Rama dhe Osmani takohen në Uashington! Presidentja: Koordinojmë përpjekjet që Kosova t’i bashkohet NATO-s

para 6 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama dhe Presidentja e Kosovës janë takuar në Uashington, aty ku po zhvillohet Samiti i NATO-s, Në një foto të publikuar nga Osmani, ata shihen të buzëqeshur, të ulur në një tryezë të...

Rama dhe Osmani takohen në Uashington: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - Gazeta Tema

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ndodhet në Washington në kuadër të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim dy liderët diskutuan lidhur me rëndësinë...

Vizita e Ramës në Senat, “Zëri i Amerikës”: Uashingtoni rikonfirmon përkushtimin ndaj…

para 6 dite - Java News

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Rama dhe Osmani takohen në SHBA: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - ABC News

SHBA- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Të dy liderët diskutuan...

Samiti i NATO-s, Osmani takohet me Ramën: Koordinojmë përpjekjet që Kosova t’i bashkohet sa më parë Aleancës

para 6 dite - RTSH

Të pranishëm në Uashington në margjina të samitit të NATO-s, kryeministri Edi Rama dhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kanë zhvilluar një takim sëbashku. Në një postim në X (dikur Twitter), Presidentja...

Osmani e Rama takim në Washington “për t’i koordinuar përpjekjet që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO”

para 6 dite - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Washington, në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Osmani ka thënë se me Ramën kanë disktuar për koordinimin...

Osmani takon Ramën në Uashington, koordinon qëndrimet për procesin e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Telegrafi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka vazhduar me takimet në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington. Ajo ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet...

Osmani takon kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e Kosovës drejt NATO-s

para 6 dite - Koha.mk

Aspiratat e Kosovës për t’u bërë pjesë e aleancës së NATO-s kanë qenë në fokus të takimit që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, në kuadër...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - RTV 21

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Osmani: Kosova sa më parë t’i bashkohet Shqipërisë si anëtare me të drejta të plota në NATO

para 6 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të samitit të NATO-s sot në Washington D.C është takuar me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Osmani ka njoftuar se me Ramën kanë diskutuar për qëndrimet...

Osmani e Rama takohen në Washington: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - Koha.net

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të mërkurën në Washington. Udhëheqësit janë koordinuar për qëndrimet dhe përpjekjet për anëtarësimin e Kosovës në NATO. Sipas...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Ora news

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

Rama dhe Osmani takohen në Washington

para 6 dite - Zhurnal

3 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në kuadër të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim, të dy liderët diskutuan...

Osmani e Rama takohen në Washington: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - Zeri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Foto/ Kryeministri Rama dhe Presidentja Osmani takohen në Washington

para 6 dite - Opinion

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në kuadër të samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në një postim në rrjetet...

Osmani e Rama takohen në Washington, flasin për hapat e Kosovës drejt NATO-s

para 6 dite - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në kuadër të samitit të NATO-së i cili po mbahet në Washington. Sipas komunikatës së Presidencës së Kosovës, në takim...

Krahasimi/ Edi Rama poston videot e Thethit nga SHBA, Vjosa Osmani zhvillon takime të nivelit të lartë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka mbërritur në SHBA për të marrë pjesë në samitin e rëndësishëm të NATO-s. Ndërkohë nga Kosova, në SHBA ka mbërritur presidentja Vjosa Osmani për të marrë pjesë në këtë...

Osmani me Ramën në Washington “për t’i koordinuar përpjekjet që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO”

para 6 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington D.C. Osmani shkroi në Facebook se me Ramën u takua “për t’i koordinuar...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Osmani takohet me Ramën në Washington, zbardhet çka diskutuan

para 6 dite - Bota Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në njoftimin e lëshuar për...

Samiti i NATO-s/ Vjosa Osmani takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

para 6 dite - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim, të dy liderët diskutuan...

Vjosa Osmani ndan foton me Ramën nga Washingtoni: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - Vizion Plus

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një foto me kryeministrin Edi Rama, teksa të dy ndodhen në samitin e NATO-s në Ëashington. Ajo thotë se dy vendet po punojnë për tër koordinuar qëndrimet dhe...

Osmani e Rama flasin për hapat e Kosovës drejt anëtarësimit në NATO

para 6 dite - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, me të cilin diskutuan lidhur me rëndësinë...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - GazetaBlic

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Krahasimi/ Edi Rama poston videot e Thethit nga SHBA, Vjosa Osmani zhvillon takime të nivelit të lartë

para 6 dite - Syri

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka mbërritur në SHBA për të marrë pjesë në samitin e rëndësishëm të NATO-s. Ndërkohë nga Kosova, në SHBA ka mbërritur presidentja Vjosa Osmani për të marrë pjesë në këtë...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Syri

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Osmani dhe kryeministri bullgar bisedojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Opinion

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO ishin temë e takimit mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministrit të Bullgarisë, Dimitar Glavchev. Dy udhëheqësit u takuan të martën në Uashington,...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Krenar që mbështesim shtetin demokratik të Kosovës

para 6 dite - Lajm

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brein ka ndarë detaje ka takimi që pati me presidenten Vjosa Osmani, dy ditë më parë. O’Brein ka shkruar në “X” se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën....

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Koha.net

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Rama dhe Osmani takohen në SHBA: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - Lexo

SHBA- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Të dy liderët diskutuan...

Rama takohet me Osmanin në SHBA: Të punojmë bashkë që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO

para 6 dite - Java News

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ndodhet në Washington në kuadër të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim dy liderët diskutuan lidhur me rëndësinë...

Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, flasin për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 6 dite - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në Uashington me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington D.C....

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - BalkanWeb

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Evropa e Lirë

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Vizion Plus

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 6 dite - RTK

Ndihmës-ekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur të hënën më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien, në një postim...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Syri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Syri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Pressonline

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Osmani takon Ramën: Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO

para 6 dite - TRT Balkan

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington, është takuar edhe me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Nëpërmjet një postimi në Facebook, presidentja Vjosa Osmani...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Krenar që mbështesim shtetin e Kosovës

para 6 dite - BalkanWeb

Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Jim O’Brian ka ndarë detaje nga takimi që ka pasur me presidenten Vjosa Osmani, dy ditë më parë. O’Brian ka shkruar në X se Amerika është krenare që e mbështet Kosovën....

Osmani dhe kryeministri bullgar bisedojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Evropa e Lirë

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO ishin temë e takimit mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministrit të Bullgarisë , Dimitar Glavchev. Dy udhëheqësit u takuan të martën në Uashington,...

E takoi në Prishtinë, takohet edhe në SHBA- Osmani përafron dukshëm marrëdhëniet me Edi Ramën

para 6 dite - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Sipas njoftimi për media thuhet se në këtë...

Biden për 75-vjetorin e NATO-s: Kur lufta shpërtheu në Ballkan, ne ndërhymë për ta ndaluar spastrimin etnik

para 6 dite - Tetova Sot

Presidenti i Amerikës, Joe Biden, ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 75-vjetorit të NATO-s. Para liderëve të shteteve të ndryshme, Biden foli për rëndësinë, kontributin dhe angazhimin e Aleancës për...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Infokusi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Osmani dhe kryeministri bullgar bisedojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Zeri

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO dhe mbështetja e Bullgarisë, kanë qenë temat e diskutuara në takimin që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev,...

Osmani takon kryeministrin bullgar, flasin për sigurinë rajonale

para 6 dite - Zhurnal

9 Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, me të cilin kanë biseduar për angazhimin e përbashkët për stabilitet dhe siguri rajonale. Osmani në një postim...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - OraInfo

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 6 dite - Syri

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 6 dite - Syri

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Osmani e kryeministri bullgar diskutojnë për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 6 dite - Koha.net

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO dhe mbështetja e Bullgarisë, kanë qenë temat e diskutuara në takimin që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev,...

Osmani takon Ramën në Washington: Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO

para 6 dite - FaxWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington D.C. Osmani shkroi në Facebook se me Ramën u takua “për t’i koordinuar...

Biden për 75-vjetorin e NATO-s: Kur lufta shpërtheu në Ballkan, ne ndërhymë për ta ndaluar spastrimin etnik

para 6 dite - Top24

Presidenti i Amerikës, Joe Biden, ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 75-vjetorit të NATO-s. Para liderëve të shteteve të ndryshme, Biden foli për rëndësinë, kontributin dhe angazhimin e Aleancës për...

SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 6 dite - Top24

Dy senatorët amerikanë Jean Shaheen dhe Thom Tillis, të marten u takuan me liderët e Ballkanit Perëndimor, ku në mesin e tyre ishte edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili ndodhet në Washington...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Krenar që mbështesim shtetin demokratik të Kosovës

para 6 dite - Telegrafi

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brein ka ndarë detaje ka takimi që pati me presidenten Vjosa Osmani, dy ditë më parë. O’Brein ka shkruar në “X” se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën....

Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, flasin për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 6 dite - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në Uashington me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington D.C....

Osmani e kryeministri bullgar diskutojnë për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 6 dite - Zeri

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO dhe mbështetja e Bullgarisë, kanë qenë temat e diskutuara në takimin që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev,...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 6 dite - Indeks online

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është e...

Osmani: Bullgaria është një mbështetëse e palëkundur e Kosovës

para 6 dite - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Uashington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar...

Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, fokusohen te partneriteti i fortë mes dy vendeve

para 7 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë Dimitar Glavchev. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, presidentja...

O’Brein në takim me Osmanin diskutuan për “nevojën urgjente” për t’u riangazhuar në dialog

para 7 dite - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Ndihmëssekretarin e Shtetit Jim O’Brein. Ky i fundit tha se me Osmanin diskutuan për “nevojën urgjente” për t’u riangazhuarn në dialogun me Serbinë....

Mickoski, Rama dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Lajm

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun e Maqedonisë...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - GazetaBlic

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

Samiti i NATO-s, Vjosa Osmani takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

para 6 dite - Fakti Ditor

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim, të dy liderët diskutuan...

Osmani takon kryeministrin bullgar, temë diskutimi aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 7 dite - Reporteri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, teksa po marrin pjesë në Samitin e NATO-s në Washington, raporton Gazeta Online...

Vjosa Osmani takohet me kryeministrin Rama në SHBA: Kosova t'i bashkohet NATO-së sa më shpejt

para 6 dite - Dosja.al

SHBA- Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama në margjinat e Samitit të NATO-së në ëashington. Me anë të një postimi në Instagram, Osmani thekson se po koordinojnë...

Osmani dhe kryeministri bullgar bisedojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - FaxWeb

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO ishin temë e takimit mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministrit të Bullgarisë, Dimitar Glavchev. Dy udhëheqësit u takuan të martën në Uashington,...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Top24

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Osmani takohet me Ramën, zbulon temat e diskutimit

para 6 dite - Shqip

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Pressonline

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Osmani me Ramën në Washington “për t’i koordinuar përpjekjet që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO”

para 6 dite - Realiteti

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington D.C. Osmani shkroi në Facebook se me Ramën u takua “për t’i koordinuar...

NATO, vendime historike në Samitin e Washingtonit!

para 7 dite - BalkanWeb

Sytë/vëmendja e kancelarive, Institucioneve, Instituteve, medias, faktorëve dhe expertëve të sigurisë strategjike janë drejtuar në Washington, USA, ku Sot dhe Nesër, pra datat 10 dhe 11 Korrik 2024 po...

Osmani takon kryeministrin bullgar, flasin për sigurinë rajonale

para 7 dite - Telegrafi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, me të cilin kanë biseduar për angazhimin e përbashkët për stabilitet dhe siguri rajonale. Osmani në një postim...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 7 dite - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Dukagjini

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Presidentja Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, fokusohen te partneriteti i fortë mes dy vendeve

para 7 dite - Bota Sot

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë Dimitar Glavchev. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, presidentja...

Osmani koordinohet me Ramën që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë për t’u bërë anëtare e NATO-s

para 6 dite - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington, është takuar edhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Presidentja Vjosa Osmani, përmes një postimi në profilin e...

Rama, Mickoski dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun e Maqedonisë...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 7 dite - Indeks online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin ndaj Ballkanit Perëndimor

para 7 dite - Indeks online

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Osmani e Rama takohen në Washington: Kosova e ka vendin në NATO

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të mërkurën në Washington. Udhëheqësit janë koordinuar për qëndrimet dhe përpjekjet për anëtarësimin e Kosovës në NATO. Sipas...

Ata që ia kanë bërë `block’ Kurtit i takon Osmani, ajo në SHBA flet me Edi Ramën për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Periskopi

Ata që ia kanë bërë `block’ Kurtit i takon Osmani, ajo në SHBA flet me Edi Ramën për anëtarësimin e Kosovës në NATO 10 Jul, 11:19 Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka takuar në SHBA kryeministrin shqiptar...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA)....

Osmani me Ramën në Washington “për t’i koordinuar përpjekjet që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO”

para 6 dite - Revista Kosovarja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington D.C. Osmani shkroi në Facebook se me Ramën u takua “për t’i koordinuar...

Osmani koordinohet me Ramën që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë për t’u bërë anëtare e NATO-s

para 6 dite - ATV Live

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington, është takuar edhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Presidentja Vjosa Osmani, përmes një postimi në profilin e...

Rama dhe Osmani takohen në Washington

para 6 dite - Euronews

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në kuadër të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim, të dy liderët diskutuan...

Presidentja Osmani me Ramën në Washington “për t’i koordinuar përpjekjet që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë dhe aleatëve në NATO”

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington D.C. Osmani shkroi në Facebook se me Ramën u takua “për t’i koordinuar...

Senatorët amerikanë: SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Reporteri

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog

para 7 dite - Syri.net Kosova

O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është e rëndësishme që Kosova dhe ShBA-të të qëndrojnë...

Osmani takohet me Ramën, diskutojnë për koordinim të qëndrimeve për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Dukagjini

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

O’Brien për takimin me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog, jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Reporteri

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë SHBA është krenare për mbështetjen për Kosovën. O’Brien tha se është e rëndësishme që...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim, të dy liderët diskutuan...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj Ballkanit Perëndimor

para 6 dite - Ekonomia Online

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senatin amerikan, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis, shprehën të martën përkushtimin e tyre ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Biden për 75-vjetorin e NATO-s: Kur lufta shpërtheu në Ballkan, ne ndërhymë për ta ndaluar spastrimin etnik

para 6 dite - Klan Macedonia

Presidenti i Amerikës, Joe Biden, ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 75-vjetorit të NATO-s. Para liderëve të shteteve të ndryshme, Biden foli për rëndësinë, kontributin dhe angazhimin e Aleancës për...

Osmani takohet me Ramën për t’i koordinuar qëndrimet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Klan Macedonia

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë margjinave të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington të Shteteve të Bashkuara. Osmani tha se me Ramën...

Osmani në takim me kryeministrin bullgar: Diskutuam për anëtarësim në NATO

para 6 dite - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, në margjina të Samitit të NATO-s. Osmani ka thënë se biseda është fokusuar në partneritetin e fortë ndërmjet...

O’Brien deklarohet pas takimit me Osmanin

para 7 dite - Bota Sot

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se SHBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 6 dite - Tetova Sot

Dy senatorët amerikanë Jean Shaheen dhe Thom Tillis, të marten u takuan me liderët e Ballkanit Perëndimor, ku në mesin e tyre ishte edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili ndodhet në Washington...

Osmani dhe kryeministri bullgar bisedojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Dosja.al

SHBA - Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO ishin temë e takimit mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministrit të Bullgarisë, Dimitar Glavchev. Dy udhëheqësit u takuan të martën në...

Senatorët amerikanë: SHBA-ja e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Zeri

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin ndaj Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Indeks online

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Rama, Mickoski dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun...

Osmani dhe kryeministri bullgar bisedojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para 6 dite - Euronews

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO ishin temë e takimit mes presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministrit të Bullgarisë, Dimitar Glavchev. Dy udhëheqësit u takuan të martën në Uashington,...

O’Brien: Amerika është krenare që mbështet Kosovën

para 6 dite - Populli

Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Jim O’Brian ka ndarë detaje nga takimi që ka pasur me presidenten Vjosa Osmani, dy ditë më parë. O’Brian ka shkruar në X se Amerika është krenare që e mbështet Kosovën....

Osmani: Bullgaria është një mbështetëse e palëkundur e Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Uashington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Krenar që mbështesim shtetin e Kosovës

para 6 dite - Alfax

Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Jim O’Brian ka ndarë detaje nga takimi që ka pasur me presidenten Vjosa Osmani, dy ditë më parë. O’Brian ka shkruar në X se Amerika është krenare që e mbështet Kosovën....

O’Brien pas takimit me Osmanin: Të qëndrojmë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët, urgjent riangazhimi në dialog me Serbinë

para 7 dite - Gazeta Express

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien tha se është e rëndësishme që SHBA-ja dhe Kosova të jenë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët, pasi e mirëpriti në Washington presidenten Vjosa...

SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Klan Kosova

Dy senatorët amerikanë Jean Shaheen dhe Thom Tillis, të marten u takuan me liderët e Ballkanit Perëndimor, ku në mesin e tyre ishte edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili ndodhet në Washington...

Rama, Mickoski dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Zhurnal

7 Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim shtetin demokratik të Kosovës

para 7 dite - Zeri

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Mickoski, Rama dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Zhurnal

6 Shkup, 10 korrik – Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku...

Rama, Mickoski dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Opinion

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

NATO, Vendime Historike në Samiti i Washingtonit!

para 6 dite - Arbresh

Sytë/vëmendja e kancelarive, Institucioneve, Instituteve, medias, faktorëve dhe expertëve të sigurisë strategjike janë drejtuar në Washington, USA, ku Sot dhe Nesër, pra datat 10 dhe 11 Korrik 2024 po...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Tetova Sot

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Osmani takon kryeministrin bullgar, diskutohet për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 7 dite - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington D.C. me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar...

Mickoski, Rama dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun e Maqedonisë...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin ndaj Ballkanit Perëndimor

para 7 dite - Lajmi.net

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog, jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Zeri

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin ndaj Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - RTK

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Krenar që mbështesim shtetin e Kosovës

para 6 dite - FaxWeb

Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Jim O’Brian ka ndarë detaje nga takimi që ka pasur me presidenten Vjosa Osmani, dy ditë më parë. O’Brian ka shkruar në X se Amerika është krenare që e mbështet Kosovën....

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - GazetaBlic

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Osmani në Uashington takon homologun kroat dhe kryeministrin bullgar

para 6 dite - TRT Balkan

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në margjina të Samitit të NATO-s, është takuar me presidentin e Kroacisë Zoran Millanoviq dhe kryeministrin e Bullgarisë Dimitar Gllavçev. Presidenti...

Senatorët amerikanë: SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - GazetaBlic

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - OraInfo

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Senatorët amerikanë: SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Gazeta Express

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Klan Kosova

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 6 dite - Fakti Ditor

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është e...

Biden për 75-vjetorin e NATO-s: Kur lufta shpërtheu në Ballkan, ne ndërhymë për ta ndaluar spastrimin etnik

para 6 dite - Ekonomia Online

Presidenti i Amerikës, Joe Biden, ka mbajtur fjalimin e tij me rastin e 75-vjetorit të NATO-s. Para liderëve të shteteve të ndryshme, Biden foli për rëndësinë, kontributin dhe angazhimin e Aleancës për...

Rama, Mickoski dhe Ivanoviç në Uashington, VOA: Senatorët u rikonfirmuan përkushtimin e SHBA-ve ndaj stabilitetit në Ballkanin...

para 7 dite - BalkanWeb

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin ndaj Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Infokusi

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Rama, Mickoski dhe Ivanoviç në SHBA, VOA: Senatorët u rikonfirmuan përkushtimin ndaj stabilitetit në Ballkan

para 7 dite - Ora news

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

“Ballkani Perëndimor është kritik për sigurinë e Evropës”, Rama, Mickoski dhe Ivanoviç vizitë në Senatin Amerikan

para 7 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun e Maqedonisë...

Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Dukagjini

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev. Osmani shkruan se takimi me kryeministrin u fokusua në partneritetin...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Ekonomia Online

Aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO dhe mbështetja e Bullgarisë, kanë qenë temat e diskutuara në takimin që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev,...

Osmani takon kryeministrin bullgar, flasin për sigurinë rajonale

para 6 dite - Periskopi

Osmani takon kryeministrin bullgar, flasin për sigurinë rajonale 10 Jul, 9:22 Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, me të cilin kanë biseduar për angazhimin...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 6 dite - ATV Live

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, fokusohen te partneriteti i fortë mes dy vendeve

para 6 dite - ATV Live

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë Dimitar Glavchev. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, presidentja...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Lajmi.net

Ndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se SHBA-të janë krenare që e mbështesin shtetin e Kosovës. O’Brien...

Osmani takohet me kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

para 6 dite - Gazeta10

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev, gjatë vizitës së saj në ShBA. Osmani tha se takimi me Glavchevin, në margjina të Samitit të NATO-s u fokusua...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Infokusi

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, fokusohen te partneriteti i fortë mes dy vendeve

para 7 dite - KosovaPress

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në margjina të Samitit të NATO-s është takuar me kryeministrin e Bullgarisë Dimitar Glavchev. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, presidentja...

Osmani takoi kryeministrin bullgar, flasin për aspiratat e Kosovës për anëtarësim në NATO

para 7 dite - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev në margjinat e Samitit të NATO-s. Me anë të një postimi në Facebook, Osmani tha se në takim u diskutua angazhimi...

SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Klan Macedonia

Dy senatorët amerikanë Jean Shaheen dhe Thom Tillis, të marten u takuan me liderët e Ballkanit Perëndimor, ku në mesin e tyre ishte edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili ndodhet në Washington...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Të qëndrojmë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët

para 7 dite - Bota Press

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien tha se është kritike që SHBA-ja dhe Kosova të jenë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët, pasi e mirëpriti në Washington presidenten Vjosa Osmani....

O’Brien përmend nevojën urgjente për riangazhim në dialog

para 7 dite - Shqip

O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është e rëndësishme që Kosova dhe SHBA-të të qëndrojnë...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj stabilitetit në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Shqip

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Mickoski, Rama dhe Ivanoviç në Senatin amerikan, marrin mbështetje për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Pressonline

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. Gjatë vizitës, kreu i qeverisë së bashku me homologun e Maqedonisë...

Senatorët amerikanë: SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Periskopi

Senatorët amerikanë: SHBA e vendosur për t’i frenuar përpjekjet për minimin e paqes në Ballkanin Perëndimor 10 Jul, 8:42 Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Urgjent riangazhimi në dialog me Serbinë

para 7 dite - Epoka e Re

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien, tha se është e rëndësishme që ShBA-ja dhe Kosova të jenë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët, pasi e mirëpriti në Uashington presidenten Vjosa...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Të qëndrojmë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët, urgjent riangazhimi në dialog me Serbinë

para 7 dite - Gazeta10

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien tha se është e rëndësishme që SHBA-ja dhe Kosova të jenë në hap për avancimin e vizionit të përbashkët, pasi e mirëpriti në Washington presidenten Vjosa...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim shtetin demokratik të Kosovës

para 7 dite - Dukagjini

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Jemi krenarë që e mbështesim shtetin demokratik të Kosovës

para 7 dite - Pressonline

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Arbresh

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog – jemi krenarë që e mbështesim Kosovën

para 7 dite - Ekonomia Online

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten Vjosa Osmani, ka thënë se ShBA-të janë krenare që e mbështesin Kosovën. O’Brien tha se është...

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog

para 7 dite - Periskopi

O’Brien pas takimit me Osmanin: Folëm për nevojën urgjente për riangazhim në dialog 10 Jul, 8:13 Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, pas takimit që ka pasur dy ditë më parë me presidenten...

Senatorët amerikanë takim me Ramën dhe Mickoskin: Rajoni i Ballkanit Perëndimor është kritik për sigurinë e Evropës, SHBA e përkushtuar ndaj stabilitetit

para 7 dite - Dosja.al

SHBA - Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA për stabilitet në Ballkan

para 7 dite - Euronews

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Senatorët amerikanë rikonfirmojnë përkushtimin e SHBA-së ndaj stabilitetit në Ballkanin Perëndimor

para 7 dite - Zëri i Amerikës

Bashkëkryetarët e Grupit Vëzhgues të NATO-s në Senat, demokratja Jean Shaheen dhe republikani Thom Tillis shprehën të martën përkushtimin dypartiak ndaj paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe...

Osmani në SHBA, takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-në, gur themel për stabilitetin global

para një jave - Top Channel

Presidentja Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Në një shkrim në Facebook, Osmani tha se aleanca me SHBA-në nuk...

Blinken: Osmani ka qenë vendimtare për lansimin e Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

para një jave - Reporteri

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur të marten një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, ku ka qenë e ftuar edhe presidentja e Kosovës, Vjosa...

Sekretari amerikan i Shtetit thur elozhe për Vjosa Osmanin

para një jave - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, ka përmendur sot presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani....

Osmani takon presidentin kroat Milanoviç: Kroacia mike e Kosovës, folëm për të ardhmen e vendit tonë

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka takuar homologun e saj kroat, Zoran Milanoviç, në Samitin e NATO-s në Uashington. Osmani tha se ka pasur një takim produktiv me Milanoviç dhe kanë folur për synimin...

Osmani takon Blinken: Aleanca me SHBA, një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para një jave - Ora news

Presidentja e Kosovës është takuar ditën e sotme me Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Takimi u bë në Departamentin e Shtetit, në kuadër të Samitit të NATO-s që ka nisur në Uashington. "Faleminderit...

Osmani takon presidentin kroat Milanoviç: Kroacia mike e Kosovës, folëm për të ardhmen e vendit tonë

para një jave - Syri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka takuar homologun e saj kroat, Zoran Milanoviç, në Samitin e NATO-s në Uashington. Osmani tha se ka pasur një takim produktiv me Milanoviç dhe kanë folur për synimin...

Uashington: Osmani u takua me sekretarin amerikan Blinken

para një jave - Flaka

“Aleanca me ShBA-në nuk është vetëm dëshmi e vlerave dhe parimeve tona të përbashkëta demokratike, por edhe një gur themeli për stabilitet dhe prosperitet global”, ka shkruar Vjosa Osmani në Facebook....

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Telegrafi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, ka përmendur sot presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani....

Osmani takohet me Blinken: Aleanca me SHBA-të një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para një jave - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falënderuar Sekretarin e Shtetit të Amerikës, Antony Blinken për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në Washington D.C., në kuadër të Samitit...

Osmani takohet me Blinkenin në Washington: Aleanca me ShBA-në, gurthemel për stabilitetin

para një jave - Lajm

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është takuar sot me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo, me anë të një postimi në rrjetin...

Osmani takohet me Blinken: Aleanca me SHBA-të një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para 7 dite - 3SHI

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falënderuar Sekretarin e Shtetit të Amerikës, Antony Blinken për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në Washington D.C., në kuadër të Samitit...

Osmani në SHBA, takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-në, gur themel për stabilitetin global

para 7 dite - Syri.mk

Presidentja Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Në një shkrim në Facebook, Osmani tha se aleanca me SHBA-në nuk...

Osmani duartrokitet nga Blinken për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - RTV 21

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka përmendur sot gjatë një fjalimi të tij presidentin e Kosovës, Vjosa Osmani. Fjalimi kishte të bënte me Qendren Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe...

Samiti i NATO-s në Uashington/Osmani falenderon Blinken: Aleanca me SHBA-të, një gurthemel për stabilitetin global

para një jave - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falenderuar sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për diskutimin në kuadër të Samitit të NATO-s në Uashington me rastin e 75-vjetorit të Aleancës. Ajo ka...

Hapja e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”/ Antony Blinken vlerëson rolin e Vjosa Osmanit

para një jave - Panorama

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka vlerësuar rolin e presidentes Vjosa Osmani për hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria” në Kosovë, gjatë fjalimit në aktivitetin për gratë, paqen...

Blinken: Presidentja Osmani ka qenë instrumentale në iniciativën Gratë, Paqja dhe Siguria

para një jave - Zeri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Bliken, ka përmendur presidenten Vjosa Osmani derisa sot e ka mbajtur një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Shenja

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, ka përmendur sot presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani....

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - InfoShqip

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, ka përmendur sot presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani....

Osmani takim “kokë më kokë” me presidentin kroat, zbulohen detaje nga takimi

para një jave - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq me të cilin ka biseduar për aspiratën e Kosovës për tu futur në NATO. Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Zeri

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur sot një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, ku ka qenë e ftuar edhe presidentja e Republikës së Kosovës,...

Osmai takohet me Blinken: Aleanca me SHBA-të një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para një jave - RTV 21

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falënderuar Sekretarin e Shtetit të Amerikës, Antony Blinken për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në Washington D.C., në kuadër të Samitit...

Osmani takim me Blinken: Aleanca me SHBA-në gurthemel për stabilitetin global

para një jave - Syri

Presidentja Vjosa Osmani është takuar sot me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë qëndrimit të saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës . Në një shkrim në Facebook, Osmani tha se aleanca...

Osmani takon Blinkenin: Aleanca me SHBA-në gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para një jave - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken. Për këtë takim Osmani ka shkruar në Facebook. Ajo ka thënë se Aleanca me SHBA-në është gurthemel për...

Osmani dhe presidenti kroat flasin për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran...

Osmani takohet me Blinkenin: Aleanca me SHBA-në, gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para një jave - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur nga Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken në kuadër të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington, raporton gazeta online Reporteri.net. Në një...

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-në gurthemel për stabilitetin global

para një jave - Telegrafi

Presidentja Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Në një shkrim në Facebook, Osmani tha se aleanca me SHBA-në nuk...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Gazeta Express

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur sot një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, ku ka qenë e ftuar edhe presidentja e Republikës së Kosovës,...

Aktivitetet në kuadër të Samitit të NATO’s në Washington, Presidentja shtrëngon duart me Sekretarin Blinken

para një jave - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar në Washington në forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, shkruan Express. Shefja e shtetit sot ka publikuar një fotografi...

Blinken: Presidentja Osmani ka qenë instrumentale në iniciativën Gratë, Paqja dhe Siguria

para një jave - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Bliken, ka përmendur presidenten Vjosa Osmani derisa sot e ka mbajtur një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe...

Osmani takohet me Blinkenin në Washington: Aleanca me ShBA-në, gurthemel për stabilitetin

para një jave - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është takuar sot me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo, me anë të një postimi në rrjetin...

Osmani në Washington falënderon Millanoviqin për përkrahjen që Kroacia i jep Kosovës drejt NATO-s

para një jave - Lajm

Presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim “produktiv” me homologun e saj kroat, Zoran Millanoviq, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. Sipas njoftimit, në takim është diskutuar për...

Blinken falënderon Osmanin në fjalimin e tij në kuadër të Samitit të NATO-s

para një jave - Bota Sot

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken, ka falënderuar presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë fjalimit të tij në kuadër të Samitit të NATO-s. Bliniken ka thënë se Osmani ka luajtur një rol të...

Osmani takohet me Blinken në kuadër të Samitit të NATO-s në Washington

para një jave - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila po qëndron në Washingon sa i përket Samitit të NATO-s ka takuar sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Osmani ka falënderuar Blinken për pritjen dhe...

Osmani takohet me Blinkenin: Aleanca me ShBA-në gurthemel për stabilitetin

para një jave - Indeks online

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është takuar sot me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo, me anë të një postimi në rrjetin...

Osmani: Aleanca me SHBA, gurthemel për stabilitetin e prosperitetin global

para një jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Uashington me ftesë të sekretarit amerikan, Antony Blinken, ka falënderuar atë për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në...

Samiti i NATO-s në Uashington/Osmani falenderon Blinken: Aleanca me SHBA-të, një gurthemel për stabilitetin global

para një jave - ABC News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falenderuar sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për diskutimin në kuadër të Samitit të NATO-s në Uashington me rastin e 75-vjetorit të Aleancës. Ajo ka...

Sekretari Blinken falënderon Presidenten Osmani: Ishte vendimtare në lansimin e kësaj iniciative

para një jave - GazetaBlic

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur sot një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen...

Aktivitetet në kuadër të Samitit të NATO’s në Washington, Presidentja shtrëngon duart me Sekretarin Blinken

para një jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar në Washington në forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s. Shefja e shtetit sot ka publikuar një fotografi bashkë me...

Osmani takon presidentin Milanoviq: Kroacia, mbështetësja kryesore e rrugëtimit tonë euroatlantik

para një jave - Reporteri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - OraInfo

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur sot një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, ku ka qenë e ftuar edhe presidentja e Republikës së Kosovës,...

Presidentja shtrëngon duart me Blinken: Aleanca me SHBA-të një gurthemel për stabilitetin

para një jave - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar në Washington në forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s. Shefja e shtetit sot ka publikuar një fotografi bashkë me...

Osmani takim “kokë më kokë” me presidentin kroat, zbulohen detaje nga takimi

para një jave - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq me të cilin ka biseduar për aspiratën e Kosovës për tu futur në NATO. Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja...

Osmani dhe presidenti i Kroacisë, Milanoviq flasin për aspiratën e Kosovës në NATO

para një jave - Zeri

Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq. Osmani ka...

Osmani takon homologun kroat, flasin për aspiratën e Kosovës drejt NATO-s

para një jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington, me ftesë të sekretarit amerikan, Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq....

Presidentja Osmani takon homologun kroat Zoran Millanoviq

para një jave - Anadolu Agency

Prishtinë Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Millanoviq, në...

Osmani takohet me presidentin kroat, diskuton për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para një jave - RTV 21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran...

Sekretari Blinken duartroket fort për Osmanin: Presidentja Osmani ishte vendimtare në lansimin e kësaj iniciative

para një jave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon të qëndrojë në Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s. Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken mbajte fjalimin e tij në këtë...

Osmani takon në Uashington homologun kroat, flet për aspiratën e Kosovës për anëtarësim në NATO

para një jave - Kallxo

Në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran Millanoviq. Presidenca ka bërë të ditur se Osmani ka theksuar se Kroacia është...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Arbresh

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Bliken, ka mbajtur një konferencë për media për themelimin e Qendrës Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në të cilën ka falënderuar presidenten e Kosovës,...

Osmani takon sekretarin Blinken, përmend aleancën me SHBA-të

para një jave - Shqip

Presidentja Vjosa Osmani në vizitën e saj në ShBA është takuar edhe me sekretarin e Departamentit të Shtetit, Antony Blinken, në kuadër të Samitit të NATO-s. Osmani e ka falënderuar për pritjen, ndërsa...

Uashington: Osmani u takua me sekretarin amerikan Blinken

para një jave - TRT Balkan

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në kuadër të samitit të NATO-s ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, me ftesë të të cilit ndodhet në Uashington. Osmani e falënderoi sekretarin Blinken...

Osmani dhe presidenti i Kroacisë, Milanoviq flasin për aspiratën e Kosovës në NATO

para një jave - Telegrafi

Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq. Osmani ka...

Osmani në Washington takon Milanoviqin: Folëm për aspiratën e Kosovës në NATO dhe mbështetjen e Kroacisë

para një jave - Gazeta Express

Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Presidentin e Kroacisë Zoran Milanoviq në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. Ajo tha se kishte “një takim produktiv” me të dhe se kanë folur për synimin...

Osmani në Washington falënderon Millanoviqin për përkrahjen që Kroacia i jep Kosovës drejt NATO-s

para një jave - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim “produktiv” me homologun e saj kroat, Zoran Millanoviq, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. Sipas njoftimit, në takim është diskutuar për...

Osmani pas takimit me presidentin kroat: Milanovic gjithnjë ka qenë zë i fuqishëm pro anëtarësimit të Kosovës në NATO

para një jave - Bota Sot

Në vazhdën e vizitës së presidentes Vjosa Osmani në Uashington, ajo është takuar me presidentin kroat, Zoran Milanović. Ata kanë diskutuar për aspiratën e Kosovës për t’u anëtarësuar në NATO. Postimi i...

Osmani dhe presidenti kroat flasin për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para një jave - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran...

Osmani në Washington takon Milanoviqin: Folëm për aspiratën e Kosovës në NATO dhe mbështetjen e Kroacisë

para një jave - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Presidentin e Kroacisë Zoran Milanoviq në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. Ajo tha se kishte “një takim produktiv” me të dhe se kanë folur për synimin...

Osmani në Washington takon Milanoviqin: Folëm për aspiratën e Kosovës në NATO dhe mbështetjen e Kroacisë

para një jave - OraInfo

Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Presidentin e Kroacisë Zoran Milanoviq në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. Ajo tha se kishte “një takim produktiv” me të dhe se kanë folur për synimin...

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-të gurthemel për stabilitetin global

para një jave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani gjatë qëndrimit të saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar edhe me sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken. Presidentja Vjosa Osmani ka shkruar se...

Aktivitetet në kuadër të Samitit të NATO’s në Washington, Presidentja shtrëngon duart me Sekretarin Blinken

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar në Washington në forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, shkruan Express. Shefja e shtetit sot ka publikuar një fotografi...

Osmani duartrokitet nga Blinken për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Top24

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka përmendur sot gjatë një fjalimi të tij presidentin e Kosovës, Vjosa Osmani. Fjalimi kishte të bënte me Qendren Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”

para një jave - Dukagjini

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria” në Kosovë. Gjatë një fjalimi në kuadër të...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Revista Kosovarja

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur sot një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, ku ka qenë e ftuar edhe presidentja e Republikës së Kosovës,...

Osmani e merr flamurin e përfaqësimit të vendit në ngjarje të mëdha ndërkombëtare pas mosmarrëveshjeve me Kurtin

para një jave - Gazeta Express

Udhëheqësit e NATO-s po mblidhen këtë javë në Washington, atje ku po qëndron edhe presidentja e Kosovës, e ftuar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Një javë pasi u koordinua me ambasadorin...

Osmani duartrokitet nga Blinken për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - KosovaPress

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka përmendur sot gjatë një fjalimi të tij presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Fjalimi kishte të bënte me Qendren Rajonale të Ekselencës për Gratë, Paqen dhe...

Osmani takohet me Blinkenin: Aleanca me ShBA-në gurthemel për stabilitetin

para një jave - Fakti Ditor

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është takuar sot me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo, me anë të një postimi në rrjetin...

Presidentja Osmani takoi presidentin e Kroacisë, Zoran Milanović

para një jave - Lajmi.net

Presidentja e Kosovës gjatë vizitës në Washington në margjina të Samitit të NATO-s, është takuar me Presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviç. Osmani ka thënë se Kroacia është dhe mbetet një ndër aleatët...

Osmani është takuar me sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken në Samitin e NATO-s

para një jave - Klan Macedonia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim të rëndësishëm me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një postim në rrjetin...

Lansimi i forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë, Blinken e lavdëron presidenten Osmani për rolin e saj

para një jave - Periskopi

Lansimi i forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë, Blinken e lavdëron presidenten Osmani për rolin e saj 09 Jul, 18:26 Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Bliken, ka përmendur presidenten Vjosa Osmani derisa...

Osmani takoi Blinken: Aleanca me ShBA-të gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani në vizitën e saj në ShBA është takuar edhe me sekretarin e Departamentit të Shtetit në Washington D.C., në kuadër të Samitit të NATO-s, Antony Blinken, raporton Ekonomia Online....

Kurti shetitet rrugëve të Greqisë, Presidentja Osmani në Washington shtrëngon duart me Sekretarin Blinken

para një jave - Periskopi

Kurti shetitet rrugëve të Greqisë, Presidentja Osmani në Washington shtrëngon duart me Sekretarin Blinken 09 Jul, 17:50 Derisa kryeministri Albin Kurti po bën vizita kryetarë të komunave në Turqi, presidentja...

Osmani takon homologun e saj kroat, flasin për aspiratat e Kosovës për t’u anëtarësuar në NATO

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka takuar homologun e saj korat, Zoran Milanović. Takimi mes dyshes ka ndodh në margjinat e Samitit të NATO-s, në Washington D.C. “Diskutuam aspiratën e Kosovës për...

Osmani në Washington, takohet me Milanoviç: Folëm për aspiratën e Kosovës në NATO dhe mbështetjen e Kroacisë

para një jave - Dosja.al

SHBA- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar homologun e saj kroat, Zoran Milanoviç në në samitin e NATO-s në Washington. Osmani tha se kishte një takim produktiv me të dhe se kanë folur për synimin...

Blinken e duartroket presidenten Osmani për rolin e saj në lansimin e forumit për Gratë, Paqen e Sigurinë

para një jave - Gazeta10

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka mbajtur sot një fjalim në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s, ku ka qenë e ftuar edhe presidentja e Republikës së Kosovës,...

Osmani takohet me Blinkenin në Washington: Aleanca me ShBA-në, gurthemel për stabilitetin

para një jave - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Samitin e NATO-s në Ëashington. Me anë të një postimi në Facebook, Osmani bëri të ditur se ka falënderuar...

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-të gurthemel për stabilitetin global

para një jave - KosovaPress

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani gjatë qëndrimit të saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar edhe me sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken. Presidentja Vjosa Osmani ka shkruar se...

Vizita në ShBA, Presidentja Osmani takohet me Sekretarin Blinken

para një jave - Periskopi

Vizita në ShBA, Presidentja Osmani takohet me Sekretarin Blinken 09 Jul, 17:50 Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka takuar Sekretaren e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Antony Blinken gjatë...

Osmani takohet me sekretarin Blinken: Aleanca me SHBA-të gurthemel për stabilitetin global

para një jave - ATV Live

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani gjatë qëndrimit të saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar edhe me sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken. Presidentja Vjosa Osmani ka shkruar se...

Osmani takon Blinkenin: Aleanca me ShBA-të, gurthemel për stabilitetin global

para një jave - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken,në kuadër të Samitit të NATO-s. Ky takim u bë i ditur nga vetë Osmani përmes një postimi në...

Osmani takohet me presidentin kroat, diskutojnë për anëtarësimin e Kosovës në NATO

para një jave - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviq. Takimi ka ndodhur në margjina të NATO-s, në Washington D.C. Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja përmes një...

Osmani falenderoi Milanoviqin për mbështetjen jetike ndaj Kosovës, në margjinat e Samitit të NATO-s

para një jave - Klan Macedonia

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, zhvilloi një takim “produktiv” me homologun e saj kroat, Zoran Millanoviq, në margjinat e Samitit të NATO-s në Washington D.C. Në këtë takim, u diskutua...

Arratiset një nga të dënuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

para një jave - Evropa e Lirë

Marko Roshiq, një nga katër të dënuarit për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, është arratisur. Lajmi për Radion Evropa e Lirë u konfirmua nga zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin...

Osmani në Washington takon homologun e saj kroat, flasin për aspiratat e Kosovës për t’u anëtarësuar në NATO

para një jave - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në margjinën e Samitit të NATO-s në Washington është takuar me homologun e saj kroat, Zoran Milanovic. Me anë të një postimi në Facebook, Osmani theksoi se me Milanovic...

Osmani takoi presidentin Zoran Milanoviç: Kroacia është një ndër aleatet kyçe të Kosovës në rajon

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Washington me ftesë të sekretarit amerikan Antony Blinken, në margjina të Samitit të NATO-s, ka takuar presidentin e Kroacisë, Zoran...

Osmani takohet me Milanovic: Folëm për aspiratat e Kosovës në NATO dhe mbështetjen nga Kroacia

para një jave - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar në ShBA me presidentin kroat, Zoran Milanovic. Osmani përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se kanë pasur një takim produktiv në margjina...

KFOR me mbi 4500 trupa në Kosovë

para një jave - RTV 21

Kur fushata ajrore e NATO-s mbi objektivat serbe ndaloi, presidenti i SHBA-së Bil Clinton, i tha qytetarëve amerikanë se “është shënuar fitore për një botë më të sigurt, për vlerat demokratike dhe për...

Sot fillon Samiti i NATO-s, Osmani pjesë e aktiviteteve të këtij takimi

para një jave - RTK

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken, po qëndron në Uashington. Ajo sot do të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit...

Samiti i NATO-s në Uashington, tri temat që do diskutohen nga udhëheqësit e aleancës ushtarake

para një jave - Reporteri

Nga sot, e deri më 11 korrik, liderët e NATO-s do të mblidhen në Uashington, për një samit historik, 75 vjet pas themelimit të aleancës. Takimi vjen në një moment të rrezikshëm në historinë e NATO-s, me...

Osmani në Uashington me ftesë të Blinkenit

para një jave - TRT Balkan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar drejt Uashingtonit D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të ShBA-së, Antony Blinken, si pjesëmarrëse në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Anëtarësimi i Kosovës në NATO peng i politikës?!

para një jave - RTV 21

Kosova e ka të vështirë anëtarësimin në NATO për shkak të përplasjeve politike të Qeverisë me faktorin ndërkombëtar thonë njohës të çështjeve të sigurisë. Sipas tyre, sfidë tjetër është mos njohja e pavarësisë...

Nis Samiti i NATO-s në Uashington, merr pjesë edhe Osmani

para një jave - RTV 21

Në Uashington sot nis samiti i NATO-s, që zhvillohet në 75-vjetorin e themelimit të kësaj organizate. Samiti që do të zgjasë deri më 11 korrik, pritet të fokusohet në disa tema kryesore, ndër të cilat...

Sot fillon Samiti i NATO-s, Osmani pjesë e aktiviteteve të këtij takimi

para një jave - Top24

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken, po qëndron në Uashington. Ajo sot do të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit...

Nis Samiti i NATO-s në Uashington, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Zhurnal

9 Në Uashington sot nis samiti i NATO-s, që zhvillohet në 75-vjetorin e themelimit të kësaj organizate. Samiti që do të zgjasë deri më 11 korrik pritet të fokusohet në disa tema kryesore, ndër të cilat...

Nis Samiti i NATO-s në Uashington, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Zeri

Në Uashington sot nis samiti i NATO-s, që zhvillohet në 75-vjetorin e themelimit të kësaj organizate. Samiti që do të zgjasë deri më 11 korrik pritet të fokusohet në disa tema kryesore, ndër të cilat është...

Nis Samiti i NATO-s në Uashington, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Telegrafi

Në Uashington sot nis samiti i NATO, që zhvillohet në 75-vjetorin e themelimit të kësaj organizate. Samiti që do të zgjasë deri më 11 korrik pritet të fokusohet në disa tema kryesore, ndër të cilat është...

O’Brien: Veriu i Kosovës në mesin e rreziqeve për sigurinë në Ballkan

para një jave - Evropa e Lirë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, i tha agjencisë serbe të lajmeve Tanjug se veriu i Kosovës dhe kërcënimet për shkëputjen e një pjese të Bosnje...

Shea: Aleatët të riafirmojnë përkushtimin ndaj Kosovës në ditëlindjen e 75-të të NATO-s

para një jave - Bota Press

Liderët e NATO-s do të mblidhen sot në Uashington të Shteteve të Bashkuara (SHBA) për një samit historik, por ndërsa vëmendja do të orientohet kryesisht nga Ukraina, pritjet e vëzhguesve janë që aleatët...

Samiti i NATO-s në Uashington, merr pjesë edhe Osmani

para një jave - Shqip

Në Uashington sot nis samiti i NATO-s, që zhvillohet në 75-vjetorin e themelimit të kësaj organizate. Samiti që do të zgjasë deri më 11 korrik, pritet të fokusohet në disa tema kryesore, ndër të cilat...

Kryetarja, Vjosa Osmani, po qëndron në Uashington, ku po merr pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryetarja, Vjosa Osmani, po qëndron në Uashington, ku po merr pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, në kuadër të Samitit të NATO-s, me ftesë...

Në Samitin e NATO-s në Uashington, edhe presidentja Osmani

para një jave - Epoka e Re

Në Uashington sot nis samiti i NATO-s, që zhvillohet në 75-vjetorin e themelimit të kësaj organizate. Samiti që do të zgjasë deri më 11 korrik pritet të fokusohet në disa tema kryesore, ndër të cilat është...

Kosova e Serbia në samitin e NATO, Gjuriç: Do të fuqizojmë pozicionin e Beogradit

para një jave - Gazeta Tema

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në kuadër...

Osmani takohet me Jim O’Brien, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

para një jave - Ina

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C, i ka nisur me ndihmës sekretarin e shtetit, Jim O’Brien. Ajo thotë se O’Brien pati diskutim përmbajtësor mbi rëndësinë...

Osmani e O’Brien diskutojnë për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - ACTV

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njoftoi se është takuar me ndihmëssekretarin e Shtetit në SHBA, James O’Brien, me të cilin tha se diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi dhe rolin e Shteteve të Bashkuara....

Osmani në SHBA, a do t’i kërkohet themelimi i Asociacionit?

para një jave - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takoi në Uashington ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien, me të cilin tha se diskutoi për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët amerikanë...

Edi Rama niset drejt Washingonit, do marrë pjesë në Samitin për 75-vjetorin e NATO-s

para një jave - Flaka

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është nisur drejt Washingtonit për të marrë pjesë në Samitin e NATO-s në një takim të nivelit të lartë që mbahet prej datës 9 deri më 11 korrik. Samiti do të zhvillohet...

Osmani takohet me Jim O’Brien, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C, i ka nisur me ndihmës sekretarin e shtetit, Jim O’Brien. Ajo thotë se O’Brien pati diskutim përmbajtësor mbi rëndësinë...

Takimi në Uashington, Osmani zbardh detaje nga biseda me Jim O’Brien

para një jave - Albeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe është takuar në Washington D.C, me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Në një postim në rrjetet sociale, Presidentja...

Osmani bisedon me O’Brien për dialogun dhe rolin e SHBA-së në të

para një jave - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takoi në Uashington ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien, me të cilin tha se diskutoi për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët amerikanë...

Nga dialogu me Serbinë te roli i SHBA-së në të, Vjosa Osmani zbardh takimin me ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien

para një jave - Panorama

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takoi në Uashington ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien, me të cilin tha se diskutoi për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët amerikanë...

Osmani e O’Brien diskutojnë për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Koha.net

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njoftoi se është takuar me ndihmëssekretarin e Shtetit në SHBA, Jim O’Brien, me të cilin tha se diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi dhe rolin e Shteteve të Bashkuara....

Osmani takohet me O'Brien, flet për rëndësinë e bashkëpunimit me SHBA-në

para një jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien, në Washington. Osmani ka njoftuar se në takim folën për rëndësinë e bashkëpunimit me aleatët amerikanë dhe...

Osmani bisedon me O’Brien për dialogun dhe rolin e SHBA-së në të

para një jave - Opinion

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takoi në Uashington ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien, me të cilin tha se diskutoi për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët amerikanë...

Takimi në Uashington, Osmani zbardh detaje nga biseda me Jim O’Brien

para një jave - BalkanWeb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe është takuar në Washington D.C, me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Në një postim në rrjetet sociale, Presidentja...

Osmani nis vizitën në SHBA, takohet me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien

para një jave - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Uashington D.C. për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, në kuadër të Samitit...

Presidentja takimet në Washington i nis me Jim O’Brien, flasin për dialogun

para një jave - Klan Kosova

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C, i ka nisur me ndihmës sekretarin e shtetit, Jim O’Brien. Ajo thotë se O’Brien pati diskutim përmbajtësor mbi rëndësinë...

Osmani bisedon me O’Brien për dialogun dhe rolin e SHBA-së në të

para një jave - Evropa e Lirë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takoi në Uashington ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien, me të cilin tha se diskutoi për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët amerikanë...

Takimi në Uashington, Osmani zbardh detaje nga biseda me Jim O’Brien

para një jave - Ora news

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe është takuar në Washington D.C, me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Në një postim në rrjetet sociale, Presidentja...

Osmani takohet me Jim O’Brien, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

para një jave - Indeks online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C, i ka nisur me ndihmës sekretarin e shtetit, Jim O’Brien. Ajo thotë se O’Brien pati diskutim përmbajtësor mbi rëndësinë...

Osmani e O’Brien diskutojnë për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Zeri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njoftoi se është takuar me ndihmëssekretarin e Shtetit në SHBA, Jim O’Brien, me të cilin tha se diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi dhe rolin e Shteteve të Bashkuara....

Osmani takohet me O’Brien, flasin për zhvillimet në dialogun Kosovë – Serbi

para një jave - RTV 21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani takon O’Brien flasin për zhvillimet në dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar takim me ndihmës-sekretarin eShtetit, Jim O’Brien. Në këtë takim siç ka njoftuar Osmani është diskutuar për bashkëpunim ndërmjet Kosovës dhe ShBA-së si...

Osmani takohet me O’Brien me të mbërritur në Washington D.C.: Diskutim përmbajtësor për rëndësinë e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - OraInfo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Jim O’Brien me të mbërritur në Washington D.C., atje ku shkoi me ftesë të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony...

Takimi në Uashington, Osmani zbardh detaje nga biseda me Jim O’Brien

para një jave - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe është takuar në Washington D.C, me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Në një postim në rrjetet sociale, Presidentja...

Osmani takohet me O’Brien, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi dhe rolin e SHBA-së në të

para një jave - Reporteri

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien gjatë qëndrimit të saj në Washington, raporton gazeta online Reporteri.net. Në një postim, presidentja ka njoftuar se...

Osmani takohet me O’Brien me të mbërritur në Washington D.C.: Diskutim përmbajtësor për rëndësinë e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Jim O’Brien me të mbërritur në Washington D.C., atje ku shkoi me ftesë të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony...

Osmani në SHBA për një ngjarje në kuadër të Samitit të NATO-s

para një jave - Lajm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në kuadër...

Osmani në Uashington me ftesë të Blinken, hera e parë që Kosova përfshihet në një samit të NATO-s

para një jave - Ora news

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani e Jim O’Brien flasin për tejkalimin e sfidave të përbashkëta

para një jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se takimet në Washington D.C. i ka filluar me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Ajo ka thënë se me Jim O’Brien kanë...

Osmani bisedon me O’Brien për dialogun dhe rolin e SHBA-së në të

para një jave - Euronews

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takoi në Uashington ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien, me të cilin tha se diskutoi për rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me aleatët amerikanë...

Blinkeni e fton Osmanin në aktivitetin për Gratë, Paqen e Sigurinë në kuadër të Samitit të NATO-s

para një jave - Koha.net

Presidentja Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të Amerikës, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit...

Osmani në SHBA për të qenë pjesë e Samitit të NATO-s

para një jave - Syri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në kuadër...

Kurti jo, Osmani pritet nga O’Brien në SHBA: Flasin për zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë – Serbi

para një jave - Lajmi.net

E para e vendit Vjosa Osmani në Facebook ka njoftuar se në Washington ka takuar ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Ajo tha se me diplomatin amerikan kanë diskutuar edhe për zhvillimet e fundit...

Osmani në Washington, takohet me O’Brien: Diskutuam zhvillimet e fundit në dialogun me Serbinë dhe rëndësinë e rolit të SHBA-ve për suksesin e këtij procesi

para një jave - Dosja.al

KOSOVË- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Jim O’Brien me të mbërritur në Washington D.C. Kjo vizitë e Osmani atje ka ardhur pas nëj ftese nga Sekretari...

Presidentja Osmani takohet me ndihmës-sekretarin amerikan të Shtetit, Jim O’Brien

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, vizitën e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e ka nisur me një takim me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Në një postim në “Facebook”, Osmani ka thënë...

Presidentja Osmani fillon takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C.

para një jave - Klan Macedonia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C. me një takim me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Diskutimet ishin të përqendruara në rëndësinë e bashkëpunimit...

Osmani në Washington D.C. në kuadër të Samitit të NATO-s, hera e parë që përfshihet Kosova

para një jave - RTV 21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani takon O’Brien, diskutojnë për dialogun me Serbinë dhe rëndësinë e rolit të SHBA-ve në këtë proces

para një jave - KosovaPress

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien, me të cilin kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në dialogun me Serbinë, dhe rëndësinë e rolit të SHBA-ve për...

Osmani në Washington takohet me O’Brien, flasin për zhvillimet në dialogun me Serbinë

para një jave - Arbresh

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e ka nisur vizitën në SHBA ku fillimisht është takuar me ndihmës-sekretarin amerikan të Shtetit, Jim O’Brien Me anë të një postimi në Facebook, Osmani bëri të ditur se...

Presidentja Osmani udhëton për në Washington D.C. me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken

para një jave - Syri.net Kosova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani e O’Brien diskutojnë për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Periskopi

Osmani e O’Brien diskutojnë për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi 08 Jul, 17:34 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njoftoi se është takuar me ndihmëssekretarin e Shtetit në SHBA, Jim O’Brien,...

Presidentja takimet në Washington i nis me Jim O’Brien, flasin për dialogun

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, takimet në Samitin e NATO-s në Washington D.C, i ka nisur me ndihmës sekretarin e shtetit, Jim O’Brien. Ajo thotë se O’Brien pati diskutim përmbajtësor mbi rëndësinë...

Osmani fillon takimet në ShBA, takohet me ndihmëssekretarin O’Brien

para një jave - Epoka e Re

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka filluar takimet me ndihmëssekretarin e ShBA-së, Jim O’Brien. Osmani ka theksuar se O’Brienin kanë diskutuar edhe zhvillimet e fundit në dialogun me...

Osmani takon O’Brien, zbulon temat e diskutimit

para një jave - Shqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se takimet në Washington D.C. i ka filluar me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Jim O’Brien. Ajo ka thënë se me Jim O’Brien kanë...

Osmani takohet me O’Brien: Diskutim përmbajtësor për rëndësinë e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Jim O’Brien me të mbërritur në Washington D.C., atje ku shkoi me ftesë të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony...

Osmani udhëton për në Washington me ftesë të Blinkenit, merr pjesë në Samitin e NATO-s

para një jave - Klan Kosova

Presidentja Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington, me ftesë të Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Kjo për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit...

Osmani takohet me O’Brien në SHBA, diskutojnë zhvillimet e dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Uashington D.C., për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, në kuadër të Samitit...

Samiti i NATO-s në Uashington, Presidentja Osmani në SHBA

para një jave - Shenja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në kuadër...

Osmani në SHBA për një ngjarje në kuadër të Samitit të NATO-s

para një jave - Evropa e Lirë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në kuadër...

Me ftesë të Sekretarit Blinken, Osmani merr pjesë në Samitin e NATO-s në Washington D.C.

para një jave - Zhurnal

18 Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani udhëtoi në Washington D.C. me ftesë të Antony Blinken

para një jave - RTV 21

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani, pjesëmarrëse në Samitin e NATO-s në Washington D.C. me ftesë të sekretarit Blinken

para një jave - Zeri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan...

Osmani udhëton në Uashington, pjesë e aktiviteteve të Samitit të NATO-së

para një jave - RTK

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken, ka udhëtuar për në Uashington. Ajo do të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit...

Osmani udhëton për në Washington me ftesë të Blinkenit

para një jave - GazetaBlic

Presidentja Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington, me ftesë të Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Kjo për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit...

Me ftesë të Blinken, Osmani udhëton për në SHBA

para një jave - OraInfo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington me ftesë të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken. Zyra e Presidencës përmes një komunikate për media njofton se Osmani...

Osmani udhëtoi për në Uashington D.C, merr pjesë në Samitin e NATO-s

para një jave - Kallxo

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Uashington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken. Sipas një komunikatë për media të Presidencës, Osmani...

Me ftesë të Blinken, Osmani udhëton për në SHBA

para një jave - Reporteri

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington me ftesë të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Zyra e Presidencës përmes një komunikate...

Me ftesë të Sekretarit Blinken, Osmani merr pjesë në Samitin e NATO-s në Washington D.C.

para një jave - Telegrafi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Osmani niset për në Washington D.C. për aktivitetin në kuadër të Samitit të NATO-s, Presidenca: Hera e parë që përfshihet Kosova

para një jave - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C. me ftesë të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Osmani udhëtoi për në Washington D.C. me ftesë të sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken

para një jave - Indeks online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Me ftesë të Blinken, Osmani udhëton për në SHBA

para një jave - Tetova Sot

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington me ftesë të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Zyra e Presidencës përmes një komunikate...

Presidentja Osmani udhëton në ShBA për një ngjarje në kuadër të Samitit të NATO-s

para një jave - Lajmi.net

Presidentja Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Osmani niset për në Washington D.C. për aktivitetin në kuadër të Samitit të NATO-s, Presidenca: Hera e parë që përfshihet Kosova

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C. me ftesë të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C.

para një jave - Populli

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Presidentja Osmani udhëton në ShBA, me ftesë të sekretarit Blinken

para një jave - Lajmi.net

Presidentja Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Osmani udhëton për në Washington me ftesë të Blinkenit, merr pjesë në Samitin e NATO-s

para një jave - Fakti Ditor

Presidentja Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington, me ftesë të Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Kjo për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit...

Osmani udhëton për në Uashington me ftesë të Blinken-it

para një jave - Top24

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të sekretarit të shtetit të ShBA-së, Antony Blinken. Siç ka njoftuar Zyra e Presidencës, Osmani do të jetë në Uashington...

Osmani shkon në ShBA për të marrë pjesë në Samitin e NATO-s

para një jave - ACTV

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Osmani udhëton për në Washington me ftesë të Blinkenit, merr pjesë në Samitin e NATO-s

para një jave - Klan Macedonia

Presidentja Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Washington, me ftesë të Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Kjo për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit...

Osmani udhëton për në Uashington me ftesë të Blinken-it

para një jave - Periskopi

Osmani udhëton për në Uashington me ftesë të Blinken-it 08 Jul, 14:16 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve,...

Presidentja Osmani udhëton për në ShBA me ftesë të sekretarit Blinken

para një jave - Epoka e Re

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Uashington D.C., me ftesë të sekretarit të Shtetit të ShBA-së, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Samiti i NATO-s në Washington, Osmani në SHBA me ftesë nga Blinken

para një jave - Dosja.al

SHBA- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në...

Samiti i NATO-s në Uashington, Presidentja Osmani në SHBA

para një jave - Euronews

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, udhëtoi për në Uashington, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan i Shtetit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i cili mbahet në kuadër...

Me ftesë të Blinken, Osmani udhëton për në SHBA

para një jave - Gazeta10

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C. me ftesë të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti amerikan...

Osmani në Washington D.C. në kuadër të Samitit të NATO-s, hera e parë që përfshihet Kosova

para një jave - Syri.mk

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Osmani udhëton për në Uashington me ftesë të Blinken-it

para një jave - Dukagjini

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken. Siç ka njoftuar Zyra e Presidencës, Osmani do të jetë në Uashington...

Osmani udhëtoi në Washington D.C. me ftesë të Blinken

para një jave - KosovaPress

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Presidentja Osmani udhëton për në Washington D.C. me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken

para një jave - Arbresh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

Presidentja Osmani udhëtoi në Washington D.C. me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Washington D.C., me ftesë të Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Antony Blinken, për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti...

NATO, pritshmëri kritike nga Samiti i Washingtonit!

para një jave - Panorama

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Sytë/vëmendja e kancelarive, institucioneve, instituteve, medias, faktorëve dhe ekspertëve të sigurisë strategjike janë drejtuar në Washington, USA, ku në mesin e kësaj jave,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK