Rënia e normave në Eurozonë, ndikim në Shqipëri, Sejko: Ja pse BSH do nxisë kredinë në monedhë vendase

më 5.2017 - Standard

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko thotë se normat e ulëta të Eurozonës janë reflektuar edhe në ekonomi. Sipas tij, kjo vjen për shkak të përdorimit të lartë të euros në vend. Sejko thotë se...

Rënia e normave në Eurozonë, ndikim në Shqipëri, Sejko: Pse BSH do nxisë kredinë në monedhë vendase

më 5.2017 - BalkanWeb

Nga: ERJOLA JATA TIRANE- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko thotë se normat e ulëta të Eurozonës janë reflektuar edhe në ekonomi. Sipas tij, kjo vjen për shkak të përdorimit të lartë të euros...

Interesat negative të euros,Sejko: Vështirësi me rezervat alutore

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANE- Është çelur konferenca me temë “Normat negative të interesit në Eurozonë dhe ndikimi i tyre në politikat dhe instrumentet e bankave qendrore të vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Banka e Shqipërisë...

Normat negative të interesit ncitën investimet

më 5.2017 - ABC News

Për të nxitur financimin pas krizës financiare ndërkombëtare, eurozona u përfshi nga norma negative të interesit për hua. Kjo nxiti financimin në Ballkan, por bankierët vlerësojnë se dobësoi ndërhyrjet...

Lajm i mirë për ata që duan të marrin kredi në Lek

më 5.2017 - Mapo

Për herë të parë normat e interesit të kredisë janë bërë fleksible duke shënuar vlerën më të ulët për kreditë afatshkurtra të cilat disa vite më parë arrinin edhe në 12 apo 15%. Në fund të marsit, kredia...

Guvernatori: Kredia jashtë vendit po shkon në Kosovë

më 5.2017 - Indeks online

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, komentoi dje për herë të parë arsyet e daljes së kredisë jashtë vendit. Sejko pohoi se kredia për jorezidentët kryesisht po shkon nga dy banka në Kosovë....

Lajm i mirë për ata që duan të marrin kredi në Lek

më 5.2017 - Opinion

Për herë të parë normat e interesit të kredisë janë bërë fleksible duke shënuar vlerën më të ulët për kreditë afatshkurtra të cilat disa vite më parë arrinin edhe në 12 apo 15%. Në fund të marsit, kredia...

Konferencë e BSH dhe FMN, Sejko: Vështirësi me rezervat valutore

më 5.2017 - Lexo

Është çelur konferenca me temë “Normat negative të interesit në Eurozonë dhe ndikimi i tyre në politikat dhe instrumentet e bankave qendrore të vendeve të Ballkanit Perëndimor”. Banka e Shqipërisë në bashkëpunim...

Lajm i mirë për ata që duan të marrin kredi në Lek

më 5.2017 - Opozita

Për herë të parë normat e interesit të kredisë janë bërë fleksible duke shënuar vlerën më të ulët për kreditë afatshkurtra të cilat disa vite më parë arrinin edhe në 12 apo 15%. Në fund të marsit, kredia...

Lajm i mirë për ata që duan të marrin kredi në Lek

më 5.2017 - Bota Press

Për herë të parë normat e interesit të kredisë janë bërë fleksible duke shënuar vlerën më të ulët për kreditë afatshkurtra të cilat disa vite më parë arrinin edhe në 12 apo 15%. Në fund të marsit, kredia...

Guvernatori: Kredia jashtë vendit po shkon në Kosovë

më 5.2017 - Opozita

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, komentoi dje për herë të parë arsyet e daljes së kredisë jashtë vendit. Sejko pohoi se kredia për jorezidentët kryesisht po shkon nga dy banka në Kosovë....

Guvernatori: Kredia jashtë vendit po shkon në Kosovë

më 5.2017 - Sovrani

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, komentoi dje për herë të parë arsyet e daljes së kredisë jashtë vendit. Sejko pohoi se kredia për jorezidentët kryesisht po shkon nga dy banka në Kosovë....

Rriten remitencat e kosovarëve

më 5.2017 - Telegrafi

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga banka...

Tiranë, konferencë për politikat e bankave në Ballkanin Perëndimor

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Qendrore e Shqipërisë po organizojnë në Tiranë konferencën dyditore me temë: “Normat negative të interesit në Eurozonë dhe ndikimi i tyre...

Rriten remitencat e kosovarëve

më 5.2017 - OraInfo

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga banka...

Guvernatori Sejko: Interesat negative të euros kanë vënë në vështirësi menaxhimin e rezervës valutore

më 5.2017 - 24 ore

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko tha sot se normat negative të interesit në Eurozonë kanë ndikuar negativisht politikën monetare në vendet e Rajonit, në një konferencë, të bashkë-organizuar...

Rriten remitancat e kosovarëve

më 5.2017 - Klan Kosova

Paratë e dërguara nga emigrantët në Kosovë deri në muajin shkurt,  janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro apo 55.3 dollarë. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të...

Bien interesat e depozitave vetën 0.9% për 12-mujoret

më 5.2017 - Shqiptarja

Pas një rritjeje për disa muaj radhazi, interesat e depozitave kanë rënë sërish në mars, duke sjellë më pak fitime për të gjithë ata që vendosën të kursejnë në muajin në fjalë. Sipas statistikave të Bankës...

Rriten remitencat e kosovarëve

më 5.2017 - Infokusi

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga banka...

Rriten remitencat e kosovarëve

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga banka...

Kjo është shuma që diaspora dërgon në Kosovë çdo vit

më 5.2017 - Sovrani

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga Banka...

Rriten remitencat e kosovarëve

më 5.2017 - Periskopi

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga banka...

Rriten remitencat e kosovarëve

më 5.2017 - Bota Press

Paratë e dërguara nga diaspora në Kosovë deri në muajin shkurt, janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të lëshuar nga banka...

Rriten remitancat e kosovarëve

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Paratë e dërguara nga emigrantët në Kosovë deri në muajin shkurt,  janë rritur në 5.6% nga viti në vit, që i bie të jenë 50.7 milionë euro apo 55.3 dollarë. Kështu janë të dhënat në raportin e fundit të...

Banka e Shqipërisë mban normën bazë në 1.25%/ Sejko, rritja po përshpejtohet

më 5.2017 - AlbPress

Në afatin e shkurtër, situata e tensionuar politike në vend mund të ndikojë në rritjen e pasigurisë dhe shtyrjen në kohë të investimeve dhe të konsumit. Në afatin e mesëm, rreziqet janë të lidhura kryesisht...

Rriten remitencat në Kosovë

më 5.2017 - Albinfo

Remitencat në Kosovë vazhdojnë të kenë rritje. Kështu për muajin shkurt janë rritur për 5.6 % ose 50.7 milionë euro Dërgesat e shqiptarëve të diasporës në Kosovë janë rritur për 5.6 % apo rreth 50.7 milionë...

Rriten remitencat në Kosovë

më 5.2017 - Albinfo

Remitencat në Kosovë vazhdojnë të kenë rritje. Kështu për muajin shkurt janë rritur për 5.6 % ose 50.7 milionë euro Dërgesat e shqiptarëve të diasporës në Kosovë janë rritur për 5.6 % apo rreth 50.7 milionë...

A e tregon borxhin real Ministria e Financave?

më 5.2017 - Flaka

Qeveria nuk mundet që vetëm në bazët të proeksioneve të veta për rritje ekonomike ta zvogëlojë borxhin publik si përqindje nga BPV, edhe pse ajo gjithmonë rritet, paralajmërojnë ekspertët. Kjo vjen pasi...

Leku, BSH mban të pandryshuar normën bazë

më 5.2017 - Top Channel

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë la të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun, në nivelin 1.25 për qind. Në një dalje për mediat pas mbledhjes së këshillit, guvenatori Gent Sejko tha...

Papunësia në Gjermani në shifra rekorde

më 5.2017 - GazetaBlic

Përqindja e papunësisë në Gjermani u regjistrua në të njëjtin nivel edhe në muajin prill me 5,8 për qind, niveli më i ulët që prej ribashkimit të vendit një çerek shekulli më parë, sipas të dhënave të...

Papunësia në Gjermani në shifra rekorde

më 5.2017 - Indeks online

Përqindja e papunësisë në Gjermani u regjistrua në të njëjtin nivel edhe në muajin prill me 5,8 për qind, niveli më i ulët që prej ribashkimit të vendit një çerek shekulli më parë, sipas të dhënave të...

Sejko: Rritja ekonomike është përshpejtuar, kreditë e këqija janë ulur

më 5.2017 - Gazeta Express

Norma bazë e interesit për lekun do të mbetet e pandryshuar, në nivelin 1.25 %. Ky është vendimi që ka marrë këtë të mërkurë Këshilli Mikqyrës i Bankës së Shqipërisë, teksa në një dalje për median, Guvernatorit...

Sejko: Rritja e kredisë në lekë ende e zbehtë

më 5.2017 - Ora news

Ekonomia shqiptare do të vijojë të rritet dhe aktualisht ruan nivelin e 3.5 %. Ky rezultat ka dalë nga kalkulimi i të dhënave nga Banka e Shqipërisë të bëra me dije nga guvernatori Gent Sejko. Pas mbledhjes...

BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit

më 5.2017 - Indeks online

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të mërkurën ka marrë vendim për mbajtjen të pandryshuar të normës bazë të interesit në nivelin 1.25%, si dhe të normave të interesit të depozitës njëditore dhe...

BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun

më 5.2017 - Java News

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë la të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun, në nivelin 1.25 për qind. Në një dalje për mediat pas mbledhjes së këshillit, guvenatori Gent Sejko tha...

Tremujori i parë, Sejko: U rrit  konsumi dhe Investimet private

më 5.2017 - Shqiptarja

Gjatë tremujorit të parë të vitit ekonomia shqiptare ka përshpejtuar ritmet e rritje, duke shënuar gjallërim të konsumit dhe të investimeve private. Guvernatori I Bankës Gent Sejko tha për mediat se Konsumi...

Papunësia në Gjermani në shifra rekorde

më 5.2017 - Gazeta e re

Përqindja e papunësisë në Gjermani u regjistrua në të njëjtin nivel edhe në muajin prill me 5,8 për qind, niveli më i ulët që prej ribashkimit të vendit një çerek shekulli më parë, sipas të dhënave të...

Sejko: Investimet private dhe konsumi, rritje në tremujorin e parë të 2017-ës

më 5.2017 - Lexo

Gjatë tremujorit të parë të vitit ekonomia shqiptare ka përshpejtuar ritmet e rritje, duke shënuar gjallërim të konsumit dhe të investimeve private. Guvernatori I Bankës Gent Sejko tha për mediat se Konsumi...

Papunësia në Gjermani në shifra rekorde

më 5.2017 - KosovaPress

Konform pritshmërive të analistëve të pyetur nga shërbimet financiare Factset, përqindja e papunësisë së ekonomisë së parë evropiane është stabilizuar në nivelin që arriti në muajin mars. Numri i të papunëve...

Sejko: Investimet private dhe konsumi shënuan rritje në tremujorin e parë të 2017-ës

më 5.2017 - Java News

Gjatë tremujorit të parë të vitit ekonomia shqiptare ka përshpejtuar ritmet e rritje, duke shënuar gjallërim të konsumit dhe të investimeve private. Guvernatori I Bankës Gent Sejko tha për mediat se Konsumi...

BPV i Eurozonës shënon ngritje

më 5.2017 - Telegrafi

Bruto prodhimi vendor (BPV) i Eurozonës ka shënuar ngritje 0.5 për qind në tremujorin e parë të vitit dhe BPV e BE-së ka shënuar rritje 0.4 për qind në krahasim me çerekun e kaluar, njoftoi të mërkurën...

BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit

më 5.2017 - Gazeta e re

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të mërkurën ka marrë vendim për mbajtjen të pandryshuar të normës bazë të interesit në nivelin 1.25%, si dhe të normave të interesit të depozitës njëditore dhe...

BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit

më 5.2017 - KosovaPress

Po ashtu, Këshilli Mbikëqyrës i BSH-së mori në shqyrtim dhe vendosi miratimin e disa ndryshimeve në rregulloren “Mbi transparencën për produktet dhe shërbimet bankare e financiare”, e cila synon plotësimin...

BPV në eurozonë shënon ngritje

më 5.2017 - Koha.net

Bruto prodhimi vendor (BPV) i eurozonës ka shënuar ngritje 0,5 për qind në tremujorin e parë të vitit dhe BPV e BE-së ka shënuar rritje 0,4 për qind në krahasim me çerekun e kaluar, njoftoi të mërkurën...

BPV i eurozonës shënon ngritje

më 5.2017 - Indeks online

Bruto prodhimi vendor (BPV) i eurozonës ka shënuar ngritje 0,5 për qind në tremujorin e parë të vitit dhe BPV e BE-së ka shënuar rritje 0,4 për qind në krahasim me çerekun e kaluar, njoftoi të mërkurën...

TABELA/ Biznesi ngrin investimet. Kredia për sipërmarrjen në pikiatë, rritet për individët

më 5.2017 - Syri

Statistikat e kredisë sinjalizojnë se bizneset në Shqipëri kanë ngrirë plotësisht investimet e reja në ekonomi. Të dhënat e fundit zyrtare nga Banka e Shqipërisë se kredia për sipërmarrjen u ul sërish...

BPV i eurozonës shënon ngritje

më 5.2017 - Gazeta e re

Bruto prodhimi vendor (BPV) i eurozonës ka shënuar ngritje 0,5 për qind në tremujorin e parë të vitit dhe BPV e BE-së ka shënuar rritje 0,4 për qind në krahasim me çerekun e kaluar, njoftoi të mërkurën...

Sejko: Zgjatja e krizës politike, me pasoja për ekonominë

më 5.2017 - Mapo

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë ka kërkuar nga palët politike t’i japin fund sa më parë krizës pasi sipas tij zgjatja e tensionit politik do të çonte në një rishikim ekonomik në rënie. Nëse kriza politike...

Papunësia në zonën euro në 9,5 për qind

më 5.2017 - Koha.net

Përqindja e papunësisë në zonën euro regjistroi në nivel të qëndrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi dje Zyra evropiane e Statistikave,...

Papunësi në zonën euro në 9,5 për qind

më 5.2017 - Zhurnal

Përqindja e papunësisë në zonën euro regjistroi në nivel të qëndrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi sot Zyra evropiane e Statistikave...

Gjermania, me papunësinë më të ulët në Eurozonë

më 5.2017 - Albinfo

Përqindja e papunësisë në Eurozonë regjistroi nivel të qendrueshëm në muajin mars në 9.5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi Eurostat, përcjell albinfo.ch . Kjo...

Kriza politike, ekonomia merr tatëpjetën

më 5.2017 - Shekulli

Nga Neritan Gjergo Ekonomia dhe ecuria e saj do të përballet me të gjitha pasojat e zgjatjes dhe përshkallëzimit të tensioneve politike. Shqetësimin për pasigurinë që po shfaqet me projektet e investimit...

Lajm i keq për depozituesit, interesat bien në mars

më 5.2017 - Gazeta Express

Pas një rritjeje për disa muaj radhazi, interesat e depozitave kanë rënë sërish në mars, duke sjellë më pak fitime për të gjithë ata që vendosën të kursejnë në muajin në fjalë. Sipas  statistikave të Bankës...

TABELA / Biznesi ngrin investimet. Kredia për sipërmarrjen në pikiatë, rritet për individët

më 5.2017 - Opozita

Statistikat e kredisë sinjalizojnë se bizneset në Shqipëri kanë ngrirë plotësisht investimet e reja në ekonomi. Të dhënat e fundit zyrtare nga Banka e Shqipërisë se kredia për sipërmarrjen u ul sërish...

Paralajmërimi i Guvernatorit të Bankës

më 5.2017 - ABC News

Tensionet politike rrezikojnë të dëmtojnë ekonominë e vendit. I pyetur nga mediat, Guvernatori i Bankës ka paralajmëruar se nëse tensionet politike do të vijojnë nuk përjashtohet mundësia që banka të ulë...

Kursimet arrijnë në 3 miliardë euro, qytetarët të pasigurt të investojnë

më 5.2017 - Telegrafi

Vlera e kursimeve apo depozitave të klientëve në dhjetë bankat komerciale në Kosovës deri në mars të këtij viti ka arritur në 2.9 miliardë euro, ka bërë të ditur Banka Qendrore e Kosovës. Nga kjo shumë,...

Ekonomia e eurozonës rritet 0,5 për qind në T 1 2017

më 5.2017 - KosovaPress

Ekonomia e të gjithë Bashkimit Evropian u rrit me një normë tremujore prej 0,4 për qind. Krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, Produkti i Brendshëm Bruto (PBB) u rrit me 1,7 për qind në...

Depozitat ulen tre muaj rresht 120 milionë euro më pak

më 5.2017 - Shqiptarja

Depozitat në bankat shqiptare zbritën në 998 miliardë lekë në mars, duke shënuar rënie për të tretin muaj radhazi, sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë. Gjatë tre muajve të parë të 2017-s,...

BPV i eurozonës shënon ngritje

më 5.2017 - Gazeta e re

Bruto prodhimi vendor (BPV) i eurozonës ka shënuar ngritje 0,5 për qind në tremujorin e parë të vitit dhe BPV e BE-së ka shënuar rritje 0,4 për qind në krahasim me çerekun e kaluar, njoftoi të mërkurën...

BPV i eurozonës shënon ngritje

më 5.2017 - KosovaPress

Në çerekun e katërt të vitit 2016, ekonomia e eurozonës shënoi rritje 0,5 për qind, ndërsa të gjitha vendet anëtare të BE-së shënuan ngritje 0,6 për qind, thuhet në ueb sajtin zyrtar të Eurostatit. Kjo...

Sejko:Probleme me ekonominë nëse zgjat kriza politike

më 5.2017 - Shqiptarja

Sipas guvernatorit të Bankës së Shqiëprisë, deri tani, kriza politike në vend nuk ka pasur ndikim tek treguesit makroekonomikë të tremujorit të parë 2017. Ai tha se nuk janë vërejtur devijime nga parashikimet,...

Borxhi publik i Kosovës shkon në 942 milionë euro

më 5.2017 - Albinfo

Derisa në vitin e kaluar borxhe të përgjithshme shteti jonë kishte 852 milionë euro, ato në këtë vit janë rritur për 15.2 për qind. Por, krahasuar me vendete  rajonit, sipas ekspertëve të ekonomisë, Kosova...

Lajm i keq për depozituesit, interesat bien në mars; për cilat afate fitoni më shumë

më 5.2017 - AlbPress

Pas një rritjeje për disa muaj radhazi, interesat e depozitave kanë rënë sërish në mars, duke sjellë më pak fitime për të gjithë ata që vendosën të kursejnë në muajin në fjalë. Sipas  statistikave të Bankës...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë kriza politike ka ndikim negativ në ekonomi

më 5.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Sot në orën 10 takimi Basha-Rama 9 hours ago Përfundon mbledhja maratonë e Partisë Demokratike. A ka ndryshuar qëndrim Basha? 10 hours ago PD vendos sot nëse do t’i bojkotojë zgjedhjet...

Kursimet e kosovarëve rreth 3 miliardë euro

më 5.2017 - Albinfo

Vlera e kursimeve apo depozitave të klientëve në dhjetë bankat komerciale në Kosovës deri në mars të këtij viti ka arritur në 2.9 miliardë euro Banka Qendrore e Kosovës ka bërë të ditur se vlera e kursimeve...

Papunësi në zonën euro në 9,5 për qind

më 5.2017 - Gazeta e re

Përqindja e papunësisë në zonën euro regjistroi në nivel të qëndrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi sot Zyra evropiane e Statistikave...

Papunësi në zonën euro në 9,5 për qind

më 5.2017 - Indeks online

Përqindja e papunësisë në zonën euro regjistroi në nivel të qëndrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi sot Zyra evropiane e Statistikave...

Papunësia në Eurozonë, nën 10 për qind

më 5.2017 - GazetaBlic

Përqindja e papunësisë në Eurozonë regjistroi në nivel të qendrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi sot Zyra evropiane e Statistikave...

Papunësia në Eurozonë, nën 10 për qind

më 5.2017 - Gazeta Express

Përqindja e papunësisë në Eurozonë regjistroi në nivel të qendrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi sot Zyra evropiane e Statistikave...

Maqedonia merr borxh të ri, për ta shlyer të vjetrin duke rritur borxhin publik

më 5.2017 - Flaka

Ministria e Financave realizoi sot ankandin e radhës të letrave shtetërore me vlerë të planifikuar për të marrë një hua prej 49.9 milionë euro të reja. Të nesërmen MF-ja do të kthejë thuajse aq para borxh...

Papunësi në zonën euro në 9,5 për qind

më 5.2017 - KosovaPress

Kjo shifër, e ngjashme me atë të muajit shkurt, është më e pak e mirë se ajo e llogaritur nga analistët e pyetur nga punonjësit e shërbimeve financiare “Factset”, që kishin parashikuar një rënie të lehtë...

Kursimet e kosovarëve afër 3 miliardë euro

më 5.2017 - Koha.net

Vlera e kursimeve apo depozitave të klientëve në dhjetë bankat komerciale në Kosovës deri në mars të këtij viti ka arritur në 2.9 miliardë euro, ka bërë të ditur Banka Qendrore e Kosovës. Nga kjo shumë,...

Papunësia në Eurozonë, nën 10 për qind

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Përqindja e papunësisë në Eurozonë regjistroi në nivel të qendrueshëm në muajin mars në 9,5 për qind, niveli më i ulët i regjistruar që prej muajit prill 2009, njoftoi sot Zyra evropiane e Statistikave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK