të mbizotërojë...

Las Vegasi shënon ditën e tij më të nxehtë, të regjistruar ndonjëherë

para një jave - Epoka e Re

Las Vegasi ka parë zyrtarisht ditën e tij më të nxehtë ndonjëherë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Shërbimi Kombëtar i Motit (NWS) njoftoi se Aeroporti Ndërkombëtar Harry Reid shënoi rreth...

Sot 40 gradë – Parashikimi i motit për javën

para një jave - Euronews

Mbrëmjen e djeshme janë nisur masat afrikane drejt Ballkanit dhe Shqipërisë dhe sot parashikohen temperatura shumë të larta, ku termometri i afrohet vlerës 40 garë. Meteorologia e Meteolab Lajda Porja...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

para një jave - Vizion Plus

Nga e Hëna na pret mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë veror. Temperatura maksimale në Tiranë parashikohet të arrihet deri në 34 gradë Celcius. Era do të fryjë kryesisht e lehtë me drejtim veriperëndim...

SHBA nën një valë përvëluese të nxehti, temperatura rekord deri në 54 gradë

para një jave - Euronews

Një valë e ngadaltë të nxehti, shoqëruar potencialisht me temperatura rekord po përhapet në të gjithë pjesën perëndimore të Shteteve të Bashkuara, njoftoi Shërbimi Kombëtar i Meteorologjik. Rajonet juglindore...

Rritja e temperaturave, IKSHP kërkon kujdes

para një jave - Shqip

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell. Vranësira të mesme parashihen përreth relievit malor. Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK