Stoltenberg: Rreziku më i madh do të ishte fitorja e Rusisë në Ukrainë

para një jave - Alsat-M

Samiti i NATO-s i cili mblodhi së bashku liderët e 32 vendeve anëtare të NATO-s, filloi me një ceremoni ku u shënua 75-vjetori i aleancës. Ceremonia u mbajt në “Auditoriumin Andrew W. Mellon” në Washington,...

Stoltenberg njoftoi për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Portalb

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, transmeton...

Stoltenberg: Rreziku më i madh do të ishte fitorja e Rusisë në Ukrainë

para një jave - Syri

Ceremonia u mbajt në “Auditoriumin Andrew W. Mellon” në Washington, ku në vitin 1949 u nënshkrua “Traktati i Atlantikut të Veriut” nga 12 vende dhe u krijua NATO. Në ceremoni hynë fillimisht bashkëshortet...

Biden mbron fuqishëm NATO-n ndërsa pret liderët e samitit

para një jave - Alsat-M

Presidenti amerikan Joe Biden ka mirëpritur liderët e NATO-s në Uashington DC me një fjalim të fuqishëm që dukej se synonte të siguronte aleatët jashtë shtetit dhe më afër vendit se ai mund të luftojë...

Biden dhe anëtarët e NATO-s janë gati të zbulojnë ndihmën e re për Ukrainën në samit

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, dhe krerët e vendeve të tjera anëtare të NATO-s janë gati të zbulojnë ndihmën e re për Ukrainën e shkatërruar nga lufta ndërsa mblidhen për samitin e tyre vjetor në Uashington...

SHBA dhe Gjermania kundër anëtarësimit të Ukrainës në NATO së shpejti

para një jave - ABC News

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania janë vendet që kundërshtojnë më shumë hyrjen e Ukrainës në NATO në afat të shkurtër. Kështu thanë burime diplomatike të Aleancës, ndërsa në Uashington pritet të nisë samiti...

SHBA dhe Gjermania kundër anëtarësimit të Ukrainës në NATO së shpejti

para një jave - Syri

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania janë vendet që kundërshtojnë më shumë hyrjen e Ukrainës në NATO në afat të shkurtër. Kështu thanë burime diplomatike të Aleancës, ndërsa në Uashington pritet të nisë samiti...

Mbrojtje ajrore për Ukrainën, Biden akuzon Putin: Dëshiron rrëzimin e rendit botëror

para një jave - Syri

Me një fjalim tepër energjik mirëpriti liderët e botës në samitin e 75-vjetorit të NATO-s. Presidenti amerikan, Joe Biden, menjëherë drejtoi gishtin nga armiku kryesor i aleancës. “Autokratët duan të përmbysin...

Stoltenberg: Rreziku më i madh do të ishte fitorja e Rusisë në Ukrainë

para një jave - Ora news

Samiti i NATO-s i cili mblodhi së bashku liderët e 32 vendeve anëtare të NATO-s, filloi me një ceremoni ku u shënua 75-vjetori i aleancës. Ceremonia u mbajt në “Auditoriumin Andrew W. Mellon” në Washington,...

SHBA dhe Gjermania kundër anëtarësimit të Ukrainës në NATO së shpejti

para një jave - Lexo

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania janë vendet që kundërshtojnë më shumë hyrjen e Ukrainës në NATO në afat të shkurtër. Kështu thanë burime diplomatike të Aleancës, ndërsa në Uashington pritet të nisë samiti...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n, vlera arrin deri në 700 mln dollarë

para një jave - Alsat-M

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Biden: Aleatët e NATO-s me "donacion historik" të mbrojtjes ajrore për Ukrainën

para një jave - Anadolu Agency

Washington DC Aleatët e NATO-s janë mbledhur prapa Ukrainës për t'i siguruar vendit dhjetëra sisteme të reja të mbrojtjes ajrore gjatë muajve të ardhshëm për të ndihmuar në parandalimin e sulmeve të vazhdueshme...

Biden premton mbrojtje ajrore për Ukrainën

para një jave - Indeks online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është zotuar se do t’i sigurojë Ukrainës pesë sisteme të reja strategjike të mbrojtjes ajrore. Në Samitin e NATO-s që po mbahet në Uashington,...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n, vlera arrin deri në 700 mln dollarë

para një jave - Fakti Ditor

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

“Ukraina mund ta ndalojë Putinin”, Biden i premton Kievit sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Top Channel

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

“Rusia nuk do të mbizotërojë”, Biden i premton Kievit sisteme të reja të mbrojtjes ajrore: Ukraina mund ta ndalojë Putinin

para një jave - Gazeta Tema

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Stoltenberg: Rreziku më i madh do të ishte fitorja e Rusisë në Ukrainë

para një jave - ABC News

Samiti i NATO-s i cili mblodhi së bashku liderët e 32 vendeve anëtare të NATO-s, filloi me një ceremoni ku u shënua 75-vjetori i aleancës. Ceremonia u mbajt në “Auditoriumin Andrew W. Mellon” në Washington,...

Biden para anëtarëve të NATO-s: Ukraina do ta ndalë Rusinë

para një jave - Syri

Presidenti amerikan Joe Biden gjatë samitit të NATO-s në Washington, është zotuar se do të mbrojë me forcë Ukrainën kundër pushtimit rus, duke përdorur skenën globale për t’u treguar aleatëve brenda dhe...

Jens Stoltenberg: NATO-ja ka porositur raketa kundërajrore, Stinger në vlerë rreth 700 milionë dollarë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar se aleanca ka porositur raketa kundërajrore, Stinger në vlerë prej 700 milionë dollarë. Kontrata shumëkombëshe, e nënshkruar nga Agjencia...

NATO diskuton mbështetjen ndaj Ukrainës në samitin e Uashingtonit

para një jave - BalkanWeb

Udhëheqësit e NATO-s takohen sot në Uashingtonpër të diskutuar mbështetjen e aleancës për Ukrainën në luftën kundër Rusisë. Bisedimet pasojnë një ceremoni të mbajtur të martën për të shënuar 75-vjetorin...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Biden para anëtarëve të NATO-s: Ukraina do ta ndalë Rusinë

para një jave - Telegrafi

Presidenti amerikan Joe Biden gjatë samitit të NATO-s në Washington, është zotuar se do të mbrojë me forcë Ukrainën kundër pushtimit rus, duke përdorur skenën globale për t’u treguar aleatëve brenda dhe...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, në fokus Kina, Koreja e Veriut dhe Rusia

para një jave - Portalb

Në ditën e dytë të Samitit të NATO-s, Biden është planifikuar të organizojë një banket ku marrin pjesë liderë nga vendet anëtare të NATO-s, dhe katër shtetet e saj partnere Indo-Paqësorit, Koreja e Jugut,...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Lajm

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg: Rreziku më i madh do të ishte fitorja e Rusisë në Ukrainë

para një jave - Anadolu Agency

New York Samiti i NATO-s i cili mblodhi së bashku liderët e 32 vendeve anëtare të NATO-s, filloi me një ceremoni ku u shënua 75-vjetori i aleancës, raporton Anadolu. Ceremonia u mbajt në "Auditoriumin...

Samiti i NATO-s në Uashington! Presidenti Biden thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Ditore

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Samiti i NATO-s në Uashington! Presidenti Biden thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Lajmëtari

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Koha.mk

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë Ai njoftoi...

Biden mbron fuqishëm NATO-n ndërsa pret liderët e samitit

para një jave - Klan Kosova

Presidenti amerikan Joe Biden ka mirëpritur liderët e NATO-s në Uashington DC me një fjalim të fuqishëm që dukej se synonte të siguronte aleatët jashtë shtetit dhe më afër vendit se ai mund të luftojë...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n, vlera arrin deri në 700 mln dollarë

para një jave - Infokusi

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Vizion Plus

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden: NATO më e fuqishme se kurrë, Ukraina do ta ndalojë Putinin!

para një jave - Periskopi

Biden: NATO më e fuqishme se kurrë, Ukraina do ta ndalojë Putinin! 10 Jul, 11:25 Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka nisur fjalimin para liderëve të shteteve të NATO-s në samitin...

Stoltenberg dhe Blinken diskutojnë mbi anëtarësimin e mundshëm të Ukrainës në NATO

para një jave - Anadolu Agency

New York Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, gjatë takimit të tyre në kuadër të Samitit të NATO-s në Washington, diskutuan mbi anëtarësimin...

Samiti i NATO-s në Uashington! Presidenti Biden thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Top Channel

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Stoltenberg e quan luftën në Ukrainë si krizën më të madhe në gjenerata

para një jave - Koha.net

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se lufta e Rusisë kundër Ukrainës është “kriza më e madhe e sigurisë në gjenerata”. “Kostoja më e madhe” dhe rreziku më i madh do të ishte...

Ambasadori rus për samitin e NATO-s: S’dëgjuam mesazhe për paqen, vetëm demonizimin

para një jave - Koha.net

Ambasadori rus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anatoly Antonov, ka komentuar ditën e parë të samitit të NATO-s në Uashington duke thënë se anëtarët e aleancës treguan agresivitet ndaj Rusisë. Duke...

Biden: NATO-ja më e fuqishme se kurrë, Ukraina do ta ndalojë Putinin

para një jave - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka nisur fjalimin para liderëve të shteteve të NATO-s në samitin që po mbahet në Washington. Ai e ka nisur fjalimin me një zë të qartë dhe të...

“Ukraina mund ta ndalojë Putinin”, Biden i premton Kievit sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Lexo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Bideni i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Zeri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Biden, nikoqir i samitit, e mbron fort NATO-n

para një jave - Kallxo

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka mirëpritur liderët e NATO-s në Uashington me një fjalim të fortë që duket ka pasur për qëllim t’i sigurojë edhe njëherë aleatët në fqinjësi dhe përtej oqeanit se mund...

Stoltenberg: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - Syri.net Kosova

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Gazeta Express

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden premton ‘mbështetje të hekurt’ për vendet e NATO-s

para një jave - RTK

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n, vlera arrin deri në 700 mln dollarë

para një jave - Top Channel

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

SHBA/ Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - ABC News

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Opinion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Biden para udhëqësve të vendeve të NATO-s thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Reporteri

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Samiti i NATO-s, Biden: Ky moment historik ka nevojë për fuqinë tonë të përbashkët

para një jave - Ora news

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden premton sisteme të tjera të mbrojtjes ajrore dhe këmbëngul se “Ukraina mund dhe do ta ndalojë Putinin”

para një jave - Zhurnal

12 Joe Biden ka premtuar më shumë mbështetje për Ukrainën – duke përfshirë sistemet e mbrojtjes ajrore – teksa mirëpriti vendet anëtare të NATO-s në një samit në Uashington që shënon 75 vjetorin e organizatës....

Biden premton sisteme të tjera të mbrojtjes ajrore dhe këmbëngul se “Ukraina mund dhe do ta ndalojë Putinin”

para një jave - Telegrafi

Joe Biden ka premtuar më shumë mbështetje për Ukrainën – duke përfshirë sistemet e mbrojtjes ajrore – teksa mirëpriti vendet anëtare të NATO-s në një samit në Uashington që shënon 75 vjetorin e organizatës....

Samiti në 75-vjetorin e NATO-s, Presidenti Biden: Ky moment historik ka nevojë për fuqinë tonë të përbashkët

para një jave - BalkanWeb

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden mbron fuqishëm NATO-n ndërsa pret liderët e samitit

para një jave - Pressonline

Presidenti amerikan Joe Biden ka mirëpritur liderët e NATO-s në Uashington DC me një fjalim të fuqishëm që dukej se synonte të siguronte aleatët jashtë shtetit dhe më afër vendit se ai mund të luftojë...

Stoltenberg: Rreziku më i madh do të ishte fitorja e Rusisë në Ukrainë

para një jave - TRT Balkan

Samiti i NATO-s, i cili mblodhi së bashku liderët e 32 vendeve anëtare, filloi me një ceremoni ku u shënua 75-vjetori i Aleancës. Ceremonia u mbajt në "Auditoriumin Andrew W. Mellon" në Uashington, ku...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Stoltenberg: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - Ora news

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - Syri

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e “hekurt” për aleancën: Jemi më të fortë se kurrë! E nevojshme, fuqia jonë e përbashkët

para një jave - Panorama

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden: NATO më e fuqishme se kurrë, Ukraina do ta ndalojë Putinin

para një jave - ABC News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka nisur fjalimin para liderëve të shteteve të NATO-s në samitin që po mbahet në Washington. Ai e ka nisur fjalimin me një zë të qartë dhe të...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Syri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Samiti i NATO-s, Biden: Ky moment historik ka nevojë për fuqinë tonë të përbashkët

para një jave - Infokusi

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - KosovaPress

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - ATV Live

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

“NATO, më e fortë se kurrë”, Biden mban fjalimin para Aleancës: Ndihma të tjera për Ukrainën

para një jave - Java News

Presidenti i SHBA Joe Biden mirëpriti liderët e NATO-s në Uashington me një fjalim të fuqishëm që dukej se synonte të siguronte aleatët se ai mund të përballojë një sfidë zgjedhore me Donald Trump. Në...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Pressonline

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Samiti i NATO-s në Uashington! Presidenti Biden thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Alfax

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Populli

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg: NATO porositi raketa Stinger me vlerë 700 milionë dollarë

para një jave - Euronews

NATO ka porositur raketa anti-ajrore Stinger me vlerë gati 700 milionë dollarë në emër të disa shteteve anëtare, tha sot Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. Ai tha në një mbledhje të...

Bideni i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Epoka e Re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Bota Sot

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Dosja.al

SHBA - Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë....

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Dukagjini

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Biden në samitin e NATO-S: Ky moment moment kyç për Evropën

para një jave - FaxWeb

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden në samitin e NATO-S: Ky moment moment kyç për Evropën, komunitetin transatlantik dhe për botën ka nevojë për fuqinë tonë të përbashkët

para një jave - Dosja.al

SHBA - Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Biden në samitin e NATO-S: Ky moment moment kyç për Evropën

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Arbresh

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Samiti i Uashingtonit, Biden mbron me forcë NATO-n: Ukraina do të mbizotërojë

para një jave - Euronews

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, ka mirëpritur liderët e NATO-s në Uashington DC me një fjalim të fuqishëm që dukej se synonte të siguronte aleatët jashtë shtetit dhe më afër vendit se ai mund të luftojë...

Biden i premton Ukrainës sisteme të reja të mbrojtjes ajrore

para një jave - Euronews

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se Rusia nuk kërkon “asgjë më pak” se “ta fshijë Ukrainën nga harta”, por shprehu bindjen se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do t’ia dalë. Ai njoftoi...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës kundër agresionit rus në Ukrainë dhe nënvizuar angazhimin...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Kallxo

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - RTK

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

UASHINGTON – NATO: SHBA dhe Gjermania kundërshtarët kryesorë të anëtarësimit të Ukrainës në NATO

para një jave - Shqipmedia

UASHINGTON, 9 korrik /ATSH-DPA/- Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania janë kundërshtarët kryesorë të pranimit së Ukrainës në NATO shumë shpejt, thanë sot burimet diplomatike brenda aleancës, përpara...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - RTV 21

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg jep njoftimin: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - Shenja

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Samiti i NATO-s, një provë për Biden. Shëndeti dhe udhëheqja e tij, nën vëzhgim

para një jave - RTSH

Askush nuk e priste që samiti i NATO-s në të cilin Joe Biden do të sigurohej që kryesisht të "mbyllte" mbështetjen ushtarake afatgjatë për Ukrainën dhe të siguronte të ardhmen e tij kundër një mandati...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - ABC News

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Blinken: Një paketë ndihme për Ukrainën do të prezantohet në samitin e NATO-s

para një jave - ABC News

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken tha këtë të martë, në një takim me homologun e tij ukrainas Dmitry Kuleb në Uashington, se Samiti i NATO-s në Uashington do të forcojë më tej lidhjet e Ukrainës...

Blinken: Një paketë ndihme për Ukrainën do të prezantohet në samitin e NATO-s

para një jave - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken tha këtë të martë, në një takim me homologun e tij ukrainas Dmitry Kuleb në Uashington, se Samiti i NATO-s në Uashington do të forcojë më tej lidhjet e Ukrainës...

Stoltenberg jep njoftimin: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - Syri.net Kosova

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n, vlera pothuajse 700 milionë dollarë

para një jave - Reporteri

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

NATO porosit raketa kundërajrore, Stoltenberg: Nënshkruhet kontrata me vlerë 700 milionë dollarë

para një jave - Opinion

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Gazeta Express

ATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot, NSPA-ja...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Indeks online

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

NATO-ja nënshkruan kontratën për raketat “Stinger” në vlerë prej 700 milionë dollarësh

para një jave - Koha.net

NATO-ja ka nënshkruar një kontratë gati 700 milionë dollarë për t'i bërë vendet anëtare të prodhojnë më shumë raketa “Stinger”, një nga shumë hapat që aleanca po bën në samitin e saj në Washington për...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n, vlera pothuajse 700 milionë dollarë

para një jave - GazetaBlic

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg jep njoftimin: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - Syri

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Blinken: Një paketë ndihme për Ukrainën do të prezantohet në samitin e NATO-s

para një jave - Syri

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken tha këtë të martë, në një takim me homologun e tij ukrainas Dmitry Kuleb në Uashington, se Samiti i NATO-s në Uashington do të forcojë më tej lidhjet e Ukrainës...

Stoltenberg jep njoftimin: NATO ka blerë raketa kundërajrore 700 milionë dollarëshe

para një jave - BalkanWeb

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Evropa e Lirë

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

NATO porosit raketa kundërajrore, Stoltenberg: Nënshkruhet kontrata me vlerë 700 milionë dollarë

para një jave - Panorama

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Blinken: Një paketë ndihme për Ukrainën do të prezantohet në samitin e NATO-s

para një jave - Shenja

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken tha këtë të martë, në një takim me homologun e tij ukrainas Dmitry Kuleb në Uashington, se Samiti i NATO-s në Uashington do të forcojë më tej lidhjet e Ukrainës...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Java News

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

NATO-ja nënshkruan kontratën për raketat “Stinger” në vlerë prej 700 milionë dollarësh

para një jave - Flaka

ATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot, NSPA-ja...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Biden

para një jave - NOA

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

Samiti, NATO kontratë 700 mln dollarë për raketat Stinger: Anëtarët t’i prodhojnë vetë

para një jave - RTSH

NATO ka nënshkruar një kontratë gati 700 milionë dollarë për t'i bërë vendet anëtare të prodhojnë më shumë raketa Stinger. Ky shihet si një nga hapat kryesorë që aleanca po bën presion në samitin e saj...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-

para një jave - Tetova Sot

ATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot, NSPA-ja...

Samit i NATO-s mund të shpëtojë ose fundosë kandidaturën e Biden

para një jave - Syri

Është një javë llogarie për Joe Biden. Dymbëdhjetë ditë pas ndalimit të performancës së debatit që mund të konsiderohet si një nga më të dëmshmit në historinë moderne amerikane, presidenti po lufton për...

Samiti i NATO-s që do të shpëtojë ose fundosë kandidaturën e Bidenit

para një jave - Reporteri

Është javë vendimtare për Joe Bidenin, shkruan BBC. Dymbëdhjetë ditë pas performancës në debat që mund të cilësohet si një prej debateve më dëmtuese në historinë moderne amerikane, presidenti është duke...

Macron: Dy superfuqi janë kundër hyrjes së Ukrainës në NATO

para një jave - Koha.net

Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania janë kundërshtarët kryesorë të hyrjes së Ukrainës në NATO, raporton agjencia e lajmeve DPA. Përpara samitit...

NATO nënshkruan kontratën e raketave Stinger prej 700 milionë dollarësh, ndërsa bën plane për të rritur prodhimin e armëve

para një jave - Syri

NATO ka nënshkruar një kontratë gati 700 milionë dollarë për t'i bërë vendet anëtare të prodhojnë më shumë raketa Stinger, një nga shumë hapat që aleanca po bën presion në samitin e saj në Uashington për...

VOA: Krerët e NATO mblidhen në Uashington mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Biden

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s , e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - ABC News

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Samiti i NATO-s/ Biden synon të tregojë se është ende presidenti i shtetit më të fuqishëm në botë

para një jave - Syri

Udhëheqësit e NATO-s të mbledhur në Uashington duke filluar nga e marta planifikojnë të mbështesin suportin transatlantik për Ukrainën në betejën e saj kundër Rusisë. Por për presidentin mikpritës Joe...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Arbresh

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Stoltenberg njofton blerjen e raketave të reja me vlerë 700 mln dollarë për NATO-n

para një jave - Dosja.al

SHBA - NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg....

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Reporteri

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Aktuale

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Biden

para një jave - Epoka e Re

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

Stoltenberg njofton për blerjen e raketave të reja për NATO-n

para një jave - Euronews

NATO ka porositur raketa kundërajrore të llojit Stinger në vlerë prej pothuajse 700 milionë dollarësh në emër të disa shteteve anëtare, tha sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg. “Sot,...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Gazeta Express

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Osmani takohet me Blinkenin në Uashington: Aleanca me ShBA-në, gurthemel për stabilitetin

para një jave - Vizion Plus

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar ditën e sotme me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken gjatë vizitës së saj në Shtetet e Bashkuara. Ka qenë vetë Osmani e cila përmes një postimi...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Syri

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Analiza/ Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Panorama

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Lajm

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Opinion

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

VOA: Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Dosja.al

SHBA - Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në...

BBC: Samiti i radhës i NATO-s ose do të fundosë ose do të shpëtojë kandidaturën e Biden (fotot)

para një jave - Top Channel

Dymbëdhjetë ditë pas debatit që mund të mbetet në kujtesë si më negativi në historinë e SHBA, presidenti po lufton për mbijetesë politike nën mbikëqyrjen e ngushtë, të brendshme e ndërkombëtare. Samiti...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Vizion Plus

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

VOA: Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Syri

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Gazeta Express

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

BBC: Samiti i radhës i NATO-s ose do të fundosë ose do të shpëtojë kandidaturën e Biden

para një jave - Ora news

Dymbëdhjetë ditë pas debatit që mund të mbetet në kujtesë si më negativi në historinë e SHBA, presidenti po lufton për mbijetesë politike nën mbikëqyrjen e ngushtë, të brendshme e ndërkombëtare. Samiti...

Analiza e BBC: Samiti i radhës i NATO-s ose do të fundosë ose do të shpëtojë kandidaturën e Biden

para një jave - Gazeta Shqip

Dymbëdhjetë ditë pas debatit që mund të mbetet në kujtesë si më negativi në historinë e SHBA, presidenti po lufton për mbijetesë politike nën mbikëqyrjen e ngushtë, të brendshme e ndërkombëtare. Samiti...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Bota Sot

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Zëri i Amerikës

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

Samiti i Bidenit i NATO-s, një shans për të treguar që ai ende mund të udhëheqë

para një jave - Koha.net

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden mirëpret krerët e vendeve anëtare të NATO-s në Washington të martën për një samit vjetor, që shënon edhe 75-vjetorin e themelimit të aleancës. Samiti mendohet se do t’i...

Takimi i NATO-s në Uashington, mes simbolizmit dhe sfidave jetike globale

para një jave - Euronews

Në Uashington po mbahet takimi treditor i nivelit të lartë të NATO-s që shënon 75 vjetorin e e themelimit të aleancës ushtarake. Presidenti Joe Biden mirëpret udhëheqësit e vendeve të aleancës në një kohë...

Nis samiti i NATO-s, kryekuvendari ukrainas: Varemi nga ndihma juaj

para një jave - RTK

Forcimi i mbrojtjes dhe mbështetjes ndaj Ukrainës është tema kryesore në të cilën është fokusuar Samiti i NATO-s i cili ka nisur sot, duke shënuar 75-vjetorin e organizatës më të madhe ushtarake në botë....

Samiti i Biden-it i NATO-s, një shans për të treguar që ai ende mund të udhëheqë

para një jave - Koha.net

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden mirëpret krerët e vendeve anëtare të NATO-s në Washington të martën për një samit vjetor, që shënon edhe 75-vjetorin e themelimit të aleancës. Samiti mendohet se do t’i...

Samiti “historik” i NATO-s/ Nga Ukraina në Kinë, çfarë vendimesh priten

para një jave - BalkanWeb

Ukraina, Kina dhe armët. Axhenda e samitit të NATO-s që filloi sot (9 korrik) në Uashington të Shteteve të Bashkuara, mund të përmblidhet në këto 3 çështje. 75 vjet pas themelimit të saj, Aleanca e Atlantikut...

Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Gazeta10

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet për...

Stoltenberg: Sulmet e Moskës janë mizore, NATO do të mbështesë Kievin

para një jave - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi sulmin masiv rus në Ukrainë këtë mëngjes, sipas Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së. "Ne kemi qenë dëshmitarë të sulmeve të tmerrshme dhe mizore...

VOA: Takimi i NATO-s mes pikëpyetjeve mbi të ardhmen e Joe Bidenit

para një jave - Dosja.al

SHBA - Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të rinj, në një takim të nivelit të lartë që pritet të përcaktojë planet...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Alsat-M

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Stoltenberg takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes

para një jave - Anadolu Agency

Ankara Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin u takuan para Samitit të Liderëve të NATO-s që do të mbahet në Washington të SHBA-së, transmeton...

Stoltenberg: Sulmet e Moskës janë mizore, NATO do të mbështesë Kievin

para një jave - Ora news

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi sulmin masiv rus në Ukrainë këtë mëngjes, sipas Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së. “Ne kemi qenë dëshmitarë të sulmeve të tmerrshme dhe mizore...

“Sytë e botës” tek Biden, fjalimi i shumëpritur në samitin e NATO-s, performanca që mund ta shpëtojë ose fundos

para një jave - Vizion Plus

Dymbëdhjetë ditë pas debatit që mund të konsiderohet si një nga më të polemizuesit në historinë moderne amerikane, presidenti i SHBA, Joe Biden po “lufton” për mbijetesën e tij politike nën një survejim...

Samiti i NATO-s në SHBA, thikë me dy presa për Biden/ Mund ta fundosë ose shpëtojë kandidaturën e tij!

para një jave - ABC News

Është një javë llogaridhënie për Joe Biden. Dymbëdhjetë ditë pas debatit që mund të konsiderohet si një nga më të këqijtë në historinë moderne amerikane, presidenti po lufton për mbijetesën e tij politike...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - Infokusi

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - RTK

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Stoltenberg: Sulmet e Moskës janë mizore, NATO do të mbështesë Kievin

para një jave - Syri

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi sulmin masiv rus në Ukrainë këtë mëngjes, sipas Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së. "Ne kemi qenë dëshmitarë të sulmeve të tmerrshme dhe mizore...

Samiti i NATO-s në SHBA/ Tri temat që do diskutohen nga udhëheqësit e aleancës ushtarake

para një jave - Alsat-M

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Në Uashington sot nis Samiti i NATO-s

para një jave - Portalb

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Koha.mk

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

"I fundit për Stoltenberg", nis sot Samiti i NATO-s në Washington, forcimi i mbrojtjes dhe Ukraina, fokus i organizimit

para një jave - Dosja.al

SHBA- Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa...

Nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s, ja temat që do të diskutohen

para një jave - Ora news

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s, ja tre temat kyçe që do të diskutohen

para një jave - Gazeta Tema

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s, tre temat kryesore që do diskutohen

para një jave - Vizion Plus

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Samiti i 75-vjetorit të NATO-s, tre temat kryesore që do të diskutohen

para një jave - Ditore

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Samiti i 75-vjetorit të NATO-s, tre temat kryesore që do të diskutohen

para një jave - Lajmëtari

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Samiti i NATO-s në Uashington, çfarë pritet të diskutohet

para një jave - Top Channel

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington mbahet Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Syri.net Kosova

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Presidentja Osmani merr pjesë në Samitin e NATO-s në Washington

para një jave - Bota Sot

Nga sot e deri më 11 korrik, në Washington do të mbahet Samiti i NATO-s, për të shënuar 75 vjetorin e organizatës më të madhe ushtarake në botë. Krahas presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - OraInfo

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Samiti i NATO-s në Washington, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Klan Kosova

Nga sot e deri më 11 korrik, në Washington do të mbahet Samiti i NATO-s, për të shënuar 75 vjetorin e organizatës më të madhe ushtarake në botë. Krahas presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Syri.net Kosova

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s, ja temat që do të diskutohen

para një jave - Shenja

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - Gazeta Express

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - GazetaBlic

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

I fundit për Stoltenberg, nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s

para një jave - Opinion

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Samiti i NATO-s në SHBA/ Tri temat që do diskutohen nga udhëheqësit e aleancës ushtarake

para një jave - ABC News

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - OraInfo

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

I fundit për Stoltenberg, nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s, ja tre temat kyçe që do të diskutohen

para një jave - BalkanWeb

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Samiti i 75-vjetorit të NATO-s, tre temat kryesore që do të diskutohen

para një jave - 3SHI

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Ina

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington mbahet Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Reporteri

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Udhëheqësit e aleancës ushtarake mblidhen sot në Uashington! Samiti do të jetë i fundit për Jens Stoltenberg! Kosova për herë të parë në një ngjarje të NATO-s

para një jave - Panorama

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Gazeta Express

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Indeks online

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - GazetaBlic

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Syri

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Stoltenberg: Sulmet e Moskës janë mizore, NATO do të mbështesë Kievin

para një jave - FaxWeb

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi sulmin masiv rus në Ukrainë këtë mëngjes, sipas Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së. “Ne kemi qenë dëshmitarë të sulmeve të tmerrshme dhe mizore...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Bota Sot

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Fakti Ditor

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Lajmi.net

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Evropa e Lirë

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini?

para një jave - Shqip

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Samiti i 75-vjetorit të NATO-s, tre temat kryesore që do të diskutohen

para një jave - Alfax

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Bota Press

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Nis sot samiti në 75-vjetorin e NATO-s, ja temat që do të diskutohen

para një jave - FaxWeb

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - ATV Live

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Infokusi

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Samiti i NATO-s në SHBA/ Tri temat që do diskutohen nga udhëheqësit e aleancës ushtarake

para një jave - Arbresh

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet teksa lufta...

Samiti i 75-vjetorit të NATO-s, tre temat kryesore që do të diskutohen

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Dukagjini

Udhëheqësit e NATO-s mblidhen këtë të martë në Uashington për samitin vjetor, i cili përkon me 75-vjetorin e themelimit të aleancës. Samiti, që do të zgjasë deri më 11 korrik, ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon....

Tri temat kryesore në Samitin e NATO-s në Uashington

para një jave - Epoka e Re

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Revista Kosovarja

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Gazeta10

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Ekonomia Online

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

VOA: Shqetësuese rritja e të djathtës ekstreme në Evropë dhe gara e Biden për president

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës...

Nis Samiti i NATO në Washington

para një jave - Euronews

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington mbahet Samiti i NATO-s, merr pjesë edhe presidentja Osmani

para një jave - Arbresh

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Në Uashington nis Samiti i NATO-s

para një jave - Arbresh

Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75-vjetorin e themelimit të saj dhe zhvillohet derisa lufta...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Washington, çfarë duhet të dini

para një jave - Reporteri

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

“SHBA paralajmëron sinjale të forta për Vladimir Putin”, Shtëpia e Bardhë: E ardhmja e Ukrainës qëndron në NATO

para një jave - Pressonline

“Presidenti Biden beson se e ardhmja e Ukrainës është me NATO-n,” tha zëdhënësi i sigurisë kombëtare John Kirby. Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të marrë pjesë në samitin e NATO-s, i cili...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - Gazeta Express

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - Syri

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Lufta në Ukrainë, SHBA paralajmëron ‘sinjale’ shumë të forta për Vladimir Putin

para një jave - Bota Sot

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të presë një ngjarje me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky të enjten, tha zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Kirby. Ai në një...

“SHBA paralajmëron sinjale të forta për Vladimir Putin”, Shtëpia e Bardhë: E ardhmja e Ukrainës qëndron në NATO

para një jave - Vizion Plus

“Presidenti Biden beson se e ardhmja e Ukrainës është me NATO-n,” tha zëdhënësi i sigurisë kombëtare John Kirby. Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të marrë pjesë në samitin e NATO-s, i cili...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - BalkanWeb

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - Bota Sot

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s në Uashington, çfarë duhet të dini

para një jave - Zëri i Amerikës

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

Takimi i udhëheqësve të NATO-s/ VOA: Sytë e opinionit publik mbi Presidentin Biden! Aleanca nuk është dukur kurrë më e fortë se tani

para një jave - Panorama

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq e madhe...

NATO feston 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - Kallxo

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh atë – por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - OraInfo

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh atë – por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Reporteri

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Lufta në Ukrainë, SHBA paralajmëron ‘sinjale’ shumë të forta për Vladimir Putin

para një jave - KosovaPress

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të presë një ngjarje me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky të enjten, tha zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Kirby. Ai në një...

NATO feston 75-vjetorin: Një festë e heshtur për një aleancë që po përballet me kohë të pasigurta

para një jave - RTSH

Udhëheqësit e NATO-s do të kenë shumë për të festuar kur të mblidhen në Uashington për 75-vjetorin e aleancës këtë javë. Suedia do të mirëpritet në samitin e saj të parë si aleate e NATO-s. Udhëheqësit...

Debati që u dëgjua përreth botës

para një jave - Flaka

Dobësia politike dhe personale e presidentit Biden vjen në mes të një krize lidershipi në Evropë. Presidenti francez Emmanuel Macron është duke lëpirë plagët, pas një disfate therëse në raundin e parë...

Shqetësuese rritja e të djathtës ekstreme në Evropë dhe gara e Biden për president, VOA: Çfarë duhet të dini për takimin e udhëheqësve të NATO-s në SHBA

para një jave - Dosja.al

SHBA - Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen këtë javë në Uashington, në një takim të nivelit të lartë për të shënuar 75 vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake, e cila nuk ka qenë kurrë më parë kaq...

NATO festoi 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - Portalb

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

Stoltenberg: NATO do paqe! Mënyra më e shpejtë për fundin e luftës në Ukrainë, është humbja e saj

para një jave - Lajm

Në prag të samitit treditor të Washingtonit ku NATO-ja mblidhet për të kremtuar 75 vjetorin e krijimit, numri një i aleancës Jens Stoltenberg, pohoi se të gjitha vendet e saj duan paqen dhe kjo mund të...

NATO feston 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - ABC News

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

NATO feston 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - Syri

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh atë! Kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Opinion

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Befason Stoltenberg: NATO do paqe! Mënyra më e shpejtë për fundin e luftës në Ukrainë, është humbja e saj

para një jave - Syri

Në prag të samitit treditor të Washingtonit ku NATO-ja mblidhet për të kremtuar 75 vjetorin e krijimit, numri një i aleancës Jens Stoltenberg, pohoi se të gjitha vendet e saj duan paqen dhe kjo mund të...

Stoltenberg: NATO do paqe! Mënyra më e shpejtë për fundin e luftës në Ukrainë, është humbja e saj

para një jave - Top Channel

Në prag të samitit treditor të Washingtonit ku NATO-ja mblidhet për të kremtuar 75 vjetorin e krijimit, numri një i aleancës Jens Stoltenberg, pohoi se të gjitha vendet e saj duan paqen dhe kjo mund të...

VOA: NATO feston 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - Panorama

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

NATO feston 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - Zëri i Amerikës

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh atë, por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Gazeta Tema

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Stoltenberg: Humbja në Ukrainë sjell fundin e luftës, por jo paqen

para një jave - Indeks online

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Stoltenberg: Humbja në Ukrainë sjell fundin e luftës, por jo paqen

para një jave - Tetova Sot

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

75 vite NATO, Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë do të ishte…

para një jave - Java News

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh, por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Shqipmedia

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

NATO feston 75-vjetorin në një periudhë sfidash për aleancën perëndimore

para një jave - Euronews

Ndërsa NATO-ja përgatitet për të filluar të martën takimin treditor të nivelit të lartë në Uashington, që përkon me 75 vjetorin e krijimit të kësaj organizate sigurie, aleanca po përforcon mbështetjen...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë është...

para një jave - Syri

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh atë por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Dosja.al

UKRAINË- Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh atë – por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Indeks online

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Stoltenberg: Humbja në Ukrainë sjell fundin e luftës, por jo paqen

para një jave - Klan Macedonia

Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë. Gjatë një konference...

Debati që u dëgjua përreth botës

para një jave - Koha.mk

Dobësia politike dhe personale e presidentit Biden vjen në mes të një krize lidershipi në Evropë. Presidenti francez Emmanuel Macron është duke lëpirë plagët, pas një disfate therëse në raundin e parë...

Stoltenberg: Mënyra më e shpejtë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë është ta humbësh, por kjo nuk do të sillte paqe

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Ndërsa NATO-ja përgatitet të mblidhet të martën në një takim treditor në Uashington për të kremtuar 75-vjetorin e saj, ajo po përforcon mbështetjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK