VIDEO SYRI TV/ ‘Boom-i’ i blerjeve të banesave në rënie, tkurren transaksionet e pasurive të paluajtshme

para 6 dite - Syri

Transaksionet e pasurive të paluajtshme në vendin tonë po pësojnë tkurrje. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në tremujorin e parë të këtij viti, rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar...

Të ngopur me banesa, ngadalësohen ndjeshëm transaksionet e pasurive të paluajtshme

para 7 dite - Ora news

Rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë të këtij viti, sipas të dhënave të fundit nga INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto. Transaksionet e shitblerjeve...

Merr fund boom-i i blerjeve të banesave? Transaksionet e pasurive të paluajtshme ngadalësohen ndjeshëm në tremujorin e parë të...

para 7 dite - BalkanWeb

Rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë të këtij viti, sipas të dhënave të fundit nga INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto. Transaksionet e shitblerjeve...

Merr fund boom-i i blerjeve të banesave? Transaksionet e pasurive të paluajtshme ngadalësohen ndjeshëm në tremujorin e parë të 2024

para 7 dite - Albeu

Rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë të këtij viti, sipas të dhënave të fundit nga INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto. Transaksionet e shitblerjeve...

Merr fund boom-i i blerjeve të banesave? Transaksionet e pasurive të paluajtshme ngadalësohen ndjeshëm në tremujorin e parë të 2024

para 7 dite - Syri

Rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë të këtij viti, sipas të dhënave të fundit nga INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto. Transaksionet e shitblerjeve...

Transaksionet e pasurive të paluajtshme ngadalësohen ndjeshëm në tremujorin e parë të 2024

para 7 dite - Bota Sot

Rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë të këtij viti, sipas të dhënave të fundit nga INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto. Transaksionet e shitblerjeve...

Transaksionet e pasurive të paluajtshme ngadalësohen ndjeshëm në tremujorin e parë

para 7 dite - Dosja.al

TIRANË - Rritja e aktivitetit të pasurive të paluajtshme është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë të këtij viti, sipas të dhënave të fundit nga INSTAT për Prodhimin e Brendshëm Bruto. Transaksionet...

Shqipëria, me shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para 7 dite - Gazeta Tema

Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin në raport...

Ndërtimi dhe shitblerja e pronave rrisin ekonominë, bujqësia në rënie

para një jave - Gazeta Tema

Ekonomia në vendin tonë përgjatë tremujorit të parë të këtij viti pati një performancë pozitive që u stimulua nga rritja e të ardhurave në sektorët kryesorë të saj, megjithëse është rritur me ritme më...

Rritja ekonomike 3.63%! Vijon tendenca pozitive për tremujorin e parë, kryeson sektori i ndërtimit

para një jave - Top Channel

Edhe këtë vit Shqipëria po vijon të përjetojë rritje ekonomike pozitive. Të dhënat e tremujorit të parë tregojnë se ekonomia u zgjerua me 3.63%, pothuajse në të njëjtat nivele si në tremujorët e mëparshëm....

Zgjerim i shpejtë, por jocilësor i PBB, rritja ekonomike sfidohet nga burime që po shterojnë

para një jave - Zhurnal

13 Ekonomia shqiptare po rritet më shpejt se një vit më parë, por cilësia e zgjerimit të saj po përkeqësohet. Ajo po sfidohet nga burimet që po shterojnë. Duke përllogaritur se si ka ndryshuar vlera totale...

Ekonomia e Shqipërisë rritet në 3.63% , konsumi me 3.7%

para një jave - RTK

Ekonomia shqiptare shënoi rritje të fortë në tremujorin e parë të vitit 2024, paralelisht edhe me rritjen e konsumit. INSTAT publikoi raportin mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Ekonomia në tremujorin...

Ekonomia e Shqipërisë rritet në 3.63 për qind dhe konsumi me 3.7 për qind

para një jave - Telegrafi

Ekonomia shqiptare shënoi rritje në tremujorin e parë të vitit 2024, paralelisht edhe me rritjen e konsumit. INSTAT publikoi raportin mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). “Ekonomia në tremujorin e parë...

Ekonomia u rrit me 3.6 për qind/ U mbështet nga ndërtimi dhe administrata, tkurret bujqësia

para një jave - ABC News

Ritmet e rritjes ekonomike janë përshpejtuar në fillim të këtij viti. Sipas Instat, Produkti i Brendshëm Bruto në tremujorin e parë të vitit 2024 vlerësohet me rritje 3,63 % në terma realë, kundrejt tremujorit...

SHIFRAT/ Ndërtimi, motori që shtyn ekonominë përpara, tkurret bujqësia, si ndikoi kursi i këmbimit

para një jave - Vizion Plus

INSTAT ka nxjerrë sëfundmi treguesit mbi Prodhimin e Brendshëm Bruto të Shqipërisë për tremujorin e parë të vitit 2024, i cili raportohet të jetë rritur me 3.67 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë...

Ekonomia ngadalësohet me 3.63%, mbahet sërish nga ndërtimi e administrata

para një jave - Syri.net Kosova

Ritmet e rritjes së ekonomisë u ngadalësuan sërish në tremujorin e parë të vitit, pasi u përshpejtuan në fund të 2023-t, por sërish mbeten më të larta në krahasim me tremujorin e parë të vitit të kaluar....

Ekonomia ngadalësohet me 3.63%, mbahet sërish nga ndërtimi e administrata

para një jave - Syri

Ritmet e rritjes së ekonomisë u ngadalësuan sërish në tremujorin e parë të vitit, pasi u përshpejtuan në fund të 2023-t, por sërish mbeten më të larta në krahasim me tremujorin e parë të vitit të kaluar....

Të dhënat: Shqipëria, me shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - Dosja.al

TIRANA- Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin...

Shqipëria me shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - Opinion

Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin në raport...

Shqipëria në majat e betonizimit, shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - Ora news

Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin në raport...

Shqipëria, e para në Europë për shpenzimet në ndërtim

para një jave - JOQ Albania

Sipas të dhënave nga Eurostat, në vitin 2023 varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë. Referuar këtyre të dhënave, vitin e kaluar shpenzimet nominale për ndërtimin...

Lë pas Gjermaninë, Italinë dhe Francën/ Shqipëria, me shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - BalkanWeb

Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin në raport...

Lë pas Gjermaninë, Italinë dhe Francën/ Shqipëria, me shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - Syri

Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin në raport...

Shqipëria, me shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - FaxWeb

Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi nga Eurostat. Shpenzimet nominale për ndërtimin në raport...

Shqipëria ka shpenzime rekord për ndërtimin në Europë në 2023

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Varësia e ekonomisë ndaj sektorit të ndërtimit në Shqipëri ishte më e larta në Europë në vitin 2023, sipas të dhënave që janë përditësuar së fundmi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK