Gjermania: Vrasja e njerëzve që strehohen në shkollat e Gazës është e papranueshme

para një jave - Anadolu Agency

Berlin Ministria e Jashtme e Gjermanisë tha se bombardimet e Izraelit ndaj shkollave në Rripin e Gazës janë të papranueshme, transmeton Anadolu. Ministria e Jashtme në një deklaratë nga llogaria e saj...

Egjipti dhe SHBA-ja diskutojnë për një armëpushim të mundshëm në Gaza

para një jave - Indeks online

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Badr Abdelatty diskutoi me homologun e tij amerikan Antony Blinken mundësitë për shkëmbimin e pengjeve dhe arritjen e një marrëveshjeje për armëpushim në Rripin e Gazës....

Izrael: 60% e militantëve të Hamasit janë vrarë ose plagosur

para një jave - ABC News

Ministri i Mbrojtjes së Izraelit, Yoav Gallad, tha të mërkurën se 60% e militantëve të organizatës palestineze Hamas janë vrarë ose plagosur si rezultat i ofensivës ushtarake izraelite në Gaza. Ai tha...

Egjipti dhe SHBA diskutojnë për një armëpushim në Gaza

para një jave - Syri

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Badr Abdelatty diskutoi me homologun e tij amerikan Antony Blinken mundësitë për shkëmbimin e pengjeve dhe arritjen e një marrëveshjeje për armëpushim në Rripin e Gazës....

Sulmi izraelit vret 29 njerëz në një kamp për të zhvendosurit në Gaza

para një jave - Gazeta Express

Të paktën 29 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur në një sulm ajror izraelit në një kamp për personat e zhvendosur jashtë një shkolle në Gazën jugore, thonë zyrtarët e spitalit. Ministria...

Egjipti dhe SHBA diskutojnë për një armëpushim në Gaza

para një jave - ABC News

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Badr Abdelatty diskutoi me homologun e tij amerikan Antony Blinken mundësitë për shkëmbimin e pengjeve dhe arritjen e një marrëveshjeje për armëpushim në Rripin e Gazës....

Egjipti dhe SHBA-ja diskutojnë për një armëpushim në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Kajro Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Badr Abdelatty diskutoi me homologun e tij amerikan Antony Blinken mundësitë për shkëmbimin e pengjeve dhe arritjen e një marrëveshjeje për armëpushim në Rripin e Gazës,...

Gjermania: Jo vrasjes së njerëzve të strehuar në shkollat e Gazës

para një jave - TRT Balkan

Ministria e Jashtme e Gjermanisë tha se bombardimet e Izraelit ndaj shkollave në Rripin e Gazës janë të papranueshme. Në një deklaratë nga llogaria e saj në platformën e medias sociale X shkroi: "Vrasja...

BE dënon sulmin e Izraelit në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Ankara Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell deklaroi se dënojnë sulmin e ushtrisë izraelite në shkollën ku u strehuan civilët e zhvendosur...

Vijojnë sulmet izraelite mbi Gaza, humbin jetën dhjetëra civilë

para një jave - Syri.net Kosova

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Egjipti dhe SHBA-ja diskutojnë për një armëpushim të mundshëm në Gaza

para një jave - Alfax

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Badr Abdelatty diskutoi me homologun e tij amerikan Antony Blinken mundësitë për shkëmbimin e pengjeve dhe arritjen e një marrëveshjeje për armëpushim në Rripin e Gazës....

Bombat izraelite vrasin 18 civilë të tjerë, Hamasi përgënjeshtron zërat se ka dakordësi në negociata

para një jave - Alsat-M

Të paktën 18 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë u plagosën nga sulmet ajrore dhe artileria izraelite që goditi qytetin e Gazës dhe kampin e refugjatëve Nuseirat në qendër të Rripit. Viktimat ishin...

Vijojnë sulmet izraelite mbi Gaza, humbin jetën dhjetëra civilë

para një jave - Ora news

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - GazetaBlic

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Në sulmet izraelite në Gaza vriten 8 palestinezë, përfshirë 6 fëmijë

para një jave - Anadolu Agency

Istanbul Të paktën 8 palestinezë u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën në sulmet e ushtrisë izraelite kundër qytetit të Gazës dhe kampit të refugjatëve Nuseirat në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. Sipas...

Sulmi izraelit vret 29 njerëz në një kamp për të zhvendosurit në Gaza

para një jave - Fakti Ditor

Të paktën 29 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur në një sulm ajror izraelit në një kamp për personat e zhvendosur jashtë një shkolle në Gazën jugore, thonë zyrtarët e spitalit. Ministria...

Vijojnë sulmet izraelite mbi Gaza, humbin jetën dhjetëra civilë

para një jave - BalkanWeb

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Gazeta Express

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Izrael: 60% e militantëve të Hamasit janë vrarë ose plagosur

para një jave - Arbresh

Ministri i Mbrojtjes së Izraelit, Yoav Gallad, tha të mërkurën se 60% e militantëve të organizatës palestineze Hamas janë vrarë ose plagosur si rezultat i ofensivës ushtarake izraelite në Gaza. Ai tha...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Vizion Plus

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Lufta në Gaza, dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit

para një jave - ABC News

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Vijojnë sulmet izraelite mbi Gaza, humbin jetën dhjetëra civilë

para një jave - Syri

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Egjipti dhe ShBA-ja diskutojnë për një armëpushim në Gaza

para një jave - TRT Balkan

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Badr Abdelatty, diskutoi me homologun e tij amerikan Antony Blinken mundësitë për shkëmbimin e pengjeve dhe arritjen e një marrëveshjeje për armëpushim në Rripin e Gazës....

Të paktën 29 të vdekur nga një sulm izraelit në Khan Younis

para një jave - Koha.net

Të paktën 29 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur në një sulm ajror izraelit në një kamp për personat e zhvendosur jashtë një shkolle në Gazën jugore, kanë bërë të ditur zyrtarët e spitalit....

Izraeli vret 18 civilë të tjerë, Hamasi përgënjeshtron zërat se ka dakordësi në negociata

para një jave - Java News

Të paktën 18 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë u plagosën nga sulmet ajrore dhe artileria izraelite që goditi qytetin e Gazës dhe kampin e refugjatëve Nuseirat në qendër të Rripit. Viktimat ishin...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Zeri

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Opinion

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Armëpushimi në Gaza, drejtori i CIA-s në Egjipt, takohet me presidentin

para një jave - Ora news

Vëmendja e të gjithëve kthehet nga Katari të mërkurën për një raund tjetër të bisedimeve për armëpushim në Gaza. Para zhvillimit të bisedimeve, drejtori i CIA-s amerikane, Ëilliam Burns ka mbërritur në...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - RTK

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Sulm izraelit në Gaza, vriten civilë

para një jave - ABC News

Të paktën 18 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë u plagosën nga sulmet ajrore dhe artileria izraelite që goditi qytetin e Gazës dhe kampin e refugjatëve Nuseirat në qendër të Rripit. Viktimat ishin...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Bota Sot

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Përpjekje për arritjen e një armëpushimi në Gaza, drejtori i CIA-s në Egjipt, takohet me presidentin

para një jave - BalkanWeb

Vëmendja e të gjithëve kthehet nga Katari të mërkurën për një raund tjetër të bisedimeve për armëpushim në Gaza. Para zhvillimit të bisedimeve, drejtori i CIA-s amerikane, Ëilliam Burns ka mbërritur në...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - ATV Live

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

MSh-ja e Gazës: Të paktën 25 të vrarë në sulmin në një shkollë në Khan Younis të Gazës

para një jave - GazetaBlic

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 25 palestinezë janë vrarë pas një sulmi izraelit që goditi në afërsi të shkollës al-Aëda në Abasan të Khan Younis. Kjo ministri raportoi më herët...

Ministria e Shëndetësisë: Të paktën 25 të vrarë në sulmin në një shkollë në Khan Younis të Gazës

para një jave - Syri

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 25 palestinezë janë vrarë pas një sulmi izraelit që goditi në afërsi të shkollës al-Aëda në Abasan të Khan Younis. Kjo ministri raportoi më herët...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Bota Press

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan Shumica e viktimave...

Türkiye dënon sulmet vdekjeprurëse izraelite ndaj shkollave në Gaza

para një jave - TRT Balkan

Türkiye dënon sulmet izraelite ndaj shkollave ku ndodhen të zhvendosurit në Rripin jugor të Gazës, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme të Türkiyes. “Varret masive në Khan Younis dhe sulmet ndaj shkollave...

A ka përparim në bisedime? Marrëveshja e armëpushimit të pengjeve në Gaza përballet me pengesa të reja ndërsa Izraeli vendos kushte

para një jave - Dosja.al

IZRAEL - Optimizmi për një marrëveshje armëpushimi-peng Izrael-Hamas u zbeh këtë javë pasi Izraeli vendosi kushte për marrëveshjen dhe Hamasi paralajmëroi se veprimet izraelite në Gaza mund të rrezikojnë...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Pressonline

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Më shumë nga uebi...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Euronews

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Sulmi ajror izraelit vret 25 në një shkollë që strehonte palestinezë

para një jave - TRT Balkan

Të paktën 25 persona u vranë në një sulm ajror izraelit të martën në një shkollë ku strehoheshin persona të zhvendosur në Gazën jugore, sipas autoriteteve mjekësor mjekëve. Ushtria izraelite kreu masakrën...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Arbresh

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i Izraelit në Gazë

para një jave - Dukagjini

Zyrtarët palestinezë thanë se një sulm ajror i Izraelit në jug të Gazës vrau së paku 29 njerëz. Sulmi goditi mbi çadrat e familjeve të zhvendosura jashtë një shkolle në qytetin Abasan. Shumica e viktimave...

Armëpushimi në Gaza/ Drejtori i CIA-s në Egjipt, takohet me presidentin

para një jave - FaxWeb

Vëmendja e të gjithëve kthehet nga Katari të mërkurën për një raund tjetër të bisedimeve për armëpushim në Gaza. Para zhvillimit të bisedimeve, drejtori i CIA-s amerikane, Ëilliam Burns ka mbërritur në...

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 ka arritur në 38 mijë e 243

para një jave - Radio Kosova e Lire

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 ka arritur në 38 mijë e 243, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë...

Vijojnë sulmet e pamëshirshme izraelite në Gaza, të paktën 25 persona humbin jetën

para një jave - FaxWeb

Ministria palestineze të Shëndetësisë në Gaza ka njoftuar se një sulm ajror në një shkollë që strehonte njerëz të zhvendosur pranë Khan Younis vrau të paktën 25 persona dhe plagosi dhjetëra të tjerë. Ndë...

MSh-ja e Gazës: Të paktën 25 të vrarë në sulmin në një shkollë në Khan Younis të Gazës

para një jave - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 25 palestinezë janë vrarë pas një sulmi izraelit që goditi në afërsi të shkollës al-Aëda në Abasan të Khan Younis. Kjo ministri raportoi më herët...

Izraeli sulmon një shkollë ku strehoheshin palestinezë të zhvendosur në Gaza, raportohet për të vrarë

para një jave - Anadolu Agency

Gaza Disa persona u vranë në një sulm izraelit të martën në një shkollë ku strehoheshin persona të zhvendosur në jug të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu. Dhjetra të tjerë po ashtu u plagosën në sulmin...

MSH-ja e Gazës: Të paktën 25 të vrarë në sulmin në një shkollë në Khan Younis të Gazës

para një jave - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 25 palestinezë janë vrarë pas një sulmi izraelit që goditi në afërsi të shkollës al-Aëda në Abasan të Khan Younis. Kjo ministri raportoi më herët...

Sulm pranë një shkolle në Gaza, raportohet për 29 viktima

para një jave - Indeks online

Të paktën 29 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një sulm izraelit jashtë një shkolle, ku njerëzit e zhvendosur ishin strehuar në lagjen Abasan në skajin jugor të Rripit të Gazës. “Masakra...

Sulm pranë një shkolle në Gaza, raportohet për 29 viktima

para një jave - Alsat-M

Të paktën 29 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një sulm izraelit jashtë një shkolle, ku njerëzit e zhvendosur ishin strehuar në lagjen Abasan në skajin jugor të Rripit të Gazës. “Masakra...

Sulm pranë një shkolle në Gaza, raportohet për 29 viktima

para një jave - ABC News

Të paktën 29 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një sulm izraelit jashtë një shkolle, ku njerëzit e zhvendosur ishin strehuar në lagjen Abasan në skajin jugor të Rripit të Gazës. “Masakra...

Gaza: 29 të vrarë nga sulmi izraelit në një shkollë në Khan Younis

para një jave - GazetaBlic

Dhjetra palestinezë janë vrarë në një sulm izraelit që goditi një shkollë që strehonte familje në qytetin jugor të Gazës, Khan Younis. Zyra për Media e Qeverisë së Gazës tha se të paktën 29 palestinezë...

Sulm ajror në një shkollë në Gaza, raportohet për 19 viktima dhe dhjetëra të plagosur! Ministria e Shëndetësisë: Masakër kundër qytetarëve të zhvendosur!

para një jave - Panorama

Të paktën 19 persona janë vrarë në një sulm ajror në një shkollë që strehonte persona të zhvendosur pranë Khan Younis, në Gazën jugore. Foto ilustruese Ministria e Shëndetësisë në Gaza tha në një deklaratë...

Sulm ajror në një shkollë në Gaza, humbin jetën 19 persona

para një jave - Vizion Plus

Një sulm ajror ka ndodhur në një shkollë në Gaza, ku raportohet se kanë humbur jetën të paktën 19 persona. Ministria e Shëndetësisë tha në një deklaratë se Izraeli kishte në shënjestër portën e një shkolle...

Sulm pranë një shkolle në Gaza, raportohet për 29 viktima

para një jave - Tetova Sot

Të paktën 29 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një sulm izraelit jashtë një shkolle, ku njerëzit e zhvendosur ishin strehuar në lagjen Abasan në skajin jugor të Rripit të Gazës. “Masakra...

Gaza, 29 të vrarë nga sulmi izraelit në një shkollë në Khan Younis

para një jave - Java News

Dhjetra palestinezë janë vrarë në një sulm izraelit që goditi një shkollë që strehonte familje në qytetin jugor të Gazës, Khan Younis. Zyra për Media e Qeverisë së Gazës tha se të paktën 29 palestinezë...

Sulm pranë një shkolle në Gaza, raportohet për 29 viktima

para një jave - Syri

Të paktën 29 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një sulm izraelit jashtë një shkolle, ku njerëzit e zhvendosur ishin strehuar në lagjen Abasan në skajin jugor të Rripit të Gazës. “Masakra...

Sulm ajror në një shkollë në Gaza, humbin jetën 19 persona

para një jave - Flaka

Një sulm ajror ka ndodhur në një shkollë në Gaza, ku raportohet se kanë humbur jetën të paktën 19 persona. Ministria e Shëndetësisë tha në një deklaratë se Izraeli kishte në shënjestër portën e një shkolle...

Sulmi izraelit në kampin e Gazës vret 29 persona

para një jave - Arbresh

Të paktën 29 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur nga një sulm ajror izraelit në një kamp për personat e zhvendosur jashtë një shkolle në Gazën jugore, thonë zyrtarët e spitalit. Ministria...

Vijojnë sulmet e pamëshirshme izraelite në Gaza, të paktën 25 persona humbin jetën nga bombardimet në kompleksin shkollor

para një jave - Dosja.al

GAZA - Ministria palestineze të Shëndetësisë në Gaza ka njoftuar se një sulm ajror në një shkollë që strehonte njerëz të zhvendosur pranë Khan Younis vrau të paktën 25 persona dhe plagosi dhjetëra të tjerë....

Presidenti egjiptian pret kreun e CIA-s në Kairo për rrugëzgjidhje të konfliktit në Gaza (fotot)

para një jave - Top Channel

Presidenti i Egjiptit Abdel Fatah al-Sisi u takua sot në Kairo me kreun e inteligjencës amerikane CIA, William Burns për të diskutuar përpjekje armëpushimi për konfliktin e rëndë në Rripin e Gazës. Zyra...

Sulm ajror në një shkollë në Gaza, humbin jetën 19 persona

para një jave - Pressonline

Një sulm ajror ka ndodhur në një shkollë në Gaza, ku raportohet se kanë humbur jetën të paktën 19 persona. Ministria e Shëndetësisë tha në një deklaratë se Izraeli kishte në shënjestër portën e një shkolle...

Ushtria izraelite lë pas automjetin e shkatërruar ushtarak në Gaza

para një jave - 3SHI

Gaza Ushtria izraelite, e cila depërtoi në lagjen Shejaiya në pjesën lindore të qytetit të Gazës, la pas një automjet ushtarak të shkatërruar pas betejave me fraksionet palestineze, raporton Anadolu. Një...

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza arrin në 38.243

para një jave - Shenja

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 është në 38.243. Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë në Gaza, jepet informacion...

Gaza| 29 të vrarë nga sulmi izraelit në një shkollë në Khan Younis

para një jave - Euronews

Dhjetra palestinezë janë vrarë në një sulm izraelit që goditi një shkollë që strehonte familje në qytetin jugor të Gazës, Khan Younis. Zyra për Media e Qeverisë së Gazës tha se të paktën 29 palestinezë...

Ushtria izraelite lë pas automjetin e shkatërruar ushtarak në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Gaza Ushtria izraelite, e cila depërtoi në lagjen Shejaiya në pjesën lindore të qytetit të Gazës, la pas një automjet ushtarak të shkatërruar pas betejave me fraksionet palestineze, raporton Anadolu. Një...

Në sulmet e Izraelit në Gaza vriten 7 palestinezë, përfshirë edhe fëmijë

para një jave - Alfax

Në sulmin e ushtrisë izraelite ndaj një zone ku ishin mbledhur civilët në kampin e refugjatëve Al-Bureij në pjesën qendrore të Rripit të Gazës, u vranë 7 palestinezë, përfshirë 4 fëmijë, raporton Anadolu....

Armëpushimi në Gaza/ Shefi i CIA-s takohet me presidentin egjiptian

para një jave - Ora news

Presidenti egjiptian Abdel Fattah al-Sisi u takua sot me shefin e CIA-s William Burns në Kajro, ku delegacionet amerikane dhe izraelite diskutuan përpjekjet për një armëpushim në Rripin e Gazës. Zyra e...

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze: Të gjitha pikat tona shëndetësore në Gaza jashtë shërbimit

para një jave - Anadolu Agency

Gaza Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze njoftoi se të gjitha pikat shëndetësore që lidhen me këtë institucionin mbetën jashtë shërbimit në Gaza, ku Izraeli po kryen sulme intensive prej, transmeton Anadolu....

Armëpushimi në Gaza/ Shefi i CIA-s takohet me presidentin egjiptian

para një jave - Syri

Presidenti egjiptian Abdel Fattah al-Sisi u takua sot me shefin e CIA-s William Burns në Kajro, ku delegacionet amerikane dhe izraelite diskutuan përpjekjet për një armëpushim në Rripin e Gazës. Zyra e...

Rritet në 38.243 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Alfax

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 është në 38.243, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë në Gaza,...

Në sulmet e Izraelit në Gaza vriten 7 palestinezë, përfshirë edhe fëmijë

para një jave - Anadolu Agency

Gaza Në sulmin e ushtrisë izraelite ndaj një zone ku ishin mbledhur civilët në kampin e refugjatëve Al-Bureij në pjesën qendrore të Rripit të Gazës, u vranë 7 palestinezë, përfshirë 4 fëmijë, raporton...

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze: Të gjitha pikat tona shëndetësore në Gaza jashtë shërbimit

para një jave - Shenja

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze njoftoi se të gjitha pikat shëndetësore që lidhen me këtë institucionin mbetën jashtë shërbimit në Gaza, ku Izraeli po kryen sulme intensive prej, transmeton Anadolu. Për...

Është rritur në 38.243 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Portalb

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 është në 38.243, transmeton Anadolu . Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë në...

Shifrat: 38,243 palestinezë kanë humbur jetën që nga 7 tetori

para një jave - Vizion Plus

Ministria e shëndetësisë e qeverisë së Hamasit njoftoi sot një numër të ri të vdekjeve prej 38,243 në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin nëntë muaj më parë. Gjithsej 50 persona u...

Rritet në 38.243 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Istanbul Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 është në 38.243, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë...

Ushtarët izraelitë kanë "hapur zjarr në mënyrë të rastësishme" ndaj civilëve në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Istanbul Ushtarët që kanë marrë pjesë në sulmet e Izraelit në Gaza, ku ka shkaktuar shkatërrime të mëdha që nga 7 tetori, kanë shpjeguar se ushtria ka hapur zjarr ndaj civilëve në mënyrë të rastësishme,...

Gjysmëhëna e Kuqe: Të gjitha pikat shëndetësore në Gaza jashtë shërbimit

para një jave - TRT Balkan

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze njoftoi se të gjitha pikat shëndetësore që lidhen me këtë institucionin mbetën jashtë shërbimit në Gaza, ku Izraeli po kryen sulme intensive. Për këtë çështje është bërë një...

Izraeli sulmon një shkollë, lëshon tjetër urdhër evakuimi

para një jave - Koha.net

Izraeli ka sulmuar një shkollë në zonën e kampit të refugjatëve Nuseirat, në Gazën qendrore të martën dhe ka lëshuar një tjetër urdhër evakuimi masiv për disa pjesë të qytetit të Gazës. Autoritetet shëndetësore...

Armëpushimi në Gaza/ Shefi i CIA-s takohet me presidentin egjiptian

para një jave - Arbresh

Presidenti egjiptian Abdel Fattah al-Sisi u takua sot me shefin e CIA-s William Burns në Kajro, ku delegacionet amerikane dhe izraelite diskutuan përpjekjet për një armëpushim në Rripin e Gazës. Zyra e...

Rritet në 38.243 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Top24

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 është në 38.243, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë në Gaza,...

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza arrin në 38.243

para një jave - TRT Balkan

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 është në 38.243. Në një deklaratë me shkrim të Ministrisë palestineze të Shëndetësisë në Gaza, jepet informacion...

Dhjetëra mijëra palestinezë zhvendosen sërish, Izraeli urdheron evakuimin

para një jave - Ora news

Përsëri, dhjetëra mijëra njerëz në Gaza janë në lëvizje, pasi ushtria izraelite lëshon urdhra të reja evakuimi për një numër zonash në qytetin e Gazës. Gjatë 10 ditëve të fundit, Forcat Mbrojtëse të Izraelit...

Hamasi akuza Netanyahut: Po përpiqet të pengojë bisedimet për armëpushim në Gaza

para një jave - Syri

Hamasi akuzon kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu se po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për t’i dhënë fund luftës në Gaza....

“Me çfarë do ta shuajmë urinë sot?”/ Dhjetëra mijëra palestinezë zhvendosen sërish, Izraeli përsërit urdhrat e eva...

para një jave - BalkanWeb

Përsëri, dhjetëra mijëra njerëz në Gaza janë në lëvizje, pasi ushtria izraelite lëshon urdhra të reja evakuimi për një numër zonash në qytetin e Gazës. Gjatë 10 ditëve të fundit, Forcat Mbrojtëse të Izraelit...

Dhjetëra mijëra palestinezë zhvendosen sërish, Izraeli përsërit urdhrat e evakuimit

para një jave - Syri

Përsëri, dhjetëra mijëra njerëz në Gaza janë në lëvizje, pasi ushtria izraelite lëshon urdhra të reja evakuimi për një numër zonash në qytetin e Gazës. Gjatë 10 ditëve të fundit, Forcat Mbrojtëse të Izraelit...

Gaza: Të paktën 16 palestinezë u vranë gjatë natës në sulmet izraelite

para një jave - TRT Balkan

Të paktën 16 palestinezë u vranë dhe dhjetëra u plagosën gjatë natës në një seri sulmesh dhe granatimesh izraelite në Rripin e Gazës. Një burim mjekësor lokal tha për Anadolu se shtatë persona u vranë...

Hamasi akuza Netanyahut: Po përpiqet të pengojë bisedimet për armëpushim në Gaza

para një jave - ABC News

Hamasi akuzon kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu se po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për t’i dhënë fund luftës në Gaza....

Hamasi akuza Netanyahut: Po përpiqet të pengojë bisedimet për armëpushim në Gaza

para një jave - Bota Sot

Hamasi akuzon kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu se po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për t’i dhënë fund luftës në Gaza....

Dhjetëra mijëra palestinezë zhvendosen sërish, Izraeli urdheron evakuimin

para një jave - FaxWeb

Përsëri, dhjetëra mijëra njerëz në Gaza janë në lëvizje, pasi ushtria izraelite lëshon urdhra të reja evakuimi për një numër zonash në qytetin e Gazës. Gjatë 10 ditëve të fundit, Forcat Mbrojtëse të Izraelit...

Hamasi: Netanyahu po ngre gjithnjë e më shumë pengesa për negociatat

para një jave - TRT Balkan

Grupi i rezistencës palestineze Hamas akuzoi kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu për bllokimin e përpjekjeve për të arritur një marrëveshje armëpushimi në Rripin e Gazës. “Ndërsa Hamasi ka treguar...

Hamasi: Netanyahu vendos pengesa në negociatat për armëpushim në Gaza

para një jave - Pressonline

Hamasi deklaroi sot se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu po ngre pengesa për negociatat për armëpushim në Rripin e Gazës në mes të bisedimeve të vazhdueshme që synojnë arritjen e një marrëveshjeje...

Borrell: Izraeli dhe Hamasi duhet të bien dakord për një armëpushim

para një jave - Lajm

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka thënë se Hamasi dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim. Kjo vjen pas një sulmi izraelit në një objekt të OKB-së, përcjell Klankosova.tv. “I...

Udhëheqësi i Hamasit: Veprimet ushtarake të Izraelit në Gaza mund të shkatërrojnë bisedimet e armëpushimit

para një jave - Bota Sot

Udhëheqësi i Hamasit, Ismail Haniyeh tha sot se veprimet ushtarake të Izraelit në Gaza mund t’i kthejnë bisedimet për një armëpushim në fillim. Në një telefonatë me ndërmjetësit për të arritur një marrëveshje...

Udhëheqësi i Hamasit: Veprimet ushtarake të Izraelit në Gaza mund të shkatërrojnë bisedimet e armëpushimit

para një jave - ABC News

Udhëheqësi i Hamasit, Ismail Haniyeh tha sot se veprimet ushtarake të Izraelit në Gaza mund t’i kthejnë bisedimet për një armëpushim në fillim. Në një telefonatë me ndërmjetësit për të arritur një marrëveshje...

Ushtarët izraelitë djegin një shtëpi për argëtim në Gaza

para një jave - Shenja

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e momenteve kur ushtarët izraelitë dogjën shtëpinë e një familjeje palestineze për argëtim në Rafah, që ndodhet në jug të Rripit të Gazës nën sulm, transmeton Anadolu....

Ministri izraelit i ekstremit të djathtë kërkon vazhdimin e sulmeve në Gaza

para një jave - Flaka

Ministri i Financave i ekstremit të djathtë të Izraelit, Bezalel Smotrich ka mbrojtur idenë se sulmet ndaj Rripit të Gazës duhet të vazhdojnë, transmeton Anadolu. Në mesazhin e publikuar nga llogaria e...

Rritet në 38.193 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Flaka

Është rritur në 38.193 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e ushtrisë izraelite që nga 7 tetori i vitit 2023 në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga Ministria e Shëndetësisë...

Borrell: Izraeli dhe Hamasi duhet të bien dakord për një armëpushim

para një jave - Klan Kosova

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka thënë se Hamasi dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim. Kjo vjen pas një sulmi izraelit në një objekt të OKB-së, përcjell Klankosova.tv. “I...

Hamasi akuzon Netanyahun se po përpiqet të pengojë bisedimet për armëpushim

para një jave - Bota Sot

Hamasi akuzoi kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, të hënën se po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për t’i dhënë fund luftës...

Hamasi akuzon Netanyahun se po përpiqet të pengojë bisedimet për armëpushim

para një jave - Klan Kosova

Hamasi akuzoi kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, të hënën se po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për t’i dhënë fund luftës...

Netanyahu po pengon negociatat për armëpushim, njoftoi Hamasi

para një jave - ABC News

Hamasi njoftoi këtë të hënë se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu po ngre pengesa për negociatat për armëpushim në Rripin e Gazës në mes të bisedimeve të vazhdueshme që synojnë arritjen e një marrëveshjeje...

Hamasi: Netanyahu vendos pengesa në negociatat për armëpushim në Gaza

para një jave - Vizion Plus

Hamasi deklaroi sot se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu po ngre pengesa për negociatat për armëpushim në Rripin e Gazës në mes të bisedimeve të vazhdueshme që synojnë arritjen e një marrëveshjeje...

Netanyahu po pengon negociatat për armëpushim, njoftoi Hamasi

para një jave - InfoShqip

Hamasi njoftoi këtë të hënë se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu po ngre pengesa për negociatat për armëpushim në Rripin e Gazës në mes të bisedimeve të vazhdueshme që synojnë arritjen e një marrëveshjeje...

Borrell kërkon që Hamasi dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim

para një jave - Top24

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që grupi i rezistencës Hamas dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim. Kjo vjen pas një sulmi ajror të fundit të Izraelit...

Borrell kërkon që Hamasi dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim

para një jave - Klan Macedonia

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që grupi i rezistencës Hamas dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim. Kjo vjen pas një sulmi ajror të fundit të Izraelit...

Hamas: Netanyahu po vendos pengesa në rrugën e negociatave për marrëveshjen e armëpushimit në Gaza

para një jave - Klan Macedonia

Hamas akuzoi kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për të ndaluar luftën në Gaza. Grupi...

Borrell: Izraeli dhe Hamasi duhet të bien dakord për një armëpushim

para një jave - Periskopi

Borrell: Izraeli dhe Hamasi duhet të bien dakord për një armëpushim 08 Jul, 20:41 Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka thënë se Hamasi dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim....

Borrell: Izraeli dhe Hamasi duhet të bien dakord për një armëpushim

para një jave - Zyrtare

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka thënë se Hamasi dhe Izraeli të bien dakord për një armëpushim. Kjo vjen pas një sulmi izraelit në një objekt të OKB-së. “I tmerruar nga sulmi ajror...

Hamas: Netanyahu po vendos pengesa në rrugën e negociatave për marrëveshjen e armëpushimit në Gaza

para një jave - Top24

Hamas akuzoi kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, po vendos pengesa përpara negociatave për armëpushim mes bisedimeve që synojnë arritjen e një marrëveshjeje për të ndaluar luftën në Gaza. Grupi...

Izraeli urdhëron sërish evakuimin e banorëve të Gazës

para një jave - Alsat-M

Ushtria izraelite lëshoi sot një urdhër të ri për palestinezët që jetojnë në Rripin e Gazës për t’u evakuuar. Urdhri vlen për banorët e lagjeve Sabra, Tel al Hawa, Rimal dhe Daraj. Banorët u urdhëruan...

Raportohet për luftime të ashpra në Qytetin e Gazës

para një jave - Lajm

Forcat izraelite kanë kryer sulme në Qytetin e Gazës më 8 korrik, teksa tanket kanë avancuar në qendër të qytetit nga drejtime të ndryshme. Banorët thanë se këto janë ndër luftimet më të ashpra që nga...

Ministri izraelit i ekstremit të djathtë: Marrëveshja e armëpushimit do të ishte poshtërim për Izraelin

para një jave - ABC News

Gjatë një sesioni të bllokut të partisë së tij në Knesset, ministri i Financave të ekstremit të djathtë Bezalel Smotrich ka thënë se çdo marrëveshje me Hamasin do të ishte një “humbje dhe poshtërim” për...

Ushtarët izraelitë djegin një shtëpi për argëtim në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Ankara Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e momenteve kur ushtarët izraelitë dogjën shtëpinë e një familjeje palestineze për argëtim në Rafah, që ndodhet në jug të Rripit të Gazës nën sulm, transmeton...

Bisedimet e armëpushimit pritet të rifillojnë këtë javë pasi Hamasi ka zbutur kërkesat

para një jave - Koha.net

Bisedimet për një armëpushim në Rripin e Gazës pritet të rifillojnë këtë javë, me disa zyrtarë që thonë se shkatërrimi i shkaktuar nga ofensiva nëntëmujore e Izraelit ka të ngjarë të ketë ndihmuar në shtytjen...

Izraeli urdhëron sërish evakuimin e banorëve të Gazës

para një jave - ABC News

Ushtria izraelite lëshoi sot një urdhër të ri për palestinezët që jetojnë në Rripin e Gazës për t’u evakuuar. Urdhri vlen për banorët e lagjeve Sabra, Tel al Hawa, Rimal dhe Daraj. Banorët u urdhëruan...

Bisedimet e armëpushimit pritet të rifillojnë këtë javë pasi Hamasi ka zbutur kërkesat

para një jave - Syri.net Kosova

Bisedimet për një armëpushim në Rripin e Gazës pritet të rifillojnë këtë javë, me disa zyrtarë që thonë se shkatërrimi i shkaktuar nga ofensiva nëntëmujore e Izraelit ka të ngjarë të ketë ndihmuar në shtytjen...

Bisedimet e armëpushimit pritet të rifillojnë këtë javë pasi Hamasi ka zbutur kërkesat

para një jave - Syri

Bisedimet për një armëpushim në Rripin e Gazës pritet të rifillojnë këtë javë, me disa zyrtarë që thonë se shkatërrimi i shkaktuar nga ofensiva nëntëmujore e Izraelit ka të ngjarë të ketë ndihmuar në shtytjen...

Rritet në 38.193 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Shenja

Është rritur në 38.193 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e ushtrisë izraelite që nga 7 tetori i vitit 2023 në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga Ministria e Shëndetësisë...

Ministri izraelit: Marrëveshja me Hamasin do të ishte humbje dhe poshtërim për Tel Aviv

para një jave - ABC News

Ministri i Financave të Izraelit, Bezalel Smotrich, ka thënë se nuk do të jetë pjesë e asnjë marrëveshjeje me Hamasin, duke kërcënuar një ndarje në qeverinë e Benjamin Netanyahut. “Ne nuk do të jemi pjesë...

Smotrich: Marrëveshja me Hamasin do të ishte humbje për Izraelin

para një jave - Klan Macedonia

Ministri i Financave i ekstremit të djathtë, Bezalel Smotrich, ka shprehur një kundërshtim të fortë ndaj një marrëveshjeje të propozuar për armëpushim dhe lirimin e të burgosurve në Gaza. Ai e ka quajtur...

Rritet në 38.193 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

para një jave - Anadolu Agency

Istanbul Është rritur në 38.193 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e ushtrisë izraelite që nga 7 tetori i vitit 2023 në Rripin e Gazës, transmeton Anadolu. Në një deklaratë me shkrim nga Ministria...

Izraeli urdhëron evakuimin e qytetit të Gazës për të kryer “operacion kundër terrorizmit”

para një jave - ABC News

Izraeli ka lëshuar një urdhër evakuimi për qytetin e Gazës, zonë kjo e cila është përballur me shkatërrim të gjerë që nga fillimi i luftës në enklavën palestineze. Urdhri i evakuimit thuhet të tregojë...

Bilanc tragjik, mbi 38 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

para një jave - Albeu

Ka shkuar në 38,193 numri i të vrarëve në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin nëntë muaj më parë, sipas një njoftimi të ministrisë së shëndetësisë së Gazës. Gjithsej 40 persona u vranë...

Lufta në Lindjen e Mesme, sulmet izraelite kanë vrarë mbi 38 mijë palestinezë

para një jave - Vizion Plus

Ministria e Shëndetësisë e qeverisë së Hamasit njoftoi sot një numër të ri të vdekjeve prej 38,193 në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin nëntë muaj më parë. Gjithsej 40 persona u...

Raportohet për luftime të ashpra në qytetin e Gazës

para një jave - Zeri

Forcat izraelite kanë kryer sulme në qytetin e Gazës më 8 korrik, teksa tanket kanë avancuar në qendër të qytetit nga drejtime të ndryshme. Banorët thanë se këto janë ndër luftimet më të ashpra që nga...

Bilanc tragjik, mbi 38 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

para një jave - ABC News

Ka shkuar në 38,193 numri i të vrarëve në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin nëntë muaj më parë, sipas një njoftimi të ministrisë së shëndetësisë së Gazës. Gjithsej 40 persona u vranë...

Ministri izraelit i ekstremit të djathtë kërkon vazhdimin e sulmeve në Gaza

para një jave - Shenja

Ministri i Financave i ekstremit të djathtë të Izraelit, Bezalel Smotrich ka mbrojtur idenë se sulmet ndaj Rripit të Gazës duhet të vazhdojnë, transmeton Anadolu. Në mesazhin e publikuar nga llogaria e...

Për 9-të muaj luftë në Gaza janë vrarë 38.193 palestinezë nga izraelitët

para një jave - TRT Balkan

Numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e ushtrisë izraelite në Rripin e Gazës që nga 7 tetori 2023 ka arritur në 38.193. Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza publikoi informacionin e fundit...

Izraeli nis ofensivën tokësore në Gaza, shënjestron sërish zyrën e OKB-së

para një jave - TRT Balkan

Ushtria izraelite njoftoi herët të hënën se filloi një "operacion tokësor" në qytetin e Gazës, kundër objektivave, duke përfshirë selinë e Agjencisë së OKB-së për Ndihmën dhe Punët për Refugjatët Palestinë...

Izraeli urdhëron evakuimin e qytetit të Gazës për të kryer “operacion kundër terrorizmit”

para një jave - FaxWeb

Izraeli ka lëshuar një urdhër evakuimi për qytetin e Gazës, zonë kjo e cila është përballur me shkatërrim të gjerë që nga fillimi i luftës në enklavën palestineze. Urdhri i evakuimit thuhet të tregojë...

Ministri izraelit kërkon vazhdimin e sulmeve në Gaza

para një jave - TRT Balkan

Ministri i Financave i ekstremit të djathtë të Izraelit, Bezalel Smotrich, ka mbrojtur idenë se sulmet ndaj Rripit të Gazës duhet të vazhdojnë. Në mesazhin e publikuar nga llogaria e tij në median sociale,...

Sulmet ajrore në shkollën e Gazës vrajnë të paktën 16 persona

para një jave - Indeks online

Të paktën 16 persona janë vrarë nga një sulm ajror izraelit në një shkollë në Rripin e Gazës, thanë zyrtarët palestinezë. Dhjetëra të tjerë janë plagosur në sulmin në ndërtesën që strehonte mijëra njerëz...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK