Tensionet Greqi-Maqedonia e Veriut, Mitsotakis në samitin e NATO-s: Po shkelet marrëveshja e Prespës

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur sërish për marrëdhëniet e Greqisë me Maqedoninë e Veriut. Në Samitin e NATO-s, Mitsotakis ka shprehur shqetësimin e vendit te tij lidhur me mosrespektimin...

Kryeministri i RMV-së në samitin e NATO-s: Bashkëpunimi ekonomik dhe fqinjësia e mirë janë e ardhmja e Ballkanit

para një jave - ABC News

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski ndodhet në Uashington ku është i pranishëm në Samitin e NATO-s të mbajtur me rastin 75-vjetorit të Aleancës. Mickoski është takuar me Jean Sain dhe...

Mitsotakis akuzon qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut se shkel Marrëveshjen e Prespës

para një jave - Anadolu Agency

Athinë Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis deklaroi se qeveria e re e Maqedonisë së Veriut shkel Marrëveshjen e Prespës të vitit 2018, transmeton Anadolu. Mitsotakis mori pjesë në një debat publik...

Tensionet Greqi-Maqedonia e Veriut, Mitsotakis në samitin e NATO-s: Po shkelet marrëveshja e Prespës

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur sërish për marrëdhëniet e Greqisë me Maqedoninë e Veriut. Në Samitin e NATO-s, Mitsotakis ka shprehur shqetësimin e vendit te tij lidhur me mosrespektimin...

Micotakis: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit!

para një jave - Top24

MARRËVESHJA E PRESPËS Në Samitin e Natos në Uashington kryeministri Grek Kiriakos Micotakis shprehu shqetësimet para përfaqësuesve ndërkombëtar lidhur me mos respektimin e marrëveshjes së Prespës. Sipas...

Greqia akuzon qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut për çështjen e emrit

para një jave - TRT Balkan

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis deklaroi se qeveria e re e Maqedonisë së Veriut shkel Marrëveshjen e Prespës të vitit 2018. Mitsotakis mori pjesë në një debat publik me ish-ambasadorin e ShBA-së,...

Micotakis: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit!

para një jave - Fakti Ditor

Në Samitin e Natos në Uashington kryeministri Grek Kiriakos Micotakis shprehu shqetësimet para përfaqësuesve ndërkombëtar lidhur me mos respektimin e marrëveshjes së Prespës. Sipas tij, çështja e emrit...

Micotakis: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit!

para një jave - Klan Macedonia

MARRËVESHJA E PRESPËS Në Samitin e Natos në Uashington kryeministri Grek Kiriakos Micotakis shprehu shqetësimet para përfaqësuesve ndërkombëtar lidhur me mos respektimin e marrëveshjes së Prespës. Sipas...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, mbetet i pasigurt takimi Mickoski- Mitsotakis

para një jave - Top24

Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën, planet për parandalimin...

Vazhdon Samiti i NATO-s në Uashington, mbetet i pasigurt takimi Mickoski- Mitsotakis

para një jave - Alsat-M

Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën, planet për parandalimin...

Mitsotakis: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit nga Qeveria e re e RMV-së

para një jave - Portalb

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington,...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, mbetet i pasigurt takimi Mickoski-Mickotakis

para një jave - Koha.mk

Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën, planet për parandalimin...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, mbetet i pasigurt takimi Mickoski- Mitsotakis

para një jave - Bota Sot

Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën, planet për parandalimin...

Ish-ministrit Lloga i “pëlqen” fjalimi i kryeparlamentarit Gashi në SHBA

para një jave - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Marketing Gashi ka theksuar se vendi gjendet...

Ish-ministrit Lloga i “pëlqen” fjalimi i kryeparlamentarit Gashi në SHBA

para një jave - TV21

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Gashi ka theksuar se vendi gjendet në rajonin...

Kryetari i Kuvendit Afrim Gashi: SHBA dhe NATO, Partnerët Tanë Strategjikë

para një jave - Lajmëtari

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, deklaroi se nuk ka ndryshim në qëndrimin e partnerëve strategjikë të vendit. “SHBA mbetet partneri ynë i fortë strategjik. Si qeveri...

Kryetari i Kuvendit Afrim Gashi: SHBA dhe NATO, Partnerët Tanë Strategjikë

para një jave - Ditore

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, deklaroi se nuk ka ndryshim në qëndrimin e partnerëve strategjikë të vendit. “SHBA mbetet partneri ynë i fortë strategjik. Si qeveri...

Gashi nga Uashingtoni: Në Ballkan ka ndikime të jashtme malinje, mbetemi të përkushtuar për rajon stabil (VIDEO)

para një jave - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi në fjalimin e tij në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, ka vlerësuar se vendi gjendet në rajonin e brishtë ku ka ndikime...

Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës në samitin e NATO-s

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, mbetet i pasigurt takimi Mickoski- Mitsotakis

para një jave - TvNews

Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën, planet për parandalimin...

Mitsotakis: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit nga Qeveria e re e RMV-së

para një jave - TvNews

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington,...

Mitsotakis: Shkelja e Marrëveshjes së Prespës – nuk i ndihmon rrugës evropiane të Maqedonisë së Veriut

para një jave - Pressonline

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington,...

Ish-ministrit Lloga i “pëlqen” fjalimi i kryeparlamentarit Gashi në SHBA

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Gashi ka theksuar se vendi gjendet në rajonin...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, mbetet i pasigurt takimi Mickoski- Mickotakis

para një jave - Zhurnal

2 Shkup, 10 korrik – Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën,...

Dita e dytë e Samitit të NATO-s, mbetet i pasigurt takimi Mickoski- Mickotakis

para një jave - Shenja

Në Uashington vazhdon Samiti i NATO-s, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të formimit të Aleancës në vitin 1949. Tema kryesore janë sigurimi i mbështetjes së qëndrueshme për Ukrainën, planet për parandalimin...

Lloga i “vardiset” kryeparlamentarit Gashi ia bën like postimin

para një jave - Fol

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Gashi ka theksuar se vendi gjendet në rajonin...

Gashi nga Uashingtoni: Në Ballkan ka ndikime të jashtme malinje, mbetemi të përkushtuar për rajon stabil (VIDEO)

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi në fjalimin e tij në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, ka vlerësuar se vendi gjendet në rajonin e brishtë ku ka ndikime...

Gashi nga Uashingtoni: Në Ballkan ka ndikime të jashtme malinje, mbetemi të përkushtuar për rajon stabil

para një jave - Top Shqip

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi në fjalimin e tij në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, ka vlerësuar se vendi gjendet në rajonin e brishtë ku ka ndikime...

Ish-ministrit Lloga i “pëlqen” fjalimi i kryeparlamentarit Gashi në SHBA

para një jave - Top Shqip

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Gashi ka theksuar se vendi gjendet në rajonin...

Mitsotakis: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit nga Qeveria e re e RMV-së

para një jave - Populli

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington,...

Llogës i pëlqen fjalimi i kryeparlamentarit Gashi në Samitin e NATO-s

para një jave - Populli

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Gashi ka theksuar se vendi gjendet në rajonin...

Ish-ministrit Lloga i “pëlqen” fjalimi i kryeparlamentarit Gashi në SHBA

para një jave - 3SHI

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka mbajtur fjalim në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, përcjell TV21. Gashi ka theksuar se vendi gjendet në rajonin...

Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës në samitin e NATO-s

para një jave - Alfax

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

(VIDEO) Fjalimi i kryetarit të Kuvendit, Afrim Gashi në Samitin Parlamentar të NATO-s

para një jave - Open-TV

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi në fjalimin e tij në Samitin parlamentar të NATO-së që po mbahetnë Uashington, ka vlerësuar se vendi gjendet në rajonin e brishtë ku ka ndikime...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Gashi në Washington: mbetemi të përkushtuar për një politikë stabile në rajon

para një jave - Nistori

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi në fjalimin e tij në Samitin parlamentar të NATO-së që po mbahetnë Uashington, ka vlerësuar se vendi gjendet në rajonin e brishtë ku ka ndikime...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis deklarohet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Nistori

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

“Në Ballkan ka ndikime të jashtme malinje, mbetemi të përkushtuar për rajon stabil” – thotë Afrim Gashi nga Uashingtoni

para një jave - TV21

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi në fjalimin e tij në Samitin parlamentar të NATO-së që është mbajtur në Uashington, ka vlerësuar se vendi gjendet në rajonin e brishtë ku ka ndikime...

Afrim Gashi nga Uashingtoni: Me pranimin e Suedisë dhe Finlandës, është forcuar NATO-ja

para një jave - TV21

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi ka marrë pjesë në Samitin parlamentar të NATO-s, që po mbahet në Uashington, transmeton TV21. Në këtë Samit, ku shënohet 75-vjetori i themelimit...

Samiti i NATO-s në SHBA, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - ABC News

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Marrëveshja e Prespës në samitin e NATO-s, kryeministri grek: Do e ngremë si shqetësim në Uashington

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se “do të ngrejë shqetësimin për mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase”, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Albeu

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Gashi nga Uashingtoni: Mbetemi të përkushtuar për stabilitet rajonal

para një jave - Aktuale

Në Samitin Parlamentar të NATO-s që po zhvillohet sot për të shënuar 75 vjetorin e ekzistencës së kësaj Aleance, ka marrë pjesë edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi. Marketing...

Gashi nga Uashingtoni: Mbetemi të përkushtuar për stabilitet rajonal

para një jave - Koha.mk

Në Samitin Parlamentar të NATO-s që po zhvillohet sot për të shënuar 75 vjetorin e ekzistencës së kësaj Aleance, ka marrë pjesë edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, transmeton...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Çështja e emrit e panegociueshme!

para një jave - Shqipmedia

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar sot se do ta ngrejë në samitin e NATO-s çështjen e përdorimit të emrit të Maqedonisë së Veriut nga qeveria maqedonase. Duke marrë pjesë në samitin...

Marrëveshja e Prespës në samitin e NATO-s, kryeministri grek: Do e ngremë si shqetësim në Uashington

para një jave - Ora news

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se “do të ngrejë shqetësimin për mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase”, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Samiti i NATO-s/ Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Syri

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Opinion

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Mitsotakis: Emri kushtetues i Maqedonisë së Veriut duhet të përdoret edhe brenda edhe jashtë

para një jave - Telegrafi

“Kur dëgjoj që qeveria e re e Maqedonisë së Veriut në brendësi të vendit quhet Republika e Maqedonisë, atëherë shqetësohem seriozisht dhe sigurisht është një çështje që dua ta ngre, nuk është konstruktive,...

Mitsotakis: Themelore për Marrëveshjen e Prespës është përdorimi i Maqedonisë së Veriut brenda dhe jashtë vendit

para një jave - Zhurnal

1 Uashington, 9 korrik – Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis nga Uashingtoni theksoi se problemi me Ballkanin është se shumë shpesh fantazma e nacionalizmit shfaqet kur askush nuk e pret, dhe si shembull...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Afrim Gashi në Samitin parlamentar në NATO

para një jave - TV21

Në prag të Samitit të NATO-s, kushtuar shënimit të 75-vjetorit të ekzistencës së Aleancës, me iniciativën e Presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan, Mike Johnson dhe delegacionit të...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Reporteri

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Kryeministri grek flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës, Mitsotakis në Samitin e NATO-s: Kam shqetësime serioze lidhur me përdorimin e emrit nga qeveria e re maqedonase

para një jave - Panorama

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrejë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Mitsotakis: Çështja e emrit të Maqedonisë së Veriut, e panegociueshme

para një jave - Java News

Nga takimi i samitit të NATO-s në Uashington, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis tha se ai kishte “shqetësime serioze” rreth qeverisë së re në përdorimin e emrit të Shkupit. “Kjo është një çështje që...

Kryeministi dhe kreu i Kuvendit në Uashington me kongresmenë amerikanë: SHBA shpreh mbështetje për RMV-në

para një jave - Syri

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mitsotakis: Emri kushtetues i Maqedonisë së Veriut duhet të përdoret edhe brenda edhe jashtë

para një jave - InfoShqip

“Kur dëgjoj që qeveria e re e Maqedonisë së Veriut në brendësi të vendit quhet Republika e Maqedonisë, atëherë shqetësohem seriozisht dhe sigurisht është një çështje që dua ta ngre, nuk është konstruktive,...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për “shkeljen e Marrëveshjes së Prespës”

para një jave - TvNews

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

(VIDEO) Fjalimi i kryetarit të Kuvendit, Afrim Gashi në Samitin Parlamentar të NATO-s

para një jave - Alfax

Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi po qëndron në Uashington të SHBA-së në kuadër të 75 vjetorit të themelimit të NATO-s, ku edhe ka mbajtur një fjalim duke përshëndetur anëtarësimin, së fundmi, të Suedisë...

Mitsotakis: Është thelbësore në Marrëveshjen e Prespës që emri Maqedonia e Veriut të përdoret brenda dhe jashtë

para një jave - Flaka

“Kur dëgjoj se Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut në brendësi të vendit quhet Republika e Maqedonisë, atëherë shqetësohem seriozisht dhe sigurisht është një çështje që dua ta ngre, nuk është konstruktive,...

Gashi: Të vazhdojë uniteti brenda Aleancës

para një jave - TvNews

Kreu i Kuvendit Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo të funksionojë, është e...

Gashi nga Uashingtoni: Mbetemi të përkushtuar për stabilitet rajonal

para një jave - Open-TV

Në Samitin Parlamentar të NATO-s që po zhvillohet sot për të shënuar 75 vjetorin e ekzistencës së kësaj Aleance, ka marrë pjesë edhe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, transmeton...

Gashi në samitin parlamentar të NATO-s: RMV është e përkushtuar në promovimin e stabilitetit rajonal dhe global

para një jave - Bota Sot

Në prag të Samitit të NATO-s, kushtuar shënimit të 75-vjetorit të ekzistencës së Aleancës, me iniciativën e Presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan, Mike Johnson dhe delegacionit të...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Pa censure

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Mitsotakis: Shqetësohem kur Qeveria e quan vendin e saj Republika e Maqedonisë

para një jave - Populli

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis nga Uashingtoni theksoi se problemi me Ballkanin është se shumë shpesh fantazma e nacionalizmit shfaqet kur askush nuk e pret, dhe si shembull dha Maqedoninë e Veriut....

Gashi: Të vazhdojë uniteti brenda Aleancës

para një jave - Populli

Kreu i Kuvendit Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo të funksionojë, është e...

Gashi në samitin parlamentar të NATO-s: RMV është e përkushtuar në promovimin e stabilitetit rajonal dhe global

para një jave - Telegrafi

Në prag të Samitit të NATO-s, kushtuar shënimit të 75-vjetorit të ekzistencës së Aleancës, me iniciativën e Presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan, Mike Johnson dhe delegacionit të...

Mickoski: Kush na garanton që ndryshimi i Kushtetutës është kërkesa e fundit që vjen nga Bullgaria

para një jave - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski, këto ditë gjendet për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ka pyetur se kërkesa për ndryshime kushtetuese a është kërkesa e fundit...

Gashi: Të vazhdojë uniteti brenda Aleancës

para një jave - Zhurnal

2 Shkup, 9 korrik – Kreu i Kuvendit Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo të funksionojë,...

Samiti i NATO/ Mitsotakis ngre shqetësimin për përdorimin e emrit të Maqedonisë së Veriut: Çështje e panegociueshme

para një jave - Dosja.al

SHBA - Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar sot se do ta ngrejë në samitin e NATO-s çështjen e përdorimit të emrit të Maqedonisë së Veriut nga qeveria maqedonase. Duke marrë pjesë në...

Gashi: Të vazhdojë uniteti brenda Aleancës

para një jave - Alsat-M

Kreu i Kuvendit Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo të funksionojë, është e...

Kryekuvendari i Maqedonisë së Veriut kërkon ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës

para një jave - Lajmi.net

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo...

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Në samitin e NATO-s, Mitsotakis flet për shkeljen e Marrëveshjes së Prespës

para një jave - Euronews

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, tha se do ta ngrehë shqetësimin lidhur me mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës nga Qeveria e re maqedonase, gjatë samitit të NATO-s që po mbahet në Uashington....

Gashi: Të vazhdojë uniteti brenda Aleancës

para një jave - 3SHI

Kreu i Kuvendit Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo të funksionojë, është e...

Micotakis në NATO do të flasë për emrin! VMRO: Jemi të gatshëm që të bisedojmë çfarë nuk ka plotësuar Greqia

para një jave - TV21

Mbështetje ekonomike dhe politike për realizimin e interesave strategjik të shtetit kërkoi kryeministri Hristijan Mickoski nga kongresmenët amerikan. Në Uashington ku Mickoski shkoi për shkak të Samitit...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - Flaka

Kryeministri Hirtijan Mickoksi ka njoftuar se së bashku me delegacionin e qeverisë dhe kryeparlamentarin Afrim Gashi kanë realizuar takime me kongresmenët Pit Seshns, Robert Aderholt, Joe Wilson, Jon Mulenar...

Mediat greke ndjekin me kujdes reagimet e Mickoskit në Uashington/ Amiras: Nuk është planifikuar takim i Micotakis me Mickoskin

para një jave - Flaka

Drejtori i Zyrës për marrëdhënie me publikun dhe media të kryeministrit grek, Panos Amiras në intervistën për televizionin shtetëror ERT njoftoi se nuk është planifikuar takimi i dy kryeministrave Kriiakos...

Kryekuvendari i Maqedonisë së Veriut kërkon ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës

para një jave - KosovaPress

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo...

Gashi: Të vazhdojë uniteti brenda Aleancës

para një jave - Top24

Kreu i Kuvendit Afrim Gashi, në Asamblenë parlamentare të NATO-s në Uashington bëri thirrje për ngritje të nivelit të unitetit mes vendeve anëtare të Aleancës. Ai tha se që kjo të funksionojë, është e...

Micotakis në NATO do të flas për emrin – VMRO: Jemi të gatshëm që të bisedojmë çfarë nuk ka plotësuar Greqia

para një jave - TV21

Mbështetje ekonomike dhe politike për realizimin e interesave strategjik të shtetit kërkoi kryeministri Hristijan Mickoski nga kongresmenët amerikan. Në Uashington ku Mickoski shkoi për shkak të Samitit...

Samiti i NATO-s, kryeministri grek Mitsotakis “çon” në Uashington përplasjet me Maqedoninë e Veriut

para një jave - Aktuale

epa11414920 Prime Minister of Greece Kyriakos Mitsotakis attends the plenary session during the Summit on peace in Ukraine in Stansstad near Lucerne, Switzerland, 16 June 2024. International heads of state...

Kryeparlamentari Afrim Gashi në takim me kongresmenë në SHBA

para një jave - Aktuale

Në kuadër të aktiviteteve të delegacionit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Samitin e NATO-s, në takimin me kongresmenët Pit Seshëns, Robert Aderholt, Xho Villon, Xhon Mulenar, si dhe me Xhejms...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Sharri

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Gashi dhe Mickoski u takuan në Uashington me disa kongresistë

para një jave - Nistori

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresistë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Kryetari i Kuvendit të RMV-së, Afrim Gashi, i Ftuar në Samitin Parlamentar të NATO-s

para një jave - Lajmëtari

Mbrëmë, në vigjilje të Samitit Parlamentar të NATO-s, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, ishte i ftuar në një pritje të organizuar nga Kryetari i Senatit, Mike Johnson....

Kryetari i Kuvendit të RMV-së, Afrim Gashi, i Ftuar në Samitin Parlamentar të NATO-s

para një jave - Ditore

Mbrëmë, në vigjilje të Samitit Parlamentar të NATO-s, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, ishte i ftuar në një pritje të organizuar nga Kryetari i Senatit, Mike Johnson....

Kryetari i Kuvendit të RMV-së Afrim Gashi takoi kongresmenët në ShBA

para një jave - Portalb

Në kuadër të aktiviteteve të delegacionit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Samitin e NATO-s, në takimin me kongresmenët Pit Seshëns, Robert Aderholt, Xho Villon, Xhon Mulenar, si dhe me Xhejms...

Samiti i NATO-s, Erdogan takon nesër Mitsotakis, kyeministri grek “çon” në Uashington përplasjet me Maqedoninë e Veriut

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis do të takohet me Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan të mërkurën, 10 korrik, në Uashington në margjinat e Samitit të NATO-s. Takimi në Uashington, sipas informacioneve,...

(VIDEO) Mickoski: Kush na garanton se nuk na vendosin kushte tjera përveç bullgarëve

para një jave - Shenja

Kush do të garantoj se me vendosjen e bullgarëve në Kushtetutë, nuk do të ketë kërkesë tjetër nga Bullgaria, për të filluar bisedimet me BE-në? Këtë pyetje e parashtroi kryeministri Hristijan Mickoski,...

Micotakis në NATO do të flas për emrin – VMRO: Jemi të gatshëm që të bisedojmë çfarë nuk ka plotësuar Greqia

para një jave - Top24

Mbështetje ekonomike dhe politike për realizimin e interesave strategjik të shtetit kërkoi kryeministri Hristijan Mickoski nga kongresmenët amerikan. Në Uashington ku Mickoski shkoi për shkak të Samitit...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë amerikan: SHBA shpreh mbështetje për RMV-në

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Samiti i NATO-s, kryeministri grek Mitsotakis “çon” në Uashington përplasjet me Maqedoninë e Veriut

para një jave - Top24

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis në samitin e Natos pritet të ngrejë në nivelin më të lartë çështjen e shkeljes së Marrëveshjes së Prespës nga lidershipi i ri i Maqedonisë së Veriut. Kryeministri...

Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi në Senatin amerikan

para një jave - Alfax

Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Uashington të SHBA-së, mbrëmë ka marrë pjesë në Samitin Parlamentar të NATO-s të organziuar nga Kryetari i Senatit amerikan Mike...

“Ndryshimet kushtetuese”, Mickoski: A është kjo kërkesa e fundit e Sofjes?

para një jave - Alsat-M

Gazetare: Fatlume Dervishi Marrëdhëniet e ashpërsuara të Shkupit me dy vendet fqinje kanë marrë një pjesë të vëmendjen në aktivitetet rreth Samitit të NATO-s në Uashington. Në fjalimin e tij në Universitetin...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Zhurnal

20 Shkup, 9 korrik – Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin...

Mickoski: mjaft me poshtërim, qytetarët e RMV sakrifikuan shumë për perspektivën europiane

para një jave - Nistori

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Takim i kryetarit Gashi me kongresmenë në SHBA

para një jave - Tetova Sot

Në kuadër të aktiviteteve të delegacionit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Samitin e NATO-s, në takimin me kongresmenët Pit Seshëns, Robert Aderholt, Xho Villon, Xhon Mulenar, si dhe me Xhejms...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - TvNews

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Kryeparlamentari Afrim Gashi në takim me kongresmenë në SHBA

para një jave - Syri.mk

Në kuadër të aktiviteteve të delegacionit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Samitin e NATO-s, në takimin me kongresmenët Pit Seshëns, Robert Aderholt, Xho Villon, Xhon Mulenar, si dhe me Xhejms...

Gashi dhe Mickoski në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - Ina

Kryeparlamentari Afrim Gashi dhe kryeministri Hristijan Mickoski kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për siguri kombëtare të Barak Obamës, Xhejms Xhons....

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Ina

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Kryetari i Kuvendit të RMV-së, Afrim Gashi, Takime Bilaterale të Suksesshme në Samitin Parlamentar të NATO-s

para një jave - Lajmëtari

Në kuadër të Samitit Parlamentar të NATO-s, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, realizoi një sërë takimesh bilaterale të rëndësishme me figura kyçe të politikës amerikane....

Kryetari i Kuvendit të RMV-së, Afrim Gashi, Takime Bilaterale të Suksesshme në Samitin Parlamentar të NATO-s

para një jave - Ditore

Në kuadër të Samitit Parlamentar të NATO-s, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, realizoi një sërë takimesh bilaterale të rëndësishme me figura kyçe të politikës amerikane....

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Mickoski për bisedimet me Bullgarinë: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit

para një jave - Zhurnal

15 Uashington, 9 korrik – Kryetari i Qeverisë Hristian Mickoski i cili mbajti ligjëratë në Universitetin prestigjioz Xhon Hopkins në Baltimor, para të pranishmëve, mes tjerash, foli për fillimin e negociatave...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Lajm

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Shenja

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski për bisedimet me Bullgarinë: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit

para një jave - Koha.mk

Kryetari i Qeverisë Hristian Mickoski i cili mbajti ligjëratë në Universitetin prestigjioz Xhon Hopkins në Baltimor, para të pranishmëve, mes tjerash, foli për fillimin e negociatave me BE-në, duke theksuar...

Mickoski në Uashington: Një nga qëllimet kryesore është lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para një jave - Alsat-M

Kryeministri Hristijan Mickoski, gjatë qëndrimit të tij në SHBA, zhvilloi disa takime bilaterale me përfaqësues të lartë amerikanë. Dje, së bashku me delegacionin e Qeverisë, si dhe me Kryetarin e Kuvendit...

Mickoski: Kush garanton se Ndryshimet Kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë?!

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski në takim me përfaqësues të lartë amerikanë në Uashington, konfirmohet përkrahja nga SHBA-ja

para një jave - Zhurnal

9 Shkup, 9 korrik – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski ka realizuar më shumë takime bilaterale me përfaqësues të lartë amerikanë në Uashington, kumtoi pres shërbimi...

Amiras: Nga pala greke nuk është planifikuar takim i Micotakisit me Mickoskin

para një jave - Koha.mk

Athinë, 9 korrik – Qëndrimi se çështja me “shkeljen e Marrëveshjes së Prespës nga shteti fqinj”, Kiriakos Micotakis do ta ngrejë në Samitin e NATO-s në Uashtington e përsëriti drejtori i Zyrës për marrëdhënie...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - Smart News

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mediat greke ndjekin me kujdes reagimet e Mickoskit në Uashington/ Amiras: Nuk është planifikuar takim i Micotakis me Mickoskin

para një jave - Klan Macedonia

Drejtori i Zyrës për marrëdhënie me publikun dhe media të kryeministrit grek, Panos Amiras në intervistën për televizionin shtetëror ERT njoftoi se nuk është planifikuar takimi i dy kryeministrave Kriiakos...

Mickoski në takim me përfaqësues të lartë amerikanë në Uashington: Një nga qëllimet kryesore është lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski, zhvilloi disa takime bilaterale me përfaqësues të lartë amerikanë në Uashington. Dje, së bashku me delegacionin e Qeverisë,...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Lajmëtari

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Ditore

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Populli

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Alfax

Kryeministri i vendit Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski: Kush garanton se Ndryshimet Kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë?!

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Zyrtare

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - Lajm

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski për bisedimet me Bullgarinë: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit

para një jave - Top24

Kryetari i Qeverisë Hristian Mickoski i cili mbajti ligjëratë në Universitetin prestigjioz Xhon Hopkins në Baltimor, para të pranishmëve, mes tjerash, foli për fillimin e negociatave me BE-në, duke theksuar...

Mickoski në Uashington: Një nga qëllimet kryesore është lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para një jave - Top24

Kryeministri Hristijan Mickoski, gjatë qëndrimit të tij në SHBA, zhvilloi disa takime bilaterale me përfaqësues të lartë amerikanë. Dje, së bashku me delegacionin e Qeverisë, si dhe me Kryetarin e Kuvendit...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Open-TV

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski: Kush mund të na garantojë se ndryshimet kushtetuese janë kërkesa e fundit e Bullgarisë

para një jave - Pressonline

Kryeministri Hristijan Mickoski, i cili mbajti një ligjëratë në Universitetin prestigjioz “John Hopkins” në Baltimore, para të pranishmëve ndër të tjera foli për fillimin e negociatave tona me BE-në, duke...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 9 korrik – Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - Ina

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - TV21

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - Shenja

Kryeministri Hirtijan Mickoksi ka njoftuar se së bashku me delegacionin e qeverisë dhe kryeparlamentarin Afrim Gashi kanë realizuar takime me kongresmenët Pit Seshns, Robert Aderholt, Joe Wilson, Jon Mulenar...

Amiras: Nga pala greke nuk është planifikuar takim i Micotakisit me Mickoskin

para një jave - Syri.mk

Athinë, 9 korrik – Qëndrimi se çështja me “shkeljen e Marrëveshjes së Prespës nga shteti fqinj”, Kiriakos Micotakis do ta ngrejë në Samitin e NATO-s në Uashtington e përsëriti drejtori i Zyrës për marrëdhënie...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - Bashke

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - Fol

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë: Mbështetje e fortë për Maqedoninë, vend mik dhe aleat i fuqishëm i SHBA-së

para një jave - InfoShqip

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - Zeri.mk

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Kryeparlamentari Gashi dhe kryeministri Mickoski takohen me disa kongresmenë në SHBA

para një jave - Ditore

Kryeministri Hirtijan Mickoksi ka njoftuar se së bashku me delegacionin e qeverisë dhe kryeparlamentarin Afrim Gashi kanë realizuar takime me kongresmenët Pit Seshns, Robert Aderholt, Joe Wilson, Jon Mulenar...

Kryeparlamentari Gashi dhe kryeministri Mickoski takohen me disa kongresmenë në SHBA

para një jave - Lajmëtari

Kryeministri Hirtijan Mickoksi ka njoftuar se së bashku me delegacionin e qeverisë dhe kryeparlamentarin Afrim Gashi kanë realizuar takime me kongresmenët Pit Seshns, Robert Aderholt, Joe Wilson, Jon Mulenar...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë amerikan: SHBA shpreh mbështetje për RMV-në

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - Top24

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - TvNews

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

para një jave - 3SHI

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Kryeparlamentari Gashi dhe kryeministri Mickoski takohen me disa kongresmenë në SHBA

para një jave - Alfax

Kryeministri Hirtijan Mickoksi ka njoftuar se së bashku me delegacionin e qeverisë dhe kryeparlamentarin Afrim Gashi kanë realizuar takime me kongresmenët Pit Seshns, Robert Aderholt, Joe Wilson, Jon Mulenar...

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë (FOTO)

para një jave - Open-TV

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi, kanë realizuar takime me disa kongresmenë amerikanë, përfshi këtu edhe ish-këshilltarin për...

Kryepralamentari Gashi dhe kryeministri Mickoski takohen me disa kongresmenë në SHBA

para një jave - Alfax

Kryeministri Hirtijan Mickoksi ka njoftuar se së bashku me delegacionin e qeverisë dhe kryeparlamentarin Afrim Gashi kanë realizuar takime me kongresmenët Pit Seshns, Robert Aderholt, Joe Wilson, Jon Mulenar...

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Mickoski po merr pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington

para një jave - Zhurnal

1 Shkup, 9 korrik – Delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Hristian Mickoski nga sot merr pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington i cili shënon 75 vjetorin e formimit të Aleancës. Janë paraparë...

A do të ketë takim Mickoski-Micotakis në Uashington?

para një jave - Koha.mk

Mickoski dhe Micotakis do të ulen në të njëjtën tryezë në darkën e Shtëpisë së Bardhë, ndërsa takimi dypalësh mes dy kryeministrave ende nuk është paralajmëruar Xhenur ISENI Uashington, 8 korrik – Mediat...

Samiti i NATO-s në Uashington, nuk është konfirmuar takim Mickoski-Micotakis

para një jave - Flaka

Kryeministri Hristijan Mickoski dhe homologu i tij grek Kiriakos Micotakis nuk kanë konfirmuar një takim të mundshëm bilateral në margjinat e Samitit të NATO-s në Uashington, megjithatë nuk e përjashtojnë...

Afrim Gashi në Samitin Parlamentar të NATO-s në Uashington

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, po qëndron në Uashington, SHBA, ku do të marrë pjesë në Samitin Parlamentar të NATO-s, në kuadër të Samitit të Aleancës, me rastin...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - Ina

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - Lajm

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Nuk është i planifikuar, por mund të ndodhë një takim Mitsotakis-Mickoski në Samitin e NATO-s

para një jave - Portalb

Nuk është planifikuar të mbahet takim mes kryeministrave Hristijan Mickoski dhe Kyriakos Mitsotakis, tha sot zëdhënësi i qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes gazetareske nëse do...

Afrim Gashi në Samitin Parlamentar të NATO-s në Uashington

para një jave - Fol

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, po qëndron në Uashington, SHBA, ku do të marrë pjesë në Samitin Parlamentar të NATO-s, në kuadër të Samitit të Aleancës, me rastin...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - Top24

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Samiti i NATO-s në Uashington, nuk është konfirmuar takim Mickoski-Micotakis

para një jave - Alsat-M

Gazetare: Fatlume Dervishi Kryeministri Hristijan Mickoski dhe homologu i tij grek Kiriakos Micotakis nuk kanë konfirmuar një takim të mundshëm bilateral në margjinat e Samitit të NATO-s në Uashington,...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - Telegrafi

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - InfoShqip

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - Bota Sot

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Afrim Gashi në Samitin Parlamentar të NATO-s në Uashington

para një jave - Open-TV

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, po qëndron në Uashington, SHBA, ku do të marrë pjesë në Samitin Parlamentar të NATO-s, në kuadër të Samitit të Aleancës, me rastin...

Afrim Gashi në Samitin Parlamentar të NATO-s në Uashington

para një jave - Alfax

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi, po qëndron në Uashington, SHBA, ku do të marrë pjesë në Samitin Parlamentar të NATO-s, në kuadër të Samitit të Aleancës, me rastin...

Marinakis: Nuk është planifikuar takim Micotakis – Mickoski, por nuk përjashtohet që kryeministri grek të ketë takime dypalëshe në Samitin e NATO-s

para një jave - Zhurnal

8 Athinë, 8 korrik – Nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s, të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke Pavlos Marinakis, duke u përgjigjur...

Mund të ndodhë një takim Mitsotakis-Mickoski në Samitin e NATO-s

para një jave - Alfax

Nuk është planifikuar të mbahet takim mes kryeministrave Hristijan Mickoski dhe Kyriakos Mitsotakis, tha sot zëdhënësi i qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes gazetareske nëse do...

Marinakis: Nuk ka takim të planifikuar në mes Mitsotakis dhe Mickoskit

para një jave - Shenja

Takimi nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Pavlos Marinakis, duke iu përgjigjur pyetjes...

Marinakis: Nuk përjashtohet mundësia që kryeministri grek të takohet me Mickoskin në Samitin e NATO-s

para një jave - Tetova Sot

Nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s, të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke Pavlos Marinakis, duke u përgjigjur në pyetjen e korrespondentes...

Marinakis: Nuk është planifikuar takim Micotakis – Mickoski, por nuk përjashtohet që kryeministri grek të ketë takime dypalëshe në Samitin e NATO-s

para një jave - Top Shqip

Nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s, të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke Pavlos Marinakis, duke u përgjigjur në pyetjen e korrespondentes...

Samiti i NATO-s në Uashington, nuk është konfirmuar takim Mickoski-Micotakis

para një jave - Populli

Kryeministri Hristijan Mickoski dhe homologu i tij grek Kiriakos Micotakis nuk kanë konfirmuar një takim të mundshëm bilateral në margjinat e Samitit të NATO-s në Uashington, megjithatë nuk e përjashtojnë...

Marinakis: Nuk përjashtohet mundësia që kryeministri grek të takohet me Mickoskin në Samitin e NATO-s

para një jave - Klan Macedonia

Athinë, 8 korrik 2024 (MIA) – Nuk është planifikuar, por nuk përjashtohet që kryeministri në margjinat e samitit të NATO-s, të ketë takime dypalëshe, tha zëdhënësi i Qeverisë greke Pavlos Marinakis, duke...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK